Dependance centrum Lange veld in Katwijk Conflict binnen Verenigc Noordwijk loop hoog op llLli in wsurodam Randstad Vuurproef ombudsman blijft uit Brandweerkorpsen slaan handen ineen Geslaagd! MAANDAG 19 JUNI 1995 chef adriaan brandenburg, 071-356484, plv. chef dick van der plas. 071 -3564{ katwuk/noordwijk. Bij De Krom in Katwijk komt een 'dependance' van psy chiatrisch Centrum Langeveld. Het Noordwijkse/Noord- wijkerhoutse ziekenhuis heeft zo'n achtduizend vierkan te meter grond gekocht waarop een zogenoemde multi functionele eenheid (MFE) moet verrijzen. Deze is spe ciaal bedoeld voor ambulante behandeling, crisisopname en kortdurende behandeling van psychiatrische patiën ten. van de 500 patiënten die hier nu verblijven rond de eeuwwisse ling zo'n 300 overblijven." Door de nieuwe ontwikkelin gen bij Langeveld komt het zie kenhuis wel erg ruim in zijn jas je te zitten. In totaal bezit het psychiatrisch centrum momen teel niet minder dan 75 hectare grond: 60 in Noordwijk (het voormalige Sancta Maria) en 15 in Noordwijkerhout (de vroege re Bavo). Wat daar allemaal mee gaat gebeuren weet be stuursvoorzitter Van der Zande nog niet. „Zeker is wel dat we op den duur onze activiteiten concenteren op de locatie Noordwijkerhout. De eerste twintig jaar of daaromtrent blij ven we echter beide locaties ge bruiken, omdat zowel in Noord- wijk als Noordwijkerhout ge bouwen staan die nog maar 10 15 jaar oud zijn. Die nu afsto ten, zou een enorme kapitaals vernietigingzijn." Als Langeveld zich op den duur op het oude Bavo-terrein vestigt, is op die plek volgens Van der Zande nieuwbouw noodzakelijk. „Concrete plan nen daarvoor bestaan er echter nog niet. Netzomin als er plan nen bestaan voor het 60 hectare grote terrein dat vroeger Sancta Maria heette. Regelmatig han gen er projectontwikkelaars bij ons aan de telefoon die interes se hebben. Maar er wordt voor lopig niet verkocht. De moge lijkheden voor deze grond zijn overigens beperkt: omdat het de bestemming gezondheidszorg heeft en omdat het vlak tegen het duingebied aan ligt." paul de vlieger Katwijk wordt de tweede vesti gingsplaats van een MFE van Langeveld. Al eerder werd ge kend dat ten behoeve van de Rijnstreek in de wijk Kerk en Zanen in Alphen aan den Rijn een MFE komt. De Katwijkse vestiging is bedoeld voor pa tiënten uit de Duin- en Bollen streek. In Alphen wordt nog dit jaar met de bouw begonnen. De verwachting is dat in Katwijk over 2,5 jaar de eerste paal de grond in gaat. Zowel in Alphen als Katwijk zijn de MFE's een gezamenlijk initiatief van Lan geveld en de Riagg, een samen werking die uniek is voor Ne derland. Als de vestiging in Katwijk open gaat, verdwijnen de dag behandelingseenheid en de psyciatrische polikliniek aan respectievelijk de Oude Zeeweg en het Picképlein in Noordwijk. De twee villa's waarin deze zie kenhuisonderdelen zijn geves tigd, worden dan afgestoten. Ook de afdelingen voor kortdu rende behandeling en crisisop name van de hoofdvestiging van Langeveld, in Noordwijk en Noordwijkerhout, verhuizen naar Katwijk (en Alphen). In de hoofdvestiging blijven door deze operatie alleen de verblijfspsychiatrie en de oude- renpsychiatrie over. „Maar we spreken dan wel over twee heel grote groepen", aldus de voor zitter van de raad van bestuur van Langeveld, T. van der Zande. „Uiteindelijk zullen er noordwijkerhout» Het markante hoofdgebouw van de voormalige Stichting Bavo in Noordwijkerhout is te huur. De directie van Psychiatrisch Centrum Langeveld onder handelt met een gegadigde die het gebouw een kantoor functie wil geven. Het gaat om een onderneming die be trokken is bij de gezondheidszorg. Volgens T. van der Zande, voorzitter van de Raad van Bestuur van Psychiatrisch Centrum Langeveld, is het de bedoeling dat het karakteristieke hoofdgebouw in Noord wijkerhout blijft bestaan. „Hoewel het eigenlijk een loden last aan het been van ons ziekenhuis is. Het staat al een tijdje helemaal leeg, op dag en nacht bewaking na. Het gebouw kost eigenlijk alleen maar. Zo hebben we onlangs besloten de buitenboel opnieuw te schilderen, wat toch weereen investering van zo'n slordige 70.000 gulden is." Toch wil de Langeveld-directie het pand niet afbreken. „Het valt niet onder monumentenzorg, dus wat dat betreft zou het wel kunnen. Maar we willen het de lokale ge meenschap eigenlijk niet aandoen om zo'n beeldbepalend gebouw te slopen. Daarvoor heeft het te veel historie en hoort het te zeer bij het dorp Noordwijkerhout." Komt Langeveld er met de huidige gegadigde niet uit, dan sluit Van der Zande niet uit dat er geadverteerd gaat worden om een huurder te zoeken. „Ik denk dat we dan een makelaar in de arm nemen om een kandidaat voor ons te zoeken." FOTO LOEK ZUIJDERDUIN katwijk» peter van der hulst „Een als het ware opgezou ten stortvloed van klachten bleef uit." Dat schrijft A Meijer over zijn ervaringen in de eerste vijf maanden als ombudsman in Katwijk. De 34 burgers die tot nu toe c" hulp inriepen van Meijer hebben nog niet voor een 'echte' klacht gezorgd. Toch reageerde de politiek in eer ste instantie niet ontevreden op het werk van de ombuds man. Naast de behandeling van daadwerkelijke klachten over bestuursorganen of ambte naren, wordt van Meijer ver wacht dat hij bemiddelt bij conflicten en burgers door verwijst naar de juiste instan ties. Die laatste twee werk zaamheden hebben de om budsman het nodige werk bezorgd. Zo heeft hij diverse malen moeten bemiddelen omdat burgers wel heel lang op antwoord van een ambte naar wachtten (zes maan den), of omdat zij het niet eens waren met de plaatsing van een gft-cocon of anders-I oortige container naast hun huis. Ook wees hij diverse klagers door naar andere in stanties (huurcommissie, woningbouwvereniging) wanneer de klacht geen be trekking had op de gemeen telijke organisatie. Een aantal zaken heeft Meijer nog in be handeling. Enkele daarvar leiden eventueel tot eer daadwerkelijke klacht, waar bij de ombudsman uiteinde lijk een uitspraak in een con flict zal moeten doen. „Maai of er plaatselijk weinig klach ten zijn is nu nog moeilijk tf zeggen", aldus de ombuds man. noordwukerhout/noordwuk» paul de vlieger Een brand in Noordwijkerhout of Noordwijk wordt voortaan niet per definitie geblust door de brandweer uit het (dorp ze]A.^ De korpsen van beide gemeen ten hebben een nieuwe verde ling gemaakt van,hun werkge bied. Branden binnen de ge meentegrenzen van Noordwijk die sneller zijn te bereiken door de spuitgasten uit Noordwijker hout, worden voortaan door het korps uit de buurgemeente be streden. En andersom. De afspraken tussen beide korpsen zijn vastgelegd in een zogenoemd convenant. De bur gemeesters J. van der Sluijs van Noordwijk en J. Andel van Noordwijkerhout zetten, tijdens een bijeenkomst in het ge meentehuis van Noordwijker hout, hun 'krabbel' onder de af spraak. Volgens beide burgemeesters is door deze afspraak de hulp verlening in de twee dorpen verbeterd. Zogenoemde op komstoverschrijdingen, die het gevolg waren van lange rijtij den, zullen nu vaker tot het ver leden behoren. „En gemeente grenzen mogen in geval van brand of andere noodsituaties natuurlijk nooit een belemme ring zijn voor adequate hulpver lening", aldus de burgervaders. Zeeschip ramt brug in haven Rotterdam rotterdam anp De Calandbrug in het Rotter damse havengebied is zater dagnacht geramd door een zeeschip. De schade aan de brug over het Calandkanaal is aanzienlijk, maar Rijkswa terstaat is er zondagmorgen in geslaagd de brug zover te herstellen dat het verkeer er weer gebruik van kan maken. Door nog onbekende oor zaak botste de Hual Trident kort na middernacht tegen de brug ter hoogte van de Europaweg. De brug wercf daarbij flink beschadigd. Er hebben zich volgens de poli tie geen persoonlijke onge lukken voorgedaan. Na enkele noodreparaties heeft Rijkswaterstaat zon dagmorgen de brug, die na de aanvaring open bleef staan, weer kunnen sluiten. Het wegverkeer kan gebruik maken van één rijstrook. De schade aan de Caland brug wordt geschat op een miljoen gulden. De Hual Tri dent, een zogenaamd roll- on-roll-off-schip, heeft slechts lichte schade opgelo pen. noordwuk paul de vlieger De chaos lijkt compleet binnen Verenigd Noordwijk. Zo is vol strekt onduidelijk wie er op dit moment fractievoorzitter is en wie dus bij de komende ge meenteraadsvergadering het woord gaat voeren. Het bestuur vindt dat Koos Smit - die vorige week door zijn fractiegenoten aan de dijk werd gezet - tot na der order voorman en woord voerder van de fractie is. De rest van de fractie heeft daarentegen besloten dat Peter van Bockho- ve fractievoorzitter is en is niet van plan dat besluit in te trek ken of op te schorten. Vorige week verspreidde de fractie en steunfractie van VN een persbericht waarin werd aangekondigd dat Van Bockho- ve Smit zou opvolgen als frac tievoorzitter. Daarnaast werd een wijziging in verdeling van de diverse commissies onder de VN-raadsleden bekend ge maakt. De belangrijkste daarvan was dat Smit niet langer VN zou vertegenwoordigen in de com missie ruimtelijke ordening. Nadat Smit al eerder liet we ten deze gang van zaken niet te pikken, laat nu ook het partijbe stuur weten het besluit van de fractie en steunfractie 'resoluut van de hand te wijzen'. „Noch het bestuur, noch de fractie voorzitter, noch de leden zijn van deze actie op de hoogte ge steld of bij dit besluit betrokken geweest. De politieke geloof waardigheid en, de integriteit van onze vereniging is door de ze manier van handelen ernstig in gevaar gebracht", aldus het bestuur in een persbericht. Het bestuur kondigt daar naast aan dat de fractie en steunfractie in de oude samen stelling gehandhaafd blijven. „Met Koos Smit als fractievoor zitter en alle leden in hun huidi ge comissies", aldus het be stuur, dat eindigt met de mede deling dat in juli een ledenver gadering wordt belegd 'om de leden in deze een beslissing te laten nemen'. De door de fractie (met uit zondering van Smit) naar voren geschoven Van Bockhove zegt 'niets te snappen' van dit pers bericht. „Dat bestuur en Smit niets van ons besluit wisten, is lariekoek. Het bestuur is vooraf geïnformeerd en Smit zat zelf bij de stemming. Hij was enige die er tegen was. En fractievoorzitter is, wordt r door het bestuur of de leden 1 paald, maar door de fractie z Dat heeft Smit ons nota be een jaar geleden zelf geleerd.' VN-raadslid N. Six Dijkstra i ageert in soortgelijke bewoi dingen. „Als het bestuur zi dat we op de oude voet ven gaan, dan is mijn reactie da: op: dat doen we dus niet. To vorig jaar na de verkiezingen fractievoorzitter moest word gekozen en de commissieven Eng aan de orde was, heeft Si ons verteld dat dat een pi fractie-aangelegenheid was. I conclusie is voor ons dus duii lijk." Overigens bestaat er geen v van Meden en Perzen waarin vastgelegd of partijbestuur da wel fractieleden bevoegd een fractievoorzitter aan te w zen. Burgemeester J. 1 Sluijs hoopt wel dat VN er vc de raadsvergadering uitkomt hem duidelijkheid verschi „En zo niet, dan sta ik in elk val niet toe dat twee mens door elkaar heen gaan zitt praten." De C o u r i e r en Escort Van. Afgeladen met extra's. De Courier Celebration zit tot de nok vol met extra's. Zo heeft 'u vanaf f 17.360,- standaard o.a.: airbag getint glas ruitewissers met interval van binnen uit verstelbare buitenspiegels achterruitverwar ming. En voor f 340,- extra heeft u in de Courier Celebration Comfort ook nog stuurbekrachtiging. Met de Escort Van Celebration heeft u vanaf f 21.990,- al standaard stuurbekrachtiging en airbag. En voor f 300,- meer rijdt u in de Celebration Comfort. Dan kunt u bijna alles elektrisch bedienen: de voorruitverwarming en zelfs de getinte ramen en de verstelbare, verwarmbare buitenspiegels. Alleen de proefrit moet u zelf doen Ford. Nummer 1 in bedrijfswagens. Prijzen excl. B.T.W., kosten rijklaar maken en de verwijderingsbijdrage. Wijziginger v.d. Valk Boumanweg 71, Leiderdorp, tel. 071-899301 Lammerschansplein 6, Leiden, tel. 071-769358 Leiden en Noordwijk donderdag koopavond tot 21.00 u 5 meilaan 7, Leiden, tel. 071-310031 Beeklaan 5, Noordwijk, tel. 01719-19478 r. Leiderdorp vrijdag koopavond tot 21.00 uur. LEIDEN Aan de Mondriaan Scholenge meenschap zijn de volgende kandi daten geslaagd: BOUWTECHNIEK TIMMEREN Daniël Akerboom, Tim Bakker, Re- né Bonarius, José Carrasco, Wim Duivenvoorde, Stefan van Goozen, Rachid Gordijn, Mark Groenendijk, Joost Guijt, Bart van der Hoeven, Jan Hoogervorst, Attillo van der Horst, Marcel van der Krogt, Geor ge de Mul, Adriaan van Munster, Arjan Nieuwenburg, Vincent de Nobel, Marcel van Noort, Richard Orth, Koos Ouwerkerk, Joris van Rijn, Raymond Schoneveld, Barry Schoonhage, Marcel Vis, Stephan de Vrind. BOUWTECHNIEK STUKADOREN Hakan Berkant, Sebastiaan Bet gen, Alan Campfens, Kees Guyt, Niels Koemans, Menno Minnes, Jaime de Nijs, Sem Schilthuizen, Tino Siebert, John van Velzen, Marco Vooys. ELEKTROTECHNIEK Martin Bakker, Menno Bank, Ro nald van den Berg, Rob Blokland, Erwin Boon, Michael Cornet, Ri chard Entjes, Marcel Geuke, Guust Hamerlinck, Marcel Kwant, Arjan van Leeuwen, Willem Meijer, Ri chard Pol, Arjan Pont, Ronald Rijs- bergen, André Schaap, Michael Somers, Wim-John Spiegeler, Pe ter Veerman, Bas Vlasblom. MOTORVOERTUIGENTECHNIEK Nico Berg, Hennie Bol, Wouter Ha- braken, Jeroen Kraan, Ronald Loesberg, Rob van der Marei, Mat- thijsvan der Niet, Marcel Nout, Gerrit Ouwehand, Robert van der Plas, Ronny Sanders, Sebastiaan Spoormakers, Rob van Steyn, Vin cent Tiele, Jerry van Tongeren, Walter Veldhuis, Ton WongYiu. MECHANISCHE TECHNIEK Dimitri Beyenbach, Jelle Hoogen- boom, Jeroen Kamer, Lucas Kuij- pers, Gijs Lieverse, Willem van der Plas, Bas Post, Limme Riksma, Jos Veldhuis, Jeffrie van der Zeeuw, Kahlid Zerrou. CONSUMPTIEVE TECHNIEK BROOD-BANKETBAKKEN Martijn Altorf, Jolanda Bouwman, Reiniervan Doorn, Joost van Herk, Mark Meuleman, Anke Steffers, Monique de Water, Jan Willem Weenink, Linda van Weizen, Harry van Wissen. CONSUMPTIEVE TECHNIEK KO KEN/SERVEREN Jacob Bronkhorst, Angela Crobu, Patrick van Es, Pierre Hoenselaar, .Sander van Klinken, Günthervan der Knijff, Patrick Leemans, Erwin Noordover, Patrick van der Pluym, Adem Sungur. VERZORGING Jamila BelaidiJoyce van Dijk, Alie van Eijgen, Christine Klopstra, Lin da Weijermans. VERKOOP Sylvia Amersfoort, Carolien Hilie brand, Chantal Mieremet, Nadia Water, Maaike van der Weijden. MAVO Sabrina van der Blom, Jos van Deursen, Marc van Eendenburg, Esther Groen, Claudius Jahshan. Bianca Janssen, Marleen Kaijen Meryem Keijzer, H ara ld van Klai ren, Robin Lubbe, Eefjevan der Marei, Esta Mc Caw, Rikkert Mu neke, Wilma van der Nagel, Niet Noort, Amrita Phagu, Sebastiaar Roest, Melana Sijtsma, Daniëlle Slegtenhorst, Sandra Tebbenhol Heieen van der Valk, Wendy Vo gelenzang, Michael van Weerlee Sabrina van Zeist, Wendy Zirkze I Barbara van der Zon. Slagroomtaarten voor geslaagden Het Leidsch Dagblad publiceert in deze periode regelmatig dei men van geslaagden. Elke dag dat we de opgaven van scholen drukken, trekken we uit de lijsten een aantal namen. Zij krijgen' het Leidsch Dagblad gratis een slagroomtaart aangeboden. De gelukkigen kunnen bellen met de medewerkers van het red tiesecretariaat (071-356401/356402). Zij nemen het adres op versturen de brief waarmee de taart kan worden opgehaald op' derstaand adres. De winnaar van vandaag is Marcel Geuke. tfakketUktiehii/ïeahOOM Steenstraat 45/47 Leiden Tel. 071 -142343

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 10