Titel voor Borussia Dortmund set**" World Bowl voor Frankfurt Galaxy Sport 'Wat geeft Holland winnend vandaag?' Eagles wint PSV zet tanden in Iwan MAANDAG 19 JUNI 1995 Baggio heeft wel oren naar Japan rome» Roberto Baggio, die onlangs nog zei weinig te voelen voor een transfer naar Japan, is blijkbaar van gedachten veranderd. In een vraaggesprek met de Italiaanse sportkrant Gazzetta dello Sport laat de stervoetballer weten dat hij wel oren heeft naar een seizoen in Japan. Baggio, die in ieder geval bij Juventus vertrekt, wil beschikbaar blijven voor de nationale ploeg en meedoen aan het EKvan 1996. Met name de Japanse club Yomiuri Verdy is genoemd als mogelijke werkgever. Van de Italiaanse clubs is AC Milan de be langrijkste gegadigde om Baggio over te nemen. Aalborg Deens kampioen kopenhagen Aalborg BK werd zondag kampioen van Denemar ken. De club won zondag voor 13.000 toeschouwers in en van Aarhus met 3-0. Bröndby IF, dat gelijk stond met Aarhus, verloor op de laatste competitiedag voor 36.000 toeschouwers met 1-0 van FC Kopenhagen. Door die resultaten werd Aalborg BK voor de eerste keer in de 110-jarige historie van de club landskam pioen. Aalborg BK zal voorronden moeten spelen in de Cham pions League. Bröndby IF en FC Silkeborg spelen in het UEFA- bekertoernooi. FC Luik van eerste naar derde klasse brussel» FC Luik is van de eerste klasse teruggezet naar de derde klasse. De club probeerde dit lot te voorkomen door een fusie aan te gaan met FC Tilleur, maar die is inmiddels van de baan. De bond achtte FC Luik, onlangs al uit de hoogste divisie gede gradeerd, schuldig aan financieel wanbeleid. Door de „dubbele" degradatie moet de club spelers verkopen die nu te duur zijn ge worden. Salzburg op doelsaldo kampioen wenen Austria Salzburg is zaterdag voor de tweede keer Oos tenrijks voetbalkampioen geworden. De 2-0 nederlaag bij Tirol deerde de club van trainer Otto Baric niet. Sturm Graz kwam door een 2-1 overwinning bij Steyr op gelijke hoogte, maar heeft een veel slechter doelsaldo. De derde plaats was voor bekerwin naar Rapid Wien. Nummer vier Austria Wien plaatste zich even eens voor Europees voetbal. Noorse vrouwen winnen WK voetbal Stockholm Noorwegen is zondag in Stockholm wereldkam pioen voetbal bij de vrouwen geworden. De Noorsen versloegen in de finale Europees kampioen Duitsland met 2-0. Beide tref fers vielen voor de rust. Riise maakte in de 37e minuut 1-0, waarna Pettersen drie minuten later de eindstand bepaalde op 2-0. In het Rasundastadion, waar de regen met bakken uit de he mel viel, keken 17.158 bezoekers toe. Maradona wil waardig afscheid buenos aires» Diego Armando Maradona wil waardig afscheid nemen als voetballer. Hij verheugt zich daarom op september, als zijn schorsing van 15 maanden voor doping tijdens het WK in de Verenigde Staten afloopt en hij aan de slag kan bij zijn ou de liefde Boca Juniors. „Ik droom van m'n debuut, van een vol stadion. Maar vooral van de lol, die ik nog steeds op het veld denk te kunnen heb ben", aldus de 34-jarige Argentijn. „Een speler van mijn niveau moet op een mooie manier afscheid van zijn sport nemen. Die kans krijg ik nu bij Boca. Daar ga ik een heel seizoen spelen, zonder ook maar één training te missen." Collymore duurste voetballer Engeland londen Stan Collymore is sinds zaterdag de duurste voetballer van Engeland. Volgens Britse kranten heeft Liverpool de aanval ler voor ruim 21 miljoen gulden overgenomen van Nottingham Forest. Het record stond op naam van Andy Cole. Hij verhuisde voor ruim 17 miljoen van Newcastle naar Manchester United. Collymore, die afgelopen seizoen met Bryan Roy het aanvalsduo bij Nottingham Forest vormde, stond ook in de belangstelling van Everton. Zijn zaakwaarnemer Paul Stretford verklaarde in de kranten echter dat de spits voor Liverpool heeft gekozen. „Het was een moeilijke keuze, maar Stan gaat naar Liverpool. Everton is ingelicht." Coach Parreira kiest voor Fenerbahce Istanbul Carlos Alberto Parreira, de coach die het Braziliaanse voetbalteam naar de wereldtitel leidde, heeft zaterdag een éénja rig contract bij het Turkse Fenerbahce getekend. De Braziliaan werd twee weken geleden bij het Spaanse Valencia ontslagen. Fenerbahce nam vorige week afscheid van manager Tomislav Ivic, die sinds het ontslag van de Duitser Osieck ook de trainin gen bij de club uit Istanbul overgenomen had. De club eindigde afgelopen seizoen op een teleurstellende vierde plaats. utrecht rob onderwater De USV Holland heeft op voet- balgebied een machtige reputa tie, maar qua accommodatie is het behelpen aan de Utrechtse Thorbeckestraat. De kraker om de algehele landstitel tegen IJs- selmeervogels (1-1) trekt 4000 nieuwsgierigen en dat levert voorzitter Nico Slegtenhorst de nodige hoofdbrekens op. Hoe moet hij alle KNVB-bobo's, ge nodigden en sponsors op de veel te kleine tribune kwijt? De leden van de vaste Hol land-clan vindt het maar niets. Ze zitten nu bijkans op eikaars schoot, terwijl ze normaliter de ruimte hebben voor hun hob by's: voetballen kijken en wed denschappen afsluiten. Het wemelt op dit gedeelte van de tribune van de zaktelefoons. Er wordt druk getelefoneerd. ,,Wat geeft Holland winnend vandaag? 1,20? Wat weinig joh. Nou, doe mij maar zes meiertjes. Kom ze gelijk maar brengen. De telefoons rinkelen af en aan. Vriendjes geven de laatste uitslagen van de Bundesliga door. .Dortmund voor en Bremen achter. Klote." Man tot buurman: „Van de week op een paard ge Eerste wedstrijd om algehele amateurtitel wordt een sof wed in Duitsland. Leverde me toch mooi 60.000 tnarkjes op. Da's lekker eten." Veel van deze fans hebben het goed voor met deze typi sche volksclub, die 631 leden telt. De vereniging was nog niet eens zo heel lang geleden een onderdeurtje in Utrecht, maar tegenwoordig maakt Holland op amateurgebied de dienst uit. Tot ergernis en verdriet van ri vaal Elinkwijk. De twee Utrechtse clubs hou den niet zo veel meer van el kaar. Elinkwijk beticht het fi nancieel sterke Holland van ronselpraktijken. „Maar anders om gebeurt hetzelfde", beweert bestuurslid Mulder, „Ze hebben zo'n beetje elke talentvolle jeugdspeler in Utrecht bena derd." Hoe dan ook, Holland is de nummer één, UW op af stand de nummer twee en Elinkwijk is anno 1995 een ano nieme tweedeklasser, die zijn spelers niet wil en kan betalen. Holland kickt op vedettes. De laatste aanwinst is de voor be taald voetbal afgekeurde Rob Alflen. Jongens als Edwin Grun- holtz, Rick Testa La Muta, Gert van Hanegem (zaterdag wegens ziekte afwezig) en Bert Aipassa blazen hun partijtje mee. De sterren houden van Holland en andersom. Trainer Gert Kruys, een oud-speler van de club, weet precies wat hij wel en niet moet doen. „Ze hoeven hier maar twee keer in de week te trainen. Bij andere clubs is dat soms vier keer. Zo hebben de jongens nog tijd om in de zaal te spelen", zegt bestuurslid Mulder. Bijna alle 'Hollanders' spelen indoor in de hoogste lan delijke divisie. Dit seizoen werd Holland met speels gemak kampioen in de hoofdklasse A, waaruit UVS ku kelde. Dat de Utrechters zich in de zondagtitelstrijd ontdeden van De Baronie en Appingedam was volgens de kenners geen verrassing. Holland hoopte op een herkansing tegen Katwijk. Twee seizoenen geleden werd Holland op De Krom te kijk ge zet met een 7-2 nederlaag. Dat zijn ze daar nog altijd niet ver geten. Het werd echter IJsselmeer- vogels. Die ploeg kwam zater dag niet naar Utrecht om een lekker potje te voetballen. De verdienste van deze aloude za terdagclub is dat ze de tegen standers ni'et laat voetballen. Daar zijn de liefhebbers dus niet mee gediend, want het spel van de Vogels is allerminst aan trekkelijk. Trainer Assink wijst echter naar de erelijst en heeft dus recht van spreken. Waar staat geschreven dat de aanpak van IJsselmeervogels verboden is? De eerste wedstrijd van de su perfinale werd een sof. Dat mochten de vedetten van Hol land zich het meest aantrekken. In de eerste helft kreeg de thuis ploeg gelegenheid om haar technische vaardigheden te de monstreren, maar deed daar niets mee. Holland speelde het balletje tot vervelens toe rond. Grunholtz hij speelt komend seizoen weer bij FC Den Haag maakte een uitgebluste in druk en kwam zelden langs zijn tegenstander. De tweede helft begon hoop gevend na de 0-1 van Dennis Bos. Die treffer kwam tot stand met medewerking van Hollan der Mahtala, die met een terug speelbal Gerard van der Nooy voor het doel zette. Doelman Hoogeveen redde in eerste in stantie, Bos tikte de terugsprin gende bal in het doel. Holland bracht snel de kop- sterke Woerdenaar Dick Wahl in om de druk op te voeren. IJs selmeervogels trok zich terug rond de eigen zestien en liet de tegenstander komen. Het be proefde recept. Dat leek een succesvolle formule, totdat tien minuten voor tijd Grunholtz aan een solo begon. Vogels aanvoerder De Groot verdedig de bekwaam, maar leidsman Gerritsen wees naar de stip. IJs selmeervogels was woest en wees de scheidsrechter op de eerder niet gegeven strafschop aan Van der Nooy. Testa La Mn- ta bleef stoïcijns: 1-1. Een terechte uitslag. Zoals ge. bruikelijk deed Volgels-trainej Assink na afloop zijn beklag bj de scheidsrechter. Deze oefen- meester manifesteert zich ai een notoire zeurpiet. Zaterd» zat de Groninger een straf uj voor zijn verbale zonden. Date een luchtje zat aan de elfmete van Holland (Grunholtz gaf zijn 'schwalbe' naderhand toe), j waar. Dat Van der Nooy een pe- nalty had moeten hebben, i ookv Katwijk werd vorige week oi precies dezelfde wijze bij Kty zakken Boys de weg r perfinale versperd. Daarove heeft Assink, die daardoor me zijn ploeg aan Holland werd ge- koppeld, met geen woord g rept. Holland-IJsselmeervolgels 1-1 (0-6 49. Dennis Bos 0-1, 80. Testa La Muj 1-1 (pen). Scheidsrechter Gemis® Gele kaart: De Groot (IJsselmeerwJ gels) Holland: Hoogeveen; Talha, Alflen,ft Bruyn, Aipassa; Godee (Baars), Bros- wer, Lettinck; Mahtala (Wahl), TestaU Muta, Grunholtz IJsselmeervogels: Hilbers; Hopm® De Groot, Huygen, De Graaf; Yank Nooy, Tehubynhuw (Van der Groep; i-,n Bos (Postuniü Bos, Werder laat het afweten op slotdag Kwakkel, Henk de Graaf Nieuwzeelander 1 Tfc a 1 Lomu overklast Hij had als „König Otto" bij Bayern willen beginnen. Otto Rehhagel, scheidend trainer van Werder Bremen, kreeg na veertien jaar echter niet het af scheid dat hij wenste. dortmund sid/dpa Voor de vijfde keer op rij viel de beslissing in de Duitse competi tie op de laatste dag. Koploper Bremen verloor, achtervolger Borussia Dortmund won en ver overde zaterdag de vierde titel uit de historie. De Duitse suc cestrainer leed zijn bitterste ne derlaag. Tegen zijn toekomstige werkgever Bayern was een ge lijkspel voldoende voor de titel, maar de spelers lieten hem lelijk in de steek. Zonder enige inspi ratie verloren ze met 3-1 van de titelhouder. In het Westfalenstadion in Dortmund begonnen de 42.800 toeschouwers voor het einde van de wedstrijd al aan een groots volksfeest. Tegenstander HSV lag met 2-0 (door treffers van Möller en Rieken) op zijn rug en na 32 jaar was het kam pioenschap van Duitsland aan staande. De geelzwarte zee op de tribunes scandeerde de naam van trainer Ottmar Hitz- feld die in zijn vierde seizoen bij de club eindelijk de titel pakte. De Zwitser wordt als architect van het succes gezien. „Hitzfeld geloofde altijd in de titel, ook toen Borussia een zware fase doormaakte in de competitie", zei voorzitter dr. Gerd Nie- baum. „Hij bracht bij de spelers het geloof in eigen kunnen te rug. Ottmar is een grote trai- Kapitaal Het succes van Borussia is in de eerste plaats de triomf van het kapitaal. In de afgelopen jaren investeerde het bestuur voor ruim 55 miljoen gulden in spe lers. Uit Italië kwamen de Duit se internationals Reuter, Sam- mer, Möller, Riedle en de Brazi liaan Julio Cesar. Gevoegd bij het aanwezige talent, waarvan de Zwitser Chapuisat de be kendste is, smeedde Hitzfeld in vier jaar een kampioens ploeg. Het Westfalenstadion is bij thuiswedstrijden steevast uit verkocht. De aanhang van Borussia staat bekend als één van de fanatiekste in Duitsland. Hun trouw leverde de club de centen op die nodig waren voor het verder versterken van de se lectie. Voor volgend seizoen zijn de Tsjech Berger en Wolters van Wattenscheid al vastgelegd. De handtekening van international Kohier is een formaliteit. Met in het vooruitzicht de tien miljoen uit de Champions League lijken meer aankopen niet uitgeslo ten. De spanning in de titelstrijd zorgde mede voor een toe schouwerrecord in de Bundesli ga. Met een gemiddelde van 29.616 per duel bleef de Bun desliga de Italiaanse, Engelse, Spaanse en Franse competities voor. Bremen, Freiburg en Kai- serslaütern spelen volgend jaar Uefa-cup. Bayern München kan zich daarbij voegen als Borussia Mönchengladbach volgende week de bekerfinale van tweede klasser Wolfsburg wint, anders speelt Mönchengladbach Uefa- cup. Spanje Barcelona heeft zich verzekerd van Europees voetbal. De club van Johan Cruijff won gisteren met 0-2 bij Bilbao. Zoon Jordi leverde een levensgroot aan deel. Jordi Cruijff stelde in de 37e Beguiristain in staat de Beetje moe rio de janeiro Rio v t rep e speciale politie-eenheid was naar de oud-PSV'er op zoek. En dat alleen omdat de Braziliaanse stervoetballer zich slechts „een beetje" had versla pen. Toen Romario vrijdag bij de training van Fla- mengo ontbrak en ook thuis niet bereikt kon wor den, vreesde de clublei ding een ontvoering. Ook de politie in Rio de Janeiro was ongerust en stelde snel een commandoteam Dat team kon weer ont bonden worden toen de beste voetballer van de wereld in 1994 zich later op de dag toch in het sta dion meldde. Hij snapte niet dat iedereen zich zo druk had gemaakt. „Ik had eerl slaapmiddel ge nomen en dat werkte", merkte hij doodleuk op. „Want ik heb jullie 'gebel en gebeuk op de deur niet gehoord." De clubleiding van Fla- mengo denkt niet aan maatregelen. „Waarom zouden we?" sprak mana ger Luxemburg. „Wat zou den we zonder hem moe ten?" Publiek maalt niet omfoutenfestival gpp Er was al duizenden guldens vuurwerk de lucht in gegaan voor er nog maar een bal ge gooid was. De World Bowl of American Football was 'sports entertainment' en dat moest Amsterdam weten ook. Dat er twee footballploegen matig speelden was bijzaak. Het werd in de World Bowl 26-22 voor de Frankfurt Galaxy, die een riante voorsprong van 26-7 in de finale minuten nog bijna liet glippen. De ongeveer 15.000 Amster dammers, de Duitsers waren met 10.000 man in bussen naar de Olympische bouwval geko men, zaten er niet mee. Ze hadden het immers te druk zich luidkeels af te vragen 'Who the fuck Alice' is en mee te swingen met de inderdaad meeslepend 'housende' Admi ral Dancers. Het deed denken aan de volksfeesten in Thialf tij dens een WK schaatsen. Bere- gezellig. Maar waar gaat het ei genlijk over? Hoeveel de thuis ploeg achter stond en wie er nu weer gekneusd van het veld ging, het deed er weinig toe. Echt meegesleept door het spel leken de fans pas tijdens het wanhoopsoffensief van hun Admiralen. Het was te weinig en te laat in een wedstrijd waarin sportief gezien bijna alles fout ging voor de Amsterdamse Yankees. Dat gaf coach Luginbill na de wed strijd ook toe. Terwijl het er toch zo mooi had uitgezien. De Admirals waren algemeen er kend als het beste team in de league met vooral een verplette rend opererende defensie. Te genstander Frankfurt kwam met de beste aanval onfier aanvoe ring van Paul Justin. De enige die de Amsterdammers in het reguliere seizoen had kunnen verslaan. En toch werd vooral de eerste helft van het duel een waar fou- tenfestival. De Amsterdammers lieten perfecte passes van Fur-, rer vallen en de Duitsers kregen tot twee maal toe op een meter van de tloellijn de zenuwen en faalden opzichtig. Toen Furrer met nog een minuut in de eer ste helft te gaan Ernie Jones in de eindzone vond leek de ban gebroken. Maar de Galaxy scoorden vlak voor de rust na een blunder van de Admirals nog tegen. Meteen na de pauze faalden de Admirals op hun beurt op de doellijn van de Duitsers. Het zou fataal blijken. 0-1 te laten aantekenen. Een kwartier voor tijd zorgde hij zelf voor de tweede treffer, en voor opluchting bij zijn vader. Kam pioen Real Madrid kon zich voor de laatste partij niet meer opladen en verloor in eigen sta dion met 0-2 van Betis Sevilla, dat daardoor voor Barcelona op de derde plaats eindigde en zich als promovendus een Europees ticket toeeigende. Deportivo, voor de tweede maal op rij vice- kampioen, won met 2-8 bij Al- bacete. Salinas scoorde drie maal. deventer anp Go Ahead Eagles heeft de laatste wedstrijd in de nacom- petitie met 2-0 van Excelsior ge wonnen. Decheiver en De Gier scoorden na een half uur in een tijdsbestek van vijf minuten. De Deventer formatie verzekerde zich vorige week woensdag al van handhaving in de eredivi sie. Voor Harry Decheiver was het seizoen zaterdag in de 88e minuut voorbij. Hij werd naar de kant gehaald en trok zijn shirt uit. Dat was voor de Eagles-fans het sein het veld te bestormen. Waardoor ook de andere spelers de kleedkamers 'is konden opzoeken. De jonge ambitieuze scheidsrechter Van Huiten wilde de wedstrijd nog hervatten. Na twintig minuten zwichtte de arbiter. VW-AZ ein digde na 0-4 in 3-4 voor de Alk- maarders. De naam is Jonah Lomu. Twïd tig jaar, 1 meter 93 lang, 1180 zwaar. Winger van de All Black De Nieuwzeelandse rugtys produceerde vier tries in de hi ve finale van het WK tegen h geland en stond zondag ii ban aan de basis van de ova winning met 45-29 (25-3). Een dag eerder trotseerde Zuid-Afrika en Frankrijk dondi en bliksem. Het gras 1 zichtbaar door het water. He duel had meer weg va: polo dan van rugby. De Zui afrikanen, de Springbokke wonnen voor 55.000 uitzinni fans met 19-15. „Dit is de n ste gebeurtenis sinds het t van de apartheid", aldus a voerder Pienaar. President Mandela droeg; een bezoek aan een towns! een pet van de Springbok! „Het hele land staat act ons", zei Pienaar. „Vier jaar leden op het laatste WK Mandela koud uit de g nis en werd de Zuidafrikaa sport nog geboycot. In Durl willen wij erkenning als be rugbyland van de wereld, een wedstrijd en we zijn er." Gisteren werd Engeland ovO rompeld door Nieuw-Zeelai Binnen vijf minuten stond I 12-0 voor de All Blacks dc tries van Lomu en Bac 25 minuten was het 25-0 twintig minuten voor het ein 35-3. Pas in de slotfase slaagd de Engelsen erin iets terug - doen voor de 50.000 toeschoj wers, maar de wedstrijd lang gespeeld. Dé man was John Lomu n vier tries. Een natuurtalent, i tijdens de Haka-dans 1 stammenritueel voor F strijd zachtjes een schietj bedje doet aan de Lord. Lomu K een oprechte gelovige mete huiveringwekkende sprint ii benen. Hij loopt de 100 mei in 10,8 seconden. „Hij i" met een geweer af te stoppen |j zei de Ierse coach Kingston i de nederlaag tegen de Niein |f zeelanders. Lomu, een bankbediende Auckland, is de sensatie vant ,i WK in Zuid-Afrika. Na de ze op Ierland ontving hij 84 v zoeken voor interviews. Nieuwzeelandse ploegleidi n gaf daarop een video vani speler uit. „Als ik het shirt v de All Blacks aantrek", zei hij Vi Durban, „voel ik mij superras n Voor dat shirt geef ik ee been." •Buiten het veld draagt hijs tijd een walkman. Hij i u snacks van Kentucky Fm Chicken en op feijoa, een Po! n nesische vrucht. Zijn oudö y zijn immigranten uit Tonga! het Wesley College, een Meth distische kostschool bui» a, Auckland, werden zijn talen! als rugbyer herkend. Hij mod C trainen wanneer hij wilde i zijn eigen coach kiezen. Rugby-teams als het A sche Sydney Bulldogs en EngC se Wigan boden fortuinen o hem in te lijven. De Dallas Co* jj( boys in het Amerikaanse fix j ball stuurden een scout na ni Auckland die er bij zijn bazen Texas op aandrong de ,nn" reus in te lijven. De American Football-spelers van de Amsterdam Admirals worden geblokkeerd door Frankfurt Galaxy. De 'Nederlandse' formatie leidde gisteren bij rust nog met 7-6, maar zou de finale om de World Bowl met 26-22 eindhoven «gpd verliezen. De wedstrijd werd in het Olympisch Stadion door 24.880 toeschouwers bezocht. foto anp De Galaxy liep onder de inder daad snelvurende arm van Jus tin uit na 26-7. Een achterstand die, net, onoverbrugbaar zou blijken. De late comeback maakte sportief gezien nog veel goed. De Admirals zelf baalden toch behoorlijk. Positief bleven ze, zoals dat hoort in de VS. Het was toch een goed seizoen ge weest en ze hoopten weer terug te komen naar Amsterdam. Uit hun rol vielen spelers en coach alleen toen het ging over de sfeer in het stadion. Die was toch echt leuk en vooral 'an ders' geweest. De keiharde mu ziek bij elk dood spelmoment zelfs in Amerika een gotspe, had ze niet gehinderd. PSV jaagt onverdroten verder op rechterspits Thomec Iwan. Roda JC wil ongeveer vieren eenhalf miljoen gulden hebben voor de Pool. Tussen PSV en Roda wordt momenteel een woordenspel gespeeld: Roda zegt boos te zijn op PSV, PSV zegt verbaasd te zijn dat Roda

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 14