Nelissen is amateurniveau ontgroeid [Jasper de Regt duldt in Alphen geen tegenstand Concurrenten De Jongh al bij vertrek kansloos Sport Nelissen wint wel in België Winst voor B Sander Kraan wint toernooi op KLTV Haarhuis in halve finale onderuit Leidsch Dagblad Tennis Circuit'QJj Oextro ///////enemy -amateur André van Reek I^AANDAG 26 JUNI 1995 15 chef willem spierdijk. 071 356464, plv -chef rob onderwater, 071-356463 Marion Borst negende op NK Snaren gaat met titel aan de haal laro lan h i Prpe beste werd tweede, de één na beste nummer drie. mebanny Nelissen ongoocheld met zilver: „Dat was het Befiaxiniaal haalbare." Maarten den Bakker berustend met Buhrons: „Ik had de benen om kampioen te worden." 1ui]/ieerssen peter ouwerkerk ^rpd-verslaggever 8).Waar dat is wielrennen, zelfs bij je gecombineerde titelstrijd joor profs en de 'betere' ama ook wel: senioren A. Nie- pand die het Servais Knaven, 'g fle 24-jarige economie-student tit Zevenaar, daarom misgun- l Knaven, tweedejaars prof bij h/M, was dolblij met zijn bui- - enkans, greep die dertien kilo- Ijneter voor de streep, en incas seerde behalve zijn eerste over- rinning bij de beroeps meteen le rood-wit-blauwe trui. I Knaven stond gisteren sym- voor de wisseling van de Nederlandse wielerwacht, want evestigde 'tachtigers' als looks, Breukink, Van Poppel, 'erhoeven stapten af. Genera- iegenoten als Nijdam en Maas- en speelden in de finale al venman een rol. Het eerste 'open' NK van na e oorlog werd vanaf het begin eanimeerd door de jeugd. Voor eputaties geen ontzag. De fina- werd weliswaar gedomineerd [oor de beroeps, maar het on- ustige en daardoor boeiende arakter van de koers werd in- egeven door een serie gedurf- e acties van de aankomende chting. Niet zo zeer door het jngemannen-kwintet dat Cees riem via Europolis plotseling in zijn ploeg zag geschoven op Richard Luppes na hadden ze allemaal moeite met het tempo en de afstand; geen van de vijf haalde ook de finish. Maar wel door renners als Niels van der Steen (twee weken prof bij TVM), Raymond Meys (beetje onzichtbaar bij het Bel gische Asfra), het Novell-talent Leon van Bon, Knaven en de tot de amateurstatus veroordeelde Nelissen. Vooral die laatste is het hele seizoen al bezig zijn gedwongen terugkeer in de amateurrijen als 'onterecht' te bestempelen. Ne lissen, in 1991 de jongste prof bij PDM, werd in het vierde jaar van zijn profcarrière geconfron teerd met vermeende hartrit- mëstoornissen, die hem zijn contract met TVM kostten. Maar de manier waarop de 24- jarige Limburger via de Dextro- amateurs terugvecht is impone rend. Hij bewees dat in Olympi ad Ronde, die hij won, hij on derstreepte dat gisteren ook op het NK, waar hij de grote ani mator was. Nelissen miste de slag van een kwintet koplopers, dat in drie fasen was ontstaan: bij Bouwmans en Van der Steen was Meys gekomen, en hadden ook Den Bakker en Van Bon aangeschoven. Nelissen besloot op tijd tot een correctie, kreeg als ballast Knaven mee, en raÜM De uitgeputte kampioen Servais Knaven wordt a een enerverende wedstrijd aan de finish opgevangen. DEN HAAG ANP Wilfried Nelissen in België, Felice Puttini in Zwitserland, Gianni Bugno in Italië en Udo Bölts in Duitsland gingen gisteren tijdens de NK's wielrennen op herhaling. Nelissen en Puttini prolon geerden het kampioenschap, Bölts heroverde de nationale kam pioenstrui nadat hij vijf jaar geleden voof het eerst de titel ver overde. Bugno werd in 1991 voor het eerst kampioen van Italië. Wilfried Nelissen profiteerde in Geel optimaal van de nume rieke merderheid die zijn ploeg Lotto had. Zijn teamgenoten controleerden de koers en loodsten hun sprinter op het vlakke parcours veilig naar de eindstreep. Bijna ging het nog mis toen HCarlo Bomans in de slotronde demarreerde. Nelissen kreeg uit n onverwachte hoek hulp. Van Johan Capiot, in dienst van het Ita- Refin. Maar die staat öp1 de nominatie om naar Lotto Vtarieke Bethlehem wint voor eigen publiek er kl'lphen A/D run peter klein tei ENNISMEDEWERKER ;r )v()e B-finales bij de Open Al- )hense Tennis Kampioen- r chappen hebben niet het spek- 5r<akel opgeleverd, dat vooraf wrerd verwacht. Bij de mannen st<vas Jasper de Regt een klasse iejtpart en was Robbert-Paul tevreden met het be rt eiken van zijn eerste eindstrijd ij( n de BI-afdeling. Marieke lethlehem en Heddy Boers .pro- leerden beiden, het initiatief I ïaar zich toe te halen, maar het Fi'leef bij pogen. Thuisspeelster a lethlehem maakte minder fou- ieen dan haar tegenstander. In le Cl-categorie werden de t ïoofdprijzen een prooi voor de ingeplaatste Joost Weerheim 'n de favoriete Marieke van (eulen. >n De Regt kwam bij de Bahl- Open, dat op het park 'an TEAN werd gespeeld, geen in de problemen. De peler en trainer van Dekker t Tennis overklaste zijn tegen- ls tanders in zowel de halve als ie iele finale vooral op tempo. Ar te hur Hertzberger en Hartwijk ai noesten beiden met drie games -1 ;enoegen nemen. Ondanks.zijn er weede B-zege op rij, De Regt jv vas vorig weekeinde winnaar :g 'an de Merenwijk Open, zoekt k lij het niet snel hogerop. ,,In de m ;erste plaats zijn er in het dis- i riet nog spelers als Jan-Willem re -ugthart, Jeroen Boogmans, 4arco Visser en mijn tegen-* cl 'tander bij De Merenwijk, Mar lijn Krans. Van hen kan ik net 10 gemakkelijk winnen als ver Ten tweede heb ik twee jaar geleden al eens A-toernooi- Ien gespeeld. Ik bereikte er een plaats in de buurt van de natio nale top-100 mee. Maar je bent voor één partij wel de hele dag weg. Die tijd kon en kan ik voor mijn studie rechten niet mis sen." Ook in de competitie kijkt de 21-jarige De Regt niet omhoog. Hij was de grote steunpilaar van het eerste team, die alleen op de slotdag een nipte nederlaag leed tegen oüd A-speler en Leide- naar Jos Koemans. „Als je resul taten boekt, krijg je altijd een paai* aanbiedingen. Maar ik speel bij Dekker heel prettig en heb er net een jeugdproject op gezet, dat goed is aangeslagen. Dan kun je het niet maken om weg te gaan. De competitie was dit seizoen trouwens belachelijk sterk. Als een team als Metse laars met ex-A-spelers als Koemans, Fleischeuer en Schui- lenburg maar derde wordt, dan hadden wij een sterke afdeling. We moeten volgend jaar met een gezellig team opnieuw pro beren kampioen te worden. Ik ben dan wel districtskampioen, maar de Masters heb ik vorig jaar slecht gespeeld. Ook daar heb ik nog wel wat recht te zet ten." Met Hertzberger en Hartwijk zijn meteen de smaakmakers van de Bahlmann Open ge noemd. De districtsjeugdkam pioen tot en met 16 jaar pres- teerde op eigen vereniging maximaal en is een belangrijk kandidaat voor een plaats in het eerste team. De 20-jarige Hart wijk bond de complete geves tigde orde aan zijn zegekar. Via reputaties als Onno Guinau, Mare Nagelkerken en Jeroen Vink bereikte hij zijn eerste B-fi- nale. „Ik wil dit jaar proberen met goede toernooiresultaten een plaats in het eerste team te slaagde er desondanks in zich toch voorin te melden. Nelissen wilde meer. Haalde persoonlijk Den Bakker en Van Bon terug, maar zag het nutte loze van al zijn drieste voorne mens in. Uit een groep met drie TVM-renners, twee Novells en een bijna leeggereden trainings maat Meys zou hij nooit het maximale rendement kunnen halen. Er werd nog was over en weer gebekvecht, toen Van Bon vroeg of Nelissen 'soms iets tegen hem had'; Van Bon was twee maal tot de orde geroepen. Ne lissen kon zich op zijn beurt af vragen of de anderen soms iets tegen hem hadden. Hij kwam tot de slotsom, dat er niet meer in zat dan het zilver. Met zestien renners op een totaal van 148 starters (llx TVM, 5x 'Polis Direct'; 30 ande re profs, 102 amateurs) had Cees Priem de meeste renners in koers. Die numerieke meer derheid werd in de finale uitge- krijgèn." De Unicummer laadt daarmee een druk op zich, die even groot is, als de druk die De Regt in de eindstrijd op hem uitoefende. Als het hem lukt, lost Hartwijk wel zijn belofte in als getalenteerde speler. De vrouwenfinale kan dit sei zoen wel eens een unieke aan gelegenheid worden. Zowel winnares Marieke Bethlehem als Analiste Heddy Boers heb ben een reeks van A-toernooien op het programma staan, zodat een herhaling niet snel tot de mogelijkheden behoort. De Leidse B-toernooien zullen ze node missen, al doet Boers nog wel de districts op haar eigen park bij Unicum en het toer nooi van TeHaDo aan. Tot de eindstrijd kwamen de kemp haantjes feitelijk niet in de pro blemen. Thuisspeelster Bethle hem verloor geen set. Ook niet in de halve finale tegen Irma van Seeters, die direct aankon digde op haar oude niveau te rug te keren. De Merenwijkse zei alleen niet wanneer. Boers verloor onderweg twee sets, maar herstelde dit setverlies te gen Martine Griekspoor en Charlotte Zandbergen met veel overtuiging. In de slotronde was bij beiden de goede wil, maar niet de grote vorm aanwezig. Bij de B-dubbels hield TEAN de titels grotendeels in eigen huis. Guinau was met De Regt (zijn tweede titel) de sterkste bij de mannen, vóór de op eigen grond spelende Nagelkerken en Mickel Verkerk. Petra Wille en de Rotterdamse Andrea Buiten kamp sloten het vrouwendub- bel winnend af. Bij de mixen haalde Bethlehem samenmet Taco de Vries haai* tweede hoofdprijs binnen. drukt in koersbeheersing. Den Bakker sprong twee keer, Kna ven drie keer, en bij de laatste keer zag niemand hem meer te rug. Knaven: „Den Bakker zei tegen me, dat ik de concurren tie moest slopen." Den Bakker, ietwat bedremmeld: „Maar die bleek al afdoende gesloopt. Want ook vanuit de achterhoe de kwam niemand meer terug. Ik had Breukink of Rooks nog wel verwacht." Den Bakker heeft bij PDM en TVM veelvuldig opgetrokken met Nelissen. Kamergenoten vaak, en ze trainen nog wel sa men, bellen elkaar. Dat Nelissen met bonje bij TVM is wegge gaan er loopt nog altijd een civiele zaak over achterstallig vakantiegeld. „Dat speelt bij de renners niet meer mee. Die hebben daar niets mee te ma ken. Ik ben zeker niet tegen hem, maar hij is wel een tegen stander. Ik kan niet in zijn kaart gaan rijden. Het liefst was ik zelf kampioen geworden, maar een CIRCUIT IN CIJFERS BAHLMANN OPEN ALPHENSE TENNIS KAMPIOENSCHAPPEN HEB1: halve finales: J. de Regt - A. Hertz berger 6-1 6-2; R.P. Hartwijk - J. Vink 7-6 1-6 6-1. Finale; De Regt - Hartwijk 6-2 6- 1. DEB1: halve finales: M. Bethlehem - I. van Seeters 7-5 6-3; H. Bbers - Ch. Zand bergen 1-6 6-1 6-0. Finale: Bethlehem - Boers 6-3 6-3. HDB1: finale. 0. Guinau/ J. de Regt - M. Nagelkerken/ Mi. Verkerk 6-2 6-1DDB1: finale: A. Buitenkamp/ P. Wille - I. van Seeters/ N. Weyermans 7-6 4-6 6- 2. GDB1: finale: M. Bethlehem/T. de Vries - M. Zonderop/ M. Hoekstra 6-2 6-4. HEC1: halve finales: J. Weerheim - P F. Stroo 5-7 6-1 6-3; W. van Schie - J. de la Bey 6-4 6-4. Finale.- Weerheim - Van Schie 6-3 6-4. DEC1: halve finales: M. van Keu len - R. Evertsz 6-1 6-2; F de Boer - M. Willems 6-1 7-5. Finale- Van Keulen - De Boer 6-3 6-4. HDC1: finale: R. Hamming/ J. van Ingen - H. Heemskerk/ H. van Velzen 2-6 6-3 7-6. DDC1: finale: M. van Keulen/ B. Kieboom - J. Pietersen/1. Springvloed 6- 3 6-2. GDC1: finale: E. Suyver/ R. Ham ming - J. Pietersen/ M. Koerts 3-6 7-6 7-5. ploegmaat was ook goed. Speelde dat Nelissen 'maar' amateur was? Den Bakker: „Ne lissen is de amateurs allang ont groeid. Dat bewees hij hier wel weer. Die hoort zo snel mogelijk weer bij de profs te koersen. Je ziet het ook: hij was de enige die het aankon." Dick Dekker en Louis de Koning, de enige ex- prof uitrijders, moesten dat be amen. Nelissens ploegleider Leo van Etten: „We hadden erop gere kend dat het zo zou kunnen lo pen. Je kunt rijden wat je wilt, maar je stuit op een muur. Als ze je het niet gunnen, dan word je het ook niet". Nelissen: „Ach, ik neem niemand iets kwalijk. Zo wordt er gereden bij de profs. De numeriek sterkste ploegen bepalen het verloop." Knaven hoopte met zijn kam pioenstrui tevens een Tour sticker in de ploeg-Priem te hebben afgedwongen. „Ik wil er in elk geval volgend jaar bij zijn, HECl 35+: halve finales: B. Ponsioen - R. Bosson 6-3 6-3; A. Hoesintalp - M. de Vries 6-0 6-1, Finale; Hoesintalp - Pon sioen 6-4 6-3. HDC1 35+: finale- A. Ham ming A. Wesseling - N. Hooidonk/ C. de Jong 6-1 6-1. DDC1 35+: finale: J. Smith/ A. de Wit - R. Akerboom/ M. Klein 6-3 6-4. GDC1 35+: finale: W. Verver/ P. Verplanc- ke - A. Wahle/ R. Bosson 6-2 6-4. HED1: halve finales: M Rodenburg - B. Delsasso 2-6 6-3 6-4; R. Rommers - E. Pa- penhove w.o.. Finale: Rodenburg - Rom mers 7-6 6-4. DED1: halve finales-. R. Evertsz - A. Mustamu 6-1 6-1; J. Koning - M. v.d. Voorn 6-4 6-3. Finale: Evertsz - Ko ning 6-2 6-0. HDD1: finale: B. Delsasso/ M. Hoogenboom - R.- Cats/ J. Doove 5-7 6- 1 6-4. DDD1: finale: K. Baelde/ C. v.d. Werken - 0. Gesman/ J. Uljee 6-4 6-7 6-2. GDD1: finale; M. v.d. Voort/ F. Vermeulen - K, Boers/P. Siere 6-3 6-3. HED1 35+: halve finales: W. Schreuder - W. Wittebol 6-3 6-1; J. Krop - J. Bos 7-5 6- 3. Finale: Schreuder - Krop 6-1 6-1DED1 35+: halve finales: A. van Munster - E. Weststrate 6-7 6-0 6-3; J. Valk - S. Bijkerk in Den Bosch. Dan is de start een vlakke proloog, daar wil ik me wel eens op zetten. En als ik dan de ervaring van een Tour jaar kan meenemen, is dat nooit weg". Nelissen heeft er al een Tour opzitten, in 1993. Maar hij weet inmiddels hoe het in de wielersport kan verkeren. De Tour? Voor hem Olympia's Tour. Zelfs een kampioenschap van Nederland is, vanwege de strakke regie, al onbereikbaar. warmenhuizen marc van der jagt B-amateur André van Reek heeft wederom een overwin ning op zijn naam geschreven. De kersverse districtskampioen uit Lisse was gisteren de sterk ste in de eindsprint van de Ron de van Warmenhuizen. Swift- /Casba-renner Piet Kralt kwam 6-0 6-2. Finale: Van Munster - Valk 6-0 4- 6 6-2. HDD1 35+: finale: R. Driessen/ A. Naterop - E. van Beek/ H. van Veen 6-3 3-6 7-6. DDD1 35+: finale: V. ten Braak/ E. Faas - A. PauwA. Roos 7-5 3-6 7-5. GDD1 35+: finale: C. de Rijk/ E. Ouds hoorn - J. van Wijk/ J. Haan 6-3 6-4. KLTV Katwijk HEC: halve finales: S. Kraan - E. Hensber- gen 6-4, 6-2; T. Star - K. Korenhof 6-2 4-6 7-5. Finale: Kraan - Star 5-7 6-4 6-1. DEC: halve finales: K. Wilbrink - L. v.d. Heijden 6-2 6-4; N. Visser - A.K. Wilbrink 6-4 6-4. Finale-. Visser - K. Wilbrink 6-2 6-3. HDC: finale: A. van DamT. Star - G. Koekelko- ren/M. Dros 7-5 6-2. HEC 35+: finale: J. Mens - R. Hoek 6-4 6- 4. HDC 35+: finale- I Johnson/J. Mens - J. Manuputty/G-J. Onvlee 6-1 7-6. DDC 35+: finale: J. den Hollander/ E. Guyt - I. Ten Hage/ N. Hemminga 6-4 6-2. GDC 35+: fi nale; K. Ravensberger/ W, Taat - A. L. van Maris 7-5 2-6 6-4. HED: halve finales: R, Verdegaal - A. Berends 6-1 6-3; J.J. van Overgaauw - B, .■MEERSSEN GPD De benen van Steven de Jongh, krachtpatser uit Groot-Scher mer, zijn dit jaar uitgegroeid tot een bezienswaardigheid. Een attractie in het amateurpeloton. Als de Noordhollander zich vlak voor de wedstrijd ontdoet van zijn trainingsbroek, voelen zijn concurrenten zich op slag kans loos en klinken er bewonderen de klanken uit de monden van de toeschouwers. Wat een spie ren! Ook gisteren bij de start van het Nederlands Kampioen schap voor B-senioren zag je de mensen denken: als dat geen winnaarsbenen zijn? Vijf uur later boven.aan de Lange Raarberg werd bevestigd wat ze daar bij het vertrek in het centrum van Meerssen eigenlijk al wisten. Dat De Jongh kam pioensbenen had. Vijftien keer eerder al had de sprinter zijn te genstanders dit seizoen kans loos gelaten en op het moment dat het om de rood-wit-blauwe trui'ging, was het niet anders. In de eerste titelstrijd voor amateurs tot en met 22 jaar was de concurrentie minder dan hij in de klassiekers gewend is en daarom was De jongh dé favo riet. Hij maakte die rol waar. De blonde renner plaatste in de laatste bekliming van de Kruis berg een krachtige demarrage die zijn medevluchters Jürgen van Pelt, Mark Saathof en Rudy Brakkee te veel was. Van Pelt deed op de Lange Raarberg nog wel een poging terug te komen, maar de benen van De Jongh kregen in de laatste van de 203 kilometers zonder al te veel moeite een profverzet (54x15) rond. Daar door kwam zijn lichter rijdende opponent niet dichterbij. Maria Jongeling stortte on eveneens goed voor de dag. De Rijnsburger Finishte na 50 kilo meter op gepaste afstand van Van Reek als derde. Die klassering behaalde Kralt afgelopen zaterdag ook in de Ronde van SliedrecbL Alphe: naar Robert Karreprans had daar tot kort voor de meet, goe de papieren voor een podium van Delft 6-4 6-2. Finale: Van Overgaauw - Verdegaal 6-4 6-2. DED: halve finales: A. Welling - S. Bouwman 6-4 7-6; M, van Ark - C. Veerkamp 6-4 4r6 7-6. Finale: Van Ark - Welling 6-2 6-3. HDD: finale: J. Hartog/ W. de Mol - E. van Maaren/ T. van Dijk 6-4 4-6 6-4. ODD: finale: M. van Ark/ C. Veer kamp - M. de Boer/ A. Brama 3-6 6-1 6-0. GDD: finale: J, Hoek/ P. de Jager - J. Bred- ze/ M. Tijsterman 6-3 7-6. HED 35+: finale: J. van Dijk - A. Berends ij 4 I. HDD 35+: lm..In I .MM Di|k/ J van Duyvenbode - l.'Holsheimer/ P, Mulder 6-3 6-0. DDD 35+: finale: H KreftIG. van de Oever - R. van der Mey/ A. Paauwe 6-0, 6-1. BOLLENPARK Noordwijk HDC2: finale: Boukert/ Sporken - Scheur water/ Zonneveld 6-4 6-1 HDC2 35+: fi nale: BrouwerStrijk - PlugFrank 7-5 7-5. GDC2 35+: finale: Brouwer/ Doesburg - Van der Meer/ Van der Vugt 6-1 6-4. HDD1: finale: KortekaasLigtvoet - Hoog enboom/ Van der Meer 6-1 2-6 6-4 middellijk na haar aankomst ter11 aarde. Wie in haar buurt stond, kon haar hart horen bonken. Opstaan lukte nog slechts met de hulp van een verzorger. Wat was de beloning van de onmen selijke inspanning van de Rijs- wijkse wielrenster gistermorgen na een aanval van meer dan vijftig kilometer op het NK-par- cours in Meerssen? Slechts brons. Vijfentwintig meter voor de fi nish lag ze nog op de eerste plaats. Als in een flits werd ze toen voorbij gestoken door ploeggenote Yvonne Brunen (eerste) en Margaretha Groen (tweede). Behalve Brunen zelf, haar ou ders wellicht en misschien een paar verdwaalde aanhangers was niemand tevreden met die uitkomst van het NK. Iedereen gunde Jongeling de titel. Wie zó moedig rijdt, wie zó lang voor uit is, behoort met goud te wor den omhangen. Gebeurt dat niet, dan klopt er iets niet. Dan worden supporters plotseling heel boos/en dan kunnen fami lieleden een tikkeltje onredelijk worden. Ze hadden allemaal ge zien dat de nationale ploeg twee ronden voor het einde de jacht had geopend op Jongeling die tot op dat moment onbedreigd op de titel afging. Twee minu ten voorsprong had de wereld kampioene op de baan bij de junioren van 1993 (achtervol ging en klassement): ze hoefde de rood-wit-blauwe trui alleen nog maar aan te trekken. Maar toen zetten de meiden van de nationale selectie, hódr team, aan. Marion Borst uit Leider dorp kwam in de 'slipstream' van haar ploeggenoten uit op de negende plaats. De Alphense Ingrid Kelderhuis werd dertien de. plaats bij de A-amateurs. Na 90 kilometer koers kwam hij met negen mede-vluchters in rap tempo Sliedrecht binnen. Door een massale valpartij in de laatste bocht moest Karremans met de tiende plaats genoegen pemetv, Hij kwam gisteren in War menhuizen niet verder dan de twaalfde stek. KATWUK LOMAN LEEFMANS Sander Kraan van het Katwijkse Zee en Duin won zaterdag het toernooi,van de andere plaatse lijke vereniging KLTV. In de eindstrijd versloeg hij Tjeerd Star in drie sets (5-7 6-4 6-1). Star bleef niet zonder titel op het KLTV-park De Krom. Hij ze gevierde in de dubbel samen met Arnoud van Dam met 7-5 en 6-2 over het duo Guido Koe- kelkoren en Menno Dros. Nico le Visser was bij de vrouwen de sterkste. In de halve finale moest Anne Karien Wilbrink er met twee maal 6-4 aan geloven. In de eindstrijd was zus Krista Wilbrink eveneens in twee sets het slachtoffer. In de D-afdeling werd de fina le gespeeld tussen Jan-Jaap van Overgaauw en Ronald Verde gaal. Van Overgaauw bleek in zijn derde toernooi op rij op nieuw niet te kloppen. Bij de vrouwen greep Monique van Ark de hoofdprijs. HALLE ANP/RTR Michael Stich was zaterdag met 7-6 6-1 te sterk voor Haarhuis die het toernooi in Halle een dag eerder van de als eerste ge plaatste Kafelnikov had beroofd. Eltingh was niet opgewassen te gen het servicegeweld van Ros set die de Heerdenaar op eigen opslag nooit meer dan twee punten gunde (7-6 7-5). De Zwitser versloeg gisteren in de finale titelverdediger Stich met 3-6 7-6 7-6. Thomas Muster heeft met de toernooizege in St. Pölten zijn veertigste achtereenvolgende overwinning in een partij op gravel behaald. Mincfer dan honderd kilometer van zijn woonplaats Leibnitz versloeg Muster in de finale niet zonder pioeite de ongeplaatste Tsjech Bohdan Ulihrach met 6-3 3-6 6- 1Door deze prestatie is Muster, onlangs winnaar van de Open Franse titel in Parijs, nu derde plaats op de wereldranglijst. sp ons0^ Rabobank Sergio VU/Tacchini L.J. SPORT Heddy Boers (links) en Marieke Bethlehem waren van goede wil, maar niet in topvorm in de finale van de Open Alphense Tennis Kampioenschap pen. FOTOLOEK ZUYDERDUIN

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15