Voorschotenaren willen geen kunstwerk in vijver Ander Afrika Leiden Regio iiefstal van graven omt geregeld voor e politiek en de bibliotheek zijne dag voor de veteranen LEIDERDORP Koudenhoorn krijgt renplek voor honden Warmond verhoogt bijdrage Hulpfonds Meer snelbussen voor scholieren _p iacj y juni .cees van hoore )lc van voorpagina s G. Keuzenkamp, directeur toti de gelijknamige firma in 0 ursteen, die zowel in Lei- als Den Haag een zaak g t, is de diefstal op begraaf- |sen niets nieuws meer. Icomt geregeld voor dat er ;n van een graf worden ge in. Engeltjes, kleine sculptu- iportretjes, noem maar op. ook dingen van waarde, bronzen beeldjes of dier- voorwerpen die de nabe- ïden op een graf hebben la- seti aanbrengen. Wij adviseren n, sic iensen die dingen goed vast nd« ten zetten. Het is altijd een 'a trieste zaak als zoiets ge- t. Ik vind het ronduit erger- De mensen die dat doen >en geen moraal meer." heerder D.L. van Duyn van .Sëeidse begraafplaats De Zijl- t ziet af en toe wel dat sen bloemen weghalen bij graf en ze op een ander graf leggen. ,,Dan ga ik alleen staan kijken en vaak leg- nesfee ze dan gauw terug. En als et niet doen, spreek ik hen Want zoiets kun je echt maken, vind ik. Je staat er- te kijken wat mensen zelfs i, vien begraafplaats nog kun- 1 uithalen. Ik heb hier een 9,3|l en die is de hele dag Daar kunnen de mensen kaarsje opsteken. Nou, dan iemand drie vier kaarsen eken, maar betalen, ho r. Er is wel eens een vrouw eest die acht kaarsen in ;lk,n' HRIJVENDE LEZERS juni jl was ik aanwezig op protest-manifestatie in de iotheek Zuid-West, die zal den gesloten op 1 oktober Iedereen was aanwezig: ujt lolkinderen, vertegenwoor- rs van basisscholen, veront- nje mensen uit Leiden-Zuid, iten, fotografen en de heer (directeur openbare bi theken Leiden). Wethouder S.lgenberg was de grote afwe- maar had iemand ge- Vaar waren de politieke par- ■Imiddels weten we allemaal zij alleen in de Leidse bur- geïnteresseerd zijn als er bezingen komen. Kijk naar bebouwing van de Vijf Meil- Kijk naar het Militair Gast- Zoek de groene plekjes in Jen, die onder woningen verdwijnen. Van de SP en Groen Links wa ren er wel vertegenwoordigers. Zij zijn dan ook de enige politie ke partijen in LeidenTdie willen luisteren naar- de inwoners. Mijn dank gaat uit naar de pro- testgroep die de manifestatie georganiseerd heeft. Zij reali seerden zich, dat als wij niet van ons laten horen, alles verloren zal gaan. Mensen in de Mors en in Lei- den-Noord. Protesteer tegen de sluiting van jullie bibliotheek-fi lialen. Misschien zal de politiek eindelijk een keer gaan luisteren en beseffen dat niet alles weg- bezuinigd mag en kan worden. Een boze inwoner van Leiden, Mevrouw Bouman, Leiden. naar aanleiding van een re in het L.D. van 11 mei iver de uitreiking van het stluw-Guinea Herinnerings lis op het Marinevliegkamp e^r kenburg. Mijn echtgenoot was ook een de hondervijftig genodig- en heeft daar met de ande- :a veteranen een fijne herinne- gaan. lierbij nog dank aan alle ma- emensen voor de onvergete- e dag, want om zoiets goed aten verlopen: proficiat! haar tas deed. Dat zag ik. De volgende dag bracht ze ze weer terug met een briefje erbij waar in stond dat ze spijt had gekre gen." „Maar ach, voor de rest valt het hier wel mee. Ik woon bij het kerkhof dus ik heb er goed zicht op. Maar vorig jaar op 3 oktober schrok ik me 's nachts toch wel lam. Toen liepen er al lemaal van die figuren met zwarte kappen op over de be graafplaats. Van die occulte fi guren. Ze waren een séance aan het houden. Ze keken strak voor zich uit. helemaal in trance. Ik ben zelf evangelisch dus dat ge donder moet ik hier niet heb ben. Ik heb die lieden onmid dellijk weggestuurd Op de Voorschotense be graafplaats Rosenburch kwinke leren de vogeltjes naar harte lust. Maar tussen hun liederen door is het er stil, sereen stil. Het lijkt wel alsof de doden iets van hun rust meegeven aan de natuur. In de verte staat een graafmachine, waarmee be heerder Oudendorp bezig is. „Nee", zegt hij, „zulke diefstal len komen hier gelukkig niet veel voor. Er gebeurt wel eens wat natuurlijk, maar dat kun je toch niet voorkomen. Kijk, als ik mensen met bloemen de ver keerde kant op zie lopen, ga ik ze wel achterna. Dan blijkt meestal dat ze te veel bloemen bij zich hadden. Natuurlijk, let ik op, maar ja, je kunt natuurlijk niet met een geweer bij het hek gaan staan." Omwonenden van de vijver aan de Richard Wagnerlaan in Voorschoten willen geen kunstwerk in het water. In een felle discussie maakten zij gisteravond tijdens een in formatieavond hun bezwaren bekend. Kunstenaar K. Bierman presenteerde het ontwerp van zijn kunstwerk, dat naar verwachting eind september wordt geplaatst. voelen ons bedonderd, dit is dictatuur", aldus een buurtbe woner. Volgens wethouder H. Smits zijn er echter geen fouten ge maakt. „Het gaat hier om een informatieavond en niet om een inspraakavond", legde Smits uit. „Bezwaren konden ingediend worden toen de bouwaanvraag voor het kunst werk is ingediend. Die aanvraag is gepubliceerd in de krant. Bo- voorschoten alice van schuppen Nog voordat de kunstenaar zijn ontwerp kon toelichten, stapte één van de buurtbewoners op. „Die man had betonvlechter moeten worden", riep hij wij zend op Bierman, waarna hij woedend de zaal verliet. Een aantal aanwezigen was vooral kwaad op de gemeente, omdat er onduidelijkheid zou zijn over de inspraakprocedure. „Wij vendien was het beeldenplan van de gemeente vorig jaar al bekend." Bierman heeft met zijn ont werp zoveel mogelijk inge speeld op de omgeving. Het kunstwerk bestaat uit drie transparante vaasvormen, ge maakt van staalstroken. „Het zijn natuurlijke vormen, die aan een tuinarchitectuur doen den ken", lichtte Bierman toe. De kunstenaar moet nog bekijken waar de vaasvormen in de vijver het beste tot hun recht komen. De omwonenden willen graag het vertrouwde en natuurlijke karakter van de vijver in stand houden. „Wij bestuderen de vij ver altijd", vertelde één van de aanwezigen. „Door dit kunst werk wordt het golvenspel doorbroken. Bovendien blijft er allemaal vuil in het kunstwerk hangen." Andere -buurtbewoners na men het op voor de kinderen uit de buurt. „De vijver wordt 's winters altijd als ijshockeyveld gebruikt en 's zomers varen kin deren er met bootjes." Wethouder Smits drong er op aan de zaak wat positiever te bekijken. „Het gapt om een ver fraaiing van de vijver, het is geen massaal blok dat in de vij ver komt." Bierman stoorde zich niet aan de kritiek van de buurtbewoners. „Het is logisch, er gebeurt iets nieuws. Mensen zijn nu eenmaal bang voor ver andering." Daarom is voor velen het on derschrift bij de foto in de krant nogal stuitend. Waarom het verhaal van een man uit Sassenheim die het waarschijnlijk niet zo naar zijn zin had? Die man had lekker thuis moeten blijven, dan had hij ook voor anderen de napret niet verziekt. Mw. Mornaut, echtgenote van een Nieuw-Guinea vete raan, Noordwijk. Meubels en kunst horen bij elkaar, daarom doet Meubelplein Leiderdorp mee aan hetJandelijke nkunstfestival. In iedere zaak zal een eigen tijdse kunstena(a)r(es) drie weken zijn/haar werk exposeren. Van abstract tot realistisch, van olieverf tot ets. Meubelplein Leiderdorp ligt pal aan de A4 tussen Rottendam en MEUBELPLEIN Amsterdam, arslag Leiderdorp. Informatie: 071 - 416585. warmond arie schakenbos De bijdrage van de gemeente Warmond aan het Hulpfonds wordt met 90 cent verhoogd tot 1 gulden 90 per inwoner. Alleen de WD stemde gisteravond in de gemeenteraad tegen de ver hoging. De bedoeling van het fonds is om de financieel min der draagkrachtigen in staat té stellen deel te nemen aan het sociaal-cultureel leven. Behalve door de gemeente wordt het fonds gevoed door de rK Paro chiële Charitas Instelling (PCI) en de Diakonie van de Her vormde Gemeente. WD-raadlsid C. Saris maakte zich boos over de vanzelfspre kendheid waarmee de andere fracties de gemeentelijke .bijdra ge benaderden. Het zou wel eens kunnen zijn dat financiële deelname van de gemeente Warmond in het Hulpfonds niet tot de kerntaken behoort. „Wanneer nu de middelen wor den verruimd en dat later weer teruggedraaid moet worden, ben je niet eerlijk bezig." Daar om wees een boze Saris het voorstel af. Zowel Progressief Warmond (PW) als het CDA vindt de doel stelling van het Hulpfonds be langrijk genoeg om niet op de kerntakendiscussie te wachten. Zij schatten de kans op voort zetting van de gemeentelijke bijdrage na de kerntakendiscus sie ook hoger in dan hun WD Tot op heden wordt er slechts in geringe mate van het Hulp fonds gebruikgemaakt. Met het verruimen van de doelstelling en het vergroten van het budget verwacht de raad een verdubbe ling van het aantal aanvragen. Om dat te realiseren zal het fonds meer onder de aandacht van de potentiële gegadigden worden gebracht. chef «henny van egmond. 071-356414. plv -chef hans koenekoop, 071-356429 warmond» CDA raadslid C. v. Schie. „Het verzwakte wild heeft in de win ter geen faire kans tegen hon den," aldus een gepikeerde wet houder. Na een korte schorsing ging PW akkoord met de hondenuit- renplaats, mits aan een aantal voorwaarden werd voldaan. Zo moet de plek zodanig worden gekozen dat het hek vanaf de Leede gezien wegvalt tegen de bomen erachter en moet duide lijk worden aangeven wat wel en niet mag. Bovendien moeten B en W in september met een voorstel ko men over de hondentoiletten. Wethouder W. de Vos kon daar in grote lijnen mee akkoord gaan, zodat het voorstel una niem werd aangenomen. Op het recreatie-eiland Kou denhoorn - komt een 'hondenuitrenplaats'. Na een schorsing in de Warmondse ge meenteraad van gisteravond ging ook het tegenstribbelende Progressief Warmond (PW) ak koord. PW wil liever hondentoi letten op strategische plekken en vindt dat honden in de win termaanden mogen loslopen op Koudenhoorn. PW-raadslid A. Heemskerk verkondigde dat de uitrenplaats geen oplossing is voor het hon denpoepprobleem en het bijbe horende hek is een storend ele ment op het recreatie-eiland. Maar het alternatief van PW vond geen genade in de ogen van wethouder J. Wassenaar en FLODDER - Attractiepark Duinrell in Wassenaar staat zaterdag 24 juni in het teken van het bioscoopsucces Flodder. Aanleiding voor het evenement is de première van de derde film over deze a-sociale familie. Bezoekers kunnen zich laten fotograferen op de filmset. Ook kunnen ze zich laten omtoveren tot een van de figuren uit de film, waarbij prijzen vallen te winnen. Ma Flodder, dochter Kees en zoon Johnnnie reiken de prijzen uit. VRIJE TIJD ALPHEN AAN DEN RUN Bingo. De speeltuin- en buurtvereniging Vreugdeoord houdt zater dag 10 juni een bingo in het verenigingsgebouw De Vierhoek aan de Vorselenburgstraat. Aanvang: 20 uur. Cactus. De vereniging Succulenta van verzamelaars van cactussen en vetplanten houdt op zaterdag 10 juni een beurs in de oranjerie van de Leidse Hortus. De beurs duurt van 10-16 uur. Vissen. Kinderen tot 16 jaar kunnen op zaterdag 10 juni meedoen aan de jaarlijkse viswedstrijd van speeltuin- en buurtvereniging Vreugdeoord. Deelnemers kunnen zich om acht uur melden bij de speeltuin aan de Vorselenburgstraat. Van daaruit vertrekken auto's naar de visstekkies. Opgeven: 01720-95252. Barbecue. Buurthuis Westerhaven aan de Emmalèan luidt op zon dag 11 juni de zomer in met een barbecuefeest vanaf 16 uur. Mee- eten kost 12,50. Opgeven via telefoonnummer 01720-75744. LEIDEN s. De vereniging voor natuur- en milieu-educatie IVN wandelt op zondag 11 juni over de begraafplaats Groenensteeg. De wandeling begint om 14 uur bij het hek van de begraafplaats aan het einde van de Groenesteeg. Op dezelfde tijd houdt de IVN ook een wandeling in Cronesteijn. Daar verzamelen de wandelaars zich om 14 uur bij de spoorbrug aan de Kanaal weg. Computers. Docos-tafeltennis en de Hobby Computer Club houden op zondag 11 juni een computermiddag in het Docos-verenigings- gebouw aan de Hoge Morsweg. Vanaf 13.30 uur zijn er demonstra ties en kan er gratis worden getafeltennist. Batjes zijn aanwezig. LEIDERDORP Sloten. Een fietstocht langs de sloten staat zondag 11 juni op het programma van de vereniging voor natuur- en milieu IVN. De fiets tocht duurt van 13-17 uur en begint bij het Milieu Educatie Centrum bij de kinderboerderij in Leiderdorp. LEIMUIDEN Fietsen. Scouting '63 uit Leimuiden heeft op zondag 11 juni een fietstocht van 50 kilomter uitgestippeld in de regio. Gestart wordt tussen 10 en 14 uur bij het nieuwe clubgebouw aan de Kerklaan. Deelname kost 4 gulden. OEGSTGEEST Bomen. De vereniging voor natuur- en milieueducatie IVN houdt op zondag 11 juni een bomenwandelingdoor de lanen van Oegstgeest. De wandeling begint om 11 uur bij het raadhuis aan het Wilhelmi- napark. VOORSCHOTEN Wandeling. De bomen langs de straten in Voorschoten staan cen traal tijdens een wandeling van de vereniging voor natuur- en milieueducatie IVN op zondag 11 juni. De wandeling begint om 14 uur bij het Educatief Centrum aan de Prins Bernhardlaan. WARMOND Groen. In de werkkamer Galerie de Pomp in de Dorpsstraat staat het thema 'groen' centraal. De openingstijden van de galerie zijn dins dag van 19-21 uur, woensdag, donderdag, zaterdag en zondag van 14-16 uur. 4, irderij Val- dam aan de steekterweg llphen. Een :i renbedrijf onderdak ft aan groe- iverstande- gehandicap- Het ge- 7] iw is eigen- itl n van de I, htingGemi- 01 in Gouda. De irderij is on- feer twee- iderd jaar i De naam kendam is er >r de stich- g! g uit de ar- even opge- keld. m Dijkman a orkruist dage- 1 seen groot :l van de «k om het uws voor de li nt in beeld !tte leggen, jens die ritten langs lei 'beeldige kjes die niet eet hot news rmen, maar zeker waard Na Oegstgeest, nu ook naar Leiderdorp oegstgeest/alkemade monica wesseling De snelbus naar Oegstgeest speciaal voor scholieren rijdt ook na de zomer weer. Voor waarde is dat er 40 tot 50 scho lieren uit de Haarlemmermeer dagelijks van de bus gebruik maken, maar de busmaatschap pij NZI I heeft er alle vertrouwen in dat dit het geval zal zijn. Bo vendien komt er wellicht een sneldienst voor scholieren uit Alkemade naar de scholen aan de Kagerstraat in Leiden en in Leiden Zuid-West. De belang stelling hiervoor moet nog wor den gepeild. Sinds januari van dit jaar rijdt er 's morgens een speciale NZH-scholierenbus van Nieuw- Vennep, Abbenes en Kaag-dorp naar het Rijnlands Lyceum aan de Apollolaan en de scholenge meenschap Duinzigt aan de Wijttenbachweg in Oegstgeest. De bus, met het nummer ne gen, rijdt alleen s morgens: 's middags gaan de leerlingen met de reguliere dienst terug. Na een proefperiode, waarin bleek dat aan deze vorm van vervoer grote behoefte is, heeft de NZH besloten om ook vol gend jaar deze service weer te bieden. Begin van het komende schooljaar kunnen de leerlingen zich inschrijven. De proef die deze winter is gedaan met busvervoer tussen Alkemade en Leiderdorp is mis lukt: te weinig leerlingen maak ten gebruik van de dienst en de ze is dan ook inmiddels ge schrapt. Uit onderzoek van de NZH is echter gebleken dal er wel behoefte is aan vervoer tus sen Alkemade en loeiden. Na de zomer wordt de belangstelling hiervoor gepeild. Als, zoals de NZH verwacht, voldoende leer lingen zich opgeven, dan wordt deze lijn ingesteld. De NZH onderzoekt op of ook een lijn tussen de Haarlemmer meer en Leiden Zuid-West le vensvatbaar is. Leerlingen die 's morgens met de scholierensnelbus rei zen, moeten hiervoor een spe ciaal abonnement aanschaffen. 21.25 uur Nederland 1 KRO presentatoren op zoek naar de kleurrijke kant van een verloren gewaand continent

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 13