Groupement: de ravage is compleet Patrick Eyk overweegt stappen tegen Wielerunie Bossche delegatie in de watten gelegd Willem Alexander opent Koninkrijks Spelen Aruba Sport ATERDAG 01 JUL11995 chef willem spierdijk. 071-356464, plv -chef rob onderwater, 071 -356463 Jelle Nijdam: 'Ik ga er voor' ^t.brieuc Jelle Nijdam heeft het parcours voor de 7300 meter tenn(Tourproloog, vanavond in St.Brieuc, gezien en hij concludeerde het hem niet tegenviel. „Op papier leek het een heel lastig tweede stuk, maar het is niet zo stijl als ik had gevreesd. Ik ga er echtstyoor." Nijdam, 31, is een van de outsiders voor de eerste gele nyCoJH-ü- ^ij stuntte in zijn specialiteit in de Tour van 1987 op de vimbi^Curfürstendamm in Berlijn. Daarna won hij nog wel prologen, maar nooit meer in de Tour. Nijdam wil zich aan de Bretonse roco 'kust revancheren voor zijn afwezigheid van vorig jaar, toen hij BuckiéJoor Raas werd thuisgelaten. Bij Priem wil hij het voortouw ne- afWi men voor een sterke TVM-Tour. Nijdam start om 21.16 uur; Erik 3 pekker om 20.41 u, Erik Breukink om 20.30 u. Tourwinnaar 1994 'ga Eijviiguel Indurain begint als laatste aan zijn proloog, om 21.40 nternjLlur" favoriet Chris Boardman om 21.24 u. TVM verlengt contracten jitm^aint brieuc De renners van TVM hoeven zich over hun toe komst geen zorgen te maken. Cees Priem heeft de coureurs la- i,ers "Iten weten, dat ze ook volgend seizoen kunnen blijven. TVM, dat ,ten kort voor de Tour in Polis Direct een nieuwe co-sponsor presen teerde, heeft het contract met Bart Voskamp met een jaar ver- lPvanjlengd. Voskamp won vorig jaar een rit in de Ronde van Spanje. ,i. De Noor Lars üórstian Johnsen tekende voor twee jaar bij. De vijf amateurs die TVM een week geleden presenteerde als nieuwe eleerferofs hebben eindelijk een contract getekend. Pascal Appel- presejdoom, Anthony Theus, Raymond Thebes, Marcel Luppes en p| John den Braber hebben een verbintenis gekregen tot 1 januari ^van jl996. De vijf zijn afkomstig uit de amateurploeg Europolis. jri Pantani dekt zich in h^Lsaintbrieuc» Marco Pantani heeft zich vast ingedekt. Bij de me dische keuring voor de start van de Tour de France verklaarde h me(J;de klimmer als uitgangspunt een etappe-overwinning te heb ben. Het algemeen klassement speelt voor de kaalgeschoren Ita- k mar|]jaan geen rol. „Mijn fysieke toestand is nog niet optimaal, na ongeluk dat me uit de Giro d'Italia hield." Zijn ploegleider heeft Pantani, vorig jaar derde, wel als kopman op de startlijst Pvanjgezet. Raas heeft tot 15 september de tijd 1710111V'saint brieuc Jan Raas zoekt een sponsor, zijn renners een ploeg. autoijDoor middel van een brief zijn de coureurs er op gewezen, dat Raas zich tot 15 september de tijd geeft met een nieuwe geld- ischieter op de proppen te komen. De renners mogen intussen 6: auijuitkijken naar een nieuwe werkgever, maar als Raas ze voor de 3 aangegeven datum dezelfde financiële voorwaarden kan bieden van wordt een overstap een stuk moeilijker. Raas volgde drie jaar ge nlieden dezelfde procedure. Toen vond hij op het laatste moment rour WordPerfect als sponsor. Novell nam dit bedrijf afgelopen jaar ;our jover. De softwaregigant heeft al aangegeven niet verder te gaan ipaanjmet de sponsoring. Raas' renners oriënteren zich momenteel al vanjin ^et Pel°ton- "Ik weet dat vier renners contacten hebben met s andere ploegen. Voor mij wordt het kort dag. De maand juli valt Fran weg. Ik zit in de Tour, de toplui van bedrijven zijn op vakantie. ,vanl Gesprekken zijn er wel, maar concreet is er niets." ™Ook Guimard gooit de handdoek Pij st. brieuc Na de ellende rond Le Groupement kreeg de Franse Cu profwielersport gisteren een tweede klap JDe Castorama-ploeg ol wordt aan het einde van het seizoen niet voortgezet en er komt urn! ook geen nieuwe sponsor voor in dé plaats. Cyrille Guimard, di recteur van de stichting die de Castorama wielerploeg op de weg brengt, moest gisteren met spijt in zijn stem bekend maken dat hij na twintig jaar ploegleiderschap geen nieuwe geldschieter -Fi voor zijn wieleractiviteiten heeft kunnen vinden. Guimard is ,ieirei ploegleider sinds 1975. Hij heeft succesvolle ploegen geleid als tappiGitane, Renault, Systl/2me U, Super U en Castorama. De Nor- a A[ mandiër, die zeifin 1972 in St.Brieuc een Touretappe won en er naf J de gele trui pakte, won Tours met Lucien van Impe, Bernard Hinault en Laurent Fignon. In een paar dagen tijd zijn er dertig e: ee| Franse renners zonder contract komen te staan. Veertien bij Le :rossj Groupement en zestien bij Castorama. De besten van deze (bij- 1 na-)werklozen zullen wellicht onderdak kunnen vinden bij de JJJ nieuwe ploeg, die Mare Madiot heeft aangekondigd te zullen op- Drtag zetten met de financiële steun van de Franse Loto. eybj gp jiAINT BRIEUC GOVERT VAN VEEN legc|PD VERSLAGGEVER t)e burgemeester 'vliegt van- nen|aag in'. De rest van de tien maijnan sterke delegatie is er al een ta baar dagen. Want natuurlijk nfe|noet de hele wereld het weten. De Tour is volgend jaar in Ne- van Ierland, in Den Bosch. Niet pén, maar zelfs twee dagen. sketiUat dat duidelijk zijfi. „J Zaterdag 29 juni 1996 de pro loog, evenals vandaag in Saint T Brieuc in de avondurert, op 'pri- 'ne-time' dus. Daarna de etap- ipe Den Bosch-Den Bosch, en 's naandags de rit Den Bosch- Vasquehal. Het precieze traject nog niet vrijgegeven. Dat 'Voorrecht is behouden aan de cöociété du Tour de France, bij 3e bekendmaking van de editie |96, traditioneel in de maand iijiktober. Een praatje met directeur ^an-Marie Leblanc van de So- Jiété, een kijkje in de gaarkeu ken van de Tour: ze zien en ho len alles, de mannen uit Den Bosch. Het programma is ge- uld, van vroeg ontbijt tot laat liner. En natuurlijk zijn ze ge- mponeerd door de manier Ivaarop het Tourcircus z'n ten- |en opslaat, nu in het Bretonse lint-Brieuc, volgend jaar in de (Bossche Brabanthallen. De Tour laat niets aan het loeval over. Volgend jaar moet jiet vlekkeloos gaan, ook al is de "karavaan dan op 'vreemde' bo dem. De Brabantse politietop - -korpschef Van Hoorn en plaats vervangend korpschef Vissers - jcrijgt z'n instructies van de Franse collega's. En ongetwij feld te horen dat elke agent z'n iamera thuis dient te laten. Kortom: wat kan er nog ver keerd gaan, volgend jaar? eld 'at weet je dus maar nooit, 'ant er moet nog veel gebeu- fen, voordat het zover is. Neem :ts ordinairs als geld bijvoor- :eld: drie miljoen gulden aan- stedingskosten gaan de kas 'an de Société du Tour de Fran in. De organisatiekosten wor- badhoevedorp «jeroen mantel medewerker Patrick Eyk gaat een claim in dienen bij de Koninklijke Ne derlandse Wielrén Unie. De Badhoevedorpse profrenner vindt dat hij onheus is bejegend tijdens het Nederlands kam pioenschap op de weg, dat afge lopen zondag in het Limburgse Meerssen werd verreden. Eyk, die dit jaar voor de Ame rikaanse Shaklee-formatie uit komt, was speciaal voor het Ne derlands kampioenschap uit zijn tijdelijke woonplaats Boul der (Colorado) naar Limburg af gereisd. Al in de eerste ronde kreeg hij een lekke band, maar tot zijn grote verbazing werd hij daarop gepasseerd door alle materiaal wagens. Dat betekende dat de wedstrijd al na minder dan vijf kilometer voorbij was voor Eyk. Woedend stapte hij in de volg- wagen van assistent-bonds- coach Herman Snoeyink en kondigde meteen aan maatre gelen te nemen. De renner zelf is inmiddels al weer terug in de Verenigde Sta ten, maar volgens zijn vader Tonny Eyk is de zaak nog niet afgelopen. „Patrick heeft een paar duizend gulden uitgegeven om in Meerssen aan de start te kunnen verschijnen", zegt de bekende Badhoevedorpse mu sicus. „Hij heeft een duur ticket moeten kopen en een hotelka mer in Maastricht moeten ne men", aldus Eyk „Het is niet zijn schuld dat hij zomaar voorbij wordt gereden. Zijn reservewielen zatea in de volgwagen van Jo van Aarle, maar die was Patrick voorbij ge reden om achter de kopgroep aan te gaan. Op die manier hoopten ze in beeld te komen en zodoende wat reclame te kunnen maken." „Ik geloof niet dat Patrick de zaak op de spits wil drijven, maar voor hij is vertrokken, heeft hij een brief naar de bond gestuurd om te vragen wat ze hier aan denken te gaan doen. Als daar geen oplossing uit komt, gaat meester Gerrit Vixse- boxse van de Vereniging van Beroeps Wielrenners juridische stappen ondernemen." Trieste balans wielerploeg In de winter joegen ze er binnen twee weken op een 'kennismakingsbijeenkomst' in Florida het totale budget van een modale profploeg door. Hotelsuites, limousines, avondkledij: niets was Jean Godzich te veel bij z'n team building van Le Groupement. den verder op minstens ander half miljoen gulden geraamd. Op de persconferentie in maart maakte burgemeester Burgers bekend dat alleen z'n enthou siasme toen alleen al goed was voor minstens twee miljoen aan 'keiharde' afspraken. Maar dat is maar twee miljoen. „Over de rest maken we ons nog niet druk," zegt Carlo van der Borg namens het Bossche comité. „En inmiddels is dat be drag natuurlijk al aanzienlijk groter. Maar we gaan niemand een tussenstand geven. Straks, in het late najaar, treden we naar buiten. Als het rond is. Eer der heeft geen zin. De totale be groting is nog niet ingevuld. Onderhandelingen lopen nog". Met Heineken bijvoorbeeld, met een brouwerij die haast langs het parkoers is gelegen. Maar: Heineken, dat is ook Pep- si Cola. En Pepsi Cola" mag niet omdat concurrent Coca Cola een van de hoofdsponsors is van de Tour. Dus 'schuift' Hei neken niet zo gemakkelijk als de Bossche organisatie had ge dacht. Van der Börg: „We weten precies wat mag en niet mag. En als Heineken het alleen bij Heineken wil laten is dat toch ook goed? We maken ons geen zorgen, maar het geld moet wel afkomen natuurlijk". Nu, met nog een hele Tour te gaan, doet de promotie van Den Bosch-Tourstart '96 wat prema tuur aan. Maar straks, na 23 juli, is Den Bosch zo ongeveer de eerste partner van de Société. Misschien daarom dat de dele gatie in deze dagen zo verwend wordt: een gratis busje rijdt de groep constant van hot naar her, de gehele trip is 'op invita tie' (dus gratis), twee leden van de Société zijn constant als be geleiders aanwezig. En de Bra banders komen stuk voor stuk tot het volgende understate ment: „Het is toch allemaal vrij' hectisch". 'Den Bosch' wordt in de wat ten gelegd. Maar straks worden de rekeningen vereffend. Dan wil de Société er wel wat voor terugzien: drie miljoen en een vlekkeloze organisatie. saint brieuc covert van veen cpd verslaggever Het snel gebouwde team stierf deze week een haast even snelle dood. De miljoenen die er een half jaar geleden nog waren, waren er ineens niet meer. Er was zelfs geen paar ton meer om mee te kunnen doen aan de Tour. 'Maar na de Ronde van Frankrijk komen we terug', be weerde de ploegleiding halver wege deze week nog. Vergeet het maar. Le Groupement komt nooit meer terug. Inmiddels groeit het leed nog elke dag. En worden de per spectieven voor mannen als Jean Paul van Poppel steeds somberder. 'JP' doet er wijs aan niet te wachten op bericht uit Frankrijk of uit de Verenigde Staten. Afgesproken is tot eind augustus solidair te blijven met elkaar, maar de afgelopen da gen al klapte de ploeg uit elkaar, definitief. De enige hoop is dat andere sponsors de winkel van Le Groupement overnemen. Maar daar gelooft eigenlijk nie mand in. Ook de wereldkam pioen zelf niet. Luc Leblanc zelf verklaarde al dat twee formaties bij hem aangeklopt hebben. De balans, aan de vooravond van een Tour zonder Le Grou pement: achterstallige salaris sen en onkosten, renners in de ww, twee rechtszaken tegen Le Groupement: een namens de renners en een namens con structeur Bianchi. De fietsenle- verancier had een deal met Le Groupement. Hij leverde de fietsen, de ploeg zou in de Giro starten. Dat gebeurde niet. Bianchi des duivels, maar ook voor hem zal er weinig te halen zijn. Grote baas Jean Godzich verschanst zich intussen op z'n domein in de Verenigde Staten, nog steeds even rijk en machtig als altijd. Die ploeg? Dat was een foutje. Kan gebeuren... Als afleidingsmanoeuvre laat hij Le Groupement Frankrijk de gel digheid van het contract met de wielerstichting Sport Competi tion betwisten. Vernieling Zo laat Le Groupement een spoor van vernieling achter. En niemand die dat verwondert. Neem de ploegleiding, het illus tere duo Guy Mollet-Patrick Valcke. De ene- manager en op lichter van professie - was al eerder wegens fraude veroor deeld en werd onlangs nog eens aangeslagen voor een jaar voor waardelijk wegens belastingont duiking. De andere - Patrick Valcke - ging niet alleen bij Ton Ton Tapis in de fout, maar ook met Stephen Roche bij de ploeg Fagor. Roche, in '87 winnaar van Tour, Giro en WK tegelijk, zou de affaire naderhand tot 'een van de grootste teleurstel lingen in m'n leven' betitelen. ,Ach," zei Jean Paul van Pop- pel in het begin van dit seizoen nog, „je kunt nog altijd beter voor zo'n ploeg rijden dan voor bijvoorbeeld een bedrijf in seks- artikelen. Er is niks mis mee, met dat Le Groupement. De wereld zit vol vooroordelen. En zo lang ik m'n geld maar krijg..." Inmiddels moet 'JP' vrezen voor een voortijdig einde van z'n toch zo roemrijke carrière en kan hij - waarschijnlijk - flui ten naar het geld waarop hij contractueel recht heeft. Want contracten zeggen ook in deze wereld weinig of niks. Dat heb ben eerdere affaires bewezen. Het profwielrennen zit er vol van. Nog steeds. Viervoudig tourwinnaar Miguel Indurain is opnieuw de grote favoriet om het grootste wielerevenement ter wereld op zijn naam te schrijven. Tij dens de keuring van gisteren nam hij een kijkje in de stand van de stad Den Bosch waar de Tour volgend jaar langskomt. Hij trof er een grote beel tenis van zichzelf aan. De Bask start vanavond om klokslag 21.40 uur met zijn proloog. foto anp Evenement na twaalf jaar opnieuw op de kalender ROTTERDAM» ANP ZATERDAG 1 JULI Proloog 7300 m. Door de straten van Saint Brieuc, wielerhart van Bretagne. De laatste 3300 m lo pen iets op. Start eerste renner 18.20 uur; finish laatste renner 21.47 uur. Eerste renners starten om de minuut; de laatste 21 om de twee minuten. De specialisten Boardman, Marie en Nijdam te gen de klassementsrenners Indu rain, Rominger, Zülle en Jalabert. ZONDAG 2 JULI Rit 1233,5 km. Dinan-Lannion. Start 11.35 u, finish 17.30 u. Ta melijk 'hobbelige' etappe langs de Cotes d'Armor. Drie hellingen vierde categorie, drie tussen- sprints. Boni's onderweg 6,4 en 2 sec, aan de finish 20,12 en 8 sec. De sprinters slijpen hun messen. Wie klopt de super-categorie: Ci- pollini, Nelissen, Abdoesjaparov? De finish loopt iets op. MAANDAG 3 JULI. Rit 2,235,5 km. Perros Guirec-Vi- tré. Start 11.00 u, finish 17.05 u. Iets glooiender dan gisteren, maar alleszins weer een rit voor de sprinters die hun kunsten kunnen vertonen. De tweede dag dat zij Eén helling van de vierde catego rie, drietussertsprints. Langgerekt finishparcours. Boni's onderweg en aan de streep. Kroonprins Willem-Alexander zal op Aruba de opening ver richten van de Koninkrijks Spe len, die volgende maand na een onderbreking van twaalf jaar worden gehouden. De prins treedt daarmee in het voetspoor van zijn vader. Prins Claus was in het verleden erevoorzitter van de Koninkrijkssportliga. De Spelen worden van 16 tot en met 21 juli op Aruba gehou den. Er doen 250 mensen aan mee uit de Antillen, Aruba en Nederland. Zij zijn in de leeftijd van veertien tot negentien jaar. Het programma omvat voetbal, atletiek, tennis, taekwondo, ju do, honkbal en softbal. Oud- honkbalinternational Charles Urbanus is ploegleider van de Nederlandse delegatie. De Koninkrijks Spelen wer den voor het eerst in 1965 ge houden. De laatste waren in 1983, het jaar waarin de Ko ninkrijksliga ter ziele ging. Het plan om de Spelen nieuw leven in te blazen werd eind vorig jaar gelanceerd door de bewindslie den Martha Dijkhoff (Ned. An tillen), Lile Beke (Aruba) en Eri ca Terpstra, de Nederlandse staatssecretaris van sport. Dat gebeurde tijdens de viering van het 40-jarig bestaan van het Sta tuut van het Koninkrijk. Het idee kreeg daarna snel gestalte. Mede dankzij de bij drage van hoofdsponsor de Lot to (SNS) beschikte Wim Wage- maker, oud-directeur sportza ken van VWS en nu voorzitter van de stuurgroep voor de Ko ninkrijks Spelen, over een bud get van 4,5 ton om de organisa tie in enkele maanden tijd van de grond krijgen. Het is de be doeling het toernooi om de twèe jaar te houden. Hoewel het doel van de Spe len het „uitdragen van de Ko ninkrijksgedachte is", wordt het volgens de betrokkenen zeker geen toeristisch uitstapje. De sport staat voorop en er wordt gewoon op doping gecontro leerd. De Nederlandse selectie pre senteerde zich vrijdag presen teerde bij het World Port Tour nament in Rotterdam. De selec tie tekende daar een steunbe tuiging aan hun vijftig verstan delijk gehandicapte collega sporters die in gezelschap van Erica Terpstra op weg zijn naar de Special Olympics in New Ha ven (VS). Het verzoek van de staatssecretaris daartoe bereikte hen via een videoband. Terpstra zal de Koninkrijks Spelen tij dens haar vakantie van begin tot eind meemaken. SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN Lucky 10, vrijdag 30 juni: 6-7-13-17-20- 21-29-38-39-47-48-49-52-55-60-61 - 63-66-75-79. (onder voorbehoud) RECIFE Oefenwedstrijd: Brazilië - Polen 2-1 (1-0). 2. Tolio 1-0, 55. Tulio 2-0, 74. Juskowiak km 3.10.19, 2. Irastorza (Fra) 1.20, 3. Bohme (Dui) 1.27. Klassement: 1. Longo (Fra) 8.32.59, 2. Jo- a (Rus) 0.27. PAARDESPORT WIELRENNEN BEVEREN Profkoers; 1. Planckaert (Bel) 150 km 3.15, 2. Spaenhoven (Bel), 3. De Wilde (Bel), 5. Van Steen, 9. Van der Poel, 12. Verhoeven 0.09, 26. Akkermans 5.59. BREST Tour du Finistère, vrouwen, derde etappe, Camfrout-Guissény: 1. Rogue (Fra) 113,4 AKEN CHIO, springen, landenwedstrijd over twee manches: 1. Ierland 4,25 strafpunten (Charles/La Ina 0+4, Ledingham/Kilbaha 0 +4, Coyle/Cruis(ng0+0, Macken/Miss FAN teruggetrokken+0,25), 2. Groot-Brittannië 8, 3. Nederland 8,25 (Ehrens/Jonggor's Stolen Thunder 4+4, Van der Schans/Leroy Brown 4+4, Tops/Operette la Silla 0+0,25, Voorn/Jewel's Amethyst 0+0), 4 Duitsland 12, 5. Frankrijk 16, 6. Verenigde Staten 20. Springconcours, tabel A, direct op tijd: 1. Chesney (Ier) Diamond Exchange 0-59,93. 2. Schneider (Dui) Sprehe Rasman 0- 61,94, 3 Simon (Oos) Cash 0-62,36, 4. Markus Beerbaum (Dui) Jabot 0-63,35, 5. Markus Fuchs (Zwi) Interpane Shandor 0- 64,23, 6. Hafemeister (Dui) P.S. Priamos 0-64,87, 22. Lansink/Bollvorm's Aldatus 8-72,19. Dressuur, Grand Prix, eerste deel, tussen stand: 1. Werth (Dui) Gigolo 1872 punten, 2. Balkenhol (Dui) Goldstern 1849, 3. Schaudt (Dui) Durgo 1797, 4. Van Gruns- ven'(Ned) Cameleon Cocktail 1737, 5. Reiner Klimke (Dui) Biotop 1731, 6. Bre- din (GBr) 1681, 11. Bartels/Olympic Bar- bria 1619. Vierspannen. Puntenwedstrijd: 1. Freund (Dui) 1340 punten, 2. Sandmann (Dui) 1330, 3. Ulrich (Zwi) 1270, 6. De Ruijter 1210. TENNIS Wimbledon. 16,5 miljoen gulden. Vrouwen, derde ronde: Schultz (Ned/15) - Zrubakova (Slw) 6-4 7-5, Kamstra (Ned) - Sawamatsu (Jap/14) 6-1 7-6, Sanchez- Vicario (Spa/2) - Garrison (VSt) 6-1 6-2, Martinez (Spa/3) - Stafford (VSt) 6-1 6-1, Sabatini (Arg/8) - Feber (Bel) 7-5 6-1, Hu- ber (Dui/9) - Rubin (VSt) 6-2 6-4, Ray mond (VSt) - Spirlea (Roe) 6-4 2-6 6-4, Basuki (India) - Tauzlat (Fra) 6-7 6-3 6-4. Vierde ronde: Kamstra - Martinez, Schultz - Dubbelspel, tweede ronde: Boogert/Muns- Jagerman (Ned) - Lindström/Strandlund (Zwe) 6-2 7-6, Koutstaal/Bobkova (Ned/Tsj) - Coetzer/Gorrochategui (ZAf/Arg/12) 6-4 6-3. Mannen, derde ronde: Ivanisevic (Kro/4) - Boetsch (Fra) 6-4 6-4 6-4, Kafelnikov (Rus/6) - Volkov (Rus) 7-6 6-2 6-4, Martin (VSt/14) - Rostagno (VSt) 6-3 4-6 4-6 6-2 6-4, Krickstein (VSt) - Carbonell (Spa) 6-7 7-5 5-7 6-3 6-2, Joyce (VSt) - Wilkinson (GBr) 5-7 6-4 7-6 6-4, Rusedski (GBr) - Delaitre (Fra) 6-7 6-4 6-4 7-6, Matsuoka (Jap) - Frana (Arg) 7-6 3-6 6-7 7-6 6-3. Dubbelspel, tweede ronde: Eltingh/Haar- huis (Ned/1) - Bauer/lreland (VSt/Aus) 6-3 6-2 6-2, Oosting/Norval (Ned/ZAf) - Hand- /Matheson (GBr) 6-2 6-4 6-4, Siemerin- k/Olhovski (Ned/Rus) - Kempers/Kilderry (Ned/Aus) 6-4 7-5 4-6 7-6. Gemengddubbel, eerste ronde: Oosting- /Boogert (Ned/13) - Kempers/Vis (Ned) 6-4 6-4, Murphy Jensen/Schultz (VSt/Ned/14) - Bergh/Stubbs (Zwe/Aus) 4-6 7-6 7-5, Nijssen/Porwik (Ned/Dui) - Norval/Amiach (ZAf/Fra) 6-3 7-5, Noteboom/Calans (Ned- /Bel) - Pirnek/Feber (Bel) 7-5 6-3, De Ja- ger/Hetherington (ZAf/Can) - Barnard- /Muns-Jagerman (ZAf/Ned) 6-2 7-5. VELP Satellite, mannen, kwartfinale: Belobrajdic (Aus/1) - Belgraver (Ned/7) 6-2 4-6 6-2, Svetlik (Tsi/6) - Santoro (Ita) 6-1 7-6, Ban- dermann (bui/8) - Behrend (Dui) 6-4 6-2, Bouteyre (Bel) - Corrales (Spa) 6-2 7-5. Vrouwen, kwartfinale: Barkan (Oek/1) Linkova (Rus/5) 6-1 6-4, Canepa (Ita) - Van Aalderen (Ned/8) 7-6 6-4, Zaric (Joe/6) - Tedjakusama (lndia/2) 6-4 6-3, Ondrouchova (Tsj) - Galikova (Tsj) 6-1 0-6 ATLETIEK SINT PETERSBURG Internationale wedstrijden. Mannen, 400 m: 1. Jubert (Aus) 45,62. 1500 rm 1. Mor- celi (Alg) 3.32,45, 2. Loginov (Rus) 3.38,18. 3000 m: 1. Belaut (Alg) 7.55,63. 110 mh: 1. Kingdom (VSt) 13,39, 2. Allen Johnson (VSt) 13,42. Pols- hoog: 1. Sergej Boebka (Oek) 5,70 m, 2. Trandenkov (Rus) 5,70, 3. Gataoelin (Rus) 5,60. Vrouwen, 400 m: 1. Zacharova (Rus) 51,23. 3000 m: 1. Mayer (ZAf) 8.52,78 Hinkstapsprong: 1. Kaoekova (Rus) 13,80 m. Kogelslingeren: 1, Koezenkova (Rus) 66,00 m.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 23