'Ze moeten nou eens ophouden' Kerk Samenleving Leiden Restauratie monumentale woonhuizen Eend in bad Maagdelijk China ZATERDAG 6 ME11995 REDACTIE DICK VAN DER PLAS.lj KORTWEG Moker Het radio-programma van Moker - het media-overleg van kerken in Rijnland en de Bollenstreek - staat vandaag en morgen in het teken van 'Beeldentaal', de betekenis van beelden in de geloofsbe leving vroeger en nu. De overdenking is van pastor C.J. van der Voort uit Lisse. Moker zendt op zaterdag uit van 09.30 tot 10.00 uur en op zondag van 19.00 tot 19.30 uur (een herhaling). Er wordt uitgezonden op de FM 105.7 en via de kabel op de FM 88. Bevrijding In de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat in Katwijk wordt zondag 7 mei tijdens de avonddienst van 18.00 uur aandacht besteed aan het thema 'vijftig jaar na dato'. Tot de genodigden behoren het plaatselijke college van B en W en de leden van het Be vrijdingscomité. De herden kingspreek wordt gehouden door ds. B.H. Weegink. Loco burgemeester J. van der Plas houdt een korte toespraak. Het orgel wordt bespeeld door Floor van Rijn en er wordt gezongen uit de psal men en vaderlandse liede ren. Binnenstad Het 'kerk-hoge' Monument voor de Vrijheid van kunste naar Dabaruch vormt op zondag 7 mei de achtergrond voor de herdenkingsdienst van 50 jaar bevrijding in de Hooglandse Kerk. Aan de dienst van de Leidse Binnen stadsgemeente wordt mee gewerkt door de Leidse can- torij, onder leiding van Hans Brons. In de overwegingen en de gebeden worden erva ringen betrokken uit de Tweede Wereldoorlog. Voor ganger is ds. A. Alblas. Zangdienst In de Vredeskerk aan de Voorstraat 35 in Katwijk aan Zee wordt zondag 7 mei een meditatie-zangdienst gehou den. Voorganger is ds. G.F. Heeneman. Organist Rob van Efferink begeleidt de sa menzang. Medewerking ver leent de soliste Griete Barn- hoom. De dienst begint om 17.00 uur. Bonders vergallen afscheidsfeestje gereformeerde synodevoorzitter C O O F LEIDSCH DAGBLAD (Opgericht 1 maart 1860) „De dingen kunnen snel veran deren", zegt hij gelaten. Eind vorig jaar heerste er grote eufo rie over de voortgang van het proces, dat over enkele jaren moet uitmonden in de geboorte van de Verenigde Protestantse Kerk in Nederland. Maar een paar weken geleden moest on der druk van vooral de Gerefor meerde Bond, de rechterflank van de Hervormde Kerk, op nieuw besloten worden tot uit stel. „Ze moeten nou eens ophou den", verzucht Boomsma rich ting Bonders, die het kerkpoli tieke spel de laatste tijd met veel verve spelen. Het uitgangs punt van Samen op Weg, waar voor begin jaren zestig al de eerste fundamenten werden ge legd, was 'dat de kerken geza menlijk het verhaal van Jezus Christus zouden vertellen, om dat het daardoor helderder zou klinken. Dat wordt nu be dreigd'. De 53-jarige predikant slaat niet met de vuist op tafel, krijgt geen rood hoofd, maar ergert zich wel degelijk aan het optre den van Bondssecretaris ir. J. van der Graaf en de zijnen. Bij wijze van tegemoetkoming op perde Boomsma twee weken geleden de toekomstige kerk Verenigde Hervormde Kerk te dopen. Maar ook dat was niet goed. „Er is binnen de Bond een harde kern die de boel gewoon wil tegenhouden." Uiteindelijk zullen de zwaren daar niet in slagen, verwacht Boomsma. Als blijkt dat een deel van de kerk problemen heeft met de vereniging, dan wordt het tempo gewoon wat verlaagd. Want Samen op Weg is een kwestie van samen uit, samen thuis. Het zal dan ook niet tot een breuk binnen de Hervormde Kerk komen, iets waarmee militante Bonders nog wel eens dreigen. Maar vóór de vereniging een feit is, zullen vooral de gerefor meerden nog heel wat kritiek en ook beledigingen over zich heen krijgen, denkt Boomsma. „Je moet je als gereformeerde heel wat laten welgevallen van de kant van de Gereformeerde Bond. Omdat we Samen op Weg gaan met de hele Her vormde Kerk, dus ook met dat De behoudende hervormden hebben het afscheidsfeestje van de gereformeerde synodevoorzitter ds. P. Boomsma behoorlijk vergald. Een paar maanden geleden nog noemde de Apeldoornse predikant het Samen-op-Wegproces van hervormden, gereformeerden en lutheranen het hoogtepunt uit zijn vier jaar durende voorzitterschap. Bij zijn afscheid denkt hij daar inmiddels anders over. Ds. P. Boomsma: „De dingen kunnen snel veranderen.' gezelschap erbij, zullen we maar een paar keer moeten sliJcken." In het verleden hebben gere formeerden, toen nog recht in de leer, op hun beurt lelijke din gen over de hervormden ge zegd. Zij braken in de negen tiende eeuw met de in hun ogen te lichtzinnige Hervormde Kerk en begonnen voor zichzelf. De (latere) Gereformeerde Bon ders hadden dezelfde kritiek, maar bleven binnen de kerk. Vele decennia later moeten zij fuseren met de scheurmakers van toen, die inmiddels alles wat hen in het verleden lief was, overboord hebben gezet. Boomsma heeft zijn hoop ge vestigd op de extra zitting van de hervormde synode in juni, waarom 24 verontruste her vormde classes (regionale ver gaderingen) hebben verzocht. Daar moet blijken of de be zwaarden slechts een rustpauze in het Samen op Weg-proces wollen of definitief aan de rem gaan hangen. Boomsma kan zich dat laatste niet voorstellen. Hij rekent erop dat de Her vormde Kerk 'een betrouwbare Samen-op-Wegpartner' is. Hij voelt zich daarin gesterkt door een groeiend aantal her vormden dat zich volgens hem ongerust afvraagt, welke koers hun kerk in lijkt te slaan. „Ik merk dat steeds meer hervorm den in het land zich afvragen: Drommels, waar zijn wij nu mee bezig? Ik heb al heel wat kerkleden horen zeggen: ik schaam me ervoor dat ik her vormd ben. Voordat een her vormde zoiets zegt..." Over de oorzaak van de jong ste impasse in het slepende proces kan Boomsma kort zijn. „Er zat vaart in. En veel mensen in de kerk zijn niet gewend om snel en slagvaardig te hande len." De vertraging is frustre rend voor veel gemeenten die al lang samenwerken en boven dien fnuikend voor de ongeveer 800 medewerkers op landeljke en provinciale bureaus, die nog langer in onzekerheid moeten leven. Er is heel veel energie in het fusieproces gestoken. „Dit is een verspilling van jewelste." Boomsma had graag opnieuw de nodige vaart in het gestokte proces willen brengen, maar moet dat nu overlaten aan de nieuwe voorzitter, die op dins dag 9 mei in het Groningse Ha ren wordt gekozen. Hij ver wacht niet dat zijn opvolger, die ook hooguit vier jaar in functie zal zijn, de geschiedenis ingaat als de laatste gereformeerde sy nodevoorzitter. Samen op Weg heeft de afge lopen jaren veel energie gevre ten, maar is niet de enige zaak die Boomsma bezighield. Hij is vooral tevreden over de pogin gen om jongeren een volwaar dige plek in de kerk te geven. Daar is 'zelden zo intensief aan gewerkt', zegt hij. Als de pogin gen slagen - en daarbij gaat "het niet om een combootje in de kerk, maar om beleidsmatige betrokkenheid van de jongeren - dan zal de hele kerk verande ren, is Boomsma's stellige over tuiging. Dat is ook hard nodig, want de Gereformeerde Kerken ver liezen nog steeds talrijke leden. Enkele weken geleden moest een record-ledenverlies van 13.000 worden gemeld. Boom sma verwacht niet dat zijn kerk (met inmiddels 740.000 leden) volgend jaar in de positieve cij fers zal .eindigen, maar denkt wel dat 'het einde van de afkal ving in zicht is'. De vele kerkverlaters stem men hem keer op keer droevig. „Ik betreur ze, hoofd voor hoofd. De kerk hoort te groeien. Dat is de eerste opdracht die zij gekregen heeft: maak discipe len." Waarmee hij niet wil zeg gen dat alle ex-leden geen vol gelingen van Jezus kunnen zijn,' maar wel dat 'je elkaar nodig hebt om het geloof vol te hou den'. De kerk zal de samenleving in duidelijke taal moeten vertellen 'dat het bevrijdend en zinvol is om Jezus Christus te kennen'. Zij moet zich zeker niet inlaten met de moderne spirituele 'graascultuur' of verworden tot een 'consumentenkerk', bena drukt de predikant, die eind ja ren zeventig de evangelisatiebe weging Youth for Christ leidde. „Vrijblijvendheid leidt tot niets." Rooseveltstraat82 Postadres: Postbus 54, 2300 AB Leiden abonneeservice Abonnementen Geen krant ontvangen? Bel voor nabezorging: Ma. t/m/vr. 18.00-19.30 uur Zaterdag 10 00-12.00 uur directie B. M. Essenberg, G. P. Arnold (adjunct), J. Kiel (adjunct) hoofdredactie J.G. Majoor, F Nypels, h. G van der Post (adjunct) Redactie: Hoofdredactie: advertenties Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot j 071-128030 pubuc relations W H. C. M. Steverink ombudsman R.D.Paauw 071-356215 Tel. dag. 9.30-11.30 uur of per post. redactie G.J. Visser, chefredactie nieuwsdienst/kunst H.W. van Egmond, chef red. Groot Leiden AJ.B.M.Brandenburg, chef eindredactie regio F. Blok, chef eindredactie algemeen W.F. Wegman, chef red. Duin- en Bollenstreek W. Spierdijk, chef sportredactie abonnementen bij vooruitbetaling: per maand (acceptgiro) per maand (autom. betaling) per kwartaal (acceptgiro) per kwartaal (autom. betaling) per jaar (acceptgiro) 071-356356 per jaar (autom. betaling) verzending per pos per kwartaal (NL) J. Preenen, chef binnen-, buitenland, eco tuur, Grave). leidsch dagblad op casset Voor mensen die moeilijk lezen, s hebben of blind zijn (of een andt dicap hebben), is een sami regionale nieuws uit het Leidsch geluidscassette beschikbaar. Voo 08860-82345 (Centrum voc ZIEKENHUI ONGEVALLENDIENST Academisch Ziekenhuis vanaf zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.00 P woensdag 13.00 t/m vrijdag 13.00, woensdag 13.00 uur (Diaconef en dagelijks St.Elisabeth Ziekenhuis. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. Kraam- en zwangerenafdeling: buiten de gewone bezoektijden, ners bovendien van 10.30- 11.T5uurenvan 19.45 - 21.00 uur Special Care Unit: 10.30-11.00 uur, 15.00 - 15.30 uur en 19.00-19 na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoe! pleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. RIJNIAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth I" (tel. 071-454545): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur, kl II daarnaast ook 11.15—12.00 uur. Kraamafdeling: 14.30-15.30 uur en 18.30-19.30 uur (voor vaders uur). Kinderafdeling: 14.30-19.00 uur (voor ouders de gehele dag). Afdeling hartbewaking (CCU)en intensive care (IC): 14.00-14.31 18.30-19.00 uur. Spoedeisende hulp: dag en nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 01720-63131): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uu en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Geen spoedeisende hulp meer mogelijk ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-15.0 18.30-19.30 uur. Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.0 leen Partners/echtgenoten met kinderen. Voor zwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uu: voor partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er e zoek mogelijkheid in overlee met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelaen de volgende tijden: keel-, neus- enl kunde en neurologie: 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur; oi heelkunde H.IS'-IS.OO uur en 10.30-19.00 uur. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15| uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak. CHEF HENNY VAN EGMOND. 071-356414, PLV.-CHEF HANS KOENEKOOP,(f VRIJE TIJD LEIDEN Theatersport. Wat theatersport voor lesbische vrouwen is, wordt woensdag 10 mei uitgelegd door Marsha Delima en Pauline Preuter. Vanaf 19.30 uur kunnen vrouwen die willen meedoen of als publiek aanwezig willen zijn terecht in de zaal aan de Langegracht 65 in Lei den. Entree 5 gulden. Voor informatie is het COC telefonisch te be reiken op 071-220640. WARMOND Natuurwandeling. In het parkbos 'Huys te Warmont' kan op 7 mei onder leiding van natuurgidsen gewandeld worden. Er wordt om 14 uur gestart vanaf het toegangshek aan de Herenweg 139 in War mond. De wandeling duurt anderhalf tot twee uur. ALPHEN AAN DEN RUN Avondwandeling. Wandelliefhebbers kunnen woensdag 10 mei meelopen met de Castellumavondwandeltocht. De tocht van vijf, tien of vijftien kilometer wordt georganiseerd door Wandelkring Lei den, vertrek vanaf de St. Jozefzaal aan de Paradijslaan. Telefoon: 01720-75724. OEGSTGEEST Hoogbegaafd. In de aula van de Christelijke Hogeschool Rijn-Delf land aan de Hazenboslaan 101 is maandagavond 8 mei een bijeen komst over hoogbegaafde kinderen. Aan bod komen de begeleiding van het hoogbegaafde kind en de samenwerking tussen ouders en scholen. De zaal is open om 19.30 uur en de toegang bedraagt 10 gulden. Inlichtingen: 071-761890. leiden» aap rietveld Ruim zevenhonderdduizend gulden heeft de gemeente Lei den gekregen om de achter stand in de restauratie van rijks monumenten in te lopen. Het geld wordt besteed aan het op knappen van achttiende-eeuw- se woonhuizen aan Lange Mare, Rapenburg, Gerecht, Ou de Rijn en Breestraat. In Leiden bestaat bij de res tauratie van rijksmonumenten een achterstand van zo'n veer tig procent op de planning Dat de achterstand groot is blijkt volgens Grooteman van de afdeling Monumentenzorg ook uit het feit, dat het geen en kel probleem was om op korte termijn vijf kant-en-klare res tauratieplannen op tafel te leg gen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN - Geboren Menno, zv. J.W.H van Schooten en M E. Hulsebosch Bo, zv. R.J.A. van der Zalm en M.J. F. Bloe men Claudia Antoinette Maria, dv. R.J P Schramaen A.M M. Augustinus* Elise, dv. J.A.M. van Steijn en J. Houw- aard Noëlle, dv. A. Vlieland Vero Jo hannes Geert, zv. A.B. Nater en C.M. Berkeljon Sebastiaan Johannes Leo- nardus, zv. J.L. Versluijsen M.M M Straathof Arjan Matthijs, zv. J.M.M. Corten en L.E. de Kroon Jessey, zv. PM Stoof en M.S.ME. Verver* Rian Alexander, zv. A. van Oijen en R. Kurian Blanche Renée Marie-France, dv. J.R.J de Lafontaine en M.Y. L. Leclerc Bastiaan Cornelis Huig, zv. B.C. Var kevisser en W Houwer Lotte Janine, dv. R A Keijser en W.C.J van Duijn Emar, zv. R. E. Kruisen C.M. Thieschef- fer «Thijs, zv. J van Leeuwen en L.E. Stroeve Farian, zv. S.E. van Duffelen en I.H.S. Schoorl Miriam, dv. M. Zaroual en M. Hadouch Bas, zv. A.H.A.M. Periken I. Smit Thomas Jo- sua, zv R. Engels en B.S. de Jonker Jelle Ernst, zv. F.C.M. Baas en S.M Koers* Max FelixThies, zv. J.M.M. de Gouwen J.P. van der Hoeven 8arend Bartholomeus Jurian, zv. M. van Groeni gen en Y. de Witte Amber Mar^eaux, dv. H. Dragt en C.L.M. Wiebenga Ru ben, zv. C.A. van Beien en A.M. Heems kerk Jorrit Pier, zv. D.K. Posthuma de Boer en J. Holen Mark, zv. R. Keiler en Z. Süle*Tim, zvJ.P.M Marcelisen A J.M. Zeestraten Vincent Antonie Mi chel, zv. J.M.A.M. van der Stee en H.B. Veltink Fenna, dv. D.P. van Os en M. van Spronsen John Robert, zv. M.F Lee en C.J.J. van Dijk David Patrick, zv. M.F. Lee en C.J.J. van Dijk Jerry, zv. M. van Laarhoven en A. Stevens Li- anne Riejanneke Willemina, dv. H, van Westbroek en P. van den Eijkel Damon Manuel, zv. R. Jongeleen en Y.M.H. van Rossum Joeri Anthony, zv. P.G. Schui temaker en M. de Bruijn Kathy, dv. M. Dijkhuizen en M. Jansen Hubertus Jo- sephus, zv. H.C.G. Verhoef en E Hilal Duncan, zv. D.S.R. Sittrop en C.C. van Os Nicky Johanna, dv. N.H.J, de Jong en J.M. Erades Sammy Ezra, zv. A.S. Janse en S. Snelders Arjen Johannes, zv E B. van Lil en A G.M. de Jong De- nise Janita, dv. H.J. Hofstede en M. de Mooij Jacobus Pieter, zv. T. Koster en J.H. Krabbendam Maud Adriënne Eg- bertina, dv. P B. van Bochove en T.C.A. Mackenzie Thofoas, zv. Th.P.P. van Kesteren en A.B. Brandon Kelly. dv. E R. Hollebeek en F.H J. van der Water Casper Nicolaas, zv. N.F.L. Bouw meester en K.M. Hubeek Kevin Loren zo, zv. E.L.A. Meekel en M.J. Rijnja. Overleden: H. van der Vet, geb. 6 aug. 1916, man C.W. Braxhoven, geb. 20 juni 1921, geh. gew. met J. Ouwerkerk K. Bijlenga, geb. 29 jan. 1932, man C B'ekooij, geb. 20 febr. 1916, echtg. van P.J Hansen J. de Meij, geb. 20 nov. 1920, man C. van der Burg, geb. 20 jan 1926, geh. gew met M.C. de Graaf M. Haasnoot, geb. 22 febr. 1911, echtg. van A. Vooijs* K. Schot man, geb. 19 apr 1995. dochter M. Papajewski, geb. 19 jan. 1995, zoon E. Zandvliet, geb. 27 dec. 1907, geh. gew. met T.C. Ouwendijk J.B van der Klugt, geb. 10 dec. 1939, man M.H. Gehuwd: D. Er-Rabt en K.C. de Jong R.H.J. Driessen en E.A.M. van Dijk J.W. van Goeverden en AJ. Zaadnoor- dijk J.A.N. de Haan en C.A.M. van der Borght A.J. Maas en S. van der Spek R.H.P.J. Postmaen A.M Cohen *A. van Wattum en I.E.A. Tabbers H.T. van der Linden en P. Neve FT.W.M. van Piere en M. van Kampen E..de Koster en B. Veefkmd R Moria en M.L. Vontst'een L. Hijman en Y. Neuteboom J. Koop- mans en T. Groot A.W. van de Kar en W. van der Velde F.J. Keijzer en C. Berthold F. P. Wagenaar en MHOl den M.S. Senneck en M.A.C. de Wit R. de Vries en G.A. Dragt J.P Valentijn en D.G.W. Flink. Habraken, geb. 9 mrt. 1945, echtg. van A. Greup W.B. Johansen, geb. 16 feb 1936, man M. Verstraaten, geb 5 nov. 1913, geh. gew. met H. van Leeu wen S.C. Hoogeveen, geb. 22 dec. 1916, geh. gew metG A.G.J. Versteege J P. Kalker, geb. 4 juli 1922, man C P. Swagers, geb. 3 nov 1939, man B G. Weiland, geb. 26 dec. 1926, man J. Smit, geb. 9 aug. 1920, man H.N. van Vliet, geb. 17 nov. 1928, echtg. van A. van der Vlisi S.J.A. van den Bos, geb. 27 mrt. 1995, dochter A. Mid- delhoek, geb. 15 dec. 1915, geh. gew. met J.M. Metaal L.E. Bruijn, geb. 17 apr. 1995, dochter M.J. van den Berg, geb 2 mrt. 1916, man A. van den Bosch, geb. 5 mrt. 1918, man H. Via- nen, geb 15 jan. 1926, man C.W. Koek, geb. 9 dec. 1919, geh. gew. met A.J. van Velzen J.H. van Zaal, geb. 24 jan. 1915, man. leiden Voor eenden en andere watervogels is zwembad De Vliet voorlopig weer gesloten. Zij zijn weer aangewezen op singels, grachten en sloten. Want vandaag zijn om tien uur de hekken van de Leidse openluchtbaden De Vliet en De Zijl weer opengegaan voor mensen. De dienst sport en recreatie verwacht een grote drukte, want tijdens de afgelopen mooie dagen belden veel zwemmers om te vragen wanneer de baden weer opengaan. „Gezien het mooie weer hadden we best een weekje eerder kunnnen beginnen", zegt woordvoerder Karei Caron. „Maar ja, dat weet je nooit van tevoren." foto holvast/mark lamers Theo Bakker Het giert dat het waait, maar ik zit 12 hoog en droog. Beneden fietsen mannen die ik niet kan zien geluidloos voorbij. Wind je tegen en toch een kalme trap. Ons 'opzij, opzij, maak plaats, maak plaats' kennen ze niet. Ik moet schrijven, vast leggen wat ik zie. Wat zie ik? Wat gebeurt er nu weer onder mijn oog, dat ik niet zie? Toen ik in China was ten tijde van de culturele revolutie, zagen mijn linkse ogen ook niks. Ik zit in Tianjin. Nooit van gehoord? Iets groter dan Lei den, beetje meer mensen ook, negen miljoen. En allemaal hebben ze een fiets. Meer fiet sen dan wagens. De spaarza me bezitters van een auto tu- teren westers nerveus. Maak een punt, Theo, zeg wat, breng orde aan in deze erruptie van impressies. O.k., ik zeg wat: China is nog maag delijk mooi. Waarom ik dat zeg? Omdat ik dat gezicht van Chen nooit meer zal vergeten. Omdat zijn lach voor mij sym bool is voor het ongerepte van alle alle ovalen en ovaaltjes in dit immense land. Ik neem u mee naar vorige week vrijdag, naar de euforie die zich die avond van mij ei gen maakte. De naam van het restaurant waarnaar ik op weg ben, heb ik in Chinese'tekens op een briefje gekrabbeld bij me. Een student komt naast me lopen. Hij is een van de vijfduizend vrijwilligers bij de WK-tafeltennis en begeleidt me naar mijn 'Sweet and sour pork'. Als ik binnen kom, steekt ze vier ingers omhoog. Op de vierde beland ik midden in een bruiloft. Twee, vier, acht meisjes snellen toe. Eentje spreekt met haar handen En gels. De glinsterende veif gen, de slingers, de laml zachte kleurtjes, het uitl ge geroezemoes, het zof varkensvlees, het meisl tien dat zich aan del blanke komt voorstellffj zoet allemaal. Een van geluk trekt door i Ik laaf me aan het onge gen plezier. Eenmaal buiten trek samenscholing mijn aan Bomen met lampjes, met dochtertjes die ervo seren, ach heimwee. Hi taferelen die mijn kent. Plotseling moet i Leiden denken en haat I volgevreten kop met ha de mondhoeken waa: ter ontevredenheid ontj Iedereen kan hier nog ij op een manier die ons a vergaan is. Ik kijk en kijk en dan verder door de init lege straten. Hoor ik daj man fluiten? Daar zit-iej de kant van de weg. even na twaalven en I daar met zijn fiets onden ven. Lekke band. Vloi Wordt-ie gek van dezel band om middernacf uur? Nee, hij zit daar r het licht van de maai luistert even waar het I zit en plakt verder. DanR t-ie in de gaten, dat ik hf| liefde en ongeloof Hij spreekt geen Engd geen Chinees, toch mal een praatje. I Chen, youl 'Bye, Theo', lacht-ie, on<| kalmpjes wegpeddelend. Hoe kan een man vai de vijftig nog zo onbescl lachen? Ik zit op mijn k schrijf deze column en kl het gezicht van Chen on netvlies.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 12