In De Kuip wordt schoon schip gemaakt 1 Clemens Zwijnenberg is vereerd maar ook verrast Oproep Algemene Vergadering van de Rabobank Leiden en Oegstgeest Sport Coach Giovanni Trapattoni naar Cagliari Anja Kuyt neemt afscheid Wiersma is niet gerust DINSDAG 6 JUNI 1995 chef adriaan 8randen8urg, 071 -356484, plv -chef dick van der plas, 071 -356481 enschede gpd Clemens Zwijnenberg is nog steeds niet helemaal van de ver bazing bekomen. „Hier heb ik altijd op gehoopt. Maar ik had nooit verwacht dat Feyenoord belangstelling voor mij zou heb ben." De overgang van de 25- jarige verdediger naar de Rot terdamse voetbal trots was in een vloek en een zucht gere- geld. Trainer Wim van Hanegem beschouwt Zwijnenberg als een speler die op meerdere plaatsen inzetbaar is. De Kromme: „Zwijnenberg kan als rechter- verdediger, maar ook als rech termiddenvelder uit de voeten. Op dit moment kent Henk Fra- ser behoorlijke problemen met zijn gezondheid. Zijn achilles pees blijft hem kwellen. Wij hebben hem nu met vakantie gestuurd. We hopen dat alles in het nieuwe seizoen weer in orde is. Maar mocht dat niet zo zijn, dan moet bijvoorbeeld Van Gobbel in het centrum gaan spelen naast Koeman. Dan wordt Zwijnenberg de nieuwe rechtsback." Telefoontje Dinsdagavond kreeg de speler van FC TWente een telefoontje van voetbalmakelaar Ger La gendijk. Twee dagen later zat hij, gesecondeerd door zijn vriendin en zijn vader, om de tafel met voorzitter Jorien van den Herik en zette hij zijn handtekening onder een drieja rig contract. Zwijnenberg be schouwt de verrassende transfer naar de Kuip als 'een sportieve vooruitgang'. „Maar ook finan cieel ga ik er flink op vooruit." Zo'n 250 procent. „En ik speel volgend seizoen toch Europees voetbal. Ook dat is mooi mee genomen." De clubs moeten het nog eens worden over de transfer som, maar dat is niet meer dan een formaliteit. „Ik heb een clausule in mijn contract, Feye noord weet dus precies wat ik moet kosten." Acht ton om pre cies te zijn. Zwijnenberg stond in Enschede op het punt zijn contract met één jaar te verlen gen. Langer wilde hij niet. Net als vorig jaar. „Ik heb altijd het gevoel gehad dat Twente niet mijn top was. Dat hoop ik bij Feyenoord te bewijzen." Vorig jaar omstreeks deze tijd was hij ook op zoek naar een andere club. Maar niet uit vrije wil. Zwijnenberg mocht van de net door FC Twente aangestelde hoofdtrainer Issy ten Donkelaar uit het Diekman vertrekken. Net als Jan van Halst. Er meldde zich echter geen koper van naam, waarop de snelle en fors uit de kluiten gewassen aanval ler van weleer eieren voor z'n geld koos. Zwijnenberg ontbrak het af gelopen seizoen alleen de eerste twee wedstrijden in de basis, daarna miste hij geen ontmoe ting meer. Hij speelde een goe de eerste competitiehelft, na de winterstop vlotte het wat min der. „Ik wilde het te goed doen en zette mezelf onder druk. Mijn contract liep af, dat speel de voortdurend door m'n hoofd. Dat heeft zeker meege speeld," denkt Zwijnenberg. Hij komt voort uit de Twentse jeugdopleiding en debuteerde in hel seizoen 1988-'89 bij FC Twente. Blosjes Ten Donkelaar denkt dat het goed is voor Zwijnenberg dat hij bij Twente vertrekt. „Hij kan zich nu bij Feyenoord verder ontwikkelen. Misschien had dat hier ook gekund, maar ik zag het laatste half jaar weinig ver betering. Dat is het hele punt." Je mag daaruit afleiden dat de trainer van FC Twente zijn buurjongen niet met lede ogen ziet vertrekken. „Zwijnenberg is geen echte dekker, dat is zijn probleem," waarschuwt Ten Donkelaar de bekerhouder. Zwijnenberg miste in het Diekman de waardering, zegt hij. „Ik mocht altijd wel blijven, maar daar was ook alles mee gezegd." Hij kreeg blosjes op de wangen bij de loftuitingen van Van den Herik. „In hun ogen ben ik de beste van Nederland op de positie van rechtsback. Dat vond de hele technische staf." Die zag op tweede paas dag een uitblinkende Zwijnen berg aan het werk in de Kuip waar Twente toen overtuigend met 3-0 won. Maar of hij bestand is tegen de druk bij een topclub? „Het zal bij Feyenoord wat harder toegaan dan bij Twente. Maar daar ben ik niet bang voor. Bij Twente ging het ook niet zo kin derachtig toe en moest er ook gewonnen worden. Die druk zal bij Feyenoord nog groter zijn. Ik kom er vanzelf wel achter of ik daar mee om kan gaan. Het ligt vooral aan mezelf om te bewij zen dat ik mee kan komen. Dat is mijn grootste uitdaging. Om het waar te maken tegenover de mensen die altijd aan mij ge twijfeld hebben." Zwijnenberg is niet de laatste aankoop van Feyenoord. De Rotterdammers blijven de Eu ropese velden aflopen om nog een aanvaller van niveau bin nen te halen. Trainer Geert Meijer en de scouts Frans Bouwmeester en Michel Beu kers bekeken de afgelopen we ken spitsen in het voormalige Joegoslavië, maar hebben nog niet de man kunnen ontdekken die Feyenoord hogerop kan hel pen. Feyenoorclers leven met onduidelijkheid over toekomst Feyenoord is begonnen met de grote schoonmaak. Het elftal moet op een groot aantal plaatsen wijzigingen on dergaan. Trainer Willem van Hanegem wil samen met Geert Meijer een nieuw team neerzetten. In samenwer king met het bestuur moet daarvoor eerst een operatie plaats hebben, waarbij een deel van de huidige selectie mag uitkijken naar een nieuwe werkgever. Onduidelijk is echter wie wel en wie niet verplicht de arbeidsmarkt mag afstruinen. Een rondgang langs de spelers, die de afgelo pen dagen werden geconfronteerd met een mogelijk ver trek, maakt veel duidelijk. Sommige voetballers zijn zich maar al te goed bewust van hun 'lot', anderen blijven al dan niet tegen beter weten in hopen op een rooskleurige toekomst in de Kuip. er geen andere club voor mij komt, teken ik gewoon weer bij. En dan zal ik op een sportieve manier revanche proberen te nemen voor dit seizoen." rotterdam marcel van der kraan cpd-verslagcever Regi Blinker. Leeftijd: 25 jaar. Contract: loopt af op 30-6-95. Nieuwe aanbieding: ja, voor twee jaar. „Het is voor mij nog steeds een raadsel hoe de berichten in de wereld zijn gekomen dat ik met onmiddellijke ingang zou opstappen bij Feyenoord. Ik heb al een maand lang een aan bieding op zak om voor twee jaar bij te tekenen. Samen met bestuur van Feyenoord en mijn zaakwaarnemer Rob Jansen hebben we afgesproken dat ik voor een bepaalde datum een beslissing neem over een even tuele contractverlenging. Die datum is nog lang niet in zicht. Ik wilde wal bedenktijd. De voorzitter heeft mij gisteren nog opgebeld om te benadrukken dat ik niet op de wip zit bij Feyenoord. Het is waar dat ik een teleurstellend seizoen ach ter de rug heb. Daarom had ik voor mijzelf al min of meer be sloten eens om mij heen te kij ken. Als je al negen jaar bij een club zit, is het beter dat je een keer van omgeving verandert. Probleem is alleen dat de keuze niet zo groot is, omdat Feye noord een van de drie topclubs in Nederland is en ik geen zin heb om een stap achteruit te doen. Feyenoord heeft al laten doorschemeren dat men mij niet zal tegenhouden. Maar als Mike Obiku. Leeftijd: 26 jaar. Contract: loopt af op 30-6-95. Nieuwe aanbieding: ja, voor twee jaar. „Na de zomer keer ik zo goed als zeker terug bij Feyenoord. Ik heb lange tijd gedacht dat het voor mij beter zou zijn om naar een nieuwe club uit te kijken. Maar na die geweldige bekerfi nale en die mooie laatste maan den, want dat waren het voor mij toch wel, heeft de club op eens laten blijken dat men toch graag met mij verder wil. Ik laat Ger Lagendijk, mijn zaakwaar nemer, de contract-besprekin gen verder doen. Ik ga ervan uit dat alles wel in orde komt. Ik re ken erop dat ik in het nieuwe seizoen volop aan spelen toe kom. Ik wil mijzelf niet de he mel inprijzen, maar als er ie mand heeft voldaan, dan ben ik het toch wel." Rob Maas. Leeftijd 25 jaar. Contract: loopt af op 30-6-95. Nieuwe aanbieding: ja, voor een jaar. „Van de trainer heb ik niets, maar dan ook helemaal niets gehoord over het volgend sei zoen. Hij heeft tegen mij met geen woord gerept over de plannen die hij met het elftal en Mike Obiku vindt dat hij bij Feyenoord genoeg bewezen heeft om een betere behandeling te krijgen. ARCHIEFFOTO ANP met mij persoonlijk heeft. Het lijkt mij toch normaal dat Van Hanegem dat wèl doet. Hij moet zeggen: ik ga wel of niet met je verder. Uit het feit dat ik maar voor een jaar kan bijteke nen, begrijp ik zelf al lang dat ik naar een andere club kan uitkij ken. Uit een eenjarig contract spreekt geen enkele waardering. Ik zou een buitenlands avon tuur best willen aangaan, maar ik sta nu eigenlijk open voor el ke club. Alleen wil ik verder als middenvelder." Arnold Scholten. Leeftijd 32 jaar. Contract: loopt door tot 30-6-96. „Ik ben aan het rondkijken. Dat mag je best weten. Tussen de trainer en mij klikt het niet. Het is dit seizoen niet bepaald vlekkeloos verlopen. Dat zal sommigen misschien verbazen, omdat ik nooit in de publiciteit treed. Maar ik kom er nu ge woon voor uit. Er is geen enkel gesprek tussen mij en de trainer of het bestuur geweest. Ik heb mijn conclusies getrokken. Iri de afgelopen dagen is alles in een stroomversnelling terecht gekomen. Dat geldt voor mij, maar ook voor vele anderen in de selectie. Ik heb wat contac ten met clubs, maar heb nog geen keuze gemaakt. Het feit dat ik nog een doorlopend con tract heb, zegt me niets. Ik re ken erop dat Feyenoord niet al te moeilijk zal doen. Ik ben voor Feyenoord altijd een zeer rede lijke kracht geweest, al zeg ik het zelf. Het lijkt me sterk dat men nog een grote transfersom voor mij zal vragen als er een nieuwe club aan de bel hangt." Harvey Esajas. Leeftijd 20 jaar. Contract: loopt door tot 30-6-96. „Ik weet niks, alleen vanuit de krant en ben zelf door niemand ingelicht. Ja, ik ben beledigd. Vind je dat gek? Ik heb een doorlopend contract en hoor opeens dat ik kan vertrekken. Zo ga je niet met mensen om. Ik wil één van de komende dagen eerst eens met de voorzitter rond de tafel, voordat ik ergens op reageer. Maar wat ze ook van mij denken of zeggen, ik blijf in mijzelf geloven. Ik ben volgend seizoen de linksback van Feye noord! Als ze mij een eerlijke kans geven en mij niet zo be handelen als dit seizoen, dan Giovanni Trapattoni heeft gisteren beves tigd volgend seizoen trainer van Cagliari te zijn. Dat de club er niet in slaagde zich te plaatsen voor internationaal voetbal, weer houdt de topcoach er niet van naar Sardinië te gaan. Trapattoni is momenteel coach van Bayern München. Eerder al werd bekend dai hij de Bundesliga na één seizoen de rug toekeert. „Trap" heeft in Italië een grote re putatie. Hij werd kampioen met onder meer Juventus en Inter. Bij Cagliari volgt Trapattoni de Urugayaan Oscar Tabarez op. Sparta Sparta heeft zaterdag de eerste wedstrijd van het Caribbean-toernooi op het eiland Sint Maarten met 1-0 verloren van het Franse Cannes. Na een matige eerste helft, waarin Cannes, zonder de geblesseerde Ad- dick Koot, vlak voor rust de leiding nam, herstelde Sparta zich na rust. Gérard de Nooijer, Dennis Krijgsman en Milco Pieren kregen goede mogelijkheden, maar de ge lijkmaker bleef uit. Naast Sparta en Cannes maakt ook de Franse selectie van St. Maarten deel uit van de groep. De andere poule wordt gevormd door het Amerikaanse Olympisch elftal, het Braziliaanse Friburguense en de Neder landse selectie van St. Maarten, die de eer ste confrontatie met het Amerikaanse team met 3-1 verloor. De Rabobank is een coöperatieve bank, met als doelstelling leden- ondernemers te financieren tegen lage rente en gunstige voorwaarden. De Rabobank is een bank met leden. Betrokken mensen, die via een geko zen bestuur en de ledenvergadering invloed kunnen uitoefenen op het beleid van hun plaatselijke bank. Zo is gegarandeerd dat bij elke dienst die de Rabobank verleent het belang van de leden en cliënten zwaar meetelt. 4. Verkiezing leden Bestuur en Raad van Toezicht 5. Mededelingen en rondvraag Hierdoor roept de Coöperatieve Rabobank "Leiden en Oegstgeest" B.A. haar leden op tot het bijwonen van de Algemene Ledenvergadering die gehouden wordt op dinsdag 20 juni 1995 om 20.00 uur in de Utrechtzaal van Holiday Inn, Haagse Schouvvweg 10 te Leiden. Verkorte agenda 1. Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Jaarrekening 1994 De volledige agenda, de notulen van de vorige vergadering alsmede de jaarrekening 1994 liggen vanaf heden op het hoofdkantoor van de bank voor de leden ter inzage. Rabobank Leiden en Oegstgeest katwuk» Anja Kuyt (derde van links) nam afgelo pen zaterdag in de Katwijkse Boorsmazaal onder grote belangstelling afscheid van haar basketbal carrière. De aanvoerster van DVZ/Grasshoppers zette een punt achter haar loopbaan, die haar vele successen bracht. Kuyt maakte de opmars van Grasshoppers naar de top van Nederland mee, won met de club twee nationale bekers en kwam uit voor het Nederlands team. Op de foto wordt Kuyt geflankeerd door Barbara Nieuwenhuis, Marja Hoogkamer, Yvonne van Beelen, Ronalda Boes- aard, Heieen van Duyn en Petra Weeda. FOTO HENK BOUWMAN vlieland gpd ben ik tot in de lengte van jaren dè man voor de linkerkant. Als ik straks aan de zijde van Ro nald Koeman speel, kom ik er echt wel. Ik ben pas 20 jaar en heb nog een mooie loopbaan voor de boeg. Ik ben bij Feye noord veroordeeld op grond van mijn verleden. Maar ik ben al heel lang een andere jongen, een ander mens en een andere voetballer. Ik denk dat de kans groter is dat ik de nieuwe links back word dan dat de techni sche staf in september nog in dienst is van Feyenoord." Ruud Heus. Leeftijd: 33 jaar. Contract: loopt door t/m 30-6- 96. „Ik heb me verbaasd over de berichten dat ik zou moeten op stappen. Ik heb contact met de trainer gezocht en die maakte mij duidelijk dat er geen sprake is van een situatie waarbij ik zou moeten vertrekken. Als ik fit ben, en dat is het afgelopen sei zoen helaas niet altijd zo ge weest, behoor ik nog steeds tot de betere spelers. Er is voor mij geen reden om te vertrekken. Ik heb het heel goed naar mijn zin bij Feyenoord en wil gewoon mijn contract uitdienen." John van Loen. Leeftijd: 29 jaar. Contract: loopt door tot en met 30-6-96. „Ik heb de verhalen ook gele zen dat ik niet meer welkom zou zijn bij Feyenoord. Al in mijn Japanse periode merkte ik dat er over mij geoordeeld werd bij Feyenoord. Ik heb me daar inderdaad aan gestoord. Begrij pen kon ik het niet. Als er één is die altijd met plezier naar de training is gegaan en die zijn beste beentje voor heeft gezet, dan ben ik het wel. Maar ook door de supporters ben ik door al die verhalen na een poosje heel slecht behandeld. Ik werd uitgemaakt voor alles wat lelijk was. Ik vind niet dat ik dat ver diend heb. Ik zie wel waar het schip strandt. Ik heb nog een contract voor een jaar en als ik geen andere aanbiedingen krijg, sta ik straks gewoon weer op de training bij Feyenoord." De klok als scherprechter. Harm Wiersma is bepaald niet gerusD op de goede afloop van de l 'Grandmasters '95' op Vlieland, r Nadat Rob Clerc al werd uitge schakeld door de Senegalees Ba en diens landgenoot N'DiayelV tegen de Rus Schwarzman ten' onder ging, staan Wiersma en li Ton Sijbrands voor de opgave om vandaag met versneld tem po te overleven tegen de Wit- russen Baljakin en Gantwarg, Met name Wiersma staat daar-K mee voor een loodzware klus. Baljakin heeft speciaal op hei 'vluggeren' getraind. Wiersma)' daarentegen ziet onder drukk van de klok diverse variantenVl over het hoofd. Zondag was Wiersma er nog'i van overtuigd dat het voor hemic niet op het spelen van verkorte partijen zou uitdraaien. Voor»' het eerst in zes partijen had hij iv Baljakin enorm onder druk,k Prachtig principieel spel had dele voor Huissen uitkomende Wit-e Rus op de rand van de afgrond't gebracht. Terwijl Baljakin zijn laatste zet voor de tijdcontrole )i had gedaan en van het bordR' wegliep, knipoogde WiersmaR' stiekem naar arbiter Douwe de'a Jong. „Dat zit wel snor", wildeir hij. zeggen. Vol vertrouwen o speelde Wiersma zijn volgende It zet. Om na Baljakins antwoord plotseling in gezucht en gepeins te verzinken. Een meerslagfi- nesse bleek de redding te zijn a: voor de Wit-Rus. „Tsja, die vari-ie ant had ik niet gezien", beken-itl de Wiersma. „Hierdoor kan hi 1 het precies op remise houden Pech." Ondanks dat het idee van een;e; versneld speel tempo hem wel|e: kan bekoren, stond Wiersmau bepaald niet te popelen om gis-re teren drie 'rapid-partijen' af te werken. „Zwaar. Erg zwaar", Ie vermoedde hij dat de duels menig één uur per speler per partij lei zouden worden. Terwijl Ton Sij-iu brands kort daarvoor nog had.H opgemerkt dat hij er eigenlijk re wel zin in had. „Het lijkt me'a: heel avontuurlijk", bekende de ra Voorstenaar. „Het is alleszins b redelijk dat er op een beslissing o( wordt aangestuurd. Ik hoop eer- lei lijk gezegd dat die beslissing dinsdagavond (vanavond- red.) is gevallen." Sijbrands was opmerkelijk ontspannen, terwijl hij in di laatste partij volgens reguliei1N[ tempo nota bene zwaar ondei— druk had gestaan. „Ik heb mijr stelling fout ingericht", gaf hij toe. Slechts met zeer nauwkeu rig spel kon hij binnen de remi semarges blijven. Al in de eerste rapid-partijen Jj bleek dat er een heilzame wer- king uitging van het versnelde.) tempo. Sijbrands en Gantwarg brachten een principieel flank-1 spelduel op het bord, Wiersma en Baljakin speelden door tot de allerlaatste schijf. In een één- om-één positie besloten ze to remise. Wiersma was precies! één zet te laat op dam om te^ winnen. De Fries vond het eenje 1 aparte ervaring. „Je kunt met dir0^ speeltempo niet altijd de beste zet doen en je moet er ook voot zorgen dat het een beetje over zichtelijk blijft", had hij ge merkt. Sijbrands had een mid denspel op het bord, waarvooi hij graag dubbele bedenktijd had, in plaats van een versneld er) tempo. „Bloedlink", noemde hijv0€ het rapid-spelen dan ook. „Een'^r heel rare manier van spelen. Ie der is panisch in tijdnood te ra- ken, maar dat heeft tot gevolg dat in de opening verstrekkende,ra' beslissingen achteloos worden genomen." In de tweede rapid-partij was er op het bord van Sijbrands weinig aan de' hand. Wiersma:er< daarentegen zag zijn vlag in°e| precaire positie omhoog krui- e' pen. Baljakin had nog bijna een half uur bedenktijd. In een po-1111 ging Wiersma het mes op de keel te zetten gebruikte hij die echter niet en speelde a tempo. Daardoor kon Wiersma eenjff61 combinatie uitvoeren die remi se opleverde. Edwin Jongejans weer geblesseerd amersfoort anp Edwin Jongejans heeft in hei weekeinde verstek laten gaafll bij internationale schoonspring-1 wedstrijden in Madrid. Hij is opnieuw geblesseerd. Tijdens een trip door Canada, de Vere-\ nigde Staten en Mexico kreeg Nederlands enige springer mei een internationale reputatie in toenemende mate last van een geïrriteerde pols. De pijn werd zo hevig dat li op een gegeven moment me pijnstillers sprong. „Dat kun jf een keer doen, maar niet eei heel seizoen", aldus trainei a( Frans van de Konijnenburg jls Vandaar dat Jongejans werd te- ruggetrokken uit het Grand- ;astl Prixtoemooi in Madrid. P11111 )m Ier Her hi ^8' -e lissi

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 14