Leidsch Dagblad Bij Philips 10.000 banen op de tocht Verslaafde Leidenaar betrapt in de rechtszaal oskoper ewond door alpeterzuur Directeur licht banketbakkerij op OP HET NS STATION Peurbakken luiden Lakenfeesten in Turken bombarderen Koerden in Noord-Irak Op weg naar Mururoa GOED NIEUWS IIJDAC 7 JUL11995 DOq jsessie oo De 45-jarige man die zich al jaren opdringt j^Ji.een vrouw uit reei logezand, krijgt strikte perkingen opgelegd. "en hen aai 7. op) sep vrachtwagenchauffeur uit ikoop is vanmorgen gewond aakt bij het lossen van een 'ds kwagen met salpeterzuur bij i bedrijf aan de Alphense On af^ némingsweg. |^n )e man kreeg zuur over zich 5 1 in en is nadat hij onder de iche is gezet afgevoerd naar ziekenhuis. Bij het ongeluk 549 im een wolk salpeterzuur 'kor, die bleef hangen in de Is waarin de wagen werd ge- Bij het opruimen van het 'ekomen zuur en het repa wn van de defecte klep wer- i acht blusvoertuigen van de hense en Goudse brandweer ien blinde Britse golfer leeft een liole-in-one ge lagen. De 42-jarige ïraham Salmon mepte de lal met één klap in het lutje, over een afstand van 13 meter. Dat gebeurde ijdens de open Britse golf- lampioenschappen voor •linden in Fareham. „Ik hoorde de bal tegen de v'aggestok tikken", aldus r Salmon. „Mijn begeleider schreeuwde dat de bal in de hole was verdwenen." Niet minder opvallend was de 'birdie', die de Zweed Joakim Johnsson gisteren op de golfbaan van Sunbvall uit de lucht sloeg. Een overvliegende Canadese gans werd vol geraakt en stortte ter aar de. Het beest was zó zwaar gewond, dat johnsson be sloot hem uit zijn lijden te verlossen. Met... een ijzer OPGERICHT 1 MAART 1860 NR. 40818 LOSSE NUMMERS ƒ1,65 let ongeluk gebeurde toen chauffeur op zijn wagen m om de kleppen na te kij- Eén van de afsluiters sloot goed af, waardoor de man deel van de inhoud van zijn jen over zich heen kreeg. Hij ;te hierbij gewond in zijn en aan zijn schouder. brandweer rukte met ot materieel uit en vroeg as- entie van de collega's in uda. Met behulp van de blus- rtuigen lukte het de brand de wolk zuur die nog in de ds hing te doen neerslaan, imaast waren de voertuigen om de mannen die in pakken het reinigingswerk richtten schoon te spuiten. roces tegen «ordenaars nya verdaagd gisteren begonnen proces vier verdachten van de ird op en de verkrachting een Nederlandse en een irgische vrouw en de ver- ihting van en poging tot rd op twee andere Neder- dse vrouwen in het Turkse nya, is verdaagd. De rechts- k werd tot augustus uitge- Id. )p verzoek van de advocaten de nabestaanden van de irleden vrouwen en de twee irlevenden vertegenwoordi- wordt onder meer onder- k gedaan naar de leeftijd van twee jongste verdachten. Zij [gen 17 jaar te zijn, maar bot- lerzoek moet hun ware leef- aan het licht brengen. De ftijd is in deze zaak belang- omdat slechts tegen meer jarigen (18 jaar en ouder) de odstraf geëist kan worden, arnaast claimt de 25-jarige ofdverdachte geestelijk ge- ord te zijn, hetgeen de ko- nde maand ook wordt on- zocht. ierder al zeiden vertegen- ordigers van het openbaar nisterie in Turkije dat die af, dood door ophanging, ze- geëist zal worden. jina 2: Als ze binnenkomen, ept het publiek: 'doodstraf, odstraf. Hinde golfer ilaat hole-in one VS en Vietnam I Vlietpop 5 President Bill Clinton zal binnen een week l op voor een rein de diplomatieke betrekkin- carnatie, het Zijdepark zal gen met Vietnam volledig naar verwachting weer herstellen. vollopen. 1 Vlietpop maakt zich Meevaller DIOK /i DIOK kan door een a. I financiële meevaller twee topploegen toevoe gen aan het toernooi om de Euro Rugby Cup '95. Ondernemingsraad luidt noodklok Bij de Nederlandse bedrijven van Philips staan nog dui zenden banen op de tocht. De Centrale Ondernemings raad (COR) van het electronica-concern noemt zelfs een aantal van tienduizend, een kwart van de totale werkge legenheid bij de Philips-vestigingen in Nederland. eindhoven «gpd De COR vreest dat het verplaat sen van laag gekwalificeerde ar beid naar lage-lonenlanden niet beperkt zal blijven tot Terneu- zen. Daar zijn 340 van de in to taal 630 banen in gevaar door dat Philips de produktie van spaarlampen wil overbrengen naar een fabriek in Polen. De ondernemingsraad werkt aan een inventarisatie van die (laag gekwalificeerde) banen die voor overheveling naar lage-lo nenlanden in aanmerking zou den kunnen komen. De raad vindt overigens dat Philips 'alles op alles moet zetten om ook in de sector laag gekwalificeerde arbeid zo veel mogelijk arbeids plaatsen in Nederland te hand haven'. „Juist in die sector lig gen de grootste problemen. Mensen die hun baan verliezen, vinden zelden een nieuwe en komen vaak voorgoed, of in elk geval voor zeer lange tijd, in de sociale uitkeringen terecht", al dus de raad in de Philips Koe rier, de tweewekelijkse krant voor Philips-medewerkers in Nederland. Volgens de raad zou zo'n ver dere afbraak van werkgelegen heid bij Philips in Nederland ook haaks staan op eerdere uit spraken van directeur drs. J. Post dat in Nederland geen grootschalige reorganisaties meer zullen plaatshebben. In de Philips Koerier bevestigt Post dat de grote reorganisaties ach ter de rug zijn, maar dat het af stoten van arbeidsplaatsen in Nederland 'nog enige tijd zal voortgaan Philips is met de overheid in overleg over mogelijkheden voor het scheppen van banen aan de onderkant van de ar beidsmarkt. Daarbij wordt ge dacht aan het weer laten uitvoe ren van eenvoudig werk dat nu veelal blijft liggen. „Mensen die nu uitkeringen ontvangen, zou den daarvoor deels uit de zelfde (uitkeringen)pot sala rissen kunnen ontvangen. Het is echter niet verstandig 0111 in de bedrijven banen te handhaven die uit concurrentie-overwegin- gen niet te handhaven zijn." Wereldwijd werken bij Philips ruim een kwart miljoen men sen. Met de Operatie Centurion, die het in verval geraakte con cern weer vlees op het bot moest brengen, verdwenen eni ge tienduizenden arbeidsplaat sen. In Nederland werden een kleine twintigduizend banen af gestoten. Vooral in het Verre Oosten zijn echter weer duizen den nieuwe medewerkers aan genomen. HET WOORD IS AAN Stanislaw Jerzy Lec De mens is de doornenkroon van de schepping. VANDAAG Binnenland - Buitenland Cultuur Feiten en meningen Programma's Religie- Sport HET WEER Verwachting van het KNMI tot morgenavond Vrij zonnig Heldere nacht en enkele mistban ken. Overdag vrij zonnig. Middag- temperatuur van 22 graden aan zee tot 28 in het binnenland. Wei nig wind. Sassenheims bedrijf voor tienduizenden guldens benadeeld leiden Duizenden Leidenaars verzamelden zich gisteravond langs de grachten in de binnenstad. Maar liefst 44 peurbakken zagen zij aan hun ogen voorbij trekken. Zelden was het zo druk bij het evenement dat traditioneel de Leidse Lakenfeesten inluidt. De Waaghoofdbrug begaf het bijkans onder het gewicht van de vele toeschouwers. Het zwoele zomeravondweer droeg zeker bij aan de drukte. De deelnemers aan de peurbakkentocht hadden zich dit jaar weer behoorlijk uitgesloofd. De bootjes waren uitbundig uitgedost. Een roze Mercedes - de Flodderboot - van taxibedrijf De Groot werd door de jury uitgeroepen tot algeheel winnaar. Tot en met zondag 16 juli staat de stad elke dag bol van de festiviteiten. foto holvast mark lamers sassenheim connv smits Banketbakkerij Ravensbergen in Sassenheim heeft de directeur op staande voet ontslagen, om dat hij het bedrijf voor tiendui zenden guldens heeft opgelicht. Bovendien eist het bedrijf via een kort geding de goederen te rug die de ex-directeur zich op rekening van Ravensbergen heeft toegeëigend. Het bedrijf bezint zich nog op de vraag of ook bij de politie aangifte zal worden gedaan. De directeur kocht geregeld luxe goederen voor zichzelf of familieleden die hij liet afreke nen door Ravensbergen. Zo zou hij een wasmachine en droger bij zich thuis hebben laten in stalleren, terwijl die in de boek houding van de banketbakkerij als 'eiwit-installatie' werden op gevoerd. Kortingen die hij bij le veranciers bedong, verdwenen in eigen zak. Ook een rekening op een creditcard liet hij op kos ten van de zaak oplopen tot tienduizenden guldens. Volgens grootaandeelhouder J. Ravensbergen is niet eens be kend hoe groot het gefraudeer de bedrag precies is. „Het ont- DEN HAAG/LEIDEN ANNET VAN AARSEN Als een vrij man was de 32-jarige Leide naar de rechtszaal komen binnenwan delen, door de zijdeur werd hij afge voerd. De verslaafde stond gisteren te gelijkertijd met zijn 36-jarige eveneens verslaafde broer terecht wegens een reeks van woninginbraken en winkel diefstallen. Een lid van de parketpolitie zag dat de 32-jarige zijn oudere broer tijdens de zitting een klein pakketje overhandigde. Een lucifersdoosje met een beetje cocaïne, zo bleek uit de daaropvolgende visitatie. Rechtbankpresident E. Timmermans gelastte onmiddellijke gevangenneming van de 32-jarige. „Omdat we bang zijn dat u straks buiten direct weer aan de slag gaat en vanwege het feit dat u hier in de zaal op heterdaad bent betrapt. U heeft hier gewoon zitten dealen. Wat een domme actie", aldus de veront waardigde rechter. Het begon allemaal heel gezellig. „Hé, ouwe gabber", had de oudere broer, die momenteel al een straf uitzit in Vught, geroepen toen hij de zaal be trad. Een liefdevolle aai over het hoofd volgde en ook tegen de rechter deden beide praatgrage heren heel innemend. Grif bekenden ze allebei hun zonden: een handvol woninginbraken - onder meer bij familieleden - en een paar winkeldiefstallen. Zo verklaarde de oud ste broer over de diefstal van maar liefst 58 paar sokken bij V&D: „Die had ik in mijn jas verstopt. Mensen, die verslaafd zijn en gaan hosselen, hebben meestal een grote jas aan. Als ik het doe, dan doe ik het goed." En de jongere broer over een tas die hij uit een huis had gestolen: „Ik was naar binnen gegaan omdat de deur openstond. De schuld van mevrouw? Dat hoort u mij niet zeggen. Maar ze heeft het me wel heel makkelijk ge maakt." Over zijn enige serieuze poging om af te kicken in een strenge kliniek: „Na twee jaar heb ik gefaald. Toen kreeg ik mijn alcoholprivileges terug en heb ik me helemaal lam gezopen. Ik ben in slaap gevallen met een branden de sigaret en toen is er een gat in de bak gebrand. Daarom werd ik wegge stuurd." „Wel bij de les blijven, hè", verzocht rechtbankpresident Timmermans toen het duo in het verdachtenbankje weer eens een knuffel uitwisselde. „Hij is blij dat hij me na al die maanden weer ziet", verontschuldigde de jongste telg zich. Pagina 14: 'Mag ik de dame en heren rechters hartelijk danken?' Nieuwe actie tegen PKK ANKARA Rtr-AFP-DPA Turkse vliegtuigen hebben van morgen bases van de Koerdi sche Arbeiderspartij PKK in Noord-Irak gebombardeerd. Dat is uit. de regio vernomen. Het Turkse leger is woensdag een nieuwe actie begonnen te gen Koerdische guerrillastrijders in het noorden van het buur land. Iraaks-Koerdische bronnen meldden gevechten bij de dor pen Shirwan Mazin en Mirgah Sur, ten noorden van de stad Rawanduz. De Turkse troepen proberen blijkbaar het PKK- kamp in Haftanin te bereiken. Gisteren hebben de Turken naar eigen zeggen 57 guerrilla strijders gedood. In hetzelfde gebied voerde het Turkse leger van 20 maart tot begin mei een grootscheepse operatie uit te gen PKK-bases en kampen. Daarbij kwamen volgens Turkse opgaven 555 rebellen en 61 Turkse militairen om het leven. Volgens guerrillastrijders van de Iraakse Koerdische Demo cratische Partij (KDP) zijn twee Turkse brigades met steun van straalvliegtuigen en helikopters vijftien kilometer in Irak bin nendrongen. Een brigade telt in Turkije ongeveer drieduizend soldaten. De KDP. beschuldigt Turkije ervan zeven dorpen te hebben gebombardeerd en drie burgers te hebben gewond. Twee andere burgers zouden gevangen zijn genomen. In Ankara werden gisteren 250 mensen aangehouden die het proces tegen vier vooraan staande functionarissen van de verboden Koerdische partij Ha- dep wilden bijwonen. Zij ne geerden het bevel van de voor zitter van het hof de zaal te ver laten en werden weggevoerd. De vier worden ervan beschul digd lid van de PKK te zijn. parus De Rainbow Warrior II wordt in de loop van vandaag verwacht in de wateren van het Franse atol Mururoa om te protesteren tegen de Franse plannen de kernproeven in september te hervatten. Een Frans marineschip volgt het Greenpeaceschip al enkele dagen. Frankrijk heeft Greenpeace gewaar schuwd buiten een zone van twaalf mijl rond Mururoa te blijven. Tijdens een eerdere protestactie enterde de Franse marine een Greenpeaceschip en voerden de militairen de bemanning af. De reis is tevens be doeld om de aanslag op de eerste Rainbow Warrior te herdenken. Op 10 juli is het tien jaar geleden dat de Franse geheime dienst het schip in de haven van Auckland in Nieuw-Zeeland tot zinken bracht. Bij de aanslag kwam een Nederlandse fotograaf om het leven. Op weg naar Mururoa rustte de bemanning van de Rainbow Warrior uit bij een koraalrif. foto reuter slag is enkele weken geleden al uitgesproken nadat de directeur voor de tweede maal van fraude werd verdacht. Enkele jaren ge leden werd hij ook betrapt, maar toen werd de zaak in der minne geschikt." Volgens Ravensbergen had zijn bedrijf, dat zestig tot zeven tig werknemers in dienst heeft, de zaak ook ditmaal graag bin nenskamers gehouden. „Maar de andere partij weigerde om de tafel te komen zitten. Dat dwong ons een kort geding aan te spannen om nog iets van de goederen terug te krijgen." Marktwaarde Blijlevens krijgt impuls duinkerken «anp Met zijn indrukwekkende sprint in de Tour heeft Jeroen Blijle vens zijn marktwaarde een ge weldige impuls gegeven. De 23- jarige Brabander wilde na zijn spraakmakende overwinning (de 138ste Nederlandse Tourze ge in de geschiedenis) in Duin kerken niets zeggen over zijn toekomstplannen. Blijlevens heeft een nieuwe aanbieding van TVM op zak, maar heeft nog geen beslissing genomen. Zijn zeven overwinningen in het voorseizoen zijn bij tal van ploegen opgevallen. Vooral in Italië, waar zeker één ploeg al duidelijk de interesse heeft la ten blijken. Dat is Carrera, met als belangrijkste renners Chiap- pucci en Pantani. Mode voor mannen [ruiEL/vwiii Hoofdstraat 226-228 Sassenheim Tel. 02522-12314 PROEFABONNEM KNT 4 WEKEN VOOR MAAR F 1335. j Ja, dat is goed nieuws. Dus neem ik nu een proefabonnement. I Naam:Voorletters:ril/v Nr. bank/giro: I Handtekening:. e bezorging). —1 Deze bon in een envelop, zonder postzegel, OF BEL 071-12 80 30 712141 400114 maandag t/m vrijdag

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 1