Grim uit schaduw Van der Sar «SVLV blijft in de race Jeroen Piket verrast Gary Kasparov Sport De Bataven wacht op De Kom Ajax - Milan, nog 5 dagen DIOK in seven-a-side toernooi bij AAC /RIJDAG 19 ME11995 chef willem spierdijk. c Popescu definitief naar Barcelona Barcelona Georghe Popescu heeft gisteren een contract van vier jaar ondertekend bij FC Barcelona. De Spaanse club onder handelt nog met Tottenham Flotspur over de transfersom. De Engelse Premier-Leagueclub vraagt zeven miljoen gulden voor de 27-jarige Roemeense international die eind vorig seizoen na vier jaar PSV naar Engeland verhuisde. Winst vrouwen Volle Bak leiden Het softballende vrouwenteam van Volle Bak bleek giste- ren te sterk voor Laakkwartier. De uitwedstrijd werd met 8-4 ge- tlf\k wonnen. Jenneke van Mourik wierp een sterke wedstrijd, terwijl Eunice Augusta en Michalda Heijliger het slaghout knap han teerden. Een fraaie vang van Augusta vormde het passende ein de van het duel. JTC Slechte generale AC Milan napels AC Milan heeft een aanmerkelijk mindere generale afge werkt dan Ajax. Napoli versloeg de Italiaanse kampioen in een slechte wedstrijd met 1-0. Louis van Gaal was getuige. Bij Milan ontbraken Savicevic en Eranio door spierblessures. Baresi en Pa- nucci hadden rust gekregen van trainer Capello. Minali wint zesde Giro-etappe taranto Nicola Minali heeft de zesde etappe van de Ronde van Italië gewonnen. De Italiaan won de massasprint vóór zijn land genoot Mario Cipollini en de Slowaak Jan Svorada. De Zwitser Tony Rominger behield de rose leiderstrui. De Italiaan Andrea Chiurato onttroonde gisteren Miguel Indu- rain als leider in de Ronde van Asturië. De ploegmakker van Ro minger won de derde etappe, een rit over 155 kilometer van Avi- les naar Lacs de Covadonga. Paul Gascoigne „deserteert" rome» Paul Gascoigne heeft zichzelf mogelijk weer eens in pro blemen gebracht door niet te verschijnen voor een oefenwed strijd van Lazio Roma. „Ik heb behoorlijk de pest in", was de re actie van trainer Zeman op de „desertie" van de Engelse mid denvelder. „Maar eerst wil ik van hem de reden horen. We heb- D5 ben een hele tijd op Gascoigne gewacht. Ik denk wel dat de club BE maatregelen neemt." BE Dj DS BE BE BE BE Knappe vierde plek De Jong struen Amateurwielrenner Tom de Jong uit Oude Wetering heeft uitstekend stand gehouden tussen de profs in de.Open Ronde van Strijen. In verband met de nieuwe categorie-indeling kwamen de profs en amateurs voor het eerst dit jaar in een crite- rium tegen elkaar uit. In de tienmans sterke kopgroep hield al- DS leen amateur Tom de Jong lang stand en werd keurig vierde □5 achter de broodrenners Jelle Nijdam, Wiebren Veenstra en Tom my Post. tatio >ehe Isve Wat de wedstrijd moest worden van Rob van Dijk, werd het duel van Fred Grim. Niet de Voorhoutse invaller-doelman van Feyenoord, maar de twee de keeper van Ajax kwam glunderend onder de dou che vandaan. De 29-jarige sluitpost, die leek voorbe stemd om 'eeuwig' achter Edwin van der Sar op de bank te zitten, kwam giste ren even op een overtui gende manier uit de slag schaduw van z'n collega. ROTTERDAM CPD De vreugdekreten van Ajax' stand-in doelman stonden in schril contrast met de gelaats- uitsdrukking van Feyenoord- collega Rob van Dijk. Die z'n eerste basisplaats van het sei zoen geruïneerd zag worden door een ontketend Ajax. Aan geen van de vijf tegengoals had Van Dijk schuld. „Bijna allemaal persoonlijke fouten", was de goalie meedogenloos in z'n kri tiek op de defensie. „Daar viel voor mij geen eer te behalen." Eer die voor Grim wel bleek te zijn weggelegd. Via een aarital fraaie reddingen voorkwam Grim hoogstpersoonlijk dat Feyenoord in de eerste helft op voorsprong kwam. Na rust bleef z'n inbreng beperkt tot eind puntvan terugspeelballen. Dat bleek gisteravond. Alsof hij al jaren in Ajax 1 staat, zo ging Grim tekeer. Vooral voor Gaston Taument vormde de keeper een regelrechte plaag geest. In de 18de minuut keerde hij een inzet van Feyenoords rechtsbuiten met z'n voeten, tien minuten later en vlak voor Rob van Dijk graait tevergeefs naar de bal, Edgar Davids is hem te snel af. rust was Grim er als de kippen bij om twee kopballen van Tau ment onschadelijk te maken. De landskampioenen uit Am sterdam bewezen gisteren eens te meer dat de Ajax-selectie kwalitatief van hoog niveau is. De plaatsen van vedettes als Frank Rijkaard, Jari Litmanen, Ronald de Boer en Finidi Geor ge, die allen gespaard werden met het oog op de Europacup finale, werden moeiteloos over genomen door youngsters als Nordin Wooter en Martijn Reu- ser. De spreekkoren van het Ajax- publiek, dat bijna negentig mi nuten de baas mocht zijn in de met bijna 40.000 toeschouwers gevulde Kuip, gingen bij de Feyenoordspelers door merg en been. „Feyenoord krijgt voet balles," gilden de Amsterdam mers van de pret. Na de openingsgoal van Mare Overmars, een kwartier voor rust, hoopte Geert Meijer in de rust nog wat zaken recht te zet ten. Maar na de hervatting stortte de wereld meteen in voor de Feyenoord-trainer. Ka- nu legde nummer twee en drie FOTO KEES VAN HOOCDALEM achter Rob van Dijk in het net en in de slotfase tilden Edgard Davids en Peter van Vossen de stand naar 0-5. Feyenoord: Van Dijk; Refos, Schuile- man. Van Gobbel en Fsajas (46. Glau- cio); Trustfull, Bosz en Witschge; Tau ment, Larsson (67. Obiku) en Blinker. Ajax: Grim; Reiziger, Blind, Frank de Boer en Bogarde; Seedorf, Reuser (65. Van den Brom) en Davids; Wooter, Ka- nu en Overmars (79. Van Vossen). ■ouda lars ulrich oetbalmedewerker ie tweede wedstrijd in de na- impetitie tussen zondag-der- eklassers DONK en SVLV had lies wat voetbal aantrekkelijk laakt; spanning en sensatie, :hitterende acties afgewisseld iet domme fouten. Toen de ookwolken waren opgetrokken ileek dat SVLV aan het langste lind (1-2) had getrokken en laarmee in de race voor pro lnotie blijft. Echter, de ploeg ran trainer Fokke van der Reijd iad ook verloren; goalgetter Jiels Karremans komt door een ipgelopen oogblessure zondag liet in actie. Van der Reijd zag gisteren een visselvallig SVLV. De Voorscho- er zenuwen kenmerkten de ipeningsfase. De ploeg was 'een schim van het team dat de aatste weken de schoonheid ran het edele voetbalspel com- tineerde met tomeloze inzet, let was eigenlijk ook niet ge- ïeel verrassend dat een aan iVLV toegekende strafschop liet aan Peter van Veen besteed vas. De middenvelder schoot iusdanig zwak in dat Schoma- ;er simpel kon redden. De )ONK-doelman mocht overi- ;ens van geluk spreken dat hij onder de lat mocht plaats- ïemen omdat zijn overtreding Dp de doorgebroken Rene Bier- Ommekeer Drie minuten later kwam de ommekeer, met wederom Peter van Veen in de hoofdrol. De SVLV-er kreeg na een vloeiende aanval van Mark Hoogvliet en Rene Bierhuizen de bal op het randje van de zestien. Met een prachtige lob deed hij wat hij kórt daarvoor had nagelaten; hij scoorde de openingstreffer (0- 1). Vijf minuten voor het rust- signaal sloeg de verlamming bij SVLV weer toe. De Goudse ge lijkmaker was het gevolg. Het duel ontvlamde pas echt in een waar voetbalspektakel, nadat DONK-trainer Rene van Beek op hoop van zegen had besloten tot een dubbele wissel. De 1-1-stand noopte de thuis ploeg tot deze wanhoopszet. In de eerste wedstrijd immers had DONK met 3-1 van Olympia verloren. Fokke van der Reijd zag 'zijn' SVLV als gevolg van de omzettingen steeds verder te ruggedrongen worden, maar desondanks de beste kansen krijgen. Oogblessure Zo ging Niels Karremans een kleine twintig minuten voor het einde alleen op DONK-goalie Schomaker af. De spits, die een ongelukkige wedstrijd afleverde, schoot hard tegen de Goudse keeper aan en kreeg de bal daarna vol op zijn oog. Nadat het spel stilgelegd was om Kar remans op te lappen deden de gebaren van de SVLV-begelei- ders vermoeden dat er iets ern stigs aan de hand moest zijn. De trieste aftocht van Niels Kar remans op een brancard, later vervolgd in een ziekenwagen, bracht een bemoedigend ap plaus van het geschrokken SVLV-publiek te weeg. Later in het ziekenhuis zou blijken dat het er positiever uitziet dan in eerste instantie werd vermoed. De pupil van het oog was weg geweest, m'aar de verwachting is dat Karremans met medicijnen binnen één a' twee dagen zijn hele gezichtsvermogen terug heeft. De vervelende situatie ver dween echter steeds meer naar de achtergrond, omdat de wed strijd zijn enerverende karakter nog niet had verloren. Patrick Akerboom schoot namens DONK op de kruising, aan de andere kant kon Rene Bierhui zen de bal niet onder controle krijgen en miste Randy Richards evenals Björn Canter Visscher in kansrijke positie. Maar ook SVLV-doelman Rob Hannaart deed van zich spreken door op miraculeuze wijze een tweede Goudse treffer te voorkomen. In de laatste minuut vervoekte de hilversum/leiden gpd SVLV-bank Canter Visscher om dat de invaller het lege doel - Schomaker was bij Goudse cor ner mee naar voren - niet onder vuur nam om hem in blessure tijd op uitbundige wijze te feli citeren met zijn treffer (1-2). De kleine winst maakte overi gens weinig verschil met een eventueel gelijkspel. Het gevolg is hetzelfde. SVLV moet zondag winnen van Olympia om de na- competitie winnend af te slui ten. DONK - SVLV 1-2 (1-1). 19. Van Veen 0-1, 44. Akerboom 1-1, 93. Canter Vis scher 1-2. Scheidsrechter: Mohan. Toeschouwers: 302. Gele kaarten: Schomaker, Hamtaite en Helmich (al len DONK). SVLV: Hannaart; Kraan, Zonneveld, Hoogvliet, Vosmeer; Van Veen, Van der Werk Richards, Ivo Karremans; Bier huizen, Niels Karremans (Canter Vis- WILMAR KORTLEEVER De Leidse atletiekvereniging De Bataven onderneemt nog geen stappen tegen haar trainer Achmed de Kom. De Amster damse oud-sprintkampioen werd vorige week bij het Hilver- sumse GAC ontslagen omdat hij tijdens een trainingsstage in het Italiaanse Caorle pupillen zou hebben verplicht om 'doping' te gebruiken. Volgens De Kom gaat het om geoorloofde voe dingssupplementen, maar de KNAU neemt de zaak hoog op. Directeur Kauffman: „Het Uniebestuur heeft reeds over de affaire vergaderd. Er wordt door ons zo veel mogelijk informatie ingewonnen. Afhankelijk van de uitkomsten wordt bekeken of we stappen tegen De Kom kun nen ondernemen. Want dit zijn geen praktijken waar de atletiek bij gebaat is". GAC stuurde De Kom de laan uit nadat drie atleten voortijdig waren teruggekeerd van de door De Kom privé geïnitieerde sta ge. Het betrof Aswin Jagers (19) en Martin Zwaai (27) van GAC en Daniël Hofman (16) van BAV uit Baarn. Zij zouden door De Kom gedwongen zijn om suppletie-stoffen - waaronder het omstreden BioLean - te ge bruiken, maar het trio weigerde. BioLean bevat het verboden middel efedrine. Na BioLean- gebruik werd indoorkampioen Frank Perri onlangs positief be vonden en voor drie maanden geschorst tot 18 mei. Verrast De Bataven-voorzitter John van Haasteren was verrast door de berichten omtrent De Kom, die sinds een jaar trainer is bij de Leids club. „Er is geen enkele aanleiding om direct aan sanc ties te gaan denken", meldde de Leidenaar na overleg met me de-bestuursleden. „We hebben geen aanwijzingen dat hij dit soort spullen binnen de vereni ging verspreidt. Wel zullen we Achmed op zeer korte termijn uitnodigen voor een gesprek, waarin we zijn standpunt willen vernemen. We gaan de zaak on derzoeken, ook met de atleten die bij Achmed trainen." Achmed de Kom noemt het overigens zelf een lachertje dat hij door deze affaire in opspraak is gekomen. De nationaal re cordhouder op de 100 meter (10.25) zegt dat iemand die iets wil voorstellen in de atletiek niet zonder aanvullende voe dingsstoffen kan. „Dat kun je niet meer 'bij-eten' met norma le voeding. Ik ben een tegen stander van doping, ik houd me keurig aan de regels. De pro- dukten die ik aanbied, zijn ver antwoord en reglementair toe gestaan". Volgens Martin Zwaai, één van de uit het trainingskamp verbannen atleten, wijkt het verhaal van De Kom op dit punt af van hetgeen hij in Italië be weerde. „Toen zei hij dat Bio Lean wel efedrine bevat, maar dat het binnen twee dagen weer uit het lichaam is verdwenen. Tijdens de trainingen kon je het dus gewoon gebruiken, alleen rondom wedstrijden niet". Zwaai vindt dat De Kom in Italië flink uit de bocht is gevlo gen. „Niet zozeer vanwege het aanbieden van BioLean, maar wèl omdat hij het ons verplicht te te nemen en ook betaling eis te. Nog los van de vraag of we het wel of niet zouden gebrui ken. Wie niet wilde, móest ver trekken. We zijn pardoes door De Kom uit het hotel gezet, ter wijl we het trainingskamp al hadden betaald, zo'n 650 gul den. We moesten notabene de nacht doorbrengen op het sta tion van Milaan". Achmed de Kom is inmiddels bij GAC ontslagen en door BAV, waarvoor hij eerder ook werk zaamheden verrichtte, geroy eerd. Dat doet hem echter niks. „Ik heb het erg druk met de ver koop van mijn voedingsstoffen. Bovendien wilde het toch al wat rustiger aan gaan doen als trai- Ze kwamen elkaar op de weg naar Wenen al tweemaal te gen, over 5 dagen wacht de derde en finale botsing tussen Ajax en AC Milan. In de aan loop naar de eindstrijd van de Champions League, 24 mei" in het Ernst Happel-stadion, telt deze krant de dagen af. Met dagelijks een profiel van een speler uit de Ajax-selectie. Van de reserve met het rug nummer 16, Peter van Vos sen, tot de doelman met het rugnummer 1Edwin Van der Sar. De koningskraker tussen Ajax en Milan. Vandaag aan dacht voor: FRANK DE BOER Geboren: 15-5-70 Lengte: 1.80 m Gewicht: 76 kg Clubs: Zouaven Debuut: 21-9-'88 Lijfspreuk: 'Voor de poorten van de hel' Af en toe bekruipt hem dat gevoel weer. Dan ziet hij die twee benen van zijn tegenstan der, ze staan iets van elkaar. Hij ziet het meteen: het gaatje is nét groot genoeg om er een bal doorheen te spelen. Poortmans, noemden ze hem in Amster dam. Omdat-ie de bal altijd wilde 'poorten'. Af en toe heeft-ie dat weer. Dan is hij weer even terug in Grootebroek, tussen de West- friese jochies op het trapveldje. Met tweelingbroer Ronald. 'Poorten', gewoon, lekker 'voe- bele'. Met maar één opdracht: de bal moest zo vaak mogelijk door de benen. Hij was er een meester in. Het mag niet meer. Van Gaal heeft het verboden. Dan doe je die dingen dus ook niet meer. Géén poortjes, nooit meer bin nendoor uitverdedigen en ook geen achteloze terugspeelballe tjes meer. Die bal moet des noods de tribunes in, had de baas gezegd. Hij maakt nog zel den een fout. Maar soms, hij kan er echt niets aan doen. dan is dat gaat je er gewoon. Twee benen met die onweerstaanbare tussen ruimte. Hij weet het, het zijn de poorten van de hel. Nee, hij doet het niet meer. De echte prof heeft het inmiddels gewon nen van de echte liefhebber. Maarsoms... AMSTERDAM ANP Gary Kasparov wordt ouder. Na de partij tegen de Fransman Joel Laurier in de vierde ronde van het VSB-toernooi, bleek dat hij twee zetten had verwisseld, met een gruwelijke nederlaag tot gevolg. Tegen Jeroen Piket verloor de wereldkampioen gis teren opnieuw, waarmee de Ne derlandse kampioen zijn toer nooi in één klap goed maakte. Kasparov kwam hoofdschud dend terug in de analyseruimte. Zijn secondant Dochojan had hem erop gewezen, dat de ge kozen variant bij correct spel wellicht een half punt had op geleverd. Kasparov kon er ge lukkig nog wel om lachen, maar het is duidelijk dat de onover winnelijk geachte Rus momen teel kwetsbaarder is dan ooit. Laurier werd winnaar van het 9e VSB-toernooi. Hij maakte na vijf uur met veel moeite remise tegen Veselin Topalov uit Bul garije. Kasparov toonde zich een sportief verliezer. Hij zei dat de nederlaag tegen Piket niet te vergelijken was met de catastro fe tegen de Fransman. „Tegen Laurier verwisselde ik twee zet ten, dat was belachelijk. In deze partij bleek mijn huisanalyse niet zo betrouwbaar. Dat kan gebeuren. Piket speelde het goed en heeft in mijn ogen dan ook verdiend gewonnen." Op de vraag of de ouder wor dende Kasparov nu net als Ana- toly Karpov meer op zijn routi ne moet gaan spelen, ant woordde hij net zo eerlijk als snel: „Ik hoop het niet." Piket stond erbij en hoorde het relaas glimlachend aan. Zijn toernooi was toch nog goed gekomen, hoewel de Leiderdorper zelf een andere mening had. „Ik kan die nul punten uit de eerste drie partijen natuurlijk niet zomaar uitvlakken." Gary Kasparov speelde tegen Jeroen Piket de zogenaamde Prins-variant van het Grünfeld- Indisch, genoemd naar de Ne derlandse grootmeester Lode- wijk Prins. Piket won ooit een keer vlot van de Amerikaan Goelko met dit systeem. De 26- jarige grootmeester uit Leider dorp moest in het middenspel een kwaliteit geven, maar hij kreeg in de vorm van een ver opgerukte d-pion uitstekende compensatie. Piket, die nog In Amsterdam wordt komend weekeinde het traditionele se- ven-a-side rugbytoernooi ge speeld. Het Leidse DIOK, dat af gelopen weekeinde de nationale titel voor zich opeiste in Hilver sum, won het toernooi in '93 en was het jaar daarop kwartfina list. De Leidenaars nemen deel onder de naam DIOK Barbari ans. Voor de derde achtereenvol gende keer is DIOK er in ge slaagd om een mix-team samen te stellen van Franse en Neder landse internationals. Spelers bemiddelaar namens de Leidse club, de Fransman Gerard Mondon, heeft drie Franse top pers vastgelegd: de internatio nal Jean-Pierre Alarcon en Cy- rille Schuwer, beiden van lands kampioen Toulon. Derde man is Georffray Abadie, die uitkomt voor Stade Francias Paris. De Leidse inbreng bestaat uitclêïn- ternationals Perry Noorder- meer, Robert Broers, Yves Kum- l. plv.-chef rob onderwater, 071 - 356461 mer, Marc Michelsen en Gott fried Bos. De meeste aandacht gaat evenwel uit naar de Zuid afrikaan in Leidse dienst, Tho mas Jackson. Met zestig teams uit elf landen en twee interna tionale teams wordt er vanaf morgen om 10.00 uur op sport park De Eendracht gestreden om de Zilveren Pier. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky 10, donderdag 18 mei 2-4-6 8-14-17-21 -22-24-42-49-50-54 57-62-66-70-71-72-76 Midlotto 19a Eerste pri|s: geen winnaar, tweede pri|S: 4 winnaars, elk bruto f. 17.795,10. derde prijs: 42 winnaars, elk bruto 2 542.10, vierde prijs. 2860 winnaars, elk 37.30. vijfde pri|S: 52.653, elk f. 5,00. Cijferspel. Vaste prijzen. Zes cijfers goed: geen winnaar, vijf goed: 2 winnaars, vier goed: 18 winnaars, drie goed: 210winnaars, twee goed: 2133. (onder voorbehoud) VOETBAL Eredivisie Feyenoord - Ajax 0-5 (0-1). 38. Overmars 0-1, 46 Kanu 0-2, 76. Kanu 0-3 (stral schop), 82. Davids 0 4. 89 Van Vossen 0- 5. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 40.000. BADMINTON WK LANDENTEAMS Tweede categorie, tweede speeldag: Ne derland Japan 4-1 (Michels/Van den Heu vel - Imai/Kai 15-4 15-9, Hoogland Ida 12-10 8-11 11-8, Van Di|k - Machida 18 13 15-9, Coene/Glebbeek Matsuo/Suka- moto 1-15 5-15, Michels/Pelupessy Imai/Kai 15-7 15-8). Zweden - Rusland 4 1. MADRID Open Spaanse, stand na eerste ronde 1 Mitchel (Eng) 66 slagen. 2 Garrido (Spa) 67, 3. Rivero (Spa), Rocca (Ita) Price (Wal) 68, 37. Muntz(Ned) 71. PAARDESPORT WOLVEGA Draverijen, eerste koers, 2100 m: 1 Jon ker Victory (Lukje) 2.48,7 - 1.20,3, 2. Ivan Sigero, 3 Ike Buitenzorg. Toto: winnend 3,80 plaats 2,40 2,00 koppel 11,20 trio 85,60. Tweede koers. 2100 m: 1 Hanza Z (Doo- per) 2.43.9 1.18,0. 2. Houtspecht S. 3 Going Nora Niet gestart: Honey Action. To to: winnend 3,80 plaats 1,80 2,40 1,40 koppel 19,90 trio 114,40 dubbelwinnend 18,00. Derde koers, 2100 m: 1. Jessica (Pool) 2.54,1 1.22,9, 2. Jamaica Rum, 3. Jum ping Jewel Niet gestart: Isabel Dragon. To to: winnend 8,30 plaats 2,70 1,60 koppel 9,80 trio 83,90. Vierde koers. 2100 m: 1. Impressive Flash (Westerveld) 2.45,6 1.18,9, 2 Gladys Spencer, 3. Hill Hazie Niet gestart First Joy Toto: winnend 11,10 plaats 15.20 21,10 koppel 118,60 trio 2266,50. Vijfde koers, 2600 m: 1. Herioth Dear (Kromkamp) 3.26,3 1.19,3, 2. Grand- cester B, 3. Hustler. Toto: winnend 5,80 plaats 2,20 1,60 koppel 6,00 trio 55,80 Zesde koers, 2100 m: 1 Fallon Worthy (Dooper) 2 42.2 - 1 17,2, 2. Elias, 3. Fly ing Butcher. Toto: winnend 27.20 plaats 5.70 1,90 koppel 17.60 tno471,10. Zevende koers, 2100 m: 1, Expensive Me adow (Dooper) 2.43,6 - 1.17,9, 2 Full speed Mac, 3. Don Berkum Niet gestart: Daan S. Toto. winnend 21,80 plaats 7,00 1,80 kopjiel 60.00 triu 1275,20. Achtste koers, 1609 m: 1. Gebranoh Hol landia (Harze) 2.10,0 1.20,8, 2. Incredi ble Way, 3. Investment. Toto: winnend 10,50 plaats 2,80 2,60 koppel 22,00 trio 476,30. Negende koers, 1609 m. 1 Gemma Brasil (Van Toor) 2.06,6 - 1.18,7, 2 Greta Osse- waard, 3. Ditka Express. Niet gestart Gucci Europa. Toto: winnend 3,80 plaats 1,40 2,10 koppel 16,30 trio 96,90. Omzet iotalisator: 94.366,00-, nooit eerder in zijn loopbaan van Kasparov had gewonnen, toonde ditmaal weinig ontzag voor de wereldkampioen en dicteerde de gang van zaken op het schaakbord. Op de 35e zet kon de kam pioen van Nederland geforceerd remise maken, maar na een korte zetherhaling besloot hij alsnog op winst te spelen. Te recht, want Piket wist op dat moment al dat de winst nabij was. Met enkele rake klappen dwong hij Kasparov tot overga ve, wat de Rus op de 41e zet dan ook deed. Na Jan Timman is Piket de tweede Nederlander die ooit van Kasparov wist te winnen. Het werd na vier kansloze nederlagen en geen enkele remise ook wel eens tijd. SCHAKEN AMSTERDAM VSB-toernooi, zesde ronde. Piket (Ned) Kasparov (Rus) 1-0, Topalov (Bul) - Lautier (Fra) 1/2-1/2. Stand: 1. Lautier 4 punten. 2. Kasparov 3 1/2, 3. Topalov 2 112. 4. Pi ket 2 TENNIS ROME Mannen. Tweede ronde: Corretja (Spa) Gaudenzi (Ita/13) 2 6 7-6 6-0, Kucera (Slw) - Furlan (Ita) 7-6 6-1. Derde ronde: Ivanisevic (Kro/3) - Medvedev (Oek/14) 6 1 7-6, Ferreira (ZAf/4) Corretja 6-3 6-4, Muster (0os/7) Ulihrach (Tsj) 6 2 6-2, Bruguera (Spa/8) Fromberg (Aus) 1-6 6-2 6-2, Edberg (Zwe/12) Borroni (Ita) 6-0 6 2, Bjorkman (Zwe/16) - Santoro (Fra) 3 6 7 5 6 1, Tarango (VSt) Washington (VSt) 3-6 6 3 6 4. Chang (VSt/2) Kucera 3 I afgebroken wegens regen. Dubbel, eerste ronde: Eagle/Florent (VSt) Eltingh/Haarhuis (Ned/1) 7-5 6 4. Lobo/Javier Sanchez (Spa) - Flegl/Noto boom (Tsi/Ned) 6-3 6-4. Tweede ronde: Carbonell/Siemerink (Spa/Ned) - Göllner /Nargiso (Dui/lta) 6-3 6-4. BERLIJN Vrouwen. Tweede ronde: Pierce (Fra12) Habsudova (Slw) 6-2 6 4, Magdalena Ma leeva (Bul/5) - Babel (Dui) 6-3 6-1, Labat (Arg) Sawamatsu (Jap/9) 7-5 5-7 7 5, Whitlinger-Jones (VSt) Panova (Rus) 6 4 6-4. Derde ronde: Sanchez (Spa/1) Igna tieva (WRu) 6-2 6-1, Pierce Labat (Arg) 7-5 6 3, Bradtke (Aus) - Sabatini (Arg/4) 7-6 6-4, Date (Jap/6) Halard (Fra/12) 6 2 6-3, Zvereva (WRu/7) Hack (Dui) 2 6 7 5 6-4, Spirlea (Roe) Mary Joe Fernandez (VSt/9) 6-2 6-1 CORAL SPRINGS Mannen. Tweede ronde: Gumy (Arg) - Whe aton (VSt/3) 6-3 7-6, Woodforde (Aus/4 Hlasek (Zwi) 6-1 6-2. Steven (NZI/5) Stolle (Aus) 6-2 6 2, Rusedski (Can/6) Jensen (VSt) 6-1 6-2, Frana (Arg/8) Teb butt (Auis) 6-4 6-4, Pereira (Ven) Baron (VSt) 6-4 6-4. BOURNEMOUTH Vrouwen. Kwartfinales: Hy (Can) Langrova (Tsj) 6-4 6-2, Lee (VSt) Bobkova (Tsj) 6 3 7-5. Carlsson (Zwe) Callens (Bel) 6 1 7 5, Richterova (Tsj) Rubin (VSt) 3-6 6-3 7 WIELRENNEN RONDE VAN ITALIË Zesde etappe, Trani-Taranto: 1 Minali (Ita) 165 km 4.11.15 (gem. snelheid 39,403 km/u), 2. Cipollini (Ita), 3. Svorada (Slw), 4. Lombard! (Ita), 5. Citterio (Ita), 6, Straz zer (Ita), 7. Fidanza (Ita), 8. Simon (Fra), 9. Van Petegem (Bel), 10. Manzoni (Ita), 11. Capiot (Bel). 12 Frattini (Ita). 13 Anguita (Spa), 14 Sörensen (Den). 15. Pagnin (Ita). 32. Voskamp, 33. Rominger (Zwi), 34. Chiappucci (Ita), 41 Jonker, 43. Berzin (Rus). 45. Fondriest, 66. Ugru mov(Let), 81. Nijboer, 108. Breukink. Algemeen klassement: 1 Rominger 24.01.54, 2. Fondriest 0.51, 3. Francesco Casagrande (Ita) 1.07, 4. Berzin 1.15, 5. Ugrumov 1.28, 6. Davide Rebellin (Ita) I.45. 7 Tonkov (Rus). 8 Lelli (Ita) 1.49, 9. Belli (Ita) 2.07, 10 Zama (Ita) 2.10. II. Chiappucci 2.11. 12.Simon2 12. 13. Elli (Ita) 2 16. 14 Madouas (Fra) 2 17, 15. Imboden (Zwi) 2.26, 17. Jonker 2.37, 29. Breukink 3.01, 107. Rooks 23.04, 151. Voskamp 32.53, 175 Ni|boer 41.36. RONDE VAN ASTURIË Derde etappe, Aviles-Lagos de Covadonga: 1. Chiurato (Ita) 150 km 4.01.20. 2. Zberg (Zwi) 0.36, 3 Nino (Col) 0 38. 4 Felix Garcia (Spa) 0 44, 5 Cuesta (Spa) I 06, 6. Aparicio (Spa), 7. Blanco (Spa) 1.10, 8. Roj (Spa) 1.52, 9. Politano (Ita) 2.02, 10. José Manuel Garcia (Spa) 2.07, II Induram (Spa) 2.14, 13 Dekker 3 28. 23 De Vries 4,58, 28 Boogerd 6.04. 68 Van Bon 17.42, 100. Talen 21.10. Algemeen klassement: 1, Chiurato 8.36.06, 2 Zberg 0.07, 3. Nino 1 16, 4. Cuesta 1.19, 5. Aparicio 1 33, 6. Blanco 1.44, 7. Felix Garcia 1 48, 8. Indurain 1.59, 9. Politano 2.59, 10. José Manuel Garcia 3.02, 12 Dekker 4.17, 24 De Vries 6.40. 26. Boogerd 7.21. 57. Van Bon 19.17. 108 Talen 31.32

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19