Fondriest is nu winnaar W: Utrecht en Sparta zorgen voor publieksbedrog IXs Wa Ajax - AC Milan Uitsluitsel Van Basten S.V.L.V. - OLYMPIA Krajicek in World Team Cup Ajax - Milan, nog 4 dagen Jordan kan naar NBA titel fluiten Susan neemt afscheid van UDO TERDAG 20 ME11995 kogels - Katwijk 18.00 uur akenburg Het duel IJsselmeervogels - Katwijk in de nacompe- tie van de eerste klasse begint vandaag in Spakenburg definitief 8.00 uur. Per abuis meldden wij eerder in deze krant dat de j ledstrijdom 16.00 uur begint. tuud Gullit zegt Feyenoord af otterdam/genua» Ruud Gullit speelt volgend JHO chijnlijk in Engeland. De ex-intemational, die hoog op het inglijstje van Feyenoord stond, heeft een miljoenenaanbieding 18-190 an Chelsea gekregen. Gullit is door trainer Glenn Hoddle en oorzitter Ken Bates van de Londense clubs benaderd en heeft kennen gegeven dat hij een avontuur in de Premier League lelemaal ziet zitten. tjax feest op Hemelvaartsdag msterdam Mocht Ajax woensdagavond in Wenen AC Milan irslaan in finale van de Champions League, dan viert Amster- am donderdag, op Hemelvaartsdag, feest. De ajacieden krijgen J&Z an van de gemeente een ontvangst op het Museumplein Hjcn/h", en rondvaart door de grachten aangeboden. E$L Ml i'an der Doelen nog twee jaar bij PSV ndhoven» Björn van der Doelen heeft zijn contract bij PSV r ivee jaar verlengd. De verbintenis van de jonge middenvelder rfvEi ep aan het einde van dit seizoen af. Van der Doelen kwam dit ei/oen spaarzaam in actie voor de hoofdmacht. Hij werd be- end door zijn botsing met Edwin Gorter van FC Utrecht, die poi en vinger in het oog van de PSV'er priemde. llessure stoort Van Langen optimd iilversum De voorbereiding van Ellen van Langen op het zo- ifor ierseizoen in de atletiek verloopt niet geheel naar wens. De ilympisch kampioene op de 800 meter heeft tijdens het trai- 'ingskamp in Alfamar in Portugal een peesontsteking in de echtervoet opgelopen. o Jokser Garcia overleden as vegas De Colombiaanse profbokser Jimmy Garcia is de lacht van donderdag op vrijdag overleden. De zwaarvederge- j richt lag na een hersenoperatie al veertien dagen in coma. iauber ontslaat Wendlinger Vendlinger ontslagen, althans voorlopig op non-actief gesteld, p can Fransman Jean-Christophe Bouillon vervangt hoogstwaar- chijnlijk de 26-jarige Oostenrijker tijdens de Grote Prijs van lonaco op 28 mei. Wendlinger raakte vorig jaar tijdens de eer de vrije training op het circuit in Monte Carlo zwaar gewond. De Jostenrijker lag toen negentien dagen in coma. Na succesvolle estritten in december gaf Sauber hem een nieuw contract voor °°S|vl- r °~22 hampiöns League, woensdag Wenen tussen de Italiaanse 4533Émpioen en Ajax, uitsluitsel de toekomst van de Neder- ndse* spits. De Milanese club 'haakte dit gistermiddag be- Van Basten heeft al jaren last zijn rechterenkel. De aan- iller werd vier keer aan het ge- <U( St? Zondag 21 mei 14.00 u. De topper Sportpark Jul. van Stolbergln. Voorschoten. (De adv. is aangeboden door „Vrienden van S.V.L.V.). Vijf keer eindigde hij dit wielerjaar op de frustrerende tweede plaats. Maurizio Fondriest was hard weg in de voetsporen van Poulidor en Zoetemelk te treden. Voor de buitenwereld camoufleerde de 30-jarige Italiaan zijn frustraties, innerlijk knaagde het aan hem. terme luigiane anp Vrijdag in de finale van de ze vende etappe van de Giro schudde hij de teleurstellingen van zich af. Al kostte het een enorme krachtinspanning om Tony Rominger en Francesco Casagrande na de 216 kilometer vanuit Taranto in Terme Luigia- ne van zich af te schudden. De uiterste explosie leverde de wereldkampioen van 1988 een primeur op. Flet was zijn eerste zege in de Ronde van Ita lië sinds zijn profdebuut in 1987 en pas de tweede overwinning dit seizoen. Eerder won hij een etappe in de Driedaagse De Panne. De serie tweede plaatsen dreef Fondriest bijna tot wan hoop, de laatste moest hij afge lopen dinsdag nog incasseren toen Rominger hem op de 'slechtste plek' voor een sport man drukte. Eerder in het voor seizoen leed hij nederlagen in de Tirreno-Adriatico (Colage), Milaan-SanRemo (Jalabert), Gent-Wevelgem (Michaelsen) en de Waalse Pijl (Jalabert). „De nederlaag tegen Rominger afge lopen dinsdag zat me vreselijk hoog", gaf Fondriest vrijdag toe. „Ik had er de pest over in. Ik heb het niet zo laten merken, maar al die tweede plaatsen be gonnen langzaam maar zeker een obsessie te worden." Fondriest reduceerde door zijn dagprijs het verschil met Rominger tot 47 seconden. Aan de vooravond van de eerste se rieuze bergrit, met aankomst bergop in Monte Sirino op 1546 meter hoogte (10 procent stij ging) zei de winnaar dat hij zich weinig illusies maakt voor de eindzege. „Ik ben nu op mijn gemak na deze zege. Er is een last van me afgevallen", gaf hij toe. „Maar ik denk niet dat ik nog een kans krijg om een dag het rose te dragen. In het hoog gebergte kom ik gewoon te kort." Tekort kwam vrijdag ook Erik Breukink. Nadat de Nederlan der woensdag in de vijfde rit, waarin hij als derde finishte, weer eens een teken van leven vertoonde, duikelde de Neder lander in het algemeen klasse ment ongeveer dertig plaatsen. In gezelschap Van Nijboer, Vos kamp en Rooks eindigde hij op zes minuten van Fondriest. Al leen Patrick Jonker deelt niet in de malaise. De ploegmakker van Breukink finishte in het pe loton op vijf tellen en handhaaf de zijn positie in de top dertig van het klassement op 2.50. De karavaan had vrijdag haast de boorden van de Tyrr- eense Zee te bereiken. In het eerste uur lag het gemiddelde rond de 48 kilometer. Rond 140 kilometer vormde zich een kop- groepje van acht, dat op 30 kilo meter van de aankomst één mi nuut voorsprong had. Rominger ontsnapte nog een keer in ge zelschap van Cipollini, maar de kopgroep doogde die vlucht niet. Aan de voet van de beklim ming naar Terme Luigiane wa ren alleen Bertolini en Elli uit handen van het jagende pelo ton gebleven. Toen rekende de grote groep ook die twee in. Een pogiong van Bobrik faalde In de korte maar venijnige klim demarreerde Rominger als eerste. Alleen Fondriest en konden het wiel de Zwitserse heerser pak ken. Fondriest ging de sprint van 150 meter aan. Het kostte bloed, zweet en tranen, maar hij hield stand. Verontwaardigd wees de kopman van Lampre de suggesties van de hand dat Rominger hem de ritzege had geschonken. „Hij wilde ook winnen, dat hebben jullie toch wel gezien", zei hij. „Dertig me ter van de eindstreep voelde ik mijn krachten wegvloeien. Ro minger had echter ook al veel gegeven." De Helveet erkende zijn ne derlaag en zei: „Ik ben niet zo gul met cadeaus, Fondriest was gewoon sterker." blesseerde gewricht geopereerd en staat al twee jaar op non-ac tief. Woensdag bracht hij nog een bezoek aan de Belgische professor Marc Martens. Naar aanleiding van dat onderzoek zouden Van Basten en de club zaterdag in Milaan openheid van zaken geven. Dat is door de club verschoven tot na de Eu ropese finale tegen Ajax. „De spits zet zijn herstel op Milanel- lo voort", luidde het qué. Richard Krajicek is volgende week van de partij in de World Team Cup tennis in Düsseldorf. De Nèderlandse ploeg is daar ingedeeld in een groep met Spanje, Rusland en Kroatië. El- tingh en Haarhuis cojnplemen- teren het team. Krajicek verbleef deze week op Papendal. Hij trainde er on der toezicht van sportarts Ver gouwen. In het toernooi in Hamburg |af hij in de derde ronde tegen Bruguera in de eer ste set op 0-3 op. De rechter knie zat weer op slot. Net als op de laatste klap in de finale van Rotterdam tegen Haarhuis. Nederland speelt in de strijd om de wereldbeker tennis voor landenteams, die van 22 tot en met 28 mei in Düsseldorf op het programma staat, in de rode groep. Tegenstanders zijn de verliezende finalist van vorig- jaar Spanje, Rusland en Kroatië. In de blauwe groep kwamen vrijdag tijdens de loting in Düs seldorf Duitsland, Verenigde Muster Thomas Muster is sinds oktober ongeslagen op gravel. De 27-ja- rige Oostenrijker won gisteren voor de 26ste opeenvolgende keer. De nummer tien van de wereld versloeg in de kwartfina les van Rome de Amerikaan Chang, vijfde op de wereldrang lijst, in 2 uur en 20 minuten, 6-3 6-2. Van Kessel solo naar winst rusenhout marc v medewerker Robin van Kessel heeft de Ronde van Rijsenhout op zijn naam geschreven. De A-ama teur uit Ter Aar was één van de veertien renners, die na 60 kilometer koers uit het peloton ontsnapten. Kort voor het in gaan van de laatste ronde de marreerde Van Kessel. De me devluchters waren niet in staat om op zijn versnelling te rea geren. Van Kessel reed vol door en kwam uiteindelijk na 90 kilometer met een halve ronde voorsprong solo over de meet. Miquel van Kessel rijdt deze week met een nationale selec tie wedstrijden in Japan. De A- amateur bezet na vier kracht metingen de negende plaats in het tussenklassement. Afgelo pen donderdag kwam Van Kessel na een zware klimetap- pe van 125 kilometer als 20ste binnen in Shuzenji. In Hibaya- City, Utsunomiya en Fuji (individuele tijdrit) legde hij eerder deze week beslag op respectievelijk de 13de, 20ste en 7de plaats. In een 'zinderende' partij, vol spel in de breedte, is FC Utrecht - Sparta gisteravond in 0-0 geëindigd. Reken meesters leerden dat het resultaat voor beide partijen voldoende was om ook volgend seizoen op het hoogste niveau uit te komen. Waarschijnlijk wisten ze dat voor die tijd ook al. De wedstrijd kreeg zo'n wanstaltig karakter dat zelfs de trouwste fans van de thuisclub er geen begrip meer voor hadden. Enkele minuten voor tijd klommen ze over de hekken en namen bezit van het veld om hun ongenoegen te uiten. Scheidsrechter Reygwart dirigeer de met nóg tweeënhalve minuut te gaan de teams on middellijk naar de kleedkamer. Het leidde tot een op onthoud van vijf minuten. Het restant werd onder een joelend fluitconcert uitgespeeld. Was de arbiter een vent geweest, dan had hij al veel eerder de elftallen en hun coaches naar de kant ge stuurd. Wat werd gepresteerd was in strijd met alle sportieve reglementen. In elk geval werd in Utrecht aangetoond dat wangedrag binnen de lijnen zijn weer slag kan hebben op het gedrag'van supporters op de tribunes. Wat was het probleem? Het verschil tussen de rivalen in de Galgenwaard en de plaatsen die dwingen tot het spelen van de nacompetitie was vooraf precies drie punten. Een nederlaag was daarom voor zowel Utrecht als Sparta levensgevaarlijk. Op de slotdag ontmoeten de clubs met respectievelijk Go Ahead Eagles en MW twee Ze kwamen elkaar op de weg naar Wenen al tweemaal te- »r 4 dagen wacht de derde en finale botsing tussen Ajax en AC Milan. In de aan loop naar de eindstrijd van de Champions League, 24 mei in het Ernst Happel-stadion, telt deze krant de dagen af. Met s een profiel van een speler uit de Ajax-selectie. Van de reserve met het rug- r 16, Peter van Vos sen, tot de doelman met het rugnummer 1Edwin Van der Sar. De koningskraker tussen Ajax en Milan. Vandaag aan dacht voor: [FRANK RIJKAARD I Geboren: 30-9-'62 Lengte: 1.89 m Gewicht: 82 kg J Clubs: Ajax, Sporting Lissabon, I AC Milan Debuut: 23-8-'80 Lijfspreuk: 'Wie het laatst lacht....' Wat hadden we gelachen om Frank Rijkaard. De sukkel. Weet je nog? Dat contact bij PSV, terwijl hij nog gewoon bij Ajax in dienst was. Hij hakkel de, hij dacht dat..... Ze hadden hem verteld dat.... En hij had ze geloofd. Blind. Op hangende pootjes terug. Wat hadden ze om hem gela chen. Stom, ja, hij was inder daad stom geweest. Het was de avond dat Nederland een nieu we nar had gevonden. En de avond dat een nieuwe persoon lijkheid was geboren. Nóóit zou hij nog met zich laten sollen. - Johan Cruijff zocht ruzie. Om Rijkaard 'scherp' te krijgen. Ru zie kon-ie krijgen. Rijkaard ver trok bij Ajax en nooit zag de grote Cruijff hem nog terug. Het grote Milan met de grote Ber lusconi voorop, wilde graag dat hij nog een jaartje zou blijven. Rijkaard vertrok. Ajax, Oranje, Cruijff en het volk van Neder land dachten hem over de streep te trekken. Het zou zonde zijn van zo'n grote voetballer. Maar Rijkaard stopt. Definitief. „Los van zijn voetbalcapaci teiten was Rijkaard de grootste voetbalpersoonlijkheid van Eu ropazei Milan-trainer Fabio Capetlo. Frank Rijkaard lacht 't laatst. Pag. 24: Rijkaard, de eeuwige straatvoetballer. new york anp Michael Jordan is donderdag met de Chicago Bulls in de hal ve Finales van de Eastern Confe rence van de Amerikaanse bas ketbalcompetitie uitgeschakeld. De club, die met Jordan drie maal achtereen ('91 '-93) kam pioen werd, verloor de serie van maximaal zeven wedstrijden te gen Orlando Magic. In de zesde wedstrijd, die Orlando met su perster Shaquille O'Neal met 108-102 won, viel de beslissing. Orlando Magic behaalde de vierde en beslissende ning. Voor de eindstrijd van de Western Conference plaatsten donderdag de San Antonio Spurs zich. De Spurs versloegen de Los Angeles Lakers (100-88) en beslisten 'daarmeede play off. De tegenstander van de San Antonio Spurs wordt de win naar van het duel tussen rege rend kampioen Houston Roc kets en de Phoenix Suns. De Rockets wonnen donderdag met ruim verschil (116-103). De club uit Houston kwam daar mee op gelijke hoogte. I.h.b.v. i de i andere kandidaten voor degradatie. Utrecht en Sparta ontsprongen de dans met een duel dat sterk deed denken aan bijvoorbeeld dat tussen het toenmalige PEC Zwolle en Volendam, in hel voorjaar van 1988. Ook daar werd het 0-0 zonder dat bij wijze van spreken ook maar een speler op de helft van de te genstander kwam. Een concurrent (AZ) kaartte, tever geefs overigens, de zaak nog aan bij de rechter. Van dat publieksbedrog werd gisteren in Utrecht een redelijke imitatie gegeven. Het publiek applaudisseerde één keer. Dat was een kwartier voor tijd bij de wissel van Smolarek. Zeer waarschijnlijk was het de laatste keer dat de op leeftijd geraakte topper uit Polen in de Galgenwaard actief was. Verder klonk slechts de yel 'wij willen ons geld terug'. oegstgeest De voetballers van UDO vierden hun promotie naar de vierde klasse zondag gisteren op ge paste wijze in het clubhuis aan de Van Houdringelaan in Oegstgeest. Op de foto aanvoerder Hans Susan, die afscheid neemt van de club. foto lijk zag bootjevaren met M. van Praag? De voorzitters van Feye noord en Ajax, ontspannen bab belend op het dek van ven spe- ciaal voor de gelegenheid door II. Vermeegen gehuurd jacht? Vermeegen is het dus weer ge lukt. Slaagde hij er onlangs al in met zijn witte vlag Louis van Gaal en Willem van Hanegem nader tot elkaar te brengen, nu gelukte het hem bij wijze van Henry Kissin ger ook al om de 'captains of in dustry' van het Nederlandse voetbal, in neutrale wateren, dat nog wel, met elkaar in gesprek te brengen. Niets uit de reportage, die ik ademloos en met het alarm nummer van politie en brand weer binnen handbereik volgde, duidde erop dat de heren voor zitters tijdens dit Rijnreisje aan het muiten zijn geraakt of nog geprobeerd hebben elkaar over boord te duwen, zelfs scheen het mij dat ze elkaar wel mochten. Respecteren is in dit verband misschien een beter woord. Voorzitters van Ajax en Feye noord mogen elkaar niet, die respecteren elkaar - zoals staats hoofden. Ja, respect is het woord. De staatshoofden Van den Herik en Van Praag respecteerden el kaar in het belang van het Ne derlandse voetbal zelfs zo dat de Feyenoord-voorzitter zijn Ajax- collega plechtig beloofde in het vervolg zijn gezicht in de plooi te houden wanneer Feyenoord Ajax weer eens zou verslaan, een belofte waarvan het de vraag nog is of Van den Herik ooit de kans krijgt deze waar te maken, maar het feit alleen dat hij deze eed aflegde is al een geste waar toe wij de voorzitters van Bar celona en Real Madrid of die van Haarlem en Telstar deze eeuw niet capabel achten. Een mooi gebaar dus. Zelfs draafde Van den Herik in zijn enthou siasme zo door, meteen tronie overigens alsof Vermeegen op dat moment een katapult op hem gericht hield, dat hij de wens uitsprak dat Ajax de Cup winnen zal. 'In het belang van het Nederlands^ voetbal', voegde hij er gauw aan toe, want hij moet zijn goede gedrag natuur lijk wel tegenover zijn achterban kunnen verantwoorden en in dat opzicht klinkt i.h.b.v. wel zo koninklijk dat geen Rotterdam mer er zelfs na de 0-5 bezwaar tegen hebben kan. Van den Herik raakte met zijn opmerking een tere snaar. De zelfde snaar die ook Cruijff tou cheerde. De voetbalprofeet uit Barcelona beschouwde van de week de ver leden en komende Europa Cup finales van Ajax en bemerkte d propos dat de opponent weer 'de Italiaan' is. 'Je moet weer tegen de Italiaan, wie het doel altijd de heiligen middelt. Cruijff trok er een vies gezicht bij terwijl hij dit sprak en meteen begreep ik welke middelen hij bedoelde. Smerige tackles, elleboogstoten, een Siciliaanse bruiloft in het Weense spelershotel van Ajax, omkoping van het Roemeense arbitrale trio door de mafia, Clenbuterol in de spaghetti van Finidi, een getraceerde foto van Reiziger in een Milan-shirt, een zwembadaffaire, uit de duim ge zogen verhalen in de Italiaanse media, enz., enz. Vooral het laatste boezemt mij Ik kan de laatste tijd geen Itali aanse couran t opslaan of ik lees iets over interesse van Juventus voor Seedorf. O ver mars is in trek bij Napoli. Cremonese wil Ka nu. Maar kunnen wij niet hetzelfde? Als Van den Herik het zo goed voor heeft met Van Praag, waar om brengt hij morgen dan geen bod uit opAlbertini? En waar om kan PSV i.h.b.v. het Neder landse voetbal geen belangstel ling veinzen voor Boban? Is die Savicevic niet wat voor FC Utrecht? Ziet AZ geen brood in Maldini? Als FC Zwolle eens een visje uitgooide naar Simone! Waarom stelt NEC geen ruil voor tussen Brookhuis en Rossi en waarom polst Dordrecht als opvolger voor Van Tiggelen zo'n Baresi niet vooreen lucratief contract, met opname nadien in de technische staf? I.h.b.v. het Nederlandse voetbal!

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 23