'Winkelhof uitbreiden' tim Jam Rozz loopt vijf favorieten zoek Kraamhouders vechten voor plek Regio Leiden/Rijn Veenstreek /rouw van sieraden beroofd Grutronde succes Ballon komt in Kopenhagen Blapa beste jeu de boulers Inspectie waarschuwt boeren ^ANDAG 3 JUL11995 Mishandeling in jongerencentrum ,lphen aan den run Een 19-jarige Alphenaar is zaterdag door tvee andere jongens mishandeld in jongerencentrum Madonna jan de Olympiaweg. Het slachtoffer liep hierbij een gebroken and en een blauw oog op. Hij zei tegen de politie zonder aanlei- ling in zijn gezicht te zijn geslagen. Deze stelt een onderzoek in. )71-3| )23- 3 |23 3Cas gestolen )71'3jlphen aan den run» Een 30-jarige inwoonster van Alphen aan 17 u jen Rijn is zaterdag van haar tas beroofd tijdens een bezoekje >71- 3ian een schoenenzaak in de Aarhof. In de tas zaten enkele pas- :S es en wat contant geld. Toen zij aangifte kwam doen op het po- ^"jjtiebrueau bleek de tas te zijn gevonden. De pasjes zaten er nog n, maar het geld was weg. Aanrijdingen met lichtgewonden jlphen aan den rijn» Bij een aanrijding op de Kalkovenweg tussen /jen snorfiets en een auto zijn zaterdag twee Alphense jongeren 'ichtgewond geraakt. De bestuurder van de snorfiets, een 17-ja- fige jongen. liep schaafwonden op aan het gelaat. Zijn duopas- lagiere, een 15-jarig meisje, een zwaargekneusde pols. De snor fietser had te laat in de gaten dat de auto, bestuurd door een 53- "^rige vrouw uit Hazerswoude, stopte. De vrouw wilde juist de ng naar een bezinepomp inrijden. )agbDp de kruising van de Conradstraat en het Hazeveld liep een 16- infoijjrige fietser uit Alphen enkele schaafwonden op bij een botsing >r°ke<net een personenauto. Hij had verzuimd de auto, bestuurd door jen 42-jarige man uit Boskoop, voorrang te verlenen. E Stelende feestgangers fer aar Tijdens een eindexamenfeest aan de Zevenhovenseweg en yii Ter Aai" zijn zaterdagnacht rond drie uur drie jongeren er van- ;sen(loor gegaan met een melkbus met geld. Een van hen, een 17-ja- ;ige inwoner van Aalsmeer, kon na een korte achtervolging door ie feestgangers worden gepakt met de - lege - bus onder zijn Irm. Volgens hem had zijn kameraad, een 18-jarige plaatsge noot, het geld in zijn zak gestoken. Deze ontkende echter elke oor betrokkenheid bij de diefstal. De buit, volgens de organisatoren fan het feest ongeveer tweehonderd gulden, is nog steeds zoek. 0 uipe verhoren werden ernstig bemoeilijkt doordat de verdachten nde^013^11 waren- feestgangers hadden de melkbus als fooien- pot neergezet om de de onkosten te bestrijden. Auto gestolen asst dupe wetering In de Kerkstraat in Oude Wetering is afgelopen ot Saterdag een personenauto gestolen. De eigenaar had hem daar fs nachts geparkeerd, 's Ochtends ontdekte hij dat de wagen was 1 Ulverdwenen. Autokraker op heterdaad betrapt kii/QORSCHOTEN Een 18-jarige Voorschotenaar is zaterdagnacht op heterdaad betrapt bij het openbreken van een auto. De politie had hem samen met een andere man op de Chopinlaan rond 'een aantal auto's zien scharrelen. Toen de beide mannen een uuauto hadden opengebroken en daarin hadden plaatsgenomen, kwam de politie in actie. De 18-jarige man kon worden aange- uuhouden, zijn metgezel wist te ontkomen. slui linVAutomobilist mishandelt fietsers .voorschoten Twee fietsers uit Voorschoten zijn zaterdagnacht tishandeld door een agressieve automobilist. Een 20-jarige 'oorschotenaar fietste samen met een aantal vrienden naar 15-huis, toen ter hoogte van de Zwaluwweg/Roerdomperf hen een auto met hoge snelheid tegemoet kwam. De fietser maakte een handgebaar om tot rustig rijden te manen. Daarop stopte de au tomobilist en reed achteruit tegen de fietser aan. De automobi list stapte uit en sloeg de Voorschotenaar en één van zijn vrien- 13rlen met gebalde vuist in het gezicht. De politie stelt een onder zoek in. Snorfietser aangereden oegstgeest Een 26-jarige snorfietser uit Rijnsburg is gisteren ge wond geraakt na een aanrijding door een personenauto, be stuurd door een 32-jarige man uit Zwijndrecht. De auto sloeg, Ivanaf de Laan van Oud Poelgeest de Kwaaklaan in en zag de snorfietser, die de kruising juist passeerde, over het hoofd. Met nog onbekend letsel is de Rijnsburger afgevoerd naar het Acade misch Ziekenhuis Leiden. n |n 40-jarige vrouw uit Oegst- }est is zaterdagochtend om ?lf acht beroofd van haar sie- iden op de parkeerplaats van Kil 5 Warmondse wijkje de Wei den. Zij is daar met een hard voorwerp op haar achterhoofd geslagen en bewusteloos ge raakt. Een voorbijganger heeft poli tie en ambulance gewaar schuwd. Vooruitzichten winkels Hoofdstraat somber De Winkelhof in Leiderdorp moet uitbreiden als het in de toekomst zijn klanten wil behouden. Er moeten meer speciaalzaken komen en een tearoom met terras. Verder heeft het centrum, dat goed draait maar verouderd be gint te raken, een opknapbeurt nodig. Ook de goedlo pende winkelcentra Santhorst en Oranjegalerij moeten hun positie versterken. Voor de winkels in de Hoofdstraat en de Splinterlaan zijn de vooruitzichten zo somber, dat de meeste ondernemers zich wellicht beter kunnen aan sluiten bij Winkelhof, Santhorst of Oranjegalerij. De kraamhouders naast de Winkelhof zijn niet van plan hun lucratieve stekje op te geven. FOTO HfNK BOUWMAN leiderdorp» judy nihof „Omdat de gemeente nu ook tussen Winkelhof en Santhorst een markt wil, zijn wij de pi neut." De ondernemers met een kraam op de Statendaalder, pal naast de Winkelhof, zijn hoogst verontwaardigd over het plan van het Leiderdorpse ge meentebestuur om hun stand plaatsen eind dit jaar te schrap pen. De kraamhouders kunnen dan een plek krijgen op de nieuwe grote donderdagmarkt tussen Winkelhof en Santhorst, of een plaatsje op de zaterdag- markt in het oude dorp. Groente- en fruitkoopvrouw C. Smit, die op zaterdag een kraam heeft aan de Statendaal der, noemt het plan 'waanzin'. ,,We staan hier al zeven jaar. We hebben er keihard voor geknokt om het hier tot een succes te maken. Dan kunnen ze ons hier niet zo maar wegduwen." Een plekje óp de donderdagmarkt valt voor Smit sowieso af. „Op donderdag staan we al op de markt in Noordwijk." En voor een plek op de zaterdagmarkt in het oude dorp voelt ze niets. „We hebben hier een vaste klantenkring opgebouwd. Die mensen gaan echt niet hele maal naar het oude dorp." Met het schrappen van de standplaatsen aan de Staten daalder komt het college tege moet aan de wens van de win keliers van de Winkelhof. De winkeliersvereniging ziet nu eenmaal niet graag een markt verschijnen in de omgeving van de Winkelhof. Komt die markt er toch, dan is dat voor de ver eniging slechts aanvaardbaar als de huidige losse standplaat sen, die haar al langere tijd een doorn in het oog zijn, in die markt worden opgenomen. De gemeente heeft van die voor waarde een punt van beleid ge maakt in haar Economisch Be leidsplan. „De gemeente gaat dingen aan elkaar koppelen die niks met elkaar te maken hebben", vindt H. Verdegaal, die op zater dag met zijn kaaswagen bij de Winkelhof staat. „Een markt is iets heel anders dan een stand plaats." Met het aanbod van de gemeente voor een plek op de donderdagmarkt kan ook Ver- DUIVENBERICHTEN De duiven vlogen dit weekeinde vanuit St. Kath. Waver, Cha- te au roux, Chantilly en Roye. Jonge duiven vanuit St. Kath. Waver: J PV LPC A.A. Compier 1, 5; H. Pen 2, 8; Comb, v/d Steen 3; Groenendijk Korte 4; J. v/d Hoogt 6; Groe nendijk/Heiden 7; Witteveen v. Gorkum 9, 10. PV De Blauwkras Comb. Montanje 1; F. v/d We tering 2; M. Gijsman 3: P. Lan- desbergen 4; A. Houweling 5, 6, 9; Comb, v/d Blom 7, 10; H. Gijsman 8. PV De Rijnklievers J.C. Zevenhoven 1, 3; J.C. Koster 2; J. v/d Wal 4; Comb. W. v/d Kooy Zn 5, 8, 9: C.H. Kop 6; F. Ladan 7; Th. Kraan 10. PV De Vriendenclub R. Metscher 1, 4, 7; Comb. J. en M. Degen 2; C.P. Gijsman 3; Th. Dongelmans 5, 9; B. Diersman 6; Comb. Bodijn en Zn 8; Comb. Straathof-v/d Berg 10. PV Leiderdorp H. Flippo 1; D. v. Seggelen 2, 4, 9, 10; R. v/d Nieuwendijk 3, 5: W. Habraken 6; M. Reijerse 7,8. PV De Reisduif H. Dusoswa 1, 7; Tolboom- Klootwijk 2, 10; Comb. J. Har- teveld 3, 6; P. de Haas 4, 9; W. Ouwersloot 5,8. PV Het Oosten Comb. Mooten-v/d Hoogt 1, 4, 5; J. Verbaan 2; Bob van Putten 3, 9; W. de Jong 6, 8; J. Hartevelt PV LPC J. Boelee 1, 2, 7; J. Staffeleu 3, 6; H. Pen 4, 5; R. Duivenbode 8, 9; Groenendijk Korte 10. PV De Blauwkras P. de Mooy 1, 2, 9, 10; F. v/d Wetering 3; A. Houweling 4, 6, 7; S. Zeegers 5; H. Koome 8. PV De Rijnklievers Comb. W. v/d Kooy Zn 1, 6, 9; G.H. v/d Poel 2,3; F.X. Kiel 4; M. Hogenboom 5, 7; Aad de Vries 8; P.H.J. Bink 10. PV De Vriendenclub S. Klootwijk 1; Comb, v/d Nieu wendijk 2; A. Pracht 3, 5; Th. Dongelmans 4, 10; Comb. J. en M. Degen 6; A.J. Link 7; R. Met scher 8; A. Sladek 9. PV Leiderdorp D. v. Seggelen 1, 4, 5; R. v/d Nieuwendijk 2, 3, 8, 9; M. Reij erse 6; W. Rietkerken en Zn 7; E.H. Broug 10. PV De Reisduif T. Hoogkamer 1, 3, 4, 7; Comb. J. Harteveld 2; P. Schlagwein 5, 8, 9; S. van Iterson 6; H. Dusos wa 10. PV Het Oosten Bob van Putten 1. 2, 6, 7. 8, 10; Comb. Mooten-v/d Hoogt 3, 4, 5,9. PV De Zwaluw v/d Kooy-de Best 1, 10; P. Ver- hoork 2, 7; A. v. Wissen 3; L. en Th. Verhoork 4, 9; G. Hooger- vorst 5, 6; P. v. Leeuwen 8. 1 harmons paul de vlieger Is er ooit een kortebaandrave- j is geweest waarbij de beste Dn, dan was het wel die van [armond, afgelopen zaterdag, iks geluk door wegspringende jgenstanders. Niks mazzel Dor het loten van een 'stil- pand nummer' (een walk-over i de kortebaansport). Slechts ure strijd met de ene favoriet a de andere brachten Jim Jam pzz de zege op de zonovergo ten Herenweg. „Dit paardje, dat écht iets bijzonders", luidde H?n ook na afloop het commen- j™jar van winnend pikeur Guus lejfiijnenburg. 3]e(De Nootdorper, 65 inmiddels Jaar nog altijd een van de gro mt11ging op herhaling in War mond. Waar hij vorig jaar met nJnny Bowler de envelop met pejer rug8en voor de eigenaars gginnensieepte, deed hij dat nu eepor met Jim Jam Rozz in de jepede omloop af te rekenen 04et die winnares van 1994. De fj goede vorm stekende Faith t rincess had de succesvolle rej>mbinatie toen al aan haar ze- |epar gebonden. Chapman, lash Yankee en - in de finale - peedy Jace zouden nog volgen, ofuk voor stuk paarden die in j,ft verleden al menig korte- ppandraverij wisten te winnen. 10 Voorschotenaren Hans West- npest en Daan Verschoor, de ei genaars van Jim Jam Rozz die ph gezamenlijk 'Stal Vrede- fest' noemen, leken wel te zwe- én toen aan het einde van de ""jiddag de grote krans rond de Een rit in de tweede omloop. Farah Winnester, gereden door Cees Imming, klopt Interschielicht met Ron v Gent in de sulky. hals van hun oogappel werd ge schoven. „Dit is toch het mooi ste wat bestaat", aldus een op getogen Verschoor. „We heb ben dit beestje speciaal voor de kortebaan gekocht en het is een regelrechte voltreffer. Hij startte tot nu toe pas twee keer, in As sendelft en hier, en allebei de keren is het raak. Jongens, jon gens wat een feest." Het eigenaarsduo heeft nog stoute plannen met de 6-jarige Zweedse import-ruin. „Voor schoten wordt ons volgende doel. Daar hebben we Jim Jam Rozz eigenlijk speciaal voor ge kocht: om te winnen in hel ei gen dorp. Vandaar dat we tot nu toe zuinig met 'm zijn gestart. Want als hij alle kortebanen al had meegedaan, dan had-ie waarschijnlijk al extra meters handicap verdiend. En die wil den we in Voorschoten nog niet aan ons broek hebben." Winnen in zijn woonplaats Voorschoten, dat lijkt Verschoor FOTO HOLVAST/MARK LAMERS het summum, zegt hij. „De meeste eigenaars dromen er ooit van de Grote Prijs der Lage Landen op Duindigt te winnen. Ik droom van een overwinning op de kortebaan van Voorscho ten. Eerlijk waar, dat lijkt me nog mooiter." En gezien de prestatie die de ruin zaterdag in Warmond neerzette, lijkt het niet overdreven om te stellen dat de kans groot is dat Ver- schoors jongensdroom gaat uit komen. Vrijdag 28 juli moet het degaal niets uitrichten. „Op die dag sta ik al in Hazerswoude- Rijndijk. En die markt geef ik echt niet op." Op een plaats op de zaterdagmarkt in het oude dorp zit Verdegaal niet te wach ten. „Dan verlies je je klanten." Bloemenvrouw M. Kanbier schiet helemaal niets op met het aanbod van de gemeente. „Ik heb nu een standplaats voor de hele week. Dan ga ik toch niet terug naar één ochtend of een middag." Vanavond buigt de gemeen teraad zich over het voorstel van het college voor twee mark ten. Ook bekijken de raadsleden wat er moet gebeuren met de losse standplaatsen bij de Win kelhof. Midfondvlucht vanuil Chantilly PV LPC J. Boelee 1, 4; H. Pen 2, 5, 7, 10; Groenendijk Korte 3, 8; J. v/d Hoogt 6; J. Staffeleu 9. PV De Blauwkras P. Landesbergen 1, 3, 5, 7, 9; J. Schouten 2; Comb. Montanje 4, 6. 8, 10. PV De Rijnklievers J.C. Zevenhoven 1; Aad de Vries 2, 5; Comb. W. v/d Kooy Zn 3; J. van Laar Zn 4, 9, 10; B. van Mil 6; G.H. v/d Poel 7; II. v/d Star 8. PV De Vriendenclub R. v/d Dop 1, 10; Comb, v/d Nieuwendijk 2, 5, 6; Th. Dongel mans 3, 8; Comb. S. en C. Vin- kensteyn 4; C.P. Gijsman 7; Comb. Bodijn en Zn 9. PV Leiderdorp M. Reijerse 1, 6, 8, 10; D. v. Seg gelen 2, 3, 5, 9; R. v/d Nieuwen dijk 4, 7. PV De Reisduif Comb. J. Harteveld 1, 3, 7, 8, 10; P. Kop 2; H. Dusoswa 4, 6; Tol boom-Klootwijk 5,9. PV Het Oosten Bob van Putten 1, 4, 5; W. Kop 2, 8; Comb. Mooten-v/d Hoogt 3, 6, 7,9, 10. Vanuit Roye: PV De Zwaluw P. v. Leeuwen 1, 2, 5, 8; A. v. Wissen 3, 6; N. Meeuwenoord 4, 7, 9; v/d Kooy-de Best 10. VOORLEZEN - De kinderboe kenschrijfster Selma Noort leest meente, meningen zaterdag 22 juli voor in kinder- nienten en boekenwinkel Kraai Co aan dernemers de Nieuwe Rijn in Leiden. Noort Santhorst, is aan het woord tussen 11 en Splinterlaan. Het onderzoeks leiderdorp judy nihof Dat zijn enkele conclusies in het distributie-planologisch onder zoek (DPO) van het onder zoeksbureau Kolpron Consul tants naar de toekomst van het winkelbestand in Leiderdorp. De gemeente Leiderdorp en de firma Wereld have, eigenaar van de Winkelhof, gaven opdracht voor het onderzoek. Wereldha- ve loopt al enige tijd met plan nen rond voor modernisering en uitbreiding van de Winkel hof. Volgens Kolpron is dat een slim plan. Het centrum begint trekjes van veroudering te ver tonen, aldus het onderzoeksbu reau. De winkels zijn te klein, er komt te weinig daglicht binnen en de plafonds zijn te laag. Het winkelcentrum mist volgens Kolpron horecavoorzieningen met een terras. Daarnaast moet het scala aan winkels worden uitgebreid. Voor het onderzoek heeft Kol pron zich gebaseerd op het eco- :h beleidsplan van de ge- consu- menten en de visies van de on- van Winkelhof, Oranjegalerij bureau geeft geen verklaring gaan gebeuren. Behalve de dolgelukkige man nen van Stal Vredebest had za terdag ook de Stichting Hardddraverij Warmond alle ré den om tevreden te zijn. Een veld deelnemers om van te wa tertanden - dat is in Warmond wel eens anders geweest - prachtig weer en een flinke pu blieke belangstelling. Daar kwam bij dat de koers een vlot verloop kende en veel ritten op pure snelheid werden beslist. De witte vlag, die zwaait ten te ken dat een van de deelnemers in galop springt waarmee de winst automatisch naar de te genstander gaat, werd weinig gezien zaterdag. En dat is nou weer iets waar een kortebaanor- ganisatie van droomt. Favoriet En om nog even in dromenland te blijven. Voor Warmonder Jan van Leeuwen bleek de droom toch echt bedrog te zijn. Zijn Handymaid, de enige plaatselij ke 'favoriet' in het 25 paarde- hoofden tellende gezelschap, stelde teleur. De merrie hield in beide ritten in de eerste omloop tegen de sterke Farah Winnester (vierde in de eindrangschikking) haar hoofd er niet helemaal bij en verruilde de draf voor enkele galopsprongen. 'Uitgeschakeld nummer 15, Handymaid' schal de het tot tweemaal toe streng uit de luidsprekers. Van Leeu wen besloot er maar een biertje op te nemen, in de tent bij het ooievaarsnest. Een schrale troost. zoeterwoudeDe deelnemertjes aan de Zoeterwoudse Grutronde oogstten gisteren niet minder aanmoedigingen dan de veel oudere B-amateurs, veteranen en nieuwelingen. Het was dan ook een fraai schouwspel. Op sportfietsjes, kleine mountain-bikes en zelfs twee- wielers met zijspan legden de kinderen van de plaatselijke boven- en onderbouwklassen hun ronde(n) af. leder van hen haalde zonder kleerscheuren de finishlijn op de Schenkelweg. Mark Duindam en Susan de Goede waren bij respectievelijk de jongens en de meisjes van de bovenbouw (9- tot en met 12-jarigen) de snelsten. Zij legden het 1570 meter lange parcours twee keer af. De leerlingen van de onderbouw (4- tot en met 8-jarigen) reden slechts één ronde. Frank Captein en Kim van Eijsden kwamen in die leeftijdscategorie respec tievelijk als eerste jongen en eerste meisje onder het finishdoek door. De winnaars kregen bloemen, een gele trui en een zoen van ronde miss Manon Straathof. Bovendien reden zij een heuse ere-ronde in een open wagen. Niemand ging met lege handen naar huis. Alle kin deren kregen na afloop een vaantje en een ijsje. FOTO HOLVAST/MARK LAMERS waarom de ondernemers in de Hoofdstraat niets is gewaagd. Volgens Kolpron zal de aan trekkingskracht van Winkelhof op consumenten van buiten de gemeente niet verder toene men. Daarvoor is de concurren tie van bijvoorbeeld Leidschen- hage in Leidschendam en de Kopermolen in Leiden te groot. Handhaving van de huidige po sitie is volgens Kolpron het 'maximaal haalbare'. Santhorst 'en Oranjegalerij kunnen vol gens het onderzoeksbureau hun functie als buurtcentrum be houden als ze een face-lift on dergaan en zich nog meer rich ten op de dagelijkse bood schappen. Kolpron ziet vooral heil in uitbreiding van de super markten. Voor de winkels in de Hoofd straat en de Splinterlaan ziet Kolpron de toekomst zeer som ber in. Bovendien functioneert de markt in de Hoofdstraat niet goed, aldus de onderzoekers. De I loofdstraat is zijn positie als centrum kwijt waardoor de markt nauwelijks kan profiteren van de aantrekkingskracht van de winkels. Kolpron pleit er dan ook voor om de markt te ver plaatsen naar de omgeving van de Winkelhof. Acht mille voor Ronald McDonald hazerswoude-dorp Een actie in het Hazerswoudse dorpshuis voor het Ronald Mc- Donaldhuis in Leiden heeft 8500 gulden opgeleverd. In het dorpshuis werden vorige week ten bate van het goede doel tal van activiteiten gehouden. Op het programma stonden een bridgedrive, een klaverjasmara- thon van twaalf uur, bingo en een kinderbingo. De actieweek werd georganiseerd door het dorpshuis en de activiteiten commissie. Zaterdagmiddag overhandig de Naomi van Mil de cheque aan Elsbeth Zonnevylle, de voorzitter van het oudercomité van het Ronald McDonaldhuis. woubrugge De 9-jarige Guido Siebel uit Woubrugge heeft vanmiddag de eerste prijs gewonnen van de ballonnenwedstrijd die bij de open dag waterrecreatie is ge houden. De ballon die hij opliet, landde pas in Kopenhagen in Denemarken en kwam daarmee het verst. In sporthal Oudendijk ontving de jongen vanmiddag van burgemeester W. van Beek een walkman. Het negende jeu de boules- toernooi van buurtgroep Haas- wijk is gewonnen door het team Blapa. Afgelopen vrijdagavond bleek het team de beste in de fi nale van het jaarlijkse buurteve- nemcnt. De tweede plaats was voor het Team Zonder Naam. De afgelopen vijf weken hebben zo'n 90 buurtbewoners, ver deeld over 32 teams, meege daan aan het van origine Franse tijdverdrijf. den haag monica wesseling Het overpompen van mest blijkt vaak niet veilig te worden uitgevoerd. Afgelopen voorjaar zijn er in Groningen twee men sen om het leven gekomen om dat de vacuümmestzuiger niet in orde was. Onderzoek wijst uit dat meer agrariërs de mestap- partuur onvoldoende onder houden danwel er niet goed mee omgaan. De inspectie dienst van het ministerie van sociale zaken is daarom een vei ligheidscampagne begonnen. De komende weken krijgen alle agrariërs een brief met tips voor een veilig gebruik van de mestapparatuur. Bovendien wordt bij de gebruikelijk bezoe ken van inspecteurs goed gelet op de mestapparaten. Volgens de inspectie zijn deksels en wanden van de vacuümmest- zuigers niet altijd goed beves tigd en zijn bouten en moeren niet altijd voldoende aange draaid. In de mesttank kunnen zeer explosieve en giftige gassen vrij komen. Betreden van de tank zonder uitgebreide voorzorgs maatregelen wordt daarom ont raden. Het is overigens niet de be doeling dat inspecteurs speciale mest-controle-rondes gaan houden. Sinds kort voeren zij bedrijfscontroles uit waarbij op alle aspecten van werken op het agrarisch bedrijf, wordt gelet.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 9