Van Dijk keept in 'klassieker' Sport Theo Verlangen terug bij 'zijn' Den Haag coach bij diok Ridder Jan Posthuma neemt atscheid Ajax-Milan, 8 dagen Supersprinter Cipolini wil vijf maal winnen in Giro INSDAG 16 ME11995 WILLEM SPIERDIJK. 0 rob onderwater. 0 ■(Dertig maanden voor Farhane )EN Yascha Farhane mag dertig maanden niet voetballen. Dit 1 iïaar aanleiding van de molestatie van de scheidsrechter in het duel Randstad Sport-Alkmania dit seizoen. Farhane, lid van Randstad Sport, was inmiddels door zijn club als lid geroyeerd. Weah tekent bij AC Milan ui laan George Weah, de Liberiaanse spits van de kersverse D Franse bekerkampioen Paris Saint German, heeft gisteren een tweejarige verbintenis gesloten met AC Milan. De contractbe sprekingen werden volgens een Milan-woordvoerder afgerond n Cannes. Weah wordt eind deze week voor een medische keu- ring in Milaan verwacht. 4s Maradona in het shirt van Pele mienos aires Maradona in het shirt van Pele. De beste voetbal- jërs uit de Zuidamerikaanse geschiedenis denken aan een unie- 5 ie transfer. Pele wil Maradona in het nummer tien van Santos laten voetballen, het tricot waarin de Braziliaan wereldfaam ver in gaarde. Maradona hoopt na zijn schorsing wegens doping zijn rentree te maken bij Santos. 0 Sturing blijft bij Vitesse utNHEM Edward Sturing heeft zijn contract bij Vitesse met twee 11 jeizoenen verlengd. Na afloop van de verbintenis krijgt de drie- 7ro 'oudig international een afscheidswedstrijd aangeboden. De bij na 32-jarige Sturing heeft dan tien seizoenen voor de club uit Imhem gespeeld. Het bestuur beziet, of er na zijn loopbaan als voetballer een plaats in de technische staf voor hem is wegge- Schultz en Krajicek geblesseerd .p,..™. >en haag Brenda Schultz kampt met een knieblessure en heeft rich afgemeld voor de open Duitse tenniskampioenschappen leze week in Berlijn beginnen. Ook Richard Krajicek heeft last van zijn knie en is dubieus voor de World Team Cup. Hij neemt g ian het einde van de week een beslissing over zijn deelneming ip het gravel van Düsseldorf. De tennisser wordt dagelijks thera- >eutisch op Papendal behandeld. Bondscoach Franker gaat in 13.4 eder geval met Eltingh en Haarhuis naar Duitsland. Siemerink Kenya dreigt met boycot WK lAiRQBiEen aantal topatleten uit Kenya dreigt met een boycot ran het WK atletiek, dat in augustus wordt gehouden in Göte- torg. De toppers protesteren tegen het ontslag van hoofdtrainer dike Kosgei. Ze zijn ook van plan weg te blijven bij de Afrikaan- e Spelen in Harare. Het gaat ondere meer om Moses Tanui, vixon Kiprotich, Mathew Birir, Peter Rono, Sammy Kosgei, Lu- :as Sang, William Koech en Kipkemboi Cheruiyot. Woordvoer- ler Tanui liet weten dat de actievoerders ook de Kenyanen in iuropa en de Verenigde Staten om steun zullen vragen. Kosgei s door de Kenyaanse atletiekbond KAAA ontslagen omdat hij ritiek had op het functioneren van de sport in het Afrikaanse ,UI and. kogels - Katwijk om 18.00 uur jiden Katwijk speelt zaterdag de eerste wedstrijd voor de na- :ompetitie tegen IJsselmeervogels. De wedstrijd begint om 16.00 ïr maar de kans bestaat dat de aftrap twee uur later begint. Het implete programma van de nacompetitie om het kampioen- chap van de zaterdagamateurs, ziet er als volgt uit: zaterdag 20 nei IJsselmeervogels - Katwijk (18.00 uur); donderdag 25 mei: Cozakken Boys - IJsselmeervogels; zaterdag 27 mei Katwijk - Ko zakken Boys (15.00 uur); zaterdag 3 juni Katwijk-IJsselmeervo- ;els (15.00 uur); maandag 5 juni: IJsselmeervogels - Kozakken loys (16.00 uur); zaterdag 10 juni Kozakken Boys-Katwijk (15.00 lur). io,nfl"t°' 1656, 3.15 ftulls gelijk met Orlandó 3.15, 4 5 6 75|)c 16 jr. 00. hicago Michael Jordan scoorde 26 punten voor de Chicago lulls in de zege op de Orlando Magic, 106-95, maar de sleutel ran de overwinning lag in de handen van Toni Kukoc. De pink lanther uit het Kroatische Split mikte een driepunter raak in de ase dat Orlando de achterstand van 17 punten terugbracht tot Jrlando leed 22 keer balverlies. Shaquille O'Neal had een offday 15 punten. Door de zege achterhaalden de Bulls Orlando in ite best-of-seven. Na vier wedstrijden in de halve finales van de Conference is de stand 2-2. Het vijfde duel is vandaag. tentree Leontien van Moorsel ien haag Leontien van Moorsel maakt op Hemelvaartsdag (25 nei) in de Lus van Schijndel haar rentree in het wielerpeloton. )e Brabantse zou aanvankelijk afgelopen zaterdag in de Flevo- our terugkeren. Ze voelde zich conditioneel echter niet opti- 3. naai, waardoor haar rentree werd uitgesteld. ii Turnster klaagt ex-trainster aan Melbourne De vroegere Australische turnster Jenny Richardson 5157) leeft haar voormalige trainster Ju Ping-Tian aangeklaagd. De in- niddels 24-jarige ex-sportvrouw geeft de Chinese coach de I' chuld van de anorexia nervosa waaraan ze lijdt. Richardson veegt op dit moment slechts 34 kilo. De turnster wijt de ziekte lan de onmenselijk zware oefenmethode van de Aziatische rainster. den haag anp Theo Verlangen keert terug naar de club waar hij als achtjarig jongetje zijn voetballoopbaan begon. De 53-jarige Hagenaar tekende gisteren een éénjarig contract als hoofdtrainer van de eerste-divisieclub. Hij volgt Lex Schoenmaker op, die naar Dordrecht'90 vertrekt. Naast het eerste elftal gaat Verlangen zich ook bezighou den met diverse technische za ken binnen de club. „Na een jaar gaan we de situatie op nieuw bekijken", zei voorzitter John van Ringelenstein. „Verlangen zou dan door kun nen schuiven naar een manage mentfunctie. Maar het kan ook zo zijn dat hij veldtrainer blijft. De komende maanden gaan we de zaak voor komend seizoen eerst intern goed op de rails zet ten. Daarna zien we wel ver der." Het eerste gesprek tussen Den Haag en Verlangen had vo rige week plaats. Beide partijen kwamen snel tot een akkoord. „Na mijn kortstondige avontuur in Egypte, wilde ik wel weer aan de slag", vertelde Verlangen. ,,lk heb een groot aantal jaren hier gespeeld. Dat is voor mij een extra reden geweest om op de aanbieding van het bestuur in te gaan." Verlangen speelde acht jaar voor ADO en vier jaar voor Hol land Sport. Deze twee clubs fu seerden later tot FC Den Haag. De oud-prof begon zijn trai nerscarrière als assistent van Boskov bij Feyenoord. Daarna vertrok hij als eerste man naar FC Groningen. Hij leidde de club in zes jaar van de eerste di visie naar Europees voetbal en kreeg de naam „Theo de Top per". Ook was hij actief bij Cambuur, Emmen, Eindhoven en Haarlem. In combinatie met zijn studie sportmanagement trainde hij de amateurs van hoofdklasser Achilles 1894. Zijn laatste werkgever heette het Egyptische Ismaylia. Na proble- men met het bestuur moest hij genlijk nog na vijf maanden alweer vertrek ken. Het is nog onduidelijk in wel ke divisie Verlangen komend seizoen met Den Haag actief zal zijn. De club plaatste zich afge lopen weekeinde voor de na- competitie. „Misschien halen we straks de eredivisie", zei Van Ringelenstein. „In de nacompe titie kan het alle kanten op. Maar als ik reëel ben, denk ik dat we drie goede thuiswedstrij den spelen en dat we in de eer ste divisie blijven. We zijn ei genlijk nog niet klaar voor het grote werk. Over drie jaar moe ten we de stap kunnen maken." Verlangen wil de spelersgroep graag intact houden en op de voet van Schoenmaker verder gaan. Vijftien voetballers heb ben een nieuwe aanbieding ge kregen. Alleen Harry van der Laan gaat niet akkoord met een Schrikken doet hij niet meer. Voorhouter Rob van Dijk weet langzamerhand dat hij op de raarste mo menten bij Feyenoord voor de leeuwen wordt gegooid. De reservedoelman van de Rotterdamse club, ex-goa lie van Noordwijk, stond gisteren desondanks raar te kijken, toen de clubarts hem per telefoon meldde dat hij donderdagavond aan de bak mag tegen Ajax en dat hij er rekening mee moet houden dat hij ook de bekerfinale in de Kuip speelt. voorhout marcel van der kraan De blessure, die Ed de Goey zondag tegen Vitesse opliep, bleek zo ernstig te zijn dat de nationale doelman nog dezelfde avond in een ziekenhuis in Gouda onder het mes moest. Een gebroken middenhands- beentje werd met een metalen plaatje vastgezet. De Goey mag r de r i het plaatsje op de tribune zoeken. Edwin van der Sar, dorpsgenoot van Rob van Dijk, krijgt daar door in de eerste week van juni eindelijk zijn lang gehoopte plaats onder de lat van Oranje. De Ajax-keeper maakt zijn de buut bij het Nederlands elftal in de uitwedstrijd tegen Wit-Rus- land. Rob van Dijk is bij Feyenoord aan zijn derde seizoen bezig. In het eerste jaar mocht hij in de Kuip debuteren, toen Ed de Goey tegen Vitesse uit het veld werd gestuurd. Het bleef bij twee partijtjes. In zijn tweede jaar bij de Rotterdammers kwam hij helemaal niet aan het grote werk toe. Dit seizoen moest Van Dijk, die bij de ama teurs van Noordwijk werd ont dekt door keeperstrainer Pim Doesburg, Feyenoord uit de brand helpen in de bekerwed strijd tegen Willem II. Met twee reddingen in de beslissende strafschoppenserie werd hij de held van Tilburg. Grootste succes Van Dijk droeg dus een aardig Rob van Dijk verdedigt de rest van het seizoen het doel van Feyenoord. steentje bij aan Feyenoords grootste succes van dit seizoen: het bereiken van de bekerfinale en wellicht dus ook het behalen van Europees voetbal. Van Dijk is bescheiden en vraagt zelden of nooit om publiciteit. Hij is voor Feyenoord en De Goey de ideale 'stand-in'. Van Dijk: „Voor mij was die wedstrijd te gen Willem II het hoogtepunt van mijn tijd bij Feyenoord. Ik stopte de strafschoppen van Smit en Sylla, nadat Ed de Goey met een blessure het veld had verlaten. Toch vind ik het onzin om te zeggen dat Feyenoord dank zij mij verder is gekomen in de beker. Ik heb die avond gewoon mijn werk gedaan. Te gen Ajax en Heerenveen stond Eder weer." De spelers en de technische staf van Feyenoord hebben in de voorbije seizoenen evenwel ontdekt dat Van Dijk net als zijn vriend Van der Sar alle kwalitei ten bezit om zich in de top te handhaven. Het bestuur van Feyenoord toonde zijn vertrou wen door hem vorige week een drie-jarig contract aan te bie den. Van Dijk: „Ja, een verbe terd contract zelfs. Er zijn hier in het verleden inderdaad nogal wat keepers gekomen en weer verdwenen. Ik zie het als een blijk van waardering voor mijn kwaliteiten, dat Feyenoord mij zo lang wil vastleggen. Monde ling ben ik al akkoord, binnen kort zet ik mijn handtekening onder dat contract." Waar Van der Sar de kans kreeg en greep om zichzelf tot nummer één te projecteren, lijkt de kans voor de boomlange Van Dijk klein om ooit Ed de Goey uit de basis van Feye noord te verdringen. De Voor houter: „Ed is de nummer één van Nederland. In het begin keek ik enorm tegen hem op. Dat is na een poosje verdwe nen. Ik heb zelf een aardige ont wikkeling doorgemaakt. Res pect heb ik nog wel voor hem, want Ed behoort echt tot de top. Maar nu breekt, net als bij Edwin van der Sar in de periode dat Stanley Menzo nog keepte bij Ajax, de tijd aan dat het wel eens gaat kriebelen. Ik denk pri ma mee te kunnen in de ere- disivie. Van der Sar had het ge luk dat Menzo negen wedstrij den lang geblesseerd was en dat hij zich in die periode kon be wijzen. Ik keep nooit langer dan een of twee wedstrijden. Boven dien maakt Ed de Goey weinig fouten. Van der Sar zag destijds dat Menzo op belangrijke mo menten wel in de fout ging. Hij FOTO KEES VAN HOOGDALEM voelde echt dat hij beter of min stens de gelijke van ivienzo Rob van Dijk zegt wel begrip te hebben voor de frustraties van Stanley Menzo, die bij PSV voor de tweede maal in zijn car rière op de bank is beland. „Zo ver ben ik nog niet. Ik zit pas drie jaar op de bank, ha,ha. Bo vendien heb ik nog niet langdu rig in de top gekeept. Menzo is het zat en wil weg bij PSV. Dat is te begrijpen. Ik heb er nu op zondag soms al schoon genoeg van. Hij heeft acht jaar lang zelf onder de lat gestaan en kan dit geestelijk niet meer aan. Van maandag tot vrijdag is het wel op te brengen. Op de trainingen ben je lekker bezig. Maar op zondag begint de frustratie of de ergernis. Je wilt spelen. Op die bank word je langzaam maar zeker een beetje gek." O'Rourke wellicht -■-* i i w r* xi a. e i De Leidse rugbyclub DIOK is in verregaande onderhandeling met de Zuidafrikaan Kevin O'Rourke als opvolger van coach Dick Altink. De techni sche commissie van de kersver se landskampioen vindt O'Rourke de ideale trainer voor de Leidse club. O'Rourke is mo menteel trainer van AAC. fliclfee 1< r Wem dagen wacht de- lerde en finale botsing tussen L 3(jAjax en AC Milan. In de aan- de eindstrijd van de 10 -hampions League, 24 mei in iet Ernst Happel-stadion, telt leze krant de dagen af. Met 2( lagelijks een profiel van een ipeler uit de Ajax-selectie. Van de reserve met het rug nummer 16, Peter van Vos- 13.1jsen, tot de doelman met het Tignummer 1, Edwin Van der >ar. De koningskraker tussen L45, Ajax en Milan, nog 8 dagen. .Vandaag aandacht voor Cla rence Seedorf. CLARENCE SEEDORF Geboren: 1-4-'76 Lengte: 1.77 m Gewicht: 72 kg Clubs: Ajax 21.45: Debuut: 28-10-'92 21 45 9.30; g. 19.3 ia 22.0 en Slo Hi lijfspreuk: 'Jong geleerd, jong gedaan' Sef Vergoossen, trainer van net toen nog altijd lastige MW, "as een vaste gast in De Meer. ij kon er steevast zijn tegen stander van de volgende week bekijken, want MW volgde Ajax op de voet. Vergoossen zag ze komen, al die debutan ten van Ajax. Hij keek nergens meer van op. Maar bij die ene viel zijn mond open. Dat was vreemd, want déze was eigenlijk nie mand opgevallen. Vergoossen. op het puntje van zijn stoel: „Moet je kijken. Hij stapt één metertje opzij en schermt zo een half veld af. Onvoorstel baar." Clarence Seedorf, een jongen van zestien. Hij moest zelfs nog zijn schoolexamens doen. Maar al zó verstandig, zó ont wikkeld. Een wijsgeer in de pu berteit. Okay, wat goed is komt snel. Maar dit kón eigenlijk niet. En al gauw was daar de kri tiek. Bijtend, soms. Seedorf, een veteraan in het lichaam van junior. Een oude man in een jong lijf. Nooit jong ge weest, of oud geboren. Clarence Seedorf is negen tien, nu. Hij is de kritiek ont groeid. Letterlijk en figuurlijk. Jong geleerd is ook jong ge daan. Jan Posthuma heeft gisteravond in de vertrouwde Friese omge ving afscheid genomen van vol leybal in de nationale selectie. Hij deed even, tot 5-12 in de eerste set, mee tegen Brazilië. Het was de 301e interland van de 2,09 meter lange midden- blokkeerder. Volgens velen nog steeds de beste van de wereld. Zeker volgens staatssecretaris Erica Terpstra, die Posthuma tot Ridder in de Orde van Oran je Nassau sloeg. De Fries, afgelopen seizoen actief bij Milan, is echter nog al lerminst versleten op zijn 31e. Hij blijft op clubniveau actief. Van Oranje heeft hij bovendien al vaker afscheid genomen. Ook nu wordt een rentree voor At lanta niet uitgesloten. „Voor goede volleyballers staat de deur altijd open", zei bondscoach Alberda. „Jan heeft me alleen gezegd dat als hij de hele voorbereiding van a tot z zou moeten meemaken, hij zou afhaken. Dat lukt hem niet. Daar moet ik respect voor heb ben. Schuil koos ervoor nu te beginnen, Posthuma ervoor op Erica Terpstra overhandigt Posthuma de versierselen die bij een onderscheiding horen. te houden." De olympische revanche had ook het uitzwaaien moeten worden van de andere finalis ten. Avital Selinger, Edwin Ben- ne, Martin Teffer en Ron Boud- rie ontbraken evenwei. Ron Zwerver door vakantie ook. Marco Klok en Olof van der Meulen gaven wel acte de pré- sence. Voor de laatste geldt ook dat de deur naar de selectie open staat. Hij sloeg de halve-eindstrijd van Barcelo na tegen. Italië de bal van zijn leven. verlaagd contract. ,,Als dank voor zijn bewezen diensten voor de club mag hij transfervrij vertrekken", aldus de voorzitter. „Hij hoopt nog eenmaal op een overgang naar de eredivisie. Op deze manier zullen we dat mis schien makkelijker maken." Gesprek Verlangen wil in een gesprek proberen Van der Laan nog op andere gedachten te brengen. „Dat is het minste wat ik kan doen. Hij heeft veel waarde voor het elftal. Ik wil hem er graag bij hebben, maar alleen als hij ook wil." Eén van Die 2 doet boekje open amsterdam anp Harry Vermeegen heeft een boek geschreven. Zo raar is dat niet en net als om zijn televisie programma mag er worden ge lachen. Al heeft Vermeegen met Ballenjongen (A.W. Bruna Uit gevers, Utrecht) geen preten ties, de in voetbal geïnteresseer de lezer wordt er aangaande Louis van Gaal iets wijzer van. De trainer van Ajax zal naar het buitenland gaan en terugke ren als bondscoach. Dat is dan wel een prognose op lange ter mijn. Maar, bevestigt Ver meegen het bestaande beeld, de wil van Louis geschiedt. Uitein delijk. Vermeegen en Van Gaal ken nen elkaar nog van vroeger. Ze woonden in dezelfde Amster damse buurt, de Watergraaf smeer en voetbalden op het Ga- lileïplantsoen, Van Gaal veel be ter dan Vermeegen. Maar er was een bijkomende reden waarom Van Gaal onontbeerlijk was in de dagelijkse partijtjes. Van Gaal was belangrijk omdat hij een goede plastic bal had. Vermeegen beschrijft Van Gaal als eigenwijs en een bet weter. Vermeegen is een ballen jongen, net als in het tv-pro- gramma Die 2: Nieuwe Koeien met Henk Spaan. In Ballenjon gen, dat bestaat uit 21 hoofd stukken, beschrijft Vermeegen ontmoetingen met en anekdo tes over onder anderen Ronald Koeman, Romario, Gerald Va nenburg, Coen Moulijn, Theo Koomen, Ruud Gullit. Maar ook hoe Vermeegen damde tegen Ton Sijbrands. „Hij zuchtte en vroeg of dat nu echt moest. De partij duurde precies vijf zetten, toen sloeg Sijbrands mijn halve bordje leeg. Hij zei alleen maar: je mag me nooit meer vragen." Al was hij journalist bij het toenmalige dagblad De Tijd en later nog werkzaam bij perio dieken als Accent en Kick, toch is het harde nieuws niet Ver- meegens grootste kracht. Bij de bekerfinale van Ajax tegen Inter - in 1972 - moest hij na afloop de Italianen ondervragen. Bij de kleedkamer stonde honderden Italiaanse journalisten en Ver meegen stond helemaal achter aan: „Machteloos keek ik naar die Zuideuropese kermis." Met een leeg blocnote liep Vermeegen terug en ging stoer achter mijn typemachine zitten. Totdat chef De Vos vroeg of hij nou eens wilde beginnen. „Ik heb niks, ik heb niemand ge sproken." De Vos moet alleen zijn hoofd hebben geschud. Een half jaar later werd Vermeegen ontslagen. Blackburn is niet geplaatst Blackburn Rovers is niet auto matisch geplaatst voor de eind ronde van de Champions Lea gue. De Engelse kampioen zal via de voorronden op 9 en 23 augustus toegang tot de lucra tieve eindronde moeten afdwin gen. Borussia Dortmund ontvangt van de verzekering bijna vijf miljoen gulden na de afkeuring van aanvaller Flemming Povl- sen. De Deen, die in 1990 van PSV naar de Duitse topclub ging, mag niet meer voetballen wegens een ernstige knieblessu re. Hij onderging vijf operaties. Ook Povlsen zelf zal een ruime vergoeding incasseren. De Ne derlander Addick Koot heeft zijn contract bij de Franse club Cannes met twee jaar verlengd. marotta gpd Vijf ritten wil hij winnen, dit jaar in de Giro d'Italia. Twee heeft-ie er al: de rest stond gisteren am per meer 'op de foto'. En nie mand moet vreemd opkijken als Mario Cipollini straks, op de eerste zondag in juni in Milaan, een totaal heeft bereikt dat de volle hand te boven gaat. In de tweeëntwintig etappes van de 78ste Giro in de straten van Marotta reden zijn kanarie gele ploegmaats Lelli, Donati, Canzonieri en Martinello hem naar de streep. De 'Batman van de sprint' dook kort na de laatste bocht op kop en reed ze allemaal uit het wiel. Zwak „De tegenstand is wel erg zwak, hoor," zegt Peter Post. „Als Ca- piot tweede en derde kan wor den, een man die eigenlijk hele maal geen massasprints meer kan rijden, dan heeft Cipollini het wel heel makkelijk." Cipolli ni geeft hoog op van Martinello, zijn vluchtleider in de laatste ki lometer. Samen hebben ze af gelopen winter een paar zes daagse gereden, en daar is de slotjacht in praktijk geoefend. „Toch vind ik het vreemd dat ik zo goed ga," sprak 'Cipo' na zijn elfde seizoenszege. „Ik heb in maart en april vaker de ploegarts gezien dan mijn ploegleider. Kniepijn, griep, bronchitis. Ik heb drie weken antibiotica geslikt. Vijf dagen voor de Giro-start slikte ik nog pillen." Met Cipollini's overmacht druiken ook meteen weer aller hande speculaties in het pelo ton op over op hande zijnde transfers. Cipollini wordt ge noemd bij ONCE, dat Jalabert zou zien vertrekken naar een nieuwe Franse l-oto-ploeg. En^ Maurizio Fondriest heet al een* principe-akkoord te hebben ge sloten bij Peter Post. Rominger blijft royaal leider.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15