Spitsbus naar Grote Polder blijft nog jaar langer rijden Forescate breekt wereldrecord Toch geld voor borstelen onkruid Regio Leiden/Rijn Veenstreek Oude parochiehuis mag niet worden opgeknapt Bromfietser aangereden Tractor rijdt fietser omver rijnsaterwoude» Een tractor met twee aanhangwagens heeft za terdagmiddag rond half drie op de Woudsedijk in Rijnsaterwou- de een 29-jarige fietser uit Ter Aar aangereden. Het ongeval ge beurde omdat de fietser met zijn elleboog bleef haken achter een van de twee aanhangwagens. De man moest met letsel wor den afgevoerd naar het Elisabeth Ziekenhuis in Leiderdorp. Plezierjacht brandt uit rijpwetering» Net na het afmeren aan de Poeldijk in Rijpwete- ring vloog zaterdagmiddag om drie uur een plezierjacht in de brand. De boot brandde zo goed als uit, ondanks het bluswerk van de brandweer. De oorzaak van de brand is nog onbekend. Tweejarig jongetje overreden leiderdorp» Een tweejarig jongetje uit Leiderdorp is zondagmid dag op het Herenhof overreden door een bestelauto. Het jonge tje is met letsel aan handen, pols en benen opgenomen in het Elisabeth Ziekenhuis. De bestuurder van de bestelauto, een 34- jarige man uit België, had het jongetje, dat op zijn fietsje precies voor de auto stond, niet gezien. Vanuit stilstand reed hij zo over fietsje omver. Man raakt van de weg leiderdorp» Een 34-jarige Leidenaar is gisterochtend vroeg op de provinciale weg 5 bij Leiderdorp de macht over het stuur kwijtgeraakt. Zijn auto schoot eerst rechts de berm in, maar vloog door een brute stuurbeweging links de sloot in. De be stuurder is met een hoofdwond overgebracht naar het Elisabeth Ziekenhuis. Meisje breekt been na botsing leimuiden» Een 15-jarig meisje uit Nieuw Vennep is gistermid dag van haar bromfiets gereden door een 29-jarige automobilis te uit Leimuiden. Het meisje is met een gebroken been en nekletsel weggevoerd naar het VU-ziekenhuis in Amsterdam. De botsing vond plaats op de kruising Acacialaan/Kastanjelaan in Leimuiden. Afbijtmiddel over auto voorschoten Een pot afbijtmiddel is vrijdagnacht over een in de Noortheystraat geparkeerde auto gegooid. Daardoor is de lak van de auto ernstig beschadigd. Al eerder zijn in deze straat au to's vernield. Over de dader en het motief tast de politie nog in het duister. Vier automobilisten onder invloed alphen aan den rijn Vier automobilisten zijn het afgelopen week einde in de Alphense regio betrapt met een borrel op achter het stuur. Een 26-jarige Alphenaar werd zaterdagmorgen om kwart over vier aangehouden. Hij bleek zoveel op te hebben dat zijn rijbewijs meteen werd ingenomen. Drie andere bestuurders, een 45-jarige Nieuwkoper, een 30-jarige Aarlandervener en een 28- jarige Alphenaar, werden later in het weekeinde aangehouden. Zij kregen een proces verbaal en een rijverbod opgelegd. Brandstichting in Zwammerdam alphen aan den rijn» Een schuurtje achter een woning aan de Spoorlaan in Zwammerdam is gisteren in brand gestoken. De brand werd in de ochten ontdekt. De schade bleef beperkt om dat de brand net was ontstaan. De politie stelt een onderzoek in omdat brandstichting wordt vermoed. Jongen mishandeld alphen aan den rijn» Een 14-jarige Alphenaar is vrijdagmiddag rond half vier zonder enige aanleiding mishandeld door jongens van zijn eigen leeftijd. De jongen fietste op de Henry Dunant- weg. Hij was op weg naar huis toen hij door een aantal jongens tot stoppen werd gedwongen. Zij sloegen hem in het gezicht. Zakkenrollers actief in Alphen alphen aan den rijn» Zakkenrollers zijn vrijdag actief geweest in Alphen aan den Rijn. De eerste keer werd even na twaalf uur uit een winkelwagen in een supermarkt in de Aarhof een etui met verschillende pasjes en credit cards gestolen. Later werd in de Van Mandersloostraat een tas vaireen fiets ontvreemd. De tas werd later teruggevonden, maar de portemonnee die erin zat niet. In de portemonnee zaten diverse pasjes en 65 gulden con tant geld. Tuin volledig vernield alphen aan den rijn» Een tuin aan de Stoelmatter in Alphen aan den Rijn is afgelopen weekeinde volledig vernield. Van dalen trokken bloemen en planten uit de aarde en gooiden bloempotten stuk. Ook de vijver werd volledig volgegooid met aarde, planten en stukken bloempot. Speelhuisje aangestoken alphen aan den run Een houten huisje op een speelplaats tussen de Luypinesingel en de Dijksloot in Alphen aan den Rijn is giste ren in brand gestoken. De daders hadden kranten in het huisje gelegd om de brand aan te wakkeren. De brandweer kon voor komen dat het huisje volledig uitbrandde. De politie heeft nog geen enkel spoor van de daders. Inbraak in supermarkt alphen aan den run Een supermarkt aan de Prins Hendrikstraat in Alphen heeft afgelopen nacht bezoek gehad van inbrekers. De dieven kwamen binnen door de voordeur te forceren. In elk ge val is een aantal sloffen sigaretten gestolen. alphen aan den run» Burgemeester en wethouders van Alphen aan den Rijn heb ben toch nog een potje weten te vinden om het borstelen van onkruid uit te betalen. In de be- ;roting was er rekening mee ge- ïouden dat de gemeente dit jaar weer de gifspuit in zou voe ren. De politiek sprak zich enke le maanden geleden echter uit tegen het gebruik van bestrij dingsmiddelen. Om het milieu vriendelijke alternatief - de in zet van borstelmachines - mo gelijk te'maken, moesten B en W ruim een kwart miljoen op tafel zien te krijgen. Onkruidbestrijding met de gifspuit zou Alphen niet meer dan 40.000 gulden kosten, ter wijl de kosten van borstelen worden geraamd op 305.000 gjjlden. Het verschil wordt dit jaar uit een reservepotje ge haald. Voor de jaren daarna moet nog een oplossing worden gevonden. Doordat het probleem voor de korte termijn nu is opgelost, kan de borstelmachine dit jaar weer een rondje maken door de stad'. Overigens beperkt de ge meente de onkruidbestrijding tot het stadshart, de winkelcen tra, bedrijventerreinen, door gaande wegen en wijkontslui- tingswegen. chef hennyvan egmond.071 -356414. plv.-chef hans koenekoop,071 -356429 schriften vertwijfeld af. De danszaal valt onder ver schillende bestemmingen en zorgt daarom voor problemen. Het pand wordt nu gebruikt voor woon- en bedrijfsdoelein den. Het grootste gedeelte heeft nog steeds een horecabestem- ming. Een heel klein gedeelte van de berging valt ook onder die bestemming en daar wringt de schoen, dat gedeelte mag van de gemeente niet gesloopt worden. De Prie snapt er niets van. De oude berging is maar een gam mele bedoening. Op de funda menten wil hij iets veel mooiers neerzetten. Maar dan wel in één keer, want dat is goedkoper. De commissie bezwaar- en beroep schriften brengt binnen enkele weken advies uit aan het colle ge. leimuiden gerard van der geest De LeimLtidenaar F. de Prie wil het 120 jaar oude parochiehuis aan de Willem van der Velden- weg opknappen. De gemeente zet echter de voet dwars met de vraag: wanneer eindigt zijn werk als timmerman en wan neer begint de klusserij? Om toestemming te krijgen voor het vernieuwen van de voormalige discotheek Cygne Blanche, moet er duidelijkheid zijn over het gebruik van de berging. Als het opslagruimte is, mag De Prie het opknappen. Maar als het werkruimte is mag dat niet. ,,Moet ik soms een bordje aan de weg plaatsen: ik ben nu bezig met mijn hobby en nu met mijn werk?", vroeg de Leimuidenaar zich in de commissie bezwaar- en beroep- wassenaar Een drukte van jewelste gisteren op de Luikse markt in Wassenaar. Vele duizenden koopjesjagers en gezelligheidszoekers kwamen op de tweedehands markt af. foto henk bouwman Zoeterwoudenaar krijgt lintje 1979 bestuurslid van de Riet- veldse- en Drooggemaakte Geer- en Blankaartpolder en werd daarna heemraad van de waterschappen De Ommedijck en Meer en Woude. Verder is hij onder meer betrokken geweest bij de Melk Unie Holland, de Land- en Tuinbouwbond in Zoeterwoude, de plaatselijke CDA-afdeling, het oudercomité Basisonderwijs en de Parochie- en Kerke raad in zijn woon plaats. zoeterwoude De 65-jarige Zoeterwoudenaar H. van Nierop heeft vanmiddag om twee uur de gouden ereme daille in de orde van Oranje- Nassau gekregen. Van Nierop ontving de onderscheiding bij zijn afscheid als lid van het da gelijks bestuur van het water schap Meer en Woude uit han den van wethouder R. Hoge- nelst. Van Nierop was van 1952 tot Het experiment met de spitsbus van het station in Leiden naar het industrieterrein de Grote Polder in Zoeterwou- de-Rijndijk wordt met een jaar verlengd. De bus is ge middeld voor meer dan de helft bezet en voldoet daar mee aan de eis die busmaatschappij ZWN aan de buslijn had gesteld. zoeterwqude-rijnduktwee maal terug naar Leiden. liesbeth buitink Voor de lijn wordt een zoge noemde materiaatrit gebruikt. De spitsbus rijdt vier keer per De bussen die 's ochtends dag, twee keer in de ochtend- vanuit Boskoop naar Leiden rij- spits naar Zoeterwoude-Rijndijk den en anders leeg terug zou- en aan het eind van de middag den gaan, worden nu gebruikt Door de busverbinding met het station in Leiden, is de Oranjelaan tussen de woonwijk en het industriegebied alleen nog bereikbaar voor bussen. Een paaltje in het wegdek voor komt dat automobilisten de weg als sluiproute gebruiken. Tijdens een informatieavond in de Eendenkooi op dinsdag 27 juni evalueert de gemeente met de omwonenden hoe de bus- Voormalig wethouder T. Rin- gersma zei een jaar geleden nog te hopen dat de buslijn uitein delijk via de Burgemeester Smeetsweg kan lopen, zodat de Oranjelaan helemaal afgesloten wordt voor verkeer. Of dat in derdaad mogelijk is, is echter nog onduidelijk. „De Hoge Rijn dijk gaat het komende half jaar op de schop voor de herinrich ting, dus pas daarna kunnen we dat echt bekijken", aldus ge meentewoordvoerder L. Luij- ben. „Maar als de omlooptijd voor de buslijn te lang wordt, wordt de lijn concurrerend met de reguliere lijn over de Hoge Rijndijk en dan schieten we ons doel voorbij." Daarnaast wil de gemeente met beslissingen over een volle dige afsluiting van de Oranje laan wachten tot duidelijk is hoe de Raad van State denkt over een afsluiting van de Om- medijkseweg. Vragen over kunststofko'zijnen... BELDE HOP KOZIJNLIJN VOOR GRATIS INFORMATIE 071 - 22 22 20 Adviesbureau biedt pagina's op internet aan Dertig uur hockeyen om motivatie op te krikken alphen aan den run» Als eerste communicatie-ad- viesbureau biedt het Alphense Zwart Partners bedrijven de mogelijkheid om op internet te adverteren. Het bedrijf verzorgt de opmaak van de pagina's en houdt de inhoud ervan actueel. De pagina's van de opdrachtge vers worden-ondergebracht on der het internet-adres van Zwart Partners. Grotere op drachtgevers kunnen eventueel een eigen adres krijgen. Via het internet-adres van Zwart Partners (http://www- .zwart.nl) krijgen internet-ge- bruikers op dit moment nog vooral een reclamepraatje over het bureau aangeboden. Daar naast heeft het bureau echter een nieuwspagina waarvandaan de gebruiker door één druk op de knop toegang kan krijgen tot de nieuwspagina van onder an dere de New York Times en de Wall Street Journal. Nieuw stofj'e op raadszetels alphen aan den run» Wanneer de leden van de Al phense gemeenteraad na het zomerreces hun zetel weer in nemen, komen zij te zitten op een nieuw stofje. Alle 35 zetels en 109 gewone stoelen in de raadszaal en de commissieka mer worden tijdens het reces voorzien van een nieuwe bekle ding. De oude is versleten. Het opnieuw bekleden van het raadsinterieur kost 16.000 gul den. voorschoten valerie leenheer Rond etenstijd zaterdagavond hadden ze het wel zwaar. Ze waren moe, hadden honger, maar moesten snel eten en kon den maar even uitrusten. Ze moesten immers weer het veld op. Maar het was allemaal de moeite waard, want zondag middag heeft het zogenaamde recordteam van de Voorscho- tense Hockeyvereniging M.H.C. Forescate een wereldrecord ge vestigd. Toen had het team, be staande uit zestien mannen, deftig uur en vijftien minuten hockey achter de rug. Een pres tatie die, als alles wordt goedge keurd, terechtkomt in het Guin ness Book of Records. Het record stond op de naam van een hockeyclub uit Meer sen. Die had 28 uur en vijf mi nuten achter elkaar gehockeyd. Nu heeft Forescate dit record met meer dan een uur verbe terd. De hockeyers begonnen za terdagochtend met de eerste wedstrijd. Ze speelden tegen steeds andere tegenspelers, van jeugdteams tot een team van de gemeente Voorschoten. De re cordbrekers hebben in totaal 28 wedstrijden gepeeld, waarvan ze er 10 wonnen, 15 verloren en 3 gelijkspeelden. Alle teamleden hebben de dertig uur volgemaakt. „Nee, er is niemand tegen de grond ge gaan", vertelt 'tijdswaarnemer' Machteld van Rede. „De jon gens hebben het af en toe best zwaar gehad. Zaterdagavond ging het ineens heel hard rege nen. Echt met bakken uit de he mel. Dat was wel heel verve lend. De jongens waren drijfnat. Maar gelukkig waren er een paar lieve moeders die de shirts mee naar huis hebben geno men en in de droger gegooid hebben. Dan waren ze toch weer een beetje droog en warm." De recordpoging was op poten gezet omdat een aan tal spelers van Heren 5 Vond dat er wat gedaan moest worden aan het gebrek aan motivatie in het team. Dat lijkt in elk geval wel gelukt te zijn. Na het fluit signaal vielen de spelers elkaar juichend in de armen. Met gro te grijnzen op hun bezwete ge zichten verklaarden ze 'hele maal, helemaal kapot' maar wel 'ontzettend trots' te zijn. DUIVENSPORT De duiven vlogen dit weekeinde uit La Ferte Bernard. PV De Rijnklievers M. Flogenboom 1; H. van der Star 2; comb. W. van der Kooy zn. 3, 4, 10; J.C. Zevenhoven 5; J. van Laar zn. 6, 7; J. van der Wal 8, 9. PV De Reisduif comb. J. Harteveld 1, 2, 5, 8, 9; P. Schlagwein 3, 4, 7; S. van Iter- son 6; H. Dusoswa 10. PV Leiderdorp D. van Seggelen 1, 2, 5, 7, 10; E.H. Broug 3; W. van Oosten 4, 8; T. Gijsman 6; H. Flippo 9. PV De Vriendenclub E.M.N. vd Voorn 1; comb, vd Nieuwendijk 2, 4, 6; J. Rietker ken 3; comb. S. en C. Vinken- steyn 5; A. Siera 7; comb. Bodijn en zn. 8; comb. J. en M. Degen 9; R. Metscher 10. PV Het Oosten comb. Mooten-vd Hoogt 1, 2, 7, 9; B. van Putten 3, 4, 5, 6, 8; J. Verbaan 10. PV De Zwaluw P. Verhoork 1, 9; P. van Leeu wen 2, 5; G. Hoogervorst 3, 6, 8; L. en Th. Verhoork 4; vd Kooy- de Best 7; A. van Wissen 10. PV L.P.C. H. Pen 1, 2, 5, 7, 9; J. vd Hoogt 3, 10; J. Boelee 4; Witteveen v. Gorkum 6; Groenendijk Korte 8. PV De Blauwkras S. Zeegers 1, 2; P. de Mooy 3, 4; I-I. Koome 5; J. Schouten 6; A. Houweling 7, 8, 9; F. vd Wete ring 10. Peppel wordt een hofje De twintig bejaardenwoningen die worden gebouwd op het voormalige speelterrein de Pep pel aan de Wilgenlaan in Lei muiden, krijgen samen de naam 'PeppelhoF. Dat stellen burgemeester en wethouders voor. De bouw van de wonin gen is een maand geleden be gonnen. De eerste ouderen moeten in mei volgend jaar hun nieuwe appartement kunnen betrekken. Weddenschap loopt fout af Een weddenschap met vrienden is zondagnacht verkeerd afgelo pen voor een 16-jarige jongen uit Wassenaar. Hij liet zich door zijn vrienden opjutten om over een auto te lopen bij de Wedde- loop. Al bij zijn eerste poging viel hij van het dak en kwam ongelukkig op zijn hoofd te recht. Een 17-jarige bromfietser uit Lisse is gistermiddag op de Haarlemmerstraatweg in Oegst- geest aangereden door een 52- jarige automobilist uit Noord- wijk. De Lissenaar reed aan de verkeerde kant van de weg op het fietspad toen de auto een uitrit kwam afrijden. De brom fietser liep door de botsing let sel op aan zijn been. Per ambu lance is hij afgevoerd naar het Academisch Ziekenhuis in Lei den. Een sigaretje, wat drinken en een voetmassage. Een van de deelnemers aan de hockeymarathon rust even uit. foto holvast/mark lamers

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 13