m 2 weken Amerika UMË Zes weken puzzelen voor Ronald McDonald Huis WEEKPRIJZEN duim Superhoofdprijs: Hoe doet u mee? Lekker genieten buiten de deur in een sfeervolle en natuurlijke omge ving. Shooters Waterfront Restaurant-Bar, gevestigd in recreatiegebied De Valkenburgse Meren (via Ommedijkseweg) in Valkenburg, verenigt al deze kwaliteiten in zich. Het restaurant stelt een dinerbon voor twee personen ter waarde van 100 gulden beschikbaar. U mag zelf uitzoeken wat u er mee koopt. Zon- yy O? nestoelen, een parasol, boeken of cd's. Deze I y yP cac,eaubon ter waarde van 100 gulden is be- i sT schikbaar gesteld door CB Amusement, geves- """r tigd aan het Levendaal 79 in Leiden. Het be- Amusement dr'^ 'S SesPec'a''seerc^ m al'erlei soorten amu- SDeelautomaten Ook de marktkooplieden van Lei den (officieel: Vereniging van Ambulante Handel) laten zich niet onbetuigd. Zij schenken een cheque ter waarde van 100 gul den. De bon kan worden besteed bij eén van de vele kooplieden die deel uitmaken van de Leidse bin- nenstadsmarkt en lid zijn van de vereniging. <iffnaï$/1nciï$ (rarium-l) Niet zomaar frisheid, maar een exclusief luchtje. Prestige Col lections Nederland uit Weesp heeft een Anaïs Anais ge schenkset beschikbaar gesteld. De bijzonder aangename set be staat uit Eau de Toilette (spray 50 ml) en Body-milk (100 ml). Het pakket heeft een waarde van 79,50 gulderj. Plezier en vermaak hoef je niet ver te zoeken. Met het hele gezin naar recreatiepark Duinrell Wassenaar, vlakbij dus. De prijs winnaar kan nog een paar sen meenemen ook, want'hij of zij krijgt maar liefst vijf kaarten cadeau. SA R1JTTE&.Z00M ZATf IEen speciaal pakket, vooral voor de echte jeneverdrinker: 1 liter jonge jenever, 1 liter oude 'vijf' jenever en 1 fles amandellikeur. Dat drank enpakket, ter waarde van dik 100 gulden, is geschonken door Rutte Zn, distillateurs en likeurstokers sinds 1872, uit Dordrecht. Noordwijk Space Expo geeft een uitgebreide blik in de ruimte en een overzicht van tech nologie en apparatuur die allemaal nodig is om er te komen. Het hele gezin is welkom, want Space Expo aan de Keplerlaan in Noordwijk stelt vijf toegangskaarten beschik- Als er een plek is die tot de verbeelding spreekt, is dat wel Paleis Het Loo in Apel doorn. Deze koninklijke huisvesting trekt jaar lijks veel publiek dat een kijkje neemt in de zalen en vertrekken van het paleis. De gelukki ge winnaar van deze prijs krijgt vier toegangs bewijzen, terwijl een onbeperkt aantal kinde- Paleis Het Loo ren tot vijf jaar gratis mee mag. Knippen, wassen, watergolfen of föhnen. Kap salon Van Tongeren, met vestigingen aan de Doezastraat 13 en het Levendaal 104 in Lei den, wil de winnaar of winnares van deze,prijs eens onder handen nemen. Hem of haar staat een uitgebreide behandeling te wachten door een bekende Leidse kapper. Indros en Pfluger in Almere is een bedrijf dat zich bezighoudt met de gezondheid van de mens en vooral ook met produkten die nodig zijn om de mens gezond te houden. "Het bedrijf heeft een pakket vitamines en mineralen samengesteld ter waarde vai gulden. Maak kennis met de vele soorten bier die er in Nederland te krijgen, zijn. Klerks slijterijen heeft een pakket met vijf verschillende bie ren samengesteld om u eens ken nis te laten maken met de vele smaken. ïsintratuin Het%is weer voorjaar, de tuinen komen langzaam weer in bloei. Intratuin stelt een cadeaubon van 25 gulden beschikbaar voor de aankoop van bijvoorbeeld planten of andere materialen die goed van pas komen in of rond de tuin. A.DURODAM nAJu-SL 1 Madurodam, Den Haag, typisch Holland, 25 maal verkleind. De rollen zijn hier omgedraaid; je kijkt over de daken van de gebouwen die in het dagelijks leven torenhoog boven je uitsteken. Oog in oog met de klok op de toren van de St. Jan Kathedraal in Den Bosch. De winnaar of winnares van deze prijs mag met vier anderen een gratis bezoek bren gen aan de grote, kleine stad. Een stevige zaklan taarn ter waarde van 25 gulden, beschik baar gesteld door het Leidse bedrijf Boogert aan de Hallenweg in Leiden. Het Leids Naaimachinehuis aan de Maars- mansteeg 8 is een gespecialiseerde zaak in al les wat met dit 'hand- en machinewerken' te maken heeft. Deze winkelier stelt 2 cadeaubon nen ter waarde van 20 gulden beschikbaar. Smai-^c^5^ 'Sauna 5 mei', gevestigd aan de Telderskade 42-44 in Leiden, stelt twee kaarten voor een bezoek aan de sauna beschikbaar. Wie deze prijs ter waarde van 56 gulden wint kan een bezoek brengen aan een van de mooiste en meest complete sauna's van Nederland. De 'Leidse meester' Barning Muziek To taal aan de Stations weg 11-17 in Leiden heeft drie klassieke cd's ter beschikking gesteld. Het bedrijf is onder meer gespe cialiseerd in muziek instrumenten en be schikt over een grote sortering bladmu ziek. Een haardroger in een etui. Deze prijs is be schikbaar gesteld door het Leids Stofzuiger Centrum (LSC) aan de Breestraatpassage 146 te Leiden. Het bedrijf is verder gespecialiseerd in verkoop en reparatie van vele soorten stof zuigers, alsmede in wasmachine-onderdelen. Het Leidsch Dagblad houdt in samen werking met de Stichting Ronald Mc Donald Huis Leiden zes zaterdagen (tot en met 27 mei) een puzzelactie. Dat als onderdeel van een grote, re gionale actie om de financiële lasten van het gelijknamige opvanghuis voor jonge, ernstig zieke patiëntjes aan de Boerhaavelaan in Leiden te verlichten. Vandaag de vierde puz zel in deze reeks. Het idee achter het eerste Ronald McDonald Huis ontstond 21 jaar geleden in de Amerikaanse stad Philadelphia. Een initiatief van ouders van een kankerpatiëntje om in de directe nabijheid van een groot ziekenhuis een huis in te richten waar familie die van 'ver' kwam tijdelijk kon verblijven, kreeg (geldelijke) steun van McDonald's, de wereldwijde hamburgerketen. Uit er kentelijkheid daarvoor vernoemde men het huis naar Ronald, de huisclown van de firma. Het succes van de Ronald McDonald Hui zen bleef ook aan deze kant van de grote plas niet onopgemerkt. In 1985 had Amsterdam de Europese primeur. Nadien volgden in Nedeila Utrecht, Groningen en Nijmegen. In 1993 ope Elco Brinkman het vijfde RonSd McDonald H in Leiden. Een Ronald McDonald Huis als aan de Boer haavelaan in Leiden is geen hotel. De kinderkl niek van het aanpalende ziekenhuis wijst oudi van zeer ernstig zieke kinderen op de mogelijk heid om tijdelijk gebruik te maken van de acct modatie zodat zij niet steeds heen en weer be hoeven te reizen. Want patiëntjes die, zoals bi voorbeeld in het AZL, een beenmergtransplam tie moeten ondergaan, komen vaak van ver. Vi kind en genezingsproces is het van belang dat ders in de buurt verblijven. Het Huis in Leiden beschikt over 17 gastenkamers waarvan 4 eenj soonskamer en een kamer voor minder valides De overkoepelende Stichting Ronald McDonal Kinderfonds participeert in de oprichting, dek dieten en neemt de pr en de landelijke actiess haar rekening, maar het is wel de bedoeling ds een Huis in het tweedejaar „zelfzijn broekkaï ophouden", zoals bestuurslid Jan Karstens dal uitdrukt: „In die fase zijn we beland en vandaa een grote actie om geld bijeen te krijgen." RONALD McDONALD HUIS Horizontaal 1 echo, 6 vet vlees, 9 huisdieren, 14 naam uit de bijbel, 15 uitroep, 16 regeringsreglement (afk), 17 deel van een servies, 18 bid (latijn), 19 bezoek, 21 trap, 22 drank van de goden, 24 grote zaal, 26 muzieknoot, 27 vreemde munt, 28 deel van een huis, 30 kledingstuk, 31 voormid dag (afk), 32 kloosteroverste, 33 grootmoeder, 35 mu zieknoot, 36 eiland, 37 oosterlengte (afk), 38 ruimtelijke ordening (afk), 40 penarie, 41 motorraces (afk), 42 voer tuig, 44 oude lengtemaat, 46 voornamélijk, 49 onderko men van een vorst, 52 tennisterm, 54 afgunst, 57 koud, 59 bloeiwijze, 60 aarzelen, 61 meisjesnaam, 62 vriende lijk, 64 aan alle kanten, 66 deciliter (afk), 67 water in Friesland, 68 familielid, 70 water in Brabant, 71 rivier in Rusland, 73 dierengeluid, 74 roede, 75 Romeinse munt, 77 stremsel, 78 godin, 80 militair (afk), 81 zwaardwal vis, 83 zo spoedig mogelijk (afk), 84 kampeergerei, 85 uitroep, 86 rivier in Spanje, 88 kannetjeskruid, 91 plaats in Brabant, 92 vaartuig, 95 omroeporganisatie, 96 mo ment, 97 lekkernij, 98 langs, 99 plaats in Overijssel, 100 hetzelfde, 101 zuil, 102 houtsoort Verticaal I naast, 2 vrouwsnaam, 3 slim, 4 waterlelie, 5 opportu nist, 7 geestelijke, 8 erebaan, 9 menseneter, 10 traag, II vaatwerk, 12 jaartelling, 13 soort walvis, 20 dierenge luid, 23 ongeveer (afk), 25 aankomend (afk), 27 muziek noot, 29 afstammeling, 34 klein zoogdier, 39 alom, 40 armoedige, 43 kleur, 44 bewoner van een poolgebied, 45 deel van het hoofd, 47 tegen, 48 niet hoog, 49 vrucht, 50 rivier in Italië, 51 dundoek, ,53 centiare (afk), 55 dun, 56 voormiddag (afk), 58 voorzetsel, 63 plaats in Overijs sel, 65 ijverig, 66 rivier in Groot-Brittannië, 68 ridder, 69 kunstenaar, 72 lage stem, 73 blinkende, 76 met vette substantie bestrijken, 78 deel van het jaar, 79 admini stratieve troepen (afk), 81 uitroep, 82 gereed, 84 voor zetsel, 87 vrouwsnaam, 89 Europese Reken Eenheid (afk), 90 nachthemd, 93 deel van een servies, 94 een ze kere 45 89 21 11 51 43 94 6 100 4S 97 57 12 83 58 8 9 92 94 76 74 67 13 12 83 8 54 Maak nog deze zomer een reis voor twee personen voor een periode van twee weken naar het zonnige Miami, Florida Amerika. Dat is de superhoofd prijs in deze puzzelmarathon. Degenen die na zes weken puz zelen de sleutelzin hebben ge vonden en tijdig hebben inge stuurd komen voor deze reis in aanmerking (lees voor preciese voorwaarden het bericht 'Hoe doet u mee?').- M NBBS REIZEN Deze prachtige superprijs is ge schonken door vliegmaatschap pij Martinair en de reisorganisa tie NBBS Reizen uit Leiden. Dankzij de internationale auto verhuurder Hertz staat in Ame- ,rika twee weken een auto ter beschikking. NBBS Reizen en Martinair heb ben op de aardbol een mooi plekje uitgezocht waar prijswin naar of prijswinnares (met reis genoot) aangenaam kunnen vertoeven. Dat is natuurlijk weer Amerika geworden. Mar tinair heeft een traditie opge bouwd met vliegreizen naar dat land met tal van bestemmingen als Florida en Orlando. Martinair Holland compleet verzorgde arrange menten. De lijfspreuk van NBBS Reizen: Gewoon door de States kan altijd nog. NBBS heeft voor de winnaar een fraai hotel geregeld voor een week ergens in de maand september. Het bekende Surfsi- de Beach Hotel in Miami Beach staat garant voor een week aan genaam verpozen. Hertz heeft voor de hele vakantie een auto (onbeperkt aantal kilometers!) beschikbaar gesteld, waarmee u bijvoorbeeld gedurende de tweede week Florida of andere delen van de USA kunt gaan be kijken. Hoofdprijzen Naast deze superprijs zijn er nog verschillende andere hoofdprijzen te winnen: twee tickets naar een bestemming in Europa, voor 1500 gulden O'N- eilj-kleding, een lang weekeinde Gran Dorado. Winkelen tot een bedrag van 1500 gulden uit de O'Neill-col- lectie. Dat biedt Sportservice Benelux in Voorschoten aan. De winnaar of winnares van deze prijs kan kiezen uit het brede assortiment van O'Neill, onder meer sportkleding, badkleding, wetsuits en tassen. Transavia airlines Meer dan tien bestemmingen in Europa. Daarop vliegt de Ne derlandse vliegmaatschappij Transavia Airlines. Ten bate van de actie voor het Ronald Mcdo nald Huis biedt het bedrijf twee tickets aan. De gelukkige winnnaar of winnares mag uit het programma van Transavia uitzoeken naar welke bestem ming hij of zij met partner wil vliegen. 4 NBBS Reizen organiseert overi gens niet alleen reizen naar Mi ami. Het reisprogramma biedt onbeperkte vakantiemogelijk heden door de USA en Canada. Losse componenten, maar bij voorbeeld ook fly-drives en Bossen, sporten, recreëren. Het zijn maar een paar van de vaste elementen in Gran Dorado. Dat heeft trouwens tal van recrea tieparken in Nederland. Voor het goede doel heeft Gran Dora do een lang weekeinde aange boden in een van haar parken in Nederland. R< Al s O/Ven! O/VFr/*'M Los de puzzel op en vul in de balk de letters in die overeenstemmen met de cijfei in de puzzel. De zin die vervolgens in de bal ontstaat, schrijft u op een geldi gefrankeerde briefkaart (70 1 cent) en plakt 2,50 gulden of meer aan geldige Nederlandse postzegels bij voor het Ronald McDonald Huis. U stuurt de briefkaart aan: Leidsch Dagblad, Actie Ronald McDonald Huis, Postbus 54, 2300 AB Leiden. De oplossing van Puzzel 4 moei uiterlijk woensdag 24 mei 1995 om 14.00 uur bij het Leidsch Dagblad binnen zijn. Diezelfde middag trekt de Leidse notaris mr. J. Karstens de winnaars. Als geldige oplossing worden alleen briefkaarten geaccepteerd. U kunt zo vaak insturen als u wenst. U maakt daarmee grotere kans op een van de prijzen en steunt bovendien nog eens extra het Om voor de hoofdprijzen in aanmerking te komen moetu een sleutelzin insturen. Die is opgebouwd uit de letters die in de balken in de grijze vakjes staan. Het is dus verstandig de puzzels of die letters te bewarea In de laatste aflevering van de puzzelmarathon (zaterdag 27 mei) leest u hoe u die zin kunt insturen. De oplossing van puzzel 2 alsmede de prijswinnaars worde vandaag zaterdag 13 mei elders in deze krant gepubliceerd. De oplossing van deze puzzel is te lezen in de krant van zaterdag 27 mei. De oplossing van de laatste puzzel (27 mei) alsmede de sleutelzin en de prijswinnaars verschijnen in de krant van zaterdag 10 juni 1995. De winnaars krijgen allemaal ook schriftelijk bericht. Alle prijzen ten behoeve van deze puzzelactie zijn geschonk door bedrijven en particulieren. Dat betekent dat de opbrengst voor honderd procent ten goede komt aan het Ronald McDonald Huis. Mensen die direct of indirect bij de actie ten bate van het Ronald McDonald Huis zijn betrokken mogen deelnemen, maar komen niet in aanmerking voor de prijzen. Voor deze actie is bij besluit van burgemeester en wethouders van de gemeente Leiden d.d. 31 maart 1995 toestemming verleend. Over de uitslag van de puzzel kan niet worden getelefoneerd of gecorrespondeerd. Het is niet mogelijk en niet toegestaan aan winnaars de waarde van prijzen in geld uit te keren.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 16