Reserves Katwijk vieren ook al feest II Nog één zege scheidt Altior van derde klas Promotiekansen De Spartaan Atleten van Holland gaan af door de zijden Sport MAANDAG 22 ME11995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 07l Het blijft feest op het Katwijkse sportpark de Krom. Dit maal eisten de reserves van Katwijk de landstitel voor zich op door op overtuigende wijze de collega's van DHC 2 met 5-0 te verpletteren. KATWUK» RON HOOCENDAM Vier jaar heeft Katwijk 2 daarop moeten wachten. Vier keer wer den de mannen onder leiding van trainer Cees du Prie tweede achter rivaal Quick Boys. Dit seizoen werd de Katwijkse for matie met overmacht kampioen van de reserve eerste klasse. De winnende serie tegen Drachter Boys (2-0), WHC (2-0) en Spa kenburg (1-1 en via strafschop pen, 13-12) leverde de op scherp staande tweede keus een Finaleduel op, die op eclatante wijze werd gewonnen. Het kan dit seizoen niet op met de Katwijkse trots die gros siert in landstitels. „Dit was een slot dat er mocht zijn. Katwijk is een waardig kampioen", sprak Daan Schotting, competitielei der van de KNVB na afloop. Hoofdtrainer Kees Guyt en technisch direkteur Arie Lagen dijk waren trotse toeschouwers. Troostende woorden waren er natuurlijk ook aan het adres van verliezend finalist DHC. Jullie hebben laten zien goed te kun nen voetballen, volgend seizoen zijn jullie in elk geval verzekerd van deelname aan de districts beker". Niettemin was het Katwijk wat de klok sloeg. De oranje hemden, in het thuisvoordeel, toonden van meet af aan hun kajnpioensaspiraties. Vanuit een door stopper Armand Co- rijn en vrije man Comé van Duyvenbode (de broer van kee per Teun) goed geleide verdedi ging werd de bal heerlijk rond gespeeld in een hoog tempo richting spitsen. Het was daarbij na zes minu ten spelen Seger Oudshoorn die het leer na een gekruld schot over DHC stopper Barendse be kwaam in de linkerhoek depo neerde: 1-0. Dezelfde handige Oudshoorn kreeg de handen van het publiek luttele minuten later weer op elkaar toen hij dit maal de bal, na een goede aktie van Albert de Haas, met links in de rechterhoek van de Delftse goalie Dupon pegelde. In de stijl van Katwijk 1 gin gen de reserves onverdroten door op jacht naar meer treffers. Maar het verwende publiek moest even wachten, want het besef van een afstraffing drong halverwege door tot de Delfte naren. Zonder overtuiging werd de bal voor het doel gepompt van de zeer gedreven sluitpost Hugo van Duyn, die evenwel nauwelijks in actie behoefde te komen. Wellicht tien minuten voor de pauze toen Armand Co- rijn een inzet van Van Dam van de doelijn moest werken. Dit was dan ook meteen het enige serieuze wapenfeit van de be zoekers op deze zonovergoten dag. Want pal voor de thee gooide de Haas de wedstrijd op slot, nadat hij bij de tweede paal een voorzet van Leen Guyt tot 3-0 had gepromoveerd. Ook na rust kende Katwijk geen enkele mededogen met DHC. Want het was in de vol gende vijfenveertig minuten de wedstrijd van Dick Krommen hoek. De van RKAVIC afkomsti ge spits solliciteert serieus naar een vaste plek in de hoofd macht. In de 67ste en 69ste mi nuut tilde hij via een fraaie vol ley en kopbal de stand naar 5-0 Dames Katw verliezen van Jong Oranje Def De Krom viert weer feest na de behaalde landstitel van de Katwijk-reserves. met Guyt en De Haas als aange- noot zichtbaar van dit succes. (32) kon zijn ogen niet geloven, vers. Hoewel oranje geenszins „Het geheim is de Katwijkse „Dat ik dit nog mag meemaken, verslapte, vielen er verder geen mentaliteit. Bovendien hebben Die medaille hang ik minstens goals meer. Wel drie met luid we dit jaar weinig of geen bles- drie dagen boven m'n bed." applaus gepaard gaande pu- sures en schorsingen gehad. Katwijk 2 - DHC 2 5-0 (3-0). 6. Ouds- bliekswissels. Duprie, al zeven Ook aanvoerder en nestor van hoom t-o. 10. Oudshoom 2-0,45..De jaar kapitein van dit schip, ge- deze ploeg Peter van der Boon Kra0mme^h0ek sT^heidsrechter In het kader van het 10-jai 1 staan van het vrouwenv I speelden de vrouwen va wijk zaterdag een jubileui strijd tegen het Nederlan tal onder de 16 jaar. Op h( Het nige sportpark de Krom l( [jjk g formatie van Jaap Barnlja^ uitkomend in de eerstel een 3-1 nederlaag. De ongeveer 150 aanvv de b zagen Katwijk halverwe| gaar Heieen van der Weijden v schot) een 1-0 voorsproi men, die tot de rust geko, werd. Na de pauze kwam flarx herboren de kleedkame Want binnen drie werd de achterstand ontü^ gen tot een 2-1 voors|K<^" Eerst moest Katwijk ke Annelies Schaap het ant schuldig blijven op een r rend schot en vervi[>veri sprong ze lichtelijk in d^wt toen een ogenschijnlijk ge dit n bal door de grensrechter 'eerc de lijn werd geconstateeaan de slotfase vond OranjeBern maals het Katwijse net. 1°PPt de bedrijven door kregen ver7' foto holvast/marklamers ja Verdoes, Ilonka Brouvum Luiken. Toeschouwers: 300. Geel: Marks (DHC) Katwijk: Van Duyn (80. Schaap): Neij- gh (Van Beelen), Van Duivenbode, Scholten. Corijn. Oudshoom, Van der Boon, Guyt (75. Van der Plas). Krom menhoek, De Haas. Haasnoot kin d voor J rii' Ferket tweede in Utrecht Na het uitvallen in Rotter dam revancheerde mara thonloper Jo Ferket zich gis teren met een tweede plaats in de marathon van Utrecht. Na een lange solo eindigde de Valkenburger in 2.31.02, ruim tien minuten achter de Engelse winnaar Penny. In het matige Utrechtse veld liep Ferket veertig van de 42,195 kilometer alleen, waardoor het moeilijk bleek het tempo vast te houden. Gegegeven de omstandighe den is de tijd van de Bataaf, die was weggegaan op, 2.28/2.29 daarom zeer ac ceptabel. In de tien kilometer lange Colden Ten-loop in Delft kwam Ferket's clubge noot Mare Koopmanschap tot een nieuwe toptijd op de tien kilometer. Ruim een mi nuut achter thuiswinnaar Rik Bisschop (30.40), kwam de 33-jarige Leidenaar tot 31.55. Daarmee bleef hij clubgeno ten Paul Barnhoorn (31.59) en veteranenwinnaar Henk van Velzen (32.01) precies voor. Bij de vrouwen eindig de Suze Groen in 't Woud als vierde (37.14). LEIDEN ERIK VAN DOP MEDEWERKER In januari kreeg Dick Blijleven te horen dat Altior hem niet meer nodig had. Er moest een frisse wind waaien door het sportpark in Langeraar. Blijle ven was teleurgesteld, want zo slecht waren de resultaten van zijn ploeg toch niet. Een plaats in de middenmoot zag het be stuur echter als stagnatie en dus als reden naar een nieuwe coach uit te zien. Gisteren was de sportieve wraak van Blijleven zoet: Via een 4-2 overwinning tegen LFC besliste Altior de na- competitie. Slechts één zege te gen Gouderak, volgende week op het terrein van Bodegraven (14.00), scheidt Altior nu nog van de derde klasse. En dan mag Ab Kolkman, nota bene trainer van MMO dat in de nacompetitie werd verslagen, de vruchten plukken van Bfijle- vens succes. Want plezier kan Kolkman zeker beleven aan de groep waar hij mee te maken krijgt. Het gros van de spelers is immers ver beneden de vijfen twintig en desondanks weten de spelers elkaar makkelijk te vin den. Dat komt omdat 'de gene ratie Sassen-Van den Bosch' volwassen is geworden in Ter Aar en soms nog samen 'kluit jes-voetbal' heeft gespeeld. Het maximum van de capacitei ten van Altior lijkt echter nog niet te zijn bereikt. Gisteren wa ren er althans nog enkele schoonheidsfouten te ontdek ken die de ploeg in moeilijkhe den bracht. Dat begon al bij het falen van Martijn van den Bosch toen hij alleen voor doel man Jorit Hermans verscheen. Even later was het toch raak toen Edwin Sassen een steek pass van Jeroen Huft afrondde. Toch kon de treffer de slordig heid, door nonchalance dan wel zenuwen, die in de ploeg school niet verhullen. LFG profiteerde hiervan door met name via de goed spelende Omar Kartal ge vaarlijk voor het doel van Ro- bert-Jan Poelwijk te verschij nen. Het was echter Gerard Pie- penbrink die een slecht wegge werkte bal geheel onverwachts van veraf in de kruising joeg. De 1-1 tussenstand was voor Al tior nog steeds voldoende om de nacompetitie te winnen. Toen Marco van der Jagt echter in een poging tot uitverdedigen Jan Zoetemelk aanschoot en de terugkaatsende bal langs de kansloze Robert-Jan Poelwijk zag gaan was het de aanhang van MMO die er eens voor ging zitten. Na een LFC-zege met minder dan vier doelpunten verschil zouden de Hoogmade- naars immers de lachende der de zijn. Aangezien LFC een grote over winning niet als onoverkomelij ke hindernis zag, werd de twee de helft een spektakelstuk. Bei de keepers, maar vooral Her mans van LFC, konden uitgroei en tot de helden omdat ze leper waren dan de spitsen. Toch kon de gelijkmaker van de bezoe kers niet uitblijven, zeker niet toen Marco de la Rie na schel den op de leiding werd verwij derd. Jeroen Huft was het uit eindelijk die scoorde in de re ling Jan Zoetemelk junior wordt op de huid gezeten door de Altior-defensie. foto holvast/mark lamers bound van een schot van San- der van der Hoorn. De deceptie bij de 'kanaries' was groot, waardoor Van den Bos en Huft de score in de slotfase nog op konden voeren. En terwijl de spelers hun feestje vierden werd Blijleven, die de meegebrachte ballen zelf naar de kleedkamer droeg onder schept door de pers en vertelde daar zijn verhaal zonder één spoor van wrok jegens de club die zijn contract beeindigde. LFC - Altior 2-4 (1-2). 10. Edwin Sas sen 0-1,25. Piepenbrink 1-1,34. Zoete melk 2-136. Huft 2-2, 43. Van den Bos 2-3,45. Huft 2-4. Scheidsrechter: Wijn gaard. Toeschouwers: 600. Rode kaart: De la Rie (LFC). Gele kaart: Van der Hoorn (Altior). Marjan Boogert op de aansluitingstreffer. Desondanks maakten ploegen er een aantre schouwspel van. „Het w<£? hele leuke wedstrijd", j^J Barnhoorn.„We hebben h r eindelijk op conditioned moeten afleggen tegen d(0O£. lenten. Maar het was w^ pure promotie voor het wenvoetbal". Van den Bui snel in Duitsland LEIDEN WILMAR KORTLEEVER ATLETIEKMEDEWERKER "Ch scht Na een sterk optreden imar Belgische Geel was triatleejner per van den Burgh ook gi 'e~" in het Duitse Klatbeck gov' dreef. Over de olympiscl stand kwam Van den Bur een tijd van 1.41.47, vijftig a achter de Duitser Vuckov a de 1,5 kilometer zwemnr veertig kilometer fietsen aoe Leidenaar vooral tevredeijfWS zijn goede loopprestatie minuten over de tien kilon Jeugdrecord Corrie de Bril val LFC: Hermans; Rol, Deyn, Piepen brink, Hölper; De La Rie, Verplancke, EINDHOVEN ANP Prins (Glasbergen); Van der Pluym (Van Waveren), Zoetemelk, Kartal. Altior. Poelwijk; Den Haan, Van der Jagt. Lommers, Bakker; Jacobs, Huft, Van der Plas; Edwin Sassen (René Sas sen), Van der Hoom, Van den Bos. Corrie de Bruin heeft bij een competitiewedstrjz«/ Eindhoven het nationaal record discuswerpen verb De 18-jarige Hardinxi haalde een afstand van meter. par Ide LEIDEN WILMAR KORTLEEVER ATLETIEKMEDEWERKER In tegenstelling tot De Bataven maken de beide ploegen van De Spartaan een redelijke kans om in september te promoveren uit de eerste districtsklasse van de atletiekcompetitie. In de Leidse Hout wonnen de Lisser vrou wen voor AV Holland de poule wedstrijd, terwijl de mannen op de tweede plaats veel punten voorsprong hadden op de Bata ven-mannen. De atleten van de Spartaan gingen met een kleine kater weg uit Leiden. De districtsfinales waren zekergesteld, maar de Lissenaren bleken gepikeerd over de diskwalificatie van hor denloper Kops. Na een hapering toucheerde hij een volgende horde - de jury dacht opzette lijk. Het bleek de enige smet op het blazoen. De tweede plaats bleek in West II (Zuid-Holland- /Zeeland) goed voor een derde plaats. Individueel blijken de Lisse naren steeds meer in staat te vlammen. Zo ontwikkelt Mat- thijs Randsdorp zich tot een zeer verdienstelijk en regelma tig springer (6,50 ver en 13,44 hinkstap). Ook de relatief jonge Stefan den Harder wordt een vaste waarde op de 400 meter - hoewel hij de weddenschap met clubgenote Jennifer Ammerlaan verloor omdat zij eerder onder de 61 dook dan hij onder de 51 seconden (respectievelijk 60,2 om precies 51 rond). Technisch verbeterde Mark Beelen zich met de speer tot 51,60. Opval lender was echter met de pols stok Richard Verhaar, die vanachter de omheining werd gehaald toen jongere broer Dennis zich bij het inspringen blesseerde. Zonder voorberei ding sprong de voormalig atleet van de Delftse Delvers een per soonlijk record van 3,60. Bij de vrouwen bleek ploegleider John van der Zwet het meest tevre den over Ammerlaan: „In twee weken tijd een verbetering van maar liefst 1,9 seconden." Ook Judith Meeuwisse mag met 1,60 hoog niet worden vergeten, ter wijl Nicole van Grieken weer vooruitgaat gezien de winst op de 800 meter. De Spartaan-vrouwen zijn evenals De Bataven en Holland zeker van de relatief zwakke dis trictsfinale, maar de promotie kansen van De Bataven zijn be paald minder. Als vanouds wer den de 1500 en de 3000 meter gewonnen door Astrid van Vel den en Marja Hogenboom in 4.59,5 en 10.55,0. Relatief snel was ook Saskia Engels op de 400 meter (60,4). De technische nummers blijven echter onvol doende, een euvel, waaraan ook de mannen lijden hoewel ze zich nipt voor de finale plaats ten. „Het viel tegen", meldt ploegleider Van de Vijver. „Vooral dat onze hoogspringer de aanvangshoogte miste. Hij startte op aanraden van zijn coach te hoog op 1,85." Op de langere nummers was het vanzelfsprekend Bataven dat de klok sloeg. Met Joost la Lau en Stefan Hulisz werd op de 1500 een mooie dubbelslag be haald, waarbij vooral Hulisz op viel met een nieuwe toptijd van 3.54,2 (tegen 3.53,2). Jan Korte- kaas en Jaap van Duijvenvoorde waren de snelsten op de vijf ki lometer (15.11,4 om 15.22,6). Sprinter Erik van Leeuwen be wees zijn snelheid met een 11,2 op de 100 meter. Speerwerper Johan van Velzen zorgde voor een klein technisch opstekertje (50,06). AV Holland tenslotte zet al haar kaarten op de finales in september, wanneer een brede re selectie op de been kan wor- Degradatie uit landelijke competitie den gebracht. Nu scoorden de Leidse atletes zonder Jacqueline Baljet maar met Rita Langendijk vrijwel evenveel punten als twee weeken eerder. Veel punten kwamen nu van Bianca Ver mond en Cathy van Loon op de 100 en 400 meter (tweemaal 13,1 om 57,8 en 61,2). Mirka Macel won zowel de 100 meter horden (16,2) als het versprin gen (evenals Spartaan-atlete Meeuwisse 4,75). Ploegleidster Anja Vermond: „Als het goed is hebben we in de finales Yvonne van Dorp er weer bij en zijn ook Hester van Leeuwen en Marlies Koster terug. Dat scheelt een jas." Buiten de lokale verenigingen om kwam nog een aantal regio- atleten in actie. De Wassenaarse sprinter Fabian van den Barse laar liep in de eredivisie voor Haag Atletiek een uitstekende 100 meter. Met 11,06 realiseer de hij in de Eindhovense poule de derde tijd. Zijn Alphense clubgenoot Chris Tamminga miste na lang oponthoud van wege een ongeval zijn aan vangshoogte op polshoog. De Leiderdorpse Elsemieke Rok- snoer tenslotte viel voor het Haarlemse KAV Holland ver dienstelijk in op ver (4,65) en de 4x400 meter. LEIDEN WILMAR KORTLEEVER MARC VAN DER JAGT Zonder in actie te komen is de traditierijke mannenploeg van de Leidse atletiekvereniging AV Holland het afgelopen weekein de gedegradeerd uit de landelij ke competitie. In de tweede voorronde kon geen sterke af vaardiging worden samenge steld, zodat de ploeg vrijdag werd afgemeld. Al na de eerste ronde bivak keerde Holland qua punten on der de degradatiestreep, maar de ervaring van de laatste jaren leerde dat (met enig kunst- en vliegwerk) de ploeg zich kranig herstelde. In de laatste week voor de tweede voorronde re gende het - naast al bekende af wezigen - veel afmeldingen. De oudgedienden Theo van der Veer en Martien van der Hoorn kampten onder andere wegens verhuizingen met een trainings achterstand. Hans Koenekoop had evenals sprinter Sunter last van de lies, terwijl Ronald Ver mond zich kort voor het week einde kwetste aan de ham string. Tot slot verbleven Frank Stuurman, Harald van Dooren en Tim Brouwer de Koning in het buitenland. „Er konden zoveel mensen niet meedoen, terwijl het resul taat van de eerste wedstrijd al miniem was", verklaart be stuurslid Vermond. „We had den veel punten nodig en toch hielden we ondanks toevoegin gen uit de tweede ploeg drie nummers onbezet over." De beslissing de ploeg terug te trek ken viel bij deze en gene moei lijk, doch bleek onvermijdelijk. „Ik kan me niet herinneren dat. dit ooit gebeurd is, of zelfs dat een nummer onbezet hoefde te blijven", luidde dan ook de trieste conclusie. Met ingang van volgend jaar is daarom voor het eerst sinds decennia Leiden niet vertegenwoordigd in de landelijke atletiekcompetitie. AAV'36 In dezelfde divisie als de Leide- naars kwamen de mannen en vrouwen van AAV'36 wel in ac tie op de WOC-baan van atle tiekvereniging Parthenon (Dordrecht). Beide ploegen moeten dit seizoen alle zeilen bijzetten om degradatie naar de gevreesde districtscompetitie te voorkomen. De mannen-forma tie was gisteren sterker dan bij de eerste competitiewedstrijd twee weken geleden in Zoeter- meer. In de Jager en Windhond polder werd daardoor een aan zienlijk hoger puntentotaal ver worven. Middenafstandslopers zorg den voor een aantal aanspre kende prestaties. Peter van Marrewijk liep naar 4.00,14 mi nuten op de 1500 meter, goed voor de tweede tijd. De van Olympus '70 (Naaldwijk) over gekomen atleet was daarmee net iets rapper dan clubgenoot Bert de Boer (vijfde in 4.03,64). De 3000 meter steeple chase is voer voor Leon van der Meij- den. De krachtige aüeet verbe terde op spectaculaire wijze zijn persoonlijk record met tien se conden. Van der Meijden bracht 9.33,53 minuten op de klokken. Hans Wubben liep in 15.15,08 minuten een sterke 5 dit kilometer. Twee van blei herstelde atleten leverden eens een belangrijke bijt Speerwerper Bob Dongel liet 53,40 meter notere werd daarmee tweede. Boere behaalde dezelfde k ring bij het kogelstoten meter) en werd met een d worp van 39,38 meter v De mannenploeg van A heeft na twee competitiero slechts twee ploegen onde staan. De Alphenaren daardoor in september strijden in de degradatiepo De Alphense vrouwen overden opnieuw de plaats in de eindstand. Die sering is niet voldoende oi plaats in de degradatiepol ontlopen, maar d lijkt nog niet aan de orde riëlle Stokdijk is hersteld een gebroken teen en kon door uitkomen op de 100 horden en het verspringe snelde in een moeizame naar 16,06 seconden (tv tijd) en sprong 5,02 mete Rina van der Stouwe knab! een paar tienden van haar jaarprestatie op de 400 horden af (72,20 secon Sprintster Lynda Verhorst de naar verwachting voor punten. De Alphense werk 100 meter af in 12,61 seco en liet op de dubbele afstar klokken stilstaan op 26,0 conden. Oudgediende M g van Spronsen-Goedhart I met 2.25,48 minuten op dl meter een waardevolle winst. Ik

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 18