Rominger is veel te sterk iRentree Van Langen pas eind juni HALFORDS Monica vogeltje Seles: een bang in gouden kooi Sport OOK DE PRIJS IS OM UIT JE DAK TE GAAN 'SUPERSTORE FC Groningen oefent weer tegen Barcelona «WOENSDAG 31 ME11995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356463 I DEN HAAG GPD |De rentree van Ellen van Lan- I gen op de atletiekbaan laat i voorlopig op zich wachten. De I Olympisch kampioene tobt met Ide naweeën van een peesont- I steking in haar rechtervoet. Ze Izal nog zeker vier weken het I wedstrijdtoneel mijden. Met het I oog op de wereldtitelstrijd, be- 1 gin augustus in Göteborg, wil J trainer Frans Thuys geen enkel I risico nemen. Hij verwacht dat I zijn pupil pas op woensdag 28 I juni in Helsinki haar eerste offi- I ciële 800 meter van dit seizoen zal lopen. Het is de zoveelste tegenslag I voor de 'brekebeen' uit Hilver- I sum, die na haar gouden race in I Barcelona bijna constant op de I hielen werd gezeten door de I pechvogel. De afgelopen twee- eneenhalf jaar volgden de kleine en grote tegenslagen elkaar in hoog tempo op, waardoor Ellen van Langen alle belangrijke eve nementen aan haar neus voor bij zag gaan. Maar aan de voor avond van het nieuwe seizoen straalde het vuur weer in haar ogen. In de wintermaanden had ze lekker getraind en in drie in- doorwedstrijden laten zien dat ze weer helemaal terug was. Een ontstoken peesje, dat on langs tijdens een trainingskamp in Portugal aan het licht kwam, haalde echter een lelijke streep door de mooie plannen. En dus is Van Langen ander maal 'veroordeeld' tot veelvul dig aquajoggen en fietsen en weinig loopoefeneningen. „In principe is het een lichte blessu re,"' legt Thuys uit, „maar de ge volgen zijn groot omdat het om een peesje in haar voet gaat. Dan is het extra moeilijk om de kwetsuur te ontzien, laat staan om hard te lopen. In overleg met sportarts Peter Vergouwen hebben we besloten het heel voorzichtig op te bouwen. Ik heb geen zin om één stap te veel te doen en straks weer een eind te worden terug geworpen. De WK staan dit seizoen cen traal. Daar is alles op gericht. Daarom loopt Ellen pas weer een wedstrijd als ik denk dat het verantwoord is, dat ze er fysiek en mentaal aan toe is." „Zoals het er nu uitziet kan ze vier of vijf wedstrijden lopen voor de WK. Dat is eigenlijk te weinig, maar gelukkig heen El len weinig competitie nodig om in topvorm te komen. Uitgangs punt is en blijft een medaille in Göteborg." Is La Lau komt tegen Raaphorst tiende te kort op 800 meter Joost la Lau heeft voor eigen publiek een nederlaag moeten slikken op de 800 meter. De Leidse atleet kwam gisteravond in de Leidse Hout 0,1 seconde te kort om Jan Raaphorst van de overwinning af te houden op de 800 meter. De atleet van Olym pus '70 uit Naaldwijk kwam op het sterkst bezette nummer van de avond wedstrijd van AV Hol land uit op 1.51,7, La Lau (De Bataven) in zijn kielzog op 1.51,8. Twee clubgenoten van La Lau doken onder gunstige omstan digheden eveneens onder de twee minuten. De jonge Stefan Hulisz finishte in 1.53,9, Hyljce van der Gaast realiseerde een tijd van 1.58,4. Bij de vrouwen kwam Saskia Engels (Bataven) uit op 2.20,1. Haar clubgenote Natahalie Klaassen had 2.25,6 nodig voor de twee ronden. Hans Wubben van het Al- phense AAV '36 won de afslui tende 5000 meter in 15.17,7. Hij bleef de Warmondse veteraan Henk van Velzen (Bataven) ruim acht seconden vóór (15.26,1). Freek Buikema (AAV) legde in 15.30,8 beslag op de derde plaats. Op de 100 meter kwamen drie atleten uit de Leidse regio uit op 11,5. Bataaf Martin Jan sen en de Spartanen Marco van Stijn en Stefan den Harder kwa men daarmee rtiet in de buurt van de snelste sprinter van de avond, de Goudse junior Wim Schuting (10,9). Sterk I Een andere sterke prestatie le- verde Mike van der Bilt. De dis cuswerper van Haag Atletiek won zijn onderdeel met zijn I eerste worp van 54,60. Remy Engwegen van AV Holland stel de daar 35,56 tegenover. Met de kogel kon alleen zijn jonge club genoot Koen Hamers (12,31) in de buurt blijven van Engwegen (12,84). Marriët Aanhane was op de 100 meter de snelste van de re gio. Met 13,1 bleef de atlete van De Spartaan Mirka- Macel (Hol land) net voor. De Bataven Kari- ne Bakker en Jossie Rotteveel, twee B-junioren, hadden 13,4 nodig voor de sprint. Met de precisie van een Zwitsers uurwerk heeft Tony Ro minger de zeventiende etappe van de Ronde van Italië, een klimtijdrit over 43 kilometer, gewonnen. Het bete kende tevens een jubileum voor de Zwitser, die de hon derdste overwinning in zijn profloopbaan boekte. SELVINO RTR/SID Rominger kwam tot een knap gemiddelde van 39,101 kilome ter per uur op het traject van Cenate naar Selvino, waarbij de renners in de laatste kilometer een hoogteverschil van 653 me ter moesten bedwingen. De Zwitser finishte na 1 uur, 5 mi nuten en 59 seconden. Num mer t\vee, de Rus Evgeni Berzin, moest 1 minuut en 39 seconden op de ongenaakbare Rominger toegeven. De Let Pjotr Ugrumov was 2 minuten en 3 seconden SONY Carstereo CD-center met ingebouwde 4 x 20 Watt versterker. Stel op de tuner uw 30 favoriete stations in, neem uw CD-collectie mee en u heeft nog nooit zó genoten van korte en lange autoritten. De Sony CDX-5070 is o.a. voorzien van CD Shuffle, Repeat, Intro Play, Best Tuning Memory en afneembaar frontpaneel. Nu van 799,- voor langzamer. Daardoor nam Ber zin de tweede plaats in het alge meen klassement over van Ugrumov, op een respectabele 5 minuten en 8 seconden van Rominger. Het was de derde overwin- .ning van Rominger in evenzo- vele tijdritten in deze editie van de Giro. Hij kreeg daarvoor de speciaal beschikbaar gestelde Trofee Lorenz. In die drie proe ven tegen het uurwerk won de Zwitser in totaal op twee secon den na vier minuten op Berzin. Het regime van Rominger drukt zwaar op het veld. Giste ren viel het doek zelfs voor een rijder in de*tijdrit die uit de koers verdween wegens tijdoverschrijding. De Georgiër Vassili Davidenko finishte op 17 minuten en 23 seconden, waar door hij meer dan 25 procent in tijd achterop was gebleven bij Rominger. Inmiddels zijn ze ventig van de 198 in Perugia ge starte renners uitgevallen. Meer dan de helft van het veld is twee uur of meer op Rominger ach tergebleven, zestien renners staan zelfs op meer dan drie uur van de leider. Clubcard Oranje HOOFDDORP ANP In het nieuwe seizoen is elke club in de eredivisie verplicht de clubcard in te voeren. Alleen met dat bewijs kunnen suppor ters voortaan aan kaartjes voor wedstrijden komen. De club card is een initiatief van Ajax, Feyenoord, PSV, FC Groningen en Willem II. De stichting Cotass heeft de organisatie, ont wikkeling en promotie van de kaart in handen. De KNVB maakte gisteren in Hoofddorp bekend dat er ook een Oranje- clubcard komt. Frans Thuys draait er niet omheen dat de zoveelste bittere pil ook in mentaal opzicht weer sporen nalaat. Bij hem en zeker bij de adete zelf. „Als je al bijna drie jaar aan het tobben bent, word je daar niet vrolijker van," klinkt het nuchter. „Maar als je met topsport bezig bent, houd je ook rekening met blessures. Je stelt je er op in. Wij gaan al leen voor de hoofdprijs en dat brengt risico's met zich mee. Dat is een bewuste keus ge weest. We weten dat we op een dunne draad balanceren. Er hoeft maar iets te gebeuren en je dondert eraf." „Iedere blessure of tegenslag is weer een aanslag op je men tale weerbaarheid. Het is heel frusterend als je steeds opnieuw moet beginnen en niet de kans krijgt om te laten zien wat je in DUIVENTIL ARCHIEFFOTO EP A je mars hebt. Dat vreet toch aan je. Er zal best een moment ko men dat de rek er uit is en dat je het niet meer kunt opbrengen, maar gelukkig hebben Ellen en ik dat punt nog niet bereikt." UTRECHT AAARC HOEBEN GPD-VERSLAGGEVER Uit de overzichtsfoto spreekt de rijkdom van een ster. Twee ten nisbanen, een oefenmuur, een overdekt zwembad onder een glazen overkoepeling, vanuit het buitenproportionele woon huis binnendoor te bereiken en met uitzicht op het riante ga zon. Dat alles heeft de allure van een paradijselijke plek op aarde, een idylle. Maar is in werkelijkheid een gouden kooi, met een schuw vogeltje als eige naresse. Sarasota Estate, in de Ameri kaanse staat Florida, is de door een muur van ruim drie meter omzoomde thuishaven van Mo nica Seles. Een zelf verkozen ge vangenis, van een protserige weelde die niet langer jaloers maakt. De beste tennisster van de wereld was zij, de koningin van de dreun met een kreun. Tot dat ene, schokkende inci dent op 30 april 1993. Met één messteek, tijdens de finale van het toernooi in Hamburg, werd een prachtige carrière om zeep geholpen. De giechel van Seles, immer ontwapenend en aanstekelijk, is niet méér. Na de aanslag op de Rothenbaum Tennis Club heeft zij geen officiële wedstrijd meer gespeeld, hoewel een voortdu rende geruchtenstroom eerst sterk, dan steeds zwakker tel kens in de richting van een ren tree wees. De tijd heelde de fy sieke schade, maar liet een blij vende én funeste gedachte in haar herinnering achter. Het Grand Slam-toemooi van Rol and Garros, dat deze week is ge start, moet het opnieuw zonder haar doen. Met zevenduizend mensen op de tribunes kwam Günther Parche in Hamburg plotseling naar voren. Na de aanslag draaide Seles zich verschrikt om en keek hem enige seconden recht in de ogen. Toen werd hij hardhandig afgevoerd. De werk loze inwoner van Görsbach, ge legen in het voormalige Oost- Duitsland, kon op 13 oktober 1993 voor de rechtbank niets ontkennen en deed dat ook niet. Hij, vereerder van Steffi Graf, had gestoken, in een po ging zijn landgenote in het za del te helpen. De genoegdoening bleef schromelijk achter bij de ver wachtingen van Seles. De 41-ja rige Parche, volgens een psychi atrisch rapport verminderd toe rekeningsvatbaar, kreeg een voorwaardelijke straf van twee jaar en was vrij om te gaan en te staan. Rechter Elke Bosse vond zijn belofte, dat hij niemand meer kwaad zou doen, 'abso luut geloofwaardig'. Eind maart dit jaar, zo'n ne gentien maanden later, diende de beroepszaak. Deze werd door het 'kamp' van de 21-jari ge Seles mét enig optimisme te gemoet gezien en leidde tot nieuwe berichten over een mo gelijke terugkeer op de tennis baan. Zij weigerde opnieuw te getuigen, maar schreef wel een zes paragrafen tellende brief over 'een twee jaar durende hel'. Bovendien mocht haar sportpsycholoog Jerry Russel May voor de rechtbank een ver handeling geven over post-trau- matische stress. Hij repte van Seles' flashbacks, betreffende de aanslag, en haar gevoelens: 'als een vogeltje in een kooi'. Het mocht niet baten. De nieuwe rechter, Gertraut Go ring, liet Parche eveneens op vrije voeten, waarbij Seles' wei gering tot een getuigenis als een beslissende factor werd aange voerd. Terwijl haar angst voor een nieuwe confrontatie met Parche op z'n minst begrijpelijk was. De man was vrij zonder restricties, zonder supervisie of van rechtswege verordonneerde psychiatrische zorg. Daarnaast wees alles erop dat hij nauwe lijks veranderd was. Hij bleef Graf brieven sturen, zond geld voor haar verjaardag, met de suggestie er een halsketting of een bos met 24 rozen van te ko pen. En lopende de beroeps zaak bekende hij de Duitse atle te Heike Drechsler een dreig brief te hebben gestuurd. Maar, zei hij: „Ik ben beslist niet meer zo fanatiek als ik vroeger was". Na de zwarte dag in april 1993 verscheen Seles officieel Monica Seles foto archief slechts voor charitatieve doelen in de openbaarheid. Het aantal keren is op de vingers van één hand te tellen. Het mes van Par che, de realiteit van Hamburg, deed angst omslaan in ware pa ranoia. Jarenlang had de familie Monica, vader Karolj, moeder Esther en broer Zoltanik met bedreigingen leren leven. Die hadden vaak een politiek tintje, ingegeven door de etnische strijd in het voormalige Joego slavië. Hoewel oorspronkelijk van Hongaarse afkomst werd het gezin toch vooral geïdentifi ceerd met de Servische bevol king van hun oude woonplaats Novi Sad, een stad in de buurt van Bosnisch grondgebied. Het voortdurende wantrou wen jegens de buitenwereld valt daarmee te verklaren. Nog voor de tot Amerikaanse genaturali seerde Seles een beroemdheid werd. kende zij een omslachtig reispatroon. Niet zelden boekte zij verschillende vluchten op hetzelfde tijdstip, om eventuele achtervolgers af te kunnen schudden. Het landgoed in Sa rasota, jaren voor de steekpartij gekocht, is een monument van veiligheid. Persconferenties be gonnen steevast met de opmer king dat vragen over haar privé- leven moesten worden verme den. Opmerkelijk was dan ook de openheid van vader Karolj, op de avond voor de beroepszaak. In één van de zeldzame inter views, met een verslaggever van het Amerikaanse blad Sports Il lustrated. kwamen verhalen naar boven over Monica's grootvader Jakab, ten tijde van de Eerste Wereldoorlog. Het leek net iets te goed ge timed, als betrof het een poging de rechtsgang te beïnvloeden. En hoe triest de hele affaire ook was, in de richting van Seles na men de kritische geluiden toe. Zo zou het met het isolement wel meevallen, zou zij met vrienden een skivakantie in Vail hebben gehad, het strand in Florida hebben gefrequenteerd en vorige zomer enkele wed strijden van het WK-voetbal hebben bezocht. Toch betreurt de tenniswereld haar afwezigheid. Elke dag zon der Seles, flamboyant en gevoe lig voor absurditeiten, is een verloren dag. De kans dat de kampioene op haar troon terug keert lijkt inmiddels minimaal. Eén messteek heeft de zitting tot een ongemakkelijke ge maakt. Wilt u iets melden? Bel 071 - 356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54,2300 AB Leiden. Faxen mag ook: 071-321921 Wielrenner Aart Vierhouten zorgde met het winnen vah het bergklassement toch nog voor een Swift/Casba- succes in Olympia's Ronde tloor Nederland. Nieuweling André van der Post (Koudekerk), pas drie maanden op de fiets, won verrassend de Ronde van Rid derkerk. Linda Vis (Alphen) pakte de overwinningsbloemen in Kwaddendamme. Junior Wouter van der Linden (Noord- wijkerhout) reed sterk in de In ternationale Driedaagse van Axel en werd tiende in de twee de etappe. Na twee overwinnin gen. Haarlem en Purmerplein, behaalde Piet Kralt een derde plaats in Maartensdijk Henk - van Velzen, Theo Brusche, Mar- ja Hoogenboom en Marianne Langezaal (De Bataven) en Mar den van der Hoorn (AV Hol land) zijn de regionale atleten die op 17 juni in Mantes la Ville deelnemen aan de veteranen- interland Frankrijk-Belgié-Ne- derland Ajax 2. het komende weekend tegenstander van Quick Boys. scoorde er tegen Titan lustig op los. De Amster damse doelpunten werden ge maakt door: Martin Reuser, Pe ter van der Vossen (2), Paul Ge- hling, Winston Bogarde, Danny Landzaat, John van der Brom (3), Nordin Wooter, Sonny Silooy, Louis ten Heuvel en Van der Bergh Zaterdag-eerste klasser Hoek heeft in de Belg Jo- han Ballegeer een nieuwe trai ner. Hij volgt de ontslagen Dick Buitelaar op Zaterdag-vierde klasser Valken'68 speelde met 1 -1 gelijk tegen FC Den Haag 2 Het komende weekeinde twee wielerwedstrijden in de regio. Zaterdag 3 juni een koers voor B-amateurs op De Bult in Lei den. Aanvang 12.00 uur. Favo riet zijn Piet Kralt, André van Reek en Ton Griep. Ook Jeroen Straathof komt aan de start. Op tweede Pinksterdag districts kampioenschappen in Lisse. De te kloppen mannen zijn Aart Vierhouten, John den Braber, Ronald van der Tang en Pascal Vergeer Ex-voetbalprof Frans Danen (Eindhoven) gaat naar Scheveningen. Aan zijn wens, een baan en een huis, werd door sponsorgroep voldaan De Internationale Triathlon Unie (ITU) heeft beslist dat stayeren tijdens het wereldkam pioenschap in Mexico wordt toegestaan Ajax BI, met Lei- denaar Tim de Gier won de lan delijke finale met 2-0 van Feye noord. De Al van de Amster dammers rolde Anderlecht met 7-1 op Chapman, gereden door pikeur Ruud Pools, heeft de kortebaandraverij van Wog- num gewonnen. De derde dra verij van dit seizoen is op 6 juni in Venhuizen Mark de Horn is de nieuwe hoofdjeugdtrainer bij SVLV Voetbalscheidsrechter Dick van Egmond (Hillegom) is gepromoveerd naar de A-lijst Zondag 4 juni houdt de LTV Swifttoer een zomermaandrit Ben van Kempen (Voorhout) is in Dordtrecht districtskampioen triathlon (veteranen) geworden Tafelten nister Bettine Vriese- koop verlaat HOI/Den Helder en gaat bij HOKA/Treffers'70 spelen De voetbalt lulis s\ FTT en SVGWGEB gaan fuse ren. De club gaat onder de naam PEC Den I laag de com petitie in Op zaterdag 2 juni houdt de Alphense Schaakclub ASC een internationaal jeugd- toernooi in het Ashram College Door de korfbalfusie tussen De Algemene en Fides Pacta blijft het Zeeuwse Animo toch in de eerste klasse Zaterdag 3 juni in 't Puntje (Noordwijker hout) een dartrankingtoernooi voor mannen en vrouwen Het ANP-bericht dat wielrenner Gert Jakobs met Fietsen zou stoppen is onjuist. Jakobs rijdt alleen nog rondjes om de kerk Maandag 5 juni houdt trimclub N.L...M.L. een lop voor het ge hele gezin in het parkCrones- teijn in Leiden De Leiderdorp- se zeiler Bob Smolders heeft goed gepresteerd in de Spa Re gatta. Met Bart Lochtenberg eindigde de Laser 5000 op een goede zesde plaats. Smolders neemt op 17-18 juni deel aan de Kieler Woche en een week daar na aan het EK op het Gar- dameer VALTHERMONP GPD Jan Wardenburg haalt voor de zesde keer Barcelona naar Drenthe. De bemiddelaar uit Valthermond moet voor de Spaanse voetbalclub van Johan Cruijff zes wedstrijden in Ne derland organiseren als voorbe reiding op de nieuwe competi tie. De ontmoeting tegen FC Groningen staat al vast: op 3 au gustus in het Oosterpark-,st;i dion. Barcelona komt van 26 juli tot 5 augustus naar Roden, waar de selectie in hotel Langewold lo geert. De Spanjaarden zijn gast van de voetbalvereniging Ro den. Ze spelen oefenduels tegen vier betaalde clubs en twee amateurverenigingen. SPORT OP TV WOENSDAG 18 44-19 21 Ned 2 Tennis Open Franse kampioenschappen op Roland Garros 18.45-19.10 RTL Sport 18 54-21.05 Did 1 Sport extra voetbal, at scheidswedstrijd van Guido Buchwald vanuit Stuttgart. Duitsland-Guido'selftal 19.30-20 00 BRT 1. Sport 19 30-20.30 Super Golf: PGA European Tour 19.45-20.00 EURO: Sportnieuws: hoogtepun ten Giro d'ltalia 20 00-22 00 EURO Rugby: WK vanuit Zuid- Afrika, Nleuw-Zeeland-Wales. 20.29-22.00 Ned 2. Studio sport 22.00-23.00 EURO-, Tennis: Open Franse Kampioenschappen van Roland Garros, 22,28-22.46 Ned 3: Sportjournaal, 23.00-00.00 EURO: Rugby WK vanuit Zuid- Afrika, 23.25-23.55 RTL 4: Sport. 00.00-00 30 EURO: Autosport Grand Prix- 00.20-00.50 Ned 3 Tennis: Open Franse kampioenschappen op Roland Garros 00 30 01 00 EURO Motorsport magazine au to-en motorsportmagazine 01.00-01.30EUR0: Sportniei 08.30-09 30 EURO Atletiek. IAAF Grand Prw 11 vanuit Bratislava (Slowakije) 09.30-10.30 EURO Rugby WK vanuit Zuid- Afrika. 10.25-10.55 BBC 1 ActivS: magazine voor de 10.30 11.00 EURO: Eurofun: P8A Wave World Cup vanat Maul. Hawaii 11.00-17.40 Did 2: Sport extra: tennis, Open Franse kampioenschappen vanaf Roland Gar 11.00-19.45 EURO. Tennis: Open Franse Kampioenschappen van Roland Garros 12 00-18 10 Ned 3 Tennis Open Franse kampioenschappen op Roland Garros 13 00-17 10 RTL 5 Wielrennen Giro d'ltalia, live-verslag 13 08-14 30 Ned 2 Studio sport 16.20-16 30 Did 3 Sport im Westen 16.55-17 00 Old 2 Sport heute SCOREBORD prijsvragen 1,50; discus: Vermeulen (Hol) 27,40 Lucky 10 van dinsdag 30 mei 1-2-14-17-20-21-27-31-35-37-45-53- 59-63-64-65-69-72-73-75. (onder voorbehoud) BRATISLAVA Grand Prix (tweede categorie) 100 m: 1. Greene (Jam) 10.19. 2. Braithwaite (GBr) 10,26, 3000 m: 1 Nivongabo (Bur) 7.39,19, 2 Kariuki (Ken) 7 46,96, 110 m horden: 1 Kingdom (VSt) 13,35 (13,30 m serie, bwp), 2 Kovac (Tsj) 13,41. 400 m horden: 1. Tverdokleb (Rus) 48,64, 2 Matete (Zam) 48,77, 3. Kucei (Tsj) 49,84; hinkstap: 1 Beckford (Jam) 17,23 m, 2 Queseda (Cub) 17,21, 3. Wellman (Bah) 17,04; discus: 1. Riedel (Dut) 64,34 m, 2. Kidikas (Lit) 62,72; speerwerpen: 1. Zelezny (Tjs) 90,80 m (bwp), 2. Makarov (Rus) 83,48. Vrouwen, 100 m: 1. Cuthbert (Jam) 11,17, 2. Voron- ova (Rus) 11,43; 3000 m: 1. 0'Sulüvan (Ier) 8.45,50 (bwp); hoog: 1. Babakova (Rus) 2,03 m, 2 Motkova (Rus) 2,03, 400 m horden: 1 Koerosjkina (WRu) 54,69; hinkstap: 1Tsjistjakova (Rus) 14,42 m, 2. Kasperkova (Tsj) 14,26. LEIDEN Avondwedstrijd AV Holland 100 m: Jansen (Bataven) 11,5. Van Stijn (Spartaan) 11,5, Stefan den Harder (Sp) 11.5. 800 m: 2 La Lau (Bat) 1.51,8. Hu lisz (Bat) 1 53,9, Van der Gaast (Bat) 1.58,4; 5000 m: 1 Wubben (AAV '36) 1517,7, 2 Van Velzen (Bat) 15.26.1, 3 Buikema (AAV) 15.30.8, hinkstap: Kolnaar (Hol) 12.40; kogel: 1 Engwegen (Hol) 12,84, 2. Hamers (Hol) 12,31, discus: Engwegen 35,56. Vrouwen, 100 m: Aan hane (Sp) 13,1, Macel (Hol) 13,2, Rotte veel en Bakker (Bat) 13,4, 800 m: 3 En gels (Bat) 2.20,1, 6. Klaassen (Bat) 2.25,6; Meisjes B, hoog: Van Velzen (Hol) autosport ATHENE Acropolisrally, eindstand: 1. Vovos (Gri) Lancia 6.37.19, 2. Stohl (Oos) Audi 3.01, 3. Weber (Dui) Seat 3.09 Klassement WK twee-literklasse: 1. Opel 165 pnts, 2. Ren ault 153, 3. Peugeot 138 basketbal Play offs NBA. Finale Western Conference (best-of-seven) Vijfde wedstrijd: San Antonio - Houston Rockets 90-111. Stand serie: 2-3. dammen VLIELAND Grandmasters 95, tweede ronde: Sijbrands - Gantwarg (WRu) 1-1 (tussenstand 2-2), Baljakin (WRu) - Wiersma 1-1 (2-2), Clerc - Ba (Sen) 1-1 (2-2), Mac. N'Diaye (Sen) - Schwarzman (Rus) 1-1 (2-2). paardesport HILVERSUM Draverijen Eerste koers. 2000 m: 1 lede van Teroele (Engwrda) 2.35.6 - 1.17.8. 2 Inja. 3 Hul de Kievitshof. Niet gestart: Jenm Buiten zorg. Toto: winnend 2.80 plaats 2.00 1.70 koppel 3,60 trio 99.60 Tweede koers, 2000 m: 1 Ivan Rynstroom (Woudstra) 2 38.4 - 1.19,2. 2. Junior Butcher, 3. It's an illusion. Toto: winnend 24.10 plaats 8.60 5.40 koppel 83.10 trio 3107,00 dubbel winnend 38.40 Derde koers, 2000 m: 1. Viking Gilda (De Vlieger-Koedam) 2.37,3 - 1.18,7, 2. High Speed Nobo, 3. Esmaralda. Toto: winnend 1,60 plaats 1,60 2,20 koppel 5,30 trio 153,80 Vierde koers, 2000 m: 1. Ingmar Jorishof (De Vlieger) 2.40,8 - 1.20,4 2. It's Starlight, 3. Jaguar Robel Toto: winnend 3,60 plaats 1,30 2,10 1,90 koppel 12,80 trio 149,00 Vijfde koers, 2440 m: 1 Ros'a linds Tango (Strooper) 3.13,7 - 1.19,4, 2. Iris Bayka, 3. lef Lochties. Toto: winnend 2,70 plaats 2,10 3.20 2,90 koppel 12,60 trio 147,70 Zesde koers, 2000 m: 1 Fia Delvina (Van der Blonk) 2.38,1 - 1 19,1, 2. Galaxy Hill, 3. Grandeur S Toto: win nend 4,10 plaats 2,30 7,50 7,90 koppel 79,50 trio 513,40 Zevende koers, 2000 m: 1 Hamlets Wishbone (Suykerbuyk) 2.30.2 - 1.15,1, 2. Bird Feathers, 3 Franz Hilhard. Niet gestart: Elway Hanover, Flightstar W, Falcon Surge, Atomic Power Toto: winnend 1.20 plaats 1,00 1.10 kop pel 2.10 trio 22.00 Achtste koers, 1609 m: 1 In Go Buitenzorg (Pool) 2 02,7 1 16,3, 2. Guy Hanover, 3 Grand Due. To to: winnend 2,80 plaats 1,80 3,00 5,20 koppel 30,80 trio 644,80 Negende koers, 2000 m: 1. Crown Gazeau (Imming) 2.35.3 - 1.17,7, 2. Jistiance F, 3. General Six. Toto: winnend 2,10 plaats 1,60 3,40 4,30 koppel 7,00 trio 336,80. Tiende koers, 2000 m: 1. Jasmee Dear (Eric Dragt) 2.37,0 - 1.18,5, 2 Heinenken First, 3. Gunsur S. Toto: winnend 7,60 plaats 1,70 1,50 5,20 koppel 29,60 trio 375,30 Elfde koers, 2000 m: 1 Johan C Mag.c (Pool) 2.41,9 - 1.21,0, 2 Jenfer K. 3. Helga Crown. Niet gestart llou Curfew Toto: winnend 2,80 plaats 1.30 2.70 2.00 koppel 6.00 trio 64.60 Totalisator-omzet: 166.038.00. rugby KAAPSTAD Wereldkampioenschap, Groep A: Zuid-Afri- ka - Roemenië 21-8 (8-0) Stand: 1 Z- Afrika 2-4, 2, Canada 1-2, 3. Australië 1- 0, 4. Roemenië 2-0. Groep B: West-Samoa - Argentinië 32-26 (10-16). Stand: 1. West-Samoa 2-4, 2. ■Engeland 1-2, 3. Italië 1-0, 4. Argentinië 3), Schotland - Tonga 41-5 (18-5) Stand: 1. Schotland 2-4, 2. Frankrijk 2-4, 3. Ton ga 2-0, 4. Ivoorkust 2-0. 6-0, Sawamatsu (Jap/16) - Herreman (Fra) 6-4 6-1, Nowak (Pol) Po (VSt) 6-2 6-4, Halard (Fra) Fusai (Fra) 2-6 6-4 6 3, Mar tmek (Dui) - Gavaldon (Mex) 6-4 6-4, Tau tennis ?iat (Fra) Kamio (Jap) 6-1 6-2, Kruger PARIJS Open Franse kampioenschappen Enkelspel, eerste ronde: Eltingh Steeb (Dui) 6-4 6-2 6-0, Becker (Dui/3) - Frana (Arg) 7-6 6-4 6-3, Tillström (Zwe) Ivam sevie (Kro/4) 7-5 6-3 6-4. Chang (VSt/6) Nargiso (Ita) 6-3 6-4 6-1, Bruguera (Spa/7) - Rafter (Aus) 6-3 6-1 7 6, Rosset (Zwi/16) - Fromberg (Aus) 7-5 5-7 7 5 7 6, El Anyaoui (Mar) Lopez-Moron (Spa) 7- 6 6-3 6-3, Meligeni (Bra) - Korda (Tsj) 6-4 6-4 6-4, Rios (Chi) - Spadea (VSt) 6-4 6-4 6-7 6-3. Woodbridge (Aus) - Filippini (Uru) 6-3 4-6 6-4 1-6 6-4, Göllner (Dui) Gau- denzi (Ita) 6-3 6-7 7-6 6-4, Steven (NZe) - Arriens (Dui) 6-7 6-2, Arriens gediskwalifi ceerd, Voinea (Roe) - Kucera (Slw) 6-2 6-2 6-3, Black (Zim) - Apell (Zwe) 6-3 3-6 7-6 4-6 10-8, Van Herck (Bel) - Delaitre (Fra) 6-1 6-4 7-6, Palmer (VSt) - Hlasek (Zwi) 4- 6 3-6 7-6 6-4 8-6, Alvarez (Spa)L Fleurian (Fra) 7-6 6-2 7-6. Stich (Dui/12) - Damm (Tsj) 7-6 5-7 7-6 6-4. Martin (VSt/14) Tebbutt (Auis) 6-2 6-1 7-6. Edberg (Zwe) - Santoro (Fra) 6-2 6-0 6-2. Boetsch (Fra) - Enqvist (Zwe) 6-4 6-3 6-2. Reneberg (VSt) - Grabb (VSt) 6-4 5-7 6-2 6-3, Javier San chez (Spa) - Lareau (Can) 6 4 6-4 6-3, Woodforde (Aus) Gumy (Arg) 6-4 6-0 6-3. Sampras (VSt/2) - Schalier (Oos) 6-7 6-4 3-1 afgebroken wegens duisternis Vrouwen, enkelspel, eerste ronde: Oremans - Dhenm (Fra) 7-6 7-6. Babel (Dui) Rot tier 6-3 6-4, Pierce (Fra/3) - Radtke (Aus) 6-1 6-3, Conchita Martinez (Spa/4) - Hack Zvereva (WRu/10) 1-6 7-5 6-3, Suarez (Bel) Cecchini (Ita) 6-3 6-4, thes (Fra) Werdel-Witmeyer (VSt) 6 4 6 1. Schultz - Neifcnd (Let) 16 6-3 6-4, Ghirardi (Fra) Paz (Arg) 7 5 6-1. Serra Zanetti (Ita) - Rittner (Dui) 7-5 7-5. Smger (Dui) - Radford (Aus) 6-1 1-6 6-2. Pitkowski (Fra) - tgnatieva (WRu) 6-3 6-4, McGrath (VSt) - Temesvan (Hon) 6 4 7-5 wielrennen SELVINO Ronde van Italië. Zeventiende etappe, tijdrit Cenante-Selvi- no: 1. Rominger (Zwi) 43 km 1.05.59 (gem. snelheid 39,101 km/uur), 2. Berziri (Rus) 1.39, 3. Ugrumov (Let) 2.03, 4 Francesco Casagrande (Ita) 3.11, 5. Tonk (Rus) 3.27, 6. Jaskula (Pol) 3 44, 7. mg (Oos) 4 44, 11 Zama (Ita) 4.45, 12. Massi (Ita) 4.55, 13. Richard (Zwi) 4 58, 14. Lanfranchi (Ita) 5.00, 15. Cenghialta (Ita) 5.20, 39 Breukmk 7.29. 55. Jonker 8.35, 81 Nijboer 10.34, 116 Voskamp 13.01 Klassement: 1. Rominger 74,08 51. 2 Berzm 5 08. 3 Ugrumov 5.17, 4 Chiappucci 9.35. 5 Rincon 10.21, 6. Tonkcrv 11.31. 7 Imboden 11.52, 8 Totschmg 12.22, 9 Francesco Casagrande 12 45, 10 Zama 13.44, 11 Cenghialta 16.57, 12. Madouas (Fra) 17.17, 13. Buenahora (Col) 19.46, 14 Lanfranchi 19.50, 15. Cattai (Ita) 20.52, 46. Jonker 1.21.19, 57 Breukmk 1.51.57, 105. Voskamp 2.55.07, 108. Ni|boer 2.57.39

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21