Weekmarkt mogelijk naar Lijtweg Oegstgeest lapt inspraak aan laars Leiden Regio )rogramma Kaagweek Uitstapje naar middeleeuwen «L W Politieke steun voor fusie in woningbouw Voorschoten Ti|" Celstraf voor ontucht met 13-jarig buurmeisje Autobedrijf nog twee jaar aan Almondeweg MEUBELPLEIN LEIDERDORP G; IVassenaarse aangerapd wassenaar Op de Schouwweg in Wassenaar is gistermiddag een 8-jarige vrouw aangerand. De Wassenaarse liep rond drie uur n de richting van de Rust- en Vreugdlaan toen zij door een nog jnbekende man van achteren werd vastgegrepen. Onder bedrei- [ing van een mes werd zij gedwongen ontuchtige handelingen plegen. Volgens de politie heeft een langsfietsende vrouw waarschijnlijk het voorval gezien. Zij zou graag in contact met 3 leze vrouw komen. Ook eventuele andere getuigen kunnen zich nelden bij het bureau. Telefoon 01751-57311. lennepkwekerij in flat 1 atwijk» De politie van Duin- en Bollenstreek Zuid trof gisteren een flatwoning aan de J. T. de Visserstraat in Katwijk een in edrijf zijnde hennepkwekerij aan. De kwekerij was in een van slaapkamers professioneel opgezet. Er werden vijftig hennep- lanten, een complete voedings- en verlichtingsinstallatie en en afzuiginstallatie in beslag genomen. De politie was bezig ?n onderzoek en kwam de kwekerij op die manier op het ioor. Tegen de 68-jarige bewoner, die de kwekerij verzorgde, is roces-verbaal opgemaakt. ongen met luchtbuks beschoten itwuk» Een 15-jarige jongen uit Katwijk is gisteren door een lan met een luchtdrukpistool beschoten. Dat gebeurde toen hij "k" i zijn woonplaats door het park langs de ijsbaan bij de Groen an Prinstererweg liep. De man ging er na het lossen van een :hot op een mountainbike vandoor. De jongen werd door het jgeltje in zijn oog geraakt en klaagde over veel pijn. Hij moest )or behandeling naar het AZL in Leiden worden overgebracht, ie politie in Katwijk verzoekt getuigen om contact op te nemen: ■lefoon 01718-25511. Kaagweek in Warmond gaat iavond van start. Vijf dagen lang er evenementen en festivitei- de met de hele week kermis op de an en elke avond muziek in park jot Leerust. Naast onderstaand bgramma hebben de horecagele- iheden in Warmond een eigen stprogramma. nderdag 22 juni .30 Openingtentoonstelling 'Warmonders exposeren en werken' van de verenging 'Het Oude Raadhuis' in het gemeentelijk gymnastiek lokaal aan de Dorpsstraat. Deze tentoonstelling is ge opend tot en met 9 juli. dag 23 juni ,00 Opening van de kermis op de Baan. ,00 Barbecue in het park Groot Leerust. ,30 Officiële Opening van de Kaagweek in het gemeen tehuis met onder meer uit reiken van de Warmondse sportprijs en de 'Sloepie' wisseltrofee aan de meest- belovende jeugdige water sporter. 30 Tobbetje steken in de Dorpsstraat. ,00 Muziekkorps'St. Matthias' maakt feestelijke rondgang door het dorp. 00 Optreden van de Harbour Jazz Band in het park Groot Leerust. 00 Vuurwerk tegenover het park Groot Leerust. erdag24 juni gehele dag kermis op de Baan. .45 Een paardetram rijdt spe ciaal voor ouderen vanaf Mariëngaarde, Mariënwei- de, Liduina en de aanleun woningen naar het park Groot Leerust. .00 Bosloop door het'Bos van Krantz'. Inschrijven in het park Groot Leerust. Af stand 2,5 kilometer (3 gul den), 5 en 10 kilometer (4 gulden). .00 Terras in Frande stijl op het pleinjje bij de pomp, Dorpsstraat. .00 Kindermarkt in het park Groot Leerust. Met spring kussen voor kinderen tot 12 jaar. .30 Eieren gooien voor kinde ren tot 14 jaar. .00 Barbecue in het park Groot Leerust. 19.00 Eieren Gooien in park Groot Leerust voor Warm onders vanaf 14 jaar. 21.00 Groot Billenprikkersfeest in het park Groot Leerust. 'Nightlife' verzorgt de mu ziek. Zondag 25 juni 10.00 Fietspuzzeltocht voor het hele gezin. Er worden twee afstanden gereden: 25 en 40 kilometer. Inschijven in het park Groot Leerust. 13.00 Kermis.op de Baan. 14.00 Ringrijderij van authentie ke rijtuigen op de Beatrixlaan. 15.00 Concert Egelander Kapel in het park Groot Leerust. 15.30 Optreden van het War- •mondse Jeugdcircus Atle- ta. 16.00 Prijsuitreiking Ringrijderij rn het park Groot Leerust. 16.30 Een tweede optre den van het jeugd circus Atleta. 19.00 Modeshow van door Warm onders zelfgemaakte kle ding op het pleintje bij de ,pomp. 20.00 Optreden 'The Mary Kee Country Company', park Groot Leerust. j 26 juni De gehele dag Kermis op de Baan. 09.30 'Circus Fred en Fred Star' treedt op voor de onder bouw van de Warmondse basisscholen, park Groot Leerust. 11.00 'Circus Fred en Fred Star' treedt op voor de boven bouw. 14.00 Bingo in Huize Luduina voor de ouderen. 18.30 Start negende Warmondse burgerronde bij jachthaven Cieco aan de Burgemeester Ketelaarstraat. 20.30 Karaoke Show en Sound mix en Play-back wed strijd, park Groot Leerust. Dinsdag 27 juni De gehele dag kermis op de Baan. 14.00 Klaverjassen en jokeren in de feesttent In het park Groot Leerust. 19.00 Touwtrekwedstrijden voor dames- en herenploegen van minimaal 6 personen in het park Groot Leerust. 21.00 Muziek in het park Groot Leerust met Billentoeters. r< leiderdorp» Alleen de slotgracht en de paarden ontbraken, maar verder waren op basisschool De Regenboog in Leiderdorp gisteren alle ingredi ënten aanwezig voor een middeleeuws spektakel. Leerlingen en onderwijzend personeel liepen verkleed rond als ridder, hofnar, jonkvrouw of monnik. Tot verbazing van directeur Hans Koster stond er gisterochtend vroeg zelfs een complete kasteelmuur om het schoolplein heen. Voor deze verrassing hadden ouders gezorgd. Urenlang waren ze met golfkarton in de weer geweest. De Regenboogschool staat deze week bol van middeleeuwse activiteiten. ,,De school staat helemaal op zijn kop. Maar volgende week gaan we er weer gewoon tegenaan", aldus Koster. FOTO LOEK ZUYDERDUIN oegstgeest monica wesseling 'Inspraak' in Oegstgeest stelt niets voor. De gemeente luistert niet naar ideeën of bezwaren van inwoners, maar voert ge woon haar eigen zin door. Dat menen de omwonenden van de twee basisscholen aan de Jan Wolkerslaan in Oegstgeest. „Er zijn wel inspraakavonden, maar inspraak is er niet bij", aldus een vertegenwoordiger van hen gisteravond tijdens de gemeen teraadsvergadering. De omwonenden zijn fel ge kant tegen het plaatsen van noodlokalen bij de scholen en hadden hiervoor een alternatief plan ingediend. „En dat plan om in het Hotzpark noodloka len neer te zetten, heeft de ge meente zomaar terzijde gelegd. Zonder goed ernaar te kijken", aldus de woordvoerder. Afgelopen dinsdag was er een commissievergadering over de uitbreiding van De Springplank en de Joris de Witteschool met de noodlokalen; de omwonen den hebben toen ingesproken maar mochten zich, geheel con form de regels, niet in de dis cussie mengen. Ook dat blijkt veel onvrede teweeg te hebben gebracht. Wethouder G. van Eisen pa reerde de kritiek. „Je kunt je al tijd afvragen of ei; voldoende overleg is geweest. Dat het Hot zpark geen alternatief was, was anderhalfjaar geleden al duide lijk. Toen al hebben burgemees ter en wethouders dat idee afge wezen." Populair Volgens Van Eisen is het basket balveldje in het Hotzpark, de plek waar de noodlokalen zou den komen, zeer populair. Het park heeft naar zijn idee een be langrijke wijkfunctie en dat wil hij zo houden. De wethouder kan zich de be zwaren van de omwonenden wel voorstellen, maar verzucht te gisteravond: „We hebben toegezegd met de buurt te over leggen over de verkeersoverlast. We zullen fietsrekken plaatsen en de ontsluiting voor het lang zaam verkeer en het parkeerter- reintje verbeteren. We luisteren dus wel degelijk naar de inspre kers." De gemeenteraad nam gister avond overigens het besluit om het bestemmingsplan voor de Jan Wolkerslaan zo te wijzigen dat plaatsing van noodlokalen mogelijk is. voorschoten alice van schuppen De fusie vaft het Gemeentelijk Woningbouwbedrijf met de Al gemene Woningbouwvereni ging Voorschoten en de Hu manistische Bouwstichting Be jaardenhuisvesting kan reke nen op een brede steun vanuit de gemeentelijke politiek. AL leen Groen Links onthield zich gisteravond tijdens de com missies openbare werken en fi nanciën vooralsnog van een advies. S. Harlaar van Groen Links maakte duidelijk dat zijn partij principieel tegen het uit han den geven van de gemeentelij ke woningen is. De gemeente kan dan geen zorg meer dra gen voor een goede verdeling van de woningen. Harlaar beslist pas in de ge meenteraad van 6 juli of hij de fusie zal steunen. Wethouder Van de Poel benadrukte daar op zijn vertrouwen dat de huurders bij de nieuwe organi satie in goede handen zijn. Voorafgaand aan de bespre king van de fusie in de com missie, maakte een huurder van het spreekrecht gebruik om zijn wens tot het kopen van zijn huis te benadrukken en een handtekeningenactie aan te kondigen. De commis sieleden toonden begrip voor de wensen van de spreker, maar vonden dat toekomstige generaties ook de mogelijkheid moeten behouden om voor een sociale huurwoning in aanmerking te komen. De WD-fractie is als enige voorstander van verkoop, met uitzondering van wooncom plexen. Visser's eve aan de igeraarse- K g in Lange- De boe- ij heeft in- ddels haar rde naam. 'Oordlust', sabeth's 4eve' en irgh's Hoe- kreeg zij in 60, toen het lonhuisop- uw werd '1 getrokken, huidige am. Naar de nilie visser, sinds 1833 1 de boerderij lont. De stal eert uit 99. ize foto- laf Wim jkman door- list dagelijks groot deel de streek het nieuws or de krant beeld vast te nsdie ritten mt hij langs Ltlei 'beeldi- plekjes die ït direct hot ws vormen, iar het zeker 'ard zijn om Presenteren. chef henny van egmond, 071 -356414, plv.-chef hans koenekoop, 071-356429 De markt in Oegstgeest wordt zo goed als zeker naar de Lijtweg verplaatst. Een meerderheid van de gemeente raad voelt hier wel wat voor. Voorwaarde is wel dat hier over goed overleg wordt gevoerd met de marktkooplui en de winkeliers aan de Lange Voort. De marktkooplieden willen graag naar de Lijtweg, de winkeliers zijn daar fel op tegen. oegstgeest monica wesseling De markt staat nu op het par keerterrein aan de Lijtweg. Een plek, zeggen de marktlui, die niet ideaal is. De bouw van noodlokalen bij de Montesso rischool maakt de plek nog slechter, omdat ze een deel van de ruimte opslokken waar nor maal kramen staan. De marktkooplui zouden blij zijn met een plek op de Lijtweg. Op koninginnedag slaat de -markt ook zo, tot tevredenheid van zowel het publiek als de kooplui. Ook het schoolbestuur zou een tevreden klant zijn, want dat wil de uitgang van de noodlokalen aan de Lijtweg en niet, zoals aanvankelijk de be doeling was, aan de Wijtten- bachweg. Alleen de winkeliers denken benadeeld te worden. De markt stremt de doorgang van de Lange Voort naar de Kempenaerstraat en dat is slecht voor de klandizie. De meerderheid van de raad erkent het belang van een in gang aan de Lijtweg. Een ingang aan de Wijltenbachweg zou on overzichtelijk zijn. Met name Leefbaar Oegstgeest, maar ook de WD-fractie, herinnerden gisteravond tijdens de raadsver gadering echter aan afspraken die met de marktlui zijn ge maakt over de plek op het par keerterrein. Hen zo maar con fronteren met een kleinere plek, kan niet, vindt de raad. En dus wordt er overlegd met de markt, omwonenden en de winkeliers over een nieuwe plek. Daarbij worden ook de eigenaren van de Lijtwegflat betrokken. W- D'er 1. Kotterman: „Deze men sen hebben al veel problemen met een milieucorner voor hun deur, dus moeten we in elk ge val hen betrekken bij een even tuele verplaatsing van de markt." den haag/leiderdorp Veurseweg tijdelijk aangepast voorschoten De verkeerssituatie op de Veur seweg wordt ter hoogte van de Karei Doormanlaan tijdelijk ver anderd. Op het terrein tussen de Peppellaan en autobedrijf De Baak wordt binnenkort een noodwinkel van Hoogvliet neer gezet. Het extra verkeer dat door de noodsupermarkt wordt aangetrokken, moet in goede banen worden geleid. De kruising Veurseweg/Karei Doormanlaan krijgt een 'vierde poot', net ten noorden van de Peppellaan, De aansluiting van de Peppellaan op het kruispunt, wordt samengevoegd met deze vierde poot. Verkeer dat van de Peppellaan komt, zal gebruik moeten maken van deze nieu we aansluiting. Om de parkeerplaats vanuit het centrum op een veilige ma nier bereikbaar te maken, wordt op de Veurseweg een voorsor- teerstrook aangelegd door het vrijmaken van het middenvlak van de weg." De voorsorteer- strook voor verkeer uit zuidelij ke richting, dat links af de Karei Doormanlaan in wil, wordt op geheven. De strook wordt afge zet met zogenaamde verkeers- baakjes. De verandering van de ver keerssituatie is tijdelijk. Als de noodwinkel geplaatst is, wordt de situatie aangepast. Naar ver wachting is de maatregel nodig voor acht a negen maanden. Daarna wordt de oude verkeers situatie hersteld. Buitenbad voor de kleintjes half juli open De eerste kinderen kunnen van af 15 juli terecht in het nieuwe buitenbadje van zwembad De Does aan de Hoogmadeseweg in Leiderdorp. Althans, als de voorbereidingen volgens plan ning verlopen. Het beton voor het peuter- en kleutèrbad is in middels gestort en moet nog enige tijd drogen. Daarna kun nen de tegels erop. Het buiten bad bestaat uit twee aparte ron de baden, eentje voor peuters en een voor kleuters. Er komen een watertafel en een fontein in. vroeg rechtbankpresidente mr. E. Timmermans gisteren op de zitting. Dat besef leek inderdaad aanwezig bij de Leiderdorper, die heeft meegewerkt aan een psychiatrisch onderzoek en die nu therapie volgt. Ook zijn er gesprekken geweest met het meisje en haar ouders. „Ik heb heel erg spijt en ik weet dat het nooit meer zal gebeuren", zei hij. De verdachte zei dal hij waar schijnlijk zijn baan zal verliezen als hij celstraf krijgt. De officier van justitie liet daarop weten er geen bezwaar tegen te hebben dat het onvoorwaardelijke deel (vier maanden) van de straf wordt omgezet in 180 uur dienstverlening in de vorm van onbetaald werk. De rechtbank doel over twee weken uitspraak. persbureau cerberus De officier van justitie bij de rechtbank in Den Haag heeft vier maanden onvoorwaardelij ke gevangenisstraf geëist tegen een 42-jarige man uit Leider dorp. De man pleegde tussen maart 1993 en juni 1994 on tucht met zijn buurmeisje. Het meisje kwam geregeld bij de familie over de vloer om met de twee jonge kinderen van de het gezin te spelen of om op te passen. Het buurmeisje was in die periode 12/13 jaar. De man werd aangehouden nadat ze eerst haar vriendinne tjes en vervolgens haar moeder had verteld over ontucht. „Ze heeft verklaard dat ze erg bang was geweest. U beseft toch wel wat u haar heeft aangedaan?", oegstgeest monica wesseling Het autobedrijf Sondermeijer mag nog maximaal twee jaar auto's stallen en bedrijfsklaar maken op het perceel aan de Al mondeweg in Oegstgeest. Op de plek moet op korte termijn groen- en recreatieruimte ko men. De gemeente Oegstgeest geeft de eigenaar van het bedrijf daarom een huurcontract van twee jaar. Sondermeijer had ge waagd om een contract van vijf jaar, zoals hij de afgelopen tien jaar ook twee keer heeft gehad. Volgens Sondermeijer is een contract van twee jaar te weinig zeker. Hij zou dan geen milieu- investeringen kunnen doen, omdat dat financieel niet haal baar zou zijn. Dat argument vindt de gemeenteraad van Oegstgeest niet steekhoudend, zo bleek gisteravond tijdens de raadsvergadering. Sondermeijer is een keurige ondernemer: hij mag de komende twee jaar ge woon op de huidige manier zijn bedrijf blijven uitoefenen. Milieu-investeringen zijn niet nodig. Volgens burgemeester en wethouders is de grond in het verleden altijd tegen een uit zonderlijk lage prijs verhuurd. Reden hiervoor was dat de ver huur zo niet als echt commer cieel zou kunnen worden aan gemerkt zodat de gemeente makkelijk van het huurcontract af zou kunnen. De lage'prijs ontkent Sonder meijer: de gemeente zou ge woon goed geld voor de grond hebben gekregen. De bezwaren van de autohandelaar ten spijl, besloot de gemeenteraad dat hij nog maar voor twee jaar een contract krijgt. Wethouder G. van Eisen ((Progressief Oegst geest) zegde wel toe dat de ge meente er alles aan zal doen voor Sondermeijer een nieuwe bedrijfplek te vinden. expose Mcubclplein Leiderdorp ligt pal aan de A4 tussen Rotterdam en Amsterdam, afslag Leiderdorp. Informatie: 071 - 416585. Meubels en kunst horen bij elkaar, daarom doet Meubelplein Leiderdorp mee aan het landelijke woo;ikunstfestival. In iedere zaak zal een eigen tijdse kunstena(a)r(es) drie weken zijn/haar Van abstract tot realistisch, van olieverf tot ets.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 13