'Gods' dagen zijn nog niet geteld' "1 1 Protesten tegen uitbreiding van Diastatische Producten Kerk Samenleving Leiden Op naar Noordwijkerhou ZATERDAG 20 ME11995 iTERI KORTWEG Baha'ï 'Kan een godsdienst eeuwig zijn, of is zij (dan wel lijkt zij) tijdgebonden?' Die vraag staat op woensdag 24 mei centraal in een lezing van Frans Oomen in de openbare bibliotheek aan de Wijngaar denlaan 4 in Voorschoten. Oomen was 25 jaar priester in de Orde der Jezuïten en trad tien jaar geleden toe tot het Bahé'f-geloof. De bijeen komst begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Cantatedienst In de 'Groene- of Willibrord- kerk' in Oegstgeest wordt op zondag 21 mei een cantate dienst gehouden. Uitgevoerd worden 'Te Deum Laudamus' van H. Purcell en 'Concert voor twee trompet ten' van A. Vivaldi. Aan de dienst wordt meegewerkt door verschillende solisten, een instrumentaal ensemble en de Willibrordcantorij on der leiding van Theo Tobé. Liturg is ds. j.J. Koopman. Aanvang 10.00 uur. Afscheid De hervormde gemeente van Lisse neemt op zondag 21 mei afscheid van predikant J. Verdijk. Dat gebeurt tijdens een dienst in de Grote Kerk aan het Vierkant, die om 10.00 uur begint. Verdijk, die zes jaar in Lisse heeft ge werkt, vertrekt naar Well Am- merzoden. Iedereen die per soonlijk afscheid wil nemen van Verdijk kan op maan dagavond 22 mei om 20.00 uur terecht in 'De Voorhof Moker Het thema 'jongeren en bij belverhalen' staat centraal in de radio-uitzending van Mo ker, het media-overleg van kerken in Rijnland en de Bol lenstreek. De overdenking is van ds. E.E. Slofstra uit Noordwijk. Het programma wordt op zaterdag uitgezon den van 09.30 tot 10.00 uur en op zondag herhaald van 19.00 tot 19.30 uur. Moker is te ontvangen op de FM 105.7 en via de kabel op de FM 88. Ton van der Worp neemt afscheid van uitgeverij Ten Have KANTOOR Vrienden verklaarden hem voor gek, toen Ton van der Worp in 1969 begon bij Ten Have. Het was de tijd van de God-is-dood- theologie. „Nu God dood is, gaat de theologie er ook aan", zeiden ze tegen hem. Maar niets bleek minder waar te zijn. „Veel van die lieden zijn intus sen gestorven, maar de vragen blijven", zegt Ton van der Worp nu in een afscheidsinterview met Rex Brico, die in de bundel is opgenomen. „De steeds weerkerende oer- vraag naar God en naar het we stante in de geschiedenis. Waar komen we vandaan en waar gaan we naar toe? En als die God bestaat, hebben wij dan iets met hem te maken?" Dat antwoord geeft hij ook steeds aan ongelovige collega-uitge vers, als zij hem niet begrijpend vragen waarom hij religieuze boeken uitgeeft. „Omdat ik om een aantal vragen en figuren niet heen kan. Is het niet fasci nerend dat 2000 jaar na zijn dood nog altijd over die man uit Nazareth gesproken wordt?" Heel wat theologische modes heeft Ton van der Worp sinds 1969 aan zich voorbij zien trek ken: de God-is-dood-theologie, de dialoog met het marxisme, de materialistische exegese, de bevrijdingstheologie, de femi nistische theologie, de dialoog met het jodendom, de zwarte theologie, New Age, de mystie ke theologie. „Wat merkwaardi gerwijs door al die modes heen hetzelfde blijft, en dat vind ik fascinerend, is dat mensen al tijd maar bezig blijven met de zelfde vragen, ook als ze zeggen dat ze het niet willen." Rebels Van der Worp is zelf geen theo loog, maar neerlandicus. Hij groeide op in Enschede, op het Hogeland, in een gerefonneerd en later vrijgemaakt-gerefor- meerd milieu. Tegenover hem woonde aan het Balieplein An ne van der Meiden, die van christelijk-gereformeerdekomaf was. Met zijn bekende stadge noot heeft Van der Worp ge meen dat hij zich later volledig losmaakte van dat milieu. Stu derend aan de vrijgemaakte theologische hogeschool van Zo'n vijfendertig jaar gaf hij boeken uit. De reeks theologieboeken die Ton van der Worp van Uitgeverij Ten Have op de markt bracht ontwikkelde zich tot een toonaangevend fonds voor fijnproevers. Met coryfeeën als Harry Kuitert, Anne van der Meiden, Dorothee Sölle, Jürgen Moltmann, Harold Kushner, Anton Wessels, Aleid Schilder en Tine Halkes heeft het fonds de theologische en religieuze discussie in Nederland diepgaand beïnvloed. Vandaag neemt Van der Worp afscheid van zijn uitgeverij Ten Have in Baarn. In Rotterdam wordt hem op een symposium, getiteld 'Zijn de dagen van God geteld', een afscheidsbundelaangeboden. varend op de intuïtie en de per soonlijke affiniteit van de uitge ver. Zelf zegt Ton van der Worp daarover: „Ik ben kopschuw van zekerheden. Wat ik in mijn fonds niet weerspiegeld wil zien is de zekerheid dat dit of dat een degelijk pad is, dat het die kant op moet. Elke auteur die in mijn ogen iets te zeggen heeft en dat op een nette manier doet, is bij mij hartelijk welkom. Ik wil niet in een bepaald keurs lijf zitten". Zo gaf Ton van der Worp de laatste jaren boeken uit van fer vente New Age-aanhangers als Joanne Klink, Hans Stolp en Aleid Schilder, maar ook van auteurs die zich fel verzetten te gen New Age zoals Yolanda Vóórhaar en Reender Kranen borg. Zelfs een agnost als de Leidse godsdienstsocioloog Meerten ter Borg zit in zijn fonds. Strijdig met het 'christe lijk profiel' vindt de scheidende uitgever van Ten Have diens werk niet. „Ter Borg meent dat religie zich ook ver buiten het kerkelijk instituut beweegt, dat eigenlijk elk mens per definitie religieus is, maar dat de een dat stileert in de kerk en de ander op het voetbalveld. Dan denk ik: 071-356356 Postadres: Postbus 54, 2300 AB Leiden ABONNEESERVICE Abonnementen 071-128030 Geen krant ontvangen? Bel voor nabezorging: n/vr.18.00-19.30uuren terdag 10.00-12.00 uur 071-128030 DIRECTIE B. M. Essenberg, G. P. Arnold (adjunct), J, Kiel (adjunct) Ma.t G, van der Post (adjunct) PUBLIC RELATIONS Steverink 071- OMBUDSMAN REDACTIE GJ. Visser, chefredactie nieuwsdienst/kunst H.W, van Egmond, chef red. Groot Leiden A.J.B.M. Brandenburg, chef eindredactie regio W.F. Wegman, chef red. Duin- en Bollenstreek W. Spierdijk, chef sportredactie J. Preenen, chef binnen-, buitenland, eco 07 j. ORSCh- 023- °23- mdba ADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8 30 tot 17u ndba ethoi RUBRIEKSADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8,30 tot 17ujy 07 ABONNEMENTEN bijvooruitbetaling: per maand (acceptgiro) per maand (autom. betaling) per kwartaal (acceptgiro) per kwartaal (autom. betaling) per jaar (acceptgiro) per jaar (autom. betaling) VERZENDING PER POST LEIDSCH DAGBLAD OP CASSETTEB f Voor mensen die moeilijk lezen, slechi n v hebben of blind zijn (of een andere dicap hebben), is een samenv yclu idscassette beschikbaar. V (Centrum voor Z I E K E N H U I Z ONGEVALLEN DIENST Academisch Ziekenhuis vanaf zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.00 'oensdacj 13.00 t/m vrijdag 13.00, woensdag 13.00 uur (Diaconesse n dagelijks St.Elisabeth Zieki ikenhuis Ton van der Worp: „Het verhaal gaat door. Daar ben ik diep van overtuigd." Kampen, was Ton te rebels en te kritisch. Hij studeerde er MO- Nederlands bij, en aanvaardde een benoeming als leraar Ne derlands aan een lyceum in Doetinchem. Maar een ernstig ongeluk gooi de zijn plannen in duigen. Zijn kaakgewrichten waren verbrij zeld, en hij liep geheugenletsel op. Een halfjaar lang kon hij niet praten. Zijn baan als leraar kon hij wel vergeten. „Ik heb le ren inzien dat de zekerheden die je denkt te hebben helemaal geen zekerheden zijn. Je verzint ze alleen maar. En niet zelden vormen ze in een mensenleven eerder een hinderpaal dan dat je er vrolijk van wordt. Sinds dat ongeluk is meer mijn devies ge worden: je best doen en de rest overlaten." Ton van der Worp rolde daarna in het uitgeversvak, waarvan hij op het eind van zijn carrière overigens moet bekennen er ei genlijk 'geen bal van te begrij pen'. Na zijn ongeluk kwam hij in 1960 bij Bosch en Keuning terecht, waar hij de Sesam-we- reldgeschiedenis uitgaf. De theologie was hij zat, onder meer door de diverse afschei dingen binnen de gereformeer de kerken, maar toch begon hij negen jaar later bij uitgeverij Ten Have. Onder zijn leiding groeide het fonds van Ten Have uit tot een immer weer verrassend pakket van moderne theologie, veelal sprekspartner. En dat moet in mijn fonds kunnen." Het mooiste boek dat hij uitge geven heeft is 'Het algemeen betwijfeld christelijk geloof' (1992) van de Amsterdamse ge reformeerde theoloog en ethi- .cus Harry Kuitert. Niet omdat het een kassucces is geworden (60.000 exemplaren), maar 'om dat er zo'n beetje alles in staat wat ik graag wilde uitgeven'. Of de dagen van God geteld zijn, nu Ton van der Worp het uitgeversvak verlaat? „Ik denk dat er altijd weer mensen op zullen staan die iets over God en de wereld te zeggen hebben. En zolang dat gebeurt zullen er boeken zijn waarin mensen dat opschrijven. Nee, de dagen van het theologische boek zijn nog lang niet geteld. Het verhaal gaat door. Daar ben ik diep van overtuigd." 'Zijn de dagen van God geteld? God geleerde bespiegelingen aan de rand van het millennium'. Afscheidsbun- del voor Ton van der Worp, Uitgeverij Ten Have, Baarn. Prijs 34,90 gulden. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. Kraam- en zwangerenafdeling: buiten de gewone bezoektijden, ners bovendien van 10.30 -11.15 uur en van 19.45-21.00 uur Special Care Unit: 10.30-11.00 uur, 15.00 - 15.30 uur en 19.00-19.30 na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoend pleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. 18.30-19.30 uur (voor vaders tot| i: 14.30-19.00 uur (voor ouders de gehele dag). :\\"ï(i iet. )e h; Afdeling hartbewaking (CCU)en i inacht geopend (behalve kinderen) 14.15-15.00 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 u :ot 11.00 uur, uitsli d in overleg met de hoofdverpleegkundi Dekers gelden de volgende tijden: keel e en neurologie: 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 ui unde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00 u lyjitrlkui kinderen: 15.15- Wi BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Debby, dv. G. van Egmond en L.C.M. Maas Alexander Bernadino, zv. L.B. Heli- burg Claire Dominique, dv. L.W. Kunst en M. Lamboo Hannah, dv. J.G. van der Stok en M.F. Boerstra Fahad Abdulkadir Isse, zv. Abdulka- dir Isse Waaberi en Halimo Abdulka dir Abdikarim Nikkie, dv. R.H.T. Heemskerk en M.S.N. Vink Sandy, dv. W. Sloos en P. Ramak Rosalie Hendrika, dv. E.A. Ouwerkerk en M. van Beelen Emma Geertje Henriët- te, dv. M.C.B. Peijnenburg. Roos, dv. G. Meertens en L.M. Leder Raül, zv. J.A. Gonzélez del Arno en C.P.J. de Boer «Tom Oscar, zv. W.C. Smits en M. Rörsch Lennart Franck, zv. S. Fisser en C.J. Vink Sten Gerard, zv. E.K. Tonkensen M.A.M. de Jong Tijs Wim, zv. E.K. Tonkens en M.A.M. de Jong Asha Lianne Anjani, dv. A.S. Kanhai en M.C.M. Wenders Alexander Eduard, zv. E.P, Verhoeve en P.E.M. van Dorp Ze Ju, zv. Z.M. Jiang en C.L. Yie Khadija, dv. D. Hussein Ali Paula, dv. R. van der Meer en A. van Weeren Soshannah Antonia Clementina Goverdina, dv. D.C.G. de Rooij en A.M. van den Hoogen Rogier Bastiaan, zv. J. Breugem en M. van Voorthuijzen Jeff, zv. A.L. Hofman en B.C.P. Mens Donna Maria Gerda, dv. D. Algra en C.A. Warnawa Richard Jozias Jacobus, zv. J.M.J. Lucieeren R.M.E. van Dijk Randy, zv. C. Cerdijn en J.C.D. van Ginkel Mick, zv. Y.C.J.C. van der Lans Sjors, zv. M.P. Roggeveen en P.H. Kooreman Jessie Marlies, dv. C.H. Arnoldus en MUde Jong Davey Petrus Cor- nelis Jacobus, zv. C. van der Ploeg en M.T.C.A. Immerzeel Danny, zv. A.C. Guijt en T.A. KuijtNienke Margrete, dv. F.R.A. Frijdal en A.C.M. Buskens Roxane, dv. A.J.A. Gerritsen Elisa Ghislaine, dv. J.N. Angela en M.l. Wensveen Koos Theodorus Petrus, zv. P.W. Jansen en C.M.P. de Klerk. Mitchell, zv. W.J. Heemskerk en M.E. Linthorst Evelien, dv. T. van Wageningen en J. van der Keur Revlie Silvia, dv. M.P. Opdam en J.P. Hassing Da niël, zv. F.A. Compagner en K.A.F. Verhulst Adrianus Johannes, zv. T.P.A.G. Groen in 't Woud en J.A.C. van der Zalm Michael Johannes, zv. J.J. Houdijk en A.J.L. Hofman Mitchell Martinus, zv. J,J. Houdijk en A.J.L. Hofman. Overleden C. Simonse, geb. 11 ju ni 1922, geh. gew. met C. Remijn H.A. Beumer-, geb. 28 mei 1923, man S.J. Brauckman, geb. 1 aug. 1913, vrouw» M.l. Westerink, geb. 26juni 1917, man. J.M.Roder- mond, geb. 6 jan. 1930, man J.W. van Paridon, geb. 31 aug. 1927, man M.C. Beek, geb. 5 juni 1951, echtg. van R.P. van der Jagt E.G.M. Keesom, geb. 12 april 1919, vrouw L. Vogelenzang, geb. 17 okt. 1931, echtg. van N.van Poelgeest G. van der Steen, geb. 15 mei 1917, man M.M. van Soest, geb. 14 april 1936, echtg. van F.H. de Vreede J. Keijzer, geb. 5 okt. 1922, man M.A. Ellerman, geb. 10 dec. 1924, echtg. van G.A. Piket W.A. Huisman, geb. 18 juni 1927, man. J.H. de Bruin, geb. 7 aug. 1922, man G.T. van der Klaauw, geb. 31 juli 1930, man G.J. Vrage, geb. 17 jan. 1936, man A.W. van Leeuwen, geb. 15 dec. 1945, man C.P. Schoenmaker, geb. 2 april 1911, geh. gew. met A.J.D. van Biezen L. van Zeijder- veld, geb. 20 maart 1995, vrouw M. van der Lans, geb. 11 mei 1995, man C.H. Burgmeijer, geb. 13 jan. 1922, echtg. van P. van der Post M.E. Goddijn, geb. 18 juni 1916, echtg. van K. Oolthuis W.J. Schel vis, geb. 12okt. 1919, man.C.J.J. Costermans, geb. 7 jan. 1915, echtg. van A.D.J. Labordus P. van Zonneveld, geb. 17 nov. 1919, echtg. van G.W, van Maren A. Ad- maiai, geb. 00-00-1940, man C. Oldenburg, geb. 1 sept. 1922, man J. Snikkenburg, geb. 27 sept. 1911, man C. Teske, geb. 2 nov. 1915, man. D. Kok, geb. 27 juni 1906, geh. gew. met A. Brouwer. Gehuwd G. Tegelaar en J.C. Zit man M.V.C. van Duijn en A. Bot J.C. de Knegt en S.R. van der Vaart R.N.P. Hollebeek en S. Vincis» J.C.M. Waasdorp en S. ter Meulen J.J.W. Krom en B. Koorn P.P.R. Zandbergen en C.M.de Jong. H. van Leeuwen en A. de Graaf P.J. Krouwel en L.P. van der Heyden P.A. de Jong en D.J. Struik E.W.A. Gertenaaren J.M. van Wetten R. Sluijs en C.C. Kosiek N.H. Koore man en M. Sinteur C.J. Merbis en M.A.J. Stuifzand. VOORSCHOTEN Geboren: Chris tian Alexander, zv. G.J. Blauw en S. Wijnands Anne, dv. P. Scholtens en C. van der Cingel Bart Arie Pie- ter, zv. P. van Beest en C. van der Linden Jeroen Benno, zv. P.C. Kop en K.P. van Wandelen Lars, zv. H, de Graaff en J.M. Piasier Max Jan Walrave, zv. W.H.C. van Houten en C.A. Sigger Deveny Rachel, dv. J.L. Koopman en I.M. van Tol Ma- rianna Lijntje, dv. A.H.J. Eshuis en A. de Vries Sarïdra, dv. A. Buijs en E.G.M. Berk. Overleden: J.A.M. Vermeeren, oud 37 jaarA. de Raad, oud 89 jaar. Gehuwd: P.J. van den Hul en E.M.M. van der Valk R.Ch.A. van Adrichem en M.S.A. Brouwer A.J.M. van Noorten M.M. Niele J.W. van Borselen en J.J. Struijlaart. HANS KOENEKOOP oep en bezwaar heeft er een zware kluif aan. Mag de Fabriek van Diastatische Producten aan de Rijndijk uit breiden, terwijl nog niet zeker is of het be drijf (dat moutextracten maakt - red.) de ei gen milieuvergunning kan behouden? Zo'n dertig omwonenden protesteren in elk ge val fel tegen de geplande komst van een flinke fabriekshal. Zij vrezen nog meer ge luidsoverlast en stank dan ze'nu al onder vinden. De gemeente Leiden wil de bouw vergunning afgeven omdat het bestem mingsplan geen barricades opwerpt. De zaak diende gisteren bij de commissie. Voor de boze omwonenden is zonneklaar dat de uitbreiding zich niet verhoudt tot de uitspraak van de Raad van State eerder dit jaar. Het rechtscollege bepaalde dat Diasta tische Producten binnen een jaar allerlei maatregelen moet treffen om de overlast te beperken. Pas dan wordt de milieuvergun ning die het bedrijf heeft echt geldig. Volgens Diastatische Produkten is de 2 hal juist bedoeld om de milieuover- last te beperken. Er komen filterinstallaties te staan die de geur grotendeels opvangen en er komen opslagtanks voor poeder die ervoor zorgen dat er minder stof naar bui ten waait. „De overlast zal aanzienlijk ver minderen", verzekerde een woorvoerder van het bedrijf. Maar de omwonenden hebben ernstige bedenkingen tegen de goede bedoelingen van. het bedrijf. „Ons is in het verleden al vaker vertelt dat de overlast zou verminde ren. Maar het is door de tijd alleen maar er ger geworden", betoogde A. Verboon na mens de bewoners. Hij hekelde ook de op stelling van de gemeente, die zich totaal niet heeft afgevraagd wat Diastatische Pro ducten met de hal beoogt. „De hal is louter bedoeld om de produktie te verhogen en niet om het leefklimaat van de omgeving te verbeteren. Dat kan de gemeente na de vele slechte ervaringen uit het verleden toch ze ker zelf bedenken. Waarbij zijn buurman J. Ketelaar de com missie Fijntjes wees op recente geluidsme tingen in een tuin van een huis aan de Ho ge Morsweg. „55 decibel om negen uur 's avonds. Dat is een stevige overschrijding van de normen." „Alle verbouwingen bij Diastatische Pro ducten in de afgelopen jaren hebben geleid tot meer overlast. Ik geloof gewoon niet meer dat deze verbouwing daarop een uit zondering vormt. Laatst heeft het bedrijf twee grote toeters geplaatst in een raam aan de achterzijde. Al het geluid uit de be drijfshal komt nu uit die toeter over het wa ter galmen. Het is om gek van te worden." Een woordvoerder van de afdeling milieu beweerde echter dat wel degelijk het bouw plan was beoordeeld op de gevolgen voor het milieu. „Er is voor ons geen aanleiding om te denken dat de omgeving er slechter van wordt." beroep en bezwaar kwam er gisteren niet uit. Ook al niet omdat er de nodige gegevens op papier ontbraken. Over vier of vijf weken zal er niettemin een uit spraak komen. Theo Bakker Het lijf is terug. Oren, ogen en lippen zuigen het thulshonk, de liefderijke lippen van de vrouw en het gejubel van de kinderen gulzig op. Wanhopig bijna, alsof de verloren uren ingehaald moeten worden.. Maar door het hoofd spookt tegelijkertijd nog China, mijn binnenoog staart onvermin derd onbegrijpend naar de mannen en vrouwen die ik op de laatste dag in een achteraf- straat in Tianjin zag leven in kolenkitten, ja dat waren het, kolenkitten. Het doornemen van de post brengt me niet nader tot hier. Alle berichten glijden nietszeg gend langs me heen. Niets haakt. Wie leest er kranten van gisteren? Ach, een mannetje van het CDA vindt, dat de ge meente Leiden niet goed com municeert met haar burgers. Werkelijk? Trek naar Tianjin en ga in gesprek met de Depu ty-General van de Communis tische Partij. Walenkamp en kornuiten worden na één zo'n Kafka-ontmoeting het toppunt van openheid en bereidheid tot communicatie. De letters blijven op een duf drafje voorbij dansen. Niets spannends gebeurd. Alledaags nieuws. Dan tot slot nog even de reclamefolders doórgeno- men. Dat is plezierig werk, want de meeste schrijfsels zijn gericht aan 'Directeur Bakker.' Hier, wat hebben we hier: een schrijven van Dynamic Life. Hamvraag boven de begelei dende brief: 'Hoe goed kent u de gebruiksaanwijzing van UZELF?' Eerste alinea: Veel apparaten krijgt u geleverd met een gebruiksaanwijzing. Maar bij uw lichaam kreeg u die niet. Die kan Robert S. Benninga leveren, vermeldt alinea twee. Hij geeft op basis van moderne, oeroude tech nieken een directe gebruiks aanwijzing tot succes in 's mens totale leven. Op de fol der staat zijn tronie: afstotelijk vitaal, weerzinwekkend suc cesvol, onwerkelijk krachtig. s, lel DfH bru Holle begrippen tuimelen elkaar heen. Nep, troep, i vervuiling. Einddoel: centen in de beurs v; ninga. Drugs zijn verboden oef. soort geestverwarrende n Met sens niet. Allemachtig, ben ik ineens weer thuis, Waar zijn ze, die malk Workshops? In de Leidse nota bene, in het Leeui horst Congres Centrui Noordwijkerhout. werd Gods woord er ondei zen, nu het succesgeloofj Benninga. Ik drink een kopje Hollan koffie, ook nooit weg, e naar die brief. Het punt neer succes, dat een iedei 'knoppen' van zijn licht wel kent, maar dat somn naar de knoppen zijn, maar. Zij woont driehoog, men met haar dochtertje moet er eens uit, zeggen zi el kwijnt weg zo. Maar zij niet. Nooit die scheiding nen verwerken. En hij, hij inkt. Eigen schuld, zegt in ƒ#- slapte. Ik heb het over de verliez Benninga. Over de lui die schouwer zijn bij hun eigen macht. Die al te lang sappt om nog lastig gevallen te den met uw 'gebruiksaai zingen voor succes in he ven'. Ze verdienen juist wi te, vergiffenis voor hun macht. De kreupelen geest, de gebrokenen i kracht hunkeren naar der gebaar van begr Benninga. Niet naar leiden de 'je hebt het hand'gereutel. Laten we op 8 juni, als de v< oorl profeet predikt, met kwetsbare Leidse mannen vrouwen, met al diegenen het afleggen tëgen zichz J naar Noordwijkerhout i cheren en zingen dat het maal niet geeft, omdat wei elkaar houden. En dan avonds de vertrekkende stfmg gade slaan succesvollen voelen. ijk 7 jbe IMMMUOT Diastatische Producten aan de Rijndijk is weer in opspraak. Nu protesteert de buurt tegen de uitbreiding van het bedrijf. foto loekzuijderduin

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 12