GA Eagles niet blij met favorietenro Real Madrid eindelijk kampioen; Ierland blameert zieh Sport Van der Sloot tweede bij Pinksterraces A-status Zandvoort DINSDAG 6 JUN11995 983 WILLEM SPIERDIJK, 071-356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071-35 zandvoort wim de grood autosportmedewerker Alle ingrediënten die het wegra- cen spectaculair maken, waren tijdens de Pinksterdagen te vin den op het Circuitpark Zand voort. De circa 8000 toeschou wers beleefden een prima dag. Zelden heeft de safety car zoveel kilometers gemaakt als gisteren. Sandra van der Sloot uit Al phen aan den Rijn deed in haar Citroën AX GTi in de gelijkna mige cupstrijd weer goede za ken. Tijdens de trainingen had zij een tweede plaats weten te behalen achter Rob Karst. Dit duo kende een uitstekende start, totdat in de tiende ronde de safety car het circuit opkwam en het hele veld ineen schoof. Na de herstart heropende de Al- phense de aanval op Karst. In een bloedstollende eindfase pikte Van der Sloot nog even de kop, maar in de slotronde was het Karst die de langste adem had. Ferry Duijvenvoorde uit Noordwijkerhout kreeg een stop en go penalty en verspeelde daardoor een goede klassering. Dat zou toch al een probleem geworden zijn, gelet op zijn 21ste startpositie. Regiogenoten Bas van Son, Berend Gesman en Gaby Uljee eindigden op de 8ste, respectievelijk 17de en 18de plaats. De Noordwijkse Vanessa Huisman werd tiende. Anita de Kraa uit Oegstgeest werd als 20ste. Wout van Reenen uit Voor schoten maakte zijn debuut in de Marcos Challenge Cup. Tot de vijfde ronde presteerde hij voortreffelijk op een tweede plaats. Toen werd de motor te warm en viel Van Reenen terug naar de vijfde plek. In de 15de ronde was het helemaal raak toen de Voorschotenaar van de baan werd getikt en door de op gelopen schade, doorrijden on mogelijk bleek. De race voor de Compact Cars kende ook een safety car situatie. In de tweede ronde crashten twee Mini's in de Ger- lachbocht. Amee Caron uit Rijnsaterwoude kon met haar Rover 114 die situatie maar net ontwijken. Ze was gestart vanaf een tweede positie. In de 12de ronde kroop ze naar de kop, maar drie ronden verder was er weer een crash waardoor de ra ce geneutraliseerd werd. Toch won Caron en blijft ze het klas sement aanvoeren. Echtgenoot Frank Caron was minder succesvol in de Marl boro Renault Clio Cup. In zijn race over twee heats werd hij 6de en 5de. Caron bezet de der de plek in het klassement, dat aangevoerd wordt door Frans Verschuur. Lex Proper uit Oegstgeest kwam met zijn AKAM Porsche 911 voor het eerst in actie tij dens de Ferrari Porsche Chal lenge. De vorige races op de Nümburgring en op Donning- ton waren voor Proper geen succes. „Nu moet het gebeu ren", sprak de Oegstgeestenaar voor de wedstrijd, „anders kap ik ermee voor dit seizoen." En het gebeurde. In een enerveren de wedstrijd, waar vooral in het begin een enorme strijd plaats vond tussen de Ferrari's F40 wist Proper zich aardig te hand haven. In zijn klasse, de Stan daard Plus, reed hij constant op een tweede plaats. Halverwege de race sloeg de bandenslijtage toe. Proper had al ingezien, dat hij de koppositie van Andreas Baier niet meer kon bedreigen, maar de tweede stek kwam niet in ge vaar. In de stand om het kam pioenschap voor de Standaard Plus staat Proper nu op de acht ste plaats. zandvoort anp De A-status krijgen is voor het circuitpark Zandvoort nog een kwestie van dagen. De directie verwacht binnen tien dagen, op 15 juni, groen licht te krij gen van staatssecretaris Erica Terpstra van sport. Donderdag beantwoordt de bewindsvrouw vragen van de vaste kamercommissie. Vol gens Dirk Buwalda, perschef van het circuitpark, heeft Terpstra toegezegd dat de status definitief wordt v< leend. Vanaf dat moment kan directie van de racebaan gel schieters benaderen voor renovatie van de omloop in Noordhollandse duinen, verse ministeries stellen e bedrag van drie miljoen gi den beschikbaar. In totaal de kosten van de verbouwi begroot op ongeveer twin miljoen gulden. Aalsmeer handbalkampioen aalsmeer Aalsmeer is zaterdag na tien jaar weer handbalkam pioen van Nederland bij de mannen geworden. In de eigen sporthal De Bloemert onttroonde het team van trainer Jan Alma titelverdediger Sittardia in het derde duel van play-offs. In een spannende wedstrijd won de thuisclub met 16-14. Bij de rust was de stand 10-8 in het voordeel van de nieuwe titelhouder. Sittardia had zich een aantal weken geleden al verzekerd van Europees handbal door de beker te veroveren ten koste van Vlug .en Lenig uit Geleen. Muntz uitmuntend in Lille lille. Met uitstekend golf en stalen zenuwen heeft Rolf Muntz gisteren het Chargeurs Challenge Open in Lille gewonnen. De 26-jarige Brabander had voor de 72 holes van Golf de Bondues 268 slagen nodig. Hij bleef daarmee 16 onder de standaardscore. Muntz, die met 65 69 69 65 alle dagen onder de 70 bleef op de lastige par-71 parkbaan, begon de slotronde met een achter stand van één slag op Martyn Roberts. De Welshman kon de druk niet aan, deed 74 slagen en zakte naar de vierde positie. Muntz kreeg na afloop een cheque van 25.000 gulden. De 26-ja- rige doet deze week niet mee aan het Nederlands profkam pioenschap. Hij gaat naar het Deutsche Bank Open, een wed strijd van de Europese Tour. Spelers Zimbabwe bang voor Ebola harare Bruce Grobbelaar weigert met het voetbalelftal van Zimbabwe naar Kinshasa te reizen voor de interland tegen Zaïre, in de voorronden van het Afrikaans kampioenschap. Negen an- ,dere internationals blijven ook thuis uit angst te worden geïnfec teerd met het dodelijke Ebola-virus. Drie anderen twijfelen nog. Volgens officials van de wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in Harare kunnen de voetballers met een gerust geval naar Kins hasa gaan. Grobbelaar, doelman van Southampton, hoorde in Groot-Brittannië andere geluiden en hecht daaraan meerwaar de. Zimbabwe moet de wedstrijd tegen Zaïre winnen om kans op het bereiken van de eindronde te houden. Voetballer Kenya neergestoken nairobi Shadrack Ateka, voetbalinternational van Kenya, is za terdag neergestoken. Ateka is met verwondingen aan borst en maag in een ziekenhuis in Nairobi opgenomen. Ateka stapte za terdagavond uit de bus bij zijn huis en werd door een aantal jon geren overvallen. De speler van AFC Leopards had bij de neder laag van 3-0 in de competitiewedstrijd tegen Kenya Breweries een eigen doelpunt gemaakt. Twee doden bij motorraces douglas De TT-motorraces op het eiland Man eisten zondag hun 164e slachtoffer. De Brit Paul Fargher overleed op weg naar het ziekenhuis nadat hij met zijn motor tegen een muur was ge botst. Bij een motocross in het Mexicaanse Ensendanda veron gelukte de Amerikaan Danny Hamel. Fargher was bakkenist bij zijspancoureur Rob Munro die de macht over het stuur verloor en in volle vaart van de weg raakte en tegen een muur tot stil stand kwam. Munro ligt in kritieke toestand in het ziekenhuis van Douglas. Sinds 1907, toen de TT-races op het eiland Man begonnen, vielen er 164 doden. In Ensendada was de 23-jarige Hamel deelnemer aan de Boja 500-race, een cross over ruig ter rein. De Amerikaan liep bij een botsing met een auto zware ver kondingen op, waaraan hij later bezweek. MW houdt moed ondanks verlies tegen Den Haag Na de 3-1 winst op AZ heeft GA Eagles in groep B uitstekende vooruitzichten op prolongatie van het ver blijf in de eredivisie. Trai ner Ab Fafié is echter niet blij met de favorietenrol. Tegen AZ had de thuisclub de wedstrijd in de eerste helft onder controle. Toen de Alkmaarders in de twee de helft pressie gingen spe len, sloeg de paniek toe. In dezelfde poule won VW van het uitgebluste Excel sior. Den Haag en De Graafschap zijn na twee ronden de favorieten in poule A. deventer anp Middenvelder Schenning van de Eagles scoorde na een pass van Steinmann al na dertien minuten tegen AZ. De Alkmaar ders brachten de thuisploeg in de tweede helft met fris combi natievoetbal in de problemen. De manier waarop Holster ge lijk maakte, was tekenend voor de Deventer onmacht. Eenvou dig gingen Mutsaers en Busker- molen door de defensie van de Eagles en Holster had alle tijd aan te leggen. De gelijkmaker toonde de mentale kwetsbaar heid van de Eagles aan, maar AZ profiteerde verder niet. Wat AZ niet kon, deed Eagles tegen de verdrukking in wel. De wis pelturige Decheiver maakte zich in het strafschopgebied al trek kend en sjorrend los van zijn bewaker Fortes Rodriquez en bezorgde de thuisploeg na 69 minuten het verlossende doel punt: 2-1. Toen Eagles-midden- velder Steinmann binnen twee minuten twee gele kaarten van scheidsrechter Blankenstein kreeg, drong de Alkmaarse ploeg nog even gevaarlijk aan. Maar ook met tien spelers liet Eagles zich niet meer verrassen. Invaller Heering zorgde in de laatste minuut zelfs voor 3-1. Fafié complimenteerde zijn Ondanks het feit dat Harrie Decheiver (links) fors gehinderd wordt door AZ-speler Jo toch. De Deventenaren wonnen het duel in de nacompetitie met 3-1. ploeg: „We zijn uit een bijna ge slagen positie teruggekomen en dat is knap. Het is tevens duide lijk dat de nacompetitie nog lang niet beslist is." Eigen doelpunt VW, de nummer twaalf van de eerste divisie, doet nog volop mee aan de strijd om promotie naar de eredivisie. De Venlose ploeg nestelde zich zaterdag avond op de tweede plaats van groep B, door voor eigen pu bliek met 3-0 te winnen van Ex celsior. De verdedigers Koenen en Smits scoorden voor VW. Excelsior-speler Louhenapessy maakte een eigen doelpunt. Voor Excelsior is de nacompeti tie na twee nederlagen voorbij. De Rotterdammers kenden za terdag in Venlo een goede start, maar gaven na rust het initiatief volledig uit handen. De uitblin kende doelman Moens behoed de zijn ploeg voor een fikse af straffing. Poule A MW-trainer Jan Réker weet sinds zaterdagavond waarom zijn ploeg (wellicht) degradeert uit de eredivisie. In de tweede ronde van de nacompetitie thuis tegen FC Den Haag (1-0 nederlaag), kreeg Reker de defi nitieve bevestiging: de scheids rechters fluiten tegen MW. Na tuurlijk was de trainer teleurge steld na de tweede nederlaag op rij in de nacompetitie, maar een beetje gelijk had hij in ieder ge val wel, zaterdagavond. Reker was woedend omdat arbiter Wegereef in de 15e minuut zijn club geen strafschop gaf. „Hees- en tackelde Scheepers duidelijk van achteren in het strafschop gebied. Dat betekent rood voor Heesen en een penalty voor ons", aldus Reker. „Dan krijg je een heel andere wedstrijd. Als goedmakertje besluit hij in de slotfase dan maar onze doel man geen rood te geven, nadat hij de doorgebroken Talan on deruit had gehaald. Dat was óók een rode kaart." Met zijn tirade vergat Reker echter wel dat Den Haag, de ploeg van Lex Schoenmaker, wel degelijk kwaliteiten heeft, al had ze in de beginfase moeite met het tempo, dat in de eredi visie een stukje hoger ligt. Niet temin combineerde Den Haag bij vlagen uitstekend, wist vaak BUITENLANDS VOETBAL madrid anp/gpd Real Madrid was vijf jaar koning zonder kroon. Barcelona, aarts rivaal, waagde het vier seizoe nen lang om de Spaanse titel te veroveren. Zaterdag bevrijdde Ivan Zamorano de vele fans van hun frustraties. Vijf minuten Voor tijd besliste de Chileen de thuiswedstrijd tegen Deportivo La Coruna: 2-1. Met nog twee competitiewedstrijden te gaan, mocht trainer Jorge Valdano feest vieren. De Argentijn leidde de Koninklijke terug naar de top. Waar voorgangers als Leo Beenhakker en Benito Floro faalden, slaagde Valdano. Reals 26e titel was zijn verdienste. In de monopool Madrid bleef het 's nachts nog lang onrustig. Zondag won Barcelona van Logrones met 4-1, met twee doelpunten van Jordi. Door de zege klom de ploeg van Cruijff naar de derde plaats en kan Eu ropees voetbal de onttroonde landskampioen bijna niet meer ontgaan. Directe concurrent Re- al Zaragoza verloor van Sevilla met 1-0. Valladolid verloor met GO van Albacete en degradeer de. zoals eerder al Logrones, naar de tweede divisie. Uren voor de wedstrijd tegen Deportivo was het al feest in het Santiago Bernabeu-stadion waar 107.000 toeschouwers werden geregistreerd. In de eer ste helft maakte Real duidelijk waarom het ook verlangt naar een rentree naar de Europese top. La Coruna werd overklast. Het snelle combinatie-voetbal van Real leverde zes kansen, maar slechts één doelpunt op, Amavisca was de maker, de Ar gentijn Redondo was de aange ver. Na de rust liet La Coruna de schroom varen. Bebeto bewees zijn klasse. De Braziliaan mikte de bal uit een vrije trap op de lat boven Buyo en halverwege de tweede helft rondde hij een solo af tot 1-1. De stilte was voel baar. Toen Buyo een vrije trap van Donato keerde, zuchtten de fans massaal van opluchting. De explosie volgde in de 85e minuut. Zamorano maakte zijn 28e doelpunt van het seizoen, in de Primera Division kan geen speler hem dat navertellen. Het legioen is hem eeuwige dank verschuldigd. Zoals ook aan winst Michael Laudrup (ex-Bar celona) in de huldeblijken mocht delen. De Deen gaf met Redondo het voetbal van Real vorm. Met goaltjesdieven als Zamorano en Amavisca was succes verzekerd. Voor Deporti vo La Coruna resteert opnieuw de tweede plaats. Vorig seizoen gaf de club uit Galicië de titel op de laatste speeldag op hoogst schlemielige wijze uit handen, nu was Real te sterk. Coach Ar- senio Iglesias wordt volgend seizoen vervangen door John Toshack. De trainer uit Wales, die Real Madrid in 1990 de laatste landstitel bezorgde. Italië Delvecchio heeft Inter in het duel met Padova met een treffer in de slotseconden Europees voetbal bezorgd, 2-1. Voor Padova had de nederlaag in San Siro vervelende gevolgen. De ploeg van Kreek is veroordeeld tot het spelen van een degrada tie-wedstrijd tegen Genoa. Del vecchio verlengde op de valreep met het hoofd een hoekschop van Ruben Sosa. Door een doel punt van Maniero had Padova lang op voorsprong gestaan. Or- landini zorgde voor de gelijk maker. Bij Inter ontbraken Jonk en Bergkamp. Het tweetal ver blijft in trainingskamp met het Real Madrid viert feest. Voor het eerst in vijf jaar, na vier seizoenen Barcelona-suprematie, werden de Ma- drilenen weer eens kampioen van Spanje. foto ap Nederlands elftal. Torino (1-0) en kwam op gelijke confrontatie tussen twee Neder- Padova, een jaar geleden na hoogte met de nieuweling. Bre- landers. Kreek bij Padova, Van 't een afwezigheid van 32 seizoe- scia, Reggiana en Foggia waren Schip bij Genoa. De eerste ont- nen teruggekeerd naar het al gedegradeerd. Het beslis- brak zondag wegens een schor- hoogste niveau, kon de klap net singsduel, waarschijnlijk zater- sing, de tweede ook al wegens niet gebruiken. Genoa versloeg dag in Florence, wordt ook een interlandverplichtingen. De Tsjech Skuhravy maakte voor Genoa het belangrijke doelpunt. Ook Napoli is hard getroffen door het succes van Inter. Het kostte de club uit het zuiden een ticket voor het toernooi om de UEFA-beker. Lazio verdrong Parma van de tweede plaats. De Romeinen wonnen met 1-0 van Brescia. Parma ging met dezelf de cijfers onderuit bij Napoli. AC Milan, de afgelopen drie jaar kampioen, eindigde als vierde. De club van Capello sloot af met een overwinning (2-1) op Fiorentina. Batistuta maakte het doelpunt van Fiorentina. Met 26 treffers werd hij topscorer van de Serie A. Juventus, al ze ker van de titel, versloeg Cagliari met 3-1. Voor de 'Oude Dame' zit het seizoen er nog niet op. De uit twee wedstrijden be staande bekerfinale met Parma staat nog voor de deur. Engeland Brazilië is het vierlandentoer- nooi in Engeland zondag be gonnen met een overwinning op Zweden, 1-0. Een dag eerder was het evenement teleurstel lend geopend door het gastland, dat met veel moeite Japan ver sloeg, 2-1. De Zuidamerikanen hadden op Villa Park in Bir mingham veel ruimer kunnen winnen. De wereldkampioenen beheersten het door de Neder lander Jol gefloten duel van be gin tot eind. Na een pass van Dunga maakte 'het beest' Ed- mundo het enige doelpunt in de 42e minuut. Kort voor tijd had Ronaldo de beste mogelijkheid op een tweede treffer. De PSV'er liet met een kopbal doelman An- dersson kansloos, maar raakte de paal. De Brazilianen, in voor bereiding op de Copa America, een vrijstaande man te vini en had bovendien een uit kende doelman in Max de Jc die René Stam verving, kans op behoud is klein gev3 den, maar we geven de m nog niet op", aldus Reker. 1 Haag dankte de zege in Mi' tricht aan spits Rick Hooj dorp, die in de 38e minuut af de rand van het strafschop bied de bal hard en laag la doelman Van Duijnhoven ki de. Klasse beter De Graafschap lijkt regel r^ op de eredivisie af te stevei De ploeg van trainer Frans ver was zaterdagavond in melo in alle linies een klasse ter dan streekgenoot Herat1' 4-0. Heracles zit er duidt doorheen in deze nacompet De chaotisch spelende Ali loërs schonken het initiatief De Graafschap, dat in een tempo de ene gevaarlijke aai na de andere lanceerde, ruim een kwartier viel de ningstreffer. René van de B stak de as van het veld probeerde een schot en had geluk dat de bal op een oneff heid stuitte, waardoor doeln Elsinga kansloos was. Een kv tier later werd het 0-2 toen singa vergat zijn doel uit te men bij een corner van Go en Van Schijndel van dich raak kopte. }r Invaller en ex-Feyenooi Breetveld kreeg vijf scorii kansen. In de 66ste mil werd hij neergelegd door Hi rink, waarna Godee de st? schop benutte: 3-0. Breeti" zorgde zelf voor 4-0. Trainer Körver van De Gru,' schap wilde na afloop bescl den blijven, maar gaf wel 1 dat zijn ploeg kanshebbe"j voor de promotie naar de er f visie na twee hoge uitslagen: tegen MW en de 4-0 tegen acles. „We hadden, gezien aantal kansen dat we creëeri eigenlijk al in de rust weer bus kunnen zitten." Volleyballers zie nederlagen als le speelden zonder het succesvolle schuttersduo Romario/Bebeto. Brazilië, in de vijf wedstrijden sinds het WK niet verslagen, speelde creatief en vaak goed voetbal. Uitblinker was Juninho, de nieuwe regisseur van het team. Bij Zweden deed Feye- noorder Larsson de laatste twintig minuten mee. Engeland dankte de zege op Japan aan een door Platt benut te strafschop, twee minuten voor tijd. Hashiratani had op de lijn hands gemaakt en kreeg de rode kaart. De Engelsen, met vier debutanten, speelden rond uit zwak. Japan viel op met ge organiseerd verdedigen en had zeker een gelijkspel verdiend. De Engelsen blonken uit in fan- tastieloos spel en kregen nau welijks kansen. Met een schot van afstand zette Anderton de formatie van bondscoach Vena- bles kort na de rust op voor sprong. Ihara maakte in de 62e minuut gelijk met een kopbal. Pas na de invalbeurt van Gascoigne raakte Engeland nog enigszins geïnspireerd. Veel hielp het niet. Liechtenstein Voetbaldwerg Liechtenstein heeft zaterdag in Eschen een reusachtige prestatie geleverd. De welwillende amateurs uit het ministaatje tussen Oosten rijk en Zwitserland hielden de keiharde profs van Ierland op 0- 0. Het ging om een wedstrijd in de kwalificatieronde voor het EK. Liechtenstein pakte in groep 6 het eerste puntje. De voorgaande zes wedstrijden gingen alle dik verloren (doelsaldo: 1-28). Ierland is nog ongeslagen. Uit zes duels pakte het team van coach Charlton 14 punten, goed voor een topposi tie in groep 6.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 16