af Opnieuw knieblessure Krajicek WK-droom Vriesekoop verstoord Sport :a Ook Feyenoord meldt zich voor Makaay Ajax-Milan, nog 12 dagen Boete voor Jordan en Bulls Delibas blijft nog amateur Van der Lee is in mineur Klinsmann naar Bayern J VRIJDAG 12 ME11995 Trainers tegen pers in Oegstgeest oegsigeesl. Op het veld van de w Oegstgeest spelen de voetbal trainers uit de Leidse regio vanavond een wedstrijd tegen de pers. Het duel op sportpark De Voscuyl begint om 19.15 uur, de toegang is gratis. Van Veenendaal boekt eerste profzege «ssenheim De Sassenheimse wielrenner Frank van Veenendaal heeft in het Belgische Templeuve zijn eerste profzege behaald. Van Veenendaal, die na twee zware blessures pas kort weer op de fiets zit, was in de eindsprint zijn medevluchters Erwin Thijs, Nico Emonds en Peter Farazijn te snel af. Cruijff één wedstrijd geschorst Barcelona Johan Cruijff ontbreekt zondag op de bank bij Bar celona, dat op eigen veld tegen Celta de Vigo speelt. De Neder landse coach is één duel geschorst. Hij kreeg afgelopen zondag bij Deportivo twee keer de gele kaart, wegens op- en aanmerkin gen jegens de grensrechter. Muntz wint Muermans Cup herkenbosch Rolf Muntz heeft gisteren op golfbaan Herken bosch bij Roermond de Muermans Cup 1995 veroverd. De Bra bander had voor de drie ronden twee slagen minder nodig dan Ruben Wegchelaer, 215 (-1) om 217. Muntz begon met een slag achterstand aan de laatste achttien holes. Joost Steenkamer en Constant Smits van Waesberghe hadden ook nog kans op de eindzege. De beslissing viel op de zestiende hole. Wechgelaer sloeg de bal tegen een boom en kwam niet verder dan een bo gey, Muntz rageerde met een birdie dank zij een fraaie put. Op de laatste hole won hij nog een slag. Roy niet tegen Wit-Rusland Nottingham Brian Roy speelt defintief niet met Oranje tegen Wit-Rusland. Het duel staat gepland voor 7 juni. De aanvaller is dan vrijwel zeker nog niet hersteld van een blessure aan de knie. Roy raakte vorig weekeinde geblesseerd. Nader onderzoek leer de dat er sprake is van een lichte scheuring in de achterste kruis band. Kiprich naar Cyprus rotterdam Joszef Kiprich speelt de komende twee jaar voor Apoel Nicosia op Cyprus. De aanvaller van Feyenoord handelt het weekeinde met zijn zaakwaarnemer de laatste details van de verbintenis af. De voorzitter van de betreffende club meldde donderdag reeds bij Feyenoord dat de overgang definitief is. Van Hanegem niet naar Vitesse rotterdam Feyenoord speelt zondag zonder zijn coach Wim Hanegem tegen Vitesse. De oefenmeester, die zondag na het duel met PSV onwel werd, herstelt wel goed van zijn ziekte. Van Hanegem werd zondag met pijnklachten in de borst opgeno men in een Haarlems ziekenhuis. Onderzoek wees uit dat hij door een verwaarloosde kou een borstvliesontsteking had opge lopen. Sinds dinsdag is hij weer thuis. Ook Eltingh uitgeschakeld in Hamburg Richard Krajicek is gisteren tijdens het tennistoernooi in Hamburg opnieuw door een knieblessure getroffen. De 23-jarige Hagenaar, die als tiende was geplaatst, trok zich in zijn partij voor de derde ronde tegen de Spanjaard Ser- gi Bruguera (achtste op de lijst) al in de beginfase terug. Krajicek stapte bij de stand 3-0 voor Bruguera naar de scheidsrechter met de mededeling, dat hij verder geen ri sico wilde lopen. donderdagmiddag de laatste Nederlander in Hamburg uit het enkelspel. Enkele uren eer der was Jacco Eltingh in de der de ronde kansloos tegen Goran Ivanisevic. De Kroaat zegevier de in een uur en vier minuten met twee keer 6-4. Eltingh sloeg maar liefst negen dubbele fou ten en kwam tot slechts twee aces tegen tien voor Ivanisevic. Eltingh faalde verder vooral met zijn tweede service. Jan Siemerink moest het toer nooi woensdag ook al voortijdig verlaten wegens een blessure. Hij kreeg in de partij tegen de Tsjech Daniel Vacek bij de stand 1-4 in de eerste set last van hoofdpijn en steken in een oog. Bij de behandeling in een oogziekenhuis viel de Rijnsbur ger flauw. Later bleek dat hij ook een te lage bloeddruk had. De linkshander verwacht morgen naar Rome af te reizen om volgende week deel te ne men aan de Open Italiaanse Kampioenschappen. Vandaag conculteert hij bondsarts Babet- te Pluijm, maar zelf denkt hij volgende week weer te kunnen spelen. Als Krajicek nog gebles seerd is, moet hij de week daar na mogelijk invallen in de Ne derlandse ploeg tijdens de World Team Cup wedstrijden. Siemerink: „Dat zou wel bete kenen dat ik de wedstrijd Ajax- Milan mis, waarvoor ik een kaartje heb." In Hamburg bleven de favo rieten in de derde ronde over eind. Andre Agassi won van Do- sedel (6-2, 6-1), Sampras van Vacek, 6-2,3-6, 6-2. Een eerste onderzoek door de toernooiarts op het tennispark Am Rothenbaum gaf geen uit sluitsel over de ernst van de kwetsuur. Wel werd enige vochtophoping in het gewricht vastgesteld. Krajicek is donder dagavond nog teruggegaan naar Nederland voor een uitgebrei der consult. De hoogst geklas seerde Nederlander op de we reldranglijst heeft zich in af wachting van het resultaat al af gemeld voor het evenement in Rome, dat maandag begint. Krajicek, die woensdag in het duel met de Spanjaard Francis co Clavet niet de indruk maakte geblesseerd te zijn, verscheen op de baan met een steunver- band onder zijn rechter knie. Tijdens de partij, waarin Kraji cek twee keer zijn servicegame verloor, was er van enige hinder niets te merken. Na zijn terugtrekking liet Kra jicek zich op het tennispark Am Rothenbaum onderzoeken door de medische staf van het toer nooi. De Nederlander stond van november 1993 tot april 1995 buitenspel wegens ontstekingen aan beide kniegewrichten. Bij de laatste slagwisselingen in de finale van het toernooi van Rot terdam, begin maart, verstapte winnaar Krajicek zich en kreeg prompt opnieuw last van een geblokkeerde knie. Die kwets uur was na enkele dagen rust weer genezen. Eltingh Met Richard Krajicek verdween Jacco Eltingh kon het tegen Goran Ivanisevic in Hamburg niet bolwerken, Na Ajax heeft ook Feyenoord zich gemengd in de dans om Roy Makaay. De 20-jarige Vites- se-spits heeft dat gisteren ver nomen van Rob Jansen, zijn zaakwaarnemer. Maar als het Vitesse-voorzitter Karei Aal- bers ligt, kunnen ze dansen wat ze willen. „Wij onderhandelen namelijk met niemand. Die jon gens staan nog voor een paar seizoenen onder contract. En daar houden we ze aan." Feyenoord, toevallig zondag tegenstander van Vitesse, meld de zich gisteren bij de WCS- vertegenwoordiger met de vraag er mogelijk is om Makaay Arnhem los te weken. Ma kaay, clubtopscorer bij Vitesse tien treffers, wordt overi- ook begeerd door Ajax. „Natuurlijk ga ik het liefst naar Ajax", aldus de Nijmegenaar. Makaay, nog drie jaar onder contract bij Vitesse, is niet de enige die weg wil uit Arnhem. Eerder deze week verklaarde Chris van der Weerden dat hij volgend seizoen bij PSV speelt. Van der Weerden heeft na dit seizoen nog twee jaar voor de boeg op Monnikenhuize. Zowel Ajax als PSV moet nog in onder handeling over de transfersom. „PSV belt mij vier keer per dag, maar ik onderhandel met niemand", zei Aalbers gister avond. „En de situatie bij Ajax is een levensgevaarlijke zaak voor Nederland. Het feit dat daar zo veel geld is geconcentreerd stelt ze in staat drie elftallen te for meren, waarbij het tweede net zo sterk is als Roda JC en PSV. „Inkomsten uit Europees voetbal moeten 'geherrang- schikt' worden", opperde Aal bers. „Dat gebeurt in Engeland en Duitsland ook. Met als ge volg dat de competities daar spannender dan ooit zijn." tianjin anp Bettine Vriesekoop. FOTO ARCHIEF Ze kwamen elkaar op de weg naar Wenen al tweemaal te gen, over 12 dagen wacht de derde en finale botsing tussen Ajax en AC Milan. In de aan loop naar de eindstrijd van de Champions League, 24 mei in het Ernst Happel-stadion, telt deze krant de dagen af. Met dagelijks een profiel van een speler uit de Ajax-selectie. Van de reserve met het rug nummer 16, Peter van Vos sen, tot de doelman met het rugnummer 1Edwin van der Sar. Vandaag aandacht voor: FRED GRIM Geboren: Lengte: Gewicht: Clubs: 87 kg Ajax, Cambuur Lijfspreuk: 'Het leven is een sprookje' Fred Grim had aan de top van het voetbal geroken. Hij kwam immers uit de school van Ajax. Maar zonder verdere vooruit zichten. De doelman mocht dus vertrekken. Fred Grim dook de ballen weg tussen de kluiten van Cambuur. Dat zou hij blijven doen tot het einde der voetbal- dagen. En ach, het was geen slecht bestaan. De uitwedstrij den waren niks, er zat vaak niet meer dan duizend man op de tribunes. Maar thuis maakte dat wel weer goed. In Leeuwar den hing nog een beetje voet balsfeer. En als semi-prof was het de modder van de eerste di visie wel waard. Nee, Fred Grim had geen klagen. Fred Grim klaagt nóóit meer. Hij werd - hoe bestond het - te ruggevraagd door Ajax. Niet voor tussen de palen, maar om de handen van Edwin van der Sar warm te schieten. Het is zijn enige tegenprestatie voor een droomsalaris, want hij hoefde 'die lange' nooit te ver vangen. Fred Grim, de enige echte directeur van De bank. new york rtr De Amerikaanse profbasketbaJ- organisatie NBA heeft vedette Michael Jordan een boete opge legd van bijna 8.000 gulden. Zijn club Chicago Bulls dient ongeveer 40.000 gulden over te maken. Jordan en de Bulls be gingen overtredingen tegen de kledingregels van de NBA. Jordan, die onlangs zijn ren tree maakte na een uitstapje in het honkbal, droeg foute schoe nen. Hij zette zich af op wit schoeisel, waar zijn ploeggeno ten woensdag met zwarte stap pers Orlando Magic bestreden. De Bulls zijn bestraft omdat ze Jordan toestemming gaven van nummer te wisselen. Jordan verscheen met nummer 23, dat Ooit was Bettine Vriesekoop de droomprinses van het Europese tafeltennis. Op de mondiale toernooien wilde het echter nooit lukken. In Tianjin sneu velde ze gisteravond in de derde ronde. Vriesekoop is nog steeds een heel goéde tafeltennisster, maar inmiddels ook een smoe- zenkoningin. Op de tweede dag van het in dividuele toernooi in het Chine se Tianjin was de Nederlandse inbreng klein, na de nederlaag van Vriesekoop levert Oranje slechts bezoekers. Het dames- dubbel Vriesekoop/Hooman, de mixed Gerdie Keen/Trinko Keen en het mannendubbel Keen/Heister vlogen er in de derde ronde uit. Net een ronde te vroeg om zich te plaatsen voor de voorlopige olympische berlijn» gpd Zijn besluit staat vast, zegt Or- han Delibas, en er is meer voor nodig dan een Duitse 'Draufganger' en een onbekwa me jury om hem op andere ge dachten te brengen. „Ik ben niet zo makkelijk om te praten. Heb ik eenmaal een beslissing genomen, dan kom ik daar niet meer op terug." Naar de aard van die beslis sing blijft het voorlopig nog even gissen. De militaire We- reldspelen, in september in Ro me, wil de bokser in elk geval nog meemaken. „Dat lijkt me kicken". Maar of hij meteen daarna prof wordt of pas na de Olympische Spelen van Atlanta, laat hij de ochtend na de uit schakeling in de kwartfinales van het WK nog in het midden. Het ene moment beweert hij de knoop allang te hebben doorgehakt, het volgende houdt hij alle mogelijkheden in feite nog open door te zeggen, dat het 'voor 80 procent zeker' is dat hij amateur blijft. „Mis schien teken ik zelfs wel bij in militaire dienst." hij altijd droeg voordat hij zich tijdelijk terugtrok uit het basket bal en dat met hem afscheid nam. Na zijn rentree hees hij zich in een shirt met 45. Jordan was met 23 op de kleding bijna ouderwets op dreef in de wed strijd voor de play-offs, met een bijdrage van 38 punten. De uit slag was 104-94 voor Chicago. selectie. Bettine Vriesekoop was, zoals zo vaak, de laatste hoop. En het zag er, tegen de Chinese Zhu Fang nog lang hoopvol uit. Zhu Fang, de wereld had van haar nog nooit van gehoord. Haar naam was niet terug te vinden op de wereldranglijst, het WK betekende haar internationale debuut. De Nederlandse routinier trof een beginneling, maar daar mochten geen conclusies aan worden verbonden, vond haar coach Jan Vlieg. „China heeft een aantal bekende wereldtop pers, die zich op de grote toer nooien laten zien. Maar voor dit WK in eigen land hebben ze er ook een heel stel opgeleid die ze verstopt hebben gehouden. Die ze als verrassing achter de hand hielden." Zhu-Fang was zo'n verras sing. Onbekend voor de wereld, onbekend met de wereld. Zo'n meisje dat helemaal niets weet, behalve de weg naar de trai ningszaal. In een van de zalen in Peking liep ze ooit een Ne derlandse tegen het lijf. Het was Bettine Vriesekoop, die eigenlijk vals had gespeeld bij het Chine se „verstoppertje van je topper tje". Losjes Vriesekoop verloor donderdag in vier games. Ze won de twee de, nadat ze in de eerste winst kansen had laten lopen. „Ik had met 2-0 voor moeten komen. Als ze onder druk was komen te staan, had ik het nog moeten zien. Nu kwam ze met 2-1 voor, waardoor ze losjes aan de vier de kon beginnen." Vrieskoop speelde een prach tige pot, maar maakte er na af loop een potje van. Er werd ge vraagd waarom een Europese te worden. ;o'n beetje al hier. Dat is het goede en topper er bij de laatste drie WK's achtereenvolgens in de eerste, tweede en derde ronde uitvloog. „Dat is het systeem, Aan dit WK doen 12 Chinese vrouwen mee. Ik had van vijf Chinezen moett wereldkampioen En dat geldt vooi le buitenlanden echt te veel van toch ook onredelijk?" Later gaf Jan Vlieg schoorvoe tend toe dat die verklaring ei genlijk onredelijk was. „Omdat er op het WK door de besten moet worden gestreden. En bij de vrouwen liggen de Chinezen gewoon mijlenver voor. De Rus sische Timina hoort bij de Eu ropese top. Maar ze werd hier van de tafel gemept door een uitgerangeerde, voor de laatste maal in een trainingspak gehe sen Chinese. Dat zegt genoeg." birmingham anp Vreugde en verdriet gaan hand in hand op de Europese titel strijd judo in Birmingham. Mo nique van der Lee zat gisteren als een dood vogeltje in een hoekje van de prachtige Natio nal Indoor Arena. De Europees kampioene alle categorieën ver loor haar eerste partij van Beata Maksymov uit Polen. De bron zen medaille is nu nog het hoogst haalbare. Mannenbondscoach Wim Visser stapte trots als een pauw rond. Met Maarten Arens (-86 kg), Danny Ebbers (+95 kg) en Mark Huizinga (-78 kg) heeft de Nijmegenaar drie halve finalis ten afgeleverd. Weliswaar is al leen Ebbers (20) een pupil van zijn sportschool Ryu Nijmegen, maar Visser heeft ook een aan deel in de zeges van Arens en Huizinga. Hij is de Tonny Bruins Slot van het judo: geen enkele tegenstander heeft ge heimen voor Visser, die be schikt over een imposant ar chief. Ook Jenny Gal (-61 kg) zorgde voor een aangename verrassing door in de kwartfinales de we reld -en Europees kampioene Gella Vandecaveye uit België te verslaan. „Ik wist dat ik haar aankon", zei Gal, die in februari op het sterk bezette Toernooi van Parijs op beslissing verloor van de Belgische. „Ten onrechte want ik was die dag beter. Bo vendien is het geen schande van Gella te verliezen, dus be gon ik onbevangen. In tegen stelling tot mijn eerste twee par tijen. Tegen Tokarz en Blum stond ik stijf van de zenuwen op de mat. Ik mocht niet verliezen. Tegen die druk kan ik nog steeds niet goed, dat is mijn zwakke punt. Gelukkig ging het vandaag goed." Haar ploeggenote Van der Lee zat diep in de put. De Til- burgse kon een uur na de wed strijd nog niet geloven dat ze had verloren. „Ik heb het gevoel alsof ik niets gedaan heb. Ik be grijp niet wat er met me aan de hand was. De concurrentiestrijd met Angelique Seriese over een plaats op de Olympische Spelen heeft niet meegespeeld, die pro blemen heb ik bewust naar de achtergrond gedrukt. Ik moet nu het koppie er goed bijhou den, want de derde plaats ben ik verplicht te halen." Judoka's van de sportschool van vrouwenbondscoach Cor van der Geest hebben Chris de Kor te telefonisch bedreigd. Dat zei de Rotterdamse judoleraar van onder anderen Mark Huizinga en Angelique Seriese gisteren op de EK judo in Birmingham. „Ze riepen dat ik de brief aan de tuchtcommissie over het ge drag van Van der Geest tijdens de open Nederlandse kam pioenschappen in april terug moest trekken. Anders zouden ze me door het slijk halen", al dus De Korte. Volgens de ex-mannenbonds- coach heeft Van der Geest geen weet van het telefoontje. Dat bevestigt de Haarlemmer des gevraagd. „Ik weet van niets. Ik hoor dit verhaal voor het eerst. Ik kan me niet voorstellen dat het waar is. Ik distantieer me hiervan." londen Jürgen Klinsmann (30) speelt volgend seizoen bij Bayem München. De Duitse internatio nal heeft dat gisteren aan de lei ding van zijn huidige club Totten- ham Hotspur meegedeeld. Klin smann heeft officieel nog een jaar te gaan bij de in de Premier League uitkomende Spurs. Hij werd vorig seizoen voor ongeveer zes miljoen gulden naar Engeland gehaald. In 49 wedstrijden voor Tottenham maakte hij 29 doel punten. Klinsmann is onlangs uitgeroepen tot speler van het jaar. Het was pas de derde keer in de 47-jarige geschiedenis ze verkiezing dat de eer een bui tenlander ten deel viel. Klinsmann, ooit „groot" ge worden bij VfB Stuttgart, heeft bijna zes jaar in het buitenland gespeeld. Eerder kwam hij uit voor Inter (Italië) en Monaco de- (Frankrijk). De aanvoerder van de Duitse nationale ploeg tekende bij Bayem voor drie seizoenen, voor een jaarsalaris van 2,5 mil joen gulden. Bayern zou zo'n drie miljoen gulden voor hem hebben betaald. FOTO EPA

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19