179; Vervuilde grond op Coupépolder Aromatische oliën verrijken het leven m (T\ HALFORDS Veenstreek "oncurrenten schrikken an komst ijscowagen Vlaggetjesdag in Oud Ade MET ZO'N LAGE PRIJS HOEFT U 'M NOOIT MEER TE LENEN SUPERSTORE /OENSDAG 17 ME11995 CHEF HENNYVAN EGMOND 071 -356414 PLV CHEF HANS KOENEKOOP. 071-356429 Automobilisten negeren afsluiting fterwoude-dorp» Zo'n 30 automobilisten krijgen binnenkort Én acceptgiro thuisgestuurd met daarop een boete van 50 gul den omdat zij gistermorgen tijdens de spits het inrijverbod van papeweg in Zoeterwoude-Dorp negeerden. Tijdens de drukke (ren in de avond en in de morgen is de Papeweg taboe voor au- overkeer. Auto ontvreemd tnFLOFARENDSVEENVanaf het parkeerterrein bij voetbalvereni ging DOSR aan de Alkemadelaan in Roelofarendsveen is gister- ivond een bestelauto gestolen. Het is een Mercedes 208. Oplichting in Alphen jphen aan den rijn Een bewoonster van de Reigerstraat in Al pien is gisteren het slachtoffer geworden van een oplichter. De Tian haalde de vrouw over om een abonnement te nemen op [jen handwerkblad. Zij betaalde de man 65 gulden, maar kreeg flaarvoor geen contract. Wel kreeg zij een aantal oude bladen. Nieuwe abri's in Hoogmade iogmade Hoogmade krijgt nieuwe abri's bij de bushaltes aan Kerkstraat, de Van Fenemalaan en de Stenenbrug. De oude jri's waren de Hoogmadenaren al jaren een doorn in het oog. mdat de wachthuisjes jaarlijks ruim 2000 gulden kosten, jlaatst de gemeente ze slechts aan een kant van de straat. Ook aan de Herenweg in Rijnsaterwoude komt bij de halte Heren- veg/Willem van der Veldenweg een nieuw wachthuisje. )bswoude ruud sep ondernemers in Ja- hswoude hebben gisteren be- tar gemaakt tegen de verle- (ng van een ventvergunning n de Vinkeveense ijsboer Por- fcno. De één uit angst voor Joordende concurrentie, de Ider omdat hij zich oneerlijk thandeld voelde. Want was n aanvraag voor een ventver- inning indertijd niet gewei- d? ten Brave-Brunt van cam- ig en jachthaven Wijde Aa in lubrugge heeft een mooie, ir ook dure soft ice machine Daar hoop je toch een :tje omzet uit te halen. Maar deze manier kom je in een latie waarin de ene onderne- ir de ander kapotmaakt." iu de gemeente die ijscowa- niet kunnen verbieden om de buurt van de Wijde Aa te en, zo luidde de vraag. Nee, it kan niet, maakte juridisch ;dewerker J. Saarberg na- ins de gemeente duidelijk, jn vergunning geldt voor de alle gemeente. Daar stukjes van {zonderen mag niet, zeker et op grond van concurrentie- erwegingen. OTen Brave zag haar jachtha- p al naar de haaien gaan. iar de zaakwaarnemer van rtofino kon haar geruststel- i. ,,We rijden maar één keer r week door Woubrugge en alenjker niet in het weekeinde, worden de wagens elders >ezet." De jachthaven-exploi- ïte kon haar geluk niet op. liet in het weekeinde - is het be ht", vroeg ze met een verle- ictie mdi dANDEL EN WANDEL did %J tij lefiie' kddi gen lachje, alsof ze haar zojuist was meegedeeld dat ze de Post codeloterij had gewonnen. „Ja, je hebt wat moois opgebouwd en dan komt er zoiets en dan maak je je toch zorgen. Ik heb hier echt slapeloze nachten van gehad, dat mag u gerust we ten." Commissie voorzitter J. Bax liet wel blijken dat het bezwaar van mevrouw zal worden afge wezen. Maar de slapeloze nach ten lijken voorlopig voorbij. Op soortgelijke wijze verging het A. Borst van cafetaria Maje- to in Leimuiden. Hij had in 1993 voor het eerst een 'vent en/of standplaatsvergunning' aangevraagd om op straat ijs te gaan verkopen. Hij kreeg een standplaatsvergunning en hoor de nooit meer iets over een ventvergunning. Borst interpreteerde dat als een afwijzing en legde zich erbij neer. Maar toen hij las dat Por- tofino wel een ventvergunning kreeg, gingen zijn stekels over eind staan. ,,lk voel me in de maling genomen. Waarom Por- tofino wel en ik niet?" Het bleek om een eenvoudig misverstand te gaan. De juri disch medewerker kon er niets anders van maken dan dat de aanvraag van Borst na de verle ning van de standplaatsvergun ning per ongeluk als afgedaan is beschouwd. Volgens haar zijn er geen redenen om de Leimuide- naar een ventvergunning te mee opgelost. „Ik weet genoeg. Ik dien morgen een aanvraag in voor een ventvergunning." oud ade Koninginnedag is net geweest, het bevrijdingsfeest is ruim achter de rug en aan de landstitel van Ajax denkt al bijna niemand meer met de Europa Cupfinale voor de deur. De examens zijn net begonnen, dus dat kan het ook niet zijn. De uitslagen laten immers nog weken op zich wachten. Waarom, waarom is dan de hele dorpskern van Oud Ade ver sierd met wapperend rood-wit-blauw? „Dat is simpel", verklaren de inwoners. „Het is voor een huwelijk." Een veertig-jarig huwelijk om precies te zijn. Van L. de Haas en zijn vrouw M. van Vuuren. Vandaar die vlaggetjesdag in Oud Ade. „Ach ja, zo gaat dat hier", zeggen de inwoners enthousiast. „Het hele dorp leeft mee." foto hielco kuipers 'Gevoelig' voorstel vcm Alphens college Het moet mogelijk zijn om de voormalige vuilstortplaats in de Alphense Coupépolder af te dekken met licht tot matig verontreinigde grond. Dat voorstel is afkomstig van het Alphense gemeentebestuur en dient als oplos sing voor het luchtdicht afdekken van de gifbelt. Boven dien kan de gemeente geld verdienen met het heropenen van de vuilnisbelt. den rijn «jan winde Het college van B en W koos aanvankelijk voor permanente controle op de luchtkwaliteit boven de belt 'om rekening te houden met eventuele gevoe lens van bezorgdheid van om wonenden van de Coupépol der'. Nu is de koers van het college veranderd: „Een luchtonder- zoek zal in geen geval garanties bieden dat in de toekomst geen schadelijke effecten zullen op treden. Langzaamaan ontstaat daardoor de gedachte dat een verantwoorde afdekking van de stort met een gecontroleerde af voer van stortgassen een accep tabele variant is", aldus het col- lege. Idee Het idee om de stort te hervat ten, werd vorig jaar op een ver gadering van de projectgroep geopperd door kweker H. Gerri- tsma, de directe buurman van de vuilnisbelt. Wanneer de stort aan de bovenkant luchtdicht wordt afgedekt, moet er nog flink worden aangevuld. Onder de luchtdichte folie moet namelijk een soort draina ge komen om de gassen uit de belt door af te voeren. Voor het gedeeltelijk ophogen van de stort kan dan vervuilde grond gebruikt worden, wat ook nog geld oplevert. Keerzijde Toch zien burgemeester en wet houders ook de keerzijde van de medaille. „De aanvoer van ver ontreinigde grond naar de Cou pépolder zal, gezien het verle den, gevoelig liggen en zal niet zonder meer geaccepteerd wor den", zo is te lezen in de notitie 'voortgangCoupépolder'. Bovendien is de noodzaak van een 'bovenafdekking' op grond van bestaande meetre sultaten nog altijd niet aange toond. Verder maakt het college zich zorgen over de schade die de golfclub ongetwijfeld onder vinden als gevolg van het aan brengen van een afdekking. De voormalige stortplaats is tegen woordig in gebruik als golfbaan. De gemeente zal in de project groep een onderzoek naar de mogelijkheden tot afdekking ondersteunen, mits de financie ring rond komt en een goede schaderegeling met de golfclub getroffen kan worden. Middenberm Rijksweg 11 gepasseerd station hazerswoude-runduk Het is te laat om nog wijzigin gen aan te brengen in het ont werp van het Hazerswoudse deel van Rijksweg 11. Dat be vestigt projectleider P. Rongen van Rijkswaterstaat. De aanleg van een anderhalve meter brede middenberm om het verkeer in de twee rijrichtingen geschei den te houden, is om verschil lende redenen niet haalbaar. „Het klink heel bot, maar het is gewoon een gepasseerd sta tion", stelt Rongen vast. Een heel praktische reden waarom er in dit stadium geen midden berm meer in de plannen kan worden opgenomen, is dat de kunstwerken in de weg al zijn aanbesteed. „Dat zijn zeven of acht bruggen en één viaduct. Als je de weg verbreed met an derhalve meter middenberm moet je alle contracten open breken", aldus Rongen. Stichting Zorg in Ter Aar mist controle ter aar roderick de smit De twee maatschappelijk wer kers van de Teraarse Stichting Zorg hoeven geen verantwoor ding af te leggen over hun werk zaamheden. De regionale stich ting voor maatschappelijk werk, Aar en Veenstreek, heeft hier voor een werkbegeleider, maar de Teraarse Stichting Zorg kan dit niet betalen. Dit zei J. Born, voorzitter van de Stichting Zorg, gisteravond bij de commissie vergadering van onderwijs en welzijn, waar hij was uitgeno digd om de werkzaamheden van de stichting toe te lichten. Born voegde er aan toe dat de maatschappelijk werkers van Zorg naar zijn inzien te goeder trouw en vakbekwaam zijn. Omdat ze een geheimhoudings plicht hebben, is het echter voor het bestuur van de stichting niet te controleren wanneer de hulpverleners bij welke cliënt zijn en hoe effectief de cliënten worden geholpen. „Een oplos sing hiervoor is om het maat schappelijk werk weer te regio naliseren", aldus Born. „Maar dan gaan de kosten wel om- hoog." Van het budget van de stich ting gaat het grootste deel, een ton, jaarlijks naar maatschappe lijk werk. De andere bezigheid van Zorg, ouderenwerk, is veel goedkoper omdat die door vrij willigers gedaan wordt. Born waarschuwde de gemeente dat de ouderenzorg in de toekomst meer geld gaat kosten vanwege de toenemende vergrijzing. Jacobswoude geeft katoenen luiers weg jacobswoude Rubriek voor zakelijk nieuws fax: 071 -321921 en. kees van kuilenburg Japan zitten de geurtjes zelfs de luchtcirculatie in de kan- orpanden. Tijdens het werk opwekkend geurtje en en ;n de tijd dat de werknemers »r richting huis en haard at, wordt het spul wat rustge- nder. Zo'n vaart zal het hier et lopen, maar Monique van artingsveldt verwacht wel dat aromatische of etherische iën ook hiïer meer in de gunst tllen komen. aromatische olie wordt ge- Jonnen uit bloemen, planten, "lichten of bomen, zoals landel, rozen, jasmijn, laven- I, geraniums, of sinaasappel, et gebruik van die olie is zeker et nieuw. Zo'n 3000 jaar gele- :n behandelden de Chinezen bepaalde klachten met deze ituurprodukten. Ook in het Egypte en in Arabië werd al gebruikt. Ij ide E 'Ifstudie 36-jarige Leidse denkt dan ik dat voor haar op dat gebied kansen liggen. Sinds kort is lan ook actief als aromatisch 'rapeute. Monique van Har- tgsveldt heeft een opleiding schoonheidspecialiste en e na enige jaren wat anders hebben gedaan haar oude ik weer oppakken. „Niet op de zoals veel salons wer st, maar ik wilde wat meer eden. Vandaar dat ik de oplei- *0 ng aromatisch therapeute heb 'volgd. Een cursus van een "jaar in Breda en daarnaast veel zelfstudie, want er >mt heel wat voor kijken", legt jhaar stap uit. „Op die manier in ik mij onderscheiden ten izichte van anderen die op •tzelfde gebied actief zijn." Volgens de Leidse therapeute jn er vele toepassingen moge- ade ra 'orn? :ht Bakkerij De gemeente Jacobswoude gaat bij inschrijving van een pasge borene katoenen luiers cadeau doen. Met de actie wil Ja cobswoude het gebruik van ka toenen luiers bevorderen. CDA'er C. de Lange stelde gis teravond in een commissiever gadering voor een subsidie van 50 gulden te verstrekken aan ouders die de luiers laten was sen door een luierservice. Volgens wethouder L. Bruins is de gift van enkele katoenen luiers met een folder voldoende. Broodbakker Christiaan de Witt in winkelcentrum De Kopermo len in Leiden heeft een ingrij pende verbouwing achter de rug. Voor de vierde keer in de twintig jaar dat de zaak bestaat. De bakkerij en winkel werden vergroot en geheel nieuw inge richt. Met name de gebakafde ling is uitgebreid. Vanavond is er van 17.00 tot 19.00 uur een receptie. Herenhof Kleine Oase krijgt toestellen Peppel leimuiden liesbeth buitink I let Leimuidense zwembad de Kleine Oase aan de Tuinderij krijgt een gedeelte van de speeltoestellen van de opgeheven speeltuin vereniging De Peppel. De rest van de toestellen verdwijnt voorlopig in het gemeentedepot. Verschillende verenigingen hebben al be langstelling getoond. Leimuidenaren hebben de gemeente gebeld met het verzoek elders in het dorp een speeltuintje te maken. Ook op het trapveldje in I loogmade of bij de tennisbanen in Woubrug ge zouden de toestellen kunnen worden gezet. Monique van Hartingsveldt: „Ik kan mij nu ten opzichte van anderen onderscheiden." lijk met de olie die zij gebruikt. „Bijvoorbeeld bij slaapproble men, slechte stoelgang, stress of problemen met de spijsverte ring. De aromatische olie bevor dert het zelfgenezend vermogen van het lichaam. De olie dringt door middel van de massage via het bindweefsel en de huid tot in de bloedsomloop en de in wendige organen door", vertelt Van Hartingsveldt. „Citroenolie werkt bijvoorbeeld ontgiftend en de jeneverbes drijft het vocht af." Al voegt zij er onmiddellijk aan toe dat zij zich niet op het medisch vlak begeeft. „Als ie mand bijvoorbeeld blaasontste king of buikpijn heeft, dan moet de cliënt uiteraard naar de huis arts. Dat is mijn terrein niet. Daarna kan hij of zij bij mij te recht voor een massage om de heilzame werking van de olie te ondergaan." Daarnaast kunnen de klanten zelf aan het werk. Zij kunnen in de salon zelf bad-, reinigingsolie of andere produkten voor de verzorging van de huid samen stellen. Desgewenst komt de leidse bij iemand thuis. „Verge- foto henk bouwman lijk het maar met een Tupper- ware-party. Als iemand vijf mensen uitnodigt, verzorg ik een avond met informatie over de aromatische oliën en kunnen de deelnemers zelf aan de slag met het mengen en samenstel len", aldus de therapeute. Verdere inlichtingen: Monique van Hartingsveldt, telefoon 071- 156390. De troubadour Boudewijn Han sen treedt zaterdag 27 mei op in het winkelcentrum De Heren- hof in Alphen. Hansen geeft drie keer een show van 45 mi nuten. Zijn optredens zijn tus sen 10.00 en 13.00 uur. In het centrum zijn die dag ook nog andere activiteiten. Onder an dere voor kopers die zeer vroeg bqodschappen komen doen. Caravanshow Op het parkeerterrein van Mc- Donald's/AC-restaurarit aan de Persant Snoepweg in Leider dorp wordt 19 en 20 mei een show van gebruikte caravans en vouwwagens gehouden. Vrijdag is de show van 14.00 tot 20.00 uur en zaterdag kunnen bezoe kers terecht van 10.00 tot 18.00 Nog steeds niet ontdekt hoe aantrek kelijk het is om de fietsen mee te nemen? Dan is dit uw kans. 8ike Bar fietsdrager (de originele!) A* voor het veilig transporteren van 2 fietsen, nu voor de aantrekkelijkste prijs van Nederland Met snelkoppelsysteem eenvou- m dig op elke trekhaak te monteren, 4gegalvaniseerd tegen roestvorming, afsluitbaar en voorzien van E-gekeurde verlichting Zoals alles bij Halfords met een vol jaar garantie. Van 249,- voor Nieuw pand Wethouder P.B. Bouman heeft aan de Van der Valk Bouman- weg J80 in Leiderdorp een nieuw pand geopend van Ore- ma BV. Orema is een juridisch en organisatorisch bureau. Het bureau is ondergebracht in het business center Rhijnenburgh.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17