Gezellig Oegstgeest blijft maar winnen Alkmania is weer terug op oude nest F KRY redt sprong naar derde klasse voor vierde keer niet Sport Katwijk 2 kampioen van Nederland ASWH wint van Vitesse FC Den Haag plaatst zich voor nacompetit MAANDAG 15 ME11995 984 Katwijk 2 is zaterdag met mi nieme voorsprong kampioen van Nederland geworden. Het duel met Spakenburg werd na een 1-1 score beslist ïn de strafschoppenserie. Het duel had alles van een fi nale. In de eerste plaats de uit gangspositie: beide ploegen hadden hun wedstrijden tegen Drachtster Boys en VVHC ge wonnen en daar een doelsaldo van plus vier aan overgehou den (4-0 om 6-2). Ook in de onderlinge confrontatie in Kat wijk waren de verschillen klein. De thuisploeg kon in de twee de helft amper een minuut van de treffer van Arie van Beele genieten. Toen was de gelijk maker al een feit en in de 1-1 zou geen verandering meer ko men. Met de noodzakelijke strafschoppenserie kreeg de strijd een spannende ontkno ping, waaraan zowaar nog alle 22 spelers een steentje bijdroe gen. Van de eerste vijf schut ters aan beide zijden faalde er namelijk één, waarna pas in het achtste extra paar de be slissing viel. De 'dertiende' Spakenburger was de eerste die miste. De Katwijk-reserves hebben wellicht volgende week nog maals hun strafschopbe kwaamheid nodig. Zaterdag om 11.00 uur komt zondag kampioen DHC 2 naar sport park De Krom voor het duel om de algemene reservetitel. ASWH heeft een beslissings wedstrijd voor promotie naar de eerste klasse afgedwongen. Door Vitesse Delft met maar liefst 5-1 te verslaan werd na melijk de nacompetitie in de tweede klasse gewonnen. Hoe wel de ploeg uit Hendrik Ido Ambacht het gehele duel beter was, kwamen de Delftenaren op voorsprong. Na rust bracht Jaap Kense beide ploegen op gelijke hoogte door een strafschop te benutten. Vervolgens toonde ASWH haar suprematie door via enkele beeldschone treffers van Mark van der Velde (2x) en Edwin Middendorp (2x) de eindstand te bepalen. Kloetinge en Harkemase Boys zoeken nog een veld om hun promotieduel naar de eerste klasse van het zaterdagvoetbal af te werken. De klasseperiode kampioenen van 2 A (Kloetinge) en 2 E (Harkemase Boys) had den verschillende (Spakenburg of Veenendaal) voorkeuren. WOG in Harderwijk leek een fraai compromis, maar het veld van deze vereniging is niet be schikbaar. Vandaag zetten de clubs hun speurtocht voort. De andere drie duels zijn in middels wel vastgesteld. Lunte- ren, de nummer twaalf uit de eerste klasse B, en Ajax, de pe riodekampioen van 2 C, treden zaterdag (18.00 uur) bij SO in Soest aan. Tegelijkertijd nemen de klasseperiodewinnaars AS WH (2 B) en DTS'35 (2 D) het op het terrein van TEC in Tiel tegen elkaar op. De nummers twaalf van 1 A (Volendam) en 1 C (HZW) trappen om 15.00 uur afin Nunspeet. Alphen hoopt tevergeefs op wonde MEDEWERKER Hopen op een wonder. Dat is wat Alphen-trainer Willem Dek ker gistermiddag nog kon. Hij dichtte zijn ploeg één procentje kans toe, als Warmunda maar een puntje zou pakken tegen fa voriet Alkmania. Zelf speelde de Alphense ploeg tegeri Kickers'69 een puike partij. Via treffers van John Vink (2x) en Marcel Ver kerk (strafschop) werd het een dikverdiende 3-0. In de met een autotelefi Bij bemande dug-out hoopte ue phen lange tijd op puntvei A-j van Alkmania. Tevergeefs.' lem Dekker: "Het lag zeker! M; aan vandaag. We hebben hef *p genlijk meer verprutst in de rige twee wedstrijden. We gend jaar moeten we echt j beren om de titel te pakken. Geelrood een zege van tweede klasse verwijderd Bijval voorr Karei Aall VOORSCHOTEN NICK VERWOERD MEDEWERKER Oegstgeest staat bekend als een gezellige club. Ze houden er wel van een feestje. Een paar weken geleden hadden de roodgelen daar ook reden toe. Op de laatste competitiedag speelde de formatie van trainer Wim van Harskamp zich veilig. En passant werd de derde periode- titel meegepikt. Dat bood kans op nog een leuk avondje: een promotiefeestje. Wellicht geïn spireerd door dat vooruitzicht toonde Oegstgeest vorige week tegen Rohda'76 aan op scherp te staan: 5-1. En zaterdag was het al niet anders. Ditmaal was SV Voorschoten het slachtoffer: 2-3. Komende zaterdag speelt Oegstgeest op het veld van 's Gravenzande tegen het Zwijnd- rechtse Groote I.indt om een plek in de tweede klasse. Voorschoten startte de na- competitie op Koninginnedag met een 0-2 zege op het Bode- graafse Rohda. Dat leek een aar dige uitgangspositie. De ruime re overwinning die Oegstgeest een weekend later op de Bode gravers behaalde, veranderde dat. Omdat bij gelijk eindigen het doelsaldo doorslaggevend is, dienden de Voorschotenaren te winnen. En dat in eigen huis. Voor de meeste clubs is dat een voordeel, maar niet voor de SV. Op vreemde bodem bleven de pupillen van coach Frank van Dam dit seizoen ongeslagen (11 duels - 18 punten), terwijl zij thuis vijfmaal onderuit gingen. „Hun veld is niet zo geschikt voor het voetbal dat ze spelen. Het is een technisch en goed combinerend elftal. Op een slecht en betrekkelijk klein veld heeft zo'n ploeg problemen," meende Oegstgeest-trainer Wim van Harskamp. Zijn team maakte het de geel zwarten dit seizoen al eerder lastig - Oegstgeest ontfutselde de SV in de competitie drie punten - en deed dat nu dus weer. De gastheren, die het toch al moeilijk hadden op de hob belige mat, kregen van de agres sieve Oegstgeestenaren nauwe lijks ruimte om in hun spel te komen. Desondanks wist de thuisploeg, zonder de geschors te Arshan Behimehr, zich een veldoverwicht te verwerven. De eerste doelkans was echter voor Oegstgeest. Bij een uitval ver greep Edwin Lagas zich aan Willem-Jan Pott Hofstede - geel voor Lagas - waarna Ronald van Delfts vrije trap met het windje mee bij de verste paal belandde. De vrijstaande Han Willem Kot- terman stond daar klaar en nam de bal uit de lucht ineens op de slof: 0-1. Een beauty. Oegstgeest verkeerde meteen even in hoger sferen. Daardoor kreeg Frank Buizer dertig tellen later een riante mogelijkheid om de partijen weer op gelijke hoogte te brengen. Vrij voor het doel stuitte hij op goalie Frits Bleichrodt. De aandringende SV kreeg nog meer kansen, maar Tjeerd Verweij, Hein de Graaf, Gert-Jan Gijsman en opnieuw Buizer schoten met losse flod ders. Oegstgeest deed dat an ders. De bezoekers waren niet alleen scherp in de duels. Zij schoten ook met scherp. Na balverlies van Buizer op het middenveld haalde linksachter Maarten Alders op rechts de achterlijn en legde keurig terug op Brian van Goethem, die knap raakschoot: 0-2. Deze tik kwam de SV niet meer te boven. Van Dam: „We hebben een jonge groep. In de rust heb ik gezegd dat ze nu konden laten zien hoe sterk ze mentaal waren. Hier kwamen ze echter niet overheen. Tussen willen en afdwingen bestaat nu eenmaal een wereld van ver schil. We moeten in dat opzicht nog groeien." Met Coen Dekker voor Paul van Paassen zocht de SV de aansluiting, maar zonder overtuiging. Verder dan een reeks hoekschoppen kwam geelzwart niet. Aan de andere kant hield doelman Jos Loose de bij een tegenstoot doorge broken Van Delft van 0-3 af. Een kwartier voor tijd werd de Het geschil tussen Ajax p tesse is dit weekeinde flij scherpt. Karei Aalbers, v 8e ter van Vitesse, verzochi ;n al dag in alle vroegte zijn va erhal\ ten uit de eredivisie na; noe hem te komen om de 1 hem verwerpelijke houdi 111 0 Ajax, PSV en Feyenoord itten. kaak te stellen. De manie op de nationale topclul niet waren uitgenodigd, ten met meerjarige coni bij minder gefortuneerd311 enigingen benaderen, vin in 1 bers een hondse manien °rtf ,te ken doen. Hij was niet de )0'tlsc zo bleek tijdens de bijeenl unfe1r1'1 Directe aanleiding w Pr handelwijze van Ajax e 3e van de afgelopen weken. n 1,1 Vitesse om ging Ajax-coai 'P'. Gaal bij twee spelers al Arnhemse club op visit D0,cl,cl Makaay hapte toe, Chrisoe'ma Weerden ging later do Han Willem Kotterman (5) en zijn tegenstander van Voorschoten zijn erbij gaan liggen. Voorschotense aanvalsdrift dan Noordwijk begeerde spits verzil- toch beloond. Van Goethem verde een pass van kilometer- vloerde Verweij en Gijsman vreter Alders: 1-3. Invaller André schoot vanaf elf meter de 1-2 Bol bepaalde de eindstand in de binnen. Even mochten de Ade- slotminuut nog op 2-3. Alleen geest-bewoners hoop het Zwijndrechtse Groote Lindt, koesteren. Zes minuten na Gijs- winnaar van de nacompetitie in mans treffer maakte Van Delft 3B, kan een nieuw Oegstgeest- daar een eind aan. De door feest nu nog in de weg staan. SV Voorschoten - Oegstgeest 2-3 (0-2) 16. Kotterman 0-1, 40. van Goethem 0-2, 76. Gijsman 1-2, 82. Van Delft 1-3, 90. Bol 2-3. Scheidsrechter: Moret. Toeschouwers: 750. Gele kaarten: La gas. Van Tol (Voorschoten). Versteeg (Oegstgeest). SV Voorschoten: Loose: Van Tol, Gijs man, Jan de Graaff, Poorta; Lagas, Hein de Graaff, Van Paassen (Dekker): Verweij, Buizer, Visser (Bol). Oegstgeest: Bleichrodt; Jungerius, Ed van Grieken, Blankert, Alders; Kotter man, Pott Hofstede (Kralt), Versteeg, Naafs; Van Goethem (Eric van Grie ken), Van Delft. knieën voor het aanbolevel^ PSV, dat meteen in actie ïrP toen uitlekte dat Van Gaf^1" had bezocht. Makaay heeft na dit si ?n contractueel nog drie j 'ej. a' gaan in Arnhem, Van der !r'ieze den staat nog twee jaar 1 contract. Vitesse wil echt :alln'' geen verkoop weten. Daoot bers het niet bij die opm ;n laat zitten, bleek de afga imPlc dagen. „Het is geen kwest wan.1 het onderste uit de kan e halen", verklaarde de Vi 3e9? voorzitter. In Nederland bestaan 3"n v over geen regels. „Het i y 1 grijs gebied", had Aalben em" juristen laten uitzoeken.an nc Ajax hetzelfde had geda BOSKOOP RUUD PATTIAPON MEDEWERKER Henk Krauwel kon het na afloop nog niet geloven. Voor de vierde maal in successie was 'zijn' KRV doorgedrongen tot de nacom petitie in de vierde klasse en evenzovele malen werd de doorgang naar de derde klasse versperd door een 'underdog'. Nu werd zelfs een barrage tegen de winnaar van de nacompetitie in de vierde klasse A de Katwij- kers niet gegund. Floreant had op de valreep een wreed scena rio in petto. KRV kreeg met 4-2 klop. Floreant gaat naar 'de fi nale'. In de competitie had KRV de Boskopers al eens met 7-2 de oren gewassen. De twaalf pun ten voorsprong op de nummer drie waren veelzeggend. Toch ging het zaterdag weer mis. Een kwartet promotiekansen blijkt aan KRV niet besteed. Om moe van te worden. „Moe?", gromde Krauwel met een asgrauw ge zicht na afloop van de de sastreus verlopen wedstrijd in de onbezette doucheruimte van de kleedkamer. „Ik word er zo langzamerhand dóódmoe van." De trainer, al geplaagd door een half dozijn blessures en een aantal halffitte, maar wel spe lende voetballers, had moeite om voor de zoveelste maal in de nacompetitie het onderspit te moeten delven. Vooral door de manier waarop KRV weer terug naar af moest. Want, eerlijk is eerlijk, als er een ploeg zater dagmiddag moest winnen, dan was het KRV en zeker niet Flo reant. Trainer Paul de Jong, die van Floreant een redelijk voet ballende ploeg heeft gemaakt, gaf het na afloop ook grif toe. „KRV heeft een attractieve wed strijd gedicteerd, alleen verga ten ze één ding. En dat was om het af te maken." De Jong, na Sportlust bezig aan zijn eerste seizoen bij de Boskopers, had allerminst ver wacht dat Floreant KRV het na kijken zou geven. De openings treffer van Roel de Mos, binnen een minuut na de aftrap, deed hem al bijna van zijn stoel val len. Na negen minuten werd De Jong weer op zijn zitvlak gezet toen doelman Henno Verkade blunderde bij een ongevaarlijke situatie en André de Best ade quaat reageerde. De fout van Verkade paste ook helemaal in het beeld van de wedstrijd, waar leuke staaltjes voetbal werden afgewisseld met afgrijselijke missers. Gerrit van den Berg profiteer de bij 2-1 bijvoorbeeld van een veel te afwachtende houding van de Katwijkse defensie, maar dat foutje leek vijf minuten later te worden rechtgezet. Scheids rechter Da Cruz-Lopes, 50 jaar en bezig aan zijn laatste wed strijd, zag namelijk in een tui meling van De Best een geheide strafschop. Normaal gesproken is Bouwe van Beelen hiervoor de aangewezen man, maar aan gezien de Katwijkse aanvoerder met twee beschadigde knieën kampt, wees Krauwel Kees Haasnoot als elfmeter-specialist aan. Helaas lag de robuuste verde diger op dat moment door een charge van Ron van der Laan gekwetst op het gras. Van Bee len, de eigen pijn verbijtend, moest alsnog aan de bak. Met fatale gevolgen, want zijn schot spatte op de lat uiteen waarna Verkade reddend kon optreden. Toch kreeg het betere KRV, met een zeer opvallende Marcel van Duyvenvoorde, in de twee de helft de gepaste beloning toen De Best dankzij Van Bee len en Arno van der Boon, de gelijkmaker in het doel from melde: 2-2. Die stand betekende tot een minuut voor tijd dat KRV zich had geplaatst voor een beslissingsduel tegen de 'ande re' vierdeklasser, naar later zou blijken KMD. Maar in de 89ste minuut ver werd de grijze Boskoopse hemel plots tot een hel. Een wanhopi ge vrije trap op de middenlijn van Cees Franssen werd in het Katwijkse strafschopgebied doorgekopt door Martin van 't Hoog en door Cees van Veen achterover met het hoofd ver lengd tot in het dak van het doel. KRV was verbijsterd. Jan Kuyt, die Van Veen in het vijf meter-gebied van het doel in de rug dekte, verwachtte een in greep van Patrick Buhrs, maar de sluitpost stond als aan de grond genageld. Over en uit dus voor Krauwel en de zijnen. Dat Said Essaka er met een prachtige lob zelfs nog 4-2 van maakte, werd door de verdoofde Katwijkers voor ken nisgeving aangenomen. Kuyt, ervoor wakend om Buhrs met de zwarte piet op te zadelen: „Dit is diep en diep triest. Nu moeten we weer helemaal op nieuw beginnen." Floreant - KRV 4-2 (2-1). 1. De Mos 1- 0, 9. De Best 1-1, 21. Van den Berg 2-1, 67. De Best 2-2, 89. Van Veen 3-2, 93. Essaka 4-2» Scheidsrechter: Da Cruz- Lopes. Toeschouwers: 250. Geel: Ro nald Uittenbogaard (Floreant). KRV: Buhrs; Doets, Van Duyvenvoor de, Haasnoot, Van der Zalm; Van Bee len, Kuyt, Herrlinger; Katerberg (Kruger), Van der Boon, De Best. Pot naar Telstar VELSEN-ZUID GPD Telstar heeft vier dagen na het aangekondigde vertrek van trai ner Simon Kistemaker naar FC Utrecht in Cor Pot een opvolger gevonden. eloofl lasse- et g leeft aan.' pvolf een speler in het buitei had het straf gekregen." Ajax-voorzitter Michaennter Praag bood Aalbers gistf P"^er tend excuses aan voor hiJ1 drag van Van Gaal. „Ac rn" hadden we een dag eerd tesse moeten bellen over plannen." Van Praag kor voorstellen dat Aalbers wiek was geschoten. „D; moet het reglement geu worden", vond de Amstei mer, die door Aalbers was formeerd over de bijeen! van de eredivisieclubs. A EDEW vond trouwens ook geho n Jos Staatsen. „Die had il 'j*1 nog aan de lijn, en die vin lster( Vitesse in zijn recht staat" e.f°P Tijdens vergadering ra e., terdag werd besloten toth stellen van een commissie£ der leiding van Gaston (FC Zwolle). De andere t\s den zijn Ron Weijzen (M\ Jan Brouwer (Volendam commissie gaat met het bestuur van de KNVB om fel zitten. „Geloof me, geen eenzijdige actie var aantal clubs", aldus Aa „De irritatie en zorg oujL, laatste ontwikkelingen zij de andere clubs net zo® Onacceptabel gedrag, voor een kampioen, zegt een. Als een arbitragecomm gaat bepalen dat Van der II den en Makaay volgend ja ders mogen voetballen, hek van de dam." MEDEWERKER Na afdelingskampioen UDO was het gistermiddag Alkmania dat de sprong naar de grote bond maakte. Het laatste duel in de nacompetitie tegen het kansloze Warmunda was echter verre van vlekkeloos te noemen, maar mede door toedoen van junior Raymond Kroeze werd het toch 3-0 voor de ploeg van Kees van Rijn. Kind van de reke ning werd Alphen. Met dezelfde cijfers won het wel van Kickers '69. Het slechtere doelsaldo nekte de Alphenaren. Op het veld van Stompwijk ging het Alkmania aardig voor de wind. Geholpen door de af wezigheid van vele Warmunda- basisspelers, onder wie de spel- bepalende middenvelder Nico I^akenberg, was de beginfase voor de Weteringers. Opvallend was het nerveuze optreden van Warmunda-doelman Abe van der Zwet. De boomlange sluit post moest vaak in twee instan ties handelend optreden. Ray mond Kroeze profiteerde daar één keer van. De kleine spits kopte na een misverstand in de Warmondse verdediging de eer ste treffer van de wedstrijd al na tien minuten in de touwen. Van deze jongeling kwam het mees te gevaar. Van de andere spits Michel Opdam werd weinig ver nomen. De kaalgeschoren spits speelde bepaald niet zijn beste wedstrijd voor de blauworanje formatie. Voor Yoeri Bouwmeester zat er ook weinig in het vat. Hij wist vrij voor keeper Abe van der Zwet zijn kansen niet te benut ten. Ondertussen kwam War munda terug in de wedstrijd. Spits Henk Strijbos, voor wie enkele verenigingen interesse hebben, had van zijn ploegge noten te weinig steun. Elke keer weer liep hij zich vast in de Alkemadese defensie. De thee bracht voor de Van Rijn-equipe het nodige elan terug. Al na vijf minuten had Albert de Jeu de 2- 0 in het vizier. Zijn inzet be landde op de paal. Een halve omhaal van Yoeri Boumeester had ook niet het gewenste re sultaat. Het klinkt gek, maar de be langrijkste sta-in-de-weg voor de Alkemadenaren was de nu wel zelfverzekerde Abe van der Zwet. De sluitpost groeide zelfs uit tot uitblinker. Rob Opdam en Yoeri Bouwmeester kregen vrij voor de doelman het leer niet in het doel. Raymond Kroe ze moest wederom uitkomst brengen. Met als voorbereider Charley Hogenboom prikte de spits zijn tweede treffer binnen. Mede door het betere doelsaldo wist Alkmania zich toen zeker van zijn zaak. Toen ook voelde Guido Meynders zich als een vis in het water. Nadat hij door de Warmondse defensie heen wandelde, trok Jeroen van Eg- mond aan de noodrem. Joost van Veen tilde de toegekende vrije trap hoog over het doel. Warmunda geloofde het ei genlijk wel. De ploeg creëerde nauwelijks kansen. Toch voel den de meegereisde Alkmania- fans zich niet op hun gemak. Het bericht uit Oegstgeest dat Alphen een 0-3 voorsprong had genomen, zorgde nog voor de nodige spanning. Die behoorde vlak voor tijd definitief tot de verleden tijd. Guido Meynders was ten slotte de laatste man die werd bejubeld. Hij passeer de via een strak schot de ïerec Ie o\ laar liiig i Vol loog Alkmania heeft alle reden tot juichen: de Weteringers zijn weer terug in de vierde klasse. foto»ben de bruijn kansloze Abe van der Zwet. Het seintje van de plaatselijke radioverslaggeefster, dat Alphen het tegen de Kickers niet verder bracht dan de ontoereikende 0- 3, kwam voor Alkmania-trainer Kees van Rijn als een grote op luchting. Van Rijn hoopt nu dat Alkmania een blijvertje is in de vierde klasse: „Grootste plus punt was dat de jongelingen Yoeri Bouwmeester en Ray mond Kroeze het zo geweldig oppakten dit jaar. Zij voegden zeker iets toe aan het spel". Dat is iets waar de oefenmeester volgend jaar zeker mee vooruit kan. Daarentegen nemen Joop Broesterhuizen en Rick Huig- sloot afscheid van het eerste. Martijn Mastenbroek twijfelt nog. Iets waar gistermiddag ver der nauwelijks aandacht aan werd besteed. De stap naar de vierde klasse was gezet en dat werd op passende wijze gevierd. Alkmania-Warmunda 3-0 (1-0). 11. Raymond Kroeze 1-0, 65. Raymond Kroeze 2-0, 85. Guido Meynders 3-0. 400. Alkmania: Hendriks, Guido Meynders (Ron Hogenboom), Van Veen, Huig- sloot, de Jeu, Kroeze, Bouwmeester, Mastenbroek, Charley Hogenboom, Michel Opdam, Broesterhuizen (Rob Opdam). Warmunda: Van der Zwet, Mastenma ker, Van Egmond, Bunders, Barry van Rijn, De Wolf, Van Grieken, de Winter (Van Velzen), Strijbos, Scipio, Hans van Rijn. Veendam was zaterdag de grootste schlemiel in de eerste divisie. De club uit de veenkolo nie had aan een gelijkspel tegen AZ voldoende voor deelname aan de nacompetitie. Door een doelpunt van topscorer Mutsaers verloor Veendam ech ter met 0-1. De Groningse ploeg miste door dat resultaat de na competitie. AZ schoof er in. „Wij hebben een ploeg voor de eredivisie", vertelde de Alk- maarse trainer Vonk na de over winning. „Deze ploeg is beter geschikt voor de eredivisie dan voor de eerste divisie." Met Veendam had ook TOP Oss een ongelukkige avond. Tot tien minuten voor tijd veron derstelde de Ossche ploeg een plaatsje in de nacompetitie te hebben verdiend. Op dat mo ment leidde het team bij De Graafschap en keek Heracles thuis tegen Emmen tegen een gelijke stand aan. Binnen enkele minuten anderde alles. Heracles met 3-2 door het doelpun Huizing vijf minuten voo yej',' en TOP speelde gelijk (3-3) de treffer van Van de Brink slotseconden. Ook bij wins pe'g TOP op De Graafschap ha r00i Brabantse ploeg de nacon je tie niet gehaald. Het had ii geval gelijk geëindigd met! cles, maar het doelsaldo va Almelose club was beter. vonj een plaats in de strijd om motie. De Hagenaars va gen VW met 5-0 door doelpunten van Koning en van Van der Laan, De Rm r( en Hoogendorp. In groep A spelen de nun zestien van de eredivisie mfl Graafschap, Den Haag enH y( cles. In de andere gr nummer zeventien van divisie met VW, Excelsioi AZ. De eerste wedstrijden op 31 mei. het

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 18