Cultuur Kunst
DONDERDAG 1 JUN11995
0 D I U M B L I K
CHEF GERT VISSER. 071 -356441
MUSEA
LEIDEN
Theater De Ware Liefde
Visser 't Hooftschool
Kagerstr. 1
Tel. 071-171661
EQUUS
Alan is de hoofdpersoon in het to
neelstuk 'Equus' van Peter Shaffer
Hij heeft zes paarden de ogen uit
gestoken. Dit is de reden dat hij
der behandeling is van psychiatei
Dysart. Het stuk 'Equus' is een
dubbele raamvertelling; Dysart
kijkt terug op de behandeling en
Alan kijkt, gedurende zijn therapie,
terug op de gebeurtenissen die
vooraf gegaan zijn aan de gruwelij
ke daad. Naarmate de achtergron
den duidelijker worden voor zowel
de psychiater als de toeschouwer,
ontstaat begrip voor de persoon
Alan. De ouders van Alan, de ma
negehouder en het vriendinnetje
van de patiënt, lichten met hun
verhalen een tip van de sluier voor
de toeschouwer op. Is het 'nor
maal' maken van Alan eigenlijk nog
wel gewenst? 'Equus' wordt opge
voerd door toneelgroep Art-i-shock,
de regie is van Thomas van Praag
en Willem Schouten.
Vrijdag 2 juni, 20.00 uur.
ALPHEN AAN DEN RIJN
Parktheater
CornelisGeellaan 2
Tel. 01720-72875
GRIEKSE TRAGEDIE
C.W. van Gluck schreef de opera
'Iphigénie en Aulide' in 1774. Het
gezelschap Cantus Firmus zal deze
opera, die gebaseerd is op een
Griekse tragedie, uitvoeren onder
muzikale leiding van Paul de Boer,
de regie is van Ina van den Hogen.
In het verhaal staat de moed van de
vrouw Iphigénie centraal. De
Griekse opperbevelhebber Aga
memnon wil Helena (vrouw van de
koning van Sparta) terughalen na
dat zij is geschaakt door de Trojaan
Paris. Als hij wil uitvaren met zijn
vloot is de wind plotseling gaan lig
gen. Dit is veroorzaakt door de go
din van de jacht, Diana. Zij neemt
wraak op Agamemnon omdat hij
per ongeluk een hinde heeft ge
dood die aan haar gewijd was. Bo
vendien moet Agamemnon zijn
dochter Iphigénie offeren aan Dia
na. In de opvoering van Gluck staat
de koppigheid, de zuiverheid en de
bereidheid tot offering voor het va
derland van Iphigénie centraal.
Zaterdag 3 juni, 20.30 uur.
THEATERS
DEN HAAG
APPELTHEATER
vr 2, za 3, woe 7 en do 8, 20.15 uur:
Theatergroep de Appel; 'Zo eenvou
dig is de liefde'.
AT&T DANSTHEATER
woe 7 en do 8, 20.15 uur: Neder
lands Dans Theater; 'Déjè Vu', 'Noce
d'Eau', 'Grosse Fuge', 'Un Ballo'.
CIRCUSTHEATER
dag (beh ma), 20.00 uur, zo ook
14.00 uur-. Musical 'The Phantom of
the Opera'.
KONINKLIJKE SCHOUWBURG
di 6 t/m do 8, 20.15 uur: Youp van 't
Hek; 'Spelen met je leven'.
KORZO
vr 2 en za 3, 20.30 uur: RAZ; 'De reis
2' van HansTuerlings.
woe 7 en do 8, 20.30 uur: Moderne
Theaterdans Amsterdam met werk
vano.a. Jacqueline Knoops, Karin
Post en Piet Rogie.
THEATER AAN HET SPUI
vr 2 t/m do 8, 20.30 uur: Het Natio
nale Toneel; 'Eind goed, al goed',
di 6 t/m do 8, 20.30 uur: De Akteurs
i.s.m. Theater aan het Spui; 'Broos'.
THEATER PEPIJN
vr 2 en za 3, 20.30 uur: Finalisten
Leids Cabaret Festival.
ZEEBELTTHEATER
vr 2 en za 3, 21.15 uur: 'Malice Afo
rethought'; beeldende kunst-opera
van Jon van Lonkhuijsen.
OPENLUCHTTHEATER ZUIDER
PARK
zo 4, 14.00-16.00 uur: 'Sandja:
Rhythms of the jungle',
woe 7, 14.00 uur: Hakim; 'Ali Baba
en een stuk of elf rovers'.
C.C.AMSTELVEEN
do 8, 20.15 uur: o.a. met Hetty Blok,
Nelly Frijda, Hetty Heyting etc.; 'De
Gidsen'
DE BRAKKE GROND
vr 2, za 3, 20.30 uur: Kaaitheater;
Cabaretière Lenétte v
'Kopnaad'.
vr 2 t/m do8, 21.30 uur: Mug met de
gouden tand; 'Enter' (in tent op
Nieuwmarkt).
FRASCATI
vr 2, za 3, 20.30 uur: Carrousel; 'Het
beroep van mrs Warren',
vr 2, za 3, 21.00 uur: InDependance;
'Over Job en andere gemene verha
len'.
di 6, woe 7, do 8, 20.30 uur: Tatiana
de la Fuente; 'If shadows could
march'.
di 6, woe 7, do 8, 21.00 uur: Michael
Matthews; 'Hyde'.
DE ENGELENBAK
vr 2 en za 3, 20.30 uur: Toneelgroep
Hilversum; 'HeddaGabler'.
woe 7 en do 8, 20.30 uur: Engelen-
bakproduktie; 'Niemand weet hoe
laat 't wordt'.
KLEINE KOMEDIE
do 8, 20.15 uur: Eindexamenkandi
daten van de Akademie voor Klein
kunst; 'Plankton', 'Nul', 'Deel 7'.
MUZIEKTHEATER
vr 2, za 3, ma 5 en di 6, 20.15 uur:
Nederlands Dans Theater; 'Déjè Vu',
'Noce d'Eau', 'Grosse Fuge', 'Un Bal
lo'.
zo 4, 13.30 uur en woe 7, 17.30 uur:
De Nederlandse Opera; 'Die Meister-
singer van Nürnberg'.
NIEUWE DE LA MAR
vr 2 en za 3, 20.15 uur; 100 Jaar Ca
baret in Nederland,
vr 2 en za 3, 20.15 uur: Lenette van
Dongen; 'Mag het wat zachter'.
STADSSCHOUWBURG
vr 2 t/m ma 5, 20.15 uur: 'Willeke,
de Musical'.
vr2t/rn zo 4, 20.15 uur: Stichting
Zwarte Kunst; 'De Pharao en Donnie
THEATER BELLEVUE
vr 2 en za 3, 20.30 uur: Theatergroep
Carver; 'De Witte Hal'.
vr 2 en za 3, 20.30 uur: 'Niet uit het
di 6, 20.30 uur: 'Westerling; Kamer
opera in tien scènes'.
VONDELPARKOPENLUCHTTHEA-
TER
woe 7, 15.00 uur: kindervoorstelling.
ZOETERMEER
STADSTHEATER
vr 2 t/m ma 5, 19.30 uur: Feats 95:
Festival van Engelstaligamateurto-
LEIDEN
MUSEUM BOERHAAVE
Lange St. Agnietenstraat 10. Di t/m
za 10-17 uur, zon- en feestdagen 12-
17 uur. 'Aardkloten Hemelsferen',
aardglobes, hemelglobes en planeta
ria uit de collectie van de Weense ver
zamelaar Rudolf Schmidt, t/m 24/9.
STEDELIJK MOLENMUSEUM DEVALK
2e Binnenvestgracht la. Di t/m za
10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17
RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN
Rapenburg 28. Di t/m za 10-17 uur,
zon-en feestdagen 12-17 uur. 'Hel-
denstrijd om Troje', voorwerpen uit
eigen collectie die episoden uit deze
oorlog in beeld brengen, t/m 31/7.
'Tempels langs de Nijlreconstructie
tekeningen over het oude Egypte, t/m
3/9. Archeologisch spreekuur, iedere
le zondag vd maand, 13-15 uur.
RIJKSMUSEUM VOOR VOLKENKUNDE
Steenstraat 1. Di t/m vr 10-17 uur,
za-, zon- en feestdagen 12-17 uur.
'Djenné, mooiste stad van Afrika', t/m
27/8. 'Netsuke, Japanse cultuur in
een notedop' over leven, wonen en
werken van een koopmansfamilie,
t/m 31/12.
ACADEMISCH HISTORISCH MUSEUM
Rapenburg 73. Woe t/m vr 13-17
HORTUS BOTANICUS
Rapenburg 73. Ma t/m za 9-17 uur,
zon-en feestdagen 10-17 uur. Kas
sen geopend ma t/m za 9-17 uur.
Clusiustuin geopend ma t/m vr 10-
12.30 en 13.30-16 uur.
DE LAKENHAL
Oude Singel 28-32. Di t/m vr 10-17
uur, za-, zon- en feestdagen 12-17
uur. 'Philippe van Snick, op de grens
van schilderij en beeld' t/m 11/6.
PRENTENKABINET
Rapenburg 65. Di t/m vr 14-17 uur.
PENNINGKABINET
Rapenburg 28. Di t/m za 10-17 uur,
zon-en feestdagen 13-17 uur.
'Gewogen of bedrogen, het wegen van
geld in de Nederlanden', t/m 17/09.
Museumspreekuur elke woensdag
14-17 uur.
WAGENMAKERS MUSEUM
Oude Varkenmarkt 13. Zo 13-17 uur.
KATWIJK
KATWIJKS MUSEUM
Voorstraat 46. Do t/m za 10-12 en
14-17 uur. 'Katwijk in de schilder
kunst', t/m 30/09.
LISSE
MUSEUM VOOR DE BLOEMBOLLEN
STREEK
Heereweg219. Dag. (beh ma) 13-17
EXPOSITIES
LEIDEN
DE WAAG
Aalmarkt 21. 'Weather Report', een
samenwerkingsproject tussen 38 jon
ge Aziatische en Nederlandse kunste
naars, t/m 16/6, wo t/m za 12-17
uur, zo 13-17 uur.
ART ACRYLAAT
Nieuwstraat 53a. Acrylaat objecten
van Paul de Bakker, t/m 11/6, wo t/m
za 12-17 uur, do 19-21 uur, le zo
van de maand.
GALERIE AMBER
Hooglandsekerkgracht 8. 'Helder Ge
heim', werk op papier en schilderijen
van Ludo Winkelman, t/m 2/7, woe
t/m zo 11-17 uur.
GALLERY STELLING
Kruisstraat lb. 'Optical Conscious
ness', t/m 25/6, zo 16-18
GALERIE AZL
Rijnsburgerweg 10, gebouw 1. Kunst
voor het Kinder- en Jeugdcentrum
van het AZL van Monique Bouman,
Paulus de Groot, Louise Guardia,
Hans Hartman en Jaco Kranendonk,
t/m 3/6, dag. 9-17 uur.
GALERIE DE RODE CIRKEL
Zoeterwoudsesingel 7a. Schilderijen
van Claude Ménard, t/m 10/6, do, za,
zo 13-17 uur.
BLEIJENBERG GALERIE
Breestraat 113. Recente schilderijen
en tekeningen van Jacques Tange.
Van 3/6 t/m/ 29/6, di t/m za van 9-18
uur, 4/6 van 12-17 uur.
DE KLEINE KLUP
Nieuwe Rijn 1'Cuba', foto's van Mi-
chiel de Ruiter en Hapé Smeele, t/m
8/6, ma t/m za 10-22 uur, zo 12-22
MECENAS GALERIE
Verdamstraat 48. Abstracte gouaches
en oliefverfschilderijen van Ton van
Kesteren en beelden van Hans Bos.
3,4,8, 10 en 11 juni vanl3-16 uur.
ZÓNE
Nieuwstraat 17.
GALERIE DE GOUDEN EEND
Hooglandse Kerkgracht42. Schilde
rijen van Fred Hansen.
KUNSTCENTRUM HAAGWEG
Haagweg 4. Werken van Frans van
Tartwijk, Karla Hoeben en Moe Gra-
vemaker. Van 3/6 t/m 24/6, vr t/m zo
van 13-16 uur.
KUNSTPROJECT DEVIRE
Middelstegracht 89. Keramiek van
Stefan Sluyteren olieverfschildereij-
ne van Dick Kerkvliet, t/m 19/6, di
t/m/vr 10-18, za 10-17.
SIDAC STUDIO
Hogewoerd 77. Werken van Helmut
van Galen en Harm van Ee (schilderij
en, werken op papier), Peter Zuur
(schilderijen/tekeningen), Esther de
Groot (foto's), Seckin Yilmaz (objec
ten) en Rod Summers (audio-visu-
eel). T/m 30/6, vr t/m/zo van 13-17
ALPHEN AAN DEN RIJN
STAA GALERIE
Prinses Irenelaan 88. 'Portret-esta
fette', portretten van verschillende
kunstenaars, t/m 29/6, wo t/m vr 13-
17,za 12-16 uur.
GALERIE ICKXZ
Europalaan 12. Schilderijen en beel
den van Baukje Spaltro, Norbert Wil
le, Toni Capel en Nancy van Dam.
T/m 10/6, woe van 13-17, vrvan 13-
20 uur, za en zo van 12-17 uur.
KATWIJK
GALERIE DE-WITTE DUIF
Koninginneweg 12a. 'Schilders van
Katwijk', werk van diverse kunste
naars, t/m 22/7, za 11-13 en 14-17-
WASSENAAR
DE PAAUW
Raadhuislaan 22. Schilderijen van
Neco Beth, t/m 2/7, di t/m vr 10-16,
za en zo 13-16 uur.
GALERIE DE GREEF DE GREEF
Schoolstraat 27. Schilderijen van
Charlotte Molenkamp en Siebrand
Weitenberg, beelden van Monica van
Dael, t/m 7/6, di t/m vr 10-18 uur, za
11-17 uur.
GALERIE VERHAAR
Schoolstraat 9. Schilderijen van Ma
rion de Man, t/m 3/6, vr t/m zo 13-17
ARTGALLERYGERARD
Rijksstraatweg 358. Schilderijen van
hedendaagse Russische kunstenaars,
Van 3/6 t/m 18/6, dag. van 12-17
LISSE
ARTOPA
Grevelingstraat 50. Werk van leerlin
gen van de Nieuwe Kunstschool, t/m
5/6, do, za, zo 13.30-16.30 uur, ook
te zien in het Gemeentehuis van
Voorhout op werkdagen van 9-16.30
HAZERSWOUDE-DORP
GALERIE LAERKEN
Bent 2. 'Going on the water'. Werk
van diverse Deense en Nederlandse
kunstenaars, t/m 1/9, ma t/m vr op
afspraak, za, zo en feestdagen 11-17
WARMOND
GALERIE HET OUDE RAADHUIS
Dorpsstraat 36. 'Zus en Zo', kera
misch werk van Anette van Stekelen
burg en kalligrafisch werk van Mariël-
le van Broekhuizen, t/m 15/6, di 19-
21 uur, wo, do, za, zo 14-16 uur, wo
ook 10-12 uur.
GALERIE DE POMP
Dorpsstraat 38. Keramiek, olieverf
schilderijen en fantasie-abjecten van
Carla Globius de Sart, Rhea van Kem
pen, Wilma Marks en Mieke Bijkerk,
t/m 15/6, di 19-20, woe 10-12 en
14-16, don, za en zo 14-16.
ZOETERWOUDE
EXPOSITIERUIMTE KOLFF
Noordbuurtseweg 2. Quilts van Mari
anne Wolthaus en keramische objec
ten van Pieter Pauptit. Van 4/6 t/m
2/7, za en zo van 13-17 uur.
CONCERTEN
LEIDEN
GROOT AUDITORIUM
Zaterdag 3 juni
Erik van Bruggen op orgel, vanaf
16.45 uur!
HARTEBRUGKERK
Zaterdag 3 juni
Folkert Grondsma op orgel, werk van
Van Noordt, Kox, Van Dijk en De Lan
ge, 11.30-12.00 uur.
HOOGLANDSE KERK
Zaterdag 3 juni
Muziek in de Pancras 1995: Matteo
Imbruno uit Italië speelt orgel, 13.30
Maandag 5 juni
Sander van Marion op orgel en de ge
broeders Brouwer op trompet, 20.00
JC 'T STATHUYS
Zaterdag 3 juni
Tequilla Girls, hardcore, 21.00 uur.
KAPELZAAL
Donderdag 8 juni
Ardjoena Soerjadi op piano speelt
Bach, Debussy, Schumann en Rach
maninoff, 12.45 uur.
LOKHORSTKERK
Zaterdag 3 juni
Jolanda Zwolferink op orgel, werk van
Pachelbel, Bach en Telemann,
jlO.45-U.15 uur.
LUTHERSE KERK
Zaterdag 3 juni
Henk Jasperse op orgelwerk van
Sweelinck, Stanley, Krebsen Bach,
14.30-15.00 uur
PIETERSKERK
Zaterdag 3 juni
Ben Fey en Aad de Kort op orgel met
het Noordhollands koperkwartet,
werk van Brosig, Guilman, Young,
Matthias, Smart, Fey, Bales etc,
15.30 uur.
Donderdag 8 juni
Leids Studenten Koor en Orkest Col
legium Musicum, werk van Britten,
Stravinsky, Bernstein en het 'Klagen
de Lied' van Mahler, 20.15 uur.
WAALSE KERK
Zaterdag 3 juni
Henk Kooiker op orgel, werk van
Schildt, Corette, Bach en Krebs,
10.00-10.30 uur.
KATWIJK
TRIUMFATORKERK
Vrijdag 2 juni
Amsterdams Kamerkoor Akoord olv
Arthur Koopman op orgel, werk van
Buxtehude, Sweelinck, Bach, Men-
delssohn-Bartholdy, Wilbye etc,
20.15 uur.
LISSE
DE GEWOONSTE ZAAK
Zondag 4 juni
Kaz Lux, 22.30 uur.
RIJNSBURG
BLOEMENVEILING FLORA
Zaterdag 3 juni
Denise Jannah treedt zaterdag 3 juni samen met de Poolse Luchtmachtkapel, het Pasveerkorps, de Floraband,
Adest Musica, DVS en de Rijnsburgse koren op in de Florahal. foto hugo gosse
Taptoe met Denise Jannah, Pasveer
korps, de Poolse Luchtmachtkapel,
Floraband, Ades Musica, DVS en de
Rijnsburgse koren, 19.30 uur.
SASSENHEIM
SPORTHAL WASBEEK
Vrijdag 2 juni
De Dijk, 21.30 uur.
ZOETERMEER
DE BOERDERIJ
Zaterdag 3 juni
Sultans of Ping, 22.00 uur.
DEN HAAG
NEDERLANDSCONGRESGEBOUW
Zondag 4 juni
Berliner Symphoniker olv Jaap van
Zweden, 20.15 uur.
DR. ANTON PHILIPSZAAL
Vrijdag 2 juni
Residentie Orkest olv Gennady Rozh-
destvensky, werk van Wagner, Ra-
baud, Schumann, Busoni en Berlioz,
20.15 uur.
KORZO
Maandag 5 juni
Samuel Fodor Ensemble uit Méra
speelt zigeunermuziek, 20.30 uur.
PAARD
Zaterdag 3 juni
Black Uhuru, reggae, 21.30 uur.
Donderdag 8 juni
Santiago Jimenez et su Conjunito,
tex-mex, 21.30 uur.
PEPIJN
Woensdag 7 juni
No place for Jennifer speelt 'Welco
me to the Game', 20.30 uur.
AMSTERDAM
CONCERTGEBOUW
Zondag 4 juni
Radio Symfonie Orkest olv Stanislav
Skrowaczewski speelt werken van Lis
zt, 11.00 uur.
KLEINE KOMEDIE
Vrijdag 2 en Zaterdag 3 juni
Het Groot Niet Te Vermijden Dans
Show Orkest speelt 'Glorious surren
der', 20.15 uur.
MELKWEG
Woensdag 7 juni
Teenage Fanclub, 18 Wheeler, 21.30
PARADISO
Vrijdag 2 juni
B-Boy Extravaganza: Osdorp Posse
met 'Afslag Osdorp', 22.00 uur.
Zaterdag 3 juni
Ozric Tentacles, 21.30 uur.
Zondag 4 juni
ANG Grupong Pendong, folkrock uit
de Filippijnen, 14.00 uur.
Zondag 4 juni
Black Uhuru, 22.00 uur.
Kaz Lux Band, zondag 4 juni in Lisse, in tapperij De Gewoonste Zaak.
Jubileumeditie
Dynamo Open Air
De jubileumeditie van Dynamo
Open Air overtreft qua infra
structuur alle voorafgaande
jaargangen. Voor de tiende afle
vering van het roemruchte
hardrockfestival, dat morgen
middag begint en doorgaat tot
en met zondagavond, is op het
oude vliegveld Welschap 'een
complete stad' gebouwd.
Vorig jaar trok het 'keiharde
alternatief voor Pinkpop' zo'n
60.000 betalende bezoekers.
Voor de tweede lustrumviering
houdt de organisatie ernstig re
kening met een opkomst van
100.000 headbangers. Door ver
dere uitvergroting van het ter
rein zou de opvang van 120.000
liefhebbers ook geen probleem
zijn.
Programma:
Vrijdag 2 juni: Skatepodium,
vanaf 12.00 uur: Undeclinable
Ambuscade, Earth Crisis, Snap-
case en RKL. Campingpodium,
vanaf 16.00 uur: Brotherhood
Foundation, Hate Squad, Sch-
weisser, Waving Corn, Sun,
Mary Beats Jane, Skyclad, My
Dying Bride, Tiamat, Shihad,
35007.
Zaterdag 3 juni: Skatepodi
um, vanaf 12.00 uur:
Absconded, Horace Pinker, NRA
en Propagandhi. Hoofdpodium:
Nevermore (12.00), Motorpsy-
cho (12.45), Madball (13.40),
Mental Hippie Bloomd (14.40),
Nailbomb (15.40), Fear Factory
(16.45), Warrior Soul (17.50),
Grip Inc. (18.55), Dog Eat Dog
(20.00), Type-O-Negative
(21.20) en Paradise Lost (23.00).
Campingpodium: 35007 (00.15),
Crash Worship (01.20), Dead
Flowers (02.30)
Zondag 4 juni: Skatepodium:
No Fun At All, Strawman, Bur
ning Heads en Orange 9 MM.
Hoofdpodium: Eleven Pictures
(13.00), Downset (13.45), Dub-
war (14.45), Trouble (15.45), Life
Of Agony (17.00), Machine
Head (18.15) en Biohazard
(19.45 tot 21.00 uur).
Het Leids Studenten Koor en Orkest Collegium Musicum, donderdag 8 juni in de Pieterskerk.
foto robin oomkes