Miljonair voor 'n prikkie? m Ivan Sokolov komt met de schrik vrij 9 46 kansen van ^50 voor maar 4.50 in uw omroepblad voor het speciale Lotto-formulier. Sport Herverdeling velden Boshuizerkade rond 9 /<a Feyenoord haalt ook Tomek Iwan binnen Tonkov droomt nu van Tour-podium CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071-356463 Stoitsjkov op transferlijst Barcelona Stoitsjkov is door FC Barcelona op de transferlijst gezet. De Bulgaarse international moet 900 miljoen peseta's kos ten, 11,8 miljoen gulden. „Vanaf vrijdag ben ik te koop", verklaarde Stoitsjkov gisteren op een persconferentie in Barcelona. Hij gaf aan niet op zoek te gaan naar een andere Spaanse club. Als er geen belangstelling bestaat voor de Bulgaarse aanvaller, blijft hij in dienst van Bar celona. Maar voorzitter Nunez heeft de speler laten weten dat hij in dat geval vanaf nul moet beginnen. Voortbestaan TVM verzekerd den haag Het voortbestaan van de TVM wielerploeg is zeker. Hoewel sponsor Bos eerder aankondigde eind 1996 te stoppen, is de toekomst van de ploeg voor 1997 veilig gesteld Ploegleider Priem zal dat vandaag op een persconferentie in Leende bekend maken. Bovendien deelt hij dan de namen mee van vier top-amateurs, die TVM per 24 juni heeft aangetrokken. Paul Ince drie jaar naar Inter manchester Paul Ince heeft een 3-jarig contraqt getekend bij In- ternazionale uit Milaan. Met de overgang is zo'n achttien mil joen gulden gemoeid, ongeveer evenveel als Inter ontving voor Bergkamp. De 27-jarige middenvelder van Manchester' United was het al een tijdje eens met de leiding van de vorige club van Dennis Bergkamp en Wim Jonk, maar had nog steeds zijn handtekening niet gezet. Volgens de Italiaanse pers kwam dat omdat de vrouw van Ince aanvankelijk niet tevreden was over de door Inter aan geboden behuizing. Gravelspecialisten niet op gras londen De Spaanse gravelspecialisten Bruguera en Berasategui hebben zich met blessures afgemeld voor Wimbledon. Bruguera was achtste geplaatst, Berasategui was de tegenstander van Bec ker in de eerste ronde. Agassi arriveerde gisteren in Londen. Zijn blessure aan de heup, die hij op Roland Garros in de kwartfinale tegen Kafelnikov op liep, was genezen. Hij had een paar dagen getraind op gras en voelde zich fit. Dat was niet het geval met Steffi Graf. De nummer een bij de Vrouwen onderbrak gisteren haar training op Wimbledon voor een bezoek aan haar privé-arts Krahl in Essen. De Duitse heeft last van een gewricht in de hand. Haar deelneming aan Wimble don is niet in gevaar. Die van Becker is licht twijfelachtig. De drievoudig winnaar vloog na zijn nederlaag op zondag tegen Forget op Queens naar München voor behandeling aan een on willige kuitspier. De Duitser is nog niet teruggekeerd in Londen. Top wielervrouwen naar Leiden 3 leiden De top van de wielervrouwen (16 en 17 jaar) komt maan- dagavond naar Leiden. In de Stevenshof is een parcours uitgezet over 2 kilometer met start en finish op de Stevenshofdreef. De |J nationale wedstrijd over 45 kilometer telt een groot aantal favo- rieten. Noortje de Groot uit Zevenhoven is de te kloppen vrouw, j J Zij zal veel tegenstand ondervinden van Ghita Beltman (Slagha- [aJ ren), Daphny van der Brand (Zeeland), Patricia Hermes (Liemp- j de) en Mireila van Melis (Venhorst). Voor de jïinioren-dames die C5 om acht uur van start gaan krijgt de Stevenshofjeugd de kans de J fiets te bestijgen. De recreanten starten om zeven uur. ia 'Petra Kamstra in hoofdtoernooi londen Petra Kamstra heeft zich geplaatst voor het hoofdtoer nooi van Wimbledon. Ze versloeg op het gras van Roehampton de Hongaarse Csurgo in de derde ronde met 3-6 6-3 6-4. Caro line Vis werd uitgeschakeld door de Amerikaanse Adams, 6-3 4-6 5-7. De herverdeling van velden en kantines op de Boshuizerkade is rond, op de ondertekening van enkele gebruikerscontracten na. De onvrede blijft bij de vier 'ou de' clubs LFC, UDWS, VNA en Leidsche Boys over het feit dat de gemeente de vereniging GOL Sport tussen hen in heeft ge wrongen. „Wij worden nu ge acht een trainingsveld delen met UDWS", zegt vice-voorzit- ter Hans van Stralen van LFC. „Maar dat kdn eenvoudigweg niet, er zijn te veel teams. We hebben al overlegd en we ko men er niet uit. Het is een puin hoop en een oplossing zie ik niet. De gemeente had GOL Sport nooit toe moeten laten." Sinds de fusiegolf van enkele jaren geleden, waardoor clubs als Oranje Groen en ZLC van de Boshuizerkade verdwenen, wor den de zeven velden bespeeld door de vier genoemde vereni gingen. En een van de leeggeko men kantines, werd het thuis- honk van basketbalclub BS Lei den. Na de problemen die de fusies met zich meebrachten, brak een periode van betrekke lijke rust op de 'kade' aan. Die rust werd het afgelopen seizoen wreed verstoord door het bericht dat GOL Sport, een club die voornamelijk bestaat uit allochtonen en voorheen speelde op het Pomona-com- plex aan de Wassenaarseweg, van de gemeente moest verhui zen naar de Boshuizerkade. Dat betekende een algehele herver deling van velden en kantines, iets waar het kwartet clubs niet op zat te wachten. Er werd ge vreesd voor overbespeling en ruimtegebrek. Ondanks die pro testen, gaf de gemeente, die in het verleden juist had geijverd voor een vermindering van het aantal verenigingen op de Bos huizerkade in mei haar fiat aan dit plan. Woordvoerder Tjeerd Edzes van de gemeentelijke afdeling sport en recreatie doet de nieu we indeling uit de doeken: „De huidige kantine van Leidsche Boys wordt in twee stukken op gesplitst, zodat GOL Sport en BS Leiden daar hun intrek in kun nen nemen. De 'boys' nemen op hun beurt het clubhuis van de basketballers over en schui ven twee velden op. Veld 7 wordt zo voor GOL Sport. VNA (veld 6) en Leidsche Boys (nu veld 5) hebben met GOL-sport de beschikking over veld 4 om te trainen. Aan de andere kant van de Boshuizerkade moeten UDWS en LFC het samen met drie velden doen. Dat waren er 3,5. Zij houden wel hun eigen kantine." „Ach, ik vind het wel welle tjes", zegt VNA-bestuurder Theo Koster. „We raken weer wat faciliteiten kwijt waardoor we in onze ontwikkeling wor den geremd. In het verleden hebben we ons altijd welwillend opgesteld als het ging om een fusie, maar om een of andere reden wil niemand met ons sa men. Maar goed, voor ons ver andert er in de nieuwe situatie niet zo veel en als GOL Sport zich aanpast en meewerkt, zie ik geen problemen." Voorzitter Theo Neuteboom van Leidsche Boys is nog de minst sombere: „We zullen moeten, want de politiek heeft besloten. In ieder geval hebben we nu twee kleedkamers." Zijn collega Henk Piket van UDWS is iets minder positief gestemd: „We hebben onze mening dui delijk aan de gemeenteraad la ten weten. In een huis met vier kamers waar vier gezinnen le ven is het lastig een vijfde gezin in te passen. Iedereen wil op dezelfde tijd trainen en de be sturen zullen in de toekomst in tensiever met elkaar moeten overleggen want je zit allemaal op eikaars complex. Maar of de gemeente er nu op aanstuurt of niet, van een fusie zie ik het op korte termijn toch niet van ko men", aldus Piket. GOL Sport en, in eerste in stantie, ook voetbalvereniging JAG moesten van Pomona ver dwijnen omdat het terrein aan de Wassenaarseweg komend jaar zou worden bebouwd. De oorzaak van de verhuizing, die voor zo veel opschudding zorg de, blijkt inmiddels allang te zijn achterhaald. „JAG blijft in ieder geval nog een jaartje op Pomona zitten, want de start van de bouw laat zoals het zich nu laat aanzien nog wel een tijdje op zich wachten", aldus ambtenaar Edzes. _Cimmm^m»w Q e goedkoopste kansen om miljonair te worden treft u aan in de Veronica-gids van deze week en de AVRObode/TeleVizier, NCRV-gids, Mikro Gids, VARA TV Magazine en TrosKompas van volgende week. rotterdam marcel van der kraan gpd-verslaggever Feyenoord heeft gisteravond met een bliksemactie de Poolse aanvaller Tomek Iwan (24) van Roda JC binnengehaald. Daar mee haalde de bekerwinnaar de vierde versterking binnen. Eer der werden al Ronald Koeman (Barcelona), de Australiër Aure- lio Vidmar (Standard Luik) en Clemens Zwijnenberg (FC Twente) aangetrokken. Iwan heeft met de Rotter damse club overeenstemming bereikt over een contract voor vier seizoenen en wilde per se vertrekken uit Kerkrade. Ómdat zijn huidige verbintenis pas in 1996 afloopt en Roda JC tot op heden heeft geweigerd mee te werken aan een transfer, zal de arbitragecommissie van de KNVB er waarschijnlijk aan te pas moeten komen om de transfersom vast te stellen. Feyenoord-voorzitter Jorien van den Herik hoopt evenwel dat beide partijen het alsnog eens kunnen worden. Van den Herik heeft het bestuur van Roda JC al een bod gedaan. Maar het is niet te verwachten dat de Limburgers daarmee ak koord gaan. Dat Iwan voor Feyenoord heeft gekozen is opzienbarend, omdat ook PSV hem een fantas tische aanbieding had gedaan. De Pool kon in Eindhoven een vermogen gaan verdienen. PSV- manager Frank Amesen reisde afgelopen week zelfs naar Polen om Iwan in zijn oude huis, waar hij op vakantie was, op te zoe ken. De rechterspits liet zich echter niet overhalen. „Mijn keuze was al gemaakt. Feye noord is in Polen veel populair der dan PSV. In Rotterdam ga ik bovendien in een schitterend stadion spelen met veel meer publiek. Feyenoord heeft de meeste supporters van alle clubs in de eredivisie. En de aanbieding die ik van Feye noord kreeg, loog er ook niet om," zei Iwan gisteravond. Iwan hakte afgelopen maan dag de knoop door. Gisteren vloog hij vanuit Polen naar Ne derland, rondde in een Rotter dams restaurant de besprekin gen met het Feyenoord-bestuur af, waarna hij vanmorgen al weer terugvloog naar zijn va kantie-adres. Tomek Iwan („Ik heet offi cieel Tomasz, maar Tomek is mijn roepnaam") heeft er pas één seizoen in de Nederlandse competitie opzitten. In de voor bije tien maanden groeide hij uit tot een topspeler. Roda JC besefte dat en deed in de voor bije maanden alle moeite de Pool voor langere tijd vast te leggen. Iwan wilde echter hogerop en piekerde er, ondanks alle druk vanuit Kerkrade, niet over om op het aanbod van Roda JC in te gaan. Hij heeft gisteren zelf een brief geschreven aan het be stuur van de Limburgse club, waarin hij duidelijk maakt dat er door het aanbod van Feye- Jeroen Piket kan gewonnen stelling niet omzetten in overwinning 'avel Tonkov heeft, na zijn zes- Ie plaats in de Ronde van Italië, le Ronde van Zwitserland ge- vonnen. De 26-jarige Rus be- lield gisteren in de laatste etap- >e, van Flums naar Zürich over )ijna 200 kilometer, de gouden eiderstrui. Het verschil met de (witser Zülle die dolgraag voor :igen publiek wilde winnen op le Oerlikon-wielerbaan, bleef ;lf seconden. Vanzella pakte de aatste rit. Toch was het een aardige dag 'oor Zülles ploeg ONCE, want n Spanje won Laurent Jalabert le laatste etappe alsmede het lindklassement in de Ronde 'an Catalonië. Melchor Mauri indigde als tweede, zodat in de raditionele voorbereidingsron des op de Tour de eerste en wee tweede plaatsen werden >ezet door ONCE. Erik Breu- Jtink, ook van het Spaanse col- ectief, is straks tijdens de Tour :en meesterknecht van Zülle en alabert. Tonkov is de eerste Rus die de Jonde van Zwitserland op zijn ïaam schrijft. „Deze overwin- lOiing is, hoop ik, het begin van :en nieuwe periode. Het tijd- Jerk waarin ik etappekoersen moet gaan winnen", zei hij. Vanaf 1992 had hij zes zeges be haald als prof. „Ik mijd het kampioenschap van Rusland zondag, zodat ik optimaal voor bereid aan de start van de Tour verschijn. In Frankrijk kan ik dromen over een plaats op het podium." Koninginnerit Tonkov nam in de achtste etap pe, de koninginnerit, de trui van Zülle over en sloeg woensdag een reeks van aanvallen af. In de laatste rit hoefde Tonkov zich geen zorgen meer te ma ken. Een vroege groep vluchters van vijf man, van het peloton weggereden na 27 kilometer, bepaalde de race: Vanzella, Jar- mann, Simoni, Bottaro en Ca- piot. De eerste twee, van dezelf de ploeg, speelden de groep fraai uiteen. De beslissende demarrage was van Vanzella, die ruim een halve minuut overhield op Jar- mann. Het peloton finishte op ruim acht minuten, beste Ne derlander in het eindklassement was Gerrit de Vries op de 36e plaats. De verrassing was eigen lijk de 23-jarige Italiaan Leonar- di Piepoli, zevende in het eind klassement en bergkoning van Sokolov was na de partij rea listisch in zijn oordeel. „Ik had me na vijftien zetten eigenlijk al bij een nederlaag neergelegd. Sterker, ik was al met m'n ge dachten bij een beslissings match en wilde de partij in ie der geval zo eervol mogelijk ver liezen. Maar Jeroen begon in het eindspel onzeker te spelen en toen realiseerde ik me dat er kansen waren. Pas in het laatste uur zag ik in dat de partij wel- eens in remise zou kunnen ein digen." Sokolov verdiende behalve de eerste prijs van 8500 gulden een fiets. Piket moest met tweedui zend gulden minder genoegen nemen. Van de andere spelers was waarschijnlijk alleen Dimi- tri Reinderman gelukkig. De 22- jarige student psychologie ein digde op de ongedeelde derde plaats, waarmee hij zich verze kerde van deelname aan het NK van volgend jaar. Grote namen als Van der Wiel en Sosonko eindigden in de achterhoede. Loek van Wely had uitzichten op meer dan de vierde plaats, maar kende een matige tweede toenooihelft. Tijdens de sluitingsceremonie maakte hoofdsponsor Wolters Kluwer bekend dat het NK van volgend jaar ook weer in De Ba lie wordt gehouden. Hopelijk mengt ook lan Timman zich dan in de strijd, waardoor het nationale kampioenschap tot een toernooi van allure kan uit groeien. Laurent Jalabert won gisteren de Ronde van Catalonië. De Fransman in Spaanse dienst viert de zege met champagne. foto»anp de ronde. Laurent Jalabert onderstreep te in de Ronde van Catalonië nog eens zijn fantastische sei zoen. De Fransman won in Olot, na 198 kilometer vanaf Barcelona, de zevende en laatste etappe en behield tevens de leiderstrui. Daarmee kwam het aantal overwinningen van hem dit seizoen op veertien, waaronder Milaan - SanRemo, de Waalse Pijl, Parijs - Nice en het Criterium International. Met twee autobussen waren Jalaberts fans naar finishplaats Olot gereden en allemaal waren ze vol van positieve gevoelens. Komend weekeinde, zo ver wachten ze, pakt Jalabert ook nog eens de de Franse titel en in de Tour is hij voor hen dé man voor de groene trui. Als het aan zijn aanhang ligt, doet hij zelfs mee voor het geel. Jalabert, net als Tonkov 26 jaar, zei zelf: „De Tour winnen is moeilijk, maar niet onmogelijk." Hoewel zijn overgang van Roda JC naar Feyenoord formeel nog niet is beklonken, heft Tomek Iwan (midden) het glas met Feyenoord-voorzit ter Jorien van den Herik (links). foto cpd noord sprake is van een aan zienlijke positieverbetering. Iwan gaat bij Feyenoord op de rechterflank spelen. Gaston Taument komt daardoor in de spits terecht naast de Australi sche goaltjesdief Aurelio Vid mar, die vorige maand voor meer dan twee miljoen gulden werd aangetrokken. Alle andere partijen waren al lang afgelopen, maar twee spelers zaten nog in een bomvolle en bloedhete speelzaal. Het waren Jeroen Piket en Ivan Soko lov, die streden om de na tionale titel. Piket moest Sokolov verslaan om een beslissingsmatch te for ceren. En Piket stond ook ge wonnen, maar na zes en een half uur schaken werd hij als nog door Sokolov in het verre eindspel verrast. Op de 81ste zet ontsnapte Sokolov nog met re mise. „Sorry", stamelde de Bosnische inwoner van Oegst- geest. „Ik stond totaal verlo ren." Piket had toen al de speelzaal verlaten. Een kwartiertje later was hij alweer aanspreekbaar. Maar begrijpen deed hij zijn ei gen spel eigenlijk nog niet goed. Öp de 70ste zet was hij verrast door een geniepige torenzet. „Het is ongelooflijk dat dit heeft kunnen gebeuren. Vanaf de 20ste zet stond ik zo'n beetje gewonnen en dan weet ik het toch nog uit handen te geven. Vreselijk." De partij zelf begon aanvan kelijk heel rustig. Lange tijd werd een duel tussen Piket en Kortsjnoi gevolgd uit een vriendschappelijke match die in 1993 in Nijmegen werd ge- Jeroen Piket en Ivan Sokolov tijdens de beslissende wedstrijd om de Nederlandse schaaktitel. Piket verspeelde in deze match de winst, foto anp speeld. Dit duel eindigde na 27 zetten in remise. Sokolov week als eerste af, maar bij het begin van het middenspel bleek al spoedig dat Piket de beste kan sen kreeg. De Leiderdorper kwam in groot voordeel en tijdens de eerste tijdnoodfase werd voor het leven van Sokolov gevreesd. Dat was terecht, maar de Bos niër toonde opnieuw zijn veer kracht. Steeds wist hij de beste zet te vinden,^odat Piket geen geforceerde winst kon vinden. Toen beide spelers eenmaal in het eindspel terecht waren gekomen, begonnen ook gere nommeerde kenners als Jan Timman en Roberto Cifuentes zich ermee te bemoeien. De conclusie was duidelijk: Piket stond gewonnen. Waarschijnlijk was het de vermoeidheid die af breuk deed aan Pikets techniek, want na de 70ste zet was het eindspel plotseling op tempo

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19