Rijnwoude: spoed met sierteeltgebied Schumacher is mijn grote voorbeeld' Grote behoefte aan vrachtwagenchauffeurs -L Regio Leiden/Rijn Veenstreek Scholieren zwemmen lijna 5 mille bij elkaar Drukspuit op badeendjes Triathlon Alkemade gaat door oorsehotense aangerand NDAG 10 JUL11995 chef hennyvan egmond.071 -356414. plv -chef hans koenekoop,071 156429 I /tuto's opengebroken LinFRDORPTwee in Leiderdorp geparkeerde auto's waren giste- fciThet doelwit van autokrakers. Uit een wagen aan de Loeves- tin verdwenen geluidsboxenen cassettebandjes. De eigenaar jan een auto aan de Hartelstein mist een CD-speler en enkele ID'S. jjeld weg uit bedrijf erswoude-runduk» Bij een inbraak in een bedrijf aan de ijndijk in Hazerswoude-Rijndijk is in de nacht van zaterdag p zondag een onbekend geldbedrag verdwenen. De inbre- 1-ferkwam binnen door een schuifdeur te forceren. Kettingzaag uit auto gepikt uerswoude-runduk. Uit een geparkeerde auto aan de Iróenesteijn in Hazerswoude-Rijndijk is zaterdagmiddag een [ettingzaag gestolen. De auto was niet afgesloten. [eisje lastiggevallen orschotenEen 14-jarig meisje uit Voorschoten is gisteren in Iet park tussen de Beethovenlaan en de Handellaan lastiggeval- in door een ongeveer 20-jarige man. Hij liet zijn geslachtsdeel en, maakte trekkende bewegingen en kwam het meisje achter- itoen zij wegrende. Het meisje wist aan de man te ontkomen or zich te verstoppen achter het benzinestation aan de ethovenlaan. Daarop vertrok de man op zijn fiets. Vechtpartij in café iphen aan den rijn Bij een vechtpartij in een café aan de Juli- [nastraat in Alphen heeft een 22-jarige Alphenaar vrijdag rond hiddernacht zijn rechter scheenbeen gebroken. De man kreeg •en klap in zijn gezicht en kwam ten val. Hij is behandeld in het lijnlandziekenhuis in Leiderdorp. De politie zegt de dader te jennen en verwacht vandaag proces-verbaal tegen hem te kun- jen opmaken. nbrekers aangehouden 'hen aan den run» De Alphense politie hield zaterdagavond en fondag twee verdachten van inbraak aan. Voor een inbraak in jen huis aan de Rigolettohof werd een 27-jarige Alphenaar in de [raag gevat. Hij had de spullen die hij had gestolen, waaronder jen aantal cd's, nog bij zich. Als verdachte van een inbraak in en woning aan het Frankrijkpark werd een 19-jarige Alphenaar angehouden. Uit dat huis werd geld gestolen. u n cheque van 4.731 gulden or het Ronald McDonald Kin- li rtehuis. Dat was de opbrengst n de sponsoractie tijdens de n cemadese zwemvierdaagse in oTweesprong. De cheque r :rd zaterdag door 9-jarige lui Hachmang en de 8-jarige ik van der Zwet overhandigd n fondsmedewerker Nancy anappel. )e opbrengst is bestemd voor ilisatie van twee nieuw te uwen McDonald-huizen in isterdam Buitenveldert en lastricht. De huizen bieden derdak aan ouders van kin deren, die langdurig in het zie kenhuis moeten verblijven. De twee leerlingen van basis school De Veenkrqgge haalden samen 258 gulden op, de hoog ste score van alle 300 leerlingen van de Alkemadese basisscho len. De Veenkragge onder scheidde zich drie jaar geleden ook al in positieve zin. Toen be haalde de school de hoogste landelijke score, eveneens ten bate van het Ronald McDonald Kinderfonds. Als dank voor hun inspanningen kregen Paul en Erik een boekenbon van Ed Bongers, voorzitter van de orga niserende Zwem- en Poloclub Alkemade. oud ade» De Stichting Vrienden van de Vrouw Vennemolen kan tevreden zijn. Een weekendje feesten ten bate van de restauratie van de emolen heeft 50.000 gulden opgebracht. De meter is nu boven de twee ton uitgeslagen. Een van de meest spectaculaire onderdelen was de eendjesrace die gisteren werd gehouden op de Wijdsloot. Tweeduizend plastic ba deendjes (elk met een sponsorwaarde van vijf gulden) werden zonder pardon door de blusgroep Rijpwetering de fuik ingespoten. Loco-burgemeester L. Beelen viste eend nummer 318 als winnaar uit het water. De prijseend was gesponsored door S. van Klink uit Rijpwetering. foto ben de bruyn ROELOFARENDSVEEN GERARD VAN DER GEEST De AJkemadese triathlon gaat door. Op zondag 16 juli wordt voor de dertiende keer in Sport en Recreatiecentrum De Twee sprong het startsein voor het evenement gegeven. De triathlon mocht zich in voor gaande jaren in een groeiende belangstelling verheugen, maar het aantal inschrijvingen ver toont voor het eerst dit jaar een dalende lijn. Organisator Ed Bongers wijt dit voornamelijk aan de gewij zigde datum. Voorheen werd de triathlon op de laatste zondag van augustus gehouden. Maar die valt dit jaar in de schoolva kantie. Het organisatiecomité had de keuze tussen 16 juli en een zoqdag in september. Laatstgenoemde mogelijkheid viel af vanwege de dan vermoe delijk te lage temperatuur van het water van het buitenbad. In totaal hebben zich voor de diverse categorieën ruim 250 deelnemers aangemeld. „De triathlon gaat hoe dan ook door," aldus Bongers. Men kan zich alsnog bij hem opgeven. Gestart wordt in vier categorie- en: A. B (beide vanaf 16 jaar), C en de mini's (3 t/m 13 jaar). Ca tegorie C is nieuw en bestemd voor deelnemers die te groot zijn voor servet en te klein voor tafellaken. „Zo houd je ze vast", aldus Bongers. Het is wèllicht de laatste keer dat de Tweesprong start- en finishplaats is van de triathlon. Politiek Alkemade is van plan het grote buitenbad te sluiten. „Heel jammer," zegt Bongers, „Maar wij verzinnen gewoon wat anders. Want de triathlon gaat de volgende jaren door, hoe dan ook." issENAAR ling van achteren werd aange vallen. Een ongeveer 35-jarige man. die volgens de vrouw naar alcohol stonk, probeerde haar t- shirt uit te trekken. Toen dat niet lukte schopte hij tegen haar knieën en stompte de vrouw in de rug. Het slachtoffer wist te ontkomen en deed aangifte bij de politie in Wassenaar. n 20-jarige Voorschotense is nnacht om drie uur op de ens van Wassenaar en Leiden de buurt van de Haagsche houwbrug aangerand. De [)uw had een feestje gehad bij t Valkenburgse Meer en wan- ilde naar huis, toen zij plotse- ALPHEN AAN DEN RUN RUUD SEP Wie zich zo af en toe op de weg begeeft kan het zich nauwelijks voorstellen. Maar het is echt waar. Er zijn te weinig vracht wagenchauffeurs. Het tekort liep onlangs zelfs zo hoog op dat de stichting Gemeenschap pelijke Personeelsdienst Weg vervoer (GPdW) haar toevlucht nam tot onconventionele mid delen om aspirant-chauffeurs te werven. Een radiospot op Radio 3, Radio 10 Gold en Ra dio Noordzee leverde enkele tientallen reacties op. Nog altijd niet genoeg, weet W. de Vries, die vanuit zijn kantoor in Alphen aan den Rijn de GPdW-vestigingen in het westen des lands onder zijn hoede heeft. De GPdW heeft bij verschillende transportbe drijven rond de duizend chauf feurs op de weg, waarvan er ruim tweehonderd in vaste dienst van de stichting zijn. Maar om de zomerpiek op te vangen zou de stichting nog enkele honderden chauffeurs tijdelijk aan een baan "kunnen helpen. Veel bedrijven, zoals trans porteurs van frisdranken, heb ben rond deze tijd veel extra krachten nodig. Bovendien gaan ook vrachtwagenchauf- Uitzendbureau De GPdW is in 1989 opgericht als uitzendbureau, banenpool en opleidingscentrum voor het beroepsgoederenvervoer. De personeelsdienst, met 25 vesti gingen in Nederland, levert tij delijke chauffeurs aan trans portbedrijven. Die bedrijven doen door de ook in deze branche voortgaande flexibili sering steeds vaker een beroep op tijdelijke krachten. Deze zo mer blijkt het aantal tijdelijke krachten dat de transportbe drijven nodig hebben het aan bod echter ruim te overtreffen. De ontwikkeling van een nieuw sierteeltgebied in de Ha- zerswoudse Droogmakerij ten westen van het Internatio nal Trade Centre (ITC) begint vaste vorm te krijgen. De gemeente Rijnwoude trekt 75.000 gulden uit voor de ver dere voorbereiding van het gebied waar boomkwekers die in pot telen nieuwe bedrijven moeten kunnen begin nen. Het gemeentebestuur geeft aan dat er haast is gebo den bij de ontwikkeling van het nieuwe sierteeltgebied. aliaanse sponsor voor 9-jarig karttalent HAZERSWOUDE-DORP RUUD SEP Daarmee komt de gemeente op één lijn met de boomkwekers organisatie Stibos, die al jaren pleit voor de komst van het nieuwe sierteeltgebied. Door de steeds strenger wordende milieu-eisen moeten kwekers op korte termijn flink in hun be drijf investeren. Daardoor is dit ook het moment dat kwekers ervoor- kiezen een nieuw, mo dern bedrijf te beginnen in plaats van de oude boel wat op te lappen. Er hebben zich al meerdere kandidaten gemeld voor vesti ging in de Droogmakerij. De angst is dat deze kwekers zich elders in het land zullen vesti gen wanneer de Droogmakerij niet snel beschikbaar komt voor de boomkwekerij. De sierteelt in en rond Boskoop verliest de laatste jaren steeds meer terrein aan sierteeltcentra elders in het land. Het belangrijkste probleem waar de gemeente voor staat bij de planning van het nieuwe sierteeltgebied, is de bereik baarheid over de weg. Het nieu we gebied zal de nodige vracht wagens aantrekken, die voor een belangrijk deel door Ha- zerswoude-Dorp naar de nieu we rijksweg 11 zullen rijden. Deze verkeersstroom komt bij die van de vele dagjesmensen die in de toekomst naar alle waarschijnlijkheid een hezoek gaan brengen aan het Bent woud, dat direct ten zuiden van het nieuwe sierteeltgebied wordt aangelegd. Door al het verkeer dreigt Hazerswoude- Dorp volledig verstopt te raken. Rijnwoude heeft daarom een oud plan weer nieuw leven in geblazen. De gemeente bekijkt sinds kort weer de mogelijkheid om de Smitweg langs de Papen vaart door te trekken, om via het Spookverlaat een tweede aansluiting op rijkwcg 11 te ma ken. Op deze manier zou het Dorp ontlast kunnen worden. Ambtenaren van de provincie staan tot nu toe niet afwijzend tegenover de gemeentelijke plannen. ACTIEF GSTGEEST ALICE VAN SCHUPPEN iommigen zeggen dat het ■en sport is, maar karten is een :hte sport", zegt de 9-jarige iristiaan Jorissen. Hij mag ko- end seizoen voor het Italiaan- kartmerk Biesse rijden. Het ïdrijf uit Milaan heeft een euwe kart ontwikkeld en is sa- en met Rob Maas Karting uit ïdegraven de sponsor van het nge racetalent. Rob Maas heeft Christiaan 'n paar keer zien rijden en erkte op dat hij echt gevoel 'eft voor de sport. Maas heeft sponsoring bij Biesse aange- lart", legt vader M. Jorissen t. Anderhalf jaar geleden be- »n Christiaan met karten. üjn vader heeft vroeger ook •kart", zegt de jonge Oegst- testenaar. „Ik vind het gewoon n hele leuke sport." De nieu- kart van Biesse komt pas ^er drie weken, maar de bad- zijn al binnen. „Die kunnen vast op mijn pak genaaid wor- en", zegt Christiaan trots. Vader Jorissen is de vaste 'mpagnon van Christiaan. Hij eutelt aan de kart en begeleidt jn zoon bij de trainingen. „We aan voor een wedstrijd altijd uien de baan verkennen. En hristiaan geeft mij aanwijzin- n voor eventuele aanpassin- 'n van de kart. Zo is bijvoor- eeld voor elk circuit een ander indwiel nodig en kan het zijn at de achteras aangepast moet orden. Hij is al zover dat hij ®t zelf kan bepalen." Christiaan rijdt nu in de 60cc 'asse. „Die karts rijden dik 110 Christiaan Jorissen met zijn kart, die binnenkort vervangen wordt door een gloednieuwe kart van Biesse: „Veel je rechtervoetje gebruiken." foto holvast/mark lamers kilometer per uur", vertelt zijn vader. „Het gaat ontzettend hard. Zijn moeder komt liever niet kijken bij de wedstrijden. Dan staat ze doodsangsten uit. Maar ze heeft zich wel neerge legd bij het feit dat Christiaan deze gevaarlijke sport beoe fent." In tegenstelling tot zijn vrouw, is vader Jorissen altijd bij de races aanwezig. Hij is min stens net zo fanatiek als zijn zoon. „Ik dwing Christiaan ner gens toe", benadrukt Jorissen. „Het moet wel leuk blijven. Zo lang hij het leuk vindt, heb ik er plezier in. Die wisselwerking moet er zijn. Sommige vaders staan hun zoon na een wed strijd uit te schelden, daar snap ik helemaal niets van." Christiaan rijdt dit jaar voor het eerst echte wedstrijden. „Hij heeft zijn startlicensie gehaald, maar we doen het nog rustig aan", legt vader Jorissen uit. „Dit jaar doen we 5 races voor de Megacup. Over een paar we ken is de laatste wedstrijd. Hij staat nu ongeveer op de twin tigste plaats en dat is heel goed voor iemand die voor'het eerst meedoet. Volgend jaar gaan we ook de Nederlandse Kampioen schappen rijden." Christiaan is zich goed be wust van de risico's die zijn fa voriete sport met zich meebren gen. „Vooral de start is best ge vaarlijk, dan zit iedereen heel dicht op elkaar", zegt hij. „Als er een heel groepje achter je zit en je gaat in de slip, daar moet ik niet aan denken. Soms rijden er ook veel huurkarts op de baan, mensen die nog nooit gereden hebben. Eén keer kon ik ze nog maar net ontwijken." De jonge karter heeft niet echt een tactiek. „Dat heb je ei genlijk niet zo bij racen", zegt hij bedachtzaam. „Ja, gewoon zo snel mogelijk rijden. De snel lere jongens kun je rustig voor je laten, die haal je toch niet in. Als je probeert ze in de bocht achter je te houden, dan komen ze je op het rechte eind toch wel voorbij." Een foto op .posterformaat wordt op tafel gelegd. „Kijk, dit ben ik", zegt Christiaan. Afge beeld als een echte professional in een kart op topsnelheid. „Ik weet nog niet of ik later formule 1 ga rijden. Dat duurt nog zo lang. Maar Schumacher is mijn grote voorbeeld, meer dan Ver stappen." Zijn vader vult hem aan: „Veel van die coureurs, zoals Schumacher en Verstap pen, zijn afkomstig uit de kart- klasse." Christiaan kijkt weken van te voren al naar een wedstrijd uit. Echt zenuwachtig is hij niet. „Als alles vlak voor de wedstrijd klaar is, ga ik meestal even in de auto zitten, met ipijn ogen dicht. Soms heb ik een slechte dag, maar als ik een goede dag heb rij ik een goede wedstrijd", zegt hij. Zijn vader geeft hem voor de wedstrijd altijd dezelfde gouden tip: „Veel je rechter voetje gebruiken!" LEIDEN Fietsen. Buurthuis Matilo heeft voor dinsdag 11 juli een fietsrou te door de regio uitgestippeld. De deelnemers vertrekken vóór 9.30 uur vanaf het buurthuis aan de Zaanstraat en betalen 2,50 gulden. Informatie: 071-412515. SwifL De Leidse toerfietsvereni ging Swifttoer houdt deze maand drie fietstochten. Op 16 juli de Schielandtoer (35 of 65 km), op 23 juli de Amstel- Drechttoer (30 Of 65 km) en op 30 juli de Rijnstreektocht (40 of65 km). Alle ritten beginnen tussen 8.30 en 12.00 uur bij het clubhuis aan de Willem van der Made weg. ALPHEN AAN DEN RUN Medicijnen. Medicijngebruik door ouderen staat centraal op een informatieochtend in activi teitencentrum Westerhove aan de Anna van Burenlaan op dins dag 11 juli. Aanvang: 10.00 uur. Fancy fair. Basisschool De Ka meleon aan de Mandenvlechter houdt op woensdag 12 juli van 17.00 tot 20.00 uur een fancy fair en rommelmarkt. De opbrengst komt ten goede aan de stichting Alphense Kinderboerderijen. DUIVENBERICHTEN De duiven vlogen dit weekeinde vanuit Pont St. Maxence, Aalst, Creil en Strombeek. Midfondvlucht vanuit Pont St. Maxence: PV Leiderdorp R. v/d Nieuwendijk 1, 2, 8; M. Reijerse 3, 10; D. v. Seggelen 4, 7,9; A. de Meij 5; E.H. Broug 6. PV De Reisduif Comb. J. Harteveld 1, 3, 5, 7, 8; H. Dusoswa 2; P. Kop 4; R.P.C. Heuzen 6; Tolboom-Klootwijk 9; D. Albers 10. PV LPC J. Staffeleu 1, 5, 9; Groenendijk- Heiden 2; Witteveen v. Gor- kum 3, 7; J. Boelee 4; Groenen dijk Korte 6; H. Pen 8, 10. PV Het Oosten W. Kop 1, 3, 6, 8, 9; Bob van Putten 2, 4; Comb. Mooten-v/d Hoogt 5, 7, 10. PV De Vriendenclub Comh. v/d Nieuwendijk 1, 3, 7, 9; R. v/d Dop 2; Comb. S. C. Vinkensteyn 4; L. Koopman 5; Comb. Bodijn en Zn. 6, 10; P. Hartevelt 8. PV De Rijnklievers J. van I^ar Zn. 1, 8, 10; G.H. v/d Poel 2, 6; Comb. W. v/d Kooy Zn. 3, 4, 7; B. van Mil 5; H. v/d Star 9. PV De Blauwkras P. Landesbergen 1, 2, 6..1Ó; F. v/d Wetering 3, 5, 9; R. v/d Geer 4; H. Koome 7; J. Schouten 8. Jonge duiven-vlucht vanuit Aalst: PV Leiderdorp W. v. Oosten 1, 5; R. v/d Nieu wendijk 2, 4; W. Habraken 3; D. v. Seggelen 6,8; Th. Habraken 7; W. Rietkerken en Zn 9; A. Petit 10. PV De Reisduif N. de Groot Zn 1; Comb. J. Harteveld 2, 5, 8, 10; H. Dusos wa 3, 6; Tolboom-Klootwijk 4; R.P.C. Heuzen 7; P. de Haas 9. PV LPC Groenendijk/Heiden 1, 3, 7, 8; Witteveen v. Gorkum 2,5; Groe nendijk Korte 4, 6; H. Pen 9, 10. PV Het Oosten W. Kop 1, 7, 9, 10; Comb. Mooten-v/d Hoogt 2; Bob van Putten 3, 4, 5, 8; A. Geyteman 6. PV De Vriendenclub Comb. J. M. Degen 1; Comb. v/d Nieuwendijk 2, 3, 7, 10; R. v/d Dop 4; Comb. Diersman/dc Swijger 5; P. Hartevelt 6; S. Klootwijk 8; A.J. Link 9. PV De Rijnklievers Comb. W. v/d Kooy Zn. 1, 3, 4, 6, 7, 8, 10; J.C. Zevenhoven 2; C.H. Kop 5; B. van Mil 9. PV De Blauwkras P. Landesbergen 1, 3, 4, 5, 6; ft. Koome 2; Comb. Montanje 7, 8, 10; Comb, v/d Blom 9. Vanuit Creil: PV De Zwaluw A. v. Wissen 1, 9; N. Meeuwen oord 2, 6; L. en Th. Verhoork 3; v/d Kooy-de Best 4, 7, 8, 10; G. Hoogervorst 5. Jonge duiven-vlucht vanuit Strombeek: PV De Zwaluw N. Meeuwenoord 1, 5, 9, 10; v/d Kooy-de Best 2, 8; L. en Th. Ver hoork 3; P. v. Leeuwen 4, 7; A. v. Wissen 6.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 9