Vannemer rooit 'per mgeluk' 32 knotwilgen Maar hij rijdt tenminste Miljoenenorder KLM voor Rijnstreek Rijn Veenstreek Eerste paal voor nieuw gemeentehuis Fusie transportopleidingen lease-deal van het jaar....tot 1 sept. a.s.! LEASEN MET 3 WÉRELD-VOORDELEN o> JENSDAG 31 ME11995 chef henny van ecmond, 071 -356414, piv -chef hans koenekoop, 071-356429 ings Meer- en Geerweg in Stompwijk in aannemer die werkt aan het fietspad langs de Meer- jgjTJ Geerweg in Stompwijk, blijkt twee weken geleden op holt jen houtje 32 oude knotwilgen te hebben gekapt. De nnemer ging aan de slag nadat hij per ongeluk tegen n van de bomen was aangereden. Hij dacht dat de bo- jen verrot waren. impwuk ruud sep gemeente Leidschendam ef de zaak hoog opgenomen, gemeente heeft het afgelo- jaar van alles ondernomen het rooien van de knotwil- n te voorkomen. Voor de aan- van het provinciale fietspad moesten volgens de eerste plan nen niet minder dan 65 knot wilgen wijken. De gemeente drong er toen bij de provincie op aan het pad zo te verleggen dat de karakteristieke bomen gespaard konden blijven. Na veel vijven en zessen ging de provincie akkoord met een plan waarbij bijna alle bomen kon den blijven staan. De inspanningen van de ge meente zijn nu grotendeels voor niets geweest. Toen de aannemer tijdens het werk te gen één van de knotwilgen aan reed, concludeerde hij dat de bomen verrot waren. Vervol gens ging hij zonder dat hij daartoe opdracht had gekregen - en zonder dat er een kapver- gunning was verleend - enthou siast aan het rooien. Saillant de tail is nog dat dezelfde aanne mer de bomen een week eerder nog netjes had geknot. Leidschendam heeft inmid dels bij de politie aangifte ge daan van illegaal kappen. De gemeente stelt de provincie als opdrachtgever van de aanne mer aansprakelijk voor de scha de, die voorlopig is bepaald op ruim 2000 gulden per gekapte boom. Over de schade-afwikke ling is al overleg gevoerd met de provincie. De gemeente wil de gerooide bomen vervangen door zo 'zwaar' mogelijke bomen, om op die manier de schade aan natuur en landschap zo veel mogelijk te beperken. De kosten van het herplanten worden ge raamd op 900 gulden per boom. I iiefstal van personenauto's jnsaterwoude Een zwarte BMW 525 i en een blauwe Merce- es 300 D zijn gisteren van een parkeerplaats aan de Heilige ieestlaan in Rijnsaterwoude gestolen. In de auto lagen ook raardepapieren. ^Auto-inbreker opgepakt iZERSwouDE-runduk Een 22-jarige Alphenaar is vannacht op- jepakt op verdenking van een auto-inbraak in de Potgieterlaan n Hazerswoude-Rijndijk. Kort na zijn arrestatie bekende hij. De pan kon dankzij een duidelijk signalement, doorgegeven door Jen getuige, in korte tijd worden opgespoord. Later vannacht |/erd een vermoedelijke medeplichige, een 25-jarige Alphenaar, ■ingehouden. nbraak in kantine voetbalvereniging blphen aan den run Een frituurpan, een tostie-ijzer, enige pak- len koffie en geld uit een flipperkast vormden gisterennacht de Buit van inbrekers in een kantine van een voetbalvereniging aan Ie Sportlaan in Alphen aan den Rijn. Doordat de meterkast werd Bernield en de stroom afgezet, liep de vereniging door het ont- looien van diepvriesgoederen verder een schade van 2250 gul- Ben opr JACOBSWOUDE ^Nachtbus Amsterdam-Alphen Uitkomst voor 'stappers jlphen aan den run/regio Stappers uit Alphen en omge- ing hoeven voortaan een ivondje stappen in de hoofd- gjtad niet meer voortijdig af te jireken voor de laatste bus, of iindeloos te rekken tot het "ljpenbaar vervoer 's morgens lTeer °P 8anÉ> komt. Vanaf ko- '-B-tnend weekeinde rijden er op vrijdagnacht twee en op zater- weiiagnacht drie bussen van de )ajlAmsterdamse Marnixstraat via iet Leidseplein naar Alphen. 1 vvjn Alphen staan eventueel en axi's Haar om passagiers ver- De der te vervoeren. De nachtbussen vertrekken op vrijdag- en zaterdagnacht om 1.40 en 2.40 uur vanaf de Marnixstraat. Op zaterdag nacht gaat er tevens een bus om 4.10 uur. De bussen rijden via discotheek The Challenge in Hoofddorp over'Leimuiden, Rijnsaterwoude en Woubrug- ge. Bij De Aarhof in Alphen aan den Rijn staan op verzoek taxi's klaar. Zo kunnen passa giers verder reizen naar onder meer Hoogmade, Koudekerk en Hazerswoude. De taxi's rij den drie maanden op proef. GERARD VAN DER GEEST Met een heimachine, een vul pen en een rappe tong kreeg burgemeester W. van Beek het voor elkaar: de officiële start van de bouw van het nieuwe ge meentehuis. Met de pen onder tekende hij het bouwcontract met hoofdaannemer Vink. Met zijn rappe tong hield hij een speech vol peptalk. Met de hei machine boorde hij precies om vier uur de eerste paal de grond in op de locatie aan de Heren weg in Rijnsaterwoude. De plaat^ van het gemeente huis is overigens niet geheel on omstreden. Woubrugge wilde het nieuwe gebouw ook wel, maar na lange discussies koos de raad voor Rijnsaterwoude. De nestor van de raad, de 67-ja- rige CDA'er Th. van Wieringen, wees er op dat het nieuwe ge meentehuis vlak bij de klapbrug over de Leidsevaart ligt. Die klapbrug is het geografisch cen trum van Jacobswoude. „Bovendien: wat democratisch tot stand is gekomen, moet je eerbiedigen", aldus Van Wierin gen. De burgemeester riep de bur gers alvast een hartelijk welkom toe in het zijns inziens laag drempelige, goed toegankelijke gebouw. De ambtenaren mogen over een jaartje de houten noodbouw verruilen voor een solide, stenen en ARBO-goedge- keurde burcht. Niemand zal mogen twijfelen aan de stevig heid ervan. Van Beek: „Laat ik dit zeggen: de eerste paal zit er heel goed in." FOTO HENK BOUWMAN De nieuwe lijn 47 naar Stompwijk trekt nog niet veel passagiers. Bus naar Stompwijk rijdt door de week weinig en niet op zondag alphen aan den run Logistiek heeft ruim 4000 leer lingen in opleiding en 14.000 deelnemers aan kortlopende cursussen. De organisatie telt 235 medewerkers en is goed voor een jaaromzet van 100 mil joen gulden. Naast het hoofd kantoor in Alphen heeft de or ganisatie vestigingen in Amster dam, Rotterdam, Apeldoorn en Tilburg. Vakopleiding Transport en Logistiek verzorgt opleidin gen en beroepskwalificaties voor onder meer het beroeps- goederenvervoer, het baggerbe drijf, de zeevaart en de lucht vaartdienstverlening. Het Koninklijk Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, de Stich ting tot Bevordering van het Leerlingwezen in het Haven- en Vervoersbedrijf in Nederland en de Stichtingen Leerlingenstelsel en Vakopleiding Wegvervoer vormen vanaf vandaag samen de Vakopleiding Transport en Logistiek. De fusie tussen de drie opleidingsinstituten is gis teren officieel beklonken in het Alphense hoofdkantoor van de nieuwe opleidingsgigant. Vakopleiding Transport en stompwijk dorith ligtvoet Voor het eerst in anderhalf jaar rijdt er weer een 'echte' bus tus sen Leidschendam en Stomp wijk. Het aantal passagiers op de nieuwe lijn 47 is echter nog beperkt. Een rondje Stompwijk levert tot nu toe niet meer op dan een handjevol reizigers. Dat de bus slechts een keer in de twee uur naar Stompwijk rijdt, lijkt een belemmering om mee te gaan. De bus rijdt op weekdagen drie keer per dag tussen Stomp wijk en het Leidschendamse ziekenhuis Sint Antoniushove heen en weer. Maar wie van maandag tot en met vrijdag voor elf uur 's ochtends of na drie uur 's middags mee wil, heeft pech. Dan rijdt lijn 47 niet meer. 's Avonds en zondag moet de passagier gebruik ma ken van de belbus. Hij moet dan het nummer 070 - 3178877 bellen en afspreken op welk tijdstip hij bij de bushalte wil wordenopgepikt. Chauffeur E. Haneveld meldt dat hij tijdens de eerste drie Stompwijkse ritten niet meer dan een paar passagiers heeft geteld. „Even boodschappen doen bij Leidsenhage is er voor de mensen nog niet bij." Wel licht moeten de Leidschendam- mers aan de nieuwe lijn wen nen, maar enorme passagiers aantallen verwacht hij op deze lijn niet. In het verleden is bus verbinding 134 naar Stompwijk opgeheven uit gebrek aan pas sagiers. De Stompwijkse C. Belt die om tien over half drie de bus neemt bij bij het Leidschen damse ziekenhuis is al uren op pad. Om tien over half tien is ze in Stompwijk op de bus gestapt voor een bezoek aan het zieken huis om een uur 's middags. Ze kwam natuurlijk veel te vroeg aan. Na de afspraak duurde het weer geruime tijd voordat ze te rug kon naar Stompwijk. Ze heeft dan ook heel wat uurtjes in winkelcentrum Leidsenhage doorgebracht. Een andere reizigster is een oma, die niet met haar naam in de krant wil. Ze is onderweg naar Stompwijk om op te pas sen op haar kleinkind. Ze neemt de bus om tien over half drie terwijl ze eigenlijk pas om half zes in het dorp moet zijn. „Na tuurlijk ben ik nu veel te vroeg, maar dit is de laatste bus die gaat vandaag. Als ik niet afhan kelijk wil zijn van anderen heb ik geen andere keuze dan deze bus." Vanavond probeert ze te rug te komen met de belbus. Zondagavond - toen de nieuwe regeling inging - was dat nog niet zo'n succes, meldt ze. „Ik stond te wachten maar die bus kwam niet." Toch heerst er bij beide da mes wel begrip voor de maatre gel om lijn 47 slechts drie keer per dag richting Stompwijk te laten rijden. „Vroeger reed de bus veel vaker, maar ik begrijp best dat ze de lijn indertijd heb ben opgeheven. De bus trok veel te weinig passagiers", zegt de oma. Belt deelt haar mening. „De bus rijdt nu wel weinig, maar hij rijdt tenminste weer. Dit voor jaar moest ik vaak naar het zie kenhuis en het was vreselijk las tig om met dat slechte weer steeds op de fiets te moeten." De enige andere mogelijkheid om Leidschendam per open baar vervoer te bereiken was via Leiden. Maar deze omweg zou haar een hoop tijd en zeven strippen kosten. Een dure on dernemingdus. Uitkomst Belt denkt dat de bus voor ou deren, gehandicapten en men sen zonder rijbewijs een uit komst is. Ze denkt wel dal de busmaatschappij aan deze lijn nog wat meer publiciteit moet geven. „Tot nu toe heb ik er nog niet veel over gelezen." Een woordvoerder van busmaat schappij ZWN meldt dat er persberichten zijn verstuurd. Bovendien hebben er in de bus sen folders gelegen over de nieuwe regeling. „Maar omdat er natuurlijk geen bus meer kwam in Stompwijk, kan ik me best voorstellen dat Stompwij- kers dat nieuws hebben ge mist." Bijvoorbeeld: Passat CL Variant Diesel (TD) met oxydatiekatalysator, 75 pk, 5 versnellingen Circle Lease, de lease-organisatie van Volks wagen en Audi dealers, maakt sinds twintig jaar naam met sterke aanbiedingen. Kies uit 4 Passat-typen, die u elk 3 wéreld-voordelen bieden! O Lease prijs vanaf 1069,- p.m. <e*d. btwi Voor de Passat CL 4 dl/1.8 Itr inj. 90 PK benz. Of 1139,- p.m. (exd. btwi voor de Variant uitvoering. Of 1259," p.m. («xd. btwi voor de Passat CL 4 cil/ 1.9 Itr. inj. 75 PK diesel. Of 1319,- p.m. («xd. btwi voor de Variant uitvoering. (De Variant-uitvoeringen zijn voorzien van dakrail). '48 maanden/80 000 km "*48 maanden/120 000 km mfjk Gratis autotelefoon ter waarde van c.a. 1000,- indien u een 2 jarig telefoonabonnement afsluit en vóór 1 september a.s. het lease contract tekent! O Tot 3 maanden mag u 'm nog terugbrengen. Mocht de Passat u toch niet bevallen, dan mag u de auto binnen 3 maanden (onder voorwaarden) zonder verdere kosten inleveren. Zó zeker is Circle Lease van zijn zaak! Dit aanbod geldt tot 1 sept. a.s. Bel of fax* ons vandaag nog voor een afspraak, offerte of gratis proefrit! FAXBON I Ja, ik ben geïnteresseerd. Neem s.v.p. kontakt met ons op. I Bedrijf: I I I Plaats: I Kamsteeg LEASEN IN VERTROUWDE KRING Hofweg 39, 2251 LP Voorschoten Tel. 071-317436, Fax. 071-766624 CIRCLE LEASE Schoonmaaksenice gaat vliegtuigen schoonmaken alphen aan den run. jan westerlaken Schoonmaakservice Rijnstreek bv in Alphen heeft een driejarig contract met de KLM gesloten om vliegtuigen die op Schiphol aan de grond staan schóón te maken. Het personeelbestand van het bedrijf verdubbelt in die periode. Met het contract, dat 1 juni ingaat, zijn enkele miljoe nen gemoeid. Directeur Ton Rijnaarts heeft twee jaar strijd geleverd met twintig andere schoonmaakbe drijven voordat de KLM hem het contract gunde. Doorslagge vend waren uiteindelijk de prijs en kwaliteit van het geleverde werk. De proefperiode liep ge smeerd, vertelt de directeur. Op de zogenaamde G-pier op Schiphol vestigt Rijnstreek een filiaal onder de naam aircraft service van het schoonmaakbe drijf. Een filiaal, zegt Rijnaarts, dat nodig is als 'thuishaven' voor het personeel en waarop de KLM een beroep kan doen voor overleg. „We werken dag en nacht, zeven dagen per week. Dus hebben we ruimte nodig als het personeel even niets te doen heeft." In eerste instantie begint Rijn streek met veertig man aan het KLM-karwei. Dit aantal groeit in de loop van volgend jaar tot honderd personeelsleden. Die mensen heeft het bedrijf nodig, omdat het eveneens schoonma kers moet leveren als de vlieg tuigen op Schiphol-Oost een grote onderhoudsbeurt krijgen. De 'kisten' krijgen dan ook een extra schoonmaakbeurt. Rijnaarts zegt dat hij niet zo erg veel moeite heeft hoeven doen om personeel te vinden. „Na tuurlijk, we hebben geadver teerd voor mensen die in ploe gendiensten willen werken. En we hebben in de advertentie ge meld dat het ging om schoon maken van vliegtuigen. De tele foon stond werkelijk roodgloei end. Ik schat dat ik wel tachtig Directeur Ton Rijnaarts heeft de slag om een miljoenenorder van de KLM gewonnen. Zijn schoonmaakservice wordt hierdoor eens zo groot. aanbiedingen heb gehad. Nee, het werven van personeel was geen punt. Hoe dat komt? Vlieg tuigen hebben een magische klank. Misschien heeft er ook toe bijgedragen dat de mensen zelf mochten bepalen op welke tijdstippen ze het liefst wilden werken." Rijnaarts heeft het personeel dat voor hem bij de KLM aan de slag gaat praktisch geheel in Al phen geworven. De mensen die hij straks nog nodig heeft hoopt hij ook in Alphen te vinden. „We zijn tenslotte een Alphens bedrijf', zegt hij. „Daarom vind ik het van belang om mensen die voor mij werken te zoeken in de gemeente waarin je bedrijf is gevestigd. We hebben specia le busjes aangeschaft waarin de schoonmakers naar Schiphol worden gebracht en weer naar huis." Vliegtuigen landen op de meest vreemde tijdstippen en staan meestal maar kort aan de grond. Is dat geen probleem voor de schoonmakers? Rijnaar ts: „Wij worden aangesloten op de computer, die rechtstreeks in contact staat met de regieka mer. Zodra er een vliegtuig is geland krijgen we te horen op welke pier het toestel komt te staan. Op dat moment sturen wij er een bus met schoonma kers op af. Als de kist leeg is kunnen wij erin. Zeker, je moet tegen stress kunnen en enorm kunnen improviseren. Soms heb je maar twintig minuten de tijd om de boel op te ruimen. Je krijgt dan maar precies twintig FOTO BEN DE BRUYN minuten om het vliegtuig schoon te maken. Geen minuut langer. Dat staat ook beschre ven in het contract. Elke minuut dat een vliegtuig door onze schuld later vertrekt, krijgen we een forse geldboete aan onze broek. Dat geldt zowel voor vluchten binnen Europa als voor transatlantische vluchten. Met dat verschil dat een door onze schuld vertraagde transat lantische vlucht eens zo hoog wordt beboet als een vlucht binnen Europa."

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17