Puzzelactie levert 15.000 gulden op voor Ronald McDonaldhuis Extra holenproject 5 mei 1995 :dagoi juli 1995 CHEF ADRIAAN BRANDENBURG. 071-356484, PLV. CHEF DICK VAN DER PLAS. 071 - 356481 Winnende opstel VERTELDE... rhuj op een dag bij mijn opa op bezoek of hij iets wilde vertellen over 'eede Wereldoorlog. amHvas 18 jaar toen de oorlog begon. Ik ruisje via de vader van mijn vriend dat er tplQpen in het oosten van het land bom- tas4varen gegooid. Door vliegtuigen van de ljitsers. Vanaf die dag werd bang. de |de Duitsers vielen steeds verder het ei)innen. Ik was bang dat er hier in Lei- bommen gegooid zouden worden. Üat gebeurde toen nog niet. Op een avond, toen mijn moeder het eten klaar had. wachtten we op mijn vader. Hij bleef maar weg. We gingen alvast maar eten. Later op de avond kwam vader thuis. Ik moest gelijk naar boven en mijn vader en moeder praatten de hele avond. De vol gende ochtend moest ik naar school, maar we kregen bericht dat de school gesloten moest worden. Want het was te gevaarlijk. Er zouden Duitsers kunnen komen die alle jongens vanaf 16 jaar meenamen. Toen was het duidelijk. Het was OOR LOG! De dag daarna stonden alle kranten vol met berichten over bombardementen, invallen, over jongens en mannen die weg gevoerd waren naar-Duitsland om wapens te maken en toen nog het ergste. In Utrecht waren alle Joden weggevoerd naar concen tratiekampen, waar er al een paar waren overleden in de gaskamers. Heel Nederland was geschokt. En ik moest onderduiken. Maar waar? Mijn moeder had een idee. We zouden op zolder een dubbele muur maken waar mijn vader en ik tijdelijk konden zijn. Mijn moe der zou de was er voor hangen, zodat het helemaal niet opviel. Voortaan aten mijn vader en ik daar altijd. Een paar maanden later stootté mijn va der zich aan een uitstekende spijker, dus hij moest naar beneden voor een pleister. Op dat moment ging de bel. Mijn vader stormde naar boven, maar het was te laat... Hij werd gepakt en meegenomen. Mijn moeder riep nog: "Laat hem los, neem hem niet mee!" maar het was tevergeefs. Vader was weg. De Duitsers hadden nog het hele huis doorzocht. Maar mij hadden ze niet gevon den. Toen de Duitsers net weg waren, kwam ik tevoorschijn. Allebei moesten we heel hard huilen. Want we hadden gehoord dat als je ondergedoken had en je werd ge vonden, dan werd je doodgeschoten. Voortaan bleef ik altijd op zolder. Acht maanden later kregen we een brief van va der en hij vertelde dat hij een plan, samen met een andere Nederlander, had verzon nen om te ontsnappen. Moeder en ik hoopten dat het zou lukken. Maar dat was een foute gedachte. Een week later kregen we een afscheidsbrief. Papa vertelde dat hij was gesnapt tijdens zijn vluchtpoging en dat hij doodgeschoten zou worden. Verder schreef hij nog veel meer. Maar dat was het dan voor hem, 44 jaar oud geworden..." Mijn opa moest een klein beetje huilen: "Die rot oorlog!" Manneke Rijken Notaris Jan Karstens trekt onder het toeziend oog van adjunct-hoofdre dacteur Henk van der Post de gelukkige prijswinnaar van de laatste ron de van de puzzelactie ten bate van het Ronald McDonald Huis. foto dick hogewoning Bestuur en medewerkers van het RONALD McDONALDHUIS te LEIDEN willen langs deze weg lezers van het Leidsch Dagblad hartelijk bedanken voor hun medewerking aan de puzzel actie ten bate van ons Huis. De op brengst van de actie was boven ver wachting. Dankzij het gratis beschik baar stellen van prijzen door bedrijven en particulieren komt de gehele op brengst ten goede aan het Ronald Mc Donald Huis. Ook die bedrijven zeggen wij dank voor hun spontane medewer king en met name het Leidsch Dag blad, dat op zo'n voortreffelijke wijze deze actie zes weken lang in zijn zater- dagbijlage heeft begeleid. Onze dank gaat eveneens uit naar de vele bedrijven, instellingen en particu lieren die rechtstreeks geld naar onze bank en giro hebben overgemaakt. De opbrengst van alle acties wordt ge bruikt om de hoge lasten van het Ro nald McDonald Huisteverlichten. Namens bestuur en medewerkers, J. Karstens, voorzitter. 15, krant voor scholen in Leiden uitgegeven. In die krant konden rengtegenheid van 50 jaar be- leerlingen onder meer deelne- .e heeft het Leidsch Dag- men aan een opstel- en gedich- *5 2! samenwerking met de tenwedstrijd, een tekenwed- oep 'Scholenproject 5 strijd en een puzzelwedstrijd. >95' van de Stichting 5 Op deze pagina de winnende >mité Leiden een speciale bijdragen. -innende gedicht De puzzelactie ten bate van het Ronald McDonald Huis te Lei den heeft 15.000 gulden opge bracht. Er kwamen bijna 6000 briefkaarten binnen waarop een rijksdaalder was bijgeplakt. Vooral voor de zesde en laatste ronde hebben lezers massaal ingestuurd. Voor die ronde kwamen maar liefst meer dan 1500 briefkaarten binnen. Uit eindelijk viel de superhoofdprijs in Roelofarendsveen. De actie is mede dankzij de steun van bedrijven en particu lieren een groot succes gewor den. Volgens adjunct-hoofdre dacteur Henk van der Post had het bedrag nooit zo hoog ge weest als zij niet kosteloos de prijzen voor de puzzelactie be schikbaar hadden gesteld. Daardoor kan de gehele op brengst ten goede komen aan het Ronald McDonald Huis aan de Boerhaavelaan in Leiden. Het verwerken van de brief kaarten is een groot karwei ge weest. Alle postzegels moesten volgens afspraak met de PTT worden uitgeknipt en op vellen A4 geplakt. In totaal 143 vellen A4 rtiet daarop 15.000 gulden aan postzegels zijn bij de PTT afgevelerd. Die maakt de waar de aan geld vervolgens over aan het goede doel. Tijdens de zes weken durende puzzelactie zijn er ongeveer 125 prijzen uitgegaan met een totale waarde van ruim meer dan tienduizend gulden. Een aantal prijzen is overigens nog niet af gehaald op het kantoor van het Leidsch Dagblad aan de Roose- veltstraat. 15 'Neill wacht op wintermode ^N/VOORSCHOTEN» door Sportservice Bene- o'ccyn Voorschoten beschik- (r gestelde prijs voor de i2.jzelactie voor het Ronald Donald Huis (1500 gul- O'Neill-kleding) wordt 2' 19.J pas in het najaar geïnd. De magazijnen van Sportser vice Benelux zijn nagenoeg leeg en in overleg met de prijswinnaar, mevrouw V. de Vries in Leiden, kiest zij ervoor te profiteren van de wintermode. Het echtpaar Van Klink uit Roelofarendsveen is de gelukkige winnaar van de puzzelactie ten bate van het Ronald McDonald Huis: een tweeweekse superhoofdreis naar Miami, Florida. Op de foto reiken directeur Maarten van het Kaar (I) van NBBS Reizen uit Leiden en stewardess Astrid Wollra- be (r) de prijzen uit aan Alfons en Joke van Klink. In september maken zij de oversteek naar Amerika. De superhoofdprijs is beschikbaar gesteld door Martinair, NBBS Reizen en Hertz Autoverhuur. foto dick hogewoning Met wie hij gaat en waarheen, weet hij nog niet. Niet met zijn vrouw, want die wil niet. Maar dat hij gaat, dat weet de heer P. van der Zwart uit Noordwijk-Binnen ze ker. Hij won twee tic kets naar een bestem ming in Europa uit het programma van Transavia Airlines. De prijs werd uitgereikt doorTransavia-ste- wardess Saskia Jonk- hof. FOTO» dick hogewoning 'oorlog ibang oorlog jerven hangen aan het behang, iemand dood zie gaan niet blij. Vrij zijn lals jij mi Annemarie Kloosterman pra en r :iek. nnaars puzzel s^<hnouri, Martijn Kijk in de Vegte en Rianne Wind. Winnaar cartoonwedstrijd: Thomas Hesselink. Winnaar tekenwedstrijd: Vincent Prins. 1 Perfors uit Sassenheim kan de komende weken een rustig bor- 2i .;inken. Hij won een pakket drank ter waarde van ruim 100 gul schikbaar gesteld door S.A. Rutte Zoon, distillateurs en wijnin- Vrcuit Dordrecht en Noordman Frères uit Leiden. Het pakket bevat r jonge jenever, een liter oude 'vijf' jenever en een fles amandel- foto loek zuyderduin -in, 5 maanden oud, wordt het zijn eerste verblijf in een van de .eparken van Gran Dorado. Dat is de prijs die zijn moeder, Pauli- 'orterie uit Leiden, in de wacht sleepte tijdens de puzzelactie ten 13" het Ronald McDonald Huis. Zij mag met maximaal 6 personen g weekeinde of een midweek in een van de parken doorbrengen. foto loek zuyderduin 5, 16 Hitfrt

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17