Gebreselassie onsterfelijk in Hengelo ►btokdijk zevende p NK zevenkamp lertzberger en Zandbergen oldoen aan verwachtingen Kanshebbers in Parijs achter elkaar naar huis Sport La Lau op herhaling Van den Burgh houdt stand Eltingh verknalt het zelf NSDAG 6 JUN11995 chef willem spierdijk, 071 -356464, plv.-chef rob onderwater, 071-356463 jmiet Goormachtigh en De Bruin engelo Jacqueline Goormachtigh en Corrie de Bruin hebben jdens het voorprogramma van de Adriaan Paulen Memorial in lengelo de limiet (60,00 m) discuswerpen voor het wereldkam- ioenschap in Göteborg gehaald. Goormachtigh wierp 61,08 V( ïeter. De Bruin haalde een afstand van 60,50 meter. Het bete- ende een.verbetering van het nationale jeugdrecord, dat sedert mei (Eindhoven) met 59,58 meter reeds op haar naam stond. toeister Femke Dekker ongenaakbaar msterdam Femke Dekker steekt een week voor de Nederlandse e ampioenschappen in glanzende vorm. De 16-jarige roeister an Die Leythe vestigde afgelopen zaterdag op de Amsterdamse osbaan in de skif een baanrecord voor junioren op de 2000 5.01). Zondag voegde Dekker aan die overwinning een zege en en Bosbaanrecord toe in de dubbel-twee (baanrecord 7.19). Iet Maartje Breeman van DDS (Delft) verwees zij haar clubge- ote Marieke van Rijn met Christel Rijnten van RVA (Alphen aan en Rijn) naar de tweede plaats (7.21). Wendy van Vliet (RVA) igde met Maartje van der Meulen (De Amstel) beslag op de der plaats (7.24). In de skif gleed Van Vliet een kwart minuut na lekker als tweede over de Finish. ien wilmar kortleever )0jats behaald bij de nationale lt npioenschappen zevenkamp Apeldoorn. Met vijf individu- - persoonlijke records verbe de de Alphense atlete haar ite totaal met ruim vierhon- rd punten tot 4782. (nderhalve maand geleden g leek een gebroken teen uit- ,j ireid roet in het eten te gooi- van de- 23-jarige atlete van V '36. Een voorspoedig her- zorgde echter voor een pijn- r°a> verlopen kampioenschap, j(jt arbij ze slechts op haar door- ins sterkste nummers ver- en y^jOgspringen wat nadeel leek te ef,dervinden van de onderbre- let doel van 4700 punten is or dit alles meteen begin juni gerealiseerd. „Nu ga ik voor vijfduizend, maar dan wel gend jaar. Ik denk dat ik op nummers nog progressie i boeken, maar zeker op ver °°g j^n de schaduw van de Henge- e Ad Paulen Memorial werd teren in Alphen aan den Rijn aarlijkse Pinkstermeeting af- (erkt. De beste prestaties wa- v# nationaal voor de Rotter- mse verspringer Ellsworth inuel (7,31) en de 110 meter rdenloper Robin Korving die baanrecord vèroverde op.de meter horden (14,07). fooral de Alphense atleten *(ren goed op dreef. De jonge Tinter Martijn Ungerer won bij de twee jaar oudere A- -diioren eenvoudig de 100 me- (11,18). Lynda Verhorst liep i sterke finale op ditzelfde Jmmer, waarop ze in een goe- 12,52 de derde plaats mee- ;te. Bij de junioren toonde Brenda van der Laan haar legom peter klein goede vorm met een nieuwe toptijd op de 400 meter (59,70). Sandra Vendel pakte in haar eerste wedstrijd hinkstapsprin- gen meteen het clubrecord van AAV (10,72). Op de drie kilometer vochten atleten van AAV een spannende onderlinge strijd uit. Hans Wubben trok aan het langste einde (8.49,05), verrassend dicht gevolgd door Leon van der Meijden (8.50,05) en iets ver derop Freek Buikema (8.54,85). Alleen Bataven-veteraan Henk van Velzen nestelde zich tussen hen (8.54,07). Bij de vrouwen heersten de Bataven. In een drachtige samenwerking ging realiseerden Marja Hogenboom (10.27,39) en Lenie van der Plas (10.28,21) rappe tijden. Namens De Spartaan liep Jennifer Am- merlaan een goede 400 meter (60,79) en Hubert Kops (derde plaats) een snelle 110 meter horden (15,55). Nicole van Grie ken snelde naar 2.24,45 op de 800 meter. AAV-atlete Julia van den Berg pakte' de derde plaats met een discusworp van 38,58. In de districtsfinale van de ju nioren B-competitie, gisteren in Lisse, plaatste geen van de re gionale verenigingen ziclï voor de nationale eindstrijd. Het bes te waren met twee zesde plaat sen de Lisser ploegen van De Spartaan. Bij de jongens pakte F.d Warmerdem veel punten op de 110 meter horden (14,9) en het verspringen (5,77). Hink- stapper Michel Faas ging over de twaalf meter (12,08). Thijs Izeboud wierp de speer naar 45,92. Bij de meisjes dubbelde vooral Debbie van der Kraan sterk (15,3 over 100 meter hor den en 29,46 discus). Opvallen der waren de 1,60 meter hoog- tesprong van de AV Hollandse M-arieke van Velzen en de 12,9 van 100 meter-sprintster Karine Bakker (Bataven). Hij is een durfal. Maar bo venal iemand die drom mels goed weet waar hij mee bezig is. Haile Gebre selassie. Zijn naam wordt in Hengelo sinds gisteren in goud geschreven. Voor het tweede achtereenvol gende jaar schonk de on weerstaanbare Ethiopiër de Adriaan Paulen Memo rial een wereldrecord. Dit maal op de 10 kilometer: 26.43.53. De toptijd van de Keniaan Sigei werd on danks een venijnige wind met een verbluffende ne gen seconden aan flarden gelopen. hengelo frans dreissen gpd-verslaggever 'Turbo' Gebreselassie werd aan de meet bestormd door fotogra fen en uitzinnige fans alvorens hij regisseur Jos Hermens innig om de hals vloog. ,,We hebben het toch weer geflikt", zei de donkere gazelle zoals immer bescheiden. De frêle Afrikaan, die een bonus van 25.000 dollar tegemoet kan zien, was leeg van binnen, maar trots, voldaan en blij. De recordrace was perfect georganiseerd. De vlag stond al klaar, het publiek was voor het startschot bespeeld en in de be nen van Gebreselassie had zich het nodige 'vuurwerk' opgesta peld. De 'looprobot' nam de tussentijden goed in zich op en programmeerde zich als het ware voor de vernietigende ren. En met een onvoorstelbaar ge voel voor regelmaat daverde hij over de baan. Hermens zorgde met korte instructies voor de afstemming tijdens de race. „Alles zat mee. Haile Gebreselassie na zijn onnavolgbare tien kilometer: „Ik heb voor dit record geleefd en getraind." De hazen, het weer en het pu bliek", zei Hermens na afloop vol trots. Hij verwacht dat het wereldrecord ook organisato risch zijn vruchten af werpt. „We werken nu met een begro ting van 1,4 miljoen. Volgend jaar wordt dat hopelijk 2 mil joen. Zodat we ons eens een keertje met de grote jongens kunnen meten." Een plensbui had veel deelne mers de hoop op aansprekende prestaties ontnomen. De mees te toptijden kwamen bijna let terlijk uit de lucht vallen. De 11.00 seconden van Merlene Ottey op de 100 meter bijvoor beeld. Goed voor een wereld- jaarprestatie. Net als de 8.12.02 van de Marokkaan Khattabi op de steeple en de 20.48 meter van de Duitse Kumbernuss met de kogel. De regen had vooral de lucht gereinigd en verrijkt met zuurstof voor de aanval van Gebreselassie. Hij was er klaar voor. Gebre selassie was overtuigd van zijn krachten en maaide kort voor zijn vertrek nog even 'H: 10 K' in zijn gazon. Haile, 10 kilome ter. „Mijn obsessie voor dit jaar. Ik heb voor dit record geleefd en getraind." Een jaar na de grensverleggende tijd op de 5000 meter en een week na de wereldtijd op de twee mijl, kreeg Gebreselassie dus een nieuwe plaats in de geschiede nisboeken. De tien kilometer is een afstand die internationaal niet zo heel vaak wordt gelopen en dus eigenlijk nog braak ligt voor avonturiers. „Ik verwacht dan ook dat het record geen lang leven is beschoren." Al zal die loper dan wel de klasse van een Ondiecki, Sigei of Gebre selassie moeten hebben. Voor de wedstrijd dreigde de leiden wilmar kortleever medewerker Evenals vorig jaar was Joost la Lau gisteren de meest succes volle regio-atleet tijdens de Ad Paulen Memorial. De B-race over 3000 metef won de Bataaf voor het tweede achtereenvol gende jaar. Met de tijd van 8.17,78 was hij wel negen tellen langzamer dan toen. La Lau domineerde de wed strijd, waarin hij ruim twee kilo-' meter zelf het tempo dicteerde. „In de eindsprint wist ik dat ik de snelste was", zei hij. „Dus op In die race treedt ook La Laus clubgenoot Mark van Bel aan, die gisteren in de Hengelose B- race over 800 meter zijn per soonlijk record aanscherpte. Met 1.52,12 kwalificeerde hij zich voor de nationale kam pioenschappen volgende maand in Bergen op Zoom. Gis teren liep Van Bel een sterk middenstuk, waarin hij een gat dichtliep naar vijf koplopers. Diverse anderen profiteerden van zijn werk, zodat naast een het laatste stuk knalde ik vanaf goede tijd slechts de negende de vijfde plaats het hele groepje voorbij." Morgen hoopt de Leidse middenlange-afstandslo- per meer op de proef te worden gesteld als op het Arnhemse Pa pendal een race ovej" 1500 me ter wordt opgezet die weggaat op een scherpe tijd van 3.45. plek resteerde. De derde Bataaf die het goed deed in Hengelo was de jonge Stefan Hulisz, die in de race van La Lau tot tijd van 8.31 kwam, eveneens een nieuwe toptijd. Bataven-gastlid Iris Wullems ten slotte snelde naar 4.41,29 over de 1500 me ter, waarmee ze achterin het veld eindigde. Drie dagen na een tweede plaats op de dubbele afstand behaalde de Leidse atieet Ka- miel Maase bij de Amerikaanse studentenkampioenschappen slechts de negende plaats op de vijf kilometer. In een typische kampioenschapsrace weigerde iedereen in Knoxville het vuile werk op te knappen, zodat het tempo bijzonder laag lag. „Het was net joggen", zei de 23-jari- ge chemie-student. Na vier kilo meter van (meer dan) drie mi nuten kwam het aan op een eindsprint waarin Maase het moest afleggen tegen de 1500 meter-specialisten. Na een laatste kilometer van 2,5 minu ten liep hij daarbij 14.44, zeven seconden achter de winaar. Fabian van den Barselaar won twee afstanden in Turn hout. Door overvloedige regen val kwamen de tijden (11,13 en 22,31 op de 100 en 200 meter) minder uit de verf. De Haagse Vredespaleisloop was gisteren het terrein waarop Paul Overbeek en Huub Pragt een verdere stap zetten op de terugweg uit het blessureleed. Pragt werd vijfde in 31.17, ruim achter de winnende Rus Panin en marathonkampioen Bert van Vlaanderen). Bataaf Pragt werd in de laatste kilometers nog achterhaald door clubgenoot Overbeek, maar was met zijn tijd van 31.50 (Overbeek 31.40) tevreden. Joke Kleijweg spaarde zich op de vijf kilometer voor de dubbele afstand bij de Leiden marathon. Een tweede stek in 19.04 was haar resultaat, vier plaatsen voor clubgenote Astrid van Velden. iismedewerker hur Hertzberger en Charlotte ïdbergen hebben volgens de 1 vvachtingen de jeugdtitels 81 het tennisdistrict Leiden op ii naam geschreven. Jelle sterhoff en Ingrid van der rf s waren in de eindstrijd in de ftijdsgroep tot en met 16 jaar bij machte de favorieten te ppen. l iterker nog dan de vraag 'hoe ivinnen' lag de vraag 'hoe nu der met de loopbaan' in Hil- om op veler lippen. Tijdens prijsuitreiking werd meer- len en terecht vastgesteld, thet geselecteerd jeugdtennis uer een sterke plaats in het trict heeft ingenomen. De opleiding van de in september afscheid nemende Jackie Rear- don en haar opvolger, Ymco van Gorcom, levert jeugd aan, die nationaal aan de weg tim mert. Het zoeken naar een ge schikt vervolg op het jeugdcir- cuit is een weg met veel obsta kels. Hertzberger en Oosterhoff staan voor die keuze. De win naar, die vorig jaar een fraai sei zoen afsloot met de Master C-ti- tel van het LD tenniscircuit, heeft het daarbij eenvoudiger dan zijn clubgenoot bij TEAN. Hij heeft de hoogste jeugdtitel op zak en bleef tijdens de com petitie in de vierde klasse in het enkelspel ongeslagen. Ooster hoff bereikte de eindstrijd na op de rand van een nederlaag te gen Hgnrik Kroon te hebben ge balanceerd. Hij boog een ach terstand van één en 5-2 echter bekwaam om in een driesets winst. In de finale was de Wou- bruggenaar volledig uitgeblust. De nieuwe voorzitter geselec teerd jeugdtennis en opvolger van de scheidende Henk Brou wer, Martin de la Beij, kon ook de derde prijs aan een lid van zijn club TEAN overhandigen, zoonjurriaan. Zandbergen en Van der Plas sloten hun eindstrijd met twee maal 6-4 in het voordeel van de eerste af. De pas vijftienjarige winnares maakt volgend sei zoen nog wel deel uit van het geselecteerd jeugdtennis, haar club De Munnik is ondanks haar vele winstpartijen echter naar de vijfde klasse deerd. Arthur Hertzberger had in de finale van de districtskampioenschappen geen kind aan zijn clubgenoot Jelle Oosterhoff. foto holvast/mark lamers Oswald Matheussens werd bij en met 10 en 12 jaar zegevierde, Voorn. Ook de favoriete Martine de veertienjarigen de niet ge- wilde te goed tennis laten zien Griekspoor nam veel initiatiefin plande winnaar. Die rol was tegen een opponent die niets te de fraaiste finale van de dag. toebedacht aan Torben van der verliezen had. De kalme Uni- Dat werd het in de derde set te- Voorn. De Noordwijkerhoutse cummer was in twee sets de gen Femke de Boer wel be- jeugdspeler, die eerder wel tot baas over de onrust bij Van der loond. oeterwoude j ijpt titel terwoude peter klein 01 wismedewerker parus rene-van hattum gpd-verslaggever Dat Nederland geen zondag kranten heeft, kan lastig zijn. Op Roland Garros vloog in het lange pinksterweekeinde de ene na de andere kanshebber eruit. Boris Becker bleek weer eens een bar slechte verliezer; Jim Courier zei dat hij 'vreselijk pis sig' was, maar vooral op zichzelf en Michael Stich werd afge droogd. Bij de vrouwen was- Mary Pierce niet fit en had dus pech, en Jana Novotna's vertrek was een absoluut drama. Agas si, Bruguera, Muster en Chang bij de mannen en Sanchez, Graf en Martinez bij de vrouwen overleefden de Nederlandse krantenstilte wel. Wie bij de vrouwen ook nog meedoet en vandaag titelverde digster Sanchez-Vocario treft voor een plaats in de halve fina le, is Chanda Rubin. De num mer 53 van de ranglijst had ei genlijk al thuis moeten zitten in Louisiana in de Verenigde Sta ten, maar was betrokken bij de vreemdste tennispartij tot nu toe dit jaar. Novotna leidde za terdag met 5-0 in de derde set en 0-40 in de opslaggame van de Amerikaanse. Negen match points kreeg de Tsjechische, maar ze verloor 'de set én de partij met 8-6. Toen het 4-5 was geworden kon Novotna haar tranen al niet meer bedwingen. Net als Stefan Edberg en Pete Sampras moet ook Boris Becker maar blijven hopen dat hij in Parijs één keer de vorm bereikt, die hem liet winnen op alle an dere Grand Slam-toernooien. Becker verloor in vier sets van de volslagen onbekende, pas twintigjarige Roemeen Adrian Voinea. Natuurlijk moest hij za terdag, toen het druilerig was in Parijs urenlang wachten tot hij de baan op moest, maar dat moest Voinea ook. Becker zei na zijn verlies dat hij onder pro test de baan op was gegaan, maar geen van de scheidsrech ters wist daar iets van. Als Bec ker verliest is hij altijd ziek, zwak, misselijk of geblesseerd. Dat iemand beter heeft ge speeld, krijgt de Duitser niet over zijn lippen. Zaterdag was het dus het weer. Dat het een dag later, toen de partij afgerond moest worden, kurkdroog was, vergat de grote kampioen van weleer even. Voor wie nog nooit van Voi nea had gehoord, één troost: dat had Becker ook nog nooit. Voinea, nummer 128 in de rijen der profs, overleefde slechts met kunst- en vliegwerk het kwalifi catietoernooi, won daarin zijn derde partij pas in de derde en beslissende set met 8-6 van een nog onbekender Frans talent. Onbekend is de Roemeen nu niet meer, hij won gisteren ook van Andrei Chesnokov, in drie sets nog wel. Hij treft in de kwartfinale Michael Chang. Gis teren begon hij tegen Michael Stich moeizaam, maar vervol gens maakte hij drie sets nog maar nauwelijks fouten. Eerlijk Jim Courier was eerlijk, zichzelf dus. Hij had een paar goede ga mes gespeeld, maar te veel slechte en juist op cruciale mo menten, zei de drievoudig fina list in Parijs en oud-kampioen van 1991 en 1992 na de neder laag legen Alberto Costa (6-4 1- 6 7-6 6-4). Maar het leven gaat nauwelijks te stillen. Maar in al zijn bescheidenheid richt hij zijn pijlen in de rest van dit sei zoen op de wereldkampioen schappen in Götebtorg. Daar hoopt hij zijn succes te vertalen in goud. „Records kunnen elk moment weer worden gebro ken. Medailles pakt niemand'je meer af." De vreugde over de toppres tatie van Gebreselassie werd heel even getemperd door het blessureleed dat 800 meter loopster Stella Jongmans over viel. De Haagse-in-vorm werd halverwege de race het slachtof fer van een acute krampaanval in de rechterkuit. Jongmans barstte uit in tranen van on macht. Ze vreesde heel even voor een spierscheuring. Maar die angst bleek na een scan in het ziekenhuis ongegrond. „Als het even meezit sta ik volgende week weer op de baan." Jongmans was niet de enige die zich had voorgenomen om in Flengelo te vlammen. Dat zelfde gold voor steepleloper Marcel l,aros. De 23-jarige stu dent milieu-chemie uit Breda vond de tijd rijp om de WK-li- miet te slechten. Hij hield woord. De veelbelovende atleet werd in een gerenommeerd in ternationaal veld vijfde in 8.22.33 en verdiende daarmee een ticket naar Zweden. Dé Marokkaan Khattabi excelleerde met een wereldjaarprestatie: 8.12.02. Van uitstekend gehalte was ook het 800 meter optreden van Letitia Vriesde. De Surinaamse wind nog heel even de recor dambities te verwaaien. „Ik zag het even somber in. Ik was bang voor de wind. Maar tijdens de race verliep alles vlekkeloos. Dank zij de hazen Donovan en Bikila. Dankzij ook de massale steun van het publiek", zwaaide Gebreselassie de 16.000 toe schouwers extatisch lof toe. Het belooft een legendarisch »uit Rotterdam toonde haar airi- jaar te worden voor Gebreselas sie. „Welk record kan ik nog meer wensen?", vroeg de titaan met de lange adem zich af. De 3000 meter lonkt. De record- honger van Gebreselassie is bities door zo vroeg in het sei zoen al 1.58.75 te lopen. Zé hoefde alleen de favoriete Rai- ney (1.58.65) voor zich te dul den. Ester Goóssens werd vier de in 2.01.01. Zwemmers De Zijl/LGB met 22 medailles terug uit Duitsland leiden taco de vries De zwemmers van De Zijl/LGB zijn overladen met medailles terug gekeerd uit het Duitse Nordhorn. Daar hielden de Leidenaars in een internationale wedstrijd 22 medailles over aan 81 starts. In het 50m-buitenbad trok Robin Sprinkhuizen fel van leer met overwinningen pp de 200 en 400m vrij voor mannen (1.59.08 en 4.13.85), gevolgd door twee tweede plaatsen op de 100m vrij en vlinder (54.77 en 59.91). Het weekeinde eindigde voor hem mejt twee bronzen medailles op de 100 en 200m rug: 1.03.72 en 2.24.75., Ook Jorien Kleiwegt (1979) had met vijf medailles een flink aan deel in het Leidse succes. Maar liefst vier gouden medailles kreeg ze omgehangen. De 100 en 200m rug gingen in 1.09.22 en 2.30.58, terwijl de 200 en 400m vrij 2.14.86 en 4.42.26 duurden. Op die laatste afstand was Kleiwegt ook all-inn de snelste. Op de 100m vlinder kreeg de Leidse ten slotte brons uitgereikt: 113.84. Diederik Huybers (1981) zegevierde op de 100m vrij (1.02.31), maar kwam op de 100m rug en 400m vrij net te kort. Met 1.16.12 en 5.01.55 werd hij twee maal tweede. Op de 200m wissel behaalde Huybers een nieuwe NJK-limiet. Zijn 2.36.96 leverde daarnaast ook nog brons op, evenals zijn 2.19.22 op de 200m vrij. Sven Meyers, die zich zaterdag in Almelo niet plaatste voor de jeugd olympische dagen, kwam zondag in Nordhorn tot een over winning op de 200m wissel voor jongens 1981: 2.33.39. De 200m vrij en de 100m school leverden via 2.15.84 en 1.18.66 twee tweede plaatsen op. Leeftijdsgenoot Twan Martijn kreeg dubbel brons door op de 200m school 2.59.58 en op de lOOm rug 1.18.59 neer te zet ten. Jeroen Sprinkhuizen (1980) maakte met zijn 2.53.66 (zilver) op de 200m school de 22 medailles vol. de tussentijden de voorsprong teruglopen. „Ik hield het op een half minuutje. Kijk ik honderd meter voor de finish achterom zit Gosselink ineens op vijf me ter achter me. Gelukkig kreeg ik zo'n adrenalinestoot dat ik meteen weg was, want het zal me toch niet gebeuren dat ik met zo'n voorsprong op het laatst nog verlies." Jan van der Marei beet ziqn nu nog stuk op Van den Burgh. De ingenieur uit Ter Aar lijkt precies op tijd hersteld voor de halve triathlon in Nieuwkoop van volgende week. Van der Marei won daar de afgelopen zes jaar vier keer en werd twee maal tweede. Mart Moraal (De Zijl/LGB) lag goed in de wed strijd, maar de veteraan pit Oegstgeest werd door een lekke band teruggeslagen. leiden wilmar kortleever medewerker Met de winst in een wedstrijd uit de nationale teamcompetitie heeft triatleet Casper van den Burgh zaterdag in Rijkevoort de eerste grote zege uit zijn carriè re behaald. De Leidenaar hield van zijn ruime voorsprong na de afsluitende loopetappe pre cies drie tellen over. Als eerste uit het water na de kilometer zwemmen, bouwde de 22-jarige Leidenaar gestaag aan zijn voorsprong over de veertig kilo meter fietsen. Halverwege lag hij al 1.20 voor op zijn naaste belagers, waarna Van den Burgh net als in de laatste wedstrijden gas terug nam om de schade bij het lopen te beperken. Gaande weg de afsluitende tien kilome ter hoorde de Leidse atleet bij verder. Met Wimbledon bij voorbeeld, waar hij nog altijd een keer wil toeslaan. Dat wil Mary Pierce ook, als ze tenminste fit is dan. Alles wat in Frankrijk weet hoe een ten nisracket eruit ziet, hoopte een jaar lang op een nieuwe finale met de Parisienne, net als vorig jaar, toen ze Graf van het gravel ranselde en pas in de eindstrijd voor Sanchez boog. Maar Pierce kwakkelde sinds haar Grand Slam-overwinning in februari in Melbourne met een schouder blessure, een nierinfectie en met een liesblessure. Zelf wist ze wel dat ze op Roland Garros kansloos was. Het wachten was slechts op een obstakel dat te hoog zou zijn om met haar kwakkelende lijf te beklimmen en dat was Iva Majoli uit Kroa tië, groot talent van pas 17 jaar. Hij had de derde set zelf ver knald en in de vierde set had hij als service-volleyspeler meer last van de natte en dus trage baan en ballen dan de baseliner Larsson. Jacco El tingh had na zijn nederlaag zaterdag in de derde ronde van de open Franse kam pioenschappen tegen Magnus Larsson flink de pest in. Gaf zichzelf de meeste schuld van het 4-6 7-5 6-7 en 3-6 verlies, maar het druilerige weer ook wel een beetje. Aanvallers hebben meer last van natte en zware ballen en natte en dus tragere gravelba- nen dan baseliners. Baseliners krijgen in dat geval telkens fracties van een seconde meer om te reageren of om volleys nog te retourneren. Waarom er doorgespeeld moest worden in het aanhoudende gedrup snapte Eltingh niet. „Komt die scheidsrechter van zijn stoel af, gaat hij een beetje dom lo pen glijden op de baan, terwijl hij nooit op een baan staat en laat hij toch doorgaan. Wij mogen zelf niet stoppen. Maar ze sturen geen nieuwe partijen de baan op, dat is toch krom." Eltingh is echter nog niet naar huis. Met Paul Haarhuis plaatste hij zich gisteren voor de kwartfinale mannendub- belspel door een drie sets overwinning op Jan Siemerink en Mark Knowles van dé Bahama's. Roland Garros win nen is dit jaar het grote doel van de oud-wereldkampioe nen, die ook al eens in Mel bourne en New York wonnen. Daarvoor moeten ze nog drie partijen winnen.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17