Kleine Oase blijft open Combinatie wonen en kunst slaat aan' Eis één jaar voor verkrachting ex Ü5 KOOREMAN 4q°/ m Stoelen *1 40i 4s\ts A Rijn Veenstreek raagtekens bij subsidie an tennisclub Leimuiden Meeuw baken in de nacht Celstraf voor handel in coke in Hazerswoude q —pENSDAG 28 JUN11995 Bromfietsers botsen frontaal Lphen aan den run» Een 44-jarige Alphense bromfietser is gister middag gewond geraakt toen hij op het fietspad langs de Ei- Knhowerlaan frontaal in botsing kwam met een andere brom- ■netser. De tegenligger, die tegen het verkeer in reed, heeft zich |a de aanrijding zo snel mogelijk uit de voeten gemaakt. De Al- lenaar moest met schaafwonden aan armen en benen worden [gevoerd naar het Elisabeth ziekenhuis in Leiderdorp. esmotor vliegt uit de bocht ingeraar Een 22-jarige Alphenaar brak gisteravond een sleu- lbeen toen hij met zijn lesmotor op de Geerweg in Langeraar el. De man, die gevolgd werd door een instructeur, maakte bij le|et insturen van de bocht een inschattingsfout. De motorrijder overgebracht naar het Elisabeth ziekenhuis in Leiderdorp. Kr- obswoude valerie leenheer commissie welzijn, openba- werken en verkeer van de ge- ente Jacobswoude stemt irlopig nog niet in met het n om de tennisvereniging muiden een investeringssub- e van ruim 15.000 gulden te en om de tennisbanen uit te iden en op te knappen. De imissie denkt dat een ge- ilte van de renovatie, die in lal zo'n anderhalve ton gaat [ten, eigenlijk achterstallig 'erhoud is. En daarvoor is de isidie niet bestemd. [Sommige van de werkzaam- len die door de tennisvereni- in het renovatieplan staan, n mij verkapt achterstallig erhoud", legt CDA-er Th. Wieringen uit. „Daar wil het geen subsidie voor geven, is de verantwoordlijkheid de vereniging en niet van ;emeente." 'ethouder L. Bruins (welzijn, :nbare werken en verkeer) wil de commissie wel tegemoet komen en wat beter laten uit zoeken of er inderdaad ook ach terstallig onderhoud in het plan zit. „Toch denk ik dat dat niet het geval is, want als je een nieuwe baan aanlegt, moeten er ook wat andere dingen opge knapt of verplaatst worden. Maar we zoeken het uit." P. van Hoesel (D66) is het he lemaal niet eens met een subsi die voor de tennisvereniging. „Als het gaat om subsidie voor sportfaciliteiten voor bejaarden of jongeren, zeggen wij ja. Maar hier gaat het om een volwassen vereniging en je kan niet echt zeggen dat tennis een sport is voor armlastigen. Wij zijn niet bereid zomaar zo'n groot be drag aan subsidie aan deze ver eniging te geven." Wethouder Bruins zegde toe de subsidie verordening van de gemeente binnenkort in de commissie uit voerig te bespreken en waar no dig te herzien. alphen aan den rijn» De muurschildering op de flat aan de Vliestroom in Alphen is nu ook 's nachts een baken in het dorp. Sinds kort is een schijnwerper gericht op de enorme 'Luchtspiegeling', ofwel de zwevende meeuw. Het kunstwerk van de vorig jaar overleden schilder Rien Scholten wordt door het licht een sprookjesachtige verschijning. foto loek zuyderduin lektocht 'Woody' voortgezet zoekers van de snackbar hoeven niet de provinciale weg over te steken om een patatje te kopen. De snackbar is op die locatie ook bereikbaar via de fietsers tunnel aan het einde van de Comriekade. De locatie-aanvraag is al de derde die Oberhoff bij de ge meente indient, nadat de snackbar moest verdwijnen van het terrein van de vikariaat De Goede Herder aan de Bateweg. Oberhoof had eigenlijk haar zinnen gezet op een snackbar op het Bateplein, maar tegen een tijdelijke vestiging op de parkeerplaats kwamen zoveel bezwaren binnen, dat de ge meente dat afwees. Burgemees ter W. van Beek gaat ervan uit dat een vestiging bij de brand weerkazerne slechts tijdelijk is. „Wij zien het liefst een echte ca fetaria in het dorp." lubrugge liesbeth buitink Woubrugse snackbar Woody ikt opnieuw een nieuwe lo- ie, omdat de gemeente twin- Ibezwaarschriften heeft ont- igen tegen de plannen om de ickbar bij sporthal Oudendijk [vestigen. De omwonenden :en dat Woody veel verkeer itrekt en de bezoekende ;d voor overlast zal zorgen, 'wel de gemeente de aan- van Woody-eigenares M. erhoof om de snackbar bij dendijk te vestigen nog niet ift afgewezen, heeft zij in- idels een nieuwe aanvraag 5diend. )e plek die ze dit keer in ge- ïhten heeft, is bij de brand- irkazeme aan de A. de .aflaan. Daar zijn minder d wonenden en is minder rlast te verwachten. De be- ANDEL EN WANDEL den haag/alphen aan den run Had ze wel duidelijk laten mer ken dat ze bang was en had ze wel gezegd dat ze niet met hem naar bed wilde? Wat zou er zijn gebeurd als ze gewoon was weggelopen en klopte het dat ze weieens een abortus had gehad? Het idee dat het slachtoffer van een verkrachting door justi tie als een verdachte wordt be handeld, werd gisteren voor de meervoudige kamer van het Haagse paleis van justitie pijn lijk bevestigd. Een 23-jarige Al phense werd door de rechters en door de advocaat van haar 33-jarige ex-man nauwkeurig doorgezaagd op haar verklaring dat haar ex haar op 6 januari van dit jaar zou hebben ver kracht. Die televisieserie begin toch om vijf over vijf in plaats van om acht uur, en wat was er eigenlijk met die bloemen ge beurd? In de visie van de vrouw was er die vrijdag het volgende ge beurd. Nadat ze drie weken naar Duitsland was geweest, kwam ze terug in Alphen waar ze in de supermarkt haar ex te gen het lijf liep. Hij ging even met haar mee naar huis om te praten. Later die dag kwam hij nog langs met een bos bloe men, met een gouden ketting en met een stofzuiger. Hij pro beerde de verbroken relatie weer goed te maken, zij zag daar geen heil in. Zij had inmid dels een ander. 's Avonds rond acht uur draaide de man volledig door. Hij pakte een mes en zette het bij zijn voormalig echtgenote op de keel. „Hij zei: ik accepteer dit niet, ik maak je dood", aldus de vrouw gisteren voor de recht bank. Vervolgens stak de man het mes in de muur, verwensin gen richtend in de richting van zijn broer. „Er is in het verleden iets gebeurd met zijn broer. Zijn agressie is niet tegen mij ge richt, maar tegen zijn broer", wist de vrouw te melden. De eerste keer wist de vrouw haar ex te kalmeren. Maar even later pakte hij het mes opnieuw. „Hij zei: ik blijf, en ik ga met je naar bed. In eerste instantie zei ik nee. Maar de tweede keer met het mes op mijn keel zei ik niets meer, en heb gedaan wat hij wilde." De verdachte had een heel andere lezing van wat er die dag was gebeurd. Hij had inderdaad een woede-aanval gehad en met een mes in de muur gesto ken, maar vervolgens waren ze zonder dat er sprake was van enige dwang met elkaar naar bed geweest. Dat laatste deden de voormalige echtelieden wel vaker. Volgens de advocaat van de verdachte probeerde de vrouw met haar aangifte eindelijk eens definitief van haar man af te ko men. Het straatverbod dat de man al opgelegd had gekregen werkte immers niet. „Ik geloof meer in een complot", verklaar de de advocaat. „Dit was de ide ale gelegenheid om van hem af te komen." Om zijn theorie kracht bij te zetten probeerde de raadsman allerlei zwakke plekken in het kuilenburg succes. Zo noemt Bart Keij- het project Woonkunstfesti- op het Meubelplein in Lei dorp. Keijzer - bedrijfsleidér Kooreman Meubelen en lid de commissie die de pro- I tie van het totale Meubel- rein verzorgt - heeft de indruk er al een behoorlijk aantal een kijkje heeft geno- n bij de negen deelnemende g ikels, waar werk van regiona- Hcunstenaars aan de wanden sligt. Al hebben we er niet spe- 1 opgelet of de bezoekers op expositie afkwamen of meu- ics kwamen kopen of kijken. ar je vangt wel eens wat op- ti rkingen op. Daaruit blijkt dat idee wel is aangeslagen, alleen bij de bezoekers, [ar ook bij ons. Je kijkt ook op wat andere manier tegen k ïst aan. Zelf had ik, net ats f lere mensen, nog wel eens neiging om te roepen: dat ik ook wel. Als je de uiüeg )rt over de gedachte achter i kunstwerk, kijk je er beslist Iers tegen aan. Dat is althans n ervaring", zegt Keijzer. let idee om wonen en kunst met elkaar te combineren is vo rig jaar landelijk opgezet. „Meu bels en kunst horen bij elkaar is de visie. Vandaar dat wij, de ne gen winkels op het plein, dit ook hebben opgepakt". In sa menspraak met Ars Aemula Na turae in Leiden zijn negen re gionale kunstenaars geselec teerd. Van abstract tot realis tisch. Daarbij is niet lukraak kunst in de winkels gehangen. „Kooreman verkoopt bijvoor beeld traditionele meubels. Daar moet je geen abstracte werken bij hangen, maar iets wat in stijl is met de meubelen", legt Keijzer uit. „Die combinatie is naar mijn idee overal ge slaagd". De negen samenwerkende zaken hebben voor een kortlo pende actie gekozen. „Dat werkt naar onzer ervaring het beste. Als het langer duurt dan een paar weken is het effect weg. Datzelfde geldt voor de uitverkoop. Al was deze actie zeker niet bedoeld om meer te verkopen. Vandaar dat bezoe kers nog tot en met zaterdag nog kunnen zien wat er aan fraais in de winkels hangt. Daar na moeten ze wachten tot vol gend jaar, want we herhalen het zeer zeker." Bart Keijzer tussen de kunst. Het werk aan de wand i: dochter van Hakkaart. Rubriek voor zakelijk nieuws Fax: 071 -321921 Nieuw pand Boekhandel De Kier is in Voor schoten uit zijn jasje gegroeid. Daardoor was een groter pand noodzakelijk. Dat is inmiddels gebeurd. Wel bleef de boekhan del in dezelfde straat. Van Voor straat 1 vertrok de boekhandel naar nummer 68. Domino Pizza Aan de Pelikaanstraat in Leiden is een vestiging van Domino's Pizza gevestigd. Een van de ruim 5000 pizzeria's all over the world. Tien daarvan zijn in Ne derland gevestigd. Daarvan is Leiden de laatste in de serie. De pizzeria is gevestigd aan de Peli kaanstraat 6. Nieuwe voorzitter De afdeling Leiden van de Ne derlandse Vereniging van Ma kelaars (NVM) heeft een nieuwe voorzitter. Het is G.W. Hukker uit Nieuwkoop. Hij komt in de plaats van de Leidse makelaar Sedelaar, die na vijf jaar is afge treden. chef henny van egmond. 071 -356414, plv.-chef hans koenekoop, 071 -356429 Vrijwilligers nemen beheer over Het Leimuidense zwembad de Kleine Oase kan openblij ven. Het Jacobswoudse college wil het zwembad aan de Tuinderij grondig opknappen. Doordat de exploitatie vanaf oktober wordt overgedragen aan de stichting Vrienden van de Kleine Oase, bespaart de gemeente jaar lijks 60.000 gulden op het zwembad, voornamelijk door dat er minder personeel in dienst is. leimuiden liesbeth buitink Het college wil ieder jaar 110.000 gulden bijdragen aan de exploitatie van het zwem bad. Voor de renovatie van de apparatuur, de bassins en de dakbedekking van het bad krij gen de Vrienden van de Kleine Oase circa 310.000 gulden. De exploitatie-overeenkomst tus sen gemeente en de vrienden moet worden opgesteld voor vijf jaar, stellen burgemeester en wethouders vanavond voor aan de raadscommissie algemene zaken in een speciale vergade ring. Het college zegt nadrukkelijk groot vertrouwen te hebben in de vrijwilligers van de Vrienden van de Kleine Oase. Die stich ting ontstond zodra duidelijk werd dat het zwembad dreigde te verdwijnen omdat het niet meer voldeed aan de voor schriften over hygiëne en veilig heid. Overleg tussen de Vrien den en de gemeente hebben 'voldoende goodwill gekweekt', aldus het college. De vrijwilligers zijn het afge lopen jaar al actief geweest in het zwembad, achter de kassa en bij onderhoudswerkzaamhe den. Daardoor is vorig jaar ruim 12.000 gulden bespaard op de exploitatie van het zwembad. Dit jaar is de prijs van het toe gangskaartje fors omhoog ge gaan. „De voorverkoop van 1995 gaf een duidelijke meerop brengst van 15.000 gulden ten opzichte van vorige jaren. Hier mee gaf de kern Leimuiden dui delijk blijk om in groten getale het verhoogde prijskaartje te willen betalen om het zwembad in stand te houden." verhaal van de vrouw bloot te leggen. Volgens de advocaat zijn de verschillende verklarin gen van de vrouw strijdig met elkaar en met de verklaringen van getuigen, zoals de buur vrouw die een half uurtje na de verkrachting nog even langs kwam en die toen niets bijzon ders heeft waargenomen. Hij vroeg daarom vrijspraak voor zijn cliënt. Bang De officier van justitie vond echter dat de advocaat aan het 'muggeziften' was. Hij ver trouwde meer op de verklaring van het slachtoffer. „Het is ei genlijk te gek voor woorden om te vragen of je wel voldoende duidelijk hebt gemaakt dat je bang bent. Ze kon natuurlijk geen kant meer op", aldus de officier. Hij eiste tegen de 33-jarige Al phenaar een gevangenisstraf van twaalf maanden waarvan vier maanden voorwaardelijk. De rechtbank doet over twee weken uitspraak. Meer licht op parkeerterrein voetbalvereniging Woubrugge jacobswoude Het parkeerterrein bij voetbalvereniging Woubrugge en Sporthal Oudendijk krijgt binnenkort betere verlichting. Dat heeft de com missie welzijn, openbare werken en verkeer gisteravond besloten. De gemeente wil hier tienduizend gulden voor uittrekken. De huidige verlichting bij het parkeerterrein voldoet nu niet, al dus de commissie. De twee bestaande lampen worden vervangen door vier lichtmasten zodat er in de toekomst veilig op het terrein geparkeerd kan worden. Snippergroen in de aanbieding jacobswoude valerie leenheer Inwoners van de gemeente Ja cobswoude die graag een stuk je snippergroen bij hun tuin willen trekken kunnen dit bin nenkort voor een lagere prijs doen. De commissie welzijn, openbare werken en verkeer heeft gisteravond besloten de prijs te verlagen. De gemeente doet dit omdat ze kleine stuk jes groen graag kwijt is. Het onderhoud is te duur. Nu kost een stukje gemeen teplantsoen nog honderd gul den plus één gulden per vier kante meter. Straks wordt dat tachtig gulden. Een stuk grond van tien vierkante meter kost nu dus nog honderdtien gul den, binnenkort wordt dat ne gentiggulden. „Die kleine stukjes groen, verspreid door de hele ge meente, daar moeten we van af', aldus wethouder L. Bruins. den haag/hazerswoude-rijndijk. Op vrijdagavond met de auto van Alphen naar Rotterdam om een grammetje cocaïne te ko pen en vervolgens naar jeugd soos 't Pluutje in Hazerswoude- Rijndijk om het spul weer te verkopen. Voor een inmiddels 24-jarige Alphenaar was het in de tweede helft van 1993 en in de eerste weken van 1994 een vaste routine geworden. Tot hij op 14 januari 1994 samen met twee vrienden vlakbij 't Pluutje werd aangehouden. Het drietal had zich gisteren voor de Haagse politierechter moeten verantwoorden voor deze handel in verdovende middelen. Maar doordat één van de heren verstek liet gaan en een ander geen dagvaarding had ontvangen, trof rechter Ver- heij slechts één verdachte aan. En dat was nou precies de ver dachte die volgens eigen zeggen helemaal niets met de cokehan- del van doen had. De 21-jarige Alphenaar die zich gisteren als enige op de rechtbank kwam melden, zat in de auto toen deze op 14 januari vorig jaar werd aangehouden. Volgens een eerdere verklaring van de 24-jarige hoofdverdachte (die per ongeluk geen dagvaar- ding had gekregen) moest hij op de hoogte geweest zijn van de handel in coke. Hij was immers mee geweest naar Rotterdam, en hij wist maar al te goed waarvoor zijn vriend op vrijdag naar 't Pluutje ging. Die kennis en zijn aanwezigheid tijdens de aanhouding maakte de ver dachte volgens de officier van justitie medeplichtig aan de co- kehandel. Maar de verdachte had dui delijk eèn andere visie. Hij was niet meegegaan naar Rotterdam en hij wist niet dat zijn vriend coke bij zich had. Toen de rech ter desondanks bleef doorbor duren op de verklaring van de vriend, werd het de verdachte te gek. „Ik ben helemaal niet in Rotterdam geweest, man", on derbrak hij de edelachtbare. De officier van justitie was niet erg onder de indruk van het verweer van de Alphenaar. Hij achtte medeplichtigheid bewe zen en eiste een onvoorwaarde lijke celstraf van drie maanden. Tegen de 21-jarige Boskoper die als nummer drie in de auto zat eiste hij eenzelfde straf. De rechter vond echter dat er door het niet verschijnen van de andere twee verdachten nog te veel onduidelijk was. Daarom besloot hij de zaak aan te hou den voor verhoor van de twee andere verdachten door de rechter-commissaris. m 4 uimi Cf) MEUBELPLEIN 4 LEIDERDORP ■Sf&aW! WOONADVISEURS TELEFOON 071-894300

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17