!)PORT Ajax wil alle records breken Catwijk wil nu echt [eschiedenis schrijven I'ijnsburgse Boys erliest maar is det verslagen Mark Wotte gaat niet naar FC Den Haag bandag 15 ME11995 15 .willem spierdijk. 071-356464, plv -chef rob onderwater. 071-356463 Ipurs doen bod op Bergkamp ilaan Tottenham Hotspur heeft een bod uitgebracht op Den- is Bergkamp. Allan Sugar, de grote man bij de Spurs, ziet in de ederlander van Inter Milan de ideale vervanger van Jürgen linsmann die terugkeert naar Duitsland (Bayern München). Hij peft voor de aanvaller van Oranje 7 miljoen pond over (19 mil- en gulden), evenveel als Manchester United in Engeland be- alde voor Andy Cole. Bergkamp, die volgens Sugar al eens eeft laten doorschemeren dat hij graag in de Engelse competi- ezou spelen, kan bij de Londense club een jaarsalaris tege- ioet zien van 2,5 miljoen gulden, een miljoen minder dan hij in lilan vangt. •ittige boete voor Mulder isenkirchen Het bestuur van Schalke'04 heeft Youri Mulder en boete van ruim 16.000 gulden opgelegd. De clubleiding rafte de Nederlandse spits wegens wangedrag. Mulder kwam jrige week na de wedstrijd tegen Karlsruhe (2-2) in de kleedka- ier hard in aanvaring met trainer Jörg Berger. Tijdens de verhit- ■discussie deed de voormalige aanvaller van FC Twente enkele itspraken die de Duitse coach hem niet in dank afnam. Het be- uur koos partij voor Berger en pakte Mulder flink aan. De los- ppige spits kreeg naast de geldboete tevens een schriftelijke irmaning. 'an Gaal naar Napoli - Milan «terdam Louis van Gaal van Ajax bezoekt donderdag de wed- rijd in de Serie A tussen Napoli en AC Milan, de tegenstander de finale van de Champions League. Op dezelfde dag speelt ax de uitwedstrijd in de Nederlandse competitie tegen Feye- jord. Hulptrainer Gerard van der Lem is dan de verantwoorde- ke op de bank. Ajax heeft al twee keer gespeeld tegen de Itali- inse kampioen (en gewonnen) en tal van videobanden beke- n. Het gaat Van Gaal er vooral om de huidige vorm en de posi- s van bepaalde spelers nog eens te bekijken. imits produktief voor de Pacers dianapolis Rik Smits was zaterdag de motor van de Indiana i acers in de derde overwinning op de New York Knicks, 98-84. )e center uit Eindhoven maakte 25 punten en plukte elf re- ounds. Door de overwinning namen de Pacers een voorsprong an 3-1 in de playoffs. De vijfde van maximaal zeven duels, is '4 roensdag in New York. Van Gaal denkt al aan Oranje amsterdam Edgar Davids maakt 'een dolletje' door met kampioensschaal de rug van Seedorf te beklimmen. iken gert-jan onvlee vijk heeft zaterdag, zoals jcht worden verwacht, de lorlopige kroon gezet op het 'i al imponerende Voetbal- Izoen '94-'95. Door het gelijk- Jel in de uitbeurt tegen Mar en (1-1), sloot Katwijk de com- ititie af met een puntentotaal n 45. Een record met 'eeuwig- lidswaarde', omdat vanaf vol- nd seizoen per wedstrijd drie inten kunnen worden ver- 5 m enc'" Ook bleven de mannen van liner Kees Guyt, die het doel- inten-record zaterdag op 80 achten, voor de 26e maal op ongeslagen. Een prestatie die ag de eerste klasse van het za- rdagvoetbal eerder slechts K>r Zwart Wit '28 werd gele id. In dat seizoen ('71-'72) de Rotterdammers kerigens wel minder wedstrij- fenaf- Een seizoen dat er dus mag zijn, maar het karwei is nog lang niet af. Sterker nog: het mooiste record moet nog door het 'andere oranje' worden neerge zet. In de geschiedenis van het amateurvoetbal lukte het im mers nog niet één vereniging om drie jaar achtereen het alge meen kampioenschap van Ne derland te veroveren. Het is een reeks die de bewo ners van de Katwijkse Krom dit jaar absoluut willen neerzetten, zo liet Guyt op het voormalige eiland nog eens weten. „Als dat lukt, schrijf je echt geschiedenis. Dat weet ik, maar dat weten de jongens ook." De groep die de woorden van Guyt moet gaan waarmaken, wordt vandaag sa mengesteld. Zestien spelers en twee keepers starten de voorbe reiding op de nacompetitie die zaterdag met een uitwedstrijd tegen IJsselmeervogels begint. Binnen die selectie zullen geen verrassende namen te vinden zijn. Ajax kampioen van Nederland. Dat was voor niemand een verrassing. Louis van Gaal wist het al maanden. De Ajacieden zagen het ook al tijden aankomen. De concur rentie was er bij het begin van de cohipetitie al bang voor. De technisch directeur voelde zich zelfs wat ge woontjes toen het feest gistermiddag, na de 4-1 winst op Volendam, moest losbarsten. Maar hij zag zijn vrolijke voetballers spontaan de armen om eikaars schouders slaan en raakte weer een tikkeltje ontroerd. Dat waren nou 'zijn' jongens. „Dat deed me weer wat." Ronald de Boer, later: „Ach ja, je wilt er toch iets van maken, he? Voor het publiek dan." steeds hoger. Dat geeft natuur lijk meer druk." Ronald de Boer: „Ze zijn hier ook zó kritisch. Als het even minder gaat zal het publiek hier niet, zoals bij Feyenoord, zon der meer achter de ploeg gaan staan. Die twaalfde man mis je soms. Ja, dat verwijt ik de fans wel eens." amsterdam ype minkema gpd-verslaggever Gewoon en toch heel bijzonder. Het was al weer de 25-ste in de geschiedenis van Ajax, de twee de op rij. Zonder één enkele ne derlaag. Dat is bijzonder in Ne derland; een record. „We willen nu alle records breken", voor spelde Louis van Gaal. Zonder verlies het einde van de compe titie halen - er zijn nog twe^ wedstrijden (Feyenoord en Twente) te gaan -, de minste goals tegen, de meeste voor. Het Amsterdamse publiek wil steeds- meer. Een kampioen schap is nu al vanzelfsprekend geworden. De Champions Lea gue, de Europacup 1, is al bijna een eis geworden. „Je zoekt steeds weer nieuwe uitdagin gen", zei Van Gaal. „Het ver wachtingspatroon wordt ook Mooiste seizoen Maar, het was een prachtig jaar. Dat willen ze allemaal even kwijt. Van topscorer tot trainer, van clubarts tot materiaalman. Ajax maakte van iedereen een kampioen. Tot en met Sjaak Wolfs - Sjakie -, die overal en al tijd voor alles en iedereen zorgt bij de club. Zij zorgden voor het mooiste seizoen sinds vorig jaar. „Een absoluut tópjaar", vond voorzitter Michael van Praag zelfs. Nog nooit verdiende Ajax zó veel geld, nog nooit was de club in Nederland en in Europa zó oppermachtig. Maar het is nog niet óf. „Er komt eind mei nóg een wedstrijdje, geloof ik", zei doelman Edwin van der Sar in zijn opvallend komische rol. Hij bedoelde de finale van de Champions League, op 24 mei tegen AC Milan. Ajax speelde gistermiddag te gen Volendam geen kam- pioenswèdstrijd, het was een kampioensjaér. Want wanneer wist Louis van Gaal al dat zijn Ajax de schaal mocht ophalen? „Na de wedstrijd tegen PSV thuis", zei de technisch direc teur. Dat was op 22 januari, bij na vier maanden geleden. „Daarom was er ook geen spra ke van een ontlading. Dat kan pas als er spanning is. De twee de wedstrijd tegen Torino, in de finale van de UEFA Cup. Uit 2-2 en hier tot het laatste moment die onzekerheid. Dan is er spanning, dan is er ontlading. Die ontbrak dit seizoen natuur lijk. Je zag het al een hele tijd aankomen." Daarom speelde Ajax de laatste weken al mindere wed strijden. Van Gaal: „Wij spelen nu zo slecht omdat we tegen Milan goed willen spelen. Bo vendien waren we al officieus kampioen." Een kampioensduel als voor wedstrijd, wat gaf het? In de Ne derlandse competitie kan ook een matig, slecht of zelfs 'super- zwak' Ajax niet verliezen. Het heeft te maken met de verande rende wetten in De Meer, waar leuk voetbal niet altijd meer hetzelfde betekent als goed voetbal. En natuurlijk zal de weerstand in Nederland er ook iets mee vandoen hebben. Ro nald de Boer: „Ik ben vooral blij met het héle seizoen. Zoals wij tot nu toe hebben gespeeld, zonder een enkele nederlaag. Heel constant. Dat is heel knap. Daar ben ik best trots op." Grossiers Het was eigenlijk verbazingwek kend hoe de voetballers van Ajax, grossiers in prijzen, na het bijna verplichte kampioen snummer tegen Volendam in eens een spontaan feest aanhie ven. Doelman Edwin van der Sar voorop. Met het nieuwe, flit sende tenue van volgend sei zoen heeft de keeper blijkbaar ook een nieuw imago aange trokken. Het leken eerstejaars prijswinnaars, nog niet aange raakt door het succes. Er werd een strandbal over het hek ge gooid. Clarence Seedorf, inter national, pikte de dieptepass op en scoorde na een prachtige so lo. De Ajacieden doken er bo venop. Frank de Boer deed het nog eens dunnetjes over. Voor veertigduizend fans, met een strandbal. Edgar Davids wilde na de lange ereronde nog niet naar huis. Hij pakte de Schaal en sprong in het hek. De rest feestte weer mee, terwijl de tijd tikte. Ronald de Boer: „Voor sommigen is het de eerste of de tweede keer. Dat is natuurlijk iets speciaals." En hijzelf? „Nee, ik heb niet dat gevoel van vorig jaar. Het was nauwelijks verras send te noemen. Er was geen spanning. Ik bedoel, we waren al officieus kampioen en zo." De polonaise trok ook Peter van Vossen en de rest van de re serves voort. De aanvaller twij felde hevig. Zou hij zijn trai ningspak nu uittrekken voor de huldiging of juist aanhouden? Hij hoorde er ook deze middag weer niet echt bij. Integendeel, toen Overmars naar de kant werd gehaald, riep Van Gaal niet hem, de logische vervanger, maar Kanu, een 'rechtspoot', bij zich. „Toen zat ik even hele maal kapot", zei de Zeeuw. Hij vond voor zichzelf een compro mis. Hij trok zijn trainingsjas uit. Maar de broek hield hij aan. Zijn toekomst? „Ik laat alles maar over me heenkomen." Louis van Gaal had hem weer, 'zijn' schaal: „Ajax is van Neder land geworden." Bedoelde hij misschien dat Nederland «van Ajax was? Nu Europa nog. Van Gaal: „Ik hoop dat ik me na de finale tegen Milan weer eens écht kan laten gaan." Louis van Gaal meent in de toe komst als bondscoach van waarde te kunnen zijn voor het Nederlandse voetbal. Na de kampioenswedstrijd tegen Vo lendam stak de technisch direc teur van Ajax gisteren zijn am bities niet onder stoelen of ban ken. „Als clubtrainer heb ik nu aangetoond dat een op een ver dedigen de kern is van het aan vallende en gedurfde voetbal. Ik zal dat ooit eens als bondscoach willen bewijzen." Het contract van de huidige bondscoach Guus Hiddink loopt af na het Europees kam pioenschap van 1996. Of Van Gaal dan al in beeld is voor wat hij noemt de 'hoogst haalbare functie in Nederland', dat liet de Avenhorner in het midden. „Ik zie het bondscoachschap niet als de mooiste taak, dat is trai ner zijn van Ajax", voegde hij er direct aan toe. „Net als de spe lers heb ik de ambitie om me in een voetbalgek land te willen bewijzen." Mafia chanteert rallyrijders albena anp De Nederlandse rallyrijders Hans Stacy en Marc van de Brandt hebben een hachelijk en curieus avontuur achter de rug tijdens de Sladni-rally in Bulga rije. Vrijdag na een laatste verken ning van het parcours met de trainingsauto, een Mitsubishi- Lancer, besloot het Nederlands duo een hapje te gaan eten. De auto hielden ze in het oog. Bij het afrekenen zagen ze echter plotseling hun voertuig wegrij den. Met daarin de belangrijke pacenotes, aantekeningen voor de navigator, de helmen en de raceoveralls. Toen de Nederlanders aangif te deden bij de politie kregen ze te horen dat contact opgeno men moest worden met de Bul gaarse mafia. De rijders konden de bolide voor ongeveer 12.000 gul.den terugkopen. Toen de gangsters merkten dat de Ne derlanders weinig waarde hech ten aan de reserve-auto, maar meer aan de pace-notes vroe gen ze daarvoor hetzelfde be drag. Stacy en Brandt lieten zich echter niet chanteren en kopi eerden de pace-notes van wel willende Oekraïners; in totaal 88 A-viertjes. Toen de dieven in de gaten kregen dat de Nederlan ders niet ingingen op hun voor stel, boden ze belangrijke aan tekeningen aan voor een bedrag van ongeveer honderd gulden. Monument uit zaterdagvoetbal degradeert terdam willem spierdijk rviel een doodse stilte over het eld van Zwart-Wit'28. Ook de otterdammerse spelers en upporters zwegen, alsof ook zij eseften dat ze een monument it het zaterdagvoetbal naar de teede klasse hadden gespeeld, ijnsburgse Boys, in 1990 nog 'gemeen kampioen bij de za- ■fdagamateurs, kwam tegen wart-Wit'28 niet verder dan en l-l gelijkspel en degradeer- iemand kwam na afloop nog Ïfmg op die bal op de paal in de btfase, niemand sprak nog ver die kans voor Folkert Wes- dius vlak voor tijd om RB toch wg op 1 -2 te zetten. Iedereen 'bt dat de degradatie van 0 ijnsburg niet kon worden ver- W iaard door die pech in de slot minuten. „We hebben het hele eizoen één uitwedstrijd ge- onnen, mag je dan verwach- tn dat je zo'n belangrijke duel yen de twee punten pakt", Prak Folkert Wesselius na af top realistisch. 2 toch was voor het duel wel op I*n stuntje gerekend. Rijns- 1 torgse Boys had dan wel een r 'ijna compleet elftal gebles- fcerd of geschorst langs de kant itten, ook Zwart-Wit'28 moest ktig gehandicapt aan de wed- fójd beginnen. Maar de Rijns- ■Panning van zich af te spelen. Martin den Haan zorgde regel matig wel voor dreiging, maar de overige spelers gaven niet thuis. Rijnsburgse Boys kreeg on danks dat wel kansen om te scoren. Martin den Haan was twee keer dichtbij een doelpunt, een keer op aangeven van Wes selius, een keer op aangeven van Kamperveen. Arjan Heems kerk had pech dat zijn kopbal via de grond over het doel stui terde. Zwart-Wit'28 speelde vanzelf sprekend veel meer ontspan nen. De Rotterdammers, die normaal gesproken spelen met geslepen messen, zorgden voor al via de spitsen Monteiro, Wit teling en Ardon voor gevaar. Ar- don prikte de bal na een half uur spelen nog tegen de paal, maar een minuut later was het wel raak. Van Delft en Van Duijn verspeelden op eigen helft de bal en Witteling rondde de fraaie aanval die volgde, af met het hoofd: 1-1. Na rust oogde het allemaal wat feller bij Rijnsburgse Boys, vooral toen Martin de Louw het veld betrad. De dreiging bleef echter beperkt tot een enkele actie van Kamperveen op links en Van Duijn en De Louw op rechts. Een kwartier voor tijd was het wel raak, toen Martin den Haan een voorzet van Van Duijn bij de eerste paal intikte. Wesselius was vervolgens twee keer dichtbij de voorlopige handhaving in de eerste klasse, Cruijff bevestigt akkoord met Popescu Barcelona kele details geregeld worden. Dat zal komende week gebeu ren", liet Cruijff weten na het gelijke spel van zijn ploeg (1-1) tegen Celta de Vigo. Mocht Popescu komen, dan gaat het oiji een contract voor vier sei zoenen. Met de transfer zou een bedrag van ruim zeven miljoen gulden gemoeid zijn. Johan Cruijff heeft zondag be vestigd dat Barcelona een prin cipe-akkoord heeft bereikt met Gica Popescu. De Roemeen, voorheen in dienst van PSV, speelde dit seizoen voor Totten- ham. De Engelse club wil echter van hem af. „Er moeten nog en- lisse mark bakker Peter van Duijn ligt verslagen op de grond; Rijnsburgse Boys is gedegradeerd. maar de bal verdween niet in het Rotterdamse doel. Trainer Arie Kurver, hij nam enkele weken geleden het trai nerschap over van Rob Kiebert, wilde eigenlijk helemaal niet zo lang stilstaan bij de teruggang naar de tweede klasse. „We hebben verloren, maar we zijn niet verslagen", klonk het strijd baar uit zijn mond. De naam RCL viel nog al eens na afloop op sportpark De Vaan in Rotterdam, ledereen herin nerde zich hoe de Leiderdorpse ploeg na degradatie uit de hoogste klasse van het zater dagvoetbal aan een vrije val be gon die pas in de vierde klasse eindigde. Maar Kurver wilde he lemaal niet dat RB met RCL wordt vergeleken. „Ik denk dat die vereniging niet de mogelijk heid had om de spelersgroep bijeen te houden, om te verster ken. Die mogelijkheden zijn er in Rijnsburg wel. Het is niet de eerste de beste club." De trainer uit Bergschenhoek, die dit jaar in Rijnsburg als technischcoördinator werd binnengehaald en van plan is die functie te blijven vervullen, denkt dat de club een leuk jaar tegemoet kan gaan als ze in de top van de tweede klasse spe len. „Want dat is een stuk aardi ger dan dit seizoen. Moet je in de eerste klasse spelen alleen maar om de status van eerste klasser te hebben? Wat wij van daag hebben laten zien was ge woonweg onvoldoende voor de eerste klasse." Aanvoerder Dick Heemskerk vond ook dat zijn ploeg dit sei zoen te weinig goede partijen heeft gespeeld. „Als je me vraagt om nou eens vijf goede wedstrijden van ons te noemen, dan lukt me dat niet. Dat zegt in feite voldoende." Heemskerk vond wel dat Kur ver de afgelopen weken veel goed werk heeft gedaan. „Kie bert is een perfecte vent, maar hij slaagde er niet in om er een team van te maken. Wat dat be treft leek Kurver op de goede weg. Het was natuurlijk voor hem moeilijk om in zes trainin gen nog wat te veranderen. Achteraf kan je zeggen dat het FOTO KEES VAN HOOGDALEM misschien anders was gelopen als er eerder was ingegrepen. Ook de aanvoerder van Rijns burgse Boys (die er nu toch aan denkt om niet te stoppen) is daarom ook optimistisch over de toekomst van Rijnsburgse Boys. „In de eerste plaats moet de club zorgen om 85 tot 90 procent van de spelers te hou den. Anders kan je weer op nieuw beginnen. Als dat lukt is Rijnsburgse Boys binnen een jaar weer terug in de eerste klas- Rijnsburgse Boys: Schol. Van Delft, Heemskerk, Van Duijn, Hovingh, Roesi (De Ixniw), Den Haan. Robert van Duijn (De Ruyter), Wesselius, Roos, Kamperveen. Dit weekeind heeft Mark Wot te de deur naar het Zuiderpark definitief in het slot gegooid. De oefenmeester van FC Lisse werd ruim een week geleden door een bestuursdelegatie van FC Den Haag benaderd, i Het was een opvallende ma noeuvre van de club uit de re sidentie, omdat Wotte nog niet het hoogste trainersdiplo ma bezit. In september start de oud-prof met de cursus 'oefenmeester betaald voet bal'. Wotte, in het dagelijks leven gymleraar, kreeg door FC Den Haag een meerjarig contract aangeboden. Het eerste jaar diende Wotte met Theo Ver langen, die wel over alle pa pieren beschikt, samen te wer ken. Na een jaar zou Verlan gen, in het noorden van Ne derland door het leven stap pend als 'Theo de Topper', zijn handen van het techni sche gebeuren aftrekken en als manager achter een bureau plaats nemen. Wotte zou dan de hoofdtrainer worden. „Om drie redenen heb ik" het contract van Den Haag niet getekend", verduidelijkte Wot te zatermiddag op Ter Specke. „Ik vond het nu, half mei, te laat om hier bij Lisse te stop pen. We hebben al allerlei af spraken voor komend seizoen gemaakt. Daarnaast prikkelde de taakverdeling met Verlan gen mij niet voldoende. Ik weet helemaal niets van die man. Niet dat ik mij te groot voor hem voel, maar ik ben onder trainers als Adriaanse en De Ruiter al zo lang assis tent in Den Haag geweest. Verder bood het bestuur mij een gevulde-koekensalaris aan. Ze dachten zeker dat een trainer uit de amateurs on middellijk zou happen." Het bestuur van Lisse kan dus opgelucht ademhalen: Wotte zwaait nog minimaal een sei zoen de scepter op Ter Specke. Daarna is een vertrek naar het profmetier voor hem weer be spreekbaar. „Uiteindelijk wil ik toch als trainer in het betaalde voetbal terecht komen. Dat is mijn streven. Uiteraard was ik gevleid door de belangstelling. Spelers als Gentile, Adam, Meyer en Talan hebben me van de week nog opgebeld. Dat heeft me goed gedaan, heeft me de bevestiging gege ven dat ik al die seizoenen niet voor niets bezig hen geweest."

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15