/Uecto verdient het hoogste niveau Leeftijdsgrens IOC-leden kruipt weer omhoog Studenten komen twee goals tekort Hockeyers Alphen paniekerig naar titel Sport WIE ZEI DAT HAAN DAG 15 ME11995 rob onderwater. 0 ook Leidse regio is weer eens een sporttak rijker waar op wacl 'et hoogste, landelijke niveau wordt geacteerd. Door een literst verdiende 3 - 0 winst in Oosterhout op De Waran- lo |e, verzekerde de vrouwenploeg van het Leiderdorpse Üecto zich gisteren van een plaatsje in de hoofdklasse, èrane 'et hockeywalhalla van Nederland. „Een abnormale kiiorn irestatie, ik ben apetrots", zei trainer/coach Carina Ban- asteijinga na afloop. Het enige smetje op het grote succes van de 'dorpsclub' is het waarschijnlijke vertrek van die- jj elfde Benninga. ie josterhout/leiderdorp ■aarbd; regenstander Warande in kampioenswedstrijd 'geveegd' oman leefmans de wedstrijd van gis- erochtend heerste er nog grote diervositeit. Concurrent Pinoké lit Amsterdam stond maar een iunt achter, had na de twijfel- chtige score vorige week van apelli 4-1 een beter doelsaldo en ver- li Ier was het de vorige keer tegen G niddenmoter Warande, een A zeer verdedigende ploeg, maar 1 geworden. ,,We hadden dit- le toj naai vooraf doorgenomen dat fer va re ze vast zouden zetten en de- lgete e pressie zo lang mogelijk vol- 1). f louden. Dan moesten er wel :n loelpunten vallen", herinnerde di Benninga. Haar tactiek pakte wonderwel s: lsliit. Warande werd direct fel op Ie huid gezeten en kwam in de Ruulerste twintig minuten zelfs niet icei >ver de middellijn. Alecto id Iwong een reeks halve kansjes af na solo's van Imke Du Ry en Sylvia Karres. Het witte balletje wilde de gele doellijn echter niet over. Ook uit de zeven strafcor- ners van de eerste helft werd niet gescoord. Uit de laatste van de zes lange corners was het na een minuutje of twintig wel raak. Valerie Cnossen sloeg hard in en als een duveltje uit een doosje schoof Lidian Men- tink haar stick naar voren om met een schitterende tip-in de bal hoog het doel in te sturen. Na rust was het gedaan met het laatste beetje tegenstand van De Warande. Alecto was fel ler, won vrijwel alle persoonlijke duels, combineerde vrolijk ver der en bij de sporadische tegen- stootjes stond steevast Eus Wes terduin, de kleinste speelster op het veld, als een reus alle hoge pushes weg te meppen. Het aantal kansen voor de geel bruinen werd haast ontelbaar geleiding en inzet van vrijwilli gers ligt het niet, evenmin aan Noordwijk vliegt uit derde klasse het het stefan faas maar werderom bleef het net onbeweeglijk. Zelfs een strafbal van Nicolien Klaarenbeek zeilde via het houtwerk naast en zo bleef het nog onverwacht lang spannend. Mentink, de onbe twiste uitblinkster, maakte daaraan een eind. Nadat eerst nog een ingeslagen strafcorner werd afgekeurd, was het bij de twaalfde hoekslag, tien minuten voor tijd, eindelijk raak. Een zoever ging via een stick in het zijnet. Kuylaars mocht even later na een voorzet van Mentink nog snoeihard 3-0 maken en dat be zegelde de promotie definitief. De pakweg zestig meegereisde supporters hadden de bloemen en de champagne toen al uitge pakt en klaargezet. Enkele uren later in de Bloemerd werd de huldiging nog eens overgedaan. Handhaven Het is te hopen dat het jubile rende Alecto de overschakeling naar het tophockey kan maken en niet, net als het Rotterdamse Victoria dit jaar overkwam, troosteloos terugdendert naar de Overgangsklasse. Aan de be- Benninga: „De ploeg is jong, eigenlijk nog in de op bouw en moet zich in de hoofd klasse kunnen handhaven", voorspelt de 158-voudig inter national. Ze roemde haar mei den in alle opzichten en de rid der in de orde van Oranje-Nas- sau maakt woensdag aan club en speelsters bekend bij welke aanstaande tegenstander zij werkzaam zal zijn. Teammanager Ron Engel wil de ook nog niet ingaan op het vermoedelijke vertrek van Ben ninga maar bevestigde dat Alec to met drie gegadigden 'met hoofdklasse ervaring' in gesprek is. Mocht dit een coach 'van naam' opleveren, dan is er nog de vraag of spelersgroep intact blijft. Door studie verdwijnen er een paar uit de Leidse regio. 30- plusser Mentink denkt aan stoppen. Mochten deze klappen goed worden opgevangen en de accommodatie nog verder ver beterd - burgemeester Zonne- vylle hintte bij zijn felicitatie in die richting - dan heeft Alecto kans zich met groten in het vrouwenhockey als Amsterdam en HGC te meten. :an iockeymedewerker wooi effe< )e mannen van hockeyclub Al- qi phen zijn gistermiddag door Pen pen 2-0 zege op Amersfoort i ampioen geworden in de der- gelij de klasse C. Eersteklasser Alecto Vaierloor met 3-1 van HBS, maar oplf had ook bij winst naast de titel gegrepen. In Tilburg leed Leidse Stu denten een 1 -0 nederlaag tegen d Were Di. De studenten startten goed sterk en creëerden via Taco van iei l/roonhoven een groot aantal >nde kansen, dat echter geheel onbe- eg d nut bleef. De Brabanders v laarentegen doelgerichter. De streekontmoeting tus Forescate en Roomburg ein digde met 5-0 in het voordeel van de thuisspelende Voorscho tenaren. Forescate kwam via Robbert Cohen de Lara al vrij snel op voorsprong en liep via Michel Simon uit naar 2-0 met de rust. Na de thee luidde een foutieve terugspeelbal van Roomburger Lukas van Schaik de 3-0 in van Derk Jaap Enge len. Taberima en Cohen de Lara voerden de score vervolgens op tot 5-0. Bezoeker LOHC zegevierde met 1-5 bij Maassluis. De Oegstgeestenaren dicteerden van meet af aan het spel en stonden met de rust met 0-2 voor. Peter van der Meer en Sander Vinkesteijn waren in beide helften succesvol. In de eerste klasse B leed Alecto een 3-1 nederlaag bij HBS en was daardoor direct kansloos voor het kampioen schap. Bij winst had de formatie van Rob Kerstens nog een klei ne kans gemaakt, maar was daarvoor afhankelijk van de re sultaten van mede-koplopers Leusden en Spandersbosch, die een beter doelsaldo hadden. Alecto startte derhalve met veel risico tegen HBS en speelde aanvankelijk achterin één op één, maar veel richtte dat niet uit. Na een kwartier kreeg HBS zelfs een overwicht en trof uit de rebound van een strafcorner doel voor de 1-0 ruststand. Na de thee benutte Alex Hagen een Bloemendaalse verdedigings- fout voor 1-1, maar kwam HBS uit een strafbal opnieuw aan de leiding. Een counter van HBS maakte het nog erger. Alphen behaalde door een 2- 0 overwinning bij Amersfoort het kampioenschap in de derde klasse C. De Alphenaren speel den in het eerste part panieke rig en werden daardoor nauwe lijks gevaarlijk. Na de thee opende Jeroen Groot de score uit een strafcorner, waarna Ri chard Molenaar de titel veilig stelde met een tweede doel punt. Noordwijk verloor thuis met 0-4 van Kraaien. Een kans voor open doel van Hans van Win- gender was het enige Noord- wijkse wapenfeit. De ruststand was 0-2. Vierdeklasser Catwijck leed op eigen veld een 3-2 nederlaag tegen Waddinxveen, dat moest winnen om kampioen te wor den. Lange tijd waren de Kat- wijkers de sterksten en pakten door een doelpunt van Wouter de Mol de leiding. Nadat de gasten op een 3-1 voorsprong waren gekomen, tikte Dem Graaff 2-3 in tijdens een scrim mage. hockeymedewerker De hockeysters van Leidse Stu denten zijn er gistermiddag niet in geslaagd om kampioen te worden in de tweede klasse B. Uitgaand van de 2-0 overwin ning van rivaal Maarssen op Kraaien, zou de formatie van Menno Bokkers met zes doel punten verschil hebben moeten winnen van Ben nebroek. Het bleef echter bij 4-0. In de overgangsklasse B ver loor LOHC met 1-0 bij Son. De Oegstgeester vrouwen hadden in het eerste deel het betere van het spel, maar kwamen deson danks al vrij snel op een achter stand. Karien Fikkert kreeg vijf minuten later een buitenkans vanaf zeven meter, maar pushte naast. Na de hervatting kwam de ploeg van Jorien Schuit ste vig onder druk, maar hield zich desondanks staande. Thuisploeg Forescate sloot het seizoen af met een klinken de overwinning op kampioen Qui Vive: 3-0. De ploeg van Maurits Eikenhout speelde een sterk eerste deel en kwam na vier minuten via Dominique Lingeman (strafbal) op voor sprong. Uit een ingestudeerde variant bij een lange corner schreef Lorainne van Hoek even later de 2-0 op haar naam. Na de thee werd Qui Vive iets ster ker, maar dat weerhield Quirien Baak er niet van de score op te voeren tot 3-0. Aan de Van Vollenhovenkade boekte Roomburg een 1 -0 over winning op Hoorn. De Leidse vrouwen waren de eerste twin tig minuten een stuk sterker en creëerden in die periode een overmaat aan kansen. Met na me Femke Hohman liet zich op het middenveld van haar beste kant zien met dreigende drib bels. Na een kwartier bediende ze Veerle van der Meer voor de winnende treffer. Thuisploeg Leidse Studenten won met 4-0 van Bennebroek en loopt daardoor de tweede- klassetitel mis. De studentes eindigden weliswaar qua pun ten gelijk aan kampioen Maars sen, maar komen op doelsaldo twee treffers tekort. Toch zag het er aanvankelijk rooskleurig uit voor de formatie van Menno Bokkers, die na drie minuten al via Jet van Beuningen op 1-0 kwam. Ook in het vervolg cre- eerde LSHG een overmaat aan kansen, maar de produktie stokte tot zeven minuten voor tijd. Toen stelde Christine Elias de ruststand op 2-0. Na de thee behield Leidse Studenten zijn overwicht, maar bleef steken op treffers van Lieke Welling en Irene Du Waer. Op eigen veld behaalde Noordwijk een 4-2 overwinning op CapeUe, maar vliegt deson danks uit de derde klasse. De enige mogelijkheid voor Noord wijk om zich te handhaven was puntverlies van Berkel Roden rijs, maar dat pakte eveneens de volle winst (2-0) tegen Dopie. De ploeg van Joop Niezen kwam aanvankelijk op een 1-0 achterstand, maar dat maakte Angela Pasma goed met een hattrick uit louter strafcorners: 3-1. Vlak na de doelwisseling scoorde Capelle uit een spaar zame uitval tegen, waama Maaike van Hal de marge uit een veldsituatie herstelde: 4-2. Bezoeker Alphen kwam in Rijswijk tot volle winst tegen Te Werve: 0-1. De Rijnstreekploeg begon rommelig, maar kreeg naarmate het duel vorderde al maar meer overwicht. Na de thee resulteerde dat al snel in een goede mogelijkheid voor Gitta Möller, die op aangeven van Sherley Goedemans echter rakelings naast schoot. Evelien Noomen nam even later met de winnende treffer afscheid van haar ploeg. Hisalis verloor aan de Spek- kelaan met 0-3 van Spire. De mooiste kans voor de Lisser vrouwen was van Daphne van der Zwet, die de bal ontving van Tamara Kruijsheer, maar net te weinig tijd had om uit te halen. rg n Gerrit Volkers, bestuurslid dde technische zaken Emmen, in erlatyl: „Hetschijnt dat iedereen in zu Drenthe Gerrit Volkers kent. En rdedi inderdaad, ik ken de Drentse af hielden, de spelers, de r delii Jack Roossien, Gronings boks- trainer, over zijn schoonzoon lietej Johan de Koek in VI: Jk heb eigenlijk altijd al gewild ndeldaf mijn dochter een vriend z mlelkrijgen die sportman was. Dat mnd ik gewoon leuk. Nu vind ik n lij het helemaal mooi. Nu Johan het zo goed doet, ben ik hartstik ke trots op hem. Als een hond lullen." Vitesse-voetballer Jerry Simons in De Contractspeler: Uk baal ervan te moeten constateren dat het racisme rondom de voetbal- hélden weer toe neemt. Als ik 'vuile zwarte' achter me hoor, dan kijk ik om. Wil ik weten wie het roept, wat dit voor mensen zijn. En ik schrik. Want ik heb allerlei verhitte gezich ten gezien toen ik me omdraaide, van jong tot oud. Inder daad, ook kinderen, dezelfde kinderen die je na afloop om een handtekening vragen. weinig diploma's gehaald. Na mijn MAVO heb ik op initiatief van Georg Kessler nog een tijdje op de moeder-MAVOgezeten, tussen twintig vrouwen. Daar heb ik Kessler nog uitvoerig voor bedankt. Basketballer Rik Smits in SI: „Ik praat niet over geld. Meestal zijn de bedragen toch fout en die contracten zijn erg ingewikkeld opgesteld. Ik krijg over tien jaar bijvoorbeeld nog steeds een maandloon van de Pacers. Ooit stond in een Nederlands blad dat ik naast mijn salaris nog eens 800.000 gulden aan recla mecontracten zou incasseren. Echt onzin. 9 Waarz het van gulden. Idem: „Wennen doe je er nooit aan. Het is de frustrerende strijd tegen het vooroordeel. Ik rijd in een gele, uitgebouwde BMW. Een mooie auto, verdiend met voet hal. Daar ben ik trots op, ik zit graag in die wagen. Maar je voelt de ogen branden als je langsrijdt of stilstaat bij een stoplicht. Kijk naar de auto naast je en ik zie ze denken: 'Zal wel een pooier zijnEen zwarte in een gele BMW. Dat kan niet. bat mag niet." Scheidsrechter Roelof Luinge in Elf: •Jk geniet van het leven en als iemand mij iets vraagt en ik kan het realiseren, dan doe ik dat. Ik wil graag mensen helpen. Ik ben ten sociaal voelend iemand, baar sla ik me niet voor op de horst, zo ben ik nu eenmaal. Idem: iJk denk dat ik zowel binnen als buiten het veld een persoonlijk heid ben. Ik laat niet met me sollen, laat me niet uit mijn evenwicht brengen. Dat komt misschien ook door mijn figuur. Ik ben lang. Ik denk dat ik wel ww uitstraal. Hans Kraay jr., voetballer van Telstar, in Elf: -Net als alle Nederlanders heb ik verplicht op school gezeten en Moorsel in NRC Han delsblad: ,p\ls ik over een paar maanden merk dat er nog geen vooruitgang is, heb ik zoiets van: 'Jongens, het is mooi geweest'. Dan kunnen ze mijn fiets en mijn shirt inpakken, want ge lukkigzijn is toch het belang rijkste dat er is. Wat heb je aan vier wereldtitels als je niet geluk kig bent? Dan kunnen die titels mij ook gestolen worden. Herman Snoei jink, de i amateurbondscoach, in de Twentsche Courant: „Een Jan Raas blijft roepen dat een renner zelf wel weet lioe hij moet trainen als hij prof wordt. Dat vind ik onbegrijpelijk, echt onbegrijpelijk. Louis van Gaal zegt toch ook niet tegen zijn spe lers: 'hier heb je een veld, tien ballen en twee goals en zoek het verder zelf maar uit'. Dat kan toch niet?" Oud-voetballer Michel Valke in de Volkskrant over zijn mis lukte buitenlandse avontuur bij Olympique Lyon: „Ik heb die club nog een tijdje gevolgd. Als Olympique dan had verloren, was mijn weekeinde een feest. Wat dat betreft ben ik ontzettend rancuneus. Co Adriaanse, hoofd-opleidin- gen van Ajax, in Nieuwe Revu over de broers Seedorf: „Als je kijkt naar de bouw, lijken ze op elkaar als drie druppels water. Juan Antonio Samaranch, voorzitter van het Inter nationaal Olympisch Co mité (IOC), heeft de 97 leden van zijn organisatie verzocht na te gaan of de leeftijdsgrens voor IOC-leden dient te worden ver hoogd van 75 jaar naar 78 jaar. De zaak komt komende maand aan de orde op de vergadering van het IOC in Boedapest. Samaranch zelf wordt op 20 juli 75 jaar, maar blijft als voorzitter in elk geval aan tot zijn huidige termijn in 1997 is verstreken. Hijzelfheeft eerder gezegd dan te zullen aftreden, maar het zou bepaald niet de eerste keer zijn dat hogen en machtigen in het zicht van de haven de steven wenden. Als puntje bij paaltje komt, stapt men nu eenmaal niet gaarne op. Menig voorgan ger van Samaranch klampte zich aan zijn zetel vast gelijk een mossel aan een scheeps wand. Als de leeftijdsgrens naar 78 gaat zou Samaranch zich in principe in 1997 voor een ter mijn van vier jaar als voorzitter kunnen laten herkiezen. De leeftijdsgrens is na de Twee de Wereldoorlog herhaaldelijk in de gelederen van het IOC aan de orde geweest. Voor die tijd sprak men niet over dergelijke banaliteiten. De prinsen, grafen, hertogen, markiezen, baronnen, pasja's, sjeiks, maharadja's, lords, generaals, grootindustrië len en enkele verdwaalde we reldverbeteraars die elkaar in de periode 1894-1940 aan een plaats op de Olympus hielpen, achtten zichzelf voor het leven benoemd of zoveel korter als zijzelf wenselijk vonden. Het was niet iets voor het gewone volk om zich er een mening over aan te matigen. Het gevolg was dat het IOC het aanzien kreeg van een bejaarde miljo nairsclub. Sommigen waren daar niet gelukkig mee. Tot hen behoorde Lord Porritt, IOC-lid voor Nieuw-Zeeland, lijfarts van de Britse koningin, en in zijn jeugd een atleet van formaat: brons op de 100 m in 1924. Op de IOC-vergadering in 1948 in Londen stelde hij voor een leeftijdsgrens van 65 of 70 jaar in te voeren. Het voorstel werd door menig IOC-lid met een mengeling van verbazing en korzeligheid aangehoord. Porritt zelfwas nog maar 48 jaar: een jong broekie in dit ge zelschap. Herhaaldelijk zag hij zich dan ook genoodzaakt te verklaren dat zijn voorstel niet gericht was tegen een of meer van zijn collega's. De toenmalige IOC-voorzitter Sigfrid Edström (78 al) voelde Samaranch 2000 slaat hier op de kandidatuur v voorzitter blijft. niets voor een leeftijdsgrens. Vrij vertaald kwam zijn opvat ting er op neer dat men rijp van jaren en goed van beurs moest zijn om de taken en de verplich tingen als IOC-lid te kunnen na komen. Na dik twee uur van stevige discussie werd er ge stemd: 27 leden stemden voor, 15 tegen. Vervolgens werden twee commissies van drie man gevormd om alles nog eens haarfijn na te gaan. Haastige spoed was zelden goed, zo be toogden tal van IOC-leden. Maar de volgende dag betrad de Griek Bolanaki (al sinds 1910 IOC-lid) het spreekgestoelte met de mededeling dat de mo- tie-Porritt in feite was afgewe zen want het gold hier een sta tutenwijziging. Daarvoor was een tweederde meerderheid no dig en die ontbrak. Men kwam één stem tekort. Een nieuwe stemmirig een paar dagen daar na leverde weer geen tweederde meerderheid op. IOC-voorzitter Edström, stelde daarop een wij zigingvan minder ingrijpende aard voor: IOC-leden zouden bij 70-jarige leeftijd alleen hun stemrecht verliezen. Voor dat plan stemden 23 IOC-leden, 13 waren tegen en 1 IOC-lid stem de blanco. Weer was de twee derde meerderheid niet ge haald. Vooruit, maar weer een com missie ingesteld. Dit keer be staande uit dr. Porritt, de Ne derlandse kolonel Scharroo en de Belg Seeldrayers. Zij kreeg tot taak om tal van kwesties in zake het IOC nader te bestude ren, onder meer de leeftijds grens. In april 1949 legde het drietal de zaak in Rome nog maals voor aan de plenaire IOC-vergadering. In ruwe trek ken kwam hun voorstel neer op een kleine uitbreiding van het plan-Edström: ieder lid zou op zijn 70ste jaar automatisch ere lid worden met behoud van alle rechten behalve het stemrecht. De IOC-kardinalen hadden er inmiddels een jaar over kunnen nadenken en de meerderheid was tot de conclusie gekomen dat men nodeloos aan de eigen stoelpoten zat te zagen. Daar kon niets goeds van komen. Met 22-16 werd elke vorm van leeftijdsgrens weggestemd. „Er varing is meer waard dan jeugd", sprak een IOC-lid bij die gelegenheid, „en ervaring krijgt men alleen met de jaren". Zo was men terug bij af. Het on derwerp werd daarna in IOC- vergaderingen vele jaren lang niet meer aangeroerd. Maar de wind van verandering die in de jaren zestig opstak, drong ten slotte ook tot de bezadigde IOC- burcht door. De bloed- en mili taire adel die de Olympische beweging voor de Tweede We reldoorlog hadden beheerst, was inmiddels grotendeels ver vangen door zaken- en univer sitaire adel. In 1966, zeventien jaar nadat in Rome alles op niets was uitgelopen, werden - wederom in de Italiaanse hoofdstad - spijkers met kop pen geslagen. Met 38 tegen 14 stemmen werd het principe van een leeftijdsgrens aanvaard en gen (bij vele onthoudingen) werd vervolgens bepaald dat voor nieuwe IOC-leden een leeftijdsgrens van 72 jaar zou gelden. Om herrie met de oude ren te voorkomen werd het de vóór 1966 gekozen leden toege staan te blijven zitten zo lang ze wilden. Porritt (66) maakte het nog mee en kondigde meteen zijn afscheid aan. Die regel bleef lang in stand, maar onder voorzitter Sama ranch werd er weer aan ge knaagd: 72 was toch wel erg jong. Gezamenlijk en in vereni ging bepaalden de heren dat het eerst 74 en daarna 75 moest worden. Nu ligt er dan het voor stel om er 78 van te maken. Nog even en men is weer terug bij de regel van 1894: lid zo lang men wil. Absolute recordhouder waar het IOC-jaren betreft is de Griek Angelo Bolanaki. Hij maakte van 1910 tot zijn dood in 1963 deel uit van de club: 53 jaar. Een record dat, hoe onwaarschijnlijk het ook klinkt, in gevaar is. Groothertog Jan van Luxem burg, op 25-jarige leeftijd in 1946 in het IOC opgenomen, mag doorgaan zo lang hij wil omdat hij tot de weinige leden behoort wier benoeming nog van vóór 1966 stammen. In 2000 zou hij Bolanaki van de kop kunnen verdringen. Hij zou dan 79 zijn. Het is te doen. André Agassi moet er rekening mee hou den dat de spelers- bond ATP hem straft wegens wangedrag. In het weekeinde bleek dat de Amerikaanse num mer één van de wereld zich vrij dag na zijn smadelijke neder laag in de kwartfinale tegen de Spanjaard Sergi Bruguera in smakeloze bewoordingen tot ie mand uit het publiek had ge richt. Tom Barnes, supervisor van de ATP, verklaarde gisteren dat hij een video-opname van het inci dent had gezien. Hij zou die op sturen naar David Cooper in New York, de specialist van de gedragsregels van de organisa tie. Toen Agassi na de partij zijn tas wilde oppakken aan de zij kant van de baan, raakte hij ver wikkeld in een woordenwisse ling met iemand uit het publiek. Volgens de opname zou Agassi daarbij hebben gezegd: „Ca je nu een mes pakken en me ach tervolgen? Klootzak." Met zijn opmerking refereerde Agassi aan het incident met Monica Seles. Een gestoorde fan van Steffi Graf stak haar ruim twee jaar geleden op hetzelfde Rothenbaum-complex in de rug gestoken. De ex-Joegoslavische herstelde fysiek van de verwon ding, maar raakte psychisch zo van slag dat ze sindsdien geen bal meer heeft geslagen in een officieel ti Volgens toernooilei- der Allan Mills had een veiligheidsbe- amte, die bij het gebeuren rond Agassi aanwezig was, het voor val bij de organisatie gerappor teerd. Andere getuigen hadden gezien dat de Amerikaan buiten zichzelf van woede was geraakt toen een toeschouwer hem toe voegde: „Wat een geldverspil ling Het enige dat Agassi er over wilde zeggen, was: „Sommige mensen mogen mij blijkbaar niet zo. Zoiets komt zo nu en dan voor. De man had tenminste nog wel het fatsoen te wachten totdat de partij voorbij was." Supervisor Barnes verklaarde dat Agassi waarschijnlijk een boete krijgt. „Dit valt onder het hoofdstuk obscene taal naar het publiek of anders onder onspor tief gedrag."

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21