eelenberg scoort alleen in publiciteit Vanessa van Kooperen, èen Duits bijdehandje Gerard Kemkers toont weinig interesse Alle knelpunten zijn nu opgelost Vieuw-Zeeland favoriet voor wereldtitel rugby J Sport IJDAG 23 JUNI 1995 Iet sectiebestuur ad interim iigebaanschaatsen heeft giste- m bij het bestuur van de Staatsbond (KNSB) de kandi- Itenlijst ingediend voor de IN linersfuncties. Het sectiebe- rj tur ziet in Gerard Kemkers de tale man als bondscoach voor 3 mannenkernploeg. Krook m jft bij de vrouwen. Van Leeu- ;n is voorgedragen voor de rint mannen, Pfrommer voor de sprint vrouwen en De Kok voor Jong Oranje. „Voor de rijders zijn deze na men geen verrassingen", aldus een woordvoerder. „Dit zijn de beoogde mannen." Het sectie- bestuur verwacht van het bondsbestuur geen tegenkandi daten. „Als dat het geval is, zit ten we weer in diepe proble men." Volgende week dinsdag zal het bondsbestuur op haar ver gadering het fiat over de kandi daten moeten uitspreken. De dag erop zal het sectiebestuur contact zoeken met Kemkers, die in april voor vier jaar bijte kende bij de Amerikaanse bond. Die heeft niet al te veel inte resse in een functie bij de schaatsbond (KNSB). „Ik heb een contract bij de Amerika nen", aldus de Drent gisteren vanuit New Berlin, Winconsin. „Dat heb ik met veel plezier ge tekend. Als de KNSB mij de functie van mannencoach aan biedt, zeg ik nee. Ik wil niets meer te maken hebben met de heibel en het gedonder binnen de KNSB. Ik ben in dienst van de Amerikanen. Daar wil ik niet onderuit, daar kan ik met goed fatsoen ook niet onderuit." Het sectiebestuur ziet wel een opening. „Voornaamste voor waarde is dat het bondsbestuur zegt Kemkers te willen accepte ren als bondscoach. Die uit spraak moet er eerst zijn. Zwart op wit", aldus de woordvoerder. „Als die er is, kunnen wij starten met de onderhandelingen met de Amerikaanse bond. Kemkers heeft ons laten weten in princi pe niet tegen een terugkeer naar Nederland te zijn, maar hij zal zelf het initiatief niet daarvoor nemen." CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 -356463 Lblicitair heeft Wilco Zeelenberg de eerste twee dagen In de 65ste Dutch TT al een dikke voldoende gescoord, portief bleef de motorcoureur ver onder de maat. Zijn fernieuwde optreden in de kwartliterklasse verdiende huwelijks een punt. berg zich weinig zorgen te ma ken over de tegenvallende pres taties. Sponsor Lucky Strike deerde het helemaal niet. Spon sorship-manager Ron Reinders liep met een glunderend gezicht rond in de VIP-ruimte van zijn werkgever. De ruim vijftigdui zend gulden die de tabaksfirma aan het Italiaanse Honda-team van vijftienvoudig wereldkam pioen Giacomo Agostini heeft betaald, zijn inmiddels door alle aandacht van de media ruim schoots terugbetaald. „Natuurlijk kan ik niet tevre den zijn", zei Zeelenberg giste ren. „Maar wat wil je. Acht maanden heb ik niet meer op een kwartliter-machine gere den. Toen ik vandaag voor het eerst op de motor stapte, had ik het gevoel nog nooit op een motorfiets te hebben gezeten. Maar ik ben niet pessimistisch. Dit is een unieke kans. En die zal ik benutten ook. Als Lucky Strike er niet was ingesprongen, had ik het benodigde bedrag uit eigen zak betaald. Waar ik het vandaan had gehaald, weet ik niet. Zeelenberg, vijfjaar geleden or£ Bleiswijker eindigde op de )U£huurde' motorfiets van Do- icAno Romboni tijdens de trai- ,jligen op de voorlopige 24ste voaats; op ruim 5 seconden van -el rapste van het stel, de Itali- t|n Max Biaggi. erjZeelenberg diende zelfs zijn - ghdgenoten Jürgen (7)' en Pa ndek van den Goorbergh (17) lorrang te verlenen. Acht aanden nadat hij voor het uatst een 250 cc-motor had ge- ïijend, was de 28-jarige Zuid- r qillander op het Drentse mo- zercircuit nauwelijks vooruit dqanden. ',zi i d|Ook met zijn viertakt-motor )a de Thunderbike-klasse reed Dg| Zuidhollander als een re- peeant in de ronde. Slechts de sijjde tijd liet hij registreren. 1 ieine problemen aan de ma- ?tj|ines waren volgens Zeelen- aaerg de oorzaak. In de kwartli- pdasse zat een blokkerende im hem dwars, bij de Thun- ïefrbike een kapotte olie-koe- 'ak tij Ogenschijnlijk leek Zeelen Wilco Zeelenberg kwam er gisteren tijdens de kwalificatietrainingen op Assen nog niet echt aan te pas in de kwartliter klasse. nog winnaar van de Duitse Grand prix, deed begin dit jaar een stap terug. Uit financiële nood geboren koos hij voor de Thunderbike-klasse. Hij be schouwde de stap achteruit niet als een omweg via een achter deur in de WK-racerij terug te keren. Hij zag er wel toekomst in, maar de gretigheid waarmee hij op het aanbod van Agostini, die het geld voor zijn team goed kan gebruiken, inging, doet an ders vermoeden. „Ik zou liegen, maar ik wil best terugkeren. Aan de andere kant heb ik het in de Thunder bike-klasse best naar mijn zin. Het is heel anders racen. Het was vandaag een hele omscha keling, maar morgen is ook nog een dag", blikte hij hoopvol vooruit. „Als ik bij de eerste tien kan komen tijdens de kwalifica tietrainingen, ben ik al tevre den." Stap voor stap zou Zeelen berg volgens Agostini aan de motor moeten wennen. Giste ren waren het stapjes. Meer achteruit, dan vooruit. Tijdens de vrije training kwam Zeelen berg in de kwartliterklasse nog tot een 15e plaats. „Het moet sneller kunnen, want verleden jaar reed ik in Assen een rondje van 2.08, nu drie tellen langza mer", herinnerde hij zich. „Dat moet verbeterd kunnen wor den." Er waren dagen dat Will van Rhee, manager wedstrijdzaken bij de KNVB, geen uitweg meer zag uit de knelpunten, de wen sen, de overlegstructuren. Er waren momenten dat de mana ger van de KNVB het ene pro bleem plotseling met het ande re kon oplossen. Dat waren de uitzonderingen. Acht maanden lang bleef het een legpuzzel zonder hoekstukjes, een dool hof zonder uitweg. Maar uitein delijk lagen ze keurig naast el kaar, op mooie rechte stapel tjes. Het programma ere- en eerste divisie en het programma KNVB-beker voor het seizoen '95-'96. Will van Rhee, gis terochtend bij de presentatie: „Het was een zware bevalling." Het was zijn eerste ronde als competitieleider, als de nieuwe Jan Huybregts. De 'veteraan', een vast gezicht bij de traditio nele bekerlotingen, had jaren lang alle modder van voetbal- minnend en voetbalhatend Ne derland over zich heen gehad. Huybregts nam via de vut de wijk naar Feyenoord, als be stuurslid. Het competitiepro gramma zou vportaan beter, zorgvuldiger en moderner wor den samengesteld. Daar was Will van Rhee voor aangenomen. Het was hem, gaf hij gisterochtend toe, niet mee gevallen. Hij had zelfs Huyb regts, met 36 jaar ervaring, om advies gevraagd. „Het was zwaarder dan ik had verwacht. Het is ook zó compact allemaal. In vijf, zes maanden moet alles klaar zijn: beker, competitie, in terlands, Europacup." Het was inderdaad een zware bevalling geweest. „Maar", klonk direc teur Peter Vogelzang vrolijk, „alle knelpunten zijn opgelost. Nu staat er ook een programma voor het héle seizoen." Wie er allemaal langskwa men, geraadpleegd moesten worden. Burgemeesters, politie chefs, Rinus Michels. immers adviseur van de KNVB, de mi nister van Binnenlandse Zaken, de trainers Louis van Gaal en Jan Reker, de zogenaamde 'commissie-Apotheker', het be stuur betaald voetbal, de clubs. Allemaal hadden ze hun lijstje met eisen, wensen en verlan gens. Er waren knelpunten. Tachtig in totaal. Ajax {noest natuurlijk een vrij weekeinde vóór het du el om de wereldbeker, dinsdag 28 november. PSV en Roda kon den vóór hun vaste UEEA cup dinsdag twee dagen eerder niet in eigen land de wei in. En voor de interlands van Oranje, zo was afgesproken, zou er een vrij weekeinde komen. Burgemees ters en politiechefs hadden hun evenementen in eigen stad.' Daar moest rekening mee wor den gehouden. Er waren wensen. Volendam wilde niet tegelijk thuis spelen met Ajax. Dat scheelt kijkers. De Graafschap en Fortuna Sittard, de gepromoveerde clubs, wil den graag met een thuiswed strijd beginnen. Het Abe Len stra-stadion is de hele maand september niet beschikbaar. De trainers wilden een winterstopje van een maand. Vroeger was het simpel; alles in de hoge hoed, flink schudden en zo viel alles op zijn plaats. Nu komt er een computer, een universiteit - de TU van Twente - en een pro fessor aan te pas om nog enige orde in de oneindige brei te houden. Van Rhee: „Als profes sor Schreuder nu naar het defi nitieve programma zou kijken, zou hij heel wat veranderingen zien." Want ook de wetenschap raakte de logica van een voet balprogramma kwijt. ie 'ockeyster van Amsterdam hoopt op speeltijd tegen Oranje X'ASTELVEEN ANP ei femengde gevoelens zegt ze et te hebben, Vanessa van öoperen, geboren Schmoran- jr. Nederland-Duitsland, van- rond halve finale van het EK ckey, wordt wel een bijzon- re wedstrijd. Haar man is Ne- •rlander, moeder is Neder- tdse. „Maar ik ben Duitse, .ar ben ik trots op. Ik vind het in eer voor mijn land te spelen ik wil winnen." Voorlopig kan Van Kooperen leen maar hopen mee te mo rn doen. „Ik heb geen vaste -jjsisplaats", zegt de 22-jarige tl nvalster. „Ik hoop in elk geval n paar minuten mee te mo- ;c n spelen. Toch wel leuk, te- n Nederland spelen. Maar ik rQis een beetje zelfvertrouwen, at wedstrijdritme. Dat laatste is snel verklaard, in Kooperen werd in oktober van Amsterdam, maar speel- pas 26 februari haar eerste edstrijd in de hoofdklasse. De geitjes van de hockeybond hreven voor dat een buiten ig ndse speelster vanaf het begin (in de competitie ingeschreven oet staan. De dispensatie wam met vijf maanden vertra- ng. „Uiteindelijk heb ik vier edstrijden gespeeld." Dat is einig, zeker voor een Duitse international die ook gewend was tijdens de winter in de zaal te hockeyen. „Zaalhockey is goed voor je techniek, in Duits land is het een volwaardige sport. Daar heeft ook iedere club een eigen hal. In Neder land is zo iets ondenkbaar. Dat vind ik jammer." Het niveau in Nederland en Duitsland laat zich ook lastig vergelijken, zegt Vanessa van Kooperen. „De Duitse speel sters zijn handiger met de stick, de Nederlandse atletischer. Ik heb bij Amsterdam vijf maan den alleen maar getraind. Ik ben er conditioneel sterker door geworden." Van Kooperen woont vlakbij het Wagener-stadion in Amstel veen. „Hier net om de hoek", wijst ze. De 22-jarige aanvalster is de enige speelster van Am sterdam bij het Europese toer nooi, Oranje's bondscoach Tom van 't Hek negeerde de sportief in de versukkeling geraakte ex- topclub. „Ik ken een paar speel sters van Nederland", zegt Van Kooperen in accentloos Neder lands. Vanessa Schmoranzer werd geboren in Bergisch Gladbach en groeide op in Willich. „Ik ben gedeeltelijk Nederlands op gevoed. Schuine mopjes aan ta fel, spelletjes doen, die gezellig heid. Geen strak Duits levens patroon van om één uur eten, om drie uur koffie met taart." Vanaf haar veertiende door liep ze allerlei nationale selec ties, als achttienjarige debuteer de ze in de 'Mannschaft'. Aan de samenwerking met coach Rüdiger Hanel kwam een abrupt einde. Bij hun club Le- verkusen en bij het nationale team. „Ik had een te grote bek. Zo'n klein, achttienjarig bijde handje, die wel even kwam ver tellen hoe het moest." Schmoranzer vertrok naar Hamburg, leerde op eigen be nen te staan. „Ik heb me daar als mens ontwikkeld en verant woordelijkheidsgevoel gekre gen. Het blijkt in het leven, het blijkt in het hockey." Bijdehand is ze nog. „Ik zeg altijd waar het op staat, maar ik ben nu minder kwetsend voor andere men sen." Tijdens een toernooitje in Eindhoven leerde ze haar man kennen, Fulco van Kooperen, hockeyer bij Pinoké. „Ik weet nog niet waar ik vol gend seizoen hockey." Bij Am sterdam maakte ze veel ellende mee, drie trainers in één sei zoen. Met Marjolijn Bianchi, de eerste van het trio, is ze nog dik bevriend. „Zij heeft me gewel dig opgevangen en ook in de tijd dat ik" niet mocht spelen, apart en heel intensief bege- SCOREBORD MIDLOTTO 24A Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 3 winnaars, elk bruto f 18.561,30; derde prijs: 78 winnaars, elk bruto 1070,80; vierde prijs.- 4166 winnaars, elk f. 20,00; vijfde prijs: 62.043 winnaars, elk f. 5,00. CIJFERSPEL 24A Vaste prijzen. Zes cijfers goed. geen winnaar; vijf goed: 2 winnaars; vier goed- 21 winnaars; drie goed: 221 winnaars; twee goed: 2048 win- LUCKYTEN Donderdag 22 juni: 3 - 10 - 16 - 18 - 22 - 28 - 34 - 39 - 40 - 44 - 45 - 46 - 49 - 57 - 59-68-71 - 76-77-79. (onder voorbehoud) BASKETBAL Athene EK Groep A: Italië - Duitsland 68-67 (36-34), Litouwen - Griekenland 89-73 (38-33), Is raël - Zweden 87-62 (42-34). Stand: 1Li touwen 2-4 (185-155), 2. Italië 2-4 (145- 142), 3. Israël 2 3 (162-139), 4. Servie 1 2 (84-80), 5. Duitsland 2-2 (149-164), 6. Griekenland 2-2 (153-173), 7. Zweden 1 1 (62-87) Groep B: Kroatië - Slovenië 91-83 (47- 38), Rusland - Frankrijk 85-65 (36-27), Spanje - Finland 87-74 (36-31). Stand: 1. Rusland 2-4 (211-139), 2. Spanje 2-4 (172-144), 3. Frankrijk 2-3 (154-153), 4. Kroatië 1-2 (91-83), 5. Slovenië 2-2 (151- 180), 6. Finland 2-2 (148-213), 7.Turkije 1-1 (70-85) PRIJSVRAGEN winnend 47,90 Derde koers, 1609 m: 1 Ivan Sigero (De Wrede) 2.06,0 - 1.18,3, 2. Ivanna Hanover, 3. Izmir Promise. Niet ge start. Itorro, Olse Dakota. Toto: winnend 2,70 plaats 1,20 1,50 1,80 koppel 6,00 trio 56,40 Vierde koers, 2100 m: 1 Ita lian Oostland (Pools) 2.47,4 - 1.19,7, 2. Innocent K. 3. Ellas Ace l Niet gestart: BRIDG^ V ilamoura EK VIERTALLEN Tiende ronde: Nederland - Polen 10-20. Elfde ronde: Nederland - Letland 25-2. Stand: 1. Israël 215 punten, 2. Engeland 206, 3. Griekenland 202, 4. Nederland 198. Vrouwen, derde ronde: Nederland - San Marino 13-17 Vierde ronde: Neder land - Finland 25-4. Stand: 1Frankrijk 80 punten, 2. Duitsland 79, 3. Polen 78, 10. Nederland 61 DAMMEN Vanessa van Kooperen: geen gemengde gevoelens. foto anp leid." sche**Spelen in 1992 heb ik ge- „Ik hoop dat Duitsland wint, mist, toen was ik door Hanel uit dat we de finale halen, dat we de groep gegooid. Nu is de sfeer Europees kampioen worden. En weer goed. Alleen nog die basis- ik hoop op Atlanta. De Olympi- plaats terug zien te%veroveren." t(!DEN. Morgenmiddag zit het Ellis Park adion in Johannesburg volge- akt met 62.000 uitzinnige rug- Tans. Om drie uur lokale tijd de kick-off voor de finale om !t wereldkampioenschap rug- tussen Zuid-Afrika en ieuw-Zeeland om de William 'ebb Ellis beker. Het duel ordt uitgezonden in 125 lan en voor een totaal bereik van 5 miljard kijkers. Het WK-cir- J is wordt dan afgesloten. Een tooiere finale is bijna niet ïnkbaar. Het klinkt misschien vreemd oor een sport die al ruim an- erhalve eeuw oud is, maar het pas voor de derde keer dat er n wereldkampioenschap rug- word georganiseerd. In 1987 ^erd er in een gedeelde organi se van Australië en Nieuw- «eeland voor het eerst een WK ehouden, toen nog zonder uid-Afrika. De door de Vere- igde Naties afgeroepen sport- oycot sloot de Springboks van deelname uit. In het eigen Auckland wonnen de Nieuw- zeelandse All Blacks de eerste wereldtitel door in de finale Frankrijk te verslaan met 29-9. In 1991 werd de tweede editie van het wereldkampioenschap rugby in Europa georganiseerd. vGroot-Brittannië, Ierland en Frankrijk vormden het decor voor de kwalificatiewedstrijden. Wereldkampioen Nieuw-Zee- land struikelde in de halve fina le met 16-6 over rivaal Australië, terwijl favoriet Engeland met slechts 9-6 van Schotland won. Maar Australische winst van 12- 6 in de finale op het Londense Twickenham zorgde ervoor dat de William Webb Ellis beker op het zuidelijk halfrond bleef. Boycot Voor het wereldkampioenschap rugby 1995 werd met het ophef fen van de sportboycot Zuid- Afrika aangewezen als organisa tor. Een keuze die met veel scepsis in de sportwereld werd ontvangen. Voor de Zuidafrika nen, waar naast cricket het rug by een vorm van religie is, bete kende deze toewijzing een er kenning van de rugbysport in Zuid-Afrika. De Springboks konden laten zien dat ze in de jaren dat er geen internationale contacten mochten zijn niet stil hadden gezeten. Uit de sterke Universiteit- en Province teams werden de spelers geselecteerd die zich konden voorbereiden op wat komen zou. In interna tionale rugbykringen was er maar één vraag die op bijna ie ders lippen lag: „Hoe staat Zuid-Afrika er rugbytechnisch voor?". Daar kwamen ze snel achter. Zuid-Afrika ging op we- reldtoernee en deed van zich spreken. Gerenommeerde rug byclubs- en landen werden in wedstrijden tegen de Spring boks met hun neus op de feiten gedrukt. Met name de toer in Groot-Brittannië deed veel stof opwaaien. Hierdoor werd Zuid- Afrika een van de favorieten voor een hoge klassering op het eigen WK. De Springboks be reikten de finale door Frankrijk in de halve eindstrijd met 19-15 de baas te blijven. Captain Francois Pinaar komt vanmid dag ongetwijfelt met zijn sterk ste opstelling. De 28-jarige flan ker vormt met Ruben Kruger en Mark Andrew een hechte derde rij van een solide pack. Zuid- Afrika beschikt over een van de beste spelverdelers in rugby, Joost van der Westhuizen. De grillige scrum-half van North Transvaal vormt een creatief duo met fly-half Joel Stransky. De enige zwarte speler in het team van de Springboks is Chester Williams. De razend populaire winger scoofde al vier try's voor het gastland. André Joubert is de zekere sluitpost. Ondanks een gebroken hand speelt de Natal full-back met een aangepaste handmanchet zeker de finale. In die finale zijn, ondanks het thuisvoordeel van de Spring boks, de All Blacks de torenhoge favorieten. Het gemak waarmee de ploeg van coach Laurie Mains de wedstrijden tijdens het wereldkampioenschap heeft gewonnen, is veelzeggend. Gro te smaakmaker bij de All Blacks is de pas 20-jarige in Tonga ge boren Jonah Lomu. De domi neeszoon uit Auckland is op de wing ondanks zijn 1.94 meter en 118 kilo niet te stuiten. De overmacht waarmee deze jonge bankbediende zijn tegenstan ders op snelheid en kracht ver slaat is een lust voor het oog. Voeg daar aan toe het gedegen spel van routiniers Zinzan Brooke, Sean Fitzpatrick en scrum-half Graeme Bachop en het spul is bijna compleet. Coach Mains beschikt tijdens dit WK namelijk over uitzonder lijk talent in de driekwarten. De zekere kicker fly-half Andrew Merthens, de centers Walter Little en Frank Bunce, de blon de pijl Jeffrey WUson op de wing en full back Glen Osbome vor men de basis van een AU Blacks-team dat zo goed als ze ker de nieuwe wereldkampioen rugby 1995 wordt. Harderwijk MAARS WERELDDAMTOERNOOI Negende ronde: Koeperman (VSt) - Krajen- brink 1 -1Wirny (Dui) - Schwarzman (Rus) 1-1, Sijbrands - Baljakin (WRu) 1-1, Scholma - Macodou N'Diave (Sen) 3-0, Vermin (Zwi) - Tsjizjov (Rus) 1-1, Valneris (Let) - Dybman (Dui) 1-1. Stand: 1. Valne ris 15, 2. Sijbrands 13, 3. Baljakin 12, 4, Vermin en Wirny 11, 6. Koeperman 10, 7. Dybman, Scholma en Tsjizjov 9, 10, Kraj- enbrink en Schwarzman 8, 12. N'Diaye 6 GOLF Arnhem NEDCAR NATIONAL OPEN Stand na tweede dag: 1. Steenkamer 141 slagen (70+71), Smits van Waesberghe 141 (69+72), 3. Saddington 145 (74 +71), Muntz 145(71+74) PAARDESPORT Indian Dragon, Ikaria. Toto: winnend 6,60 plaats 2,30 1,70 koppel 20,40 trio 133,60. Vijfde koers, 2100 m: 1. Hickory Hazie (Middelweerd) 2.45,4 - 1.18,8, 2. Goos Buitenzorg, 3. Esmaralda. Niet ge start: Dear of Thijssen. Toto: winnend 1,80 plaats 1,40 3,80 koppel 11,80 trio 64,00. Zesde koers, 2100 m: 1. Idefix (Bot) 2.44,9 - 1.18,5, 2. Hanza Z, 3. Hokey Po key. Niet gestart: Geert. Toto: winnend 3,00 plaats 1,80 3,00 koppel 3,50 trio 38,90. Zevende koers, 2100 m: 1. In the Beginning (De Heer) 2.50,7 - 1.20,5, 2. Flash Yankee, 3. Florian van Espe. Niet ge start: Impressive Flash, Holly's Partner, Desoto en Fame Hanover. Toto: winnend 2,50 plaats 1,30 1,60 1,40 koppel 18,30 trio 41,00. Achtste koers, 2iÓ0 m: 1 Harold Wielinga (Pools) 2.45,6 - 1.18,9, 2. Golden Girl, 3. Hainze. Toto: winnend 4,30 plaats 2,40 10,80 1,70 koppel 95,80 trio 1260,00. Negende koers, 2100 m: 1. Voyager Lobell (Huel) 2.44,6 - 1.18,4, 2. Fiona Bayka, 3. Greta Osse- waard. Toto: winnend 26,90 plaats 17,70 7,40 7,00 koppel 439,30 trio 3151,00. Omzet totalisator: 96,428,00 CHAMPION ARNHEM CSI Springconcours, met barrage: 1Voorn Je wel's Dominard 0 strafpunten, 34,52 se conden, 2. Vrieling Furnisol Havanna 0- 36,12, 3. Azcarraga Romandia (Mex) Dario 0-38,07, 4. Ehrens/Gentleman 0-38,96, 6. Van der Vleuten/Guidam 0-39,98, 7, Lansink/Bollvorm's Lux 0-40,81, 8. Gee- rink/LBH GranataO-42,17 Springconcours, tabel A 1,40 m, op tijd: 1 Wauters (Bel) Isaura van de Helle 0-55,47, 2. Michael Whitaker (GBr) Everest My Me- sieur 0-56,60, 3. Skelton (GBr) Everest Sublime 0-57,10, 4. Vrieling 0-57,66, 7. Laarakkers/Belladonna 0-58,77, 8. Ray- makers/Rinnetou Z 0-59,84 Springconcours, tabel A 1,50 m: 1. Van- geenberghe (Bel) 0-34,67, 2. Fuchs (Zwi) Interplane Adelfos 0-36,99, 3. Ward (VSt) Orchestre 0-39,79, 4 Van de Pol TJ 0- 39,92, 5. Romp/Burg's Samantha 0- 41,37, 8. Bril/Bollvorm's Chablis 0-47,09 ven (NZe) - Ferreira (ZAf/2) 6-1 7-6 Dubbelspel, eerste ronde: Eltingh/Haarhuis (1) Arthurs/Broad (Aus/GBr) 4-6 6-4 6-4, Delaitre/Prinosil (Fra/Dui) - Nijssen/Sieme- nnk 6-1 6-2 ST PÖLTEN Dubbelspel, kwartfinale: Davin/Pescosolido (Arg/JJa) - Norval/Oosting (ZAf/Ned/1) 4-6 6-3 6-2 VROUWEN Londen KWALIFICATIES WIMBLEDON Derde ronde: Kamstra - Csurgo (Hon) 3-6 6-3 6-4, Adams (VSt/16) - Vis 3-6 6-4 7 5 VOETBAL Competitieprogramma 1995/96 EREDIVISIE Vrijdag 18/8: Fortuna S. PSV, zaterdag 19/8: Roda JC Heerenveen, Willem II Sparta, GA Eagles - Groningen, zondag 20/8: RKC NAC, Feyenoord Vitesse, Vo lendam - FC Twente, Ajax - FC Utrecht, De Graafschap - NEC Woensdag 23/8: Groningen - Fortuna S., vrijdag 25/8: NEC A|ax, zaterdag 26/8: Heerenveen - RKC, GA Eagles - Willem II, zondag 27/8: FC Twente Feyenoord, Vi tesse - Roda JC, Sparta - De Graafschap, NAC - PSV, FC Utrecht - Volendam EERSTE DIVISIE Vrijdag 18/8: FC Zwolle Haarlem, zater dag 19/8: Cambuur L. FC Den Haag, FC Den Bosch SC Heracles '74, Emmen - Helmond Sport, Excelsior TOP, MVV Eindhoven, Dordrecht '9Q - Veendam, VW - RBC, zondag 20/8: AZ Telstar Zaterdag 26/8: RBC - FC Zwolle, Haarlem Dordrecht '90, Veendam - MVV, Eindhoven - Excelsior, TOP - Emmen, Helmond Sport - FC Den Bosch, SC Heracles '74 Cam buur L., Telstar - VW, zondag 27/8: FC Den Haag - AZ VOLLEYBAL Marseille WK SERIES STRAND Hoofdtoernooi: Everaert/Mulder Morei ra/Azevedo (Bra) 10-15. Verliezersronde: Everaert/Mulder - Nurmufidi/Markoji (Indo) RUGBY Wolvega KOERSEN Eerste koers, 2100 m: 1. Ingrid Wielinga (Op de Hoek) 2.43,5 - 117,9, 2. Hardy W, 3. Fire Ball. Niet gestart: Ike Tornado, Hagar Alki. Toto: winnend 18,30 plaats 7,20 4,70 koppel 40,80 trio 699,60. Tweede koers, 2100 m: 1. Jacky Vliethoe- ve (De Wrede) 2.47,4 - 1.19,7, 2 Janiaap Emge, 3. Junette. Niet gestart! Igrec Fries- ma. Toto: winnend 2,80 plaats 1,30 4,20 2,50 koppel 23,00 trio 310,30 dubbel Bridgers vierde VILAMOURA ANP Vier plaatsen voor het wereld kampioenschap zijn voor de bridgers beschikbaar op het Eu ropees kampioenschap viertal len. De Nederlandse ploeg is wereldkampioen, maar niet au tomatisch verzekerd van titel- verdediging in Ghina. De ploeg dient zich in VUamoura op het EK bij de beste vier te plaatsen. Na elf ronden staat de ploeg vierde. Om derde plaats: Frankrijk - Engeland 19- 9 (3-3). Toeschouwers. 50.000. Scores Frankrijk, Tries: Roumat, N'Tamack. -Pe nalties: Lacroix (3). Engeland, penalties: Andrew (3) Amsterdam NK Elfde en laatste ronde: Van der Sterren Van Wely 1/2-1/2, Riemersma - Cifuentes 1-0, Brenninkmeijer - Nijboer 0-1, Piket - Sokolov 1/2-1/2, Van der Wiel - Sosonko 1/2-1/2, Reinderman - Wiersma 1/2-1/2. Eindstand: 1. Sokolov 9 1/2 pnt., 2. Piket 8 1/2, 3. Reinderman 7, 4. Van Wely 6 1/2, 5, Van der Sterren 5 1/2, 6. Brennink meijer, Nijboer 5, 8, Cifuentes, Riemersma 4 1/2, 10. Van der Wiel 4, 11. Sosonko 3 1/2, 12. Wiersma 2 1/2 TENNIS HALLE Tweede ronde: Eltingh - Groen 6-4 7-6, Rosset (Zwi/4) - Delaitre (Fra) 7-5 6-3, Connors (VSt) - Sinner (Dui) 7-6 6-0, Ste- WIELRENNEN RONDE VAN ZWITSERLAND Tiende etappe, Flums -Zürich: 1. Vanzella (Ita) 195,6 km in 4.24.05, 2. Jarmann (Zwi) 0.31, 3. Simoni (Ita), 4. Bottaro (Ita), 5. Capiot (Bel), 11. Tonkov (Rus), 24. Boogerd, 26. Mulders, 35. Zülle (Zwi), 40. De Vries, 69. Jonker, 76. Maassen, 77. Bouwmans. Eindklassement: 1. Tonk ov 40.13.12, 2. Zülle 0.11, 3. Jaskula (Pol) 4.19, 4. Furlan (Ita) 6.31, 5. Zberg (Zwi) 7.50, 36. De Vries 39.34, 39. Boogerd 40.30, 46. Bouwmans 47.30, 59. Jonker 59,17, 87, Maassen 1.1,4.40, 102. Mulders 1 47 14 RONDE VANCATALONIË Zevende etappe, Barcelona - Olot: 1. Jala bert (Fra) 198,4 km in 4.49.29, 2. Zaïna (Ita), 3 Montoya (Spa), 4. Orlando Rodri- gues (Por) 0.11, 5. Fondriest (Ita), 27. Voskamp 6.06, 42. Den Bakker, 47. Nij boer, 49, Breukink. Eindklassement: 1. Jalabert 29.24.54, 2. Mauri (Spa) 0.46, 3. Montoya (Spa) Ö.49, 4. Zaina 1.17, 5. Hamburger 1.48, 25. Breukink 17.18, 26. Den Bakker 19.20, 40. Voskamp 28.19, 46. Nijboer 38.37 BEVEREN Profkoers: 1 Van der Poel 155 km in 3.33, 2. Knaven, 3. Vanhaeke (Bel) 0.15, 4. SPORT OP TV DONDERDAG 17.00-19.30 EURO Tennis. ATP-toernooi van Halle (Duitsland). 17.00-20.30 BBC 2 Paardenkoersen, cricket 18.40-19.15 19.30-20.00 20.00-21.00 bike-r 20.30-20.40 21.00-22.30 vanuit Japan. Ned 2 Studio Sport. EURO Eurosportnieuws. EURO Motorsport. WK Super- jit Donington RAI UNO TG 1 Sport, EURO Worstelen, Wrestle Man 5 Ned 2 Camel Trophy Mundo 00.00-01,00 EURO Basketbal. EK Here vanuit Athene. VRIJDAG 08.30-09.00 EURO Tennis. ATP-overzicht, 09.00-10.30 EURO Rugby. WK vanuit Zuid- Afrika: Wedstrijd om 3e plaats. Herh. 10.30-14 00 EURO Basketbal. EK Heren vanuit Athene. 11,55-13.55 BBC 1 Cricket. Engeland - West- 12.25-14.05 Did 2 Sport extra. Basketbal: EK Duitsland - Zweden. 14.00-14.30 EURO Eurofun. 14.05-17.00 Did 2 Sport extra. Tennis ATP- toernooi van Halle. 14.30-15.00 EURO Truckracing, Europa Truck Racing Cup vanuit Frankrijk en Zweden.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21