Fluks moet nog wachten Kleiwegt grijpt zeven medailles Ungerer verrast op sprint TOP na winst in veiligheid Sport Drie keer brons De Bataven Termeulen en Vriend verrassend op kop Karremans naar wins Van den Burgh in mineur MAANDAG 15 MEI 1995 willem spierdijk. c leiden wilmar kortleever medewerker Als een donderslag bij heldere hemel verraste de pas 16 jaar oude Martijn Ungerer gisteren met een tijd van 21,92 op de 200 meter sprint. Tijdens bokaal wedstrijden in Hoorn kwalifi ceerde de Alphenaar zich voor de Europese Jeugd olympische dagen die van 8 tot en met 11 juli in het Engelse Bath worden gehouden. Voor de Havo-scholier kwa men de tijden (met lichte rug- wind ook 10,87 over de halve af stand) als een verrassing. „Vrij dagavond heb ik voor het eerst weer getraind, na vier weken blessures aan m'n enkel en m'n rug." De nummer twee van de zestig indoor lijkt voor dit sei zoen meer in petto te hebben. „Ik denk dat ik zeker harder kan, ik ben nog helemaal niet in topvorm. Ik richt me op het NK in Sittard, v 200 n r wil De ambitieuze B-junior heeft recht van spreken, want hij is in één klap opgerukt naar de twee de plaats aller tijden op de 200 meter, 0,06 seconden achter de halve Australiër Rodney Zuij- derwijk in Brisbane (1988). Un gerer gluurt bovendien naar de limiet voor de Europese Jeugd kampioenschappen (tot en met 19 jaar), slechts enkele tienden van een seconde onder zijn tijd. De prestaties van Ungerer pasten in de prestatieregen in Hoorn. Zo bleef ook Oegstgees- tenaar Christoph Kempen in de buurt van Ungerer (10,97). Bij de meisjes plaatsten twee junio res zich voor de EJK - Daniëlle van Varseveld op ver (6,27), de 16-jarige Saskia Meijer op hoog (1,83). Middenafstandstalent Liefers, winnaar van de Ter Specke Bokaal, won de 800 me ter in 1.51,48. De Leiderdorpse Elsemieke Roksnoer toonde vorm in een sprintdubbel (12,78 en 26,36). Maase Een uitstekende prestatie lever de dit weekeinde ook de Leidse Amerikaan Kamiel Maase, die voor definitieve plaatsing voor de Amerikaanse universiteits kampioenschappen naar het Californische Palo Alto ging. Met een uitstekende nieuwe toptijd van 29.05,72 voldeed de 23-jarige Maase bij Stanford University ruim aan de kwalifi catie. Maase liep de tweede helft solo sneller, waarmee het einde voor Maase nog niet in zicht lijkt. Nederland zal hem echter pas half juni te zien krij gen, als de huidige ranglijstaan voerder op de 5 en de 10 kilo meter enkele maanden terug keert voor onder meer de Pa pendal Games en het NK. Stein Kuiper bleek afgelopen weekeinde de beste all-rounder tijdens een sterk bezette tien kamp in Alphen aan den Rijn. De atleet van het Eindhovense PSV stond na de eerste dag ruim driehonderd punten voor op zijn naaste concurrent Han- no van der Loo (AV'47, Bos koop) en gaf die voorsprong gis teren niet uit handen. Bij de A-junioren veroverden Ron de Hey en Martijn van de Boom - beiden lid van het orga niserende AAV'36 - respectieve lijk het zesde en achtste pun tentotaal. Paul Boere (AAV'36), vorig week afwezig tijdens de eerste competitieronde, leek za terdag hersteld van zijn rug klachten. De Alphenaar won met afstanden van 13,96 (kogel stoten) en 39,60 meter (discus werpen) de werp-tweekamp. Clubgenote Lynda Verhorst snelde naar een aansprekende 12,48 seconden op de 100 me- leiden wilmar kortleever Met drie bronzen medailles tij dens de nationale kampioen schappen Ekiden(-marathon) waren De Bataven gisteren zo wel beter als slechter dan vorig jaar. De mannenploeg met Joost la Lau, Jaap van Duiven voorde, Han Kulker, Jan-Dirk Hazelegerf Huub Pragt en Han Kortekaas eindigde drie plaat sen hoger, de vrouwen en de veteranen verloren hun titel. Het geweld van het Utrechtse Hellas (met Bert van Vlaande ren) en Achilles Etten-Leur (Vermeulen en Tessema) weer stonden de Leidenaars slechts één etappe. La Lau gaf in lei dende positie over, maar met Vermeulen in de achtervolging was het pleit snel beslecht. Op vallend was overigens de snelle 5 kilometer die Paul Overbeek liep in de tweede ploeg. Ook de vrouwen namen met Monique Bruins de leiding, maar moesten snel toegeven op Haag AÜetiek en alweer Hellas - dat het kampioenschapsrecord van de Leidse atletes zou verbe teren. Halfweg de 42,195 kilo meter die met zes personen wordt afgewerkt was de derde plaats van Bruins, Suze Groen in 't Woud, Marja Hogenboom, Ineke Vis, Joke Kleijweg en Ast- rid van Velden zowel onbe dreigd als onverbeterbaar. De tenslotte bouwden de tegen e op rond de tien kilomete i Jo Ferket en crosskampio l Henk van Velzen. Achter we Hellas en Achilles sleepten met Arnold Schipper, Pei Groen in 't Woud, Henk Hoeck i Martin Hoogenboom ooki derde bronzen plak in de wacl lel '10C ïiterst In de Leidse vrouwenplo iC| ver moest Leny van der Plas versii iiófto laten gaan in verband met EK op de weg voor veterane zaterdagse tien kiloni irestat (vierde in 39.50), verraste i jjnga l 44-jarige Katwijkse met een de„all de de plaats op de halve maratho; i Met haar één jaar oudere clu! ;e genoot Guus van Poeteren le iosterh( deze succesvol af 1.28.29. Het kampioensfeest moest nog even worden verdaagd, want al won Fluks met 8-3 van Reeuwijk, ook achtervol ger Weidevogels behaalde de volle winst. De voorsprong van twee punten op de concurrent lijkt voldoende om volgende week bij het Rotterdam THOR het kampioen schap alsnog in de wacht te slepen. Zeker van promotie naar de landelijke competitie is de Noordwijkse afde- Jingsclub, dat over twee weken het 50-jarig jubileum viert, al wel. noordwuk bram van gent korfbalmedewerker Nadat Fluks begin dit jaar aan zette voor een eindsprint, die de Noordwijkers uiteindelijk het zaalkampioenschap van Rijn delfland bracht, blaakt de ploeg van zelfvertrouwen. Ongeslagen bleef de ploeg van scheidend coach Peter Bierens, ook op het veld. Reeuwijk moest er zater dag aan geloven, ook al weerde de middenmoter zich kranig. Maar binnen een half uur was het beroofd van alle illusies. Goals van Marleen Passchier (2), Petra Both, Nel Hordijk en Enrico Mud zorgden voor een 5-0 ruststand. Een werkelijke af spiegeling van de krachtsver houdingen was dit verschil niet eens, want door de harde wind gingen nog talloze kansen ver loren. Na de hervatting nam Fluks duidelijk gas terug, waardoor de marge niet verder opliep. Tref fers van Petra Both, Paul Witte- man en Enrico Mud resulteer den in een 8-3 eindstand. Fluks nam in haar laatste thuisduel afscheid van Ingeborg Geer- lings, Wilfred Plesman en Enri co Mud. Mud keert volgend sei zoen terug als trainer/coach en zal samen met oud-speler Kees Zwanenburg de Noordwijkse selectie onder zijn hoede ne men. Zijn lengte en schotkracht zal Fluks evenwel node missen in de derde klasse. Muntjewerff volgt Latuperisa op De Danaïden heeft een opvol ger gevonden voor de onlangs weggestuurde trainer/coach Rolf Latuperisa. Het is Haar lemmer Edwin Muntjewerff, oud-speler van Oosterkwartier en het Wageningse SSS. In het verleden heeft hij reeds de ju nioren van de Leidse eerste klasser onder zijn hoede ge had, maar wegens drukke werkzaamheden moest hij na een seizoen al weer afhaken. Muntjewerff, die een contract tekende' voor een jaar, heeft nog geen trainingservaring op eersteklasse-niveau, maar is voor De Danaïden-voorzit ter Kaj Locher geen enkel pro- beèm'. „Hij is jong en ambi tieus en dat past prima bij wt wij voorstaan met onze club". Spelmoment uit de wedstrijd Fluks leiden» michel v korfbalmedewerker TOP heeft zich op de voorlaats te speeldag van de veldcompeti- .tie op eigen kracht in de over gangsklasse gehandhaafd. De Sassenheimers verrasten titel kandidaat ODO (M) in eigen huis (14-12). Fiks en Fides Pacta hebben ondanks nederlagen te gen SKF en Archipel hun pro motiekansen behouden. Veloci- tas kan zijn plaats in de derde klasse hooguit via een beslis singswedstrijd veilig stellen, maar dan moet er wel eerst van RWA worden gewonnen. TOP speelde uitgerekend bij ODO (M) één van de betere wedstrijden van dit veldseizoen. De ploeg van coach Anne van der Zaag, die zijn contract met een seizoen verlengde, keek tot de rust steeds tegen een kleine achterstand aan (7-6), maar trok daarna het initiatief naar zich toe. De aanvallen werden steeds goed ruim opgezet en duurden ook lang dankzij het uitstekende afvangen van Tim van der Horst en Peter Boeren, die Michiel Kok verving. De Vroomen, Van der Horst en Jo- landa Cornelisse zorgden voor 12-7 en deze voorsprong werd bekwaam vastgehouden: 14-12. De start van Pernix was veel belovend, want na amper negen minuten was Albatros al op een 4-1 ladhterstand gezet. De aan val kon deze slagvaardigheid niet vasthouden, getuige de 5-4 ruststand. Bij 7-7 kreeg Helene Zuurmond een publiekswissel, omdat zij stopt. Zij kreeg door goals van Ineke* van der Vegte, Casper de Rooy en Jeroen Wayenberg ook een mooi af scheidscadeau in de vorm van een 10-7 overwinning. Vlak voor tijd kwam De Alge mene net nog op gelijke hoogte met Vlaardingen, omdat Alfred Lambooy 9-9 maakte. De Leide naars verdienden het gelijkspel op basis van hun grote inzet en energieke verdedigen, zeker na ruud dobbelaar Het Leids schaakkampioen schap vormde een soort weke lijks verlengstuk van de speel avond van LSG. Dit jaar is de formule van de strijd om de Leidse schaaktitel echter flink omgegooid. De Alphense schaakclub vond in Bouwbedrijf Maasdijken een gedegen spon sor, haalde de titelstrijd in huis en werkt deze nu binnen de overzichtelijke tijdspanne van ruim een week af. Afgelopen weekeinde stonden daarbij in de Alphense Opstandingskerk de eerste drie ronden op het programma. Deze leverden twee verrassende koplopers op met een maximale score van 3 uit 3: Albert Termeulen en Wim Vriend. Beiden stuitten in het 48-kop- pige deelnemersveld tot nog toe op weinig tegenstand. Vooral het gemak waarmee Termeulen zijn punten scoorde, was daar bij opvallend. De kersverse clubkampioen van de Leidse schaakbond had voor winst op achtereenvolgens Van de Maat, Evenhuis en Van Gils in totaal nog geen zeventig zetten nodig. Terwijl Termeulen en Vriend vrolijk punten verzamelden, hadden de favorieten proble men. Nebosja Nikolic raakte in de tweede ronde een halfje kwijt aan thuisspeler Dienard van der Laan en mocht zich met dit resultaat in feite nog in zijn handjes knijpen. Erik van den Doel morste in dezelfde ronde een half punt bij clubgenoot Marcel Wubben. Dat lot was in de derde ronde ook oud, nationaal jeugd-kam- pioen Harmen Jonkman tegen de vérrassende Arthur van dei- Spek (ook al goed voor een re mise tegen Dennis Helven- steijn) beschoren. Ik Oei nam in de derde ronde, na eerdere 'narrow escapes' bij voorgaande partijen, in een hectisch duel met Peter Hendrickx genoegen met remise. Achter de koplo- Ajax (L) debuteert met klinkende zege leiden Het wederoptreden van de cricketploeg van Ajax (L) in de klasse 2A is uitgelopen op een klinkende zege. De elf spelers van Sparta 2 uit Cappele aan de IJssel waren, na 126 runs te heb ben gescoord, allemaal uit. Het gepromoveerde Ajax hoefde slechts het verlies van één speler te betreuren, toen het totaal van Sparta 2 met een score van 128 werd overtroffen. Bij de bowlers van Ajax viel het optreden van junior Thomas Milde op. Hij nam vier wickets voor een verlies van 33 runs. Paul Haighton en Rick Verhaar namen er ieder twee. Verhaar had la ter met een totaal van 68 runs (not out) nog een groot aandeel in de uiteindelijke winst. Alphians verslaan ADO 2 alphen aan den run» Het honkbalteam van Alphians heeft giste ren het Haagse ADO 2 met 18-4 verslagen. De Alphenaren, uit komend in de hoofdklasse'West, sloegen in totaal vijftien honk- slagen terwijl werper Jurgen van der Bors er acht moest toe staan. Na zeven innings was de partij gespeeld. Het één klasse lager acterende Adegeest uit Voorschoten verloor van Storks 2 met 6-8. In de landelijke hoofdklasse van het softbal wonnen de mannenteam van Alphians het afgelopen weekeinde tweemaal van Little Rock uit Amsterdam (14-4 en 12-7). Alphians bezet sa men met de Domstad Dodgers de eerste plaats. Beiden zijn on geslagen. De vrouwenploeg van Alphians won zaterdag twee keer op rij van Wassenaar. Het werd 8-6 en 1-0. Alphense wint op TT-circuit assen De Alphense wegrace van het seize was voor de eerste ke to's in plaats na twee herstarts en staat Sandra van der Sloot heeft de derde n de Citroën AX groep gewonnen. Het jaren dat op het circuit in Drenthe au- reden. Van der Sloot won de wedstrijd nu na drie manches zowel in de to taalstand als in het damesklassement eerste. Turner Didden zeker van NK almere De 21-jarige Marcel Didden, lid van het Leidse Excel sior, heeft zich bij plaatsingswedstrijden in Almere, verzekerd van deelname aan het Nederlands kampioenschap. Het NK wordt 27 mei in Hoorn gehouden. Didden haalde op de diverse toestellen een totaal van 45.40 punten. taco de vries zwemmedewerker Met zes gouden en e'e'n bron zen medailles heeft Jorien Klei wegt van de Zijl/LGB een groot gedeelte van de in totaal 31 me dailles voor haar rekening geno men tijdens de kringkampioen schappen zwemmen in Katwijk. Voor LZ 1886 ging Fleur Bakker eveneens met zeven medailles naar huis. Kleiwegt opende zaterdag met eeri overwinning op de 50m rug voor vrouwen in 32.0. Later die dag won ze de 100m vlinder (1.10.8), de 200m rug (2.28.0) en de 200m school (2.59.0). Op die laatste afstand eindigde Ingrid Petiet met 3.10.0 als derde. Gisteren moest Kleiwegt met een derde plaats (38.9) op de 50m school even op gang komen, maar eenma'al op toeren was ze zowel op de 200m. wissel (2.31.0) als de 200m vrij (2.13.4) niet meer te verslaan. Sander Rijnsburger ('84) wist twee gouden plakken in de wacht te slepen. Op de 100m school klokte hij 1.38.0 en op de 100m rug 1.21.9. Verder was hij goed voor brons op de 100m vlinder. Sven Meyers ('81) heeft alle drie de medailles omgehan gen gekregen. Eerste werd hij op de 100m school in 1.19.1 (met Twan Martijn als tweede op e'e'n tiende achterstand), tweede op de 100m rug en der de op de 200m wissel en de 400m vrij. Jeroen Sprinkhuizen ('80) kreeg goud uitgereikt na zijn race op de 100m school: 1.20.6. Oudere broer Robin deed alleen gisteren mee en leg de direct beslag op drie gouden medailles bij de mannen. Zowel de 100m vlinder, de 100m rug en de 400m vrij werden door hem gewonnen. De Zijl won in totaal dertien gouden, negen zilveren en negen bronzen me dailles. Voor LZ 1886 scoorde Fleur Bakker bij de vrouwen zeven plakken. Eerste werd ze op de 100m vlinder (1.11.5) en de 200m wissel (2.32.2), tweede op de 200m rug (2.34.7), 50m (38.3) en 200m (3.00.5) school en de 200m vrij (2.13.6) en derde op de 50m rug (34.2). Remco Sin- geling ('78) zegevierde op de 200m wissel in 2.22.2, de 100m vlinder in 1.02.9 en 100m rug slag (1.04.3) en de 400m vrij (4.28.2). Tweede werd hij 100m school en derde op de 50m rug. Noekie Klein ('83) klokte 1.17.7 en werd daarmee eerste op de 100m vlinder. Bart Vermeulen ('79) won met 1.19.3 de 100m Jorien Kleiwegt. school vlak voor Patrick Kraan en versloeg later met 1.07.3 als tijd Stephan van Iterson (derde) op de 100m rug. Bart van Zwicht ('83) voerde met 1.20.5 een drietal LZ-ers aan op de lijst van 100m vlinder-zwemmers. Hij werd gevolgd door Mark Drenth en Louis van Schaaren- burg. Van Zwicht werd later op de 100m rug geklopt door Van Schaarenburg (1.16.6) in een ra ce waarbij Robert Chaudron derde werd. Stephan van Iter son was de laatste LZ-winnaar. De 400m vrij voor jongens on der zestien was zijn prooi: 4.40.8. LZ ging uiteindelijk met twaalf gouden, vijftien zilveren en tien bronzen medailles naar huis. Sprinkhuizen Tijdens de Nationale Studen tenkampioenschappen hield rust (6-6). Miranda van der Lely en Annemieke Molloy zorgden eerder voor 5-3, maar verder was het verschil tussen beide clubs nooit groter dan één punt. De Danaïden ging op een on gelukkige manier met 9-8 de boot in tegen het allang gede gradeerde Blauw Wit'51. Marcel Keijzer (3), Hennie van der Top, Eric Kromhout (2) en Arne Heij- man hielden hun club via 3-4 (rust) tot 8-7 aan de leiding. In de slotminuut stond de scheids rechter toe dat de thuisclub scoorde, terwijl Sandra Kalthoff tegen de paal werd geduwd. Tempo hield ruim twintig mi nuten lang gelijke tred met Snel door toedoen van Marjolein de Jongh, Martijn Hooijer, Ruud de Jong en Ben Nikkels (4-4). De Alphenaren zagen hun verdedi ging daarna minder renderen (8-5 rust). Ze konden geen om mekeer meer bewerkstelligen en verloren dan ook afgetekend met 18-13. Aan het begin van de tweede helft kwam Fiks voor het eerst goed los van SKF via Henrik Hooimeijer, Matthijs de Visser en Theo Vreeken (7-7 rust, 10- 7). De verdediging maakte ech ter zoveel knullige fouten, dat de bezoekers naar 11-14 kon den uitlopen, om met 14-15 verrassend te winnen. De Oegstgeestenaren moeten za terdag bij Dindoa winnen, wil-, len zij promoveren, eventueel via een extra duel tegen ODIK. In de tweede helft wilde Fides Pacta door het zetten van 'blok ken' het achterverdedigen van Archipel neutraliseren. De scheidsrechter gaf hiervoor ech ter steeds vrije ballen tegen, omdat hij het 'snijden' vond. De Leidenaars, die in de rust nog met 7-4 voor stonden, raakten totaal van slag af en scoorden alleen nog via Conchita Prins en Jan Willem Meijer. In de laatste minuut ging tot overmaat van ramp ook nog een verdiend punt verloren: 10-9. KZ Leiden heeft het kam- 'oor erochtc u-rvosii lit Ams lunt ac chtige pioenschap van De Kapellil4-le kunnen verhinderen. H lerw achttal van coach Herman Gpidden defroy miste Kitty de Wit e do Spadon door blessures i begon veel te mat aan de toj naai 1 per, getuige de eerste treffer va K ze x Mark Zierikzee na welgete /ierendertig minuten (8-1). f milder rust was hij nog twee keer tre Joelpu zeker, net als Annelies i Blom en Ronald Siera, maar 12-8 stokte de inhaalrace: 16 lit. Wa verlies. le huk In de rust gaf coach Run ierste t Niesing de spelers van Crescei over flinke uitbrander, omd dwong zij zich in slaap hadden late door het trage temp i de degradant en na 0-2 vi bden 5-2 tegen een 9-5 achterstal) iockey Zijn woo; den hadden het beoogde effec De ma want Debby Blogg, Moniquphen Kooien, Wijnand Alberts, Peti Baak, Edwin van der Kraan Arno Kooloos maakten geliji de klas waarna een 'frommelgoal' Vaverloo Albprts zelfs 12-11 verde. In dentei Were ied sterk t iei Vroon irb laarei Madjoe had niet n geest om tegen Spirit ee wedstrijd af te leveren, daar het afstandschot ondeikansei maats was. Het zegt genoeg d nut bl de ruststand 3-2 was, Marco van Ravensbergen beic goals produceerde. Hoewel riska Kosman (2), Bep de Mooi en Remco van de Meeberg n; Gerrii dien ook nog succes hadde techn kon een ruime 11-6 nederlafVI: niet voorkomen worden. „Hef.' Velocitas ontbeerde de zu Drent verheid om het achterverdedi gen van Oranje Nassau af i veldei straffen en verloor uiteindeli met 7-9. Paul Meerburg, Stev< de Ronde, Robert Schoof en valster Jetske Goudsmit lietej de score tot 4-3 gelijk opgaai „Ik h< maar daarna volgden vierende tig minuten zonder doelpuntei De kampioen van 3N liep ze periode naar 4-8 uit en li; zich niet meer achterhalen. Jackl traim Johai pers Vriend en Termeulen be vinden zich nu zeven man op 2,5 punten: Van den Doel, Nik olic, Jonkman, Passenier, Hel- vensteijn, Hendrickx en Oei. Tijdens ronde nummer vier van komende woensdag neemt Vriend het met wit op tegen Termeulen, daarnaast springt het geplande treffen tussen Van den Doel en Nikolic in het oog. Volgend weekeinde moet tij dens de laatste drie ronden de beslissing vallen. medewerker Robert Karrémans heeft de 23ste Bovia Bouw-ronde op zijn naam geschreven. De uit Sas- senheim afkomstige A-amateur was gisteren in Drunen na 90 kilometer de snelste in de eind sprint. Karremans (23) kreeg in de slotfase onder meer flinke te genstand van marathonschaat ser Arnold Stam. Miquel van Kessel uit Ter Aar kwam in het Japanse Hibaya-City als der tiende binnen. De A-amateur, die naar het Verre Oosten ver trok als lid van een nationale se lectie toprenners, zal deze week' aan vijf wedstrijden deelnemen. André van de Reep legde tij dens de 47ste internationale Omloop der Kempen beslag op de derde plaats. De talentvolle junior uit Hillegom legde het in de eindsprint aftegen twee ster ke Belgen. Voor Van de Reep was het niet de eerste aanspre kende podiumplaats in het nog jonge wielerseizoen. In het Duitse Kamp-Lintfort kreeg h zelfs de gouden plak omgehart gen. Die eer viel Gerben van di Reep afgelopen weekeinde tet deel in de 30ste Ronde Besterd. De nieuweling, die ne als zijn broer lid is van Westlanf Wil Vooruit, kwam als eersli over de meet in het centrun van Tilburg. Leidenaar Vincent Kooij was wederom succesvol De 15-jarige nieuweling RWV de Spartaan werd zaterdaj tweede in de 17de Jeugdrondl van Zwijndrecht. Na 45 kilome ter had Dennis van der Hurk Barendrecht de beste benen voor het laatste rechte eind. Var der Kooij kwam hem een dag later opnieuw tegen in de finale van de 29ste Parklaanronde. In Roosendaal waren de rollen echter omgedraaid. Van Kooij plaatste één ronde voor het einde een beslissende de marrage uit de kopgroep. De Leidenaar kwam solo aan reed zijn twee medevluchters op een halve ketrc FOTO ARCHIEF Robin Sprinkhuizen flink huis. Zowel de 100m rug, 200m vrij en de 200m vlinder waren voor hem op maat gesneden. Ook Marco Kooyman mag zich meervoudig studentenkam pioen noemen. Hij zegevierde op de 100m school en 100m vrij, werd tweede op de 50m school en 100m wissel en derde op de 50m vrij. Wandy Kater won de 200m vrij voor vrouwen evenals de 200m rug en schoolslag. Twee de werd ze op de 50m rug en schoolslag en 100m wissel. Da niel Reewijk werd derde bij de mannen op de 200m vlinder en de 200m rug. Radna Mulder werd derde op zowel de 50 als 100m vlinder, terwijl de 200m vrij een tweede plek opleverde. De mannen van De Zijl zege- werden op de 4x20m vrij esta fette. wilmar kortleever medewerker Na een Europese wedstrijd on tevreden zijn met een zeven tiende stek had Leidenaar Cas per van den Burgh vóór zondag in Geel zelf ook niet verwacht. De Leidenaar scoorde goed in het Belgische, maar leek lange tijd kans te hebben op (veel) meer. De sterk progressie makende Leidenaar kwam vlak na de kopgroep het water uit in de wedstrijd van het Europese ETU-circuit. „Al na drie kilome ter fietsen was het erop en er over. Daarna is het zoveel mo gelijk voorsprong pakken en dan maar kijken." Het strijdplan was goed, maar de uitvoering lastig. De achtervolgers klitten doorgaans samen en sparen zo doende krachten. In de slotfase kwam een vijftiental Van den Burgh weer achterop. „Ik moei gewoon beter lopen. Jammer het, want als je anderhalve m nuut voorligt, dan wil je er meet uithalen." Omdat in Nederland hel triathlon-seizoen nog niet is aangevangen, trokken Gonnie Wensveen en Hans van Zijp dit weekeinde voor een Run Bike Run naar Harderwijk. Wens veen moest het over zeven kilo* meter lopen, dertig fietsen en wederom 3,5 lopen aflegg gen topper Marijke Zeekant. Met een tijd van 1.39.40 (tegen 1.34.32) bleef de triatlete van De Zijl/LGB echter binnen accepta bele afstand. Waar de Leidse beter op dreef was dan vorige week op de Leidse bult, had van Zijp een mindere wedstrijd; waarin hij als tweede veteraan (overall 17de) finishte in 1.27.21.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 20