Weekmarkt Oegstgeest Kunst Na Arbeid krijgt zaal plat Knutselen aan olietankers en tinnen soldaatjes Regio Leiden/Rijn Veenstreek Unicef onderscheidt zestien trouwe vrijwilligers Leiderdorp wil verkoop kabelnet door laten gaan Nieuwe sluitingstijd ^numu 21 wlbl wr> 'apellenaar ernstig gewond ?hen aan den run» Bij een constructiebedrijf aan de Bedrijfsweg Alphen is zaterdagmorgen een 40-jarige man uit Capelle aan n IJssel ernstig gewond geraakt. De man kreeg enkele stalen kers met een totaal gewicht van 1500 kilo op zijn benen. Het ichtoffer werd in zorgwekkende toestand overgebracht naar 32 tDijkzichtziekenhuis in Rotterdam. De kokers werden om- ii >og getakeld en vielen doordat een verbinding brak op de man t Capelle. lphenaar betrapt bij autokraak 51 aar De Alphense politie heeft zaterdagmorgen een 22-jarige t die plaats aangehouden die wordt verdacht van het ste- een radio uit een auto aan de Westkanaalweg in Ter Aar. n getuige had de inbraak gezien en ging samen met de eige- n de auto achter de dief aan. Zij grepen hem in zijn aag. De gewaarschuwde politie nam de AJphenaar mee naar t bureau. lleboog gebroken ■hen aan den run» Een 19-jarige inwoonster van Alphen heeft ;erdagavond haar linkerelleboog gebroken bij een ongeval op •t fietspad van de President Kennedylaan. De vrouw botste et haar rijwiel op een 12-jarige jongen die volgens een woord eerder van de politie zonder op te letten het fietspad overstak. Alphense kwam daarbij ten val. [ieuwvener dodelijk verongelukt uwveen Een 25-jarige inwoner uit Nieuwveen is zaterdag- ond rond half elf in zijn woonplaats verongelukt bij een onge- op de Dorpsstraat. De man reed met zijn bromfiets in op een jarige inwoner van Ter Aar, die eveneens op een brommer ed. De Nieuwvener kwam tegen een houten paal terecht. Hij ird daarbij zo ernstig gewond dat reanimatie noodzakelijk is. Na aankomst in het VU-ziekenhuis in Amsterdam bleek de euwvener te zijn overleden. Volgens een woordvoerder van de •litie reed de man zonder verlichting over de Dorpsstraat. De r Aarder liep letsel aan zijn hand op en werd overgebracht ar het St. Elisabethziekenhuis in Leiderdorp. 30 "iibraken in Alphen encje Lhen aan den run» Bij inbraken in Alphen is dit weekeinde geld h diverse goederen gestolen. Uit een wonig aan de Vliestroom prd een portemonnee met 150 gulden meegenomnen. Bewo- ers van een woning aan het Topaasplantsoen missen een vi deorecorder, fototoestel en flesjes parfum. Twee spaarpotten tot 2|et ongeveer 50 gulden was de buit in een huis aan de Kwartel raat. In het laatste geval konden de daders gemakkelijk naar Innen. De sleutel van de achterdeur zat samen met andere 10 uu^uteis jn het siot van een fiets. [oudekerker beroofd .made Een 18-jarige jongen uit Koudekerk aan den Rijn is de nacht van zaterdag op zondag beroofd op het Noordeinde Hoogmade. Hij werd even na middernacht door een brom- itser gedwongen om met zijn fiets te stoppen. Onder bedrei- g van geweld moest de Koudekerker geld afgeven. Op grond ,|n het signalement kon even later een 21-jarige Hoogmadenaar ingehouden. Nadat hij de beroving bekende, is de verdachte litsluiisteren in de loop van de dag weer op vrije voeten gesteld. "'Auto tegen boom lkundfeERSWOUDE£en 26-jarige inwoner van Moerkapelle is gisteren - i5_ijet zijn auto tegen een boom langs de Hoogeveenseweg ten iiden van Hazerswoude-Dorp gereden. In een flauwe bocht lakte hij van de weg. Bij een poging weer in het rechte spoor te bmen, slipte de auto en kwam tegen een boom tot stilstand. De pstuurder en twee inzittenden werden licht gewond. De be- luurder moest met borstklachten naar het ziekenhuis worden 071 "^gevoerd. De auto wefd geheel vernield. ichedelletsel door botsing iiMuiDENIn de nacht van zaterdag op zondag is een 36-jarige Jan uit Langeraar is gewond geraakt toen hij met zijn auto op J e Vriezenweg in Leimuiden tegen een betonnen damwand 1^ ptste. Het ongeval gebeurde nadat de Langeraarder door onbe- ènde oorzaak van de weg was geraakt. De man is met schedel- itsel afgevoerd naar het Academisch Ziekenhuis iri Leiden. l. PIV CHEF HANS KOENEKOOP.071 356429 Actie levert ruim dertig mille op I-ï------ 'Msiï ïiïïiïï iïïï iïiïiï ïïiï ïiïïï»* 1 nu 111111nu inn mi 111iili Aad Bervoets en Hein Hoogenboom aan het werk aan de Rotterdam. „Soms staat een model hier jaren op de plank en dan gaat ineens het stof eraf en neemt iemand het weer onder handen." foto holvast/mark lamers woubrugge liesbeth buitink De modelbouwvereniging in Woubrugge is officieel een soort knutselclub waar mannen hun houten schepen en vliegtuigen kunnen uitstallen en «gebruik kunnen maken van het materi aal en de machines die in de voormalige brandweerkazerne aan de Dr. Lothlaan staan. In de praktijk bestaat de vereniging echter vooral uit een groep vrienden, die hun vrije avon den, weekeinden en zelfs va kanties besteden aan de zelfge maakte miniaturen. Bij de vereniging kan alles worden gemaakt: van enorme olietankers tot kleine zeil bootjes, molens, vliegtuigen en zelfs tinnen soldaatjes. De meesten van de ruim zeventig leden maken zelf de bouwteke ningen, vaak met de tekeningen van echte schepen als voor beeld. Allerlie soorten afvalhout wordt als materiaal gebruikt. Zoveel mogelijk op de schepen beweegt echt. „Als het maar even kan moet alles echt wer ken. Een brandblusboot moet spuitwater hebben en seinlich ten en de speedboten gaan ook echt hard. Daarmee doen we ook mee aan wedstrijden", ver telt voorzitter Aad Bervoets. De schepen worden voortbe wogen door electro- of brand stofmotoren. „Die met brand stof lopen zo 80 kilometer per uur en de schepen met een hy- dromotor vliegen met 130 kilo meter per uur over het water." De leden komen uit het hele land. „Wij zijn zo'n beetje de actiefste van de modelbouwver enigingen in Nederland. We hebben leden van Oosterwolde tot aan Best en zelfs een lid uit Oberhausen. En die komt ook vaak, hoor, vooral om wedstrij den te varen." De leden kunnen op elk vrij moment in de verenigingsruim te terecht. Bervoets: „Iedereen kan een sleutel krijgen, als ze tenminste ouder zijn dan zes tien jaar. 's Ochtends komen de oude mannetjes, die zetten een bakkie koffie en gaan een paar uurtjes klussen. En 's avonds komen veel jongeren. Het leuke van deze ruimte is dat je je mo del gewoon kunt laten staan. En het is hier vaak druk. En soms staat een model hier jaren op de plank en dan gaat ineens het stof eraf en neemt iemand het weer onder handen. Zoals dat vissersbootje", wijst Bervoets. „Vandaag zit daar een stoom machine op, morgen kan ie mand er een verbrandingsmo tor in zetten." De vereniging organiseert zelf regelmatig wedstrijden en de le den lopen evenementen in bin nen- en buitenland af. „Ik ga zelf deze zomer naar het Euro pees kampioenschap in Slove nië, in het voormalige Joegosla vië. En ik heb me ook al ge plaatst voor de wereldkam pioenschappen volgend jaar. Dat maakt deze hobby wel duur, maar ik maak er gewoon mijn vakantie van. Elk jaar ko men we op die manier Ameri kanen, Russen, zelfs Argentij nen en Chinezen tegen. De Rus sen nemen een hoop spulletjes mee en die verkopen ze voor harde buitenlandse valuta. Daar kunnen ze dan weer een half jaar van leven." De droom van Bervoets en penningmeester Hein Hoogen boom is om een eigen vaarplas te krijgen. Hoogenboom: „Ik heb wel eens geprobeerd om hier in Woubrugge een groter clubhuis neer te zetten met een vaarplas erbij. Die zou dan ook gebruikt kunnen worden door de visvereniging en in de winter zou er een ijsbaan van kunnen worden gemaakt. Dat is uitein delijk niet doorgegaan omdat ik de grond niet kon kopen, maar het blijft wel een wens. Want nu moeten we minstens tien kilo- mèter rijden om ergens te kun nen vqjen." De modelbouwvereniging houdt tijdens de watersport dag op 10 juni een open dag in het clubhuis aan de Dr. Loth- straat. De actie voor het behoud van de Stompwijkse St. Laurentius- kerk heeft vrijdagavond 32.000 gulden opgebracht. Daar ko men nog bedragen bij die zater dag en zondag zijn gegeven en overschrijvingen via bank of gi ro. Een anonieme gever heeft beloofd 30.000 gulden te geven, zodat nu ten minste 62.000 gul den binnen is. Het kerkbestuur heeft het geld nodig voor de uit breiding van de begraafplaats. Bovendien heeft de kerktoren een opknapbeurt nodig en moet het dak van de pastorie worden vervangen. F. Gehr- mann, vice-voorzitter van het kerkbestuur, is blij met de gul heid van de Stompwijkse ge meenschap. „Dit helpt ons heel ver op weg." Het bestuur hoopt in totaal op ongeveer 70.000 gulden uit te komen. DUIVENBERICHTEN De duiven vlogen dit weekeinde vanuit Sens. PV De Zwaluw G. Hoogervorst 1, 4, 6; v/d Kooij-de Best 2, 5; W. van Om men 3; P. van Leeuwen 7. 8; A. van Wissen 9; L. en Th. Verhoort 10. PV Het Oosten Bob van Putten 1, 2, 3, 4, 5, 6. 7, 9; comb. Mooten-v/d Hoogt 8; W. Kop 10. PV L.P.C. Groenendijken Korte 1, 10; Wit teveen van Gorkum 2, 4, 7; H. Pen 3, 5, 6, 8; Groenendijk/Hei den 9. PV De Blauwkras H. Koome 1, 6; P. Landesbergen 2, 3, 4, 5, 7, 9; R. v/d Geer 8; comb, v/d Blom 10. PV De Reisduif H. Dusoswa 1, 3, 5; P. Kop 2; D. Albers 4; comb. J. Harteveld 6,7, 8,9; Tolboom-Klootwijk 10. PV De Vriendenclub comb, v/d Nieuwendijk 1, 5; R. v/d Dop 2, 3; comb. J. en M. De gen 4; C.P. Gijsman 6; R. Met- scher 7; P. Hartevelt 8; A. v/d Lee 9; Mw. A. Pracht 10. PV De Kijnklievers comb. W. v/d Kooy en zn 1, 7; J. v/d Wal 2, 4; J. van Laar en zn 3, 5; H. v/d Star 6, 10; A. de Vries 8; C.H. Kop 9. PV Leiderdorp A. de Meij 1, 2, 5, 10; R. v/d Nieuwendijk 3, 4, 8; D. van Seg- gelen 6,9; M. Reijerse 7. de-Dorp bleek met 23 jaar het langst actief te zijn van alle tachtig Unicef-vrijwilligers in de Rijnstreek. De onderscheidin gen werden uitgereikt door m den rijn/regio» half jaar of langer actief zijn. Acht vrijwilligers die niet aan- Zestien vrijwilligers van Unicef wezig konden zijn krijgen de in Alphen aan den Rijn en om- speld thuis gestuurd. Het was geving zijn zaterdag onder- voor het eerst in lange tijd dat scheiden met de speld van Uni- het bestuur van het regionaal cef omdat zij al twaalf en een unicefcomité Alphen aan den Daardoor kon het gebeuren dat sommige vrijwilligers al bij na aan hun volgende speldje voorzitter Nicolien Lampe 1 toe zijn. Fia Pels uit Hazerswou- het regionaal comité. VRIJTIJD nst Na Arbeid heet de Kou- r cerkse fanfare. Van maandag vrijdag werken, en dan op dagavond om acht uur be nen met muziek maken. En laatste dan vierentwintig achterelkaar. Zaterdagochtend tien uur, r dan de helft van de mara- i zit erop. In de Ridderzaal de Koudekerkse Ridderhof vijftig man te kijken naar een treden van één van de bezoe- ide verenigingen. Tambour- :1 litre Pieter van Brummelen n KNA heeft even pauze. Hij nog opvallend helder uit ogen, al heeft hij niet gesla- „Alleen voor de kleintjes ijdden we hier boven, in Het matrassen neerge- Maar er zijn er maar een die ook echt hebben gesla- vertelt hij. De muzikanten bben de nacht gevuld met tredens in kleine groepjes. De dere leden keken toe. Ander bliek was er in de nachtelijke niet te bekennen. „Het nu langzaam weer een etjevol." Waarom gaat een vereniging :rentwintig uur muziek ma il? Het idee werd een jaar ge- geopperd door bugel- eelster Natasha Lek. Het be de vereniging rea- ;d erde enthousiast. Als het goed rd aangepakt kon KNA met marathon op een bijzondere anier naar buiten treden, en nog geld aan over houden k. Dus moest Natasha samen :t drie ander muzikanten aan slag. En dat heeft ze geweten. Ve zijn in september echt be- >nnen met organiseren. Maar laatste maanden zijn we zo'n etje dagelijks hiermee bezig j iweest", aldus Natasha. De muziekmarathon valt sa- :n met de nationale Dag van Muziek. De organisatoren lo rt rond met grote buttons van nationale festijn. Maar het lit dat de marathon en de mu- levelekdag samenvallen is stom Fikt i rijw >nk rgai oid. tan ai H( j( ien i pH m i de ogen open te houden toeval. Natasha: „We hadden de dag al vastgesteld voordat we wisten dat het ook de Dag van de Muziek was. Kijk, het moest na onze uitvoering in maart en voor de zomer. Na de uitvoering hadden we optredens met ko ninginnedag en 4 en 5 mei. Als je dan de marathon daar meteen achteraan zet, zit je drie weekeinden achter elkaar bij KNA. Dus hebben we heel be wust gekozen voor 20 mei." Het is zaterdagavond half acht en de zaal is afgeladen vol: Op het podium honderd muzi kanten, in de zaal zo'n 250 toe schouwers. De zon schijnt door de hoge ramen van de gymzaal naar binnen. Het is warm bin nen. Een van de spelers op de lyra - de draagbare xylofoon - gaat er maar bij zitten. Hij kijkt verdwaasd voor zich uit terwijl hij met zijn stokjes op zijn bo venbeen de drumpartij mee speelt. Vijf minuten later heb ben alle slagwerkers een stoel gevonden. Staan, en zeker stil staan, lukt niet meer. Het grote gelegenheidsorkest zet de muziek van The Lion King in. Door de massaliteit van het orkest kunnen de blazers af en toe nog eens een toontje la ten schieten zonder dat het op valt. Maar als er af en toe maar één of twee tegelijk spelen, hoor je de vermoeidheid van blazers die geen hoge tonen meer halen en drummers die verdwalen in moeilijke ritmes. Een jonge slagwerker pakt een tamboerijn en voegt spontaan een partij toe aan de titelsong van de succes volle Disney-film. De tambour- maitre roept hem tot de orde. Dan is het tijd voor het laatste nummer. Het orkest zet André Rieu's Strauss-hit in, de slag- foto holvast/mark lamers werkers steken de handen in de lucht en zingen 'lalala' mee. Het orkest walst de zaal plat. Na een staande ovatie een toegift: nog meer André Rieu. Het publiek haakt in. Dan kunnen de slag werkers niet achter blijven en de lyra-spelers rammen alsof hun leven ervan afhangt Happy Days Are Here Again uit hun in strument. Om kwart over acht houden de muzikanten het voor gezien. Nadat het publiek nog eens is herinnerd aan de fooienpot bij de uitgang, k^ri de organisatie beginnen met het afbreken van de zaal. De muziekmarathon zit erop. Of de vierentwintig uur fanfare een vermelding in het Guinness Book of Records ople vert is nog niet bekend. Maar daar kunnen de organisatoren op dit moment niet van wakker LEIDEN Lezing. Ter afsluiting van het seizoen houdt Lydia Rood, schrijfster en journalist, een lezing over haar werk in Het Leidse Volkshuis aan de Apothekersdijk 33a. Naast jeugdboeken heeft Rood erotische ver halen en een boek over haar autistische broer, dat veel lovende kri tieken oogstte. De lezing begint op woensdag 24 mei om 20.30 uur en de entree is gratis. Voor meer informatie: 071-149180. Borstprothesen. Waarom zijn borsten zo belangrijk voor vrouwen? Waarom kiezen zij voor een borstimplantatie? Wat zijn de gevolgen van siliconen- prothesen voor de gezondheid? Volgens Vrouwengezondheidscen trum HARA is veel nog onduidelijk. Op woensdag 24 mei vindt er daarom van 20.00 tot 22.00 uur een voorlichtingsbijeenkomst plaats aan de Bonairestraat 4 in Leiden. Toegangsprijs: 3,50 gulden. ALPHEN AAN DEN RUN Fietstochten. Afstanden van 35,70 en 100 kilometer kunnen op He melvaartsdag, 25 mei, worden gereden bij door de Alphense toerclub Avanti georganiseerde fietstochten. Deelnemers kunnen er de hele dag over doen, maar de eindcontrole sluit om 17.00 uur. De kosten bedragen 5 gulden en er wordt gestart bij het gebouw van Het Rode Kruis aan de Dillenburg in Alphen aan den Rijn. Voor verdere inlich tingen: 01720-21020. HCC-bijeenkomst. De Leidse afdeling van van de landelijke Hobby Computer Club (HCC) houdt op dinsdag 23 mei een extra bijeenkomst. Vanaf 20.00 uur kan er in buurtcentrum Halfje Wit aan de Van Brakelstraat 3 in Alphen aan den Rijn op Internet worden 'gesurft' en software worden gekocht. De toegang is gratis. Voor meer informatie: 01720- 45217 (2:500/15.10154 Fidonet) ZOETERWOUDE-RUNDUK Polders. De stichting Oud Zoeterwoude houdt op dinsdag 23 mei een lezing in de Eendenkooi aan het Kooikerspad over de geschiede nis van Rijnland en de polders. Aanvang: 20.00 uur. WASSENAAR Twilight Zone. Zoals elke derde zondag van de maand staat er in Twilight Zone aan de Deijlerweg 153 in Wassenaar een complete 'backline' klaar voor mensen die een muzieksessie willen spelen. De sessie begint om 21.00 uur. Op hemelvaartsdag (25 mei) wordt er bij Twilight Zone gebarbe cued. Meeëters kunnen zich voor 22 mei opgeven raison van 12,50 gulden. Op de barbecue-avond treedt om 21.00 uur Rolf Groeneveld op. De duren gaan open om 17.00 uur. Voor informatie: 01751- 14415. REGIO Nacht van Juigalpa. Mensen die in de nacht van 24 op 25 mei een duinwandeling van Katwijk naar Den Haag maken, komen hoogst waarschijnlijk vreemde dingen tegen. Die nacht vindt de zevende Nacht van Juigalpa plaats; een 20 kilometer lange wandeling, opge luisterd door licht- en geluidsimpressies. Inschrijving kost 15 gulden. In Leiden worden de deelnemers om 23.30 uur op het Stadhuisplein Voor informatie: 070-3630688 of 071-322159. leiderdorp zou te klein zijn om in 'kabel - land' het hoofd boven water te houden. Bij de onderhandelingen met KMR over overname van het ka belnet heeft Leiderdorp bepaal de voorwaarden gesteld. Zo blijft de gemeente machtigings houder, en kreeg zij invloed op de programmering en de tarief stelling. Die afspraken tussen gemeente en KMR blijven vol gens de wethouder overeind, ook bij 'verdergaande samen werkingen van KMR en andere partijen'. De gemeenteraad beslist van daag over de voorgenomen ver koop van het kabelnet. Leiderdorp wil de verkoop van het kabelnet aan Kabelmaat schappij Rijnland (KMR), een dochteronderneming van de EWR, gewoon door laten gaan. Ondanks het feit dat KMR al weer bezig is om zijn aandelen in de kabel te verkopen. Dit werd onlangs bekend. „Dat KMR aan het verkennen is, dat weten we en daar hebben we geen bezwaar tegen", zegt wethouder C. Huigen (WD). KMR is in opdracht van de EWR in onderhandeling met 'grote marktpartijen' over de verkoop van het aandelenpakket. KMR Oliespoor verraadt dader aanrijding Zonder veel moeite heeft de politie het sppor van een auto kunnen achterhalen, die vrijdagavond was doorgereden na een aanrijding op de Ketelmeerlaan in Leiden. De bestuurder reed na de aanrij ding, waarbij alleen materiële schade ontstond, dwars over een met betonnnen paaltjes afgezet pleintje. Een paar paaltjes werden ge raakt waardoor olie uit de carter van de auto stroomde. Het oliespoor leidde naar de Kiekendiefhorst. De politie stelt een on derzoek in naar de eigenaar van de auto. Dronken Leidenaar rijdt te hard Een 31-jarige Leidenaar is vannacht om één uur aangehouden op de Boshuizerkade. De man was opgemerkt toen hij met hoge snel heid over de Blauwpoortsbrug reed. Vervolgens vloog hij nog eens met een snelheid van honderd kilometer over de Haagweg. Bij zijn aanhouding bleek de Leidenaar te veel te hebben gedronken. Naast een proces-verbaal kreeg hij een rijverbod opgelegd van acht uur. Vanaf morgen 10.00 uur tot 17.00 uur! De grootste dinsdagmarkt!

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 9