Actie voor behoud markt in oude dorp 'Je moet haar feliciteren, dan kun je haar zoenen' 'Wereldrecord' bij kampioenschap sprietlopen Regio Leiden/Rijn Veenstreek pedrijf neemt voor bedrijven telefoon op MANDAG 26 JUN11995 chef hennyvan egmond.071-356414. plv -chef hans koenekoop,071-356429 Auto tegen vangrail Gemeenteraad beslist op 3 juli over plek oegstgeest Een 21-jarige inwoner van Abbenes is afgelopen za terdagochtend gewond geraakt toen hij op de rijksweg A44 ter hoogte van Oegstgeest met zijn auto tegen de vangrail botste. De politie vermoedt dat de man mogelijk achter het stuur in slaap is gevallen. De bestuurder moest met een hoofdwond naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden worden overgebracht, de auto werd totaal vernield. Aanrander in Vlietland leidschendam Een 41-jarige Leidschendamse vrouw is gister- avond om 19.15 uur aangerand door een onbekende man van naar schatting 25 jaar. De Leidschendamse liep met haar doch- tertje (8) op een voetpad in recreatiegebied Vlietland. De twee - werden staande gehouden door de man, die op een fiets zat. Hij liet zijn korte broek zakken en toonde zijn onderlichaam. Onder het uitslaan van vunzige taal greep hij de vrouw in het kruis. Die haalde uit waarna de aanrander maakte dat hij wegkwam. Een groep bewoners en winkeliers van het oude dorp voert donderdag 29 juni actie om de markt voor de Hoofdstraat in Lei derdorp te behouden. De actiegroep loopt die dag rond op de markt en deelt pamfletten uit met een op roep om op 3 juli massaal naar het gemeentehuis te komen. leiderdorp judy nihof Dan neemt de gemeenteraad een beslissing over de plek van de markt. De actie is een initia tief van de werkgroep herinrich ting Hoofdstraat. „We willen la ten zien dat de kwestie wel de gelijk leeft in het oude dorp", zegt J. Sloof van de werkgroep. Bij een onlangs gehouden hoorzitting over de toekomstige plek van de markt, schitterden de mensen die de kramen op de Hoofdstraat willen houden," door afwezigheid. Het publiek bestond alleen uit voorstanders van verplaatsing van de markt naar een plek tussen de winkel centra Santhorst en Winkelhof. Geen zin Achteraf bleek echter dat er nie mand van het oude dorp voor de bijeenkomst was uitgeno digd. Hierover was de werk groep herichting Hoofdstraat heel erg boos. Met name omdat er wel toezeggingen gedaan zouden zijn. Volgens Sloof heeft het nu geen zin meer om op dit feit terug te komen. „Het is ver velend dat het zo is gelopen, maar het is gebeurd. Die hele b« Alphenaar bedreigd en mishandeld lel alphen aan den run» Omdat zijn grapje slecht viel werd een 25-ja- H rige Alphenaar vannacht in elkaar geslagen. Het slachtoffer ging bij een andere man voor de grap achterop een bromfiets zitten. Die pikte dat niet en gaf de man een klap in zijn gezicht. Daarna trok hij een mes en bedreigde hem. Vervolgens viel een groep I van een man of tien het slachtoffer aan en sloegen en schopten J hem. Hij is met diverse kneuzingen in het Elisabeth-ziekenhuis in Leiderdorp opgenomen. Vrouw gewond bij botsing alphen aan den run Een 74-jarige vrouw uit Alphen is gistermid dag op de kruising Cederstraat en Hazelaarstraat gewond ge raakt bij een botsing tussen een taxi, waarin zij zat, en een auto. De 39-jarige Alphense taxichauffeur reed op de kruising tegen de tegenligger, die de bocht te ruim nam. Deze auto werd bestuurd door een 28-jarige Alphenaar. Het slachtoffer is met hoofd- en nekletsel overgebracht naar het Elisabeth-ziekenhuis in Leider dorp. hen aan den run ruud sep ie telefonische bereikbaarheid in kleine bedrijven is bedroe- lend. Een steekproef onder 400 enmansbedrijven in en rond lphen leert dat je met maxi- ui ïaal drie keer bellen niet meer an dertig procent van de zaken lue pakken krijgt. Aldus een pers- ericht van een Alphens bedrijf een hijgende directeur Jeroen at zich De Nationale Ant- oi woorddienst noemt. Een bedrijf at voor bedrijven de telefoon pneemt. Is de telefonische bereikbaar- leid van kleine bedrijven nog teeds een probleem in een tijd at iedereen die zich een beetje elangrijk vindt met een draag- lare telefoon op zak loopt? Di- ecteur A. Berkhout van de Ka- ner van Koophandel weet van liets. „Maar ik kan me wel oorstellen dat beginnende ber rijven problemen hebben om lke plaats bezet te krijgen. Er ijn al allerlei antwoordservicen n veel bedrijven gaan om die eden in een bedrijvenverza- ïelgebouw zitten. En dan zijn r natuurlijk nog de draagbare ilefoons en antwoordappara- :n", aldus Berkhout. S facobswoude ïoudt vier on over Geen enkel excuus dus om de telefoon eindeloos over te laten gaan. Maar toch blijken nogal wat bedrijven een serieus pro bleem te hebben. Het nummer van De Nationale Antwoord- dienst blijkt bijvoorbeeld con stant Tn gesprek. Pas bij de zes de poging wordt de telefoon na lang overgaan opgenomen door De belangstelling voor het sprietlopen over de Ripsevaart was gisteren erg groot. Duvekot. „Mijn telefoniste is een broodje halen en ik liep even wat rond", verontschuldigt hij zich. „Nee, dit is niet het nummer waarop andere bedrij ven kunnen worden doorge schakeld. Dit is het nummer van ons backoffice." De antwoorddienst is een nieuwe tak van het bedrijf van Duvekot 'Ad Hoc Sales Sup port'. Volgens de directeur is er zeker behoefte aan een bedrijf Onder tropische temperaturen regende FOTO HIELCO KUIPERS Volksvennaak Rijpwetering trekt veel publiek rupwetering gerard van der geest dat voor anderen de telefoon opneemt. „Over het precieze aantal klanten wil ik niets zeg gen, maar het zijn er meer dan ik had verwacht. Ons streven - en ik denk dat we dat halen - is in september of oktober veertig klanten te hebben. Eind vol gend jaar willen we 500 klanten hebben." het gisteren bij het Nederlands kam pioenschap sprietlopen in Rijpwetering 'wereldrecords'. Aldus speaker Henk Zonderop. Volgens hem deden niet eer der in de 23-jarige geschiedenis van het Ripse volksvermaak zoveel sprietlopers mee (-120) en nooit was er zo'n grote pu blieke belangstelling (2500 toeschou wers). Het is weinigen gegeven om met een volle emmer in de hand achteruit te lo pen over een paal van 17 meter die over een drabbige sloot ligt. Het was er slechts één gegeven de snelste te zijn en daarmee kampioen sprietlopen van Ne derland te worden: Winnij Rotteveel. De Ripper speelde een puike thuiswedstrijd aan de Pastoor van der Plaatstraat. Met een tijd van 1 minuut en 3 seconden was de veertiger, die alle 22 voorgaande kampioenschappen ook van de partij was, beduidend sneller dan de jeugdige nummers twee en drie: Hester Beelen (1 minuut 20) en Sander van Velzen (1 mi nuut 23). Onder de vele toeschouwers bevonden zich Alkemades eerste burger A. Meer burg en wethouder van financiën L. Bee len, die voor deze gelegenheid achter de biertap stond en tevens zijn dochter Hester tweede zag worden. Zonderop praatte de deelnemers beurtelings in en óver de Ripsevaart. Het was niet iedereen gegeven het wankele evenwicht te bewaren. Menigeen moest, zijn of haar drieste poging dan ook beko pen met een nat pak. Het merendeel van de waaghalzen kwam uit Alkemade. Maar er was zowaar hier en daar een verdwaalde Leidenaar in het deelnemersveld te bespeuren. Zelfs een Australisch meisje deed mee. Voor hen was deelnemen belangrijker dan winnen. Behalve het sprietlopen werden karaoke- en wielerbankwedstrij- den gehouden. De netto-opbrengst wordt geschat op 8.000 gulden, bestemd om voor geestelijk gehandicapten een feestje te organiseren. Rijnwoude kiest eerste miss erard van der geest gemeente Jacobswoude taat er financieel goed voor. )ver 1994 blijkt de gemeente 00.000 gulden te hebben over- ehouden. Het batig saldo op e gemeenterekening 1994 is rotendeels te danken aan een antal incidentele meevallers. )e lage rentestand leverde Ja- obswoude ongeveer een ton p, lagere personeelskosten bij e uilvoering van de Wet Voor- v ieningen Gehandicapten lever en een voordeel van 120.000 ulden op. Verder kon de ge- neente een bedrag van 107.000 ulden in kas houden dat was ereserveerd voor de verreke- ing van een aantal rioolaan- luitingen met de gemeente .iemeer - nog een gevolg van de emeentelijke herindeling. De errekening bleek niet nodig te ijn. De gemeenterekening 1994 is e laatste in de vertrouwde orm. Als gevolg van wettelijke a oorschriften wordt de inhoud an de aftekening vanaf vol- end jaar ingrijpend gewijzigd. Ie commissie financiën buigt ich maandag over de rekening. lierglas in gezicht 'lphen aan den run ijdens een ruzie in een horeca- elegenheid aan de Juliana- traat in Alphen kreeg een 21- arige Alphenaar een bierglas in ijn gezicht geduwd. Het slacht- •ffer is voor letsel aan zijn kin 'ehandeld in het Academisch iekenhuis Leiden. De verdach- e is een 27-jarige man zonder 'aste woon- of verblijfplaats. Hij door de politie aangehouden. hazerswoude-runduk ruud sep Een miss-verkiezing als 'een stukje pee er voor de trekker- trek'. Jack van der Salm, de or ganisator/presentator op kruk ken, legt het aan het begin van de avond nog één keer uit voor het publiek. Waarom organi seert de Stichting Trekkertrek Koudekerk de Miss Rijnwoude verkiezingen? „De miss reikt op het eind van de dag de prijzen uit. Op die manier willen we la ten zien dat de trekkertrek niet alleen voor een paar boeren is die lekker heen en weer kunnen rijden, maar dat het een echte familiedag is", aldus Van der Salm. Jack stelt de achtkoppige jury voor die het Rijnwoudse vrou welijk schoon gaat beoordelen: een schoonheidsspecialiste, een kapster, een sportschoolhouder, en natuurlijk de vrouw van de burgemeester. Dan is het de beurt aan Frans Verkerk voor het echte presentatiewerk. „Hallo beste mensen, goeie avond", begint Frans op een podium overladen met mans hoge planten. „We gaan van avond de mooiste vrouw van de mooiste gemeente in Nederland kiezen - dat laatste zeg ik na tuurlijk alleen maar voor de burgemeester." Mooie kopjes Voor de verkiezing hebben zich niet minder dan achttien scho nen aangemeld. Alle dames moeten twee keer op het podi um komen. Eén keer in vrije- tijdskleding en één keer op chi que. Tijdens de eerste ronde voert presentator Frans een ge animeerd gesprek met de kan didaten, zodat de jury kan be oordelen wat er zo allemaal om gaat in die mooie kopjes. Rijnwoude koos afgelopen zaterdag voor het eerst in de geschiedenis zijn schoonste. De negentienjarige Joyce Bak ker is de eerste die nerveus het podium op stapt. Hoe is het achter, wil Frans weten. „Heel gezellig, echt heel gezellig", ant woordt Joyce. „Lekker biertje erbij, ja, echt heel gezellig." Joy ce wil van het leven genieten, weet Frans. Hoe ziet zij dat voor zich? „Ja, binnenkort ga ik sa menwonen, dus dat wordt al heel erg genieten. En verder... ja, overal gewoon lekker bij na denken. Ja, gewoon lekker." Frans heeft voor alle darnes dezelfde laatste vraag: welke drie dingen zou je meenemen naar een onbewoond eiland? De vaste vriend staat bij de meeste meiden bovenaan. Een enkeling is ondeugend en neemt geen vriend mee, maar wel con dooms, „want je weet nooit .wat je daar tegenkomt". Aan de an dere kant zijn er ook kanidaten die zich zonder vriend op bij zonder kuise wijze zouden ver maken. De negentienjarige Pa tricia van Leeuwen somt op: FOTO LOEK ZUYDERDUIN „After sun, mijn dagboek en een foto van mijn familie." Dan is het tijd voor de tweede ronde. Op een stampende hou se beat draaien de dames in avondkleding rondjes op een podium vol rook, plukken zij een witte roos uit een grote vaas en lopen zij de zaal in om de bloem aan te bieden aan een vriend, vriendin of moeder. „Wil iedereen zich wel gedragen en de dames hun werk laten doen", waarschuwt de presen tator. „De dames moeten zich goed kunnen concentreren. Ie dereen die een geintje uithaalt, kan daarmee roet in het eten gooien." Na een kwartiertje is de twee de ronde al weer voorbij. Terwijl het publiek aan de bar en in de hal wat verkoeling zoekt, gaat de jury druk aan het rekenen. Na een half uur is het zover. Onder gejoel wordt burgemees ter Boelen het podium op ge haald om de winnaars bekend te maken en de prijzen uit te reiken. De nummers vijf en vier, Patricia Bisschop en Diana Tor springen blij op als ze horen dat ze in de prijzen zijn gevallen. Nummer drie, Bianca van de Hulst, kan haar teleurstelling over 'slechts' een derde plaats maar moeilijk verbergen. Ook de prijs valt wat ongelukkig uit: een 'compleet kapperspakket' in de kapsalon waar ze nota be ne zelf werkt. Nadat Viola Brand is uitge roepen tot winnaar van de tweede prijs, blijkt de keus van de jury dezelfde te zijn als de keus van de burgemeester. „Aha, dan had ik het dus goed geraden: Patricia van Leeuwen is Miss Rijnwoude." De blonde Benthuizense die een familiefo to meeneemt naar een onbe woond eiland mag zich een jaar lang Rijnwoudes schoonste i noemen. Familie en vrienden bestormen het podium om de kandidaten te feliciteren danwel te troosten. Vooral de nieuwe miss is erg in trek. „Je moet haar feliciteren, dan kun je haar zoenenweet een jongen met een half glas bier te melden. De miss straalt van vreugde. geschiedenis moeten we nu ver geten." De actie heeft volgens hem niet direct te maken met het uitblijven van uitnodigingen voor de hoorzitting. „We waren sowieso van plan om actie te voeren, ook al waren we wel bij de hoorzitting geweest", aldus Sloof. Knokpartijen in Voorschoten VOORSCHOTEN Twee rivaliserende groepen jon geren hebben het afgelopen weekeinde gezorgd voor over last in Voorschoten. Zaterdag nacht ontstond na de midzo merfeesten een vechtpartij op de Voorstraat. Een van de jon geren zou de bromfietsbanden van een van de leden van de an dere groep hebben lekgestoken. De vechtpartij die hierna ont stond kon uiteindelijk worden gesust. Gisteravond ging een deel van de groep echter ver haal halen bij een van de leden van de andere groep die op het Kramsvogelerf woont. De 21-ja rige kreeg hulp van zijn vader en er werd over en weer flink geslagen. Een van de leden van de bezoekende groep zou zelfs een mes hebben getrokken. Na de vechtpartij is de groep jonge ren in onbekqnde richting ver dwenen. Parkeerplaats of rosarium in ere herstellen? oegstgeest monica wesseling Moet het rosarium nu voor een deel worden opgeofferd aan ex tra parkeerplaatsen of juist zijn oude glorie terugkrijgen? Over die vraag zijn de bewoners van de Louise de Colignylaan, de Anna van Burenlaan en de Charlotte de Bourbonlaan in Oegstgeest het absoluut oneens. Een deel van de bewoners er gert zich aan het tekort aan par keerplaatsen voor de deur, een ander deel juist aan de teloor gang van het aloude rosarium. De gemeente gaat daarom nog maar eens met de bewoners praten. Op dit moment wordt de ver nieuwing van de riolering van de drie straten voorbereid. Zoals gebruikelijk bij renovatie van het buizenstelsel, wordt meteen gekeken naar verdere aanpassingen, zoals verande ring van parkeerplaatsen of groen. Er is een eerste overleg geweest tussen de bewoners en de gemeente, maar dat was blijkbaar niet voldoende. De af gelopen weken is in elk geval een fiks aantal brieven van be woners bij de gemeente bin nengekomen. Om te weten te komen wat de meerderheid van de bewoners nu wil, is er op donderdag 29 juni van 19.30 tot 21 uur in het gemeentehuis een inspraakavond. KLAPBAND —Doordat zijn mo tor een klapband kreeg raakte een 51-jarige man uit Roelo- farendsveen de macht over het stuur van zijn voertuig kwijt. Hij reed daardoor tegen een ver- keerspaal. Een 81 -jarige man uit Koudekerk aan den Rijn, die in het zijspan zat, raakte daarbij gewond aan het gezicht. Hij is overgebracht naar het Elisa- bethziekenhuis in Leiderdorp. DUIVENBERICHTEN De duiven vlogen dit weekeinde vanuit Pont St. Maxene en Creil. Vanuit Pont St. Maxene: PV Het Oosten W. Kop 1, 5; Comb. Mooten v/d Hoogt 2, 3, 8, 9; Bob van Putten 4, 6, 7; J. Verbaan 10. PV De Vriendenclub C.P. Gijsman 1; A.J. Link 2, 3, 9; R. Metscher 4, 7, 10; Comb. v. Weeren/Pracht 5; A. Siera 6; Comb. Bodijn en Zn. 8. PV LPC H. Pen 1,3,4, 5, 9; J. Boelee2; J. Staffeleu 6; J. v/d Hoogt 7; K. Lefebre 8; Witteveen v. Gorkum 10. PV De Blauwkras R. v/d Geer 1, 4, 10; Comb, v/d Blom 2, 8; P. Landesbergen 3, 9; Comb. Montanje 5, 6; F. v/d Wetering 7. PV Leiderdorp A. de Meij 1, 7; R. v/d Nieuwen- dijk 2, 5, 9; W. v. Oosten 3; D. v. Seggelen 4, 10; M. Reijerse 6; E.H. Broug 8. PV De Reisduif H. Dusoswa 1, 4, 8, 9; D. Albers 2; P. Kop 3; Comb. Hartevelt 5, 7; Th. Hoogkamer 6; Comb. Tol boom-Klootwijk 10. Vanuit Creil: PV De Zwaluw A. v. Wissen 1, 7; v/d Kooij-de Best 2, 3< 6, 8; N. Meeuwenoord 4,5,9. 10.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 9