M Parma wint eerste oorlo Sport rams Snackbar laat een lint liggen in nacompetitie in! Carina Benninga gaat naar Amsterdam 'Met Van Basten weet je het nooit' \jax - Milan, nog 6 dagen Breukink noemt ereplaats toeval John de Wolf niet naar Premier League TD INDERDAG 18 ME11995 ugbybeker voor Castricum ;nheim De rugbyers van Castricum legden gisteravond op (Zv^K( terrein van de Sassenheimse Bassets opnieuw beslag op de [jonale beker. Castricum won met 17-14 van DSRC. De dit sei- en verrassend sterke Delftse formatie nam in het tweede deel jg wel een 14-10 voorsprong. Een schitterende try van Frazer in en de benutte conversie betekenden echter alsnog de winst ior Castricum. 19* IS) 7-6 3ui) oo "Patmef iVf Dui) 6- sa, jemerink verliest van Muster 3, Sat me» Jacco Eltingh en lan Siemerink traden gisteren in Rome de voetsporen van Paul Haarhuis, die maandag in de eerste nde al naar huis was gestuurd. Thomas Muster sloeg Sieme- ik met 3-6 6-4 6-3 uit het met 3,2 miljoen gedoteerde tennis- ielrehfernooi van Rome, Eltingh verloor op dezelfde plaats van de als •htste geplaatsteSpanjaard Sergi Bruguera: 6-2 4-6 6-4. ati-Toftl (lta) i jpnch mag weer aan de slag ^>GZa jtTERDAMJozsef Kiprich mag morgen weer aan de slag bij yenoord. De Hongaar werd gistermiddag ontslagen uit het St. ii anciscus-gasthuis, waar hij een dag eerder met hartklachten i^Marti ibenauwdheidsverschijnselen was opgenomen. De medici 39. Ra nken dat de voetballer slechts last heeft gehad van overver- i oeidheid. -ijl lezapig dagje op YSB-toernooi g, isterdamNa de explosieve dinsdag met de zo verrassende ne- Davide rlaag van Kasparov tegen Lautier, was het gisteren op het m iB-schaaktoernooi maar een gezapig dagje. Piket speelde met J /art snel remise tegen Lautier terwijl Kasparov dank zij e erwinning op Topalov de eerste plaats heroverde. Hij r ppositie overigens delen met de Fransman. N| apie gaat in hoger beroep rus» Bernard Tapie gaat in hoger beroep tegen de straf die een chter in Valenciennes hem maandag oplegde. De oud-voorzit- 2. iMon rvan Olympique Marseille werd schuldig geacht aan het om- 6 pen van spelers van Valenciennes in 1993 en het beïnvloeden (Col n getuigen. Het vonnis luidde twee jaar gevangenisstraf, waar- (Sp^.jn één jaar voorwaardelijk. oetballer Van Gompel verongelukt I twerpen De Belgische voetballer Kurt Van Gompel, speler van Antwerp, is gisteren bij een verkeersongeluk om het leven ge- men. Ook tweelingbroer Raf liet het leven. De 22-jarige Van impel, overgenomen van KVMechelen, scoorde dit seizoen fkeer. Het fatale ongeluk had plaats in Genk. Tijdens hevig odweer raakte de auto in de slip en belandde tegen een paal. ',a7CCai 35,9. 3.22.CK 3. !l) 0.1^ REDE leiderdorp loman leefmans Carina Benninga wordt komend seizoen trainer/coach bij het vrouwenteam van Amsterdam. Dat heeft ze gisteravond aan haar huidige club Alecto mee gedeeld. Bestuur en selectie speelsters van de nieuwbakken hoofdklasser hadden al met het opstappen van Benninga reke ning gehouden maar de oud-in ternational hulde zich dagen lang in nevelen met het oog op de kampioenswedstrijd van af gelopen zondag. Tijdens een bijeenkomst met de speelsters van het eerste vrouwenteam kwam het hoge woord eruit. De trainster trad anderhalf jaar geleden aan bij Alecto, na het plotselinge vertrek van coach Robbert Kruidenier. Tij dens haar eerste seizoen miste haar team op een haar na de promotie naar de hoofdklasse, de hoogste afdeling binnen het hockey. Afgelopen zondag zette ze de kroon op haar Leider- dorpse werk met een uitbundig gevierd kampioenschap. Hoewel ze zelf alle speculaties omtrent haar overgang steevast uit de weg ging, wisten haar speelsters wel beter. Bij het kampioensfeestje van zondag zetten zij naast het onvermijde lijke 'We are the Champions' ook een paar maal meewarig IF12 zaalvoetballers van Brams ckbar lieten gisteravond lacompetitie om twee plaat- de tweede divisie tegen Peters een duur puntje lig- 3-3. Vooral in de eerste verzuimden de Leidenaars Vrijland te nemen van hun op- de ze ent- Welwas het it al raak. Paul Pikaar schoot vrije trap de 1-0 binjien. het daarna in de eerste 25 luten bij de 1-0 bleef le door toedoen de optreden van beide kee- Maar ook het gemakzuch- sptreden van de Leidenaars was daar debet aan. Pas nadat de hoofdklasser op achterstand werd gezet (1-2) kwam Bram's Snackbar het weer aan voetbal len toe. Eerst was het Maurice Barends die zijn ploeg weer in evenwicht bracht. Nadat de Dordtenaren opnieuw aan de leiding kwamen was het Mi chael Verver die drie minuten voor tijd de verdiende gelijkma ker aantekertde. Ron de Bruin speelde bij de Leidenaars niet mee. Hi] Deraadt zïcïi over een aanbod van stadgenoot de Sleu tels. Stand: Bram's Snackbar 2- 3, zw Peters 3-3, Sprint CW 2- 2, Controlec 2-2, Indoor Sport 3-2. De eerste van drie slagen tussen Parma en Juventus - de strijd om de UEFA-Cup - werd gisteren gewonnen door Parma. De schande lijk harde wedstrijd eindig de in 1-1, waardoor Parma, dat het eerste duel met 1-0 op z'n naam schreef, de beker in ontvangst mocht nemen. De komende we ken staat voetballend Italië nog drie ontmoetingen tussen beide teams te wachten. Zondag ontvangt Juventus de rivaal voor de competitie, met het kam pioenschap als inzet, en ook voor de nationale be ker volgen nog twee onder linge confrontaties. milaan anp Uitgerekend Dino Baggio, die afgelopen seizoen nog voor Ju ventus voetbalde, was de grote man van Parma. Hij maakte in de finale beide doelpunten van de provincieclub, die voor het derde jaar op rij in een Europe se Finale was te bewonderen. Scheidsrechter Van den Wijn- gaert uit België was gisteren ab soluut niet berekend voor zijn taak. Hij liep alleen maar te sus sen, de rode kaart was hij blijk baar vergeten mee te nemen. Zelfs toen Vialli even na de 1-1 met zijn noppen de buik van Susic bekraste, overigens na een onbehouwen sliding van de Parma-speler, weigerde hij rood te geven. Van den Wijngaert gaf slechts af en toe een gele kaart, maar beleid viel daarin niet te ontdekken. De arbiter liet zich al vroeg kennen. Nadat Coüto (Parma) en Ravanelli (Juventus) vroeg in de wedstrijd de gele kaart had den gezien, durfde de Belg geen rood te trekken na nieuwe aan slagen van de twee. Hij dacht Dino Baggio (rechts) scoort namens Parma en stelt met die treffer de UEFA-Cup voor zijn team veilig. De ver dediging van Juventus kan slechts toekijken. foto anp blijkbaar met eën paar vroege kaarten de lieve vrede te bewa ren, maar vergiste zich totaal. De wedstrijd was een aaneen schakeling van onvriendelijkhe den, onbehoorlijke overtredin gen, spelers die de vermoorde onschuld speelden, die de bal in het gezicht van een collega schoten als die op de grond lag. Aan emotie was geen gebrek, maar door het gemene spel viel nauwelijks te genieten van de - fantastische individuele kwali teiten van voetballers als Rober to Baggio, Vialli, Asprilla en Zo- la. De Europese finales van de maand mei zijn tot nog toe een aanfluiting als het gaat om schoon voetbal, zoals de inter nationale bonden dat graag wil len zien. Na de zes gele kaarten van twee weken geleden in Par ma, stonden op de balans van gisteren uiteindelijk acht gele prenten. Waarbij aangetekend dat de scheidsrechters erg zui nig waren met hun waarschu wingen. Vorige week gaf Cecca- rini uit Italië zeven prenten tij dens Arsenal - Zaragoza, zodat het gemiddelde op zeven staat. Juventus was vrijwel voortdu rend in de aanval en kreeg spoedig kansen via Ravanelli en Vialli. De openingstreffer, na 34 minuten, was een schoonheid. Vialli liet de verre pass van Tor- ricelli een keer stuiten en vol leerde de bal vervolgens prach tig in de kruising. Parma op teerde voor de tegenaanval en kreeg een prachtige kans toen de Colombiaan Asprilla demar reerde en de jonge Fiore vrij voor doelman Peruzzi zette. Fiore miste de bal. Juventus leek na rust op weg naar de beslissing, maar vlak nadat Torricelli alleen voor doelman Bucci diens lichaam raakte, scoorde Parma tegen. Invaller Mussi zette voor, Porri- ni raakte de bal en Dino Baggio ■kopte vallend in. Juventus moest nu twee keer scoren en dat was blijkbaar te veel. Torri celli maakte nog wel een doel punt, maar op het moment van zijn uithaal met links stond Vi alli buitenspel. Juventus: Peruzzi; Ferrara, Jarni, Torri celli en Porrini; Di Livio.(81. Carrera). Sousa, Roberto Baggio en Marocchi (73. Del Piero); Vialli en Ravanelli. Parma: Bucci; Benarrivo (46. Mussi), Minotti, Couto, Di Chiari (80. Castelli- ni) en Susic; Dino Baggio, Fiore en Crippa; Zola en Asprilla. henri van der steen •verslaggever 12.25 uur arriveert hij. Dat vier camera-ploegen, een fotografen en enkele rijvende journalisten. Om 10 vertrekt hij weer uit de i-kliniek aan de Kipdorp hartje Antwerpen. Nie- d van de media die hem gaan. Van Basten verkiest achteruitgang. „Zaterdag fik opening van zaken." it zei hij eerder, tegen half toen hij met doktor Tavana AC Milan arriveerde. Eén netje en daar houdt hij zich aan. Zaterdagmiddag 15.00 Op Milanello zal hij de we- te woord staan en het hoge Drd spreken: 'Ik stop.' Of iets Iers natuurlijk... let Van Basten weet je het nooit, zelfs nu niet. Buiten druilt het. Beschut voor die naargeestige symboliek probe ren verslaggevers elkaar binnen warm te maken voor de stellige zekerheid dat hij natuurlijk nooit meer voetbalt, San Marco. 'Tuurlijk stopt-ie. Twee jaar niet gespeeld. Kan niet anders.' Maar iedereen heeft toch ook die zweem van twijfel. Hoop. Je weet nooit. Een Italiaans verslaggever weet zeker te weten dat Van Basten recentelijk ettelijke ke ren naar dr. Martens heeft ge beld met goed nieuws: „Het gaat lekker." Daar staat een prominent bericht in De Mor gen van afgelopen vrijdag te genover. 'Marco VanBasten geeft er de brui aan', stond er in de kop van een drie-regelig be richt. Het Belgische dagblad schreef: 'Marco Van Basten, die in acht jaar zes operaties onder ging, stopt met voetballen. De Nederlandse spits van AC Milan moet eind deze maand nog op kontrole bij dokter Martens, maar heeft voor zichzelf reeds uitgemaakt dat zijn carrière af gelopen is. Met de familie Rijk aard - de Ajacied zet eveneens een punt achter zijn loopbaan - zal de familie Van Basten zich straks in Monte Carlo vestigen.' Curieus. Want De Morgen heeft nooit nieuws en dit is zelfs pikant nieuws: de families Van Basten en Rijkaard gaan samen lekker in Monte Carlo wonen! Typisch ook: twee wereldvoet ballers die geen van beiden nog kunnen voetballen. De een niet omdat het hoofd niet meer wil, de ander niet omdat de enkel niet meer kan. Volgende week speelt Rijkaard zijn laatste wed strijd, zaterdag zal Van Basten zeggen dat die van hem al ge speeld is... Niet eerder dan zaterdag mag er iets officieel bekend worden. Daarom neemt hij deze woens dagmiddag de achteruitgang van de Apra-kliniek. Daarom mijdt ook dr. Martens de pers. Daarom wordt Josip Weber maar aangeschoten voor een commentaartje. De spits van Anderlecht is ook al gebles seerd, aan de knie, en meldt zich dus op dezelfde etage als Van Basten. Ja, erg vindt Joske het wel, dat Marco moet stop pen. De beste spits aller tijden, zeker en vast. Verder dan hoofdverpleegster Kristel geraken de media niet. Ook zij mag weinig zeggen. Dat het consult anderhalf uur heeft geduurd, ja. En dat de pers dus alweer ruim een uur voor niks staat te wachten. En dat ze Mar co een hand heeft gegeven bij het afscheid en dat hij best vro lijk was. Tja. Naar huis dan maar en wach ten op zaterdag, de dag van het Marco van Basten, archieffoto loek zuyderduin laatste oordeel. Tuurlijk stopt- ie. Twee jaar niet gespeeld. Zes operaties in acht jaar. Kan niet anders. Maar een zweempje twijfel blijft er. Hoop. Je weet kwamen elkaar op de weg lar Wenen al tweemaal te- in, over 6 dagen wacht de n finale botsing tussen AC Milan. In de aan- ar de eindstrijd van de hampions League, 24 mei in Ernst Happel-stadion, telt e krant de dagen af. Met agelijks een profiel van een >eler uit de Ajax-selectie. an de reserve met het rug- ummer 16, Peter van Vos- tot de doelman met het ignummer 1, Edwin Van der ar. De koningskraker tussen jax en Milan. Vandaag aan- acht voor: 0NALD DE BOER êboren: 15-5-70 Lengte: 1.82 m Gewicht: 78 kg Clubs: Zouaven, Ajax, Twen- Debuut: 22-11-'87 'Lijfspreuk: 'Houden van is vrag 01 p-ne 'P id pa 1 >01 In het veld vol bloemen pakte j telkens een nieuwe. Eén plukte hij de blaadjes, nald de Boer was verliefd, p het voetbal. Het deerde hem dat iedereen het over hém Hij zag niet dat hij werd nagewezen, nagestaard. Hij had de vlinders. Het was een heerlijk gevoel. Maar de laatste tijd begon er iets te knagen. Hij hield nog wel van het voetbal, zielsveel, maar hield het voetbal eigenlijk wel van hém? Hij kreeg steeds vaker 'woorden'. Er vielen soms harde verwijten. Dat maakte hem somber, verdrietig. Dan plukte hij de blaadjes van de bloemen: je houdt van me, je houdt niet Hij sprak er over met Van Gaal, de man van alle ant woorden. En met Advocaat, de man van vele vragen. Mis schien, ontdekte hij, misschien lag het wel aan hèm. Als hij zichzelf nu eens anders ging opstellen?' Ze houden weer van elkaar, oprecht en intens. De kalver liefde is echte liefde geworden. Want eigenlijk is het leven vol gens Ronald de Boer héél sim pel: 'Je houdt van me, of je houdt niet van me'. Hij was niet extra geprikkeld ge weest, beweerde Erik Breukink gisteren in Tortoreto Lido. De Nederlander was zojuist aan de boorden van de Adriatische Zee als derde geëindigd in de vijfde etappe van de Giro d'Italia. Achter de Italiaanse winnaar Fi- lippo Casagrande en de Deen Rolf Sörensen. Met een voor sprong van bijna vier minuten op het peloton met leider Tony Rominger. Daardoor klom Breukink van de 67e plaats in het klassement naar de 29e, op 3.01. Het tijdverlies van meer dan vijf minuten een dag eerder had Breukink niet extra geprikkeld, had hem ook geen overdosis aan motivatie gegeven. De 31- jarige kopman van ONCE was in de rit van Porto Recanati naar Tortoreto Lido niet uit ge weest op persoonlijke genoeg doening. Of om verantwoording afleggen aan zijn bazen voor de off-day op dinsdag. „Ik beschouw het niet als ge noegdoening", stelde Breukink nuchter vast. „Het is een aardig resultaat. Dat stimuleert je weer een beetje, maar het was niet vooraf zo uitgestippeld. Ik had geluk bij die vroege ontsnap ping betrokken te raken. Het was puur toeval, daarover be staat voor mij geen twijfel." Breukink reageerde attent toen al na zes kilometer een kopgroep van ruim dertig ren ners ontstond. Ook was hij alert toen Sörensen na 25 kilometer het initiatief nam. Negen ren ners sloten bij de Deen aan: Breukink, Casagrande, Chiesa, Gelfi, Svorada, Zanatta, Giraldi, Arrieta en Mantovan. Het tien tal verwierf een maximale voor sprong van ruim tien minuten bij kilometer negentig. Vijftien kilometer voor de fi nish poogde Sörensen op een helling van de derde categorie een bres te slaan. De tempover snelling had tot gevolg dat zes medegezellen afhaakten. Breu kink aanvankelijk ook, maar voordat de top was bereikt kreeg hij met Chiesa en Casa grande aansluiting. Een uit braak van Breukink had geen succes. Met vier man bereikten ze de aankomstplaats. Terwijl iedereen gokte op Sörensen pakte Filippo Casagrande, het 21-jarige broertje van Stephano en Franceso, de dagprijs. De eerste, en meteen een vette, als prof. LONDEN RTR John de Wolf, de ex-feyenoorder die herstelt van een ernstige blessure, speelt komend seizoen niet in de Premier League van Engeland. Zijn club, de Wol verhampton Wanderers, is in de halve finale van de playoffs in de eerste divisie uitgeschakeld door Bolton Wanderers. De Wolves hadden thuis met 2-1 gewonnen, maar gingen woensdag met 2-0 onderuit. Bij Bolton staan de Nederlanders Sneekes en De Freitas onder contract. Sneekes is echter net als De Wolf geblesseerd en De Freitas speelt meestal in het tweede. In de finale van de Paul de Leeuws 'Blijf bij mij' in. Het mocht niet baten. De toekomst van Benninga's assistent Sandra le Poole is vooralsnog onuidelijk. Het be stuur van .Alecto is reeds in on derhandeling met een paar po tentiële opvolgers. Het is de be doeling dat de naam van de nieuwe trainer of trainster bin nen twee weken bekend wordt gemaakt. 4 I 1 I door: Gert-Jan Onvlee 1CHTERLIJN arken speelt ook volgend seizoen klasse zaterdag en ik ben de eerste om daar heel tevreden mee te zijn. Niet omdat de ploeg zo goed voetbalt. Dat ab soluut niet. De mannen van voorzitter Jan Uithuisje moes ten vorig seizoen niet voor niets het vege lijf redden in een pro motie/ degradatieduel. En zo veel scheelde het deze jaargang natuurlijk ook niet of de ploeg had weer in een extra wedstrijd aan de bak gemoeten. Nee, Marken past gewoon in het plaatje van de zaterdagse eerste klasse. Het is een vereni ging die iets toevoegt, zeg maar. Alleen de rit er naar toe al, die dijk die vanaf Monnickendam naar dat voormalige eiland met dat fraaie vuurtorentje en dat zo aparte clubhuis voert. Dat het er altijd waait en ook echt altijd koud is, neem je dan graag voor lief. Maar Marken staat daarin abso luut niet alleen. Er zijn meer clubs en meer dijken die nooit voor de eerste klasse zaterdag verloren mogen gaan. Neem nu Kozakken Boys. Akkoord, sinds jaar en dag kun je Werkendam via diverse grote wegen berei ken. Maar er gaat toch niets bo ven de oude 'aanvoerroute'. Di rect rechts na de brug, en dan het water gewoon rechts hou den. Je kunt je op een duel bij Kozakken Boys verheugen, het heeft wat extra's. Zoals ook de supporters daar in Werkendam op die houten tri bune net iets meer brengen. In 1990 waren ze even weg op het hoogste niveau en de eerste klasse was meteen de eerste klasse niet meer. Het zijn clubs en zaken die Rijnsburgse Boys komend sei zoen allemaal moet missen. En ik zou beslist jokken als ik zou zeggen dat ik dat leuk vind. Als je zestien jaar achter elkaar op het hoogste niveau uitkomt, hoor je daar dus ook. Zelfs als er geen fraaie dijk naar je veld leidt. Voorzitter Piet van Eg- mond houdt het erop dat zijn vereniging binnen twee seizoe nen weer terug is. Tegen die tijd is hij toevallig ook 25 jaar voör- zitter en kan hij met een gerust hart afscheid nemen. 'Want nu laat je je club natuurlijk niet zakken'. Ik hoop met Rijnsburgs eerste man mee dat dat mag lukken, 't Mag wat mij betreft ook in één jaar. Maar ze moeten er in dat Bollendorp niet te gemakkelijk overdenken. Kozakken Boys is dan toevallig een club die er slechts één jaar voor nodig had om sterker dan ooit in de eerste klasse terug te keren, maar het kan ook anders. RCL is daarvan een voorbeeld. En wat te den ken van Ter Leede? Een naam die stond in het zaterdagvoet bal. In de jaren vijftig legde de club zelfs tot tweemaal toe be slag op het landskampioen schap van de, toen nog, 'zater dagmiddag'. Vier seizoenen handhaafde de Sassenheimse vereniging zich nog in de eerste klasse. In 1974 viel echter het doek voor de club die op de ranglijst aller tijden pas op de 74e plaats terug te vinden is. Ter Leede keerde immers nimmer weer op het hoogste platform. De laatste poging strandde dit seizoen in de nacompetitie voor periodewinnaars. Een promo- tiestrijd waaraan Ter Leede toch als kanshebber begon, gezien de tweede plek in de reguliere competitie achter DEVJO. Hoewel, kansrijk? Zo'n prettige plek blijkt die tweede in de praktijk van de nacompetitie toch eigenlijk niet te zijn. Ik be doel maar: SV Voorschoten en KRV beëindigden de diverse competities ook als de op-een- na-beste. Voorschoten stuitte vervolgens in een vroeg promo tie-stadium op dat merkwaardi ge clubje dat Oegstgeest heet. En KRV-spits André de Best vraagt zich nu waarschijnlijk nog altijd af of het wel echt waar is dat het Boskoopse Flo- reant de Katwijkse blauwwitten in de negentigste minuut van het onderlinge treffen tot op- nieuw een jaar vierde klasse heeft veroordeeld. Ik stelde het al eerder in deze rubriek. De invoering van de periodetitels is een zegen ge weest voor het voetbal in het al gemeen en het amateurvoetbal in het bijzonder. Maar als ze er daar in Sassen- heim, Voorschoten en Katwijk aan den Rijn anders over den ken - 'Gewoon de nummers twee van alle klassen om pro motie laten voetballen' - kan ik me dat heel best voorstellen. Karei Aalbers van Vi tesse is boos op Louis van Gaal en Ajax. Zijn spelers worden zo maar benaderd zonder dat hij er van afweet. De Arnhemse voorzitter die nog niet zo lang geleden trainer Spelbos bij NAC wegplukte, zonder dat ze het daar in Breda wisten, overweegt allerhande stappen te onderne men. Ook al heeft Makaay zich inmiddels laten overhalen bij Vitesse te blijven en heeft Van Weerden laten weten zi,ch vol gend jaar zonder tegenzin weer in het geelzwarte shirt te hijsen als zijn overgang naar PSV niet doorgaat. Aalbers: „Want dit kan natuurlijk niet. Op deze manier maken Ajax, PSV en Feyenoord de Nederlandse competitie kapot." Een voorzitter van een betaald voetbal organisatie die met een serieus gezicht beweert dat gro te spelers niet bij grote clubs te recht behoeven te komen. Soms hoor je vissen blaffen. Dit is zo'n moment. arcelona speelt vol- J gend seizoen niet mee in de Cham pions League. De ploeg van Jo- han Cruyff heeft 'm dit jaar dui delijk niet gewonnen en ook die titel in Spanje zat er voor de zwalkende bende van Barca niet in. Sterker nog, de ploeg moet z'n uiterste best gaan doen om 'gewoon' Europees voetbal (UEFA-Cup) te gaan halen. Na de deling met Celta de Vigo be zet de trots van Catalonië nog immer een plaats op de ranglijst die op internationaal voetbal recht geeft. Dat dat aan het eind van het nog vijf duels tellende seizoen ook zo is, daarvoor durft echter niemand in Bar celona de handen in het vuur te steken. Maar, hoe dat verder ook uit pakt: Barcelona speelt niet mee in de Champions League en dat vindt de UEFA niet leuk. Want dat speeltje is gebaat bij impo nerende namen. Natuurlijk heeft de organisatie helemaal geen problemen met Real Ma drid, maar met Barcelona in plaats van, ik zeg maar wat, de Griekse kampioen, was het nog mooier geweest. Dus wordt er nu gezocht naar een formule waarbij meer ploe gen uit één land voor deze Cupstrijd kunnen worden uitge nodigd. En die zal gevonden worden ook. Want organisatie en commercie bepalen immers wat er in voetballand gebeurt. Begrijp me goed: ik vind het ab soluut niet erg dat Barcelona jaarlijks terugkeert in de EC1 En ik zou het zelfs zeer op priis stellen'als Feyenoord volgend jaar aan een tweede plek ge noeg heeft om zich ook met de top te meten (moeten ze daar in Rotterdam overigens nog wel even een selectie samenstellen die bij de club in De Kuip past, maar dit terzijde). Het probleem is wel dat dit soort kunstgrepen rechtstreeks leidt tot een verkapte Europese competitie voor topclubs. En daar zit ik persoonlijk absoluut niet op te wachten. Eens in de drie, vier jaar Ajax - AC Milan of Real Madrid - Ben- fica, dat is mooi. Maar niet elk jaar, alsjeblieft. Ik bedoel maar: zelfs op Katwijk - Quick Boys raak je een keer uitgekeken. (Dit was de laatste Achterlijn van dit seizoen. In september is deze rubriek weer terug.) SPORT OP TV playoffs, op 29 mei in stadion Wembley van Londen, komt Bolton uit tegen Reading.' De stadioncommissie van de Europese voetbalunie is onder de indruk geraakt van de veilig heid en de faciliteiten in de grootste Nederlandse stadions. 17.00-17.30 EURO: Eurofun Qua 17.30-18.30 EURO: Thriathlon. 18 30-19.30 EURO: WK Superb* 18.39-18.47 Ned 2. Sportjournaa 18.45-19.10 RTLSport. 20.00-21.00 EURO: EKv< 20 30-20.40 RAI UNO: Sport. 21.00-22.00 EURO: Worstelen 22.00-23.00 EURO: UEFA Cup 0.00-01.00 EURO: G Classics. 01.00-01 30 EURO: Eurosportnie 05.45-06 00 Did 1 Morgenmagazine Sport. .00 EURO: Eur .00 EURO: Atletiek: magazine 00 EURO: Thriathlon .00 EURO: Body Building. 30 EURO: Tennis: ATPoverzicht 00 EURO: Eurolun: Quatar mara 00 EURO: WK Superbike in Hoe- .00 Did 1Sport Extra: tennis. W1 Berlijn. 10 RTL 4: Barend en Van Dorp. 10.00-11.00 EURO: 11.00-12.00 EURO: 12.00-12.30 EURO: 12.30-13. 13.00-14 13.00-17 13.10-14. 14.00-15.00EUR0:UEFACUF de finalewedstrijd in Milaan tussen Ji 15.00-16.00 EURO: Keirin. Japanse 15.30-17.10RTL5: Wielrennen: Gir 7e etappe. 16.00-17.00 EURO: Funboard. 16.20-16.30 Did 3: Sport im Wester 16.55-17.00 Did 2 Sport Heute

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 23