5 Jessica Gal: geen balans Succesvolste Ajax-coach aller tijden overleden Wanneer wint Tony Rominger de Giro? Sport Voorsprong Smits en co iTERDAG 13 MEI 1995 Siemerink mankeert niets minsburg Onderzoek op de afdeling neurologie van het Dijk- zigt-ziekenhuis in Rotterdam heeft uitgewezen dat Jan Sieme rink niets mankeert. Hij kreeg van de artsen toestemming vol gende week volgens plan mee te doen aan het tennistoernooi van Rome. De 25-jarige Rijnsburger, die zich nog erg moe voelt, is herstellende van een migraine-aanval, die hem woensdag tij- dens het toernooi in Hamburg dwong op te geven in de partij voor de tweede ronde tegen de Tsjech Vacek. Cei voor geweld tegen scheidsrechter InfN haag De Haagse rechtbank heeft gisteren een 29-jarige Ha- genaar wegens zware mishandeling van voetbalscheidsrechter Rik Smits veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk. De officier van justitie eiste twee weken geleden twaalf maanden cel waarvan de helft voorwaar delijk. Het incident deed zich voor op 15 januari na afloop van de wedstrijd Duno-ADS. Leidse pers verslaat trainers jgstgeest» De Leidse (sport)pers heeft gisteren de trainers van de regionale voetbalclubs op het veld van W Oegstgeest met 6-4 verslagen. De gasten bij de pers Hans van Leeuwen (2x) en hen ry Pouw zetten de scribenten op een 3-0 voorsprong. Jaap Visser (4-0) en Peter Ciere bepaalden de ruststand op 4-1. Na de thee de pers via Loman Leefmans (2x) vrolijk door met scoren. Mark Wotte deed met drie goals nog wat tegen Piket start met nederlaag amsterdam Jeroen Piket is gisteren het VSB-tc dam gestart met een nederlaag tegen de benjamin van het eve nement, de net twintig geworden Bulgaar Veselin Topalov. Kasparov begon met een voorzichtige remise tegen de Frans man Joël Lautier. Koeman begint later bij Feyenoord Barcelona Ronald Koeman zal het begin van de voorbereiding op het komend seizoen bij Feyenoord niet meemaken. De nieu- libero van de Rotterdammers krijgt van de leiding van Feye noord langer vakantie omdat hij pas eind juni klaar is bij zijn huidige werkgever Barcelona. Heerenveen ontdoet zich van spitsen heerenveen Heerenveen haalt de bezem door de aanval. De ere divisieclub heeft besloten de optie tot koop op spits Prince Pol- ley (25) niet te lichten. Polley, bezig aan zijn zevende seizoen als profvoetballer, is gehuurd van FC Twente. Heerenveen vindt de transferprijs te hoog. De Friese club laat de talentvolle spits Tony Alberda (21) voor een seizoen op huurbasis naar eerste-divisie- club Emmen vertrekken. Aanvaller Bart Vonk, dit seizoen op uit leenbasis bij Excelsior actief, krijgt geen nieuw contract aange boden. Hij mag transfervrij vertrekken. 5,- Basketballers verslaan Engeland 5,- Sr- :on De Nederlandse basketballers hebben op de eerste dag van het internationale toernooi in Sopron het fysiek sterke Enge land met ruim verschil verslagen. Na een ruststand 36-33 werd het 82-67. Het evenement in Hongarije dient ter voorbereiding op het kwalificatietoernooi voor het Europees kampioenschap, eind deze maand in Macedonië. den haag anp/afp Minder dan twee weken voor dat Ajax de finale van de Cham pions League speelt tegen AC Milan, is de trainer achter de laatste Amsterdamse trofee bij de landskampioenen overleden. Op 74-jarige leeftijd bezweek de Roemeen Stefan Kovacs, die in 1971 Rinus Michels opvolgde en de succesvolste Ajax-trainer al ler tijden is. Hij had al een tijdje problemen met zijn hart. Op vallend is dat een paar maan den geleden Vic Buckingham stierf, de voorganger van Mi chels. Bij zijn eerste optreden als Ajax-trainer zei Kovacs treffend: „Ik heb een diamant ontvangen van Michels en zal proberen er een briljant van te maken." Dat lukte aardig. Hij oogstte, waar Michels had gezaaid. Onder Ko vacs behaalde Ajax zijn grootste successen. Nadat Michels Ajax in 1971 naar de eerste Europese triomf leidde, herhaalde de Roemeen dat succes in de twee seizoenen daarop. Ajax won on der zijn leiding de Europa Cup 1 in 1972, door Internazionale uit Milaan in Rotterdam te verslaan met 2-0, en in 1973, door een zege van 1-0 op Juventus in Bel grado. Kovacs werd op 2 oktober 1920 in Hongarije geboren. Na de oorlog behoorde Transsylva- nië, waarin zijn geboorte- en sterfplaats Cluj ligt, opeens bij Roemenië. Kovacs, die zelf voet balde voor Timisoara en Charle roi (Bel), viel pas op als trainer. Hij was een totaal ander per soon dan Michels. Waar de Am sterdammer in 1965 was begon nen met het invoeren van ijze ren discipline en daarvoor wei nig woorden nodig had, kreeg Ajax na diens vertrek naar Bar celona een beminnelijke oefen- meester terug. De spelers, enigszins vermoeid door Mi chels' strengheid, waren toe aan een ander gezicht. Een vriende lijke, zachtaardige man op wiens gelaat een glimlach ge beiteld stond. De selectie was gerijpt, vol wassen en perfect in staat de tactische ideeën uit te voeren, onder leiding van Johan Cruijff en Piet Keizer. Het verhaal ging zelfs dat Ajax helemaal geen coach nodig had, dat Kovacs een soort versiersel was. „Ko vacs deed niets", zei de huidige schrijver-kunstenaar Jan Mul der eens. „Hij zorgde dat er kaarten waren en balletjes in de soep." Onder Kovacs speelde Ajax wel zijn beste voetbal in de clubhistorie, vooral in het eerste van zijn twee jaar in Amster dam. In beide seizoenen pakte Ajax naast de Europese bekers ook het kampioenschap met in drukwekkende cijfers. De 34 duels leverden respectievelijk 63 (acht meer dan Feyenoord) en 60 punten op, 104 en 102 tref fers. Typerend was de snelheid van het spel en de wisselingen in posities, al met al veel te veel voor de meeste tegenstanders en de basis voor het totaalvoet bal waarmee Oranje furore maakte pp het WK van 1974. Vrijwel elke speler scoorde een of meerdere keren. In de slotwedstrijd van het seizoen 1971-72 realiseerde Ajax een nog altijd bestaand eredivi sierecord, door de wedstrijd te gen Vitesse met 12-1 te winnen. In 1972 won Ajax bovendien ook nog de nationale beker, zo dat alle drie prijzen waren ver overd. PSV evenaarde die pres tatie pas in 1988. Als uitvloeisel van dat superseizoen 1971-72 pakte Ajax na een zege op Inde- pendiente ook nog de wereld beker. In het tweede seizoen onder Kovacs meenden ingewij den verzadiging in het spel te zien, maar Ajax behaalde toch Bij judo is het vinden van de juiste balans tussen lichaam en geest essentieel. Armen en benen moeten luisteren naar de hersenen. Ontstaat er disharmonie, dan verliezen negen van de tien judoka's hun partij. Bij Jessica Gal liep het hoofd vrjdag op de EK judo in Birmingham over van „wanhoop en ellende". Ze leek alleen te kunnen verlie zen. Tot ze drie seconden voor het einde met een wanhoops- greep de benen van haar oppo- nente Maria Pekli pakte. De ti telverdedigster won met koka, een minimaal verschil. Totaal uitgeput stortte Gal zich op de mat. Vrouwenbondscoach Cor van der Geest sloeg vaderlijk zijn arm om haar heen en sprak troostende woorden. Ze hoorde het wel, maar luis terde niet. In haar holle ogen ontbrak de gebruikelijke twin keling. Een ander was dolblij geweest met een plaats in de halve finales, maar Gal zuchtte en Steunde. Ze had gevochten. Fysiek tegen de Bulgaarse Me- nova, de Turkse Yazia en de Hongaarse Pekli, maar geeste lijk vooral tegen zichzelf. „Ik zette telkens te laat mijn grepen in", zei Gal. „Het zit niet goed in mijn kop. De onzekerheid knaagt aan me. Ik ben helemaal stuk, maar lichamelijk heb ik nergens last van. Mijn lijf doet niet wat mijn geest wil." De Amstelveense (24), die vo rig jaar haar studie medicijnen afrondde, heeft tot zondag de tijd haar probleem op te sporen. Is het, na een blessureperiode van 2,5 maanden, een gebrek aan wedstrijdritme? Of ont breekt de vorm? Vragen die de komende dagen door haar hoofd zullen spelen. „Ik ga me zelf moed inpraten en analyse ren wat er is misgegaan. Ja, ik Patrick heb de neiging veel na te den ken. Misschien was ik wel over geconcentreerd. Ik weet het echt niet." Geil is een van zeven judoka's die de halve eindstrijd hebben gehaald. Donderdag plaatsten Jenny Gal (-61 kg), Mark Hui- zinga (-78 kg), Maarten Arens (- 86 kg) en Danny Ebbers (+95 kg) zich al. Vrijdag kwamen be halve Jessica Gal (-56 kg) ook Angelique Seriese (alle catego rieën) en Ben Sonnemans (alle categorieën) daar bij. Was Gal de wanhoop nabij, Sonnemans' humeur kon niet beter. In de tweede ronde zorgde hij voor een verrassing door de ti telverdediger Laurent Crost uit Frankrijk te verslaan met ippon. Het gaf de Haarlemmer genoeg zelfvertrouwen om in de kwartfinales de Tsjech Kolbl uit te schakelen. Van een ongeloof lijke prestatie wilde hij niet spreken. de titel, de wereldbeker dus later, tegen Glasgow Rangers, de eerste Supercup, een uitvin ding van dagblad De Telegraaf. Na Kovacs' vertrek was het gedaan met Ajax' suprematie, maar dat lag misschien wel meer aan de transfer van Cruijff naar Barcelona, gevolgd door anderen, en de verzadiging der vedetten. Kovacs' opvolger Kno bel haalde het einde van het seizoen niet en Ajax eindigde in 1973-74 als derde in de compe titie. achter Feyenoord en FC Twente. Van Kovacs is sinds dien niet zo heel veel meer ver nomen. Hij bekleedde tal van technische functies in Frankrijk en Roemenië, waarvan het bondscoachschap van Frankrijk wel de belangrijkste was. INDIANAPOLIS RTR Rik Smits heeft met de Indiana Pacers een voorsprong van 2-1 genomen in de best-of-seven serie van de halve finales van de Eastern Conference tegen de New York Knicks. De Pacers wonnen hun eerste thuiswed strijd in deze fase van de play offs van de NBA na verlenging met 97-95. Na de reguliere speeltijd was de stand 88-88. Smits had met 21 punten en ne gen rebounds weer een belang rijk aandeel in de winst. Reggie Miller was topscorer van de Pa cers. De Amerikaan schoot 26 punten bijeen. Het was een mi raculeuze zege voor het team van Smits. In het vierde kwart keken de Pacers nog tegen een achterstand aan van elf punten. Juist op tijd kwam de thuisclub nog naast de New York Knicks. In de verlenging forceerden de Pacers de beslissing. In Phoenix namen de Suns een 2-0 voorsprong in hun play off tegen de Houston Rockets. De Suns wonnen met 118-94. Grote mannen aan de kant van het team uit Phoenix waren Charles Barkley en Kevin Johnson met respectievelijk 30 en 29 punten. 'erugia/rotterdam Zwitser huizenhoog favoriet in 78ste Ronde van Italië De vraag wordt al niet eens gesteld óf Tony Rominger de Giro d'Italia 1995 gaat win nen, maar wanneer. De 34-jari- ge Zwitser is de absolute topfa- et in de eerste grote ronde dit jaar, nu de Vuelta naar september is verschoven. Rominger won de afgelopen drie jaar op rij in Spanje, wilde toch al graag weer eens naar Italië, en nu de kalender is op geschud en hij voor een Itali- inse sponsor rijdt schreef hij iet plezier in. Rominger nam vier keer eer der deel aan de Giro, maar dat beviel hem niet al te best. Van tot en met '89 kwam hij slechts twee keer aan de finish, dan nog op meer dan royale achterstand: 97ste in '86 en 44ste in '88. De andere twee ke ren stapte hij af. Van zijn inmid dels 95 overwinningen boekte 'lij er slechts één in de Giro: de iergrit in '88 naar Chiesa di Val Malenco. Rominger heeft het nooit zo heel erg op gehad met de Giro. Maar dat had meer met zijn ge zondheid te maken dan met de rittenkoers op zich. De Helveet tobde lang met een pollen-aller- '"e. Maar, vele kwalen zijn te ge nezen. Van Romingers hooi koorts hoort bijna niemand meer. Rominger en zijn trainer- arts Michel Ferrari - het is een* combinatie, die voor hen bei den uiterst succesvol is. Sinds Rominger zich op de bij Gewiss gewraakte sportmedisch advi seur verlaat is zijn progressie bijna onbetamelijk geweest. Onverwachte test De Rominger van daarna was weer even ongenaakbaar, on verstoorbaar. Hij begon later dan gebruikelijk met de serieu ze deelneming aan het seizoen: per 1 maart pas. Hij verscheen, maar ook niet meer dan dat in de Ardennen, hij had tussen door een kleine, onverwachte test in het Baskenland, won eind april een rit in Trentino en reed vervolgens de complete concurrentie zoek in de Ronde van Romandië, de 'generale' voorde Giro. Wie hééft Rominger zoal als concurrent, de komende drie weken, tussen'Perugia - waar de 78ste Giro vandaag met een rit 'n lijn start - en eindstation Mi laan? Er worden namen genoemd, ttaar niet één lijkt serieus ge noeg om een groeiende Romin ger het hoofd te kunnen bieden. Aan ieder van de smaakmakers van vorige Giro mankeert wel wat, Indurain laat dit keer zijn beurt voorbij gaan, en het uitge tekende parkoers is ook niet be paald in Romingers nadeel. Giro-baas Carmino Castella- no wilde bij de presentatie van de 1995-editie wel doen gelo ven, dat er voor elk wat wils in deze Giro school. Start traal-Italië, verplaatsing naar het zuiden: Apulië, lange plaatsing naar Toscane, en daarna (pas) het hooggebergte, met twee uitstapjes naar Zwit serland en Frankrijk. Maar wie de bergkaart er naast legde kon anders dan concluderen, dat de Giro-directie vooral aan een all round-klimmer als eindwinnaar had gedacht: dertien maal bo ven de tweeduizend meter!. Toen konden achter de kan didatuur voor het finale evenwel nog de namen van ti telverdediger Evgyeni Berzin en runner-up Marco Pantani wor den geplaatst. De eerste had zich in 1994 een voortreffelijk klimmer, tijdrijder en strateeg getoond. En 'elefanti' Pantani kwam dan wel uit het niets, maar zijn twee ritzeges in de Gi ro-bergen werden later beves tigd in de Tour de France: 3de iti het eindklassement. Hij ver schijnt evenwel wegens een ontstoken knie niet aan de start. Armand de la Cuevas en Pjorts Oegroemov mochten als ge vaarlijk outsider worden aange merkt. Maar, sinds die voorstelling is er 't één en ander veranderd met de co-favorieten. Waar Ro minger alleen maar groeide, kon eigenlijk alleen de kale Let Oegroemov hem enigszins vol gen. Al moest de tweevoudig Tourrrit-winnaar en nummer twee in Parijs '94 in Romandië ook al tweeënhalve minuut prijsgeven op Rominger. Ten val De las Cuevas? Kwam ten val in Duinkerken, brak een sleutel been, schijnt opgelapt, maar met een nog niet herstelde bles sure red je het tegenwoordig niet in het profpeloton: al be wees Ballerini in Roubaix het te genovergestelde. Berzin? Vraagtekens ook rondom de jonge Rus. Vorig jaar nog op handen gedragen, een grote toekomst voorspeld, maar sinds hij zich in zijn onbezon nenheid al te ongenuanceerd uitliet over zijn ploegmaten ('zonder hen had ik de Giro ook gewonnen') is het allerminst wel vanaf zondag, als de eerste Het meest aannemelijk is het crescendo gegaan met de blon- van de drie tijdritten op het pro- echter, dat Rominger de Giro de Gewiss-kopman. gramma staat, één over 18 km. 'wint' op maandag 22 mei, de Tony Rominger dus. Niet al De Zwitser kan er zijn 31ste tijd- tiende etappe, een tijdrit over meteen vanaf de eerste rit, maar ritzege in zijn carrière boeken. 42 km, daags voor de rustdag. China verziekt WK voor rest tianjin anp Het is niet de gele koorts die de buitenlandse gasten tij dens het WK tafeltennis in Tianjin parten speelt. Het is de goudkoorts van de Chine zen die het toernooi voor de Europeanen verziekt. „De Open Chinese" waren vrijdag bijna gesloten voor de rest van de wereld. Bijna was er geen buitenlander meer in het schema over. Het leek alsof Wang Tao, het rappe Dikkertje Dap, een seintje van de kant kreeg. Alsof hij moest verliezen. De nummer twee van de wereldranglijst toonde zich een voorbeeldig gastheer en verloor volko men onverwacht van de Zuid-Koreaan Kim Taek Soo. Hij is de laatste buitenlander in de halve Finales van het enkelspel. Het wordt schudden en verdelen voor de Chinezen. Bij de vrouwen zijn de beste kaarten voor Deng Yaping, de wereldkampioene in 1991 en al vijf jaar nummer één van de wereld. De pas 22-ja rige Deng is precies ander halve meter hoog. Vrijdag ochtend rekende zij af met Zhu Fang, die een ronde eer der Bettine Vriesekoop uit het toernooi wipte. In de middaguren liet zij weinig heel van haar voormalige landgenote Geng, die uit week naar Canada. Deng stuit in de halve eindstrijd op Liu Wei, de nummer acht van de wereld die vrijdagavond Wang Tao zijn troostprijs schonk. Het duo won de mixed-titel. In de andere halve finale staan Qiao Yunping en Qiao Hong. Bij de mannen is de Zuid- Koreaan Kim Taek Soo niet de enige verrassende halve finalist. De 24-jarige Ding Song is de ander. Het gehei me wapen, wordt hij in Chi na genoemd. Ding werd spe ciaal voor het WK op eigen bodem klaar gestoomd. Hij zorgde ervoor dat de vloer onder de voeten van achter eenvolgens Saive, de num mer één van de wereld, de Zweed Persson en de Pool Blaszczyk te heet werd. Naast Ding grepen ook Liu Guoliang, die de penhou- dersgreep hanteert, en Kong Linghui een plaats in de hal ve finales. Liu schakelde vrij dagochtend olympisch kam pioen Waldner uit Zweden en vervolgens de Witrus Samsonov uit. Kong was te sterk.voor titelverdediger Ga- tien en de Zweed Karlsson. SCOREBORD HOOFDKLASSE A: Hollandia-ADO '20 2-1 Paris SG 34 60 Auxe BUITENLANDS VOETBAL dingen-Dresden 3-1, Karls- - 39 Bayern M 29 - z-Lyon 2-1 - 74 Lens 35 - 65 Monaco 35 - Barcelona. Formule e Prijs van Spanje i) Ferrari 1 204,769 k AUTOSPORT 3. Coult- s-Renault 1.23,496. 4. ui) Benetton-Renault 1.23,104 Berger (Oos) Ferr, hard (GBr) Willian Schumacher (C 1 23,535, 5. Hill (GBr) Williams-Renault 1.24,356, 6. Hakkinen (McLaren-Merce des) 1.24,427, 7. Herbert (GBr) Benetton Renault 1 24,461, 8. Irvine (Ier) Jordan- Peugeot) 1.24,891, 9. Frentzen (Dui) Sau- ber-Ford Zetec 1.25,655, 10. Panis (Fra) ar.k°Ha I ve fi nale ^Gag^anoFra')5-Sc hiel cher (Oos), Vlaskovac - Schmidt (Dui). Alle categorieën, eerste ronde: Sonnemans bye; tweede ronde: Sonnemans w.v. Crost (Fra), ippon, kwartfinales: Sonnemans w.v. Kolbl (Tsj). ippon; halve finales: Sonne mans - Csosz (Hon), Koser (Dui) - Van Bar neveld (Bel). Vrouwen, tot 48 kg. eerste ronde: Meijer w.v. Stabler (Zwi), ippon; tweede ronde: Soler (Spa) w.v. Meijer, yuko; herkansin gen: Meiier w.v. Bornemann (Oos). Halve finales: Tomiak (Oek) - Meloux (Fra), Soler Tot 52 kg, eerste ronde Akkermans bye; tweede ronde: Schmutz (Zwi) w.v Akker mans, koka. Akkermans uitgeschakeld Halve finale: Tignola (Fra) Giungi (Ita), Goossens (Bel) - Munoz (Spa). Tot 56 kg. eerste ronde: Jessica Gal w.v. Menova (Bul), ippon; tv a Gal w wartfinales: Pekli (Hon)"koka;f nales: Jessica Gal Fernandez (Spa), Fair brother (GBr) Munzinger (Dui) Alle categorieën, eerste ronde: Seriese w.v. Haampaa (Fin), walk over, tweede ronde: lemczyk (Pol), yuko; Koppen (Dui), Rich ter (Roe) Boj i (Bul). Topalov (Bul) - Piket (Ned) 1-0, Lautier (Fra) Kasparov (Rus) 1/2-1/2. Stand: 1. Topalov 1, 2 Lautier, Kasparov 1/2, 4. Pi Nederland Engeland 82-67 (36-33). Top- 12), Verenigde Staten - Tunesië 17-24 (9- 12). Stand: 1Zwitserland 4-8, 2. Zuid-Ko- rea 4-6, 3. IJsland 4-6, 4. Hongarije 4-2, 5. Tunesië 4 2. 6. Verenigde Staten 4-0 Groep B: Tsjechie - Slovenië 23 22 (1 1 12). Kroatië Rusland 25-20 (14-9). Marokko - Cuba 25-32 (8-13). Stand: 1. id 4- ko4-0. Groep D: Koeweit Wit-Rusland 18-39 (11-23), Egypte - Zweden 22 33 (12-16), Spanje - Brazilië 21-13 (9-3) Stand 1 Zweden 4-8. 2. Spanje 4-8. 3. Wit-Rus- Praag. KB Golf challenge, stand na de eer ste ronde; 1 Tinning (Den). Girad (Fra) 66 slagen. 3 McHenry (Ier) 6?. 47 Bos (Ned) 72. St. Mellion. Benson and Hedges Internatio nal, na tweede ronde: 1. O'Malley (Aus) 133 (68 65), 2. Mont- gomerie (GBr) 138 (67 71), 3 James (GBr) 139(71 68), 4 Boxall (G8r) 141. 5. Darcy (Ier) 142, 6. Hallberg (Zwe). Turner (NZe). Senior (Aus). Evan; (GBr) 143, 11. o a. Langer (Spa). Torrance (GBr) 144, Stand na twee ronden: 1. Michaud (Fra) 138 (69 69), 2. Dibnah (Aus) 139 (67 ri (Fra) 139 (72 69). 30. Ha Birmingham. EK judo, tweede dag. Mannen, tot 60 kg, eerste ronde: Van Kal <en bve. tweede ronde: Boessev (Bul) w.v /an Kalken, ippon Van Kalken uitgescha Vazagasjvili (Geo) - Gio- Kwartfinales: Medvedev (Oek/12) - Gau- denzi (lta/13) 6-3 6-2, Bruguera (Spa/8) Agassi (VSt/1) 6-3 6-1, Ivanisevic (Kro/4) Rosset (Zwi11)6-1 6-3, Sampras (VSt/2) - Ferreira (ZAf/9) 6-2 6-2. Indeling halve fi- ingh/ ki, Ferreira/Katelnikov (ZAf/Rus) - Arthurs /Broad (Aus/NZe). ROME, vrouwen Kwartfinale: Martinez (Spa/3) - Mary Joe Fernandez (VSt/6) 6-4 6-3. PRAAG, vrouwen wartfinales; Rottier (Ned/8) - Schett (Oos) mesvari (Hon) 6-3 7-6, Studenikova (Slw) - Kleinova (Tsj) 6-3 5-7 6-3 Halve finales: Rottier - Richterova, Halard - Studenikova. Tweede ronde. Frana (Arg) - Stoltenberg (Aus/3) 2 6 6-2 6 4, Palmer (VSt/8) Ru- Mannen, promot ie/degrada Zian 8-7 VZC blijft in de hoofdklasse WIELRENNEN (GBr). 3 Durand (Fra) 0.47. 4 Steels (Bel) 1.15, 5. Moncassin (Fra). 6. Sebastien van den Abeele (Bel), 7. Van Haecke (Bel). 8. Van Diick (8el), 9. Daelman (Bel). 10. Van Steen (Ned). Algemeen klassement: 1. Nijdam 4.00.03, 2. Boardman 0.06, 3. Durand 0.52. 4 Au- Kalken, ippon Van Kalken uitgescha keld. Halve finale: Vazagasjvili (Geo) - Gi< vinazzo (Ita), Donohue (GBr) - Doum (Fra). Tot 65 kg, halve finale: Zeleny (Let) Dratsjko (Rus), Laats (Bel) Schlatter (Dui). Tot 71 kg. eerste ronde: Van Loon w.v Djafarov (Aze). beslissing; tweede ronde: Vlaskovac (Bos) w.v. Van Loon, beslissing, herkansingen: Van Loon w.v. Abanoz (Tur),

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 25