katwijk komt weer met de schrik vrij iltior mist promotie HHH Jl&olWfy Quick Boys: na PSV nu Ajax 2 FC Lisse simpel langs DIO: 6-0 Pieterse bespaart ARC afstraffing Sport Negen van de tien geven die strafschop wel 140 aktervol Kozakken Bovs met 3-1 eeklopt m. N DAG 29 MEI 1995 J. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. C 56. Snl van scheidsrechter Bak- ïtrafschqt Ermelo kwam zaterdag treffen tussen Katwijk en 12. Fmchouwingen uitgebreid Luytéif orC'e- leidsman wei- kaart: 6| vijf minuten na rust de "d (Ajaxk (je stip te leggen nadat Huibeivan der Kley door tussen- Huiberts van bewaker Henk Lan- Toeschit binnen de Katwijkse Ronaldj1 teSen de 8rond was 8e" iberts^pl opmerkelijke beslissing, nngen) rn de betrokken trainers. I,s (psvj|de Kees Guyt dat Katwijk 0 ljad gezeurd als Bakker de 2 54 bal op de stip had gelegd en hield Kozakken Boys oefen- meester Hans van der Zee het er op dat 'negen van de tien' scheidsrechters de strafschop wel hadden gegeven. Van der Zee, die nadrukkelijk aangaf de scheidsrechter niets te verwij ten, dacht wel dat de faam van Van der Kley ('Hij heeft nu een maal de naam makkelijk te gaan liggen') de speler in dit ge val duidelijk parten had ge speeld. „Maar beslissend voor de wedstrijd mag je dat voorval niet noemen. We waren dan misschien op 2-1 gekomen, maar dat betekent niet automa tisch dat je zo'n wedstrijd dan ook wint. Je hebt Katwijk nooit liggen." Dat die strafschop er in zou zijn gegaan, was overigens nau welijks een vraag. De ploeg uit Werkendam toont zich dezer dagen zeer slagvaardig vanaf de stip. Donderdag, tegen IJssel- meervogels, mikte Kozakken Boys zeven van de zeven maal raak en zaterdag scoorde de ploeg vijf uit vijf in de straf schoppen-serie na afloop. Kat wijk doet het in dat spelletje aanzienlijk minder, terwijl die strafschoppen bij gelijk eindi gen toch beslissend zijn voor de titql. Guyt tilt er niet zo zwaar aan: ,,De jongens missen ze niet bewust. Maar ze hebben wel zo iets van: die strafschoppen heb ben we niet nodig, we willen op een gewone manier eerste wor den." En daar is Katwijk inmiddels druk mee bezig. Een overwin ning zaterdag, kan de ploeg op de drempel van de derde titel op rij brengen. Guyt: „Als dat lukt, moeten we afwachten hoe Vogels het twee dagen later te gen Kozakken Boys doet. IJssel- meervogels zou dan uitgescha keld zijn, maar in een nacom- petitie geef je als ploeg geen wedstrijden weg. Dat hebben we vorig jaar gemerkt bij ACV. Wij waren bijna kampioen en zij waren kansloos, maar ACV won wel gewoon." Een vooruitblik Guyt zichzelf eigenlijk geweld aandoet. „Dit soort competities bekijk je wedstrijd voor wed strijd. Je moet niet in termen van 'als' praten. Het is nu zaak om er zaterdag tegen IJssel- meervogels weer te staan. Daar na zien we wel weer verder." Een nabije toekomst waarin Van der Zee nog wel degelijk een belangrijke rol voor Kozak ken Boys voorziet. „Katwijk heeft nog steeds de beste papie ren. Maar we doen nog mee. We hebben nu negen dagen de tijd om ons op de laatste twee wedstrijden voor te bereiden. En we hebben alles nog in eigen hand." 3 34 GERT-JAN ONVLEE 9 20 ans dat Katwijk voor de derde maal op rij zaterdag- ogedeg?i°en van Nederland wordt, is er weer een stuk gro- p geworden. De regerend titelhouder bleef Kozakken F] op de Katwijkse Krom met 3-1 voor en klom door Jege op naar de eerste plaats in de nacompetitie )i|Ul'?Jaan ook IJsselmeervogels deelneemt. Boys aanzienlijk minder fit in het strijdperk treden dan het 'uitgeruste' Katwijk. Daarbij dienden de Boys het zaterdag te doen zonder de geschorsten Paul Malherbe, Jacco van Oord en Hank Viveen, terwijl Eric Gouda, Jaco Verbaan en (later ingevallen) Geran Rikken niet schadevrij uit de slijtageslag te gen Vogels waren gekomen en dus niet in de basis stonden. Voortekenen die op een be trekkelijk eenvoudig middagje voor de regerend titelhouder wezen, maar niets bleek minder waar. Kozakken Boys, dat spits John Verbaan terug in de ploeg wist, bleek zaterdag lange tijd een meer dan volwaardige te genstander die het Katwijk knap lastig maakte. Verjn de tweede helft pas, bogen de Werken dammers vóór de thuisploeg. En werd definitief duidelijk dat Katwijk, na de moeizame 0-0 te gen IJsselmeervogels, opnieuw met de schrik was vrijgekomen. De wedstrijd was zaterdag nog maar drie minuten oud op het moment dat Katwijk de eer ste en direct doeltreffende waarschuwing al te pakken had. Freek Vorthoren profiteerde van het feit dat de oranje defensie even matig was georganiseerd en Kees Govers was ter plaatse om af te ronden, nadat doel man Teun van Duyvenbode het onheil slechts half had kunnen keren:1-0. j. oppositie die nog geen ge- id (Psv- koers inhoudt. Zo komt ip twee punten volgende -enoord peervogels zaterdag over i/Vitesset Katwijk voor de laatste i (Dordte vechten, terwijl ook Ko- (PSV),P B°ys na het verlies be- nog niet kansloos aan de rertoeft. Sterker nog: als de gkndammers op Tweede terdag het bezoekje aan 3-1. mburg van een winnend Jacit voorzien, kan Kozak- iBoys in het afsluitende >arnSrUM.?ue' met Katwijk alsnog de tgart-Fr aar Werkendam halen. .Schaljen de ploeg van trainer mundC 3 van der Zee daar niet in ?-42, zullen de gedachten van 3|9- KaQodwitte Werkendammers ifurt" fwijfeld nog wel eens afd- 1860 naar die uitbeurt in Kat- 32*15.1 ^en duel waarin Katwijk este van het spel had, maar FRANlm het veel karakter etale- lontpeiiï Kozakken Boys wel dege- !'3s^Etiogelijkheden op meer dan -0. Scxiederlaag liet liggen. 1-0, Na conclusie die als groot Pahs Ifl'ment aan de kampioen -59, Je eerste klasse B mag wor- mnes geschouwd. Want de Wer- Pn^iftlmers hëdcfèri zaterdag itpeii. 3porhand zo'n beetje alles ^ACaej. Het feit dat de ploeg twee ami eerder nog voluit had en gaan in de met 2-0 ge ien ontmoeting met IJssel- ïthi-Arn vogels, deed Kozakken Kozakken Boys-doelman Johan van der Werff heeft wel het hoofd van Katwijk-spits Hans Zwaan te pakken, i aanvoerder Ronald Visser kao de derde goal van Katwijk niet meer voorkomen. Katwijk liep vanaf dat mo ment achter de feiten aan. Maar het dient gezegd te worden: de ploeg van trainer Kees Guyt deed dat als een ware lands kampioen. Een half uur lang combineerde de thuisclub er lustig op los, werd Kozakken Boys aan alle kanten overtroefd en werden er ook de nodige kansen gecreëerd. Het enige minpuntje aan die hele sterke Kqtwjjkse fase was dat er slechts eenmaal werd gescoord. De treffer kwam op naam van Hans Zwaan, die een typische Kat wijk-aanval via Pim Langeveld en Marco van der Plas koel bloedig afrondde. Het aangeslagen, maar nog lang niet verslagen Kozakken Boys liet nog in datzelfde deel weten echt mee te willen blijven doen: Van Duyvenbode en Kees Krayenoord dienden op de doellijn handelend op te treden bij inzetten van Marcel Koman. Ook na de pauze waren de Kozakken meer dan dreigend aanwezig. In de 50e minuut bij voorbeeld, toen Frenk van der Kley op rechts doorbrak en door toedoet) van Henk Langemaat (later goed voor een gele kaart en dus een wedstrijd schorsing) tegen de sprieten tuimelde. Het fluitje voor een strafschop bleef uit. Halverwege dat tweede deel kon de thuisclub opnieuw op gelucht ademhalen, toen de bal na een vrije trap van Patrick Dumee via de binnenkant van de paal het veld weer instuitte. 't Was direct het laatste wa penfeit van Kozakken Boys. De ploeg die in de slotfase van het eerste duel met IJsselmeervo gels ook al ver terugzakte, kwam opnieuw in de problemen. De tweede inspanning in drie da gen tijd begon de ploeg zicht baar op te breken en het na rust aanzienlijk minder sprankelen de Katwijk kreeg meer en meer de vrijheid om doelman Johan van der Werff op te zoeken. Het is tekenend voor het effi ciënte spel van Katwijk dit sei zoen dat de ploeg dat zaterdag nog twee keer doeltreffend deed. Eerst tikte Langeveld bin nen na een onnavolgbare actie van Krayenoord en een terug kopballetje van Zwaan; vervol gens was het Zwaan zelf die na een hoekschop van Krayenoord opnieuw zijn waarde bewees door Van der Werff in een één- tegen-één eenvoudig te klop pen. Katwijk - Kozakken Boys 3-1 (1-1). 3. ,r ng-FC ..as de stilte. Geen pdonaF- Seen frustratie. Alleen anen na de executie Bob Jacobs en René 3^n hadden hun strafschop t; Dick Pols benutte de en beslissende van Gou- wel. Wat zou er ook ge- kunnen worden? Altior dicht bij de derde klasse daar nu weer zo ver van 'STE/Jjjderd. Altior behoorde de itrijd tegen Gouderak te bleef steken op 1 - 3,"saifngeraar rest niets anders uithuilen en opnieuw be- or trainer Dick Blijleven, iet na de beslissing even te id kreeg, zit een herkansing ït meer in. Hij vertrekt naar int^eede en zal dus moeten le- 'Het Drama' als herin- n zijn Altior-tijd. Want ;^vas zeker een klein drama :ich gistermiddag in Bode- :n afspeelde. Tot ver in de nging hadden de oranje- den het duel namelijk vol- onder controle, honderdvijftien minuten )al kondigde het begin van einde zich echter aan. n Sassen werd naar eigen SP^en in zijn mannelijkheid •pen en verloor daarop even zijn zelfbeheersing. Scheidsrechter Maat had het niet gezien, maar grensrechter Mulders wel. Deze attendeerde de leidsman op het vergrijp van de nummer tien, waarna rood volgde. Echter niet voor Sassen, maar voor Evergroen, de num mer tien van Gouderak. Nog maals ingrijpen van Mulders wees toch de echte boosdoener aan, maar de correctie schoot Martijn van den Bos in het ver keerde keelgat. Een scheldkan- nonade volgde tegen Mulders en natuurlijk een rode kaart voor Van den Bos. Waar de jon ge ploeg van Altior de laatste weken werd geroemd om haar volwassenheid, faalde de ploeg op het kritieke moment op dit onderdeel. Voor de slotfase van de verlenging maakten de twee uitsluitingen weinig verschil meer. Maar Altior miste bij het toetje wel zijn twee goudhaan tjes. Nuchter bekeken had het echter nooit op een dergelijke 'loterij' uit hoeven draaien. De behoedzame tactiek die werd gekozen om de verdediging van Gouderak te ontrafelen was na melijk nergens voor nodig, want Gouderak is een ploeg met zeer beperkte kwaliteiten. In Edwin Evergroen bezit de ploeg een begenadigde spits, maar daar naast steunt het elftal op erva ring (Andre Pillekers is al 37 en ook de gebroeders Andriessen zijn de dertig al gepasseerd) en kracht. Het fysiek van Wim den Ouden doet een regelmatige oe fening met de halters vermoe den en ook Jan Vleggeert en Mari Kool zijn stevige jongens. Voor Altior, dat technisch goed voetbal kan laten zien, hoeft dit geen probleem te zijn. Dat is dit seizoen al meermalen bewezen. Het ontzag voor de tegenstander van gisteren, de mentale druk en de angst om te verliezen veranderden echter de manier waarop de techniek werd aangewend. In plaats van snelle combinaties met Martijn van den Bos en Edwin Sassen als eindstation koos Blijleven voor rust. Rust om de bal rond te spelen en te wachten op een opening. De strakke mandek king van Gouderak lette echter goed op en liet zelden een steekje vallen. Slechts even liet Altior iets van het 'vertrouwde' concept zien. Dat was nadat Jan Vleg geert Gouderak geheel onver wachts met een afstandsschot op voorsprong had gezet. De hoge handelingssnelheid van de Langeraarders als antwoord op de treffer had direct succes, want Ruud Andriessen wist in paniek niets anders met een voorzet van Edwin Sassen te Altior-aanvoerder Marc van der Jagt (tweede van rechts) zit uitgeteld op het veld. Ook Bob Jacobs, Mark van der Plas, Sander de Haan en Edwin Sassen (v.l.n.r.) zijn maar moeilijk te troosten. Altior speelt minimaal nog een jaar in de vierde klasse. foto ben de bruyn doen dan de bal in eigen doel te werken. Helaas zakte het tempo na rust ver terug tot een bedenke lijk niveau, en leken beide ploe gen te vertrouwen op de onver mijdelijke strafschoppen. Het was sneu dat juist Altior daarin aan het kortste eind trok. De ontwikkeling van een talentvolle groep wordt daardoor tenmin ste een jaar afgeremd. Altior - Gouderak l-l na verlenging (1-1, 1-1); Gouderak promoveert na strafschoppen 4-3. 32. Vleggeert 0-1, 41. Andriessen 1-1 (e.d.). Scheidsrech ter: Maat. Toeschouwers: 900. Rode kaarten: Edwin Sassen, Van den Bos (Beiden Altior). Gele kaarten: Van der Plas, Jacobs, René Sassen (allen Altior); Van der Valk, Vleggeert (beiden Gou- Altior: Poelwijk; Lommers, Van der Jagt, Bakker (Van Egmond), De Haan (Van Eyk); Jacobs, Huft, Van der Plas; René Sassen, Edwin Sassen, Van den 1° WERKER SV komt ook Ajax nog even itas bij Quick Boys. Niet in Eu- Cup-samenstelling, maar iet jongens als Peter van en, Sonny Silooy, Nordin John van den Brom, Grim en misschien wel Pa- Kluivert in de gelederen. 2, want daar gaat het om, kte zaterdag in de eerste i het i de tel Cup korte metten met (14-0). Quick Boys won in doorn simpel (met 6-2) van lag-eersteldasserWSV. n door te dringen tot de lewcdstrijden, die in het be- van het nieuwe seizoen len afgewerkt, dienen k Boys en Ajax eerst nog in ronde. „Aan de ene kant is dat leuk," zegt Quick Boys-trainer Wisman, „want Ajax is een at tractieve tegenstander. Aan de andere kant is de kans vrij groot dat wij voor verdere deelname worden uitgeschakeld. En dat is natuurlijk minder amusant." In Apeldoorn maakte Quick Boys het zichzelf in de eerste helft onnodig moeilijk. WSV, dat met name door schorsingen maar liefst zes basisspelers mis te, kon in dat speldeel redelijk in het spoor van de veel te laco niek voetballende Katwijkers .blijven. Omdat Martin Steen voorden en Marcel Harteveld m^^^^^r^iFrank Lampenscherf faalden en Hans van der Plas een kopbal op de lat zag belanden, keek WSV bij rust slechts tegen een kleine achterstand 'aan (2-3). Al in de tweede minuut opende Pieter Slootweg, de stand-in van de geschorste Peter Kruit, de score. Martin Rog en Harteveld teken den voor het voorbereidende werk. Een minuut later was de ba lans alweer in evenwicht. Doel man Tom van der Niet keerde een inzet van Peter Brouwer half, waarna Michel den Outer raak schoot. Vervolgens kwam Quick Boys goed weg toen Van der Niet rfiet de hi^^^g paal een schot van Eljan Bocu onschadelijk maakte. Intussen was wel duidelijk dat Quick Boys kwalitatief veel meer te bieden had dan WSV. Boven dien deugde de dekking niet bij de Apeldoorners, reden waarom inschuivende verdedigers als Jaap van Duyn en Rog zeeën van ruimte kregen. In de twaalf de minuut hielp de goed op dreef zijnde Gert Aandewiel de Katwijkers voor de tweede keer aan een voorsprong. Jaap van Duyn legde de bal uit een vrije trap op de schoen van Aandewiel, die direct uit haalde. Omdat een halve om haal van dezelfde Aandewiel door Jurgen Hertgers van de doellijn werd gehaald en Ronald van Dijk een strafschop veroor zaakte, bleef de spanning nog een tijdje gehandhaafd. Brou wer namelijk verzilverde het buitenkansje: 2-2. Dat Quick Boys de eerste periode toch met een positieve score afsloot, dankte het aan Leonard Pluim- graaff. Die doelpuntte in blessu retijd eveneens uit een straf schop, toegekend omdat Steen voorden onreglementair was gestuit. Na de hervatting stelde Quick Boys alsnog orde op za ken. Rbii, in de ploeg gekomen voor Harteveld, bracht de stand op 2-4. Ook Johan Wegerif, laatste man van WSV, hielp een handje. Hij promoveerde een voorzet van Steenvoorden tot 2- 5. De laatste goal van de wed strijd was er een om in te lijsten. Zonder dat er een WSV-er tus sen kon komen, ging de bcil bij Quick Boys van voet tot voet. Rbii mocht met een leeg doel voor zich het slotakkoord ver zorgen. WSV-Quick Boys 2-6 (2-3). 2. Sloot weg 0-1, 3. Den Outer 1-1, 12. Aande wiel 1-2, 32. Brouwer 2-2 (penalty). 45. Pluimgraaff 2-3 (penalty), 67. Rbii 2-4, 77. Wegerif 2-5 (eigen goal), 80. Rbii 2- 6. Gele kaart: Van Dijk (Quick Boys), Bergsma, Mijnten (WSV). Scheidsrech ter: Smeets. Toeschouwers: 250. Quick Boys: Van der Niet; Rog. Pluim graaff, Jaap van Duyn. Van der Plas; Van Dijk. Aandewiel, Floor van Duyn; Slootweg, Steen voorden (Rovers), Har teveld (Roii). LISSE MARK BAKKER Voor FC Lisse was het zatermid- dag een koud kunstje om zich te plaatsen voor de echte strijd om de Amstel Cup. De Lissena- ren kregen met vierdeklasser DIO als legenstander de winst in de schoot geworpen. Met een 6-0 overwinning kwalificeerde Lisse zich voor het hoofdtoer- Met DIO (halve finalist) als te genstander was zelfs de grootste zwartkijker in Lisse vooraf al ge rustgesteld. DIO (Door Inspan ning Overwint) heeft een turbu lent seizoen achter de rug. De Haarlemmers waren in hun vierde klasse zondag als grote favoriet van start gegaan. Met trainer Melbi Raboen aan het roer en de inbreng van acht topamateurs leek DIO inder daad op weg naar de titel. Tot dat Raboen in januari door hoofdklasser Tonegido werd verleid, de sponsor zich uit on vrede met het bestuursbeleid terugtrok en de acht topama teurs hun voetbalschoenen te rug in de doos stopten. De Haarlemmers haalden de broodnodige aanvulling uit de reserves en zagen zich op de ranglijst door Zandvoortmeeu- wen voorbij gestreefd. Via de nacompetitie pakte DIO bijna nog een prijs, maar op Hemel vaartsdag verloor men de be slissingswedstrijd tegen IW (3- 0). Oefenmeester Mart Wotte wist zodoende dat zijn FC Lisse een aangeslagen ploeg tegen over zich zou krijgen. Alleen de entree op de grasmat maakte al veel duidelijk. De thuisploeg draafde fier met de borst voor uit het speelveld op, DIO leek op een peloton dienstplichtige militairen na een week bivak. Vanaf de aftrap maakte de plaatselijke FC geen geheim van haar bedoelingen. Al in de twee de minuut glipte een schot van Emiel Wajer door de handen van Richard van de Matten net naast het doel. En nadat Dennis Iliohan en Peter Wubben goede kansen hadden verprutst, scoorde Barry Opdam de ope ningstreffer. Vanaf links sneed de 19-jarige middenvelder naar binnen om de bal langs Van de Matten tegen het net te schui ven: 1 -0. Als linkermiddenvelder was Opdam de grote animator van FC Lisse. Opdam maakte nog maar eens duidelijk dat de serieuze belangstelling van Tel star en Excelsior voor hem te- recht is. Na de openingstreffer van Opdam ging de thuisploeg on verdroten door. Halverwege de eerste helft kopte Iliohan een afgemeten voorzet van Wubben binnen en vlak daarna schreef Jeroen Smakman de nummer drie op zijn naam. Tien minu ten voor de thee leverde een in gestudeerde corner rendement op. Opdam boog de bal vanaf de rechterhoek naar de eerste paal, waarna de sterke Bert van Duivenbode doorkopte op de geheel vrijstaande Jelle Visser: l-o. In de tweede helft bouwden de gasten uit Haarlem een ves ting rondom het strafschopge bied van sluitpost Van de Mat ten. DIO kon niet veel méér, omdat de ploeg het tempo van Lisse niet kon volgen. Dat is geen wonder, want de gemid delde leetijil van de Haarlem mers lag veel hoger dan die van de Lissenaren. DIO herbergde zatermiddag vele dertigers, spits Marcel Ketting is zelfs 39 en middenvelder Ian van Mans bergen spande met zijn 44 jaar de kroon. De thuisploeg wist nog slechts tweemaal een bres in de vesting van de gasten te slaan. Na dik een uur knalde Opdam de bal door een woud van benen in het doel en Van Duivenbode, de laatste twintig minuten in de spits, bepaalde in de 77e minuut de eindstand op 6-0. FC Lisse - I)IO 6-0 (4-0) 10. Opdam I 0, 22. Iliohan 2-0, 27. Smakman 3-0, 35. Visser 4-0, 62. Opdam 5-0, 77. Van Duyvenbode 6-0. Scheidsrechter: Slot. Toeschouwers 100 FC Lisse: Mokveld, Van de /.wet. Van Duivenbode, Polman. Wajer. Opdam. Wubben, Ras (Arnold Vermeulen), Ilio han. Visser, Smakman (lohn Vermeu len Bakker. Toeschouwers: 3500. Gele kaarten: Van der Pijl, Vorthoren (Kozakken Boys), Langemaat (Katwijk). Strafschoppen: Katwijk 2, Kozakken Boys 5. Katwijk: Van Duyvenbode; Van Zeist, langemaat, Vogelaar, Kwestro; Braaf, Langeveld, Van der Plas; Krayenoord, Zwaan. De Ridder. ALPHEN A/D RUN NICK VERWOERD In het tweede gedeelte van de competitie heeft ARC over geluk niet te klagen gehad. Bij de lo ting voor de voorronde van de Amstel Cup was de winnaar van de derde periodetitel echter minder fortuinlijk. De Alphena- ren troffen in Panningen een sterke en gemotiveerde oppo nent. Roodzwart kon zaterdag de Limburgers ruim een uur lang bijbenen, maar daarna was de pijp leeg en werd de Racing, ondanks prima keeperswerk van Sander Pieterse, uit de be ker geknikkerd: 0-3. De vreugdedansen van de Panningen-spelers na het laatste fluitsignaal van de cou lant leidende Spier waren veel betekenend. De groen witten wilden hun seizoen dolgraag bekronen met een plaatsje in een van de poules, waarmee de Amstel Cup in de nieuwe jaar gang begint. Trainer Ber Lejeu- ne: „Wij hebben de eerste pe riodetitel gepakt en de districts beker gewonnen. Op twee ma nieren hebben we ons dus ge plaatst. Het zou dan heel sneu zijn om er al in de voorronde uit te vliegen, temeer daar we goe de ervaringen hebben met de Amstel Cup. Vorig jaar zaten we in een poule met betaalde clubs als VW en MW. Heel leuk." Het ambitieuze Panningen eindigde na een sterke start als vierde in de hoofdklasse C. De met een vijftal oud-profs uitko mende zondagvoetballers be haalden 34 punten uit 26 duels en scoorden doelcijfers, die ge lijk waren aan die van kam pioen De Baronie (51-20). Niet slecht. ARC was dus gewaar schuwd. Coach Dick Alberts, die vorige week was gaan scouten in het zuiden, had zijn pupillen dan ook voorgehouden dat de tegenstander niet in staat mocht worden gesteld om het eigen spelletje te spelen. Voor rust lukte dat heel aardig. De Alphenaren lieten zich niet on betuigd in de persoonlijke duels en de technisch vaardige bezoe kers hadden het daar moeilijk mee. Op het middenveld liet het keurkorps van l.ejeune onder leiding van spelverdeler Jos van Aerts en ex-Twente speler Tjap- ko Teuben de bal af en toe keu rig rondgaan, maar de verzorgd ogende combinaties liepen bij na steeds vast als de diepte ge zocht werd. Onder aanvoering van de fanatieke Rob Koster gaf de ARC-defensie geen krimp. Panningen kreeg derhalve voor rust nauwelijks kansen. Halver wege de soms grimmige eerste helft haalde Pieterse de bal net voor de voeten weg van spits Henri Houben en even later ontfermde hij zich knap over een inzet van Thijs Doensen. ARC kreeg betere mogelijkhe den. Met name Ruud Bos. Drie maal was de topscorer dichtbij een treffer, driemaal was het mis. Vooral bij een mooie lob over de sterke doelman Jos Hermkes heen, had Bos pech. De bal leek in het doel te belan den, maar stuitte net over. Na de pauze namen de gasten langzaam maar zeker de teugels in handen. De thuisclub kreeg nog een goede scoringsmoge- lijkhcid via de op Hermkes strandende Bos, maar daarna was het gedaan met de Alphen- se eersteklasser. „Je hoopt de 1 - Da het schien anders gelopen. Nu dat niet gebeurde, konden we het op een gegeven moment ge woon niet meer opbrengen. En dan moet je buigen omdat zij gewoon meer voetbalkwalitei ten hebben, meer routine, meer rust", wist Alberts. Pieterse hield de achterin een tegen een spelende Limburgers lang van een treffer af - hij stopte onder andere een strafschop van Van Aerts - maar uiteindelijk moest ook hij zwichten. Ruim een kwartier voor tijd vond Houben de benedenhoek: 0-1. Na een foutje van René Vergeer stelde invaller Stephan Sijbers zijn centrumspits in staat de 0-2 aan te tekenen. Houben kreeg na zijn tweede goal een applaus- wissel. De handen van de Lim burgers gingen in de slotminuut nog eens op elkaar, toen de snelle Sijbers alleen op Pieterse af kon gaan en de sluitpost be heerst omspeelde: 0-3. Daar vóór had Pieterse al een veel grotere Panningen-produktie in de weg gestaan. Hij bespaarde ARC zodoende een afstraffing. Dat was een geluk bij een onge luk. 3. Scheidsrechter: Spier. Toeschou wers: 500. Gele kaarten: Koster (ARC), Van der linden (Panningen).

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17