Jacco EItingh legt Steeb onder de wals ;ns Goran Ivanisevic doet niets goed Hot item' Rik Smits volwassen geworden Sport ui; os Verstappen kan seizoen wellicht toch afmaken Edwin Grünholz kiest voor FC Den Haag Gantwarg ontsnapt op miraculeuze wijze Regi Blinker verlaat Feyenoord DENSDAG 31 MEI 1995 VILIEM SPIERDIJK. 071-356464. PlV CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356463 ijax neemt Cup mee naar Quick Boys w ~f~ /rwuK» De wedstrijd Quick Boys - Ajax 2 wordt in alle opzich- I 11 een bekerduel. Hoofdtrainer Louis van Gaal neemt op vrij- g 9 juni namelijk op speciaal verzoek de Europa Cup mee ar Katwijk. Voorafgaand aan de wedstrijd in de voorronde van t toernooi om de Amstel Cup, die om 19.30 uur begint, kun- 1( n belangstellenden een glimp opvangen van de 'cup met de ■dendai 3te oren- Vervolgens komen de Amsterdammers op sportpark u voor eLlw zUid in hun sterkste opstelling in actie. Dat betekent dat uwe biliner Gerard van der Lem kan beschikken over onder anderen ijk de rankwo Kanu, Tarik Oulida, Sonny Silooy, Peter van Vossen, )rdin Wooter, Martijn Reuser en doelman Fred Grim. ander de de< is. dat lego Maradona naar Santos kun de Janeiro* Diego Armando Maradona keert als speler terug het voetbalveld. Rio Roberto Sabra, directeur van het bureau eren, tf'é Sports en Marketing, heeft gisteren verklaard dat de 34-jari- itzelfdt Argentijn een contract tekent bij de Braziliaanse club Santos, t hetzerentree van Maradona moet in september plaatsvinden. In ewenste rnaand loopt de schorsing van vijftien maanden af die luisje" kreeg opgelegd nadat hij bij de wereldkampioenschap- n in de Verenigde Staten werd betrapt op het gebruik van do- ig- 1 Iranje compleet in Zeist n haag Bondscoach Guus Hiddink kan vandaag in Zeist over voltallige selectie van het Nederlands elftal beschikken. Alle "L| igeroepen spelers in binnen- en buitenland hebben van hun IlCi. ib toestemming gekregen om de tweedaagse stage bij te wo rn. Oranje bereidt zich op het KNVB-sportcentrum voor op de hese alilangrijke EK-kwalificatiewedstrijd in en tegen Wit-Rusland, ichijneilgende week woensdag. Over de tijdige aanwezigheid van alsc im Jonk en Dennis Bergkamp bestond de grootste onzeker- Noorcid. Het bestuur van Inter Milan liet het Nederlandse duo giste- n echter zonder al teveel problemen vertrekken. 'an 15 wil lij Igenarenvereniging wil kort geding ik versumHet bestuur van de Algemene Eigenaarsvereniging b Drafsport is voorstander van het aanspannen van een kort ding tegen de Staatsloterij (SENS), die de wedkantoren Hippo ito in beheer heeft. Dat maakte het bestuur gisteren bekend na algemene ledenvergadering in Hilversum, ilgens Jan den Nijs, voorzitter van de AEV De Drafsport en te stis lid van de raad van commissarissen van de Stichting Ne- c rlandse Draf- en Rensport (NDR), is het de hoogste tijd dat de aatsloterij de dit jaar ontstane betalingsachterstand van bijna :ht miljoen gulden aan de stichting teniet doet. "ioede prestaties in Bratislava ik het et dit ik w atislava De Tsjech Jan Zelezny is de eerste atleet in het nog aan 1 borsl ant nsplai j 'onego toch uit eredivisie basketbal iaksbergen Tonego, de landskampioen basketbal bij de vrou- lkemi weter buitenseizoen die de speer verder dan negentig meter geworpen. Bij de Grand-Prixwedstrijd van de tweede cate- irie in Bratislava wierp de wereldkampioen en -recordhouder ,80 meter. De Ierse Sonia O'Sullivan zorgde voor een tweede iste wereldseizoenprestatie door de 3000 meter te winnen in 45,50. n, verdedigt komend seizoen de titel niet. De club uit Haaks- rgen kan door het afhaken van een aantal speelsters geen m meer op de been brengen dat van eredivisieniveau is. En- ile weken geleden leek het voortbestaan van Tonego nog gered ior het binnenhalen van een sponsor die 50.000 gulden in de is stortte. De geldschieter eiste echter de vorming van repre- ntatief team. Het bestuur slaagde daar niet in. Misschien wordt Mikael Till- strom nog eens een topper, maar waarschijnlijk niet. Wie hem echter op de banen van Roland Garros tegenkomt past voortaan wel op. Vorig jaar ver raste de onbekende Zweed Ri chard Krajicek in de derde ron de van de open Franse kam pioenschappen om daarna weer een jaar in de anonimiteit te verdwijnen. Gisteren dook Till- strom in Parijs opnieuw uit het niets op en beroofde hij het toernooi in de eerste ronde van een van de favorieten, Goran Ivanisevic. Het was maar goed, zei de nummer vier van de wereld na afloop, dat zijn trainer Bob Brett hem na de 7-5 6-3 6-4 neder laag bij zijn voorraad rackets weghield, anders had hij ze alle maal stukgeslagen. Onbegrijpe lijk was Ivanisevic' woede niet. Mikael Tillstrom staat 147-ste op de wereldranglijst. Veel ho ger kwam de Zweed nooit sinds hij in 1991 tennisprof werd. Vo rig jaar moest hij de tweede helft van het seizoen weliswaar door knieblessures aan de kant blijven, maar voordien toonde hij zich ook nooit een hoogvlie ger. Hij kan vooral van zijn sport leven, omdat hij als dub belspeler nog wel eens een paar partijen wint. Maar als Roland Garros niet zou bestaan was de 23-jarige Mikael Tillstrom wel licht al afgehaakt als tennisprof. Vorig jaar verdiende hij ruim 70.000 dollar, daarvan waren er zo'n 40.000 in franse francs, on der meer omdat hij Krajicek in de derde ronde op Roland Gar ros versloeg. In de vierde ronde verloor hij vervolgens van Pete Sampras. Dat hij gisteren glun derend meldde dat hij van Pa rijs hield, verbaasde niemand. Van zo'n tegenstander verlie zen vond Ivanisevic de zwartste dag in zijn tenniscarrière. „Op dit moment denk ik er zelfs over om te stoppen met tennis, maar over een uurtje is dat wel weer anders. Maar de komende tien dagen raak ik geen racket aan." Wat er nou precies was ge beurd wilde de Kroaat nog wel even analyseren. „Er is niets ge beurd. Dat is het nou juist, niets. Ik heb helemaal niet ge speeld. Wat ik deed was slecht en wat hij deed was goed. Daar om verdiende hij ook te win nen." Conchita Martinez viel giste ren ook op. Maar op een andere manier dan Ivanisevic. De win nares van Wimbledon 1994 is misschien wel dé grote favoriete in Parijs. De Spaanse won alle vier de graveltoernooien die ze in de aanloop naar Roland Gar ros speelde en ranselde met haar zwiepende topspinslagen gisteren de Duitse Hack met 6-0 6-0 van de baan. Het was haar 22-ste zege op rij op gravel. Maar als het aan Mirjam Ore mans ligt blijft het daar ook bij. De Berlicumse is haar volgende tegenstandster in Parijs. Jacco EItingh en Carl Uwe Steeb zijn geen vrienden. Ze zullen nooit samen gaan eten. De Nederlander heeft dat met weinig collega's uit het circuit, maar met de Duitser nou net wel. Toch vond EItingh het niet erg om Steeb voor de tweede achtereenvolgende keer in de openings ronde van Roland Garros tegen het lijf te lopen. Hij won gistermiddag overtuigend met 6-4, 6-2, 6-0. „Walsen en pletten heet dat. Zeker tegen hem is dat lekker," zei EI tingh met een brede grijns. parus rene van hattum gpd-verslaggever Jacco EItingh won en lachte zijn tanden bloot. Dat gebeurde de geboren Heerdenaar de laatste maanden zelden. Privé is hij al een tijdje gelukkig en verliefd (op de voormalige nationale tennistopper Hellas ter Riet), maar op de baan had hij nog maar weinig plezier de laatste tijd. De 'dip' begon uitgerekend na de beste prestatie die hij als enkelspeler ooit neerzette - de kwartfinales van de Australian Open in februari. Daarna won hij zeven toernooien op rij geen enkelpartij meer. 'Rampweken' noemde hij het gisteren nog maar eens. In gees telijk opzicht was het de moei lijkste periode uit zijn zevenjari ge loopbaan als prof. Heel even overwoog hij zelfs om er mee te stoppen en een gelukkig mens te worden zonder tennis. Optelsom Het was een optelsom van li chamelijke en geestelijke ver moeidheid, weet hij nu. In de cember had hij al last van zijn rug, maar trainde en speelde toch door alsof er niets aan de hand was. Dat het niet goed zat met het lijf en in het hoofd merkte hij toen hij na die kwartfinales in Melbourne in Memphis snel onderuit ging te gen Rehmann. Hij had vol zelf vertrouwen moeten zijn na Australië, maar voelde zich moe en onzeker. En dat werd alleen maar erger, omdat er ook nog eens een bronchitis-aanval tus sendoor kwam. Als zo'n terug val hem nog eens overkomt, weet hij dat een periode van be zinning buiten de baan verstan diger is dan door blijven gaan. Pas half april kreeg hij in zijn woonplaats Monte Carlo weer het gevoel dat hij niet voor niets in de top dertig van de wereld staat en dat tennis toch een leuk vak is, al verloor hij opnieuw in de openingsronde. „Maar ik was weer gezond en trainde lek ker. Voelde me eindelijk weer happy." In Hamburg, begin deze maand, was het gevoel echt te rug. Prompt haalde hij er de laatste zestien en moest door Ivanisevic worden afgestopt. In Rome versloeg hij een week la ter Wilander. „En had ik Bruguera moeten pakken in de tweede ronde." De EItingh die gisteren Steeb van de baan vaagde met ge durfd aanvalsspel, weinig onno dige fouten en één van de mooiste backhands uit het cir cuit, deed weer erg veel denken aan de EItingh die vorig jaar in Parijs de vierde ronde haalde. Ook toen begon hij tegen Steeb met een zege in drie sets. Het enige verschil was dat hij er gis teren vijf uur over deed, omdat er twee keer voor de regen moest worden geschuild. En voor zover hij nog laatste twij fels over zijn vorm had, zijn die nu ook weg. „Want zo'n wed strijd doet wonderen. Ik pak nu weer de kansen die ik krijg. Als iemand van me wint dan is het omdat hij beter is, niet omdat ik loop te klunen." In de volgende ronde treft EItingh de Zimbab- wees Byron Black. Klünen Klunen deed Miriam Oremans gisteren wel, maar toch won de Berlicumse speelster. Wonder lijk genoeg ontbrak het Ore mans na het foutenfestival te gen de kolossale Francaise Dhenin, nummer 176 van de wereld en met een wild card binnengelaten op Roland Gar ros, aan enige zelfkritiek. Ze was nerveus geweest, zei ze. „Een typische eerste ronde wed strijd". Maar een worsteling? Dat vond ze niet. Tijdens haar moeizame 7-6 7-6 zege op Dhenin, die meer weg heeft van een Chinese kogelstootster dan van een proftennisster, maakte ze evenwel 55 fouten. Gelukkig voor Oremans, vorig jaar nog de sensatie van Parijs nadat ze Na- vratilova in de eerste ronde uit- :t van duk ;en hoek van de kleedkamer Indiana Pacers verdringen zeker twintig cameramen en verslaggevers om Rik its. Zijn twee meter zeven- lange lichaam is geheel on- ïtbaar geworden door de nselijke muur van belang eenden. De Nederlandse iketballer is deze dagen een item in de Verenigde Staten. )e play-offs van de NBA zijn grote doorbraak geworden ir de 'Dunking Dutchman', zijn sterke spel in de eerste te ronden, plaatsen kenners n bij de vijf beste centers in competitie van de National iketball Association. De im van de Brabantse crack is gevoegd aan het imposante e David Robinson, Shaquille leal, Hakeem Olajuwan en rick Ewing. Hij is volwassen geworden", coach Larry Brown. 'Plot- ng leek Rik Smits nog groter normaal, wat niet gemak- ijk is voor iemand van zijn gte', schreef de New York Ti- s nadat de Pacers de Knicks Iden uitgeschakeld. „Ik. zit lang niet aan mijn top", de nuchtere speler zelf. looit eerder besteedden de dia zoveel aandacht aan de jarige Smits, die na iedere dstrijd steevast naar de inter- rlen/ banbury* gpd er in dec n di i tv ma i viewruimte wordt geroepen. Diep zuchtend voldoet hij aan de vraag. „Ik zal dat nooit zelf opzoeken. Sommige jongens proberen nieuws te maken, die gaan zelf naar journalisten toe. Dat is niks voor mij," zegt de bescheiden Brabander, waarna hij nog snel een oranje T-shirt aantrekt, voordat de tv-came- ra's van NBC gaan lopen. 'Smits Happens' staat erop. Zwaarbevochten Na de zwaarbevochten triomf op de New York Knicks, die de Pacers de afgelopen twee jaar nog uit de play-offs hadden ge kieperd, is de ploeg van Smits nu in de halve eindstrijd gewik keld in een tweekamp met het jonge, getalenteerde Orlando Magic. In de 'best of seven'- reeks is de stand na de bloed stollende partij van maandag avond, waarin Smits in de laatste seconde de winnende tweepunter scoorde, 2-2 gelijk. Smits moet in deze serie op boksen tegen niemand minder dan Shaquille O'Neal, de abso lute uitblinker van Orlando Ma gie. In de eerste twee, door de Pacers verloren, duels scoorde O'Neal maar liefst 71 punten en daarmee overklaste hij Smits, die in totaal 38 punten bijeen schoot. In de derde wedstrijd was het verschil tussen de twee 'big shots' een stuk kleiner. O'Neal had het zwaar te verdu ren, verkeerde al vroeg in fou- tenlast en scoorde ook minder (18) dan Rik Smits, die zijn 'zachte handen' terug leek te hebben. Indiana Pacers won voor eigen publiek dan ook ver diend met 105-100. De vierde confrontatie werd gespeeld in de Market Square Garden in Indianapolis, de luid ruchtige arena waar race-gelui den de aanval van de tegenstan der moeten verstoren. Het ein de van die partij zal Smits, op nieuw de meerdere van O'Neal, nog lang heugen. In Indianapolis zijn de fans enthousiaster dan ooit. Jaren lang werd de boomlange bas ketballer - in 1988 als tweede college-speler gekozen door de Pacers - uitgescholden en ver guisd. Hij was een stijve hark, een gigantische flop. Knie- en elleboogblessures, problemen binnen het team en met de coach stokten aanvankelijk de progressie van Smits, die zich pas serieus met basketbal ging bezighouden toen hij op zijn zeventiende naar de VS kwam. Vorig seizoen deed hij echter steeds nadrukkelijker van zich spreken en dit jaar is hij uitge groeid tot een van de uitblin kers in het team. Het heeft veel, zo niet alles, met ervaring te maken. 'Hij staat nu onder de basket als een 'Statue of Liber ty', sprak een tv-verslaggever onlangs bewonderend. Rik Smits beheerste na de gedenkwaardige wedstrijd van maandag de sportpagina's in Amerika. archieffoto peter van der velde Het heeft Smits meer zelfver- Naast het zelfvertrouwen is er trouwen gegeven. In de eerste ook het vertrouwen in het team. wedstrijd tegen Orlando Magic Smits: „De kansen om deze scoorde hij zelfs een drie-pun- reeks te winnen en de Finale te ter, zijn allereerste in de NBA. halen zijn nog volop aanwezig." Verstappen kan zijn formule 'Seizoen wellicht toch bij itek afmaken. De onderhan- ingen tussen de Britse ren en een aantal potentiële insors verliepen gisteren - gszins verrassend - buiten- voon goed. Vandaag hoopt 1 itek het nieuws naar buiten cunnen brengen dat het sei- in gered is en dat Verstappen nog resterende Grand Prix' het in Banbury gevestigde m kan rijden. ick Underwood, de mana- van Simtek, sprak gister avond de hoop uit dat de finan ciële problemen opgelost zullen worden. „We blijven voorzich tig, want we zijn door schade en schande wijs geworden. Daar om moeten we nog heel even afwachten, maar we hebben een grote stap vooruit gezet. Ik heb goede hoop dat Simtek blijft bestaan en dat Jos Ver stappen volgende week aan de start verschijnt bij de Grand Prix van Canada." Afgelopen weekeinde, bij de GP van Monaco, leek Simtek op sterven na dood. De renstal heeft een enorme schuldenlast en niemand was bereid de hel pende hand te bieden. „Maar de stroom publiciteit in de Ne derlandse media omtrent Simtek heeft voor heel wat reac ties gezorgd," bekent Under wood. „We worden van alle kanten gebeld. Het blijkt dat Verstappen een enorme impact in Nederland heeft." Onder de bellers bevonden zich niet louter geldschieters die informeerden hoe ze konden helpen. „Ook heel veel fans hebben gebeld en als het ware gesmeekt om toch door te gaan. We zijn er een beetje door ver rast. Onze telefoniste heeft overuren gemaakt, zo veel reac ties hebben we gekregen. Die steun doet ons goed." Belangrijkste partner aan de onderhandelingstafel van Simtek is Hans-Willem te Pas. De schatrijke zakenman, onder meer eigenaar van Dutch Ra cing Promotions, is er veel aan gelegen Verstappen aan het ra cen te houden. Te Pas, die ook namens een Amerikaanse res taurantketen die in Nederland wil gaan starten onderhandelin gen voert, stond er persoonlijk al borg voor dat Simtek in Span je en Monaco nog aan de start kon verschijnen. Jos Verstappen zelf wacht de ontwikkelingen gelaten af. De coureur uit Montfort was giste De Jacco EItingh die Steeb gisteren van de baan veegde deed veel den ken aan de speler die vorig jaar in Parijs de vierde ronde haalde. archieffoto epa Oremans trainings- en reis- maatje Stephanie Rottier juich te zich vorig jaar in Parijs de longen uit het lijf toen ze voor het eerst in elf Grand Slam-toer- nooien een partij won. Gisteren was het Zeeuws meisje een moedeloos hoopje mens nadat ze voor de twaalfde keer in der tien Grand Slam-toernooien in de eerste ronde had verloren. Ze slaagde er tegen de Duitse Ba- bel (32 op de vrouwenranglijst) zelfs niet in een 4-1 voorsprong in de tweede set in winst om te zetten. Brenda Schultz moest giste ren uiteindelijk ook de baan op. De uren wachten waren echter de moeite waard. Het duel met de Letse dubbelspecialiste Lu- rissa Neiland, goed voor 50 dubbelspeltitels, was fraai én Schultz won. Daardoor staan er vijf Nederlanders in de tweede ronde. De eerste set (1-6) ging voor Schultz alles nog net mis of tegen de netrand, in de tweede en derde set kwamen alle ballen van Schultz net op of tegen de lijnen. „Blijf vooral rustig", coachte ze zichzelf. „Je traint lekker dus het moet vanzelf ko men." Het kwam ook, met 6-3 en 6-4 winst. Ze had het emotioneel moei lijk na haar zege, omdat het de eerste grote overwinning was na het overlijden van haar moeder, die onlangs, kort voor haar brui loft overleed. Voordat ze haar matchpoint kon verzilveren moest ze zelfs even wachten omdat ze in tranen uitbarstte. Maar Schultz zou zichzelf niet zijn als ze niet vijftien minuten later alweer de blozende Heem- steedse uithing. „Die afzwaaiers in de eerste set? Ach daar schrik je toch niet meer van. Dat hoort bij mij." den haag gpd Het Nederlands zaalvoetbal team raakt zijn sterspeler kwijt. Edwin Grünholz speelt volgend seizoen weer profvoetbal bij FC Den Haag en heeft bedankt voor Oranje. De 25-jarige Hage naar kwam het afgelopen sei zoen uit voor hoofdklasser Hol land uit Utrecht, met welke club hij nu nog in de race is voor de amateurtitel van Nederland. Grünholz, die ook bij Den Bosch een contract kon teke nen, blijft wel zaalvoetballen voor de Nederlandse landskam pioen Bunga Melati. „Dat is één van de eisen die ik had gesteld aan Den Haag. De club had in november vorig jaar al belang stelling getoond, maar wilde aanvankelijk niks van een com binatie met zaalvoetbal weten. Nu is er een constructie gevon den dat ik op vrijdagavond in de zaal actief kan blijven", aldus Grünholz. Het Nederlands zaalvoetbal team, dat zich voorbereidt op het WK-kwalificatietoernooi in oktober, is echter verleden tijd voor Grünholz. Oranje houdt op dinsdagen centrale trainingen en zal de komende maanden de activiteiten ook naar het week einde uitbreiden. „Dat was niet meer te combineren. Ik heb een keuze moeten maken. Dit is mijn laatste kans om betaald voetbal te spelen", meent Grün holz, die eerder al drie jaar on der contract stond bij Den Haag. Voor Oranje is het vertrek van Grünholz een grote klap. De na tionale topscorer was vorige week nog de uitblinker in het internationale toernooi van Ge nk, waar Nederland wereldkam pioen Brazilië met 6-1 versloeg. Grünholz nam de helft van de- Nederlandse produktie voor zijn rekening. „We zijn een we reldtopper kwijt", reageerde as- sistent-bondscoach Nico Sprey. „Het zal niet meevallen om dit verlies op te vangen." vlieland anp slaagde hij daar in het vierde speeluur in, maar het is zeer de vraag of de veelvoudig Nederlandse kampioen niet ergens een betere en mogelijk winnende variant heeft overzien. De twee andere duels boeiden, zoals ook op de openingsdag, veel langer. Met name Sijbrands kreeg in het middenspel veel meer speelvrijheid, hoewel Gantwarg vanuit de rechterflank voor licht tegenwicht zorgde. Sijbrands kwam ruimschoots door de vermeen de tijdnoodfase, maar hij moest met enige spijt constateren dat de Witrus voor zijn beslissende 51e zet ruim drie kwartier kon uittrekken. Toen vond Gantwarg ook de enige redding, offerde een schijf en ofschoon Sijbrands' stelling duidelijk su perieur was, winst zat er door dat gambiet net niet meer in. Ook de tweede ronde van de Grandmasters '95 dammatches om de wereldtitel, leverde geen winstpartijen op. Zowel Sijbrands als Schwarz- man was daar heel dichtbij. Gantwarg ontsnapte tegen Sijbrands echter door een fraai gevonden gambiet, Schwarzman zag op de 69e zet de winst over het hoofd tegen N'Diaye. Dat Wiersma het in zijn tweede partij tegen Baljakin wat rustiger aan zou doen, was na zijn experimentele duel van de eerste dag te verwach ten. Dit keer was het de Witrus die de partij door een wederzijdse damcombinatie naar remise voerde. Clerc kreeg vanuit de opening tegen Ba voordeel in het centrum en de Senegalees had grote moeite het evenwicht te bewaren. Toch rotterdam anp ren in Silverstone en testte daar voor het eerst dit jaar de Benet ton-Renault. Verstappen, die nog altijd onder contract staat bij Benetton, reed 42 rondjes op het Engelse circuit. Omdat de baan vochtig was kon er geen vergelijking getrokken worden met eerdere testritten van Mi chael Schumacher en Johnny Herbert. „Maar het ging heel goed," zei Verstappen. „De wa gen voelde prettig aan en dat is al heel wat als je de eerste keer in een nieuwe auto zit." Vrijdag zal Verstappen opnieuw testen. Vandaag en morgen is het beurt aan Michael Schumacher en Johnny Herbert. Aanvaller Regi Blinker verlaat Feyenoord. Dat heeft voorzitter Jorien van den Herik gister avond tijdens een receptie van Radio Rijnmond bekend ge maakt. De Rotterdamse clublei der zei niet wat de reden was voor de verrassende breuk. De nieuwe club van Blinker, wiens contract dit seizoen afliep, is nog niet naar buiten gebracht. Van den Herik deelde tevens mee dat verdediger Ulrich van Gobbel zijn contract voor drie jaar heeft verlengd. Hij liet we ten dat spits Mike Obiku vrijwel zeker eveneens bijtekent. Eer der verlengden Peter Bosz en Henke Larsson hun contract in de Kuip. Naast Blinker, Joszef Kiprich (Cyprus) en Dean Gorré (FC Groningen) vertrekt ook verde diger Harvey Esajas bij Feye noord. Errol Refos, Rob Maas, Ruud Heus en John van Loen mogen uitkijken naar een ande re club. „We werken het volgen de seizoen met een A-selectie van maximaal 22 spelers", ver klaarde Van den Herik de grote opruiming. De voorzitter van Feyenoord verhulde niet dat hij na de zwa re nederlaag van zondag tegen Roda JC (5-0) een pittig gesprek met trainer Willem van Hane- gem had gevoerd. „We zijn ge zamenlijk tot de conclusie geko men dat hij zich dit seizoen te sociaal heeft opgesteld richting de selectie", stelde Van den Herik. „Hij heeft daardoor te veel van de spelers geaccep teerd. Dat moet volgend sei zoen anders. Daarover bestaat tussen Van Hanegem en mij geen enkele onduidelijkheid."

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19