Ambtenaren vrijuit een Dorpstoren opnieuw gevoegd GOEIE GEEN t*: UEVER Huize 'Jacobus' Alkemade onterecht boos op provincie Overvallers kregen sleutel postkantoor Leimuiden Regio Leiden/Rijn Veenstreek 'Braassem geen Sodom en Gomorra' ZONDER BLOEMEN Winkelier 'krijgt jeuk' van meer koopzondagen ;RDAG 13 ME11995 cutr HENNY VAN EGMOND.071 -356414. PLV -CHEF I (ANSKOENEKOOP.071 356429 itie zal de ambtenaren van de afdeling groen van de leente Leiderdorp niet vervolgen. Na ruim anderhalf onderzoek is het openbaar ministerie tot de conclu- gekomen dat er wel wat 'incidenten' zijn geweest, persofficier Horstink, maar die zijn niet zo ernstig er tot strafvervolging moet worden overgegaan. Bo- dien heeft de gemeente maatregelen genomen om haling te voorkomen. RDORP JUDY NIHOF en, slech andere I vattingi deze beslissing lijkt het fdstuk 'Fraude bij de afde- groen' afgesloten. Want •t al, na het interne onder van de gemeente zelf, ble- strafmaatregelen zoals ont- isch Dag of korting op het salaris, uit. voor jnfi de gemeente kon niet be- Gesprot^ dat zjc^ inderdaad on- are zaken hadden afge- J'd. ethouder C. Kerner (CDA- Vsoneel) is 'erg blij dat het deze manier is afgelopen', is nu een punt gezet achter heel vervelende periode. Nu nen we dïize blik weer op de tomst richten." Ook is ze ïeugd over het feit dat justi- signaleert dat de gemeente OFARENDSVEEN IOFARENDSVEEN maatregelen heeft genomen om herhaling van zaken die niet door de beugel konden, te voor komen. „We hebben er natuur lijk nogal wat energie in gesto ken om de organisatie weer op poten te krijgen." In oktober 1993 deed de toen malige interim-burgemeester J. de Bruin aangifte bij de politie nadat een accountantsbureau aanwijzingen had gesignaleerd voor frauduleuze handelingen op de afdeling. In Leiderdorp gonsde het al jaren van de ge ruchten over privétuinen die zouden zijn opgeknapt met geld van de gemeente. Het bureau vond overigens geen objectieve bewijzen vanwege de rommeli ge administratie. Op basis van persoonlijke gesprekken en re keningen die niet of slechts deels klopten, constateerden de accountants dat er iets aan de hand was. De accountants be schouwden zelf als belangrijkste conclusie dat de administratie ve organisatie en de interne controle bij de gemeente niet deugden, waardoor 'laakbaar handelingen in brede kring be kend zijn en verregaand worden getolereerd'. Ze raadden de ge meente destijds dan ook aan te kiezen voor een actieve aanpak ter verbetering van de situatie en ter voorkoming van herha- ling. Voor de medewerkers op de afdeling groen is het volgens wethouder Kerner een 'heel on zekere periode' geweest, waar van het eind maar niet in zicht leek te komen. Kerner: „Voor sommigen is het een jaar gele den dat ze verhoord zijn. Dat is niet niks als je nog nooit met justitie in aanraking bent ge weest. Daar hebben ze nare herinneringen aan. Ook in die zin ben ik blij dat het nu is afge lopen. Er is ons vaak gevraagd waarom de gemeente nu eigen lijk aangifte deed bij justitie. Maar dat is toch geweest om een objectieve reactie te krijgen. Als je alleen maar intern dingen uitzoekt loop je het risico dat je een sfeertje krijgt van: 'de ge meente stopt zaken in de doof pot' en 'wie beschermt nu wie bij de gemeente'." Strafmaatregelen nam de ge meente niet, wel is de gemeen tesecretaris gaan praten met een opzichter van de afdeling groen over een andere baan. Dat had volgens Kerner niets te maken met wantrouwen tegen de man, maar met de 'verhalen om de persoon heen'. De beeld vorming 'rond de opzichter zou 'ernstig zijn geschaad'. „Kijk, op een gegeven moment zijn er dingen gebeurd, zijn er mensen geraakt. In goed overleg met de opzichter hebben we gekeken of het niet mogelijk zou zijn om op een ander plekje helemaal blanco te beginnen. Dat heeft geleid tot een detacherings overeenkomst met hem." Ook met de chef groenvoor ziening is de gemeente nog in onderhandeling over vertrek. Hierover wil Kerner echter nog niks loslaten. Winkeliers rond de kerk ondervinden veel hinder van het werk aan de toren. hun winkels ontnomen. ilieuvluchten i gen vee op hol klasj IRDVAN DER GEEST dat op hol slaat. Kalveren bijna hun poten breken, ien die in zeven sloten tege lopen. Dit schrikbeeld hield imissielid J. uit den Boog- zijn collega's voor ogen bij lehandeling van het evalua- ipport van de politie van en Braassem. ie politie houdt onder meer euvluchten. Daarbij zou een u gte van ten minste 300 me- worden aangehouden. Al- als er een ernstig milieude- wordt geconstateerd, wil nog wel eens lager vliegen, n ruin jt jen Boogaard zei echter oo 'nt^ru^ te hebben dat er in leïku, :r gevallen lager wordt ge- Een agrariër uit de l5.15^nderpolder heeft hierover ïitelijk een klacht ingediend de gemeente. Uit den Boog- 1 vroeg zich af wie nu de ntuele schade zou vergoe- in geval van eventuele cala- eiten. lkemade geeft urger ook ireekrecht ROELOFARENDSVEEN GERARD VAN DER GEEST Zoveel negatieve reacties had den burgemeester en wethou ders van AJkemade niet ver wacht op hun voorgestelde re geling voor motorboten op het Braassemermeer. Bijna alle le den van de commissie be stuurszaken bleken tot verba zing van het college die rege ling echter veel te soepel te vinden. Die vonden het vreemd dat boten met hoge snelheden nu veel dichter langs de wallekant zouden mogen gaan varen. Grote spoelgaten aan de Zuid hoek zouden daarvan het ge volg zijn. En N. van Ruiten (CDA) was verbaasd over het voorstel van het college het aantal vergunningen voor mo torboten niet te verlagen. F. Hoogenboom (PvdA) was daarover zelfs 'hogelijk ver baasd'. Drie jaar geleden had zijn partij in een motie al aan gedrongen op terugdringing van het aantal motorboten. De Braassem was nog net geen 'Sodom en Gomorra'. En dat wilde Hoogenboom liever zo houden. Volgens een verbaasde bur gemeester A. Meerburg was de toestand echter goed beheers baar. Daarbij beriep hij zich op cijfers van de vaarsurveillance. Om een einde te maken aan de schier oeverloze discussie, waarschuwde hij voor afwij zing van het collegevoorstel. In dat geval zou Jacobswoude, de gemeente waarmee Alkemade een gemeenschappelijke rege ling heeft voor het Braasse mermeer, wel eens een eigen koers kunnen gaan varen en zo Alkemade buitenspel zetten. foto loek zuyderduin VOORSCHOTEN ALICE VAN SCHUPÊEN De toren van de Dorpskerk aan de School straat in Voorschoten moet opnieuw ge voegd worden. De specie die enkele maan den geleden tijdens de restauratie werd aangebracht, hardde niet goed uit. Deze week is begonnen met het uithakken van het oude voegwerk. De gemeente heeft TNO de specie laten onderzoeken. Hieruit blijkt dat zowel het soort specie als de manier van voegen oor zaak is van het probleem. Ook de slechte weersomstandigheden van de afgelopen tijd waren niet bevorderlijk voor het uithar den van het voegwerk. De restauratie loopt door deze tegenvaller ernstige vertraging op. Wanneer de toren weer uit de steigers kan, is niet bekend. De winkeliers rond de kerk ondervinden hinder van de werkzaamheden. Op het pleintje voor de dorpstoren, dat afgezet is met een hek, staat een bouwlift opgesteld en liggen bouwmaterialen opgeslagen. Met name de winkeliers aan het Kerkplein wor den hierdoor benadeeld. Vanuit de School straat wordt door het hekwerk het zicht op deze winkels ontnomen. M. van Wees, eigenaresse van damesmo de Van Wees aan het Kerkplein is erg onte vreden over de gang van zaken. „We wer den tevoren niet eens op de hoogte ge bracht. In oktober vorig jaar stond hier plot seling dat hek voor de deur", zegt Van Wees verontwaardigd. „Ik heb de gemeente al verschillende keren gebeld, maar er wordt laconiek gereageerd. Er is niets aan te doen, het is vechten tegen de bierkaai." Van Wees vindt het wel een goede zaak dat de dorpstoren wordt opgeknapt. „Het duurt alleen veel te lang. Door dat hek ko men er veel minder klanten in de zaak. Bo vendien kan ik niet eens de winkeldeuren openzetten door al die stoffigheid. De gemeente is bezig met een brief aan de winkeliers om uitleg te geven over de si tuatie. Volgende week wordt de brief ver stuurd. ARD VAN DER GEEST een van de laatste gemeen- in de regio wil Alkemade het ,.r eekrecht van burgers voor jinei |jegin van een raadsverga- van ing toestaan. De commissie w', b tuurszaken kon zich vinden tem het voorstel van burgemees- linet en wethouders dat tijdens de jaren gadering ter tafel kwam. j fri-* 'en was algemeen van oor~ el dat het spreekrecht de idsleden dwingt tot een bete onderbouwing van ingeno- rs>zi 'ii standpunten, de tanende er do litieke belangstelling van bur- uwle s kan aanwakkeren en kan t ove dragen tot een verlevendiging dii i het debat. Alleen H. van i de- 'J^eren dacht daar anders et- Volgens de fractievoorzit- van de WD kan de burger al eernoeg zijn ei kwijt bij de open- :egu re commissie- en fractiever- mels leringen. „Het verlangde Ituia reekrecht doet afbreuk aan latioi t cachet van de raadsvergade- En ig." Hij deed het voorstel ver doe r af met de kwalificatie rots lodegri1'- en u p £oek pQroen Links) wenste ;n{* i ambstgebed in te ruilen iedi ior het spreekrecht, frij zei dat dan eindelijk eens op tijd nwezig kon zijn bij een raads- ete rgadering. Uit principiële re- ,ede nen neemt hij steevast zijn ez0 adszetel in na het uitspreken rod n ^el ambtsgebed. OP MOEDERDAG: VOEDINGSBOND FNV 030-738333 INDUSTRIE EN VOEDINGSBOND CNV 03402-44124 'Hij moppert nooit, is behulpzaam en vriendelijk' ZOETERWOUDE PAULIEN KOOPMANS „Hij haalt zijn collega's geregeld van huis op, moppert bijna nooit, helpt de chauffeurs met het inladen, is altijd vriendelijk tegen klanten en heeft een groot gevoel voor kleur en stijl. Kortom, hij is een kanjer." Dat schreven de collega's van Piet van der Geest over hun bedrijfs leider aan de Centrale branche vereniging Wonen. Daarmee gaven ze de bedrijfsleider van Leski Meubelen bv in Zoeter- woude op voor de verkiezing 'Collega van het Jaar'. Van der Geest eindigde bij de laatste dertig en vanavond wordt de winnaar in Zeist geko zen. „Ook al ben ik bedrijfslei der, ik wil nooit boven mijn me dewerkers staan. Liever ben ik gelijkwaardig aan hen. Ik be schouw niemand als mindere, maar ook niet als meerdere", re ageert Van der Geest op zijn no minatie. „Ik heb nooit een och tendhumeur, ben nooit chagrij nig en zeg bij binnenkomst al tijd 'goeiemorgen'." „Vijfentwintig jaar geleden begon ik als chauffeur bij Leski Meubelen. Aanvankelijk miste ik mijn vroegere werk als vrachtwagenchauffeur wel een beetje. Af en toe had ik heimwee naar het vrijheid-blij heid-gevoel dat ik achter het stuur voelde. Toch vind ik het werk in een meubelzaak uitein delijk veel leuker." „Een paar weken geleden hadden mijn collega's de lijst met genomineerden voor de wedstrijd aan een muur in de zaak geprikt. Ik wist toen nog van niets. Natuurlijk vond ik het een leuke zet. Het bewijst dat je collega's je werkelijk waarde ren." „Belangrijk vind ik in de om- Piet van der Geest: 'Ik sta niet boven mijn medewerkers, maar tussen hen in'. gang met mijn medewerkers dat het altijd gezellig blijft. Daarom drinken we elke och tend om elf uur samen een bak je koffie om even bij te kletsen. Ik probeer geen onderscheid te maken in het contact met mijn collega's. Iedereen heeft zijn ei gen capaciteiten." De Centrale branchevereni ging Wonen organiseert de ver kiezing van de 'Collega van het Jaar' voor het derde jaar. Gelet wordt op klantvriendelijkheid, foto holvast/mark lamers collegialiteit en opleiding. Voor het eerst wordt dit jaar naast deze verkiezing ook de 'Meest- belovende Jong Collega' geko zen. Uit deze regio is daarvoor Arnold Pfundt uit Wassenaar genomineerd. De winnaar van de wedstrijd 'Collega van het Jaar' krijgt een reis naar Floren ce aangeboden. Van der Geest glimlachend: „Graag word ik nummer één, maar nummer drie is ook ALKEMADE MONICA WESSEUNG Huize Sint Jacobus in Alkemade is ten onrechte boos op de pro vincie. Het ligt niet aan het pro vinciebestuur dat er nog steeds geen. besluit is gevallen over de nieuwbouw van het huis. De minister van VROM wacht op een advies van de zorgverzeke raar Zorg en Zekerheid voordat er een besluit wordt genomen. Dat schrijft het provinciaal be stuur aan Huize Jacobus. In Alkemade wachten ze al ja ren op groen licht voor nieuw bouw van Jacobus. Er moet een nieuw zorgcentrum komen met tien verpleegbedden, een dien stencentrum en enkele tiental len aanleunwoningen. De nood is groot want er wacht een flink aantal ouderen op een plek in een verpleeghuis. De onzeker heid over de nieuwbouw duurt Oranjelaan wil drempel kwijt ZOETERWOUDE UESBETH BUITINK De bewoners van de Oranjelaan in Zoeterwoude willen dat de drempel in hun straat ver dwijnt. De drempel werd enkele jaren geleden neergelegd om het verkeer naar het industrie gebied af te remmen. De doorgang naar de Energie weg is sinds eind vorig jaar ech ter afgesloten en de weg wordt dus niet meer gebruikt als sluiproute. „Bij het passeren van zwaar verkeer worden trillingen ver oorzaakt, waardoor schade aan de huizen ontstaat", schrijven de bewoners aan het college. al jaren en ook voor het verple gend- en verzorgend personeel is dit bijzonder onprettig. De provincie onderschrijft de noodzaak van nieuwbouw, zo schrijft ze in haar brief. Niet voor niets is er al een miljoen gulden apart gelegd en is een positief advies gegeven over de uitbreiding met tien verpleeg bedden. Sinds I januari van dit jaar echter hebben de zorgverzeke raars een beslissende stem over de verdeling van bedden. Voor Zorg en Zekerheid, de belang rijkste ziektenkostenverzekeraar in deze regio, staat het besluit over de uitbreiding van Jacobus, niet op zich. De verzekeraar be kijkt de verdeling van bedden over een veel grotere regio. In Leimuiden staan ook uitbrei dingsplannen op stapel. De provincie maant het be stuur niet aleen tot geduld, maar waarschuwt bovendien: „1 Iet lijkt ons niet verstandig op dit moment een van de partijen onder druk te zetten. Als er dan al een besluit wordt genomen, is het onwaarschijnlijk dat dit voor u een gunstig besluit is", aldus gedeputeerde staten in hun brief. Zorg en Zekerheid vindt het niet netjes van de provincie dat de schuld van trage besluitvor ming nu helemaal bij de ziek tenkostenverzekeraar wordt ge legd. „De zaak speelt al jaren en al die tijd heeft de provincie niets gedaan", aldus een woordvoerder. Overigens ver wacht de woordvoerder dat Zorg en Zekerheid binnen drie maanden advies aan de provin cie uitbrengt over de uitbreiding en nieuwbouw van Jacobus. Meubclplein I-ciderdorp ligt pal aan de A4 tus sen Rotterdam en Amsterdam, afslag Leiderdorp. Informatie: 071 -416585. MEUBELPLEIN LEIDERDORP O ROELOFARENDSVEEN •e twee Voorschotenaren (28 zigt n 29 jaar) kwamen er gisteren rian- °or de Haagse rechtbank rond ,ch 00r uit: zij overvielen in juli alsh ^2 het postkantoor aan de tachtlaan in Leimuiden, bon- irdt en de beheerder vast en druk- :n een pistool tegen zijn nek hem te dwingen de sleutels 'de de kluis af te geven. De venal had plaats na sluitings- 'jd De overvallers konden ge- lakkelijk binnenkomen, want t hadden de sleutel van de - derde deel ging naar de tipge- achterdeur en een plattegrond via een informant. De jongste verdachte was op het idee van de overval geko men, omdat hij ongeveer 25.000 gulden aan gokschulden had bij illegale casino's. De andere ver dachte deed met hem mee, om dat hij zijn vriend enkele dui zenden guldens schuldig was. De buit bedroeg naar schatting 64,500 gulden. De initiatiefne mer van het stel erkende voor de rechtbank dat het geld in drieën was verdeeld, zonder dat zijn partner daarvan af wist. Het De twee Voorschotenaren putten zich uit in berouw om de overval, die ervoor zorgde dat de beheerder niet langer in een postkantoor durft te werken en is overgeplaatst naar een admi nistratieve functie. „Die man is echt kapot gemaakt, die zit er de rest van zijn leven mee", al dus officier van justitie J. van Ek. Hij eiste daarom een on voorwaardelijke gevangenisstraf van vier jaar. De grote vraag die open bleef staan tijdens de zitting, was de identiteit van de tipgever. Een 33-jarige Rotterdammer stond direct na de Voorschotenaren terecht wegens medeplichtig heid, maar hij ontkende betrok ken te zijn geweekt. De man had wel als invaller bij het Lei- muidense postkantoor gewerkt. Volgens hem is de sleutel van de achtdeur echter wijd ver spreid onder medewerkers in de regio en is die bovendien ge makkelijk te kopiëren. De plat tegrond ligt in het postkantoor en is voor iedere medewerker zichtbaar. De man was gearresteerd om dat hij voldeed aan de beschrij ving van de jongste Voorschote naar. Die vertelde de politie dat hij de sleutel had gekregen van een man. Hij noemde zijn voor naam en meldde dat hij de man uit het casino kende. De advo caat van de Rotterdammer zette daar vraagtekens bij. Volgens hem voldeed de verdachte al leen aan de omschrijving, maar is hij veel kleiner en heeft een ander gezicht dan de Voorscho tenaar had omschreven. Boven dien had de Voorschotenaar de man niet herkend van foto's en ontkende hij dat de Rotterdam mer zijn tipgever was. Daarnaast bleek uit de regi stratie van het casino in Scheve- ningen dat de jongste Voor schotenaar en de Rotterdam- GERARD VAN DER GEEST De voorzitter van de winkeliers vereniging RAAK in Alkemade, E. van Berkel, is bang voor on eerlijke concurrentie van de vlooienmarkten die op de koop zondagen in sporthal de Twee sprong zullen worden gehou den, met name op 17 septem ber en 16 december. Hij zei dat tijdens een vergadering van de mer nooit tegelijkertijd in het commissie bestuurszaken van casino aanwezig waren, hoewel Alkemade waar het voorstel van de Voorschotenaar had ver- burgemeester en wethouders klaard dat hij zijn tipgever daar op de agenda stond om het had leren kennen. aantal koopzondagen van vier naar zes uit te breiden. Zijn advocaat vroeg daarom Van Berkel noemde de vlooi- om onmiddellijke vrijspraak, enmarkten gewoon verkapte maar dat wilde de rechtbank verkopingen' waar hij 'zowat niet geven. Van Ek eiste ook te- jeuk' van kreeg. Burgemeester gen de Rotterdammer vier jaar Meerburg gaf hem daarop het onvoorwaardelijke gevangenis- advies in de schappen van zijn straf. Uitspraak op 26 mei. eigen drogisterij-nering naar een adequaat medicijn te zoe- ken. Hij wees hem er bovendien op dat in beginsel ieder ander op koopzondagen commerciële activiteiten kan ontplooien. Hij meende bovendien dat de uit breiding nauwelijks commer ciële onrust zou veroorzaken, zeker 's ochtends niet. F. Hoog enboom (PvdA) eiste echter een coördinerende rol voor het col lege, opdat sporthal de Twee sprong en de lokale midden stand elkaar niet in de weg zit ten. Een meerderheid van de commissie was uiteindelijk voor uitbreiding van het aantal koop zondagen van vier naar zes. Al leen fractievoorzitter Van Rui ten van het GDA toonde zich te gen. Hij wil niet dat de zondag wordt gedegradeerd tot een doordeweekse dag. Voorstan ders van de uitbreiding beticht te hij van een 'fout beleid'.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 13