f25,- 'Onderste steen boven in onderzoek naar CID STUDEREN IN DEELTIJD? Moederdag felicitatie. DAT WERKT! 071-143545 Uw reclame boodschap verdient de hoogsle aandactit... Iedere dag zijn 25.D00* personen ooh attent op uw reclame boodschap! Personeel krijgt geen salaris mee Op zaterdag 13 mei a.s. VOOR SLECHTS in Leidsch Dagblad Bel Be;ron Randstad 9 Voor ons is de oorlog nog niet afgelopen 'Vijf mei iedereen vrij' Schiphol weer nummer ééi VRIJDAG 5 MEI 1995 Lisserweg 40 weteringbrug (Haarlemmermeer) Telefoon 01713-12212 SOSA - SECTOR OPLEIDINGEN SOCIALE ARBEID DEELTIJD BEROEPSOPLEIDINGEN VOOR VOLWASSENEN In deeltijd studeren voor arbeidsbemiddelaar, personeels functionaris, sociaal dienstverlener, maatschappelijk werker, inrichtingswerker of activiteitenbegeleider? De vestiging Almere biedt ook een specialisatie leidster kinderopvang. Vooropleiding en werkervaring kunnen een flexibele instroom mogelijk maken, zowel op MBO- als op HBO-niveau, waardoor de opleidingsduur wordt bekort. Kom naar de informatiedagen op 10 mei en 21 juni. In Almere bent u welkom op 9 mei en 20 juni van 19.30 - 21.00 uur. Bel voor informatie: SOSA Alkmaar Percivalstraat 3 072 - 401 010 SOSA Almere Straat van Florida 1 036 - 53701 51 SOSA Amsterdam Nieuwe Vaart 5-9 020 - 626 99 11 SOSA Haarlem Voorhelmstraat 25 023-319307 <5> De cijfers voor de opleidingen corresponderen met de cijfers van de vestigingen waar ze gegeven worden. MUUIMJ, 1:1.1 Arbeidsmarktpolitiek/ Personeelsbeleid 2 of 3-jarige opleiding Sociale Dienstverlening (3) Activlteltenbegeleidlng 2 of 3-jarige opleiding Personeel Arbeid Maatschappelijk Werk (2 koloms of metfoco 1 ko/oms tekst) Maak kans ap een gratis boeket bloemen Onderstreep de regel die extra groot moet worden Kleine slagregel: 2 regels Grote slagregel: 3 regels Sluitingstijd uiterlijk vrijdag 12 mei a.s. 12.00 uur 1 koloms 25,- foto (schrijf in bloklecters en gebruik één vakje per /etter) Woonplaats: "e ^Idè'n beloond Ivetee" prachtig Ooeket^oemens 1. VUL DE BON IN: vul thuis uw felicitatie in en stuur deze bon in een gefrankeerde enveloppe aan Leidsch Dagblad t.a.v. afd. SLEUTELS Postbus 507 2003 PA Haarlem Op de enveloppe linksboven vermelden „Moederdag" 2. BIJ ONS KANTOOR op werkdagen van 8.30-17.00 uur kunt u op onderstaand kantoor uw felicitatie opgeven. Leidsch Dagblad Rooseveltstraat 82, 2321 BM Leiden chef adriaan brandenburg. 071-356484. plv.-chef dick van der plas. 07li 'Gemiddeld bereik personen 13 jaar en ouder [iron: SummoScanner 1994] Bel voor info over adverteren Dagbladuitgeverij Damiate BV Afd. Advertentieverkoop: 02550-15437 Aanleiding voor de uitbreiding van het onderzoek rond de Criminele Inlichtingen Diensten zijn de eerste bevin dingen van het rijksrecherche-onderzoek naar de Haar lemse CID. De inlichtingendienst is al enige tijd onder werp van discussie wegens het vermeende gebruik van ongeoorloofde opsporingsmethoden. Uit het eerste re sultaat blijkt dat er 'landelijke aspecten' aan het onder zoek kleven, die niet eerder waren voorzien. Wel verklaarde zij donderdag: „Het was al een fors opgetuigd onderzoek. Maar dat wordt nu haarlem allard besse vervolg voorpagina De leiding van het openbaar nog breder. PG-voorzitter Doc- ministerie in Den Haag wil niet ters van Leeuwen en de minis- inhoudelijk ingaan op de eerste ter van justitie willen de onder resultaten van de naspeuringen, ste steen boven hebben". Het college van procureurs generaal, de leiding van het openbaar ministerie, besloot begin april tot een diep en breedgaand onderzoek naar de Haarlemse inlichtingendienst. Alle lopende acties van de CID zouden opnieuw worden door gelicht en getoetst. Het ministe rie van justitie doet echter geen mededelingen over de bevin dingen van de rijksrecherche naar deze zaken. Het afgelopen jaar werden meerdere leden van de CID geschorst of overge plaatst. De korpsleiding heeft bekend gemaakt dat de interne en selectieprocedures voor CI- D'ers zijn aangescherpt. Op voorstel van de Ar damse procureur-generaa R. van Randwijck is diens verantwoordelijkheid voo rijksrecherche-onderzoek gedragen aan de procurei neraal van Den Bosch, Gonsalves, die binnen heti ge van PG's verantwoorde voor de zware criminaliteit Het team van recherc wordt uitgebreid en aan ding, die nu in handen is advocaat-generaal mr. S. wer uit Leeuwarden, won Arnhemse collega mr. P. mers toegevoegd. Afvaardiging zustergemeente Druskininkai legt krans in Voorschoten voorschoten alice van schuppen „Nu ik deze herdenking heb meegemaakt en de betekenis daarvan ken, kan ik beter deel uit maken van de gemeenschap hier", zegt K. Barniskis uit de Voorschotense zustergemeente Druskininkai. Hij legde gister avond namens de Litouwse ge meente een krans bij het monu ment aan de Julianalaan in Voorschoten. Een afvaardiging van zeven Litouwers is deze week te gast om een aantal pro jecten te beginnen. Vorig jaar december was er ook een groep Litouwers op be zoek in Voorschoten. Samen met de Stichting Voorschoten Oost-Europa werden er plannen gemaakt om een aantal geza menlijke projecten te onderne men. Er liggen nu plannen voor 50 verschillende projecten op tafel, waarvan er naar verwach ting 10 tot 20 nog dit jaar gerea liseerd worden. De gasten uit Druskininkai die gistermiddag in Voorschoten arriveerden, gaan zich de komende week on der andere verdiepen in de ge zondheidszorg, het bedrijfsle ven en automatisering. Ook gaan zij in samenwerking met de Engelse School een uitwisse lingsprogramma van docenten en. studenten op poten zetten. Barniskis is diep onder de in druk van de herdenkingsplech tigheid. „Deze herdenking draagt er toe bij dat wij de men sen beter begrijpen. Ik zal pro beren de indrukken die ik hier op doe, over te brengen aan de inwoners van Druskininkai." Voor Barniskis zelfheeft de her denking een extra betekenis. „Voor ons is de oorlog eigenlijk nog niet afgelopen. Ik denk bij de kranslegging ook aan de slachtoffers van de vele conflic ten in Oost-Europa. Ik hoop dat ons contact met Voorschoten bijdraagt aan een open wereld en één grote wereldfamilie." K. Barninskis uit Druskininkai legde gisteravond een krans bij het herdenkingsmonument in Voorschote denk ook aan de slachtoffers van conflicten in Oost-Europa." foto mark Architectenbureau Koolhaas in financiële moeilijkheden rotterdam cees van der laan/gpd Het architectenbureau van Rem Koolhaas verkeert in financiële moeilijkheden. Medewerkers beschuldigen Koolhaas en di recteur Jo Schippers van finan cieel wanbeleid. Het personeel van Koolhaas' vermaarde architectenbureau 'Office for Metropolitan Archi tecture' (OMA) in Rotterdam heeft sinds januari geen salaris meer ontvangen. Volgens me dewerkers, die anoniem willen blijven, heeft het personeel zo'n vier a vijf ton aan achterstallige salarissen te goed. Vorige week vrijdag kwamen de circa twintig vaste werknemers van OMA in 'crisisvergadering' bijeen om over de financiële situatie te praten. De maandag daarop is aan Koolhaas een lijst met ne gen eisen overhandigd, alsmede een ultimatum om deze week een harde toezegging te krijgen dat orde op zaken wordt ge steld. Directeur Jo Schippers beves tigt dat er problemen zijn rond de uitbetaling van salarissen. „We hebben een aantal vorde. ringen in het buitenland en dat verloopt zeer moeizaam. Als ar chitectenbureau met veel op drachten over de grens, loop je nu eenmaal meer risico's." Ver der wil hij niet ingaan op deze 'interne aangelegenheid'. „We zijn in gesprek met het perso neel en we komen er wel uit". Schippers ontkent dat het be staan van OMA óp het spel staat. Christophe Cornübert, woordvoerder namens het per soneel, stelt dat OMA zich in een 'chronische financiële cri sis' bevindt. „Er zijn problemen op organisatorisch en financieel terrein. De uitbetaling van sala rissen is fors vertraagd." Ook hij wil verder niet op de kwestie in gaan. Inmiddels hebben de werknemers te horen gekregen dat deze week het salaris van ja nuari grotendeels zal worden overgemaakt. Een bank is Kool haas met een lening te hulp ge schoten. Eind mei z^l het salaris van februari worden overge maakt. Koolhaas die momenteel in Amerika verblijft, wordt door medewerkers verweten geen lei ding te geven aan zijn architec tenbureau. „Koolhaas trekt de hele wereld over om prestigieu ze opdrachten binnen te halen. We zien hem nauwelijks op kantoor"; vertelt een anonieme medewerker. De financiële lei ding is in handen van directeur en mede-eigenaar Jo Schippers die door zijn ondergeschikten wordt omschreven als een zwakke organisator. „Hij heeft er een puinhoop van gemaakt", luidt een van de reacties. Personeelsleden beschuldi gen Koolhaas er vooral van al leen geïnteresseerd te zijn in spraakmakende projecten en niet in de continuïteit van zijn bedrijf. Opdrachten die niet spectaculair zijn, laat hij lopen, zo luidt de kritiek. De inkom sten zijn daardoor zeer onregel matig. Het architectenbureau OMA zit al enkele jaren in een neer waartse spiraal. Telde het begin jaren negentig nog zo'n 70 mensen, nu schommelt het per soneelsbestand tussen de twin tig a dertig mensen. Verschillen de medewerkers hebben van wege de bestuurlijke en finan ciële chaos OMA verlaten en ei gen bureaus opgericht. Koolhaas wordt door velen, ook door zijn medeweker schreven als een briljante, jn rerende maar ook arrogai en chitect, die zich te achten om zich bezig te h ui met het financiële behe jet zijn bedrijf. Ook zouden f j I afspraken met hem te zijn. „Hij stelt de zaken i :rsl voor dan ze in werkeli ia zijn", zegt de medev >u\ Kwaad bloed zette de aai Koolhaas aangeschafte M khi van 1,5 ton, terwijl zijn neel geen salaris krijgt. Koolhaas wordt bescl an als een van de belangrijk jR chitecten van Nederlam ontwerpen zijn intern* befaamd en hij haalde belangrijke opdrachten b Hij woont in Londen, on te Rotterdam en docee r®n Harvard University in Ai "d Tot zijn belangrijkste geb 111 behoren het NationaalEe Theater in Den Haag, de mr damse Kunsthal, de stede kundige opzet van Eui Lille en het daar gelegen rentiecentrum, alsmedei 7^ versiteitsbibjiotheek van J Hij voert momenteel op - ten uit in Den Haag en U haarlem.anp die bevrijdingsdag' vanaf vol gend jaar wil veranderen in een Dag van de Vrijheid. De FNV- voorzitter is het daarmee eens. „Maar ik zeg daar iets bij", al dus Stekelenburg. „Laten we het dan meteen voor eens en voor altijd goed re gelen. Maak van die dag ook een vrije dag voor iedereen." Het begint een traditie te wor den. Elk jaar als Nederland de bevrijding herdenkt, bepleit de FNV een vrije dag voor iedereen op 5 mei. Gisteren deed de voorzitter van de vakcentrale, I. Stekelenburg, het weer. Dit keer haakte Stekelenburg aan bij een opmerking van premier Kok, schiphol» anp Schiphol was in 1994 opnieuw de meest gewaardeerde lui >k c ven van de grote vliegvelden in Europa en Noord-Amerik n. blijkt uit een onderzoek onder passagiers door de Interna: ste Air Transport Association (IATA). In 1993 jaar was het N uzi landse vliegveld ook al nummer een. Schiphol komt het beste uit de bus voor het algehele co voor passagiers. Ook op arfdere gebieden staat het numnw »tei zoals voor goede overstapmogelijkheden, transport naard de snelheid van aflevering van bagage. Me r m ke Rc iek

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 12