Itoodenburg geeft SJC koekje van eigen deeg SVLV maalt niet om zeperd in nacompetitie Oegstgeest: lood in de benen ïeluk lacht UVS an eindelijk toe iNDAG 22 MEM 995 17 PORT ZATERDAG Com pa WÊÊÊÊfÊ 34-51, ng van Vrouwe Fortuna i£34' )mt a's mosterd 34 aaltijd, want UVS is 3, ers gedegradeerd. In de Ider'aa atste wedstrijd in de hoofd- asse won de Leidse ploeg iet 1-0 bij Papendrecht. Het stekende de vierde zege Tfet seizoen. goed lopende ursa^nval van UVS leverde di- op. Albert Hoog- nd kogelde na negen in raak op het zonovergoten 334j )ortpark Slobbegors. Daar- 9, Kay a begon Papendrecht aan f 34-31!n °ffensief- Telkens weer '35, Z( ultte de roodzwarten op ïelman Dave de Heiden. Ook in de tweede helft viel apendrecht veelvuldig wiTSt VS koesterde de iu-Gra )rong en kwam nauwelijks aanvallen toe. Dave de leiden ranselde de 3tei folndere vijandelijke ijn doel Met het nodige ge- 'k hield de Zoetewoudenaar ijn doel schoon. Raymond ennekers speelde een volle- ige wedstrijd op de plek 1 B-geblesseerde Carl Roest Hans de Kruijs viel 35 minu ten voor tijd in. De aanvaller heeft nog steeds geen beslis sing genomen over het ko mende seizoen. Vanwege werkzaamheden kan hij niet altijd trainen. De mogelijk heid bestaat dat De Kruijs volgend seizoen in de zater- dagtak van UVS is te bewon deren. - Marco Akerboom en Ar thur van Orssagen liepen te gen geel op. Beiden begin nen komend seizoen met een duel schorsing. Alphense Boys Alphense Boys, net als UVS gedegradeerd, kwam ook al tot winst bij ADO'20 in Heemskerk: 2-4. John van der Eng zette ADO op voor sprong, waarna Jimmy Craw- furd voor de gelijkmaker zorgde. Van der Eng bracht ADO weer op voorsprong, maar daarna was het Al phense Boys dat de klok sloeg. Via Marcel de Jong, Sander Beuk (een schitteren de stift) en invaller Patrick Kalkema noteerde Alphense Boys de derde winstpartij van het VOORSCHOTEN LARS ULRICH VOETBALMEDEWERKER Er was geen teleurstelling af te lezen van de SVLV-gezichten na afloop van de wedstrijd tegen Olympia. In het Voorschoter kamp smaakte het drankje na afloop goed; het seizoen was met positief gevoel afgesloten. Een 0-2-nederlaag, die Olympia tot winnaar van de nacompeti tie maakte, was allang vergeten. „We zijn derdeklasser gebleven, dat is het belangrijkste", sprak Van der Reijd na afloop van het laatste competitieduel en hij herhaalde dat gisteren nog maals. De nacompetitie was voor SVLV echt een toetje, dat heerlijk had gesmaakt. SVLV stond vooraf al op ach terstand. Het geloof in een suc ces was al niet bijster groot, het ontbreken van Niels Karremans deed daar nog een schepje bo venop. De kleine spits raakte af gelopen donderdag in het duel tegen DONK aan zijn oog ge blesseerd. De verhoogde oogdruk weerhield de SVLV- topscorer om gisteren toe schouwer te zijn, laat staan zijn opwachting te maken. Het al ternatief was ook niet voorhan den. omdat Björn Canter Vïs- scher in het tweede elftal een schorsing had opgelopen. Aan gezien Karremans en in minde re mate Canter Visscher de SVLV-doelpunten voor hun re kening nemen voelde SVLV zich al kansloos. De Voorschotena ren moesten immers Olympia verslaan om kans te maken op promotie. „Het verschil was de aanval", was Van der Reijd's verhaal van de nederlaag. Hij had volkomen gelijk. Olympia's voorwaartsen draaiden de SVLV-verdedigers dol. Vooral rechtsbuiten Murad Amghrizad was een maatje te groot voor Wouter Vosmeer. De linksback werd in de rust uit zijn lijden verlost. Maar ook op de schotkracht van Dick Vleg- geert moest SVLV een antwoord schuldig blijven. De Goudse centrumspits gaf de Voorscho tenaren de genadeklap. Op slag van rust nam hij plaats achter een vrije trap. De plek, slechts enkele meters verwijderd van de cornervlag, deed een voorzet vermoeden. Eèhter tot verba zing van iedereen schoot Vleg- geert met buitenkantvoet de bal hard in de verste kruising; 0-2. SVLV-Olympia 0-2 (0-2). 22. Vleg- geert 0-1, 44. Vleggeert 0-2. Scheids rechter. Knops. Toeschouwers: 872. Gele kaarten: Gerald Kraan (SVLV). SVLV: Hannaart; Gerald Kraan, Zonne veld. Vosmeer (De Bruin); Van Veen, Van der Werf. Richards. Van Aken (Ro bin Kraan), Karremans; Bierhuizen, Hoogvliet. SVLV'er Gerald Kraan heeft ten koste van een gele kaart Olympia-speler Murad Amhrizgad (7) een doorgang versperd. Scheidsrechter Knops stopt op de achtergrond de prent terug in zijn boekje. foto loek zuyderduin Roodenburg was een istische wedstrijd van half uur. De 'sta- ija klok' gaf de 32ste mi- aan en de stand was jn het voordeel van de 12 ekers. Daarna gebeur- r een uur lang vrijwel meer in Noordwijk. nonnen zwegen en Sjnngen kwamen in be- want er was veel iébver na te praten. 1RDWUK ROB VAN DER ZANDEN than '90 dei el Roodenburg zou een voet- girlog worden met als inzet de nacompetitie van :ondagtweedeklasse. Het Blitzkrieg'. En toen de lampen waren opgetrok- stond Roodenburg als te- winnaar op het slagveld, lidse ploeg won uiteinde- iet 5-2 en mag komende ig in een beslissingsduel Neptunus (waarschijnlijk t veld van Wilhelmus) een in de eerste klasse probe- pakken. Precies twee jaar Roodenburg- Nep- ook beslissend voor pro toen wonnen de voetbal- it 'Noord' en begonnen ze kortstondig avontuur in klasse, kraker van gistermiddag irdde in een meeslepend werd gespot met oorspellingen. Na een half jelen hadden de 1500 toe- r, iwers nauwelijks een goed ide aanval gezien, maar zes goals. Dat beloofde il bleek later dat iedereen rste k en\ zijn kruit had verschoten in de beginfase. SJC - Roodenburg eindigde twee maanden geleden in 6-1 voor de thuisclub. Dat was competitie en nu was het na competitie. En daar tellen over winningen pas echt. SJC stond het hele seizoen bovenin, maar verknalde gistermiddag toen het erop aan kwam de promo tiekansen naar de nog nooit be reikte eerste klasse. En dat te gen een ploeg die een jaar lang zocht naar de vorm en pas de laatste weken uit de degradatie- zorgen was. SJC-trainer Ben van Leeuwen blonk uit in realisme na afloop. „Roodenburg komt alle eer toe. We zijn afgetroefd op alle fron ten. Voetballend, maar ook fy siek en dat laatste is notabene iets waar wij zo sterk in zijn. Ik had vandaag het gevoel dat ik bij een andere club op de bank zat. Ik herkende niets van SJC." In de rust had de coach zijn elftal gezegd dat hij niemand wilde wisselen, al was daar alle reden toe. „We gaan samen sterven in de tweede helft. Ik ga kapot, maar jullie ook," riep de getergde coach. En SJC ging ka pot, in alle geledingen. In de tweede helft moest de ploeg al- les-of-niets spelen vanwege de 2-4 achterstand. Dat ligt SJC niet, het elftal heeft ruimte no dig en die was er niet. In de tweede helft bleken de tekortko mingen van dit elftal dat te wei nig balvaardigheid en creativi teit in huis heeft. Volgend sei zoen komen Edwin Otte en zijn broer Dennis (beiden ex-Quick Boys) om wat meer voetbal in het elftal te brengen. SJC werd te kijk gezet door tot op de tanden gewapende Roodenburgers die niet alleen messcherp, maar ook goed en zorgvuldig voetbalden. Van Leeuwen: „Zij durfden tegen die gele kaart aan te spelen, wij niet." Roodenburg-coach Hen- nie de Klerk: „Het was niet zo moeilijk om deze groep voor dit duel te motiveren. Behalve dat we destijds met 6-1 verloren zijn we op dit veld toen verne derd en gekleineerd." De blauwzwarten speelden alle frustraties van zich af. Roodenburg had gistermiddag alles: teamgeest, flair, zelfver trouwen en, niet onbelangrijk, fortuin. De Leidenaars waren gelukkig omdat SJC-goalie Ted van der Meer de helpende hand toestak bij drie van de vier goals. De keeper van de Noord- wijkers werd een poosje terug in deze krant als 'schlemiel' om schreven vanwege enkele bloopers tegen Velo. De sluit post reageerde verontwaardigd per brief omdat hij de kwalifica tie 'schlemiel' te ver vond gaan. Maar Van der Meer hielp giste ren zelf niet echt mee om de si tuatie te veranderen of te verbe teren. Na de snelle 0-1 van Mark Helder schoot hij bij het uitverdedigen keihard tegen het hoofd van Marcel van der Burg aan. Tot overmaat van ramp holde de verbaasde Van der Meer niet direct terug naar zijn hok. De bal rolde tergend lang zaam, maar hard genoeg over de doellijn: 0-2. Bij de derde en vierde Roodenburg-goal liet de SJC-keeper de Leidse spits nog twee keer volledig onnodig sco ren. Eerst door de bal na een Mark van Kesteren (links) vliegt bijna het doel i grond Paul Pi kaar. r de bal blijft in het bezit v schot te laten glippen en vervol gens door bij een voorzet ten onrechte uit zijn doel te komen en mis te graaien waardoor Van der Burg met een simpel kop balletje kon scoren (zijn derde treffer in de wedstrijd en even veel als zijn totaal in de regulie re competitie). Van der Meer was enorm aan het knoeien en moet het woord 'schlemiel' gis termiddag in hoofdletters aan zijn ogen voorbij hebben zien trekken. Terecht nam iedereen de routinier na afloop in be scherming, omdat hij een heel seizoen betrouwbaar had ge speeld en veel punten voor SJC had gepakt. Dat liet onverlet dat de mo menten van Van der Meer be palend waren voor het wed strijdverloop. Na de 0-2 kwam SJC razendsnel via een schitte rende trap van Robbert Pont op 1-2 en door een kopbal van Jos de Haas op 2-2. Maar de marge was tien minuten later alweer twee in het voordeel van Roodenburg. Dweilen met de kraan open heet dat. Ben van Leeuwen: „Op persoonlijke fou ten is niet te trainen." Haas, Van Duin, Van Kesteren; Pont, smit, Yener; Huizebosch (De Hollan der), Ooms (Oude Velthuis), Martens. Roodenburg: Vink; Maurice Barends, Rob Pret. Wim Pikaar, Ou- werkerk; Paul Pikaar; Buvn (Van de Pa- 1 Oosten; Heymai Geen promotie voor geelrood na verlies tegen Groote Lindt 'S-GRAVENZANDE NICK VERWOERD MEDEWERKER Hoopvol reisde Oegstgeest za terdag met vier bussen naar het fraaie Juliana Sportpark in 's- Gravenzande. De formatie van Wim van Harskamp stond de afgelopen weken in de nacom petitie op scherp en leek klaar voor de beslissende strijd. Op het moment suprème liet geel rood het echter afweten. De Oegstgeestenaren waren abso luut niet bij de les en Groote Lindt, winnaar van de nacom petitie in 3B, profiteerde dank baar: 2-4. Ontgoocheld Geen promotiefeest dus voor Oegstgeest. Ontgoocheld zat Van Harskamp na het duel mi nutenlang in de dug-out. Hij baalde. „We hebben de slecht ste wedstrijd van na de winter stop gespeeld. Uitgerekend nu. Er klopte helemaal niks van. We verloren de duels, de ballen werden zomaar bij de tegenpar tij ingeleverd en door persoon lijke fouten werden doelpunten weggegeven. De scherpte was er totaal niet. Er wordt altijd ge zegd: Oegstgeest maak je niet gek. Maar dat is nu toch wel ge beurd. Het lijken misschien kouwe kikkers, maar ze waren vandaag de zenuwen niet de baas. Het leek wel of ze met lood in de benen speelden. De druk konden ze niet aan. Een andere verklaring heb ik niet." Groote Lindt, dat in 3B als derde eindigde, ging beter met de spanning om. Het team van trainer Leo Dekker maakte een gretige indruk en gaf de oppo nent weinig tijd en ruimte om in het spel te komen. Als Oegst geest, zonder de geschorste Henk-Jan Versteeg, vanuit de achterhoede wilde opbouwen, werd er door de Zwijndrechte- naren flink gejaagd en zat er voor de in het nauw gedreven verdedigers weinig anders op dan de bal blind weg te knallen. En dat betekende veelal balver lies. Dreiging Daarnaast beschikten de rood- witten over een aanvalslinie, waarvan dreiging uitging. Dat kon ditmaal niet gezegd worden van de Oegstgeest-spitsen Ro nald van Delft en Brian van Goethem. Het duo werd zelden goed aangespeeld en als er dan toch eens van balbezit sprake was, bleef een geslaagde actie achterwege. Van Delft leek trou wens toch meer aandacht te hebben voor de tegenstander dan voor de bal. Wat dat betreft was-ie wel lastig voor Groote Lindt. Eenmaal liet de linker spits zien waarom Noordwijk belangstelling voor hem heeft. In de slotminuut van de eerste helft was hij er als de kippen bij om in de rebound te scoren, na dat doelman Willem Jan Pons een bekeken schot van Ronald Pilmeijer had gekeerd. Van Delfts treffer bracht de achter stand van Oegstgeest terug tot 2-3. Rampzalig Op dat moment leek een ramp- ziig eerste half uur toch nog rechtgezet te kunnen worden. Al in de achtste minuut tikte Pe ter Miedema bij de eerste paal de 0-1 binnen, na een vanaf de hoekvlag verzonden voorzet van Arie Willemstijn. De Oegstgeest- defensie stond erbij en keek er naar. De Van Harskamp-pupil len trachtten daarna het tij te keren, maar verder dan een paar ongevaarlijke kopballen kwamen zij niet. Na een klein half uur spelen werden de pro blemen voor de geelroden nog groter. Terwijl Frits Bleichrodt bij een vrije trap nog druk in de weer was om zijn muurtje neer te zetten, vond Frank Roeland de benedenhoek: 0-2. „Waarom gaat er niet even ie mand voor de bal staan?" foe terde Van Harskamp. De coach verving onmiddellijk na deze goal de falende laatste man Ed van Grieken en liet Sander Kralt in de voorhoedè opdraven. Middenvelder Willem Jan Pott Hofstede nam Van Griekens stek over. Kralt was een minuut in het veld of het was al 0-3. Een verre vrije trap van Roeland kon door Willemstijn zomaar doel treffend worden ingekopt. Van Harskamp: „En dat terwijl we vijf goeie koppers hebben." In de slotfase van de eerste helft bracht Kotterman uit een passje van Pott Hofstede Oegstgeest op 1-3 en na Van Delfts 2-3 leek alles nog mogelijk. Desillusie De tweede helft werd evenwel een desillusie voor de onmach tige Oegstgeestenaren. Ook het inzetten van pinchhitter Koos Teske veranderde niets daar aan. Groote Lindt controleerde het duel en maakte door een goal van Wim Buys, na een foutje van Bleichrodt, een einde aan de stille hoop, die Van Harskamp en de zijnen nog koesterden. „We hadden na tuurlijk niet verwacht zo ver te komen, maar dit is toch een bit tere pil," zei de coach, 's Avonds moest-ie nog naar een familie feestje. Hij had zich een ander feest voorgesteld. Oegstgeest - Groote Lindt 2-4 (2-3) H Miedema 0-1, 28. Roeland 0-2, 31. Wil lemstijn 0-3, 41. Kotterman 1-3, 45. Van Delft 2-3, 63. Buys 2-4. Scheids rechter: Wijnholds. Gele kaarten: Van den Heuvel (Groote Lindt). Van Delft, Teske (Oegstgeest). Oegstgeest: Bleichrodt; Jungerius, Van Grieken (Kralt). Blankert, Alders; Kot terman, Pott Hofstede. Pilmeijer, Naafs (Teske); Van Goethem, Van Delft. Delft en doelman Pons van Groote Ljndt in een 'psychologische' tweestrijd. De ploeg uit Zwijnd- in 's Gravenzande de sterkste. foto kees van hoogdalem

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17