Herinrichting Lakenhal hele klus V erscheidenheid bij Timdelerclub Oï Cultuur&Kunst et 'War': verrassend toneelstuk met veel afwisseling Mondriaan gemeden en maling en Mahler Van Oosten laat in Guilmantconcert onmatige decibellen achterwege Leiden Noord sociaal op de gevoelige plaat ZATERDAG 13 MEI 1995 damde ^edeiia '93 ope nald H Boer- inderki ist oud logelijl de acci eer be oals bij nsplam iver.V mg dat Leider 14 eenj valide :Donal ig. dek ictiesv ling da Dek kaï ;ns dai ,'andaa Reggae in jongerencentrum Meddle pup ade In het jongerencentrum Meddle in Oud Ade treedt vanavond de Groningse Reggae-band 'Quest for Fire' op. De ne gen-mans-band bereikte twee jaar geleden de halve finale van de grote prijs van Nederland. Het concert begint om 23.00 uur. Akkoord biografie Vestdijk alkmaar Uitgeverij De Bezige Bij, Mieke Vestdijk-Van der Hoe ven en de schrijver/uitgever Wim Hazeu zijn het volledig eens geworden over de door Hazeu te schrijven nieuwe biografie van de auteur Simon Vestdijk. Hazeu die volgende week zijn biogra fie van de romancier/dichter Jan Jacob Slauerhoff presenteert, is de tweede biograaf van Vestdijk. De eerste was Hans Visser, wiens biografie 'Vestdijk, een schrijversleven' in 1987 verscheen. Het is nog niet bekend wanneer de biografie verschijnt. Volgens mevrouw Vestdijk is de termijn van acht jaar die Hazeu bij een eerdere gelegenheid heeft genoemd 'realistisch'. „Hij moet zich nog helemaal inwerken." Hoogtepunten uit historie van Leiden moderner gepresenteerd recensie wunand zeilstra <ters door toneelgroep De Tim- èrdub Regie: Auke Krispijn Gezien: 12/5, schouwburg, Leiden. ïn luchtige binnenkomer over sn nep-dief, een vlotte sketch hongerige bejaarden tehuisbewoonsters en een seri- feus stuk over het 'open huwe lijk': dat is de verscheidenheid die de Timdelerclub ditmaal het eigen publiek heeft te bieden. Het meeste spelplezier straalt f van het tussenstukje. Ver momd als standbeeld pikt één de hongerige bewoonsters van het bejaardentehuis het brood uit het lunchpakket van argeloze bezoekers in het park. Agnes Ouwerkerk-Van de Blij Jeanne den Hoed-Buijs (die I op het laatste moment voor de ze rol moest invallen) hebben zichtbaar lol in het neerzetten deze twee dames, en dat op de zaal. Renate Hundersmarck kan droog uit de hoek komen. Dat komt haar hier van pas, als wordt geconfronteerd met i inbreker (Ronald van Brand de wijk). Het stuk hoeft het niet cijfei le bal Recensie #pai geld Theater 'De ware liefde' (Visser 't Hooft), Kagerstaat 1Leiden; kindertoneel 'War* van theater Pats. Gezien vrijdag 12 mei, nog te zien op zondag 14 mei om 14.00 en 16.00 uur; reserveren: 071-171661 van de spanning te hebben, maar meer van de situatiehu mor. Wat eerst merkwaardig en absurd lijkt, blijkt achteraf een geestige koppeltruc van weder zijdse vrienden en kennissen. De uitvoering is onderhoudend, al had het spel hier wel wat flit- sender mogen zijn. Niet zo zeer door sneller te spelen dan wel door alerter op elkaar te reage- Het laatste stuk van Dario Fo is bekend en stelt nogal wat ei sen aan de beide spelers. Met name Magda de Frel vertolkt haar rol van de vrouw die de ze geningen van het open huwelijk heeft leren waarderen, met ver ve. Als de gekwetste ziel is ook haar echtgenoot (Robert Em- men) op dreef. De afwisseling tussen spelscènes en de vertel- momenten wordt door hen bei den knap opgepakt. Het enige zwakke punt ligt hier vooral in de hoeveelheid tekst. De Itali aanse auteur Fo kan soms een zekere breedsprakerigheid niet ontzegdworden. In dit stuk heeft hij voor het uitleggen van zijn standpunt heel veel woor den nodig. Daarin had het nodi ge geschrapt kunnen worden, de boodschap kan anno nu met minder volstaan. Vervolg van voorpagina Bijna iedere Leidenaar kent het. Het is een beetje 'De Nachtwacht' van deze stad: het schilderij van M.I. van Bree waarin burgemeester Pieter Adriaensz. van der Werff zijn degen aanbiedt aan het volk. Op 3 oktober komen elk jaar weer een paar duizend Leidenaars naar De Lakenhal om het doek te bekijken dat ver haalt over de laatste dra matische dagen vooraf gaand aan Leidens Ontzet. Het schilderij is niet alleen in drukwekkend om z'n formaat, ook de heldendaad die er op te zien is spreekt zeer tot de ver beelding. De hongerende bevol king liep op z'n laatste benen, ook al zou je dat aan de stede lingen die op het doek staan af gebeeld niet direct zeggen: de mannen, vrouwen en baby's zit ten nog behoorlijk in het vlees. In het schilderij is sprake van een gefantaseerd stadsbeeld met op de achtergrond een ook al vrije afbeelding van de Hoog landse Kerk. Centraal op het doek zien we burgemeester Van der Werff die bekend staat om zijn heldhaftige optreden tij dens het beleg. Een van zijn hel dendaden zou zijn de hier afge beelde zelfopoffering: het aan bieden van zijn arm of lichaam als voedsel voor de hongerende bevolking. Waarschijnlijk klopt er niets van dit verhaal. In de vroegste verhalen over de periode van het beleg komt dit relaas name lijk helemaal niet voor. Pas ja ren later steekt het de kop op. Vermoedelijk is het verzonnen om het blazoen van Van der Werff nog meer op te poetsen. Koning Willem I gaf in 1816 opdracht aan de Antwerpenaar Van Bree om deze voorbeeldige gebeurtenis uit de vaderlandse geschiedenis uit te beelden. Dat we te maken hebben met een 'De Nachtwacht van Leiden' verdwijnt binnenkort uit de hal De lakenhal. Zuidnederlandse schilder ver klaart een beetje de Ruben- siaanse wijze waarop de stede lingen zijn afgebeeld. Van Bree was in zijn tijd een beroemd historieschilder. Dat de fantasie van de kunstenaar een grotere rol speelde dan de historische werkelijkheid werd hem niet kwalijk genomen. In tegendeel: zijn pathetische weergave van de roemruchte gebeurtenis uit de Leidse ge schiedenis werd juist heel pas send gevonden. Ook met het stadswapen was Van Bree niet goed bekend want hij beeldt de Leidse sleutels ondersteboven af. De verhuizing van het schil derij van Van Bree is onderdeel van een grotere herinrichtings operatie in De Lakenhal waar mee al enkele jaren geleden een begin is gemaakt. Belangrijk on derdeel daarvan is oude kunst en kunstnijverheid in samen hang met elkaar te presenteren. Als gevolg daarvan is op de be gane grond een logische loop route ontstaan waar op chrono logisch wijze een beeld wordt gegeven van de oude kunst en stijlen, uitmondend in de mo derne kunst en vormgeving uit de twintigste eeuw. De meest ingrijpende veran dering, vertelt Lakenhaldirec teur Jetteke Bolten, is de nieuwe inrichting van de Grote Pers, dat is de zaal op de verdieping, aan de voorkant van het oude gebouw. Hier krijgt vanaf 23 mei de Leidse textielgeschiede- nis de volle aandacht. De serie panelen van Isaak Swanenen- burg die de saaiproduktie ver beelden domineren de grote zaal. Ze hebben de plaats inge nomen van de schutterstukken van Joris van Schooten die deels naar de schilderijenzalen zijn verhuisd. Een ander belangrijk onder deel is de nieuwe inrichting van het gerestaureerde Paviljoen waar de geschiedenis van Lei den wordt geschetst: van Lugdunum Batavorum tot he den. De oude opstelling was sinds de jaren dertig niet meer veranderd. In oktober moet de herinrichting zijn voltooid. Dan zullen hoogtepunten uit de his torie van Leiden op moderne wijze in beeld worden gebracht. „Zo'n herinrichting heeft heel veel voeten in de aarde", wil di recteur Bolten wel kwijt. „Alles heeft met alles te maken. „Als je de schutterstukken uit de Grote FOTO HIELCO KUIPERS Pers weghaalt moet je ze weer ergens anders ophangen. Die kun je niet in het depot zetten. En als je het 18de eeuwse zilver in de zaal bij de achtiende eeuwse schilderkunst wilt zet ten om een chronologische pre sentatie te krijgen, dan zijn er weer nieuwe vitrines nodig. Dat kost veel geld", aldus Bolten. Geld dat het stedelijk muse um nog niet heeft. Er is zo'n 2,5 ton nodig om de gehele opera tie uit te voeren, maar in de be groting zijn een aantal posten nog niet gedekt. Daarvoor heeft de museumdirecteur haar ogen gericht op mogelijke sponsors. Het Hoogheemraadschap van Rijnland heeft inmiddels een substantiële bijdrage toegezegd. Bolten zegt goede hoop te heb ben dat anderen zullen volgen. Een ritueel, daar begint het mee. Voordat de toeschouwers de voorstelling van Kinderto neel Club Pats mogen zien, worden zij in een afgesloten ruimte, voor de ingang van het theater, onder begeleiding van mysterieuze muziek onderge dompeld in een nevel van bloe mengeur. Een mooie introductie om in hogere sferen te raken, want het stuk 'War' zit vol magische han delingen. Drie eilandkinderen voeren een modeshow op. Clas- tina (Barbara Mulder), Versia (Layla de Jonge), Warda (Lieke 't Hooft) en (Jitte Hoekstra) showen hun bizarre kleding. Een barokke hoepeljurk met een pruik van gouden closetrol letjes, knalroze laarzen onder een badjas, een broek met schort en een streep T-shirt met plastic halter. De kinderen zijn al duizenden jaren oud, maar blijven in leven door de karak ters van aangespoelde kinderen. Deze karakters worden opge borgen in een schedel. Langza merhand beginnen de kinderen zich zorgen te maken, want er is nog maar één karakter over. Een van de kinderen is zijn ge heugen al kwijt. Voordat de voorstelling be gint, zijn de kinderen van Pats nauwelijks zenuwachtig. Ze hebben zo'n voorstelling al eens vaker meegemaakt, en boven dien vertrekken ze komende maandag naar Toulouse om daar Nederland tijdens een in ternationaal kindertoneel-festi val te vertegenwoordigen. 'War' is een verrassend stuk met veel afwisseling. Kinderen in de zaal kijken ademloos naar de rituelen. Er wordt gedanst op muziek van orkest Plons, ge neuried en geblazen om het ka rakter in de schedel te eren. Plotseling spoelen drie Nieuwe kinderen aan op het eiland: Jojo (Sanne Langelaar), Maradella (Monique Guffens) en Hoi Wing (Paulien van Slingerland). De Eilandkinderen proberen ze te vangen. Wanneer de eilandbe woners en de nieuwelingen met elkaar in contact komen, be staan er in het begin flink veel vooroordelen tussen beiden. „Ze hebben puntoren, beschil derde gezichten en zijn agres sief', zegt een Eilandkind over de Nieuwen. Twee Nieuwe kinderen veran deren in willoze poppen, nadat hun karakters dan toch zijn af genomen. Nadat Clastina be veelt ook het verstand van het laatste kind, Maradella, in te pikken, protesteren de anderen De Mondriaantentoonstelling in het Haags Gemeentemuseum was nog maar net, met tegen vallend resultaat, afgesloten of het Mahlerfeest barstte al weer los. Ik weet niet wat u er van denkt, maar zelf koester ik toch enig wantrouwen tegen al die heisa. Wat nou feest? Koningin nedag met de majesteit die langs zaklopers en paalzitters schreidt, dat is feest! Maar de uitvoering van Mahlers Zesde Symfonie roept bij mij toch een heel andere gevoel op. Ik begrijp ook niet die opdrin gerigheid van de organisatoren om mensen zelfs in een tent sa men te drijven om van Mahlers muziek te mogen genieten. Tuurlijk kan ik mij voorstellen dat de organisatoren van het feest Mahler prachtig vinden, maar als je je vrouw mooi vindt wil je toch ook niet dat Jan en alleman er over heen gaat? Wat hebben we allemaal al niet doorstaan in de afgelopen ja ren? Het Van Goghfeest, een Mozartmania, het Rembrand- tjaar. Het is één grote door- draaishow. En dan al die op smuk rond de feestelijke ope ningen: een half uur van tevo ren stroomt het bont en de glit ter toe in hun ordi-sportkarre- tjes. Het gaat er natuurlijk voor al om gezien te worden. Vaak is er ook nog een goed doel aan zo'n happening verbonden, want het is pas echt genieten als je je volpropt bij het kaviaarstal- letje in de wetenschap dat een deel van de recette ten goede komt aan de Vereniging van Dakloze Mond- en Voetkunste naressen, of zoiets. Een fatsoenlijk mens die ge woon stil wil genieten, durft te genwoordig bijna geen i of concertzaal meer in. Want voor je het weet zit je met een vlaggetje in je hand of met een travestiet met tuitlipje op schoot, omdat het weer feest is. En dan dat gedoe er om heen: Mondriaan als aansteker, Ma hlers profiel geweven in een zij den stropdas of vergulde man chetknopen met de beeltenis van de componist. Ik associeer zoiets altijd eerder met de huis houdbeurs dan met het con certgebouw, maar het schijnt er tegenwoordig allemaal bij te moeten horen. U begrijpt het al: ik heb Mondriaan gemeden en maling aan Mahler. Natuurlijk zullen de organisato ren van dit soort festijnen altijd beweren dat het hen te doen is om de verlaging van culturele drempels of om het aloude be grip van spreiding van kunst en cultuur. Maar volgens mij gaat daar allang niet meer om. Kunst en cultuur gaan zo langzamer hand alleen nog maar over geld verdienen, zaalbezetting, ver koopbaarheid, kortom: over het tot een RTL 4-kloon maken van de musea en muziekzalen. Mahlers symfoniën, uitgevoerd door het Berliner Philharmoni- scher Orchester zijn ongetwij feld een muzikaal hoogtepunt en een uitdaging voor orkest en dirigent. Maar, laat u niks wijs maken:-het Mahlerfeest is voor al een commercieel feest waar bij KPN (van de telefoons) en Shell als hoofdsponsor optre den. Ze zouden ieder een mil joen hebben bijgedragen. Met andere woorden: het concertge bouw is dol op kunst en cultuur, maar grof geld is ook nooit weg. Per concert zijn 250 plaatsen (van de 2000) voor de hoofd- en andere sponsors. De KLM vervoert alle orkesten, dirigenten en solisten gratis en kreeg in ruil daarvoor het recht tot 1 januari de 500 kaarten te distribueren die per concert of recital voor niet-Nederlandse bezoekers zijn gereserveerd. Het is de aanzet voor een we reldwijd netwerk van kunstrei zen. Tuurlijk is hier sprake van een typisch geval van spreiding van kunst en cultuur, onder een culturele elite wel te verstaan. Neemt u maar van mij aan dat als het Mahlerfeèst met een ba tig saldo wordt afgesloten dat de organisatoren als muziek in de oren zal klinken. Ach, ik gun ieder z'n muzikale hoogtepunt, daar niet van. Alleen: volgens mij komt het gerinkel van de kassa in de partituren van Ma hler toch echt niet voor. Dit is voorlopig de laatste 'Schone Schijn'. Na de zomer keert deze rubriek terug. leidelijk culminerend in een climax met veel zwelwerk. Toch was ook hier het crescendo niet al te overweldigend. Na deze 'beheerste' eruptie een aarzelende teruggang naar een ontroerend koraal in gregoriaanse stijl 'Jerusalem, convertere ad Domineum Deum tuum'. In schril contrast met dit klaaglied staat de Marche Triomphale in Es: bombastisch geschal, maar ook hier wist van Oosten gas terug te ne men, waardoor onmatige decibellen achterwege bleven. Het 'Allegretto' opus 19 is een elegant en vrien delijk stuk waarin een fragiele hobomelodie is ge weven, met in de aanvang vier noten zó gerang schikt dat ze doen denken aan een 'Lied ohne Worte' van Mendelssohn; zonder pretentie, echt mooi door Van Oosten geïnterpreteerd, als een wiegende barcarolle met hier en daar vogelge zang in de achterhoede. Tot slot de minder spectaculaire 4e Sonate in d. Het Allegro, geschreven in de sonatevorm (the ma, doorwerking, reprise) speelde van Oosten stoer, tempovast op enkele gedoseerde rubato's na. Een fiks Menuet (dat niet tot dansen uitno digt) werd koen en voortvarend vertolkt, met een middenstuk waarin van Oosten als het ware een muziekdoosje af liet spelen, heel grappig. Als eind goed, al goed een zwaarmoedige doch daverende Finale waarin alle registers even werden uitge trokken en waarin van Oosten toonde dat ook de ze vierde sonate zeker de moeite van 't spelen waard is. Recensie Udy van der Spek Concert op het Van den Heuvel-orgel door Ben van Oosten met werken van Alexandre Guilmant (1837-1911). Gehoord in de Nieuwe Kerk op 12 mei in Katwijk aan Zee Guilmant was een veelschrijver, maar zijn bete kenis als virtuoos, componist, muziekgeleerde mag toch niet worden onderschat. Tot zijn voor naamste sonaten (hij schreef er acht) behoren de derde en vijfde, beide in c en de zevende (Suite in F), van welke Ben van Oosten gisteravond de der de speelde. Deze sonate is opgebouwd uit drie delen: Prelude, Adagio en Fuga. De snelle zestiende triolen in het korte maar hevige Preludio (een allegro maestoso e con fuo- co) speelde van Oosten aanvankelijk wat romme lig en onevenwichtig, maar gaandeweg kreeg zijn spel meer flair en tempovastheid. Het Adagio heeft één romantisch thema in een registratie van zwevende strijkers, sereen en pril vertolkt. In de Fuga levert Guilmant het bewijs van zijn grootmeesterschap. Van Oosten danste over het manuaal, huppelde over de pedalen, het synco pisch ritme met zich meetrekkend, vreugdevol maar binnen de perken van het toelaatbare. 'Lamentation', opus 45 nr 1, schreef Guilmant ter nagedachtenis aan de abbé Henri Gros die op 31-jarige leeftijd sneuvelde in de Duits-Franse oorlog (1870). De smartelijke'eenvoudige melo die, ondersteund door wat pedaal-pizzicati, maakt zich los en drijft de kerkruimte in, zeer ge- leiden «johanz Leiden Noord wordt in septem ber van dit jaar sociaalvernieuw (en)d op de gevoelige plaat vastgelegd. Professionele foto graaf Mare de Haan verzorgt sa men met de bewoners uit De Kooi, Noorderkwartier, Groen- oord en Maredijk een fotorepor tage die geëxposeerd en gepu bliceerd wordt. Dit plan nam de wijkgroep 'sociale vernieuwing Leiden Noord gisteren tijdens haar maandelijkse vergadering over van Centrum Beeldende Kunsten. De bedoeling van het project is de sociale vernieuwingen in de wijk vast te leggen. Mare de Haan zal dat op zijn eigen ob jectieve en artistieke manier doen. De bewoners, van jong tot oud, allochtoon en autoch toon, krijgen een camera en de opdracht hun directe omgeving te fotograferen. Daarbij moet vooral gelet worden op zaken die de laatste tijd veranderd zijn, bijvoorbeeld activiteiten die vanuit de sociale vernieuwing zijn begonnen. Zo wil de wijkgroep een zeer per soonlijk en subjectief beeldver- slag krijgen van wat de bewo ners van Leiden Noord van hun huidige leefomstandigheden vinden. BIOSCOPEN hevig. In woede gooit Clastina de schedel op de grond. In het flitsende licht van een strobos coop en een opwervelende rookpluim verschrompelen de gezichten van de Eilandkinde ren - onzichtbaar zetten de kin deren maskers op - en vallen dood neer. 'War' is een meeslepend fan tasievol toneelstuk voor kinde ren. Omdat de kinderen van Pats nooit rollen van volwasse nen spelen -en zich dus niet hoeven te forceren- doet het to neel 'echt' aan. Vooral Aldert Busscher, wijk agent in De Kooi en lid van de wijkgroep Leiden Noord, is en thousiast over het project. „Je staat ervan te kijken, wat er alle maal in de buurt te zijn is. Het leeft hier echt. En dan is riet vooral mooi om de bewoners de opdracht te geven hun eigen omgeving in beeld te brengen." Vier mensen uit de wijkgroep zullen zich nu met de voorbe reidingen van het project bezig gaan houden. Er moeten bij voorbeeld uit alle bewoners zo'n dertig mensen worden ge selecteerd die met een camera op pad gaan. LIDO 1, 2, 3, 4 en STUDIO tel 071- 124130/133210, Steenstraat 39 LIDOl Outbreak 16 jr., dag. 18.45 en 21.15. 101 Dalmatiërs al., vrt/mzoen woe 14.30 uur. LID0 2 Richie Rich al., vr t/m zo en woe 14.30. Pret-a-Porter al., dag. 18.45 en 21.15. LID0 3 Legends of the Fall al., dag 18.45; vrt/m zoen woe ook 14.15. Pulp Fiction 16 jr., dag. 20.45 LIDO 4 Dumb and Dumber 12 jr., dag 18.45; vr t/m zo en woe ook 14.30. Forrest Gump al., dag. 20.45. STUDIO Stargate 12 jr., dag 18.45 e Streetfighter 12 jr., dag. 19.00, 21 30; zoook 14.30 TRIANON tel: 071-123875, Bree- n 20.00. Time Cop do t/m woe 19.30, 21.45. KIJKHUIS tel: 071-142895, Vrou wenkerksteeg 10. Killing Zoë do t/m woe 19.30, 21.45. Vive I'amour do t/m zo 20.00, 22.15 The House of the Spirits ma 20.00. LAK CINEMA tel: 071-124890. Cle- veringapiaats 1. A City of Sadness ma 20.30 uur. LVC tel: 071-146449, Breestraat 66 La Strada za 20.00. ALPHENAAN DEN RUN EUROCINEMA tel: 01720-20800, Van Boetzelaerstraat 6 EURO 1 Dumb and Dumber al dag. 18.45; zoen woe ook 13.45; zoook 16.15. Leon 16 jr., dag. 21.15. EURO 2 Richie Rich al., dag. za zo woe 13.45; zoook 16.15. Nell al dag. 18.45,21.15. EURO 3 Outbreak 12 jr.. dag. 18.45,21.30; za zo woe ook 13.45; zo ook 16.15. EURO 4 Forrest Gump al., dag. 20.30. 101 Dalmatiërs al., dag. 18.30; za zoen woe ook 14.00; zoook 16.15. PARKFILMHUIS tel: 01720-93737, Corn. Geellaan 2. Jourde Fête za 20.30 Playtime zo 20.30. VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel: 071 790698, Prinses Marijkelaan 4. Duimelijntjeal, za zo woe 14.00. Kuifje en het Haaienmeer al., Ne- derl. gespr.; zo woe 15.30. DEN HAAG ASTA 1 tel: 070-3463500, Spui 27. Malice 16 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. ASTA 2 Stargate 12 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. ASTA 3 Highlander 3, The final conflict 16 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. BABYLON 1 tel. 070-3471656, naast 16.00, 18.45,21.30. BABYLON 2 Forrest Gump 12 jr., dag. 13.15, 16.30, 20.30. BABYLON 3 Immortal Beloved 12 jr., dag. 18.45,21.30; do vr madiook 13.15,16.00. De Tasjesdief al.zazo wo 13.15, 16.00. METROPOLE 1 tel. 070-3456756, Carnegielaan 15. De Vliegende Hollander 16 jr., dag. 13.15, 17.00,21.00. METROPOLE 2 Legends of the fall 12 jr., dag. 18 45,21.30; do vr madiook 13.15, 16.00 101 Dalmatiërs zazo wo 13.15, 16.00. METROPOLE 3 Outbreak 12 jr., dag. 18.45, 21.30; do vr ma Richie R 16.00. METROPOLE4 Muriel's Wedding al., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. METROPOLE 5 Pulp Fiction 16 jr., dag. 21.15. 101 Dalmatians al., dag. 13.15, 16.00, 18.45. MOVIEWORLD tel. 070-3515778, Kurhausweg 2. Disclosure 'Sex is macht' 12 jr., dag. 19.10, 22.05. Bullets over Broadway a I., dag. 19.40; do vr ma di ook 13.30. Needful Things 16 jr., dag. 22.15; jr., dag. 19.30,21.55; dov 16.00, 19.10,21.50. Streetfighter 12 jr., dag. 11.30, 14.00, 16.30. 19.10,21.55. 101 Dalmatiërs al., za zowo 14.10, 16.10. Dumb and Dumber al., za zo wo 14.00, 16.30. Richie Rich dag. 13.50, 16.20. ODEON 1 tel 070- 3462400/3462401. Herengracht 13 Street Fighter 12 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. ODEON 3 Drop Zone 16 jr., dag. 18.45, 21.30; do vr madiook 13.15, 16.00. 101 Dalmatiërs al., zazo woe 13.15, 16.00. DEON 4 Rik The Specia 14.15, 16.45, 19.15, 21.45. HAAGS FILMHUIS tel. 070- 3666030, Spui 191. KillingZoe 16 jr., dag. (beh ma) 21.45; wo ook 16.15. Trés Irmaos 16 jr., dag. 21.45; zo wo ook 16.15. Lamerica 16 jr., dag. 19.30; wo ook

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17