Lagerwey blij met plaats naast podium Dames Alphians tonen karakter Schumacher frustreert Hill Sport Van Reek wint wet Heerenveen in Wales gul ontvangen Gaag wint: triathlon in Stein MAANDAG 3 JULI 1995 IlLEM SPIERDIJK. 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071| Waterschapsronde biedt Swift toegang tot nacompetitie zoeterwoude Jan-Hendrik Lagerwey heeft wat met de Waterschaps ronde. Sinds de 30-jarige Woubruggenaar die wielerklas sieker voor amateurs vijf jaar geleden op zijn naam schreef, zet hij elk jaar opnieuw zijn zinnen op de wed strijd die meestal langs zijn achtertuin voert. Vorig jaar greep hij in Zoeterwoude net naast de hoofdprijs, afgelo pen zaterdag kwam hij na winnaar Tommy Post, Perry Bothof en Piet Eikelenboom als nummer vier in de eindrangschikking net naast het ereschavot terecht. was ongetwijfeld ook doordron gen van de ernst van de zaak. Toch droeg hij gisteren niets bij aan het puntenaantal van Swift. Na een lekke band dacht hij on gezien via een ploegleidersauto naar het peloton te kunnen stayeren, maar een ijverig jury lid betrapte hem en haalde de renner uit Ter Aar uit de strijd. Afbrokkelend Lagerwey had het beter beke ken. De rozenkweker was het grootste gedeelte van de 190 ki lometer lange klassieker actief in de voorste regionen van het in hoog tempo afbrokkelende peloton. Uiteindelijk voltooiden slechts 32 van de 110 gestarte renners de Waterschapsronde. Mede door toedoen van Lager wey kreeg niemand de kans om op adem te komen. Hij was één van de gangmakers in de kop groep van zeven die een kleine vijftig kilometer voor de finish in Moerkapelle ontstond. Met Tommy Post, Perry Bothof, Piet Eikelenboom, Ed Lok, Edwin Commandeur en zijn trainings maatje Tom de Jong uit Oude Wetering vergrootte Lagerwey in een mum van tijd een voor sprong van twintig seconden tot tim brouwer de koning Toch schonk die ondankbare klassering geen klaterend ap plaus bij de drukbezochte hul diging, geen kus van rondemiss Manon Straathof en geen fgto in de krant Lagerwey voldoe ning. Vooral dank zij zijn in breng plaatste Swift/Casba zich op het nippertje voor de na- competitie voor clubteams. Na de eerste zes wedstrijden leek een plaats bij de eerste zeven er volstrekt niet in te zitten voor de Leidse wielervereniging. Maar uitgerekend in de laatste klas sieker, een thuiswedstrijd voor de renners van de ploegleiders Cees Varkevisser en Hans Schoelink, steeg Swift met stip van de elfde naar de veilige zes de plaats. Uiteraard was dal niet alleen de verdienste van de strijdlusti ge Ixigerwey, maar ook van zijn ploeggenoten. Hans van Leeu wen (14de plaats), Ruud Borst (20) en Marlijn Hörtens (24) re den geconcentreerd tot de laatste snik. Wij wisten wat er op het spel stond", aldus Borst. Leon Rekelhof, winnaar van de Waterschapsronde van 1993, Saunders naar Galatasaray Istanbul Dean Saunders is de derde Britse voetballer die binnen een week een contract heeft getekend voor Galatasaray. De 31- jarige aanvaller uit Wales, die speelde voor Aston Villa,; volgt Bar ry Venison (Newcastle United) en Mike Marsh (Coventry City) naar de club uit Istanbul. Het drietal heeft een gezamenlijk ver leden bij Liverpool. Dat is niet zo toevallig, want bij die club werkten de voetballers samen met de huidige train er van Gala tasaray, Graeme Souness. De Turkse club betaalde bijna zes mil joen voor de international, waarin een handgeld voor de speler is begrepen. Viscaal naar Grasshoppers den haag Eric Viscaal voetbalt komend seizoen bij Grasshopper Ziirich. De kampioen van Zwitserland heeft de Nederlandse aanvaller voor een jaar gehuurd van AA Gem, met een optie tot koop. Viscaal (27) speelde, na zijn vertrek bij PSV, de laatste zes seizoenen in België. Hij kwam uit voor Beveren, Lierse SK en AA Gent, waar hij nog een langduring contract had. De aanvaller stond eveneens in de belangstelling van PAOK Saloniki, de club van trainer Arie Haan. Een jaar geleden-was hij nog kortstondig op proef bij Ajax. De recordkampioen van Zwitserland was on langs vrijwel rond met Jeffrey Talan van FC Den Haag, maar die koos op het laatste moment voor Heerenveen. Grasshoppers speelt in augustus een voorronde voor de Champions League. Atteveld wellicht naar Vitesse kerkrade Roda IC houdt rekening met het vertrek van Raymond Atteveld naar Vitesse. De verdediger annex middenvelder wil graag naar Vitesse en kan voor drie jaar tekenen in Arnhem. Bij Roda, dat met Vitesse nog geen akkoord heeft bereikt over de transfer, had hij nog een jaar te gaan. Volgens voorzitter Pickée van Roda heeft Vitesse vroegtijdig laten weten de 28-jarige Atte veld te willen contracteren. Vitesse is behoorlijk actief op de transfermarkt. Dat kon mede omdat de club veel talent zag ver trekken (Helder naar Arsenal, Cocu en Van der Weerden naar PSV). Vitesse haalde rechtsbuiten Koswal (Dordrecht), spelma ker Gorter (FC Utrecht), linkerverdediger/middenvelder Van Wanrooy (NEC) en linksbuiten Laros (Willem II). Bij Roda is At teveld na Huiberts en Iwan de derde basisspeler die vertrekt. Ooijer (Volendam) en Roelofsen (MW) werden aangetrokken. Brons voor bridgeploeg viLAMOURADe Nederlandse bridgers zijn bij het Europees kam pioenschap in Vilamoura derde geworden. Ze kwalificeerden zich daarmee voor het WK dat in oktober in Peking wordt ge houden. Nederland haalde in Portugal een totaal van 542,5 pun ten en moest daarmee Italië (569,5) en Frankrijk (547) voor laten gaan. De Polen, voor de laatste ronde nog mede-favoriet, deden zaterdag slechte zaken door met liefst 7-23 van Zweden te verlie zen. Nederland won op de slotdag met 25-3 van Monaco en speelde 15-15 tegen Rusland. De ploeg van captain Jaap Trouw borst en co-captain Henk Schippers bestond uit de paren Enri Leufkens/Berry Wes.lra, Piet Jansen/Jan Westerhof en Erik Kir- chhoff/AntonMaas. Gutte wint tijdrit velddriel Na eert seizoen vol tegenslag lijkt Mario Gutte op tijd klaar voor hel NK eind augustus in Zaltbommel. De tijdritspe cialist behaalde in Velddriel in de topcompetitie-westrijd zijn eerste overwinning van het seizoen. Hij legde de 44,6 kilometer lange rit af in 58 minuten en 23 seconden wat een gemiddelde snelheid betekende van ruim 45 kilometer per uur. Met dank aan Gert-Jan Theunisse. De voormalig bergkoning in de Tour, begin dit seizoen gestopt met wielrennen, heeft de afgelopen twee weken o.p de demy met Gutte getraind. „Hij vindt het leuk om op deze manier bij het wielrennen betrokken te blijven.", verklaart Gu tte de samenwerking. „Hij helpt mij met mijn mate riaal. Ik kan van zijn ervaringen profiteren en achter een derny trainen geeft mij meer inhoud, macht en souplesse." Oranje komt tekort tegen Havana rotterdami Flavana heeft het zesde World Port Tournament in Rotterdam gewonnen. In de finale zetten deCubaane honkbal lers Oranje in twee wedstrijden aan de kant: 10-2 en 3-1Neder land speelde in de finalewedstijden tegen Havana verdedigend goed. Aanvallend benutte de ploeg van Jan Dick Leurs, die zich voorbereidt op het EK dat vrijdag in Haarlem begint, de kansen echter slecht. Jeffrey Cranston kreeg de prijzen voor beste slag man en beste speler van het toernooi, Eelco Jansen was de beste werper.' In de slotfase van de Waterschapsronde loeren de renners in de kopgroep naar elkaar. Tommy Post maakte handig gebruik van de afwachtende houding van de nauwelijks zichtbare Jan Hendrik Lagerwey en consorten. foto henk bouwman Onweerstaanbaar Toch was ook bij de Woubrug genaar in de laatste kleine om loop van dertig kilometer het beste eraf. Dat gold niet voor de 29-jarige Tommy Post uit Bre da. Hij demarreerde in de slot- kilometers onweerstaanbaar. Ondanks de tegenaanval van Lagerwey en Eikelenboom liep de Bredanaar alleen m$ar ver der uit. Bothof, evenals Post lid van De Hoekse Renner, com pleteerde het succes door de tweede plaats weg te kapen voor de neus van Eikelenboom. Voor de moegestreden Lager wey restte het vooruitzicht van nog eens zeven loodzware klas siekers. „Anders zat mijn sei zoen er nu al zo'n beetje op. Ik rijd namelijk geen criteriums. Dan train ik liever voor de grote wedstrijden. Die gaan mij bijna altijd goed af, tenzij ik word ge plaagd door pech zoals onlangs in de Alblasserwaard, toen ik in de eindsprint ten val kwam." Om in de nacompetitie besla gen ten ijs te komen, gaat La gerwey met Tom de Jong de Marmot te rijden, een toertocht van 180 kilometer over Alpen reuzen als de Galibier en l'Alpe d'Huez. Voor menigeen een in spanning die opweegt tegen een zware werkdag. Lagerwey daar entegen beschouwt het uitstap je naar het hooggebergte puur als vakantie. zoeterwoude marc van der jagt medewerker André van Reek heeft de Ronde van Zoeterwoude op zijn naam geschreven. De B-amateur uit Lisse versloeg gisteren in een zinderende finale medevluchter Ton Griep. Het was de twaalfde overwinning die Van Reek dit seizoen boekte. De Fietsende schaatser Jeroen Straathof stel de zijn dorpsgenoten niet te leur. Hij was één van de smaak makers tijdens de 55 kilometer lange ronde. Eerder op de dag toonde Pieter Willem Bruins uit Roden zich de sterkste bij de nieuwelingen. 121 Renners (B- amateurs en veteranen) ver schenen aan de start van de 34ste editie van de Ronde van Zoeterwoude. Die opkomst, het weer en de grote belangstelling maakten het een geslaagd wie- Ierevenement. Dank zij de in spanningen van publiekslieve ling Straathof zat de sfeer er vanaf het begin van de wed strijd goed in. De Zoeterwoude- naar ondernam al na twee ron den een vluchtpoging, maar werd nog voor de volgende doorkomst teruggepakt. De eerste serieuze ontsnap ping vond in de zesde ronde plaats. Griep uit Bergschenhoek en Lissenaar Van Reek spron gen weg en sloegen een gat van enkele seconden. Het goed sa menwerkende duo bleef elf ron den lang uit de greep van het ja gende peloton. Met nog acht tien ronden van 1570 meter voor de boeg zorgde-Straathof voor een hergroepering. Dirk- Jan van Reek, één van de favo rieten, moest op dat moment de strijd staken vanwege proble men met zijn ketting. De beslissing viel zes ronden voor het einde, toen negen ren ners uit het peloton ontsnapten. magnv-cours afp/rtr Een copie van '94. Zo luidt de typering van de Grote Prijs van Frankrijk Formule 1 zondag op het circuit van Magny-Cours. Michael Schumacher eerste, Damon Hill tweede. De Duitser bouwde met zijn vierde over winning in zeven races zijn voorsprong in het WK uit tot elf punten. Michael Schumacher zorgt steeds weer voor frustraties bij zijn enige concurrent in de strijd om de wereldtitel. Damon Hill had zondag bij de huldiging den haag anp Het optreden van Heerenveen in de Intertoto verloopt zeer voorspoedig. De Friezen veeg den zaterdag in hun tweede du el in de competitie met uitzicht op Europees voetbal de ama teurs van Ton Pentre met 7-0 van de mat. Vorige week was de thuiswedstrijd tegen de semi- profs van Naestved (Den) in 2-1 geëindigd. „The Bulldogs", luidt de bij naam van Ton Pentre. Daarvari bleek weinig in Cardiff. De spe lers van de nummer drie uit de competitie van Wales bleken slechts onschuldige keffertjes. Ze maakten hun Europese de buut. Pas bij 7-0 stopte de sco ringsdrift van de ploeg van trai ner Foppe de Haan. Doelpun ten: verdediger Hansma, inval ler Tammer en Regtop (allen 2) en de Deen Tomasson, die vori ge week nog vakantie had. Op merkelijk was dat de voetballers van Ton Pentre na afloop een erehaag vormden voor de Frie zen. Ze waren ook zeer blij met de blauw-witte shirts met de pompebledden. De wedstrijd kon overigens niet plaatsvinden in hel eigen stadion van Ton Pentre. Ynys Park kan slechts 2700 toeschou wers bevatten. Om veiligheids redenen was het duel in Arms Park, het bekende rugbystadion van Cardiff met een capaciteit van 50.000. De arena bleek veel te groot. Er waren zo'n 1500 toeschouwers, onder wie 200 Friezen. Heerenveen heeft in groep 4 na twee wedstrijden zes punten, al vier meer dan Bekescsaba uit Hongarije dat twee keer gelijk speelde. Zaterdag met 3-3 bij Naestved. De Friezen zijn ko mende week vrij en spelen op 15 juli thuis tegen de Hongaren. De nummers een van de twaalf groepen en de beste vier nummers twee plaatsen zich voor de achtste finale van de In tertoto. Uiteindelijk levert het toernooi vier clubs op voor de voorrondes van de UEFA-béker. Die vier worden aan elkaar ge koppeld, zodat twee het hoofd toernooi bereiken. FC Groningen, dat uitkomt in groep 9, was vrij. Groningen won vorige week met 2-1 van Boby Brno én is tweede met drie punten uit één duel. op het erepodium de grootste moeite een glimlach op zijn ge laat te brengen. In alle trainin gen had hij in de Williams de Benetton van de wereldkam pioen afgetroefd. Zelfs in een uiterste poging kwam Schuma cher niet aan zijn pole-position. In de race speelde de kam pioen eenvoudig met zijn uitda ger, allebei uitgerust met dezelf de Renault-motor. Aan de finish bedroeg het verschil niet min der dan een halve minuut. Hill heeft over twee weken een thuiszege in de Britse Grand Prix nodig om zijn aanspraak op de titel intact te houden. Op Magny-Gours dubbelde Schumacher alle rijders op vier na. Zestien van de 26 starters haalden de zwartwit geblokte vlag. Het verschil tussen de twee besten kwam onder meer tot uitdrukking in de tankstops. Het team van Benetton voert de bijvulling en bandenwissel snel ler uit dan de technici van Willi ams. Beide rijders hielden twee keer halt. Na de eerste stop van beiden reed Schumacher aan de leiding. Belangrijkste onderscheid op het circuit is de remkunst van Schumacher. Hill: „Michael is een grootmeester in het uitrem- Tuti Ritmai geselecteerd voor Nederlands team leiden pieter van der vliet medewerker In Voorschoten pakten de honkballers van Adegeest giste ren belangrijke punten tegen de reserves van Wassenaar. In een middelmatige wedstrijd bleef de teller na negen innings staan op 15-8. De opgaande lijn die coach Daan I.obel de afgelopen weken constateerde, liet hem tegen Wassenaar niet in de steek. In de tweede inning sloe gen de Voorschotenaren er lus tig op los en zagen de stand naar 7-3 oplopen. De matig be zochte wedstrijd begon kleur te krijgen toen de gasten lang zaam maar zeker terug in de wedstrijd kwamen. Pitcher Ri chard van Soest zat niet lekker in de wedstrijd (4-3-7-3) en mocht na vier innings de dug out opzoeken. Zijn vervanger Pascal Guyt (1-4-4-1) had min der moeite met de controle. Aanvallend nam Oscar Heijliger met een slaggemiddelde van .600 de Voorschotenaren op sleeptouw, knap bijgestaan door Menno Hoekstra, die uit de eigen jeugd komt en inmid dels weet wat er van hem ver wacht wordt. De meeste op schudding was er toen de Zoe- termeerse umpire De Koning door een te lage bal vol op het been geraakt werd en moest af haken. Oud-Adegeestspeler Fer ry Knorr werd van de tribune geplukt om de wedstrijd tot aan het einde te leiden. In de ne gende en laatste inning kreeg de Lobel-équipe er nog vijf punten bij door slecht werpen van de inmiddels derde Wassenaarse het honkbal deed Alphians weer van zich spreken. In Hoofddorp werd de gelijknami ge vereniging met 14-7 versla gen. Volgens aanvoerder Robert Schouten was het een terechte overwinning. „Het is te merken aan het team, dat de laatste we ken weinig verzuimt op de trai ningen. Verloren we eerder in de competitie nog van Hoofd dorp, nu was het een gemakke lijke prooi". Al in de tweede in ning werd de wedstrijd in het voordeel van de Alphenaren be slist. Hoofddorp had door va kanties duidelijk problemen op de heuvel en zag het scorebord doorlopen naar 1-11. Verdedi gend stond Jurgen van de Bosch op scherp (7-7-5-4) en hield dat de hele wedstrijd vol. De softballers van Alphians waren in Haarlem snel klaar. Tegen Kennemerland werd het 0-15 en 0-11. De zwakke tegen stander kreeg in beide wedstrij den slechts tweemaal twee mensen op de honken doordat pitcher Tuti Rumai geen enkele tegenstand duldde. Aanvallend waren de beste papieren voor Lloyd Todman en Albert Tre- mus met beide een slaggemid delde van 1000. Rumai besloot de dubbel met de totaalcijfers 17-1-3-0. De dames van Volle Bak moesten vrijdagavond de winst nog met 12-11 aan WC laten na een spannende wedstrijd in De mannen van het eers# Van Reek en Griep s gen in de laatste ronde uil kopgroep weg en sprinttt de Schenkelweg voor de j Van Reek bleek over de sti benen te beschikken en 1 met een halve fietslengj eerste over de meet. Dit1 kende zijn tweede overwii van het weekeinde, wat kersverse districtskamj schreef zaterdag op specta re wijze de Ster van Valk# op zijn naam. „Ik ben Grit seizoen in de eindsprint s voor gebleven. Daarom h er vandaag alle vertrouw* ondanks dat ik gisteren 1; lometer op kop gereden aldus Van Reek. Pieter W Bruins won in Zoeterwi Dorp met overmacht de rn sprint bij de nieuwelinge! krachtige renner uit Rode^ de gehele wedstrijd nadif) lijk aanwezig was, bleeft van Kampenhout (Noordv^ hout) en Ronald van der I^ (Hoofddorp) voor. Grote af) ge was Vincent van der ic De Leidenaar reed gistere' lid van de districtsselectiê tijdrit over 22,3 km. Vat;, Kooij liet in Velddriel de v tijd noteren. Leeftijdsgtf Gerben van der Reep reef tijdens de Tweedaagse Stey Zeeland in de kijker. De !f weling uit Hillegom eindigs achtste in het eindklassetf Zaterdag kwam Van der Re1 Koudekerke sprintend als \y over de finishlijn. Gistereni hij achttiende, maar aam wedstrijd hield hij een naft smaak over. „Ik zat goec' voren, maar ik werd in de y.( aan mijn broek terugge,, ken", aldus Van der Reeja ondanks het incident tev£ was met zijn eindklassering men. Die kunst verstaat hij het beste van allemaal." De Duitser verklaarde na de race zich zelden zo lekker te hebben gevoeld in zijn bolide als in deze Grand Prix van Frankrijk. „Na de start, op de tweede plaats achter Damon, was ik toch niet zo zeker van de overwinning. Maar eenmaal aan kop, begon ik al aan de hul diging te denken." Hill sloot zich bij deze verklaring aan. „Ik was eryan oyertuigd niets meer te kunnen uitrichten toen ik naar de tweede plaats was ge drongen." 'Altijd naar de bal blijven kijken', is een van de basisregels uit het honkbal. Deze Wassenaarse slagman deed dat niet en zag de bal in de wedstrijd tegen Adegeest aan zich voorbij gaan. foto dickhogewoning Den Haag. Werpster Manon van Wetten leverde met een slagge middelde van 1000 en de werp- cijfers 3-5-13-4 een flinke bij drage. In de wedstrijd tegen Rooswijk hielden de Leidse da mes het lang spannend. In de laatste inning sloeg Mariette Roelvink het winnende punt binnen, 3-4. De dames van Alphians wer den in de eerste wedstrijd tegen DSC zoek gespeeld. In een wed strijd waarin alles mis ging wer den de dames van coach Peter Vermeij op een 18-6 nederlaag getracteerd. Dat het geen slecht team is bewezen de Alphense dames in de tweede wedstrijd. Een prachtig herstel leverde een spannende wedstrijd op die met 5-4 werd gewonnen. „Als je in zo'n eerste wedstrijd zo verliest, geeft dat aan dat je in een enorm wak zit. Maar het toont de klasse van die meiden dat ze zich hervonden en goed gemo tiveerd de tweede confrontatie in winst hebben opgezet", aldus een tevreden Vermeij. In Stein ging het 22-jarige- atleet-talent Dennis Lo gisteren één week na zijn 1 tionaal kampioenschap iH de olympische afstand herhaling. Achter de winr de Rus Dimitri Gaag pakti een tweede plaats over, dubbele afstand. Onder- jaar, voor het eerst sinds ren, uit te houden omsd digheden viel Jan vanj, Marei een week na zijn y rassend sterke tweede pl£ in het nationaal kampit, schap iets tegen op de ze^ plaats. De stayer uit Ter,, kwam binnen in een tijd^ 3.37.34, vier minuten n^ winnaar. Willy Bogers was ook giy ren in Stein de beste triau van De Zijl/LGB. De Lei naar finishte mooi als dey( ste in een tijd van 3.5fe Mart Moraal hield weery, van zijn befaamde inlils races waarin hij ditmaal,, rukte van de honderiy plaats na het zwemmen!,, de vijftigste na het fietsen!, een uiteindelijke 42e stel het eindklassement. DeL van 3.59.39 betekende i verrekend voor het kwar., minder zwemmen een persoonlijk record. De Oe£ geesten aar was daarmee-, eerste veteraan. Opvallen^ nog was de 45e plek van S Springer, die voor het et na lang blessureleed een ve triathlon afwerkte onij eindigen op slechts een 1 nuut van Moraal (45e|j 4.00.42). De Noordwijkers Wesseling en Thomas Sta voorden domineerden gij, ren de jaarlijkse triathlon, Noordwijkerhout. Vanuit 1 Oosterduinse meer legden, de kilometer zwemmen,! kilometer fietsen en tien meter lopen af in 1.55.171 1.55.32. Daarmee haddery een grote voorsprong op- nummer drie Rob Boi^ meester uit Oude Weten, (2.01.17). Hoewel de tijd van de in het zwembad Schelft' startenden aanzi^ lijk langzamer waren, zor Mike, van Duivenvoord voor de belangrijkste Noot wijkerhoutse impuls. Ook| estafette-teams die de i( onderdelen in wisselenden menstelling afwerkten ble| achter bij de Wesseling j Steenvoorden. Eerste vrot tenslotte was Gemma Nijnanten van De Zijl/Lu die op grote achtersta werd gevolgd door Marjolj Zwetsloot (2.16.12 2.25.54). Over de halve! stand was Rinse van den 4 weelen ruim de snelste. Ri ce van Velzen bleef een binnen drie minuten vant Leidse junior (57.49 t 1.00.28).

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 14