Plek voor horecaplein is absurd' Advocaat speelt mooi weer met wat ik heb Veel meer stempel drukken op Leiderdorpse politiek' n Leiden Regio 'Een jukebox, waar riedeltjes uitrollen' ei NSDAG 16 ME11995 HENNY VAN EGMOND. 0 ibraken in Leiderdorp jfrdorp Bij een bedrijf aan de Zijldijk in Leiderdorp zijn dit /eêkeinde tachtig metselprofielen ter waarde van 2500 gulden ,estolen. Er is een raam bij het bedrijf opengebroken. Ook werd ngebroken in twee kelderboxen aan de Raaphorst. Hier werden en gereedschapskist en een bromfiets meegenomen. Vutokraak aan de Houtschans tDPORPAutodieven hebben dit weekeinde aan de Hout- >7i-3i|chans in Leiderdorp een auto opengebroken. De buit bedroeg eluidsapparatuur. Een ruit van het voertuig werd vernield. Vernielingen aan auto's itr.sTGEESTVandalen hebben dit weekeinde in Oegstgeest op liverse plaatsen auto's beschadigd. De auto's stonden aan de 3 Villinklaan, het Emmaplein, Julianalaan en Marelaan. Er wer- |en ruiten vernield en merkplaatjes afgebroken. Activiste Dekkers buitenspel in pizzeria-kwestie Activiste Riet Dekkers beschouwt het als haar 'levenswerk': de strijd voor het behoud van pizzeria II Buongustaio aan de Achthovenerweg in Leiderdorp. De voorzitter van de stichting Leefbaar Leiderdorp had het karwei dan ook graag willen afmaken, maar daar krijgt ze, vindt ze zelf, de kans niet voor. Ei genaar G. Zara heeft, eerder dan afge sproken, een advocaat in de arm geno men. En daarmee zet hij de stichting Leefbaar Leiderdorp op een vreselijke manier buitenspel, oordeelt Dekkers. ,,lk ben tot in het diepst van mijn ziel gekwetst", klaagt ze. ..Laaiend ben ik." Het ergste vindt Dekkers nog dat de advocaat aan de haal gaat met alles wat zij voor Zara heeft uitgezocht. „Ik ben er een half jaar mee bezig geweest. Heb alles ervoor opzij gezet. Ruzies heb ik over me heen gekregen. Ben er zelfs voor bij de provincie geweest. Met alle papieren die ik met moeite boven tafel heb gekregen, gaat die ad vocaat nu mooi weer spelen. Want we zouden die zaak hebben gewonnen, dat weet ik zeker." Dekkers had met Zara afgesproken dat er pas een advocaat bij zou komen na de behandeling van de pizzeria kwestie in de commissie beroep- en bezwaarschriften. Dat was gister avond. Dekkers: „Als je daarna besluit om naar de bestuursrechter te stap pen, dan is het inderdaad beter om een advocaat te nemen. Dat geeft meer volume. Maar in de commissie beroep- en bezwaarschriften zouden wij van de stichting het woord doen." Zara's beslissing om er een advocaat bij te halen, betekent volgens hem niet dat hij geen vertrouwen meer heeft in Riet Dekkers. „Ik heb heel veel respect voor wat ze allemaal voor mij heeft ge daan. En ik vind het heel erg dat ze boos wordt. Maar ik zit in een moeilij ke situatie. Ik moet aan mijn belangen denken", aldus Zara, die denkt dat een advocaat net iets meer gewicht in de schaal legt. Ook wijst de Italiaan erop dat hij straks toch met de advocaat verder moet. Voor hem stond dan ook vast dat zijn advocaat gisteravond het woord voerde in roep- en bezwaarschriften. Maar hij had graag gezien dat Dekkers er ook ken met mijn advocaat? Het doel is toch dat ik een vergunning krijg voor mijn restaurant? Het is net als met een voetbalelftal. Niet alleen de keeper is belangrijk. De winnaar is toch de hele club?" Maar Dekkers liet de commissie be roep- en bezwaarschriften schieten. „Zeker voor joker naast een advocaat gaan zitten die mijn werk afmaakt? Ik ben niet gek." /i mwonenden zien niets in aanlegplaatsen tussen Postdam en Herengracht Dronken van de weg gehaald t plan om aanlegplaat- te creëren met een ho fplein aan de Dorps- is volgens omwo- Jnde P. Nater niet alleen :nf eselijk, maar ook zinloos, woont aan de Heren acht in Warmond en eft haar terras aan het p stige binnenwatertje tus- 30 uu n de Herengracht en de stdam. ,,We vinden het ;selijk, het is hier net zo stig. Je kan toch niet zo- ar huizen plat gaan )ien om toeristen in het rp te halen. Op die ma- ;r verpest je het dorp." RMOND ALICE VAN SCHUPPEN lkunc aanleg van ligplaatsen en horecaplein maken deel uit het economisch beleidsplan kla or Warmond, dat vorige week Ondernemersvereniging rmond aan de burgemeester rd gepresenteerd. Adviesbu- 10 uui|iu RBOI uit Rotterdam heeft opdracht van de onderne- rsvereniging onderzocht hoe Warmondse centrum on- aeer voor toeristen aantrek- ijker gemaakt kan worden, van de conclusies is dat de ^binding tussen het centrum van de Leede ver- moet worden. De ge- enteraad moet het plan eerst goedkeuren voordat het gevoerd kan worden. [,Wat heb ik nu te maken met sn van de camping?", ver- Nater haar betoog. „We )ben al contact gezocht met gemeente, maar de burge- ltester heeft absoluut geen af- 11 teit met Warmond." Haar In G. Nater doet er nog een epje bovenop: „Het lijkt wel in dromenland leven. Het i absurd plan dat gewoon haalbaar is. Ik ben een rmonder in hart en nieren hier vanwege de rust De Wassenaarse politie heeft vannacht een 36-jarige vrouw uit Voorschoten en een 60-ja- rige Hagenaar van de weg ge haald. Zij zaten met te veel drank op achter het stuur van hun auto. De vrouw werd be trapt op de Papelaan, na een telefoontje van een bestuurder die de auto slingerend en zon der licht op de weg tegen kwam. Zij had 1,8 promille al cohol in haar bloed. Het rijbe wijs en de auto van de vrouw werden in beslag genomen. De Hagenaar werd door een politiepatrouille op de Land- scheidingsweg aangehouden. Hij scoorde 0,85 promille. De Hagenaar kreeg een proces verbaal en een rijverbod voor Artiestencafé wil muzikant eren erlaan de eigei iren. wath 'ens BL heeft in eerste jaar niet genoeg lef getoond Leiderdorpse partij Burger angen (BBL) wil de komende jaar veel meer een eigen uid laten horen. Volgens ctievoorzitter J. Holsberg zou fractie wat meer lef moeten en zich minder moeten eenzelvigen met het college B en W. BBL is het afgelo- [emein jaar 'te afstandelijk, te en te volgzaam' geweest, lus Holsberg. inbi" dat wel „E ged hers oeter - datii |U1 l door lenkai kurtf en li nemetfr rden allet rum v ng is P. Nater heeft haar eigen terras a hier net zo rustig." i het binnenwatertje tussen de Postdam i de Herengracht. „Het plan c in het dorp. Bovendien denk ik niet dat toeristen meer zullen gaan besteden in Warmond door dat horecaplein. Ze doen van tevoren boodschappen en gaan dan het water op. Nater vindt dat er niet goed over het plan is nagedacht. '„Naast park Groot Leerust heeft anderhalf jaar lang een jachtha- ventje te koop gestaan. Daar hoefde niets aan te gebeuren. Ook boerderij Meerrust heeft een tijd te koop gestaan. Dat is een prima plek voor een terras en om aan te leggen. Met dit nieuwe plan is de gemeente veel meer geld kwijt", aldus Na- Aan de Leede, pal naast de in gang naar de toekomstige aan legplaatsen staat een villa. Be woonster K. Noordzij vindt het plan onhaalbaar, maar heeft wel begrip voor de Warmondse on dernemers. „Ik snap het pro bleem van de ondernemers wel, maar ze kunnen beter ergens anders aanlegplaatsen maken. De doorgang is hier veel te smal en het is toch zonde om zo'n schitterend huis op te geven", zegt Noordzij. „Het plan is nu nog in een vroeg stadium, maar als het doorgaat zullen wij sa men met de andere omwonen den zeker actie ondernemen." Ook M. Koppers van het gara gebedrijf aan de Dorpsstraat is niet blij met het plan. „Wij zul len hier wel weg moeten als er een horecaplein komt, net als die villa aan de Leede. Maar wie moet dat betalen?", vraagt Kop pers zich af. „Ik geloof niet dat er iets van dat plan terecht komt. Het is allemaal zo oud hier, je kan moeilijk dingen ver anderen. Eigenlijk vind ik dat onderzoek weggegooid geld." Tijdens een matig bezochte ledenvergadering van Burgerbe langen in de Muzenhof nam de partij haar eigen functioneren in'de gemeenteraad kritisch on der de loep. BBL is sinds haar komst in de gemeenteraad, een jaar geleden, op een aantal pun ten 'nadrukkelijk de fout inge gaan', stelde Holsberg. Zo was vaak onvoldoende duidelijk waar BBL nu precies voor stond. „Over èlk beleidsterrein wilden we een opvatting hebben. Ter wijl we ons op een paar punten zouden moeten toespitsen. Er moet veel meer een rode draad zijn, die de partij herkenbaar maakt." De belangrijkste rode draad is volgens de fractie het verbete ren van de kwaliteit van het ge meentelijk apparaat. Dat is ten slotte de reden gqweest waarom BBL is opgericht. „Daar moet je toch iedere keer op terugko men. Totdat die kwaliteit is be reikt, die je voor ogen had." Volgens Holsberg kan het op het gemeentehuis allemaal nog klantvriendelijker, al is er in middels wel het een en ander bereikt. „Als ik 's middags aan bel en ik hoor uit zo'n grijs kast je: wat komt u doen? Dan baal ik daarvan. Of je belt het ge meentehuis en er wordt niet opgenomen, dan 'denk ik dat er nog best iets te doen valt." BBL zou veel meer zijn stem pel moeten drukken op de Lei derdorpse politiek, aldus Hols berg. „De politieke agenda wordt bepaald door het college van B en W. Als je over elk on derwerp heel braaf je opvatting geeft, kom je in een grijs poli tiek gebied. Daarmee val je niet op. Nee, je moet als politieke partij zelf die politieke agenda bepalen." Het eerste jaar in de raad was volgens Holsberg een 'aanloopjaar'. Nu is het tijd voor een 'ommezwaai'. „Er resteert ons drie jaar om er echt iets van te maken. We kunnen nu niet meer aankomen met het argu ment dat we in een leerproces zitten." Ook buiten de gemeenteraad om wil BBL zich meer profileren voor de achterban. Er zijn al plannen voor een politiek café. Een van de - weinige - aanwe zige leden waarschuwde voor verminderde betrokkenheid. „De interesse verslapt. Er zijn zo wqinig ledenvergaderingen en het blaadje is ook pas twee of drie keer uitgekomen." IRENE NIEUWENHUUSE 'Op een zonnig Madeira-a-a' zong de accordeonist gister avond in het Noordwijkse café Duiventil. De muzikant speelde er de sterren van de hemel, want het aanwezige publiek was er vooral gekomen om naar 'eerlijke' muziek te luisteren. Muzikale klanken zonder de op smuk van elektronische 'prul laria'. Hier en daar maakten de aanwezigen een dansje. Verder plakten de bezoekers stevig te gen elkaar aan, want de belang stelling voor de eerste bijeen komst van het artiestencafé was groot. „We willen wel eens lek ker onder elkaar zijn", klonk het uit menig artiestenmond. Het gaat mis in de wereld van de moderne muziek, is de alge hele teneur. Zonder elektronica lijkt het niet meer mogelijk te zijn heden ten dage muziek te brengen. Computers, keyboards en versterkers zijn niet alleen een onmiskenbaar onderdeel, ze beheersen volgens de 'ouder- we'tse' en 'eerlijke' artiesten steeds meer de muziek. Om het 'boze' tij te keren werd daarom gisteravond in Noordwijk het artiestencafé op gericht. Iedere maand willen re gionale muzikanten en zangers er onder elkaar zijn en er ver slag doen van hun ervaringen in die gruwelijke wereld van play back en computers. Maar bo venal zullen ze er spelen. Ge woon, lekker ouderwets, op een instrument, en misschien af en toe met een orgineel foutje, waardoor het optreden alleen maar authentieker wordt. Met weemoed wordt in het Noórdwijkse bruine café terug gedacht aan de tijd dat een ac cordeonist de zielesnaren van zijn toehoorders deed trillen als het wonderschone 'Flick Flack' ten gehore wordt gebracht. Of aan de violist, die het steeds voor elkaar krijgt een traan over zijn wang te laten lopen als hij in de buurt van een aantrekke lijke vrouw komt en ondertus sen weemoedige zigeunermu- ziek laat horen. Of aan de pia nist die in dat gezellige restau rantje het afgezaagde 'Pour Adelaide' toch net even mooier brengt dan al zijn collega's, waardoor de biefstuk lekkerder smaakt dan in het chique res taurant waar een bandje met klassieke muziek wordt ge draaid. Warmonder Ed Siere, profes sioneel accordeonist en initia tiefnemer van het artiestencafé, gruwt van de teloorgang van de 'echte' muziek. Maar ook bij Siere moet de schoorsteen ro ken en in de loop der jaren heeft hij - tegen zijn wil - steeds meer de bakens verzet. Siere: „Als accordeonist kan ik maar net bestaan, terwijl ik nog steeds keihard studeer. Maar de mensen willen liever het nieuw ste deuntje van mijnheer René Froger. Ik treed nu op met aller lei electronische apparatuur en ik voel me dan een jukebox, waar allerlei riedeltjes uitrol len." Zijn collega Arthur Ilemerik, amateur-pianist en keyboard- speler uit Leiden, heeft een iets gematigder oordeel. Hij denkt dat 'de moderne tijd' niet te ke- ren Is en heeft ei geen bezwaai tegen een 'bandje' te gebruiken. Enkel als ondersteuning dan wel te verstaan: hij speelt altijd de melodie. Het is volgens hem onmogelijk het hele repertoire, waar je als artiest over moet be schikken, te beheersen. „Het publiek eist dat we tovenaars zijn en alles, vanaf André Hazes tot André Rieu, kunnen behap pen. Dat is onmogelijk zonder techniek." Hij deelt zijn collega's in 'floppyfeten' en 'puristen' in. De fioppyïsten stoppen een schijfje in het keyboard en bewegen (soms) nog een beetje de vin gers. De puristen spelen enkel puur en zijn de ware kunste naars. „Ik zit daar, noodge dwongen, tussen in." Ook zangeres Wies Cavé uit Leiden is aanwezig. Zij 'ge bruikt' de moderne techniek wel degelijk. Met een band de bühne op vindt ze geen pro bleem. „Het gaat gewoon niet anders, maar ik zing altijd live. Een orkest is onbetaalbaar. Je moet wel een beetje realistisch zijn. Maar dit hier is natuurlijk echt genieten..." 31 erderi familie Kapteijn lont al sinds de 1920 in deze irij aan de Zien- feg op de grens Zwammerdam en iwkoop. Langs het s stroomt de vaart vroeger de verbin- gtussen de Oude len Nieuwkoopse ssen vormde. De erderij is nog steeds zodanig in gebruik, naar Huug Kap- heeft melkkoeien r001 mestvarkens. émM Hüf** - fotograaf Wim f\. ,r- kman doorkruist da- 'i|ks een eroot deel lijks een groot deel de streek om het iws voor de krant >eeld vast te leggen, lens die ritten komt langs allerlei 'beeldi- plekjes die niet di- hot news vormen, 'ar het zeker waard om te presenteren Schreeuwend tekort aan vrijwilligers dierenambulance OEGSTGEEST MONICA WESSELING Aangereden honden, door de hitte bevangen katten of uit het nest gevallen jonge vogels: ze dreigen allemaal verstoken te blijven van de broodnodige hulp. De dierenambulance Lei den e.o heeft te kampen met een schreeuwend tekort aan vrijwilligers. „Nog even en we moeten de ambulances stil la ten staan", zegt voprzitter C. van Steenbergen van de ambu lance. Het was altijd al moeilijk vol doende vrijwilligers te vinden voor de dierenambulances, maar de bezetting is sinds kort écht een probleem. Een van de twee vaste krachten is verhuisd, de ander (Van Steenbergen) kampt met gezondheidsproble men. „Bovendien is er een groot verloop bij de dertig vrijwilli gers. Mensen die een vaste baan vinden, vrouwen die zwanger raken en anderen met gelijk soortige goede redenen houden er na verloop van tijd gewoon mee op." Er is meer dan genoeg te doen bij de dierenambulance en het vogelasiel. Op dit mo ment bezorgen de bijna hon derd jonge eendjes in het voge lasiel handenvol werk en dage lijks worden nog meer jonge vo gels aangemeld. De stroom aan gereden honden en katten houdt ook aan. Van Steenbergen houdt haar hart vast nu de vakantietijd weer voor de deur staat. Er is, ondermeer door het achterlaten van dieren door vakantiegan gers, extra veel werk en het aan tal vrijwilligers is nu al te klein. „We hebben mensen nodig. Mensen die van dieren houden en bij voorkeur een dagdeel of dag per week kunnen helpen. Zonder extra mensen redden we het niet. Dan zullen we die ren moeten laten verkommeren omdat er niemand beschikbaar is. Hopelijk hoeft het echt nooit zover te komen", verzucht Van Steenbergen. Vrijwilligers kun nen zich aanmelden aan de Haarlemmerstraatweg in Oegst geest. GOED ADVIES NA EEN BORST- OPERATIE... -UNDESSA- SCHERPENZEEL

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 11