Rijkaard herstelt voorspoedig 'De spanning is onze grootste tegenstander' Tennisteam onderuit tegen Rusland Jonker verrast in Romingers Giro Sport nr einig verrassingen in Ie opstellingen verwacht Ronaldo bij team 'Brasil' Ajax - Milan, nog 1 dag fISDAG 23 ME11995 delijl eel igd rob onderwater, c >fansell móet starten tDEN» De Britse Formule-I-coureur Nigel Mansell zal zondag, lens de Grand Prix van Monaco, starten. De leiding van zijn istal McLaren-Mercedes verplicht hem daartoe. Mansell le de de afgelopen dagen veel kritiek op zijn wagen. De Britse '°u( ereldkampioen van 1992 noemde de McLaren 'een wagen met 'er^ gebreken die bijna onmogelijk te besturen is'. De renstal b eft Mansell zondag echter geen vrije dag. Binnen de Duitse fa- iek Mercedes was geïrriteerd gereageerd op de uitlatingen van Engelsman. Mansell werd er fijntjes op gewezen zo'n 17,5 iljoen gulden per jaar van de te krijgen. ,,Hij zou voor dat geld ist wat trouwer mogen zijn, wat aardiger voor zijn baas", aldus woordvoerder van het team. 'rapattoni naar Cagliari inchen Giovanni Trapattoni heeft gisteren een éénjarig con- act bij Cagliari ondertekend. Trapattoni is dit seizoen trainer Bayern München. De Italiaanse succestrainer, twee maal als lach betrokken bij een EC I-finale, kon in Duitsland niet aard- ?n kondigde al in een vroegtijdig stadium aan terug te willen r zijn geboorteland. Daar stonden clubs voor hem in de rij. ;liari staat momenteel zesde in de Italiaanse Serie A. igliari sta Jorré iqningen iorré twee jaar bij Groningen 'ningenHet bestuur van FC Groningen heeft gisteren over- nstemming bereikt met Dean Gorré van Feyenoord. De mid- tnvelder tekende een contract voor twee seizoenen. Hij kwam laatste maanden van het afgelopen seizoen al op huurbasis voor de Groningse club. Zijn voormalige ploeggenoot Henrik irsson is geselecteerd voor de nationale ploeg van zijn land. weden komt voor de EK-voorronde uit tegen Ijsland. Ingels winnaar vierde etappe [ienoy Allard Engels heeft gisteren de vierde etappe van Olym- 's Ronde gewonnen. Hij was na een rit van 153 kilometer van irsseveld naar Rhenoy de beste van een kopgroep van zeven en voorsprong van 35 seconden had op het peloton, lob Sienders finishte als tweede. Steven de Jongh loste Anthony s als leider af. De renners hebben gisteren hun tocht naar Jjenoy onderweg onderbroken en opzettelijk een andere route Inomen dan was uitgestippeld. Met die acties protesteerde het lïloton tegen het uitsluiten van de coureurs Zuijderwijk, Van ■jn en de Italiaan Meloni. Alle drie de coureurs verdedigden |ch dat ze verkeerd waren gestuurd. Bij Ajax gaan de stenen uit de muur en worden de helden stil wenen gpd Ze hebben het allemaal. Er zijn er bij die de stenen uit de muur rammen, anderen schieten spontaan in de slappe lach. Sommigen maken een dolletje, de meesten kruipen wit en stil weg in een hoekje. Zelfs Louis van Gaal kan er niet aan ont snappen. Het finale aftellen naar Wenen is begonnen en dan slaat het plotseling toe: de spanning. Ajax heeft het daar op de belangrijke momenten tradi tioneel moeilijk mee. „Ik denk", vreest Frank de Boer, „dat die spanning in de finale onze grootste tegenstander wordt. Spanning? Nee, daar hadden de voetballers van Ajax geen last van. Tenminste, nog niet. Ook niet voor de lichamelijk en - vooral - psychisch zwaarste op gave uit hun voetballeven. „Ik voel me net als anders", zegt Michael Reiziger, eerstejaars topper. Dat kan kloppen. De Ajacieden hangen als altijd in de lederen banken, lepelen vol aandacht de soep naar binnen en zijn niet bij de tv weg te slaan. Net als anders. Van Gaal zag de verandering direct. Op de training, gis terochtend. Het leek toch heel normaal. De oefeningen, de partijvormen, de stem van de trainer. Maar toch was het an ders. Hij zag het in de ogen, hij zag het in de benen. De manier van passen was niet hetzelfde. Aan het veld kon het niet liggen, wist hij. „Want we trainden op de beste grasmat ter wereld." Het was ook bladstil, het zonne tje scheen. Het was, vond Van Gaal, een mooie dag voor een training in De Meer. En toch kwamen zo veel ballen, simpele ballen, niet aan. De technisch directeur zag de oorzaak: span ning. En het was nu zijn taak ge worden om die 'ongezonde spanning om te vormen in ge zonde spanning'. Want daarin schuilt vooral het verschil tus sen de 'godenzónen' uit Am sterdam en de 'góden' van Milan. Van Gaal: „Wij hebben een redelijk ervaren groep. Maar voor de meesten is het de eerste keer dat ze zo'n finale spelen. Alleen Rijkaard heeft die ervaring. Milan speelt nu de vijfde finale in zeven jaar. Die ploeg weet als geen ander hoe je met druk moet omgaan. Ze gaan er juist scherper en beter doorspelen." De 'Boertjes' zijn de routi niers van de toekomst. Maar ook zij hebben het nog: die spanning, de druk. Frank erger dan broer Ronald. Want de ver dediger beukt vlak voor iedere wedstrijd met zijn vuist tegen de stenen muur. „Om me op te peppen", zegt hij. „Maar mis schien ook wel om een beetje spanning kwijt te raken." Waar óm hij het doet, weet hij niet. Hij is er ooit eens mee begon nen. Pijn? „Dat zal wel, maar ik voel op zulke momenten niets. Het geeft me gewoon een lekker gevoel." Hij laat zijn knokkels zien. „Helemaal gaaf." De finale is nog ver weg. Er mee ophou den dan maar? De Boer: „Ik heb het wel eens geprobeerd. Ge woon het veld ingaan zonder tegen die muur te slaan. Maar op de een of andere manier voelde ik me niet sterk. Sterker, ik voelde me juist slap." Daar om blijft hij tegen de muren beuken. Muisstil Het is bijna een automatisme geworden. Het valt ze niet eens meer op. Frank de Boer was ge schorst voor de tweede en be- slissefide wedstrijd tegen Bayern München in de halve fi nale. Vlak voor de wedstrijd wil de hij zijn makkers nog even iets zeggen, even een dolletje maken. Hij deed de deur van de kleedkamer open. En snel weer dicht. „Muisstil was het. Ik keek recht in die bleke bekkies. Ik schrok er van. Die kleedkamer stond bol van de spanning. Als je er middenin zit, zie je dat niet. Nu wel." „Spanning", zegt de verdedi ger, „is in de finale onze groot ste tegenstander. Groter nog dan AC Milan. Tegen Bayern en Volendam zag je dat die bal in het begin gewoon niet goed werd rondgespeeld. Dat is tegen een ploeg als Milan levensge vaarlijk." En Louis van Gaal? Hij heeft er geen last van, zegt de tech nisch directeur. Hij analyseert, Ajax-vedette vrijwel zeker van de partrij tegen Milan Fabio Capello zal naar waarschijnlijkheid in We- kunnen beschikken over vrijwel volledige selectie, en Eranio zijn beiden ledig hersteld van een spier- alhoewel Savicevic nauwelijks met de groep ïft getraind. De Monte- n-ijn, die twee competitie- jdstrijden miste, heeft zich pfdzakelijk beziggehouden t looptraining. Ook verdedi- Mauro Tassotti is na een Igdurige afwezigheid terugge- i de selectie. De enige Irassing zou Roberto Dona- i kunnen zijn. De voormalig rijjernational kan rechts op het ddenveld de voorkeur krijgen i Eranio. Capello wil ech- j nog niets kwijt over de op- Uing: „Ik heb nog heel veel ver diverse posities", noedelijke opstelling: Rossi; feldini, Baresi, Costacurta, Pa led; Boban, Desailly, Albprti- ni, Donadoni; Simone en Sa vicevic. Reserves: Massaro, Len- tini, Eranio, Tassotti, Stroppa en Ielpo. De opstelling van Ajax is be kend. -Althans, voor trainer Louis van Gaal. Twee dagen voor de finale van de Cham pions League tegen AC Milan heeft hij alle beslissingen geno men, maar pas woensdag maakt hij de ploeg bekend. Dat is gebruikelijk bij hem. Waar schijnlijk start Ajax woensdag om 20.30 uur in het Ernst-Hap- pelstadion van Wenen met de volgende elf spelers: Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijkaard en Frank de Boer; Seedorf, Litma- nen en Davids; Finidi, Ronald de Boer en Overmars. Op de bank zitten dan Kanu, Kluivert, Van Vossen, Bogarde en reser vedoelman Grim. De eerste drie zijn aanvallers. Van den Brom, mee als zeventiende man, moet in het geval iedereen fit blijft op de tribune plaatsnemen. Het duurde even voordat Frank Rijkaard van de be- handeltafel af kwam, maar de Ajax-vedette, herstellen de van een knieblessure, had goed nieuws. „Ja, ik denk dat ik gewoon speel tegen Milan, de training verliep erg goed." Dat is al vast een zorg minder voor coach Louis van Gaal die niettemin toch z'n voor zorgsmaatregelen had ge nomen. John van den Brom is als zeventiende man aan de selectie toege voegd. amsterdam/wenen gpd Van Gaal reageerde opgelucht toen hij hoorde dat één van z'n gangmakers weer bijna fit is. Frank Rijkaard is voor dit team onmisbaar en niet alleen van wege z'n inbreng binnen de lij nen. Hij is de enige Ajacied die weet wat er bij een Europacup 1-finale allemaal komt kijken. Van Gaal: „Wat dat betreft heeft Milan een streepje op ons voor. Zij hebben de ervaring. Zij we ten hoe ze met die druk om moeten gaan. Voor ons is het al lemaal nieuw." Niet nieuw voor de oefen- meester is het systeem en de veldbezetting van de tegenstan der. Voor de zekerheid nam hij vorige week donderdag een Van Gaal houdt op de training in Wenen een 'onderonsje' met Rijkaard en Reiziger. kijkje bij Napoli-AC Milan, maar erg veel wijzer werd hij daar niet. „Zelfde spelers, zelfde sys teem. Toch is het goed om zo'n team nog even aan het werk te zien. Met name Lentini wilde ik een keer zien spelen, daar hoor de ik goede berichten over. Hij is inderdaad terug op z'n oude niveau. Het is echter nog maar de vraag of hij speelt." Van Gaal hoopt dat z'n team de Europa cup pakt in een aan trekkelijke wedstrijd, maar het één hoeft niet samen te gaan met het ander. „Winnen, dat is prioriteit nummer 1", betoogde Van Gaal. „Als dat gebeurt met prachtig voetbal is dat meege nomen, maar het hoeft niet. Ik wil in dit geval ook wel eens winnen zonder mooi spel. We spelen vaak al mooi genoeg. Nu gaat het alleen om de winst." Dat houdt overigens niet in dat Ajax gemeen gaat spelen. „Dat kunnen we niet eens. Ach ter onze naam staan de minste gele kaarten zowel in de com petitie als in de Champions League. Ajax-spelers worden ook niet geselecteerd op hard heid, de duels willen we het liefst vermijden. Want dat gaat ten koste van de balcirculatie. Maar we zullen morgen wel op het scherpst van de snede spe len. Logisch, dat doet Milan ook." De succesvolle Ajax-trai- ner hoopt dat het aanvallende spel van Ajax navolging gaat krijgen in de wereld, maar dat I klonk een schuchter Oranje t Duitse kelen ter ver- Ikoming van het Nederlandse jbuut bij de World Team Cup Dusseldorf. In Duitsland |eft men goede herinneringen i de Daviscupwedstrijd van maand in Utrecht. Aan I fantastische sfeer, én aan de b overwinning. t team van Stanley Franker Ide gisteren in de hoofdstad Rheinland-Westfalen iets rug te doen. Helaas gingen de 'e bedoelingen onder in een >e start: 1-2 tegen Rusland, zijn sterspeler Kafelnikov s inzette, nadat het in de en- kelspelen een beslissende 2-0 voorsprong had genomen. Jacco Eltingh merkte tegen de oervaste Tsjesnokov hoe moei lijk het is het dunne opgaande lijntje vast te houden (0-6, 6-7). Richard Krajicek constateerde tegen Volkov (4-6 4-6) met zo mogelijk nog meer wrevel, dat na twee weken revalidatie zijn knie weliswaar niet meer op speelt, maar de slagarm het ge voel miste: „Mijn forehand was geen wapen, meer wil ik er ei genlijk niet over zeggen." De toen al vaststaande neder laag tegen de Russen werd ver zacht door de overwinning van Haarhuis/Eltingh op de gele genheidscombinatie Olhovs- ki/Kafelnikov (6-4 6-4). „Dat punt kan van groot belang zijn", hield captain Stanley Franker de moed erin. „Vorig jaar verloor Duitsland in de eerste ronde ook met 2-1 van Rusland, maar werd wel eindwinnaar." Om verder te komen moet er woensdag in elk geval worden gewonnen' van de winnaar van de andere groepswedstrijd, die dinsdag wordt gespeeld: Spanje - Kroatië. Spanje heeft normaal gesproken de beste kansen, maar heeft aangekondigd in die wedstrijd geen beroep te zullen doen op de Open Franse kam pioen Sergi Bruguera. Die arri veerde pas maandag in de loop van de dag per privé-jet vanuit Rome. Voor het eerst in de 18-jarige geschiedenis van de WTC heeft Nederland zich op eigen kracht een startbewijs verschaft bij het 1,8 miljoen dollar-evenement in de lommerrijke omgeving van Dusseldorf. Het 1 populair dat een half jaar van tevoren al 90 procent van de toegangskaarten was verkocht. Nederland doet mee dankzij de hoge klasseringen op de wereld ranglijst van Krajicek en Eltingh. Ook al doet Stanley Franker de coaching, vergelijkbaar met de Daviscup is het evenement niet. Het is evenmin een ideale voorbereiding op Roland Gar ros, daarvoor zijn de banen te traag en is de sfeer te gemoede lijk. „Die landenformule werkt niet helemaal", vond Eltingh. Hij heeft in dat verband weinig ervaring. „Voor mij stond ik te genover Tsjesnokov, niet tegen Rusland." Krajicek had waarschijnlijk het liefst nog wat langer willen revalideren na de knieblessure die hem in Hamburg tot opgave noopte. Eén week voor de Open Franse titelstrijd is daar echter geen tijd voor. Bovendien ging het de laatste drie dagen in de training weer als vanouds. In de wedstrijd" nog niet, ook al liet hij bij één van zijn opslagen een snelheid van 206 kilometer per uur aantekenen. Sommige fore hands belandden met minstens dezelfde vaart meters buiten de baan. hangt af van het resultaat van morgen. Speelwijze „In '74 werd de speelwijze van het Nederlands elftal ook door iedereen geroemd, maar nie mand in de wereld die het over nam. Je moet allereerst winnen en dan moet je nog maar af wachten. Ons spel kan niet door iedereen zomaar gecopieerd worden. Dat vereist kwaliteit en discipline." rio de janeiro. rtr Mario Zagalo, bondscoach van het Braziliaanse elftal, heeft PS- V'er Ronaldo opgeroepen voor het vier-landentoernooi in Lon den, volgende maand. Behalve de wereldkampioen en gastland Engeland, strijden Zweden en Japan van 4 tot en met 11 juni om de Stanley Rous Cup. Ro naldo is in de voorlopige selec tie van 22 man één van de der tien spelers die hun geld buiten het eigen land verdienen. fee kwamen elkaar op de weg paar Wenen al tweemaal te rn morgen dagen wacht de Berde en finale botsing tussen |ljax en AC Milan. In de aan- r de eindstrijd van de Champions League, 24 mei in iet Ernst Happel-stadion, telt leze krant de dagen af. Met lagelijks een profiel van een peler uit de Ajax-selectie. Van de reserve met het rug nummer 16, Peter van Vos sen, tot de doelman met het ugnummer 1, Edwin Van der De koningskraker tussen x en Milan, nog 1 dag. Van- klaag aandacht voor... EDWIN VAN DER SAR feboren: 29-10-70 Lengte: 1.97 m Gewicht: 82 kg Clubs: Foreholte Debuut: 23-4-91 Lijfspreuk: 'Een lantaarnpaal met uit straling' Goed, hij duwde wel eens een diet je in zijn eigen doel. En fiij wilde nog wel eens zo'n din- \e van de borst laten stuite- Meer dan eens, oké. Maar Jiij stónd er. Stanley Menzo, de I atleet. Icarus tussen de palen. Zwevend naar de kruising, als een adelaar op de warme wind. Zo mooi. zo gracieus, het hin derde bijna niemand dat het de verkeerde kruising was. Bijna niemand. Stanley Menzo werd vervangen. Edwin van der Sar zweeft niet naar de verkeerde kruising. Hij zweeft namelijk niet, hij houdt slechts de ballen tegen. Bijna allemaal, dat wel. Edwin van der Sar, de lantaarnpaal. Hij staat daar maar lang te we zen, in het flauwe schijnsel van zijn eigen schaduw. Hij heeft, zeggeit ze, ook de uitstraling van een lantaarnpaal. Hij doet toch zo zijn best. Probeert zelfs af en toe een mop in de groep te gooien. Niemand lacht. Met de uitstraling van een lantaarnpaal. Zo was het toch? Een lantaarnpaal: het onmis bare baken bij nacht en ontij. Juist door z'n uitstraling. Je hoefde geen helderziende te zijn. De gokkers liepen gisteren geen enkel risico als ze hun lires op Tony Rominger hadden ge zet. Patrick Jonker evenmin toen hij na zijn uitstekende rit tegen het uurwerk voorspelde dat Rominger, die nog onder weg was, de winst zou pakken. De Zwitser demonstreerde zijn macht in de Giro d'Italia en won zoals hij had aangekondigd de tijdrit over 42 kilometer tus sen Telese Terme en Maddalo- ni. Zijn derde dagprijs al in de 78e editie. Evgeny Berzin, win naar vorig jaar, verloor meer dan één minuut. Zijn teamge noot Pjotr Oegroemov ook. In het algemeen klassement ver grootte de 34-jarige Helveet zijn voorsprong op zijn directe ach tervolgers tot meer dan drie mi nuten. De overwinning van Romin ger verbaasde de volgers niet, de zesde plaats van Patrick Jon ker wel. De Australiër met een Nederlands paspoort gaf slechts iets meer dan twee minuten toe op de Zwitserse TGV, die de af stand met een gemiddelde van 48,5 kilometer afraffelde. Jonker is ploegmakker van Erik Breukink. Verleden jaar de buteerde de bijna 25-jarige Australiër in de ploeg van Post als beroepsrenner. Hij toonde zich maandag in Maddaloni zeer tevreden met het resultaat. Zijn ambities zijn bescheiden in zijn eerste Ronde van Italië. Hij zegt in dienst te rijden van dé Colombiaanse klimmer Rincon en is benieuwd hoe hij de ko mende dagen de Dolomieten en de Alpen verteert. „Ik hoop echter een dag toe te kunnen slaan, al wordt het moeilijk. Ik ben niet bang voor het hooggebergte. Ik weet niet waar mijn grens ligt. Jammer dat ik zaterdag vijf minuten ver loor in de bergrit. Ik kom nog iets te kort voor het grote werk. Mijn belangrijkste doel is de Gi ro uitrijden", vertelde hij. Jonker had zich voor de tijdrit laten adviseren door Breukink. Beiden monteerden ze de 55x11 wegens de afdalingen. „Breu kink was een van de beste tijd- rijders in Nederland. Hij is nu ook al een dagje ouder. Ik leer echter veel van hem. Of ik in zijn voetsporen.treed? Nou, dat durf ik niet te beweren", hieltL de hij zich op de vlakte. „Breu kink was een geweldig coureur en is nog steeds een geweldig persoon. Jonker, die de den in Australië doorbrengt, voelt zich op zijn gemak bij ON CE. De Tour, waarin hij verle den jaar debuteerde, laat hij dit jaar schieten. Hij rijdt wel de Ronde van Zwitserland, in de wereldbekerwedstrijden na de Ronde van Frankrijk en moge lijk de Vuelta. „Volgend jaar denk ik wel de Tour te rijden blikte hij al ver vooruit. „In dienst van Alex Zülle en Laurent Jalabert. Dan heb ik meer erva ring en hoop op meer kracht." Al bij de eerste tijdmeting na hij ontleedt, hij schrijft. Dan is er geen druk. geen spanning. Van Gaal: „Nou ja, zo in de laatste uren voor de wedstrijd. Als het eigenlijke werk er op zit en je verder niets meer kunt doen. Als je maar moet afwach ten hoe het allemaal uitpakt." Dan krijgt de spanning ook Louis van Gaal te pakken. Dan kruipen de technische leiders van de Finalist bij elkaar. Van Gaal, Van der Lem, Haarms. Stil, zwijgzaam. „Om samen dat uur door te komen." Maar als de wedstrijd begint, is er veel kalmte, wiskundige kalmte. Vrijuit En zijn spelers? Frank de Boer: „Misschien als we achter staan, dat we dan vrijuit kunnen spe len." Achterstand, tegen Milan? De verdediger: „Nee, dat is ook geen goed idee, hè?" Ajax-fans hopen op zwarte markt De eerste Ajax-supporters, een paar honderd in getal, zijn gis teren in Wenen gearriveerd. De meesten zijn met eigen vervoer naar de Oostenrijkse hoofdstad gekomen en zitten veelal zon der geldig kaartje voor de finale tussen Ajax en AC Milan in het uitverkochte Ernst I lappelsta- dion wordt gespeeld. Zij hopen via de zwarte markt alsnog aan een biljet te komen. „De kans dat die supporters nog een kaartje kunnen kopen is minimaal", zegt Theo Da- men, leider van de zeven man sterke Amsterdamse politiedele- gatie die de Ajax-fans tijdens het verblijf in Wenen opvangt en begeleidt. „Er zijn nauwelijks kaartjes op de zwarte markt. Het is en blijft zinloos om zon der toegangsbewijs naar Wenen te komen. Ook al omdat de po litie heeft aangekondigd uiter mate streng op te treden tegen de zwarte handel." De Amster damse politiemannen werden gistermiddag, tijdens een hij- eenkomst met de Oostenrijkse autoriteiten, nog eens op het hart gedrukt aan het Ajax-le gioen over te brengen dat de politie in Wenen zo nu en dan best eens een oogje dicht wil knijpen, maar dat excessen niet worden getolereerd. Damen: „De boodschap is duidelijk: ook de politie hier wil meewerken aan een echt voet- balfeest, maar wel volgens de regels die in Oostenrijk gelden. Alles is toegestaan, zowel de Nederlandse als Italiaanse sup porters mogen overal komen, maar de politie grijpt onverbid delijk in zodra de fans er een zootje van maken. En de straf fen zijn dan niet misselijk. Poli tie en justitie zijn in Oostenrijk minder tolerant dan we in Ne derland gewend zijn." 19 kilometer was Rominger drie seconden sneller dan Berzin. Gaandeweg de race tegen het uurwerk bouwde hij het verschil uit. Na 29 kilometer hikten zijn spartelende concurrenten al te gen een minuut achterstand Opmerkelijk was de derde plaats van Pjotr Oegroemov. De Let was slechts twee tiende van een tel langzamer dan Evgeni Berzin. Oegromov, verleden jaar tweede in de Tour achter Indu- rain, was totaal uitgeput na de Finish, maar hij toonde zich nog strijdvaardig genoeg. „De Giro is echt nog niet dood. Rominger heeft nog niet gewonnen", daagde hij de Zwitserse heerser uit. Moedig, maar of de Helveet nog van zijn troon te stoten is, dient betwijfeld te worden, ook al is het hooggebergte het ter rein waarop Oegroemov zich thuisvoelt. „Ik ben gestart om te winnen. En dat heb ik gedaan. Vanoch tend tijdens de verkenning had ik al in de gaten dat de verschil len niet zo groot zouden wor den", vertelde Rominger later. „Maar met drie minuten voor sprong zit ik gebeiteld. Je kunt een grote ronde ook met één se conde voorsprong winnen." Domper bij WK-badminton Bij zijn eerste richting Atlanta heeft Jeroen van Dijk zich verstapt. Een blessure aan de linker-achil- lespees dwong de Rotter dammer nog voor hij één shuttle kon slaan op WK- toernooi, afscheid te nemen van het eerste kwalificatie moment voor de Olympische Spelen. De kopman van de Oranje-selectie ontving de tegenvaller laconiek. „Dit kan nu eenmaal gebeuren." Het evenement in Lausan ne, waar op de eerste dag van het individuele toernooi geen betalende toeschouwer de kassa van het immense sportpaleis passeerde, had Van Dijk van een langdurige wedren richting Atlanta kun nen verlossen. Een plaats in de kwartfinales was voldoen de geweest om een olympi sche nominatie in de wacht te slepen. De laatste landenwedstrijd tegen Zweden werd hem fa taal. In zijn duel tegen Ols- son kwam hij bij een sprong verkeerd terecht. Drie dagen intensieve behandeling van de pijnlijke achillespees le verde niet het gewenste re sultaat. „Een topsporter ba lanceert altijd op het randje vooruitgang te boeken. Ik kan me niet permitteren, zoals Aziaten dat wel kun nen, enkele toernooien te missen en punten voor de wereldranglijst mis te lopen. Onder deze omstandigheden kan zoiets als dit gewoon ge beuren", aldus Van Dijk.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19