PLEIN Woningbouw naast oude politiebureau ïVV'70 voelt zich buitenspel gezet Einde pizzeria nog niet in zicht Het is lente en dan wil ik koppelen' Regio Leiden/Rijn Veenstreek Varmond: proef met hondenuitlaatstrook Vrijspraak verdachte ontucht TERDAG 20 MEI 1995 CHEF HENNY VAN EGMOND.071 -356-114. PIV -CHEF HANSKOENEKOOP.O/1 -356429 071. prschoten alice van schuppen ndbalvereniging HVV'70 wil i-er niet verhuizen naar sport- rk Adegeest. Een nieuw ndbalveld bij sporthal de I- ethorst wordt als beste oplos- g gezien. Deze wens van V'70 is in een brief aan de neente kenbaar gemaakt. De meente Voorschoten is in sa- mwerking met een aantal jrtverenigingen bezig aan i plan voor de herinrichting i sportpark Adegeest, maar V70 voelt zich buitenspel zet. )e handbalvereniging kampt aren met het probleem van i verouderd veld bij sporthal Vliethorst. Het veld is be schadigd en kan niet worden af gesloten, waardoor het als speelveld wordt gebruikt door jongeren uit de buurt. De ge meente wil HW'70 samen met Randstad Sport, S.V. Voorscho ten, SVLV en tennisvereniging Adegeest inpassen op sportpark Adegeest, maar de handballers vinden dat er te weinig rekening wordt gehouden met hun wen sen. „Wij zijn erg teleurgesteld", zegt bestuurslid Van der Mijn. „De besprekingen rond de her inrichting van Adegeest spitsen zich veel te veel toe op de fusie van de voetbalverenigingen. Voor ons probleem is nauwe lijks aandacht. Wij willen het liefst losgekoppeld worden van de besprekingen rond Adegeest, zodat er snel naar een oplossing gezocht kan worden. De realisa tie van het vernieuwde sport park kan nog wel enkele jaren duren." Ook is Van der Mijn ontevre den over de verdeling van het geld dat aan de verschillende sportverenigingen wordt ge gund. „Voor de voetbalvereni gingen is 6000 gulden per lid weggelegd, terwijl wij met 150 leden in totaal 100.000 mogen besteden." HW'70 beschrijft in de brief naar de gemeente twee alterna tieven die voor de vereniging bespreekbaar zijn. De aanleg van een nieuw, af te sluiten, handbalveld bij sporthal de Vliethorst met kleedkamers en een bergruimte is voor HW'70 de beste oplossing. Ook is een accommodatie op Adegeest be spreekbaar. maar dan wel met eigen kleedkamers, opslagruim te en een eigen sociale ruimte. Besprekingen over deze laatste drie wensen zijn tot nu toe op niets uitgelopen. Aanvankelijk zou HW'70 sa men met tennisvereniging Ade geest verhuizen naar het Burge meester Van der Hoeven sport park. Maar uit het tussenrap port van de stuurgroep uitwer king sportnota blijkt dat door een mogelijke uitbreiding van Adegeest het Van der Hoeven sportpark beschikbaar kan ko men voor woningbouw. leiderdorp judy nihof Wel sluiten, niet sluiten. De af gelopen week heeft de commis sie beroep- en bezwaarschriften de kwestie van de pizzeria II Buongustaio aan de Achthove- nerweg in Leiderdorp weer eens onder de loep genomen. De on afhankelijke juristen van de commissie wijzen B en W er in een 'tussenadvies' op dat de ge meente heel sterke argumenten nodig heeft om legalisatie af te wijzen. Er ligt volgens de commissie immers een advies van een 'deskundig' bureau (Kuiper Compagnons) dat 'legalisatie niet uitgesloten acht', en ook 'niet negatief staat' tegenover het verzoek van eigenaar Zara om herziening van het bestem mingsplan. Het college, dat het advies van Kuiper Compagnons 'Men moet met sterke argumenten komen naast zich neerlegt, vindt dat Zara het pand weer in overeen stemming moet brengen met de (woon)bestemming. De commissie beroep- en be zwaarschriften wil pas een eind advies over de pizzeria-kwestie geven als de gemeenteraad een besluit heeft genomen. De juris ten benadrukken dat de ge meenteraad, en niet het college van B en W, zich moet uitspre ken over het al of niet legalise ren van het Italiaanse restau rant. De raad is het 'primair be voegde orgaan', aldus de com missie die kritiek heeft op de manier waarop het college meent 'namens de raad de zaak te mogen afdoen'. Volgens D66- fractievoorzitter en oppositielei der E. Grootaarts valt in dit op zicht het college niets te verwij ten. „Er is voortdurend overleg geweest met de politiek." Wel vindt Grootaarts, net als de meeste andere raadsleden, dat veel sneller tegen de pizzeria opgetreden had moeten wor den. „Ik wil maandag tijdens de raadsvergadering het college dan ook vragen wat er gaat ge beuren. Want ik vind dat er een eind moet komen aan een on duidelijke situatie." Volgens Grootaarts heeft eige naar Zara de voorgenomen slui ting van het restaurant aan zichzelf te danken. „Zara heeft zonder eerst naar de gemeente te stappen gezegd: ik begin hier een restaurant. Als hij de ge meente nou eerst een plan had voorgelegd en gevraagd had of het haalbaar zou zijn om een restaurant te vestigen, dan had hij misschien een redelijke kans gehad. Maar de man heeft de gemeente voor het blok gezet." Plan voor dertig appartementen Bouwbedrijf Marei uit Katwijk heeft vergevorderde plan nen voor de bouw van dertig appartementen naast het voormalige politiebureau aan de Van der Valk Bouman- weg in Leiderdorp. Hiervoor moet de grote hal, waar voorheen politiewagens werden gestald, en het naastge legen fabriekspand worden gesloopt. locatie aan het water van de Oude Rijn is volgens Swaak uitermate geschikt voor het neerzetten van appartementen. foto loek zuijderduin )erdorp« judy nihof Marei wil van de hal af omdat deze niet rendabel zou zijn. Vol gens E. Swaak, adviseur van Marei, hebben bedrijven geen belangstelling voor de hal. „Op bedrijfsterreinen kun je veel goedkoper een hal huren. Bo vendien is de aan- en afvoer met vrachtwagens slecht. Fiet sers rij je van de sokkken en lantarenpalen rij je omver om bij het pand te komen." De lo catie aan het water van de Oude Rijn is volgens Swaak uitermate geschikt voor het neerzetten van appartementen. Het ont werp voor een complex met twee- en driekamerapparte menten in de prijsklasse van 250.000 a 300.000 gulden ligt al klaar. Terwijl het voormalige poli tiebureau aan de Van der Valk Boumanweg, ook in handeft van Marei, floreert als 'busines- scenter', blijft de naastgelegen hal maar leeg staan. Wel zit er een bedrijf in om krakers te we ren. Deze huurt de ruimte voor een prikkie. Swaak heeft het Leiderdorpse college van B en W gevraagd om de bouw van appartemen ten mogelijk te maken door mee te werken aan gedeeltelijke wijziging van het bestemmings plan. Het is volgens Swaak van belang om bestaande gebou wen, die leeg staan, zo effectief mogelijk gebruiken. Dat bete kent in bepaalde gevallen dat de slopershamer er aan te pas moet komen. „In Nederland wordt continu geroepen het is zonde om een gebouw te slo pen, want het heeft altijd wel een bepaalde waarde. Maar je moet niet zozeer kijken naar het gebouw als wel naar de grond. Grond is in Nederland een zeer schaars goed." Wethouder C. Huigen (WD- /economische zaken) wil pas praten over wijziging van het bestemmingsplan als blijkt dat Swaak zich 'aan de afspraken houdt'. „Wij willen in Leider dorp geen bedrijfsruimte verlie zen. Als er echt alles aan is ge daan om het pand te verhuren en het is niet uitvoerbaar, dan moet de eigenaar zelf elders compensatie zoeken voor de bedrijfsruimte die een andere bestemming krijgt." Ze ver wacht dat het plan binnenkort in het college aan de orde komt. Schot in de roos De verbouwing van het voor malige politiebureau aan de Van der Valk Boumanweg tot bedrijfsverzamelgebouw blijkt een schot in de roos te zijn. Eigenaar Marei inves teerde ongeveer een miljoen in het pand. dat ongeveer twee jaar geleden leeg kwam. Het gebouw werd ingedeeld in kleinere units, en daarmee was succes verzekerd. „Juist naar die kleinere units is veel vraag. In veel kantoorgebou wen moet je gelijk een hele vleugel huren. We zitten voor honderd procent vol. Giste ren had ik nog een huurder die baalde dat hij binnen het gebouw niet kan uitbreiden. Maar er is geen kamertje meer over", zegt Swaak. Het verloop onder de huurders is niet zo groot. Opvallend is wel dat het Amerikaanse be drijf Nordic Track, een post orderbedrijf in fitness-appa- ratuur, alweer is vertrokken. Het bedrijf kwam met veel bombarie naar Leiderdorp en zou van daaruit Europa veroveren. Toen dat niet snel genoeg ging, hield de directie het voor gezien. )U iRMOnd arie schakenbosDrift. Ze ergerde zich aan het feit dat zomers een totaalverbod voor honden op Koudenhoorn geldt en ze in de winter alleen aangelijnd het eiland mogen betreden. Zelf had ze graag rechts van de brug een plek gehad, maar dat is niet goed moge lijk. De visclub heeft daar steigers en in het riet broeden veel vogels. Voor de commissieleden was het collegevoorstel aanleiding om de algehe le hondenproblematiek aan de orde te stellen. Het plan dat ooit door de gemeenteraad zelf werd opgesteld, wordt in de toelichting op het voorstel afgedaan met de kwalificatie 'onuitvoerbaar'. Vol gens wethouder W. de Vos is dat een gevolg van het feit dat bijvoorbeeld de grond langs de spoor baan van de NS is en niet officieel als hondenuit- laatplaats kan worden benoemd. Ook de controle op het betalen van hondenbelasting is te duur in verhouding tot de opbrengst. n de commissie vólkshuisvesting, ruimtelijke dening en milieu in Warmond mag het college irten met een proef voor een hondenuitlaat- rook op Koudenhoorn. Voor 10.000 gulden >rdt er een 300 meter lang hek geplaatst om de ndenliefhebbers te scheiden van de overige ge- uikers van het recreatie-eiland. Er zal links van brug een zo groot en droog mogelijk stuk gere- rveerd worden waar honden niet aangelijnd ogen rennen en hun behoefte kunnen doen. 1 nbtenaren van gemeentewerken zullen het ge- "tuik in de gaten houden en over een jaar uit- ïitsel geven over het al dan niet slagen van de oef. nMet deze actie komt de gemeente tegemoet n een verzoek van hondenliefhebster J. van der iedei lichi omn ijn, oog, ertje zi ,i zij i. hijl p n Icizerswoudse Marjanne van den Oever zet vriendschapsbank op ZOEKERS WORDEN VINDERS creatief in zoekopdrachten voor woningen ermarkt 206 2312 CW Leiden 071 (5)144222 fax 071 (5)128980 Leden milieudefensie fietsen uit protest naar Schiphol leiden/roelofarendsveen De Vereniging Milieudefensie Leiden vertrekt zondag 21 mei per fiets naar de landelijke protestbijeenkomst bij Schip hol tegen de uitbreiding van de luchthaven. De groep vertrekt om 11.00 uur vanaf het postkantoor aan de Schipholweg. De tocht gaat vervolgens richting Leimui- den, waar aansluiting wordt gezocht met andere groepen van Milieudefensie. Ook de afdeling Alkemade doet mee aan de fietsocht. Daar vertrekt men om 12.15 uur van de- brug in Wetering- brug. De tocht voert de deelne mers hierna in de richting van het NS-station in Nieuw-Ven- nep. Daar neemt men de trein van 12.59 uur naar Schiphol. den haag/alphen aan den run Een 44-jarige Alphenaar die werd verdacht van ontucht met vijf kinderen in de leeftijd van vier tot negen jaar, is gisteren door de Haagse rechtbank wij gesproken. Na drie maanden voorarrest kon de man direct naar huis. De rechtbank achtte de beschuldigingen niet bewe zen. Het enige bewijs bestond uit de verklaringen van de kin deren, die door een expert als 'matig betrouwbaar' werden aangemerkt. De Alphenaar werd drie maanden geleden gearresteerd nadat zijn ex-vriendin en twee andere moeders aangifte had den gedaaji van ontuchtige handelingen. De man zou bij vier jongens en één meisje de geslachtsdelen hebben betast terwijl hij hun in bad deed. Het ging daarbij om de drie zoontjes van de ex-wiendin en om twee logeetjes. De verdachte verklaarde gis teren tijdens de zitting dat hij het meisje nooit in bad had ge daan. Hij had haar en de andere kinderen alleen een keer mee genomen naar het zwembad. De jongens had hij op verzoek van zijn toenmalige wiendin wel regelmatig in bad gedaan. Daarbij maakte hij ook steeds hun geslachtsdeel goed schoon. „Ik was mijn eigen zoon ook, dus ik heb ook die jongens altijd keurig netjes gewassen", aldus de Alphenaar. De moeder van de drie jon gens had in die tijd nogal wat wisselende contacten. De rech ter wilde weten of de verdachte nooit het idee had gehad dat die jongens het vervelend vonden dat ze steeds door een andere man in bad werden gedaan. Maar daar had de man nooit iets van gemerkt. Volgens de verdachte was de hele zaak een opzetje van zijn ex-wouw. Die had het gerucht verspreid dat hij ontucht zou hebben gepleegd met hun zoontje. Ook de zus van zijn ex- vriendin, tevens de moeder van één van de logeetjes, op de hoogte van die roddels. Zij werkte op het kinderdagverblijf waar ook het zoontje van de verdachte kwam. De logeetjes waren bij thuis komst nogal in de war. Doordat de Alphenaar ontuchtige han delingen had gepleegd, conclu deerden de moeders en met hun de officier van justitie. De advocaat van de Alphenaar had echter een andere verklaring. De kinderen vertelden stuk voor stuk dat ze de verdachte had den zien wijen met hun tante danwel hun moeder. Wat er in bad zou zijn gebeurd omschreef zij als hardhandige wasbeurten die blijkbaar als onprettig wer den ervaren. De officier van justitie achtte ontucht bewezen en eiste een jaar cel waarvan de helft voor waardelijk. De adcovaat woeg onmiddellijke wijspraak. Zelfs voor het geval de rechtbank on tucht bewezen zou vinden, was de Alphenaar volgens haar al genoeg gestraft: in Alphen kan hij zich niet meer vertonen en in het huis van bewaring was hij drie maanden lang het pispaal tje van zijn medegevangenen. Na een korte bezinning be sloot de rechtbank dat de be schuldigingen 'niet wettig en zeker niet overtuigend' bewe zen konden worden, en stuurde de man direct naar huis. Mcubclplcin Leiderdorp ligt pal aan de A4 Rotterdam en Informatie: 071-416585- MEUBELPLEIN LEIDERDORP VRIJE TIJD LEIDEN Lentebazar. De deuren van wije school Mareland aan de Maresingel in leiden staan zaterdag 20 mei open. Niet voor de leerlingen, maar voor mensen die de lentebazar komen bekijken. Tot 15.00 uur vin den er diverse kinderactiviteiten plaats en kan op de bazar speel goed, kleding en boeken worden gekocht. De toegang kost 5 gulden. Fancy-fair. Ter afsluiting van de inzamelingsactie voor milieu-orga nisatie Greenpeace houdt Club 85 (stichting voor sport en vrijetijds besteding) zondag 21 mei een fancy-fair. De deelnemers verkopen zelfgemaakte produkten. Verder treden 's middags de Blauwvrolijke Sleutels op. De fancy-fair begint om 13.00 uur en duurt tot 17.00 uur aan de Langegracht 57 in Leiden. VOORSCHOTEN Geraniummarkt. De Voorstraat in Voorschoten krijgt op 20 mei een kleurrijk uiterlijk. Op die dag zijn er in die straat van 9.00 tot 17.00 uur geraniums in alle soorten en maten te bewonderen. Ook zijn er enkele antiquairs en traditionele handwerklieden aanwezig. Inlich tingen: 071-766751. app< te v azerswoude-d' ian es van kuilenburg dan aan en denk er ook over na. Bovendien is het lente en dan wil ik koppelen. Dat bij elkaar leverde alle voorwaarden voor het opzetten van de vriend schapsbank." Met nadruk zegt de Hazers- woudse dat zij er niets aan wil verdienen. Degenen die lid wil len worden betalen 2,50 gulden als inschrijfgeld. Dat is alles. Met de gegevens die zij bij de inschrijving krijgt gaat Van den Oever op zoek naar een ge schikte partner. „Goed luisteren naar wat hij of zij te vertellen heeft of juist niet prijs geeft. Hoe meer informatie hoe beter dat uiteraard is. Met die gege vens ga ik aan de slag. Selecte ren en combineren. Daarbij ben ik me bewust dat ik een enorme verantwoordelijkheid op me neem. Ik ga op m'n intuïtie af en dat zit vaak goed. Maar ik ben me er van bewust dat een koppeling ook wel eens mis zal gaan. Dat is niet te voorkomen. Zo gaat het in het dagelijks le ven ook." Van den Oever is nu ongeveer een maand aan de slag. Inmid dels heeft zij een lijst met zo'n twintig mensen. Niet alleen uit eigen dorp, maar ook uit Leiden en Moerkapelle. „Dan merk je heel goed dat er veel niet opge merkte eenzaamheid is onder de mensen. Mannen en vrou wen die in een telefoongesprek over hun problemen praten. Dat is soms erg beklemmend en legt dan ook een enorme ver antwoordelijkheid op m'n schouders. Dan wil ik ook extra mijn best doen", merkt zij op. Zij hamert erop geen relatie bureau te hebben. „Dat hou ik de mensen ook voor als zij bel len voor informatie. Al kan ik uiteraard niet voorkomen dat er uit een contact een relatie groeit. In de meeste gevallen gaat het echter alleen maar om vriendschap. Of iemand die een reisgenoot of een danspartner zoekt. Aan mannen is een chro nisch tekort. Daar krijg ik veel telefoontjes over. Dus zij kun nen zich bij mij aanmelden", lacht ze. De informatie die Van den Oever van haar 'klanten' krijgt gaat niet over straat. „Die gege vens zitten bij mij in de map en worden direct vernietigd als mensen van de lijst af gaan. Intussen heeft de Hazers- woudse al heel wat mee ge maakt. „Plezierige reacties, maar ook erg onbeschofte. Ie mand die eist dat ik m'n best voor hem moet doen om een relatie te regelen. Dan hou ik de boot even af. Het blijft tenslotte ook nog een hobby. Of die man die zondagmorgen om kwart voor acht belde. Mijn man nam de telefoon op en kreeg een heel verhaal van iemand die van korfbal en taptoemuziek hield. Die kwam mopperend te rug naar de slaapkamer. Zelf vond ik het wel grappig. Het geeft aan hoe hoog de nood is. Mensen die met de vriend schapsbank in contact willen komen kunnen Van dea Oever bellen onder het nummer 01728-8397. Marjanne van den Oever: „Mijn werk beperkt zich tot te lefonisch contact en het eventueel koppelen vam mensen." foto 8£/y de bruyn

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 13