0 f SPELER 'Clubkraker' voor Arthur Hertzberger Connors bij laatste acht in Halle Korving en Goormachtigh willen 'Spike' Sport Leidsch Dagblad Tennis Circuit'l0g Wielrenner Miquel van Kessel kan meespelen in de B-strijd Marion Borst: 'Als het maar Oranje is' Edwin Gorter zet voetbalcarrière voort bij Vitesse VRIJDAG 23 JUN11995 DEN HAAG ANP/DPA Hij heeft zijn eigen Tennis Tour. Voor veertigplussers. Met zijn kameraden van weleer, jongens als Borg en McEnroe. Op de ATP-wereldranglijst was hij af gevoerd. In de laatste veertien maanden wees Jimmy Connors alle wild cards voor een ATP- toernooi af. Gerry Weber, de textielmag- naat en eigenaar van het gras- toernooi in Halle, wist hoe hij de 42-jarige Amerikaan kon strikken. Hij deed de portemon nee wagenwijd open. En Con nors, zijn ganse loopbaan al een geldwolf, kon de verleiding niet weerstaan. Voor 250.000 dollar, naar verluidt, was hij bereid de oceaan over te steken en zijn ei gen Tour even in de steek te la ten. Gisteren bereikte Jimbo de laatste acht in Halle. Hij ver sloeg de Duitser Sinner in twee sets. 7-6 (9) 6-0. Sinner leidde in de eerste set met 5-2 en ver speelde vier setpunten. In de tweede set haakte hij mentaal gebroken af. „Ik wist niet dat ik nog op dit niveau kon spelen", zei Connors na zijn zege. „Het is waarschijnlijk een voordeel dat ik nog weinig in dit circuit verschijn. Die jonge jongens hebben van mij gehoord maar me nooit gezien." Connors staat voor de eerste keer in vier jaar in de kwartfina le van een ATP-toernooi. Daarin komt hij uit tegen olympisch kampioen Rosset. Ook Haarhuis en Eltingh be horen bij de laatste acht. Eltingh pleegde gisteren broedermoord. Hij versloeg in 88 minuten qua lifier Sander Groen met 6-4 7-6 (5). In de kwartfinale speelt El tingh tegen de Nieuwzeelander Steven, die de als tweede ge plaatste Zuidafrikaan Ferreira uitschakelde. Haarhuis, een dag eerder winnaar tegen Patrick McEnroqj speelt tegen Kafelnik ov, de als eerste geplaatste Rus. Stich, derde, staat tegenover de Amerikaan Reneberg. Connors is niet de oudste speler ooit in een kwartfinale. De Australiër Ken Rosewall was 45 toen hij in oktober 1979 in Brisbane de laatste acht bereik te. Door zijn overwinningen keert Connors wel terug op de wereldranglijst. Bij verlies tegen Rosset staat hij 425e, bij winst bij de beste 300. In de kwartfinale van het B-toernooi van TEAN stond gis termiddag de 'clubkraker' op de rol. Arthur Hertzberger en Mickel Verkerk, beiden spelend voor de organiserende vereniging, vochten om een plaats bij de laatste vier. Hoewel de 22-jarige Verkerk binnen de vereniging qua sterkte hoger wordt aangeslagen, was het zijn zes jaar jongere tegenstander die won: 6-3, 6-4. ALPHEN AAN DEN RUN ROB VAN DER ZANDEN Bij Tennis En Anders Niets (TEAN) speelt Hertzberger in het tweede gemengde team, Verkerk in het eerste heren team. Ze zijn beiden hun ten- nisloopbaan begonnen bij Nieuwe Sloot, maar gisteren vormden ze de 'match of the day' bij die andere grote Al- phense club. Verkerk: „Ik ver diende niet te winnen, maar ei genlijk behoor ik dit soort wed strijden naar me toe te trekken. Binnen TEAN sta ik toch wel iets hoger aangeschreven, maar dat heb ik tegen Arthur niet waargemaakt." Volgens de twee meter lange Verkerk mist hij wedstrijdritme vanwege drukke werkzaamhe den. „Tijdens de competitie stond ik ze behoorlijk te raken en we werden kampioen. Nu is er weinig meer van die vorm over. Ik speel de laatste tijd te weinig. Ach, waarom zal ik ei genlijk naar excuses zoeken, mijn tegenstander won ver diend." Verkerk kreeg van zijn talent volle tegenstander, die een snel le ontwikkeling doormaakt, meer hoeken van de baan te zien dan hem lief is. Hertzber ger sloeg'de ballen vaak cross de baan uit en liet Verkerk het loopwerk doen. Verkerk: „Dat deed Arthur slim. Ik ging stuk en kon zelden mijn winnende slagen produeren. Steeds maar weer met die 105 kilo van links naar rechts, dat kostte met toch te veel kracht." Mickel Verkerk („Jè spreekt het uit als Michael, het is Zweeds.") is de broer van Mar tin Verkerk. De afgelopen twee jaar dubbelden de twee lange tennissers vaak samen en ze vormden vanwege hun lengte een gevreesd duo. Maar Martin is zijn oudere broer sportief ge zien voorbij gestreefd. De pupil van Frank Vahle heeft een jaar tje in het Leidse B-circuit mee gedraaid, maar wil hogerop. Hij speelt dit seizoen louter nog A- toernooien en internationale jeugdwedstrijden. Momenteel is de jongste Verkerk in Denemar ken voor een ITF-jeugdtoer- nooi. Mickel Verkerk: „Martin is een talent en is mij boven het hoofd gegroeid. Nog niet qua Arthur Hertzberger (rechts) liet clubgenoot Mickel Verkerk gisteren meer meters maken dan hem lief was. Rabobank lengte, hij is 1.96, maar hij wordt misschien nog wel langer dan ik. Ik vind het schitterend wat hij aan het doen is. Die jon gen is op zijn zesde begonnen, ik pas op mijn dertiende. Ik zeg niet dat hij de top gaat halen, maar hij heeft de mogelijkhe- den. Hij heeft de dingen die be langrijk zijn. Een service, lengte en hij is atletisch, althans ik vind hem atletisch. En hij heeft een enorme drang. Die wil om te presteren heeft hij niet van mij. Ik kon het niet opbrengen om de hele week aan het tennis te werken. Hij leeft er voor, ik lust nog wel eens een biertje tussendoor. Want ik mag dan langer zijn dan Martin, er zit bij mij ook 35 kilo meer vet aan. Bij hem is het geen grammetje te veel. „We spelen nog wel eens te gen elkaar, maar ik win niet meer van hem. We zullen dit seizoen niet veel dubbelen, want ik speel een paar B-toer- nooitjes en hij laat zich nauwe lijks nog zien hier. Martin heeft in de Leidse regjo niets meer te zoeken als hij hogerop wil. We zijn wel van plan om op Zee Duin te gaan dubbelen." Arthur Hertzberger is door zijn overwinning de eerste halve finalist die bekend is. De overi gen zitten pas in de tweede ron de of kwartfinale. Hertzberger treft in de halve finale de win naar van het duel Talbert Boef - Jeroen Vink. Mark Nagelkerken voegde zich ook bij de kwartfi nalisten. De speler van TEAN won in twee sets van Dennis Versteeg van Lisse, 6-1, 6-4. On- no Guinau was op de thuisbasis minder succesvol. De Alphe- naar legde het af tegen Uni- cummer Robbert Paul Hartwijk. Alleen in de eerste set kon Guinau het nog bijsloffen en toen was het einde oefening: 7- 5, 6-0. Bij de vrouwen gaat Irma van Seeters gewoon door met win nen. Gisteren versloeg ze Petra foto holvast/ mark lamers Wille, die alleen in de beginfase tegengas gaf, 6-4, 6-1. Tammera Canther Visscher trok het niet in een driesetter tegen de ta lentvolle Martine Griekspoor. Het werd 6-3, 2-6, 7-5 voor laatstgenoemde. Griekspoor stuit nu op Heddy Boers, die nog niet in actie kwam. Uitslagen: TEAN: HEB: A. Hertzberger - M Verkerk 6-3, 6-4, R.P. Hartwijk - O Guinau 7-5, 6-0, M. Nagelkerken - D. Versteeg 6-1, 6-4. DEB; 1. van Seeters - P. Wille 6-4, 6-1, M. Griekspoor - T. Canther Visscher 6-3,2-6. 7-5. HEC: M. Hoekstra - F. Compier6-7,7-5,6-1. KLTV: HEC: S. Kraan (1) - A. van Dam 6-0, 7-5, E. Hensbergen - A. Turk 6-0, 6-4. DEC: C. Wilbrink - M. Gijben (1) 7- 5, 5-7, 6-4. LEIDEN TIM BROUWER DE KONING Robin Korving laat zich niet snel uit het veld slaan. De natio nale recordhouder op de 110 meter horden dreigt zijn meest recente record (13,79) kwijt te raken, omdat de windmeter af gelopen weekeinde bij de dis trictskampioenschappen in Heerhugowaard te ver van de baan stond. „Mocht die presta tie niet worden erkend, dan loop ik morgen bij in Leiden een nieuw record", aldus Kor ving. Als de zelfbewuste bouwkunde- studente uit Hoorn erin slaagt de Gouden Spike op te luisteren met een nationaal record, dan herstelt hij daarmee een oude traditie. In de tijd dat zesvoudig winnaar Erik de Bruin en Jeroen van der Meer de vergulde atle- tiekschoen in de wacht sleep ten, gooiden zij met hun presta ties de recordlijsten danig over hoop. De laatste jaren gaat de hoofdprijs, waaraan een bonus van 1500 gulden is gekoppeld, naar veelbelovende atleten. Zo sieren onder anderen Ester Goossens (1991) en Björn Groen 1993) de erelijst van de door AV Holland georganiseerde wed strijd. Korving baseert zijn hoogge spannen verwachtingen voor morgenmiddag op zijn groeien de vorm. „Ik heb een drukke tentamenperiode achter de rug. Toch bleek ik vorige week onder verre van ideale omstandighe den een recordtijd te kunnen lopen. Ik heb begrepen dat de recordaanvraag misschien wordt afgewezen, maar ach, zo'n tijd loop ik nog wel eens. Die gouden spike zou ik graag eens in mijn bezit hebben en niet alleen omdat ik die premie goed kan gebruiken. Drie jaar geleden was ik er al eens dicht bij, maar toen werd een discus worp van Erik de Bruin waarde voller geacht dan mijn junio renrecord. De toekenning van de gouden spike is nu eenmaal altijd subjectief." Het vergelijken van 'appelen met peren' is de kracht en te vens de zwakte van de Gouden Spike. Een deskundige commis sie van drie personen dit jaar oud-hordenloopster Marjan Olyslager, technisch coördina tor Bert Paauw van de KNAU en looptrainer Bram Wassenaar van De Bataven kent de hoofdprijs na rijp beraad toe voor de opmerkelijkste prestatie van de dag. Behalve Korving lijken de Al- phense polsstokhoogspringer Christian Tamminga, discus werpster Jacqueline Goormach tigh, verspringer Frans Maas en hordenloopster Ine Langenhui- zen, de winnares van vorig jaar, de voornaamste kandidaten voor de hoofdprijs. De sterke 800 meter-loopster Letitia Vriesde start voor de verande ring op de 200 meter. Van dat selecte gezelschap weet Goor machtigh zich al verzekerd van uitzending naar het wereldkam pioenschap in Göteborg. „Ik kom naar Leiden om eindelijk eens de Gouden Spike te win- Krachtsverschillen groot bij NK nieuwe stijl DEN HAAG FRED SEGAAR V Jacqueline Goormachtigh: „De wind komt in Leiden altijd uit de verkeerde hoek." archieffoto »loekzuy- nen", zegt de Rotterdamse, die al jarenlang tot de favorieten behoort. „Alleen komt de wind in Leiden altijd uit de verkeerde hoek. Ze zouden er voor zo'n belangrijke wedstrijd een dis- cuskooi bij moeten zetten, zo dat we niet altijd met de wind mee hoeven te werpen. Tegen wind is namelijk gunstiger voor discuswerpers." In de schaduw van de groten komen de beste atleten uit de Leidse regio morgenmiddag vanaf 14.00 uur in actie op de atletiekbaan Leidse Hout. Joost la Lau van De Bataven kan be wijzen dat zijn goede 1500 me ter van vorige week in Gorin- chem geen uitschieter was. Clubgenoot Kamiel Maase, die 'over' is uit de Verenigde Staten, laat de Gouden Spike aan zich voorbijgaan vanwege een over laden wedstrijdprogramma. Op de 800 meter zijn de ogen ge richt op Bastiaan Heus van AAV '36 uit Alphen en Bataaf Mark van Bel. Op de 400 meter vrou wen duelleren Bianca Vermond van AV Holland en Saskia En gels (Bataven). De Wassenaarse sprinter Fabian van laar mikt op een finaleplaats op de 100 meter. Chronologisch overzicht: loopnummers: 14.00: 110 m horden mannen; 14.20: 100 m horden vrou wen; 1435: 100 m vrouwen; 14.50: 100 m mannen: 15.05: 400 m horden man nen; 15.20: 400 m wouwen; 15.30: 400 m mannen; 15.45: 200 m vrouwen; 14.55: 200 m mannen; 16.15: 800 m mannen; 16.30: 800 m vrouwen; 16.45: 1500 m mannen; 16.55: finale 100 m vrouwen; 17.00: finale 100 m mannen, technische nummers: 14.00: polshoog mannen; 14.00: discus mannen; 14.00: ver vrouwen; 15.00: discus 15.15 ver mannen; 15.45: speer wen; 16.00: hoog mannen. LOMAN LEEFMANS Het komende NK wielrennen staat voor de eerste keer 'open' voor profs én amateurs die ou der zijn dan 22 jaar. Hierdoor zullen de onderlinge krachtsver schillen groot zijn, zeker omdat de KNWU al heeft toegegeven nogal losjes met de inschrijving van de amateurs te zijn is om gesprongen. Er wordt zelfs ge sproken van kneusjes die bij de amateurs nauwelijks meekun nen, in één koers met mannen als Breukink, Nijdam en Rooks. Deelnemers uit de regio zien zowel voor- als nadelen van de ze nieuwe opzet. Ronald van der Tang, een 28- jarige Voorhoutse renner van de Swift/Casba-ploeg, mag dan wel niet als kneus worden ge kenschetst, opgetogen is hij niet over de nieuwe indeling bij het NK. „Normaal ga ik naar een wedstrijd met de instelling om te winnen, maar ik ben nu een maal geen klimmer en te zwaar gebouwd voor het parcours in Limburg. Zéker als er ook nog profs meedoen. Ik hoop dat ik een van mijn teamgenoten die beter is in het klimwerk nog van dienst kan zijn of dat ik in een vroege ontsnapping meekan, maar 230 kilometer, 't zal niet meevallen." Miquel van Kessel ziet wel voordelen aan het nieuwe sys teem. De 19-jarige cyclist uit Ter Aar van de Dextro-ploeg doet aan het B-kampioénschap mee. „Nu is er voor jonge ren ners een mooie kans geschapen om Nederlands kampioen te worden. Tot nu toe werd op za terdag gereden met alle ama teurs, de jonge en de ervaren krachten door elkaar. Nu is er met de leeftijdsgrens van 23 een soort verlaat juniorenkam pioenschap ontstaan", zegt Van Kessel die deze week in Frank rijk trainde, een belangrijke amateurkoers won en een keer tweede werd in een criterium. „Ik ben in vorm, kan redelijk klimmen en ik hoop dat de be nen zaterdag ook nog goed zijn." Zijn er zaterdag zeker kansen voor de talentvolle Miquel van Kessel, zijn zeker niet minde broer Robin valt juist weer ti sen wal en schip in. Hij is jaar en heeft nét de leeftijc grens overschreden en mc dus op zondag met de 'grc jongens' meedoen. Miqu „Dat is natuurlijk een mooie varing voor hem om met profs in een koers te rijde maar zijn kansen op een mot klassering zijn natuurlijk gel een stuk kleiner geworden." Frank van Veendendaal, Se senheimer en rijdend voor Belgische profploeg Saxo heeft heel andere bezvvare „Hoe het de amateurs zal v< gaan, weet je niet. Woensd reed ik ook een open wedstri en aan het'einde waren er ni veel echte amateurs meer ovi Ik vind het samengaan v; amateurs en profs, alleen itie omdat er een keer per vier ja op de olympische spelen gei onderscheid meer wordt maakt, een beetje ver g£ Maar voor de rest ga ik er zati dag vanuit dat er bij de start 1 renners staan." ARNHEM GPD Edwin Gorter heeft besloten zijn carrière voort te zetten bij Vites se. Hoewel de 31-jarige mid denvelder enkele weken gele den van plan was te stoppen met voetballen kwam hij gister avond een tweejarig contract met de Arnhemse eredivisieclub overeen. Bart Latuheru verhuist waarschijnlijk in omgekeerde richting. De clubs hebben een akkoord bereikt. FC Utrecht en de 29-jarige aanvaller, die on langs een arbitragezaak tegen Vitesse won, onderhandelen nog. Gorters contract bij FC Utrecht liep nog twee jaar door, maar de speler wilde daar abso luut van af. Het bestuur zag in dat de spelbepaler niet te hou den was en stemde in met een vertrek naar Arnhem. De trans fersom, inclusief afkoopsom voor het contract, zou rond een miljoen liggen. Edwin Gorter: „Meteen nadat ik had besloten te stoppen kreeg ik een golf van verzoeken om toch maar door te gaan. Ik weet dat menigeen dacht dat ik een spelletje speel de, maar dat is absoluut niet het geval geweest. Ik was van plan te stoppen. Aalbers heeft vervol gens de moeite genomen voor een vrijblijvend gesprek, hij heeft geen enkele druk op me gelegd. Dat was heel positief. Ik heb hem gevraagd om met Utrecht te gaan praten. Hij is er ten slotte uit gekomen." Gorter is de vierde aankoop van Vitesse voor het nieuwe sei zoen. De Arnhemse club trok eerder Leo Koswal (Dordrecht'90). Louis Laros (Willem II) en Carlos van Wan- rooij (NEC) aan. Phillip Cocu en Chris van der Weerden werden verkocht aan PSV. De Graafschap heeft Fabian Wilnis van NAC overgenomen. De 24-jarige Wilnis speelt sinds 1990 als rechterverdediger voor de Bredase eredivisionist. Hij tekende voor twee seizoenen bij de Achterhoekse eredivisieclub. LEIDEN/REGIO LOMAN LEEFMANS In voorgaande edities van het NK waren vooral de vrouwen van de nationale selectie favo riet voor de titel. En er stond sinds de instelling van die spe ciale ploeg zelden een ander dan een oranje tricot op het ereschavot. Dit jaar werd in di verse koersen de macht van de selectie gebroken door de op komst van andere sterke wieier- stallen. Toch voorspelt Leider- dorpse Marion Borst die lid is van de selectie, dat haar team bij het NK er weer staat. „In de selectie zitten de beste klimsters, omdat, als je in het buitenland wil presteren, je ge woon goed omhoog moet kun nen. Daarop word je ook gese lecteerd. We hebben in principe de acht beste klimsters in de ploeg", verduidelijkt Borst. Een van de ploegen die het de nationale selectie moeilijk kan maken, is die van kop vrouwe Monique Knol. Zij doet echter wegens ziekte niet mee. Haar teamgenoot Angela van Smoorenburg (24) uit Ter Aar daarover: „Zelf hoop ik in het peloton te eindigen. Ik ben niet zo'n berggeit. Nu Monique is weggevallen, kan ik een heel rij tje namen opnoemen die tot de kanshebbers behoren, maar mijn favoriet is denk ik Daniëlle Overgaag. Die rijdt op dit mo ment de stenen uit het wegdek" aldus Van Smoorenburg die ook haar Alphense ploegmaat Ingrid Kelderhuis een kansje toedicht: „Zij koerst goed op h Limburgse terrein en bewe dat vorig jaar al door veel i voren te zitten." Borst zoekt de aanstaan! kampioen toch in haar grol van acht. „Ik weet wel, in vlak koersen zijn er meer kanshe sters, maar op het-parcours Limburg denk ik dat we goed gaan doen. Ik heb ov mijn vorm ook niet te klagen i ik denk dat Yvonne Brum goed gaat rijden, zij is op h( zelfde parcours vorig jaar oi eerste geworden", aldus Bor die zelf eveneens als een van outsiders wordt getipt: „Vo ons geldt meer dan ooit; als h maar Oranje is." De spelers van D- en E- niveau zijn groot in aan tal, maar klein in pres taties. Som migen maken met zo veel uren als de toppers, maar komen in de meeste geval len niet ho gerop. Hun beleving is er niet minder om. Elke week vertelt een van hen zijn of haar tennisverhaal in deze ru briek. In de tweede afle vering johan Thelen, 45 jaar, speelsterkteDl lid van KLTV, „Ik zal er niet mee zitten als ik mijn hele leven een D-speler blijf en de C niet haal, maar toch heb ik wel eens spijt dat ik niet eerder met deze sport ben begonnen. Al met al doe ik het nu zo'n negen jaar en na een fanatiek en ambitieus be gin met lessen en trainingen, ben ik nu een beetje op een constant niveau. Eerlijk ge zegd werk ik niet meer zo hard aan verbetering." „Van origine ben ik een Lei- denaar, nu woon ik al weer 27 jaar in Katwijk. In Leiden speelde ik handbal bij Satur- nus. Dat is lekker als basis voor het tennis. Het is een fy siek zware sport die niet te vergelijken is met tennis, maar ik weet wel hoe een balletje stuitert en dat scheelt. Dat hebben die balsporters als voordeel als ze aan tennis be ginnen. Mijn eerste wedstrijd je was ergens op vakantie. Ik merkte meteen dat ik een voorsprong had. Voetballers en volleyballers hebben dat ook." „Mijn opslag is voor een D- speler goed, dat mag ik wel stellen. Dat neemt niet weg dat ik hem soms helemaal kwijt ben. Dat is telkens weer het verrassende op ons niveau. Ik kan in een partij tien aces slaan, maar ook twintig dub bele fouten. Van die uitschie ters he, vreselijk. Soms is het geweldig wat ik doe, de andere keer weer iets met peren. Toch ga ik niet mopperen of vloe ken, ik blijf mezelf." „Ondanks mijn service loop ik niet door naar het net. Dat komt omdat mijn volley orf derontwikkeld is. Half couf scoren na een harde servicé dat vind ik schitterend. Andif Agassi is een beetje mijn favcr riete speler. Dat pittige, agresf sieve, dat mag ilc wel. Op kijk ik verder niet te veel teif nis, het moet boeien anders gl ik er niet voor zitten. Ik bel' geen freak." I' f „Mijn zwakheid bestaat ub het feit dat ik het spel van mij|t tegenstander niet analyseer o niet kan analyseren. Het lezei van het spel, noemen ze di toch? Ik ben met mezelf bezi en stem mijn spel niet af op di< man aan de andere kant. Dai komen er soms van die hog| ballen op me af, waar de ijspek gels aanhangen, zo hoog zijl ze geweest. Dan moet en wil i scoren. Daar ligt een beetj mijn probleem, want daar gaa het meestal fout." „Omdat ik toch wel eel beetje afhankelijk ben val mijn service, wil ik altijd windstilte op de baan. Ik god die bal heel hoog op en als ii dan dwarrelend naar benedei komt heb ik een probleem. J| kunt de wind niet veranderen Maar ik kijk altijd wel hoe hl staat en probeer bij de wedf strijdleiding een baan te krij gen die gunstig ligt." „Bij KLTV zit ik al negen jaa: en ik ga hier niet meer wejf Het is een leuke en gezellig^ club. Ik woon op een steen worp van Zee Duin. maal waarom zou ik daar gaan spelt len. Al mijn vrienden zittel liier op De Krom." e li ROB VAN DER ZANDEN

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 20