Bittere pil voor Ter Leede KRV mentaal en fysiek sterk SV Voorschoten deelt eerste tik uit Altior mengt zich na rekenwerk in de periodestrijd Sport Alkmania verspeelj winst in slotfase Alkmania-vrouwen winn i Bommelding bij Sparta Geen nieuwe trainers; in het betaalde voetba MAANDAG 1 ME11995 _IMA BODEGRAVEN NICK VERWOERD SV Voorschoten verloor dit sei zoen op eigen veld al vijf keer. Op vreemde bodem bleef de formatie van oefenmeester Frank van Dam daarentegen ongeslagen. Zaterdag trokken de geelzwarten die lijn door. In de eerste wedstrijd van de na- competitie lieten de Voorscho tenaren Rohda '76, winnaar van de eerste periode, in eigen huis met lege handen achter: 0-2. De SV kende derhalve een flo rissante start van het competi tietoetje. Van Dam: „We heb ben een mindere periode achter de rug, maar vandaag was de ploeg heel gemotiveerd. Het veld was slecht en dat is niet in ons voordeel, maar desondcinks hebben we de wedstrijd be heerst. Alleen jammer dat we het overwicht niet in een pas sende score hebben uitgedrukt. De winst is echter een opsteker voor de komende weken." Oegstgeest, dat zich op de laatste dag van het seizoen pas veilig speelde en en passant de derde periodetitel opeiste, is de eerstvolgende tegenstander. Bij een goed resultaat tegen de Oegstgeestenaren, die in de voorbije jaargang overigens drie punten behaalden tegen Voor schoten, wacht de equipe van Van Dam nog de ontmoeting met de winnaar van de nacom- petitie van de derde klasse B. „Als het goed is, hebben we nog twee finales te spelen," sprak Van Dam trainerstaai. De confrontatie met Rohda moet Voorschoten moed heb-- ben gegeven. De bezoekers, zonder de gekwetsten Arwin Visser en Edwin Lagas, maakten een beduidend betere indruk dan de zonder overtuiging spe lende thuisclub. Het gemis van een vijftal vaste waarden, onder wie spelbepaler Dick de Jong, brak Rohda duidelijk op. Trai ner André Eggerding: „Tegen dit Voorschoten hadden we alleen maar een kans gehad als we compleet waren geweest. We speelden nu te veel met de handrem erop. Zij wonnen alle duels en zo lieten we ons vast zetten." Overwicht Het overwicht van het verzorgd spelende geelzwart leidde tot aardig wat mogelijkheden. Frank Buizer, Tjeerd Verweij en Arshan Behimehr lieten het in de afwerking echter afweten. Na ruim een half uur spelen kwam de Voorschotense voorsprong er toch. Buizer besloot een gave actie met een droge knal in de benedenhoek: 0-1. De opgeruk te libero Gerrit-Jan Gijsman en Behimehr verzuimden in de slotfase van het eerste bedrijf de marge te vergroten. Met de mi nimale achterstand kwam Ro hda voor rust goed weg. Verder dan een gevaarlijke vrije trap van ex-prof Peter Barendse kwamen de Bodegravers niet. Barendse en collega-spits Paul Kooistra stonden op een eiland en konden niet voor ge vaar zorgen. Als zij eens over de grond werden aangespeeld, ging de fysiek sterke defensie van de SV er flink tegenaan. Misschien dat Barendse zich daarom tweemaal vergat. Behi mehr en Buizer werden het slachtoffer van zijn charges. Na verzorging kon het tweetal de strijd vervolgen. In de tweede helft verving Eggerding de door Behimehr overtroefde rechts achter Jan-Pieter Sterk door Ard op 't Land. De wissel pakte goed uit, ook al omdat Rohda agres siever ging spelen. De dit-maal in blauwwit gehulde geelzwar ten trokken allengs het initiatief naar zich toe, maar de SV-de- fensie gaf geen krimp. De tegenstoten van Voor schoten leverden meer gevaar op. Coen Dekker en de sterk ac terende Hein de Graaff lieten riante kansen onbenut. En dus bleef het spannend. In het laatste kwartier kreeg de Van Dam-brigade het zelfs nog even benauwd. Het opportunistische spel van de Bodegravers leidde tot een paar hachelijke momen ten voor het doel van Jos Loose. Vlak voor tijd werd het duel be slist. De voor Paul van Paassen ingevallen André Bol blokte een wegwerkpoging van Op 't Land, waarna de voor de derde keer geboekte Behimehr de bal zo maar voor zich kreeg en een vrije doorgang had: 0-2. Kees de Jong trof daarna namens Rohda nog de lat. Dat deerde de SV niet. „We hebben een goeie se lectie van zo'n zeventien man. We zijn klaar voor de tweede klasse," sprak Van Dam vol ver trouwen. Rohda'76 - SV Voorschoten 0-2 (0-1). 34. Buizer 0-1, 87'. Behimehr 0-2. Scheidsrechter: Tempelaar. Toeschou wers: 300. Gele kaart: Behimehr (SV Voorschoten). SV Voorschoten: Loose; Van Tol, Gijs man, Jan de Graaff, Poorta; Dekker, Hein de Graaff, Van Paassen (Bol); Ver weij, Buizer, Behimehr. CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071 -34 ALPHEN AAN DEN RUN» Het eerste duel in de nacompe- titie van de afdeling Leiden tus sen Alphen en Alkmania eindig de gisteren in 1-1. Met deze re mise was Alphen-trainer Wim Dekker nog het meest content en dat was te begrijpen. Want Jan-Peter de Vreede (blessure) en Reinier van Lierop (twee maal geel) moesten voortijdig het veld ruimen. Ook viel de Al- phense treffer pas laat in de wedstrijd. Alphen startte weliswaar be ter dan de opponent, maar kon de juiste weg in de eerste helft niet vinden. Ook bij Alkmania stond het vizier niet op scherp. Resultaat was dan ook dat beide teams met een 0-0 gingen rus ten. In de tweede helft waren de betere kansen voor Alkmania. De Weteringers Raymond Kroe ze en Dave van Battum lil een aantal ultieme kansenf gen om hun ploeg op v| sprong te zetten. Paal en| stonden succes in de weg. Pas na de uitsluiting vai phenaar Reinier van kwam de eerste treffer vanl duel in de boeken. Albert de| schoot Alkmania naar de f tieve zijde van de score. Reden voor Alphen oml voor één keer de mouwen cT stropen. Met de gedachte! een verlies in de eerste vf strijd wel eens fataal kon 1 was er zowaar een slotoffenj je van de Alphenaren. Wantf met tien man bleek Alpheijrthur vensgevaarlijk. De bevrijl kwam vijf minuten voor tijd^v aangeven van Edgar van Hl kamp was het Peter Gosen de Alphense supporters \ciC reden tot juichen gaf. LEIDEN «ANNEKE AMIR Sassenheimers verliezen van ASWH: 1-3 Ter Leede kan zich volledig toeleggen op de aanstaande verhuizing. Volgende maand verlaat de tweedeklasser het sportpark aan de Menneweg om een riant onderkomen in de Rodemolenpolder te betrekken. Een accommodatie waaraan menig eersteklasser een puntje kan zuigen. Het was een stille wens van Ter Leede om de verhuizing met een promotie op te luisteren, maar na de 1-3 nederlaag tegen ASWH zit dat er niet meer in. ROTTERDAM ANP gen. Doelwit van de aanslag was De Rotterdamse politie heeft Jack van Gelder, presentator gisteren voor de wedstrijd Spar- van het programma TV Sport ta-Heerenveen tevergeefs ge- dat voor de wedstrijd vanuit zocht naar een bom op Span- Rotterdam kwam. SASSENHEIM ROB ONDERWATER In de nacompetitie is de ploeg van Freek Rienks een speelbal geworden van de club uit Hen drik Ido Ambacht en Vitesse Delft. Zaterdag speelt Ter Leede bij Vitesse Delft een wedstrijd waarin voor roodgeel nauwe lijks meer iets op het spel staat. Een bittere tegenvaller na een redelijk seizoen met een tweede plaats als beloning. De verwachtingen waren za terdagmiddag daarom hoogge spannen voor de extra dans om de promotieplaatsen. Het pu bliek in Sassenheim keek de ogen uit. Ter Leede speelde be labberd en kon de hele wed strijd niet bevestigen waarom de ploeg achter kampioen Dev- jo als tweede is geëindigd. De tactiek die trainer Rienks had verordonneerd was al een veeg teken. Ter Leede speelde vrijwel de gehele competitie met een doorgeschoven libero, maar zaterdagmiddag greep de oefenmeester weer terug naar een orthodoxe laatste man. Rienks wilde kènnelijk niet voor een tweede keer in de val lopen tegen ASWH, dat eerder in Sas senheim met 0-1 had gewon nen. Tijdens de rust stond Ter Leede met 1-0 voor en had de 'winnaar', de trainer dus, gelijk. De realiteit was dat de thuisclub slecht speelde en dat de enige uitval van de eerste rondgang prompt een doelpunt had opge leverd. Daar ging nog eens een blunder van ASWH-libero Slag man aan vooraf. De verdediger verkeek zich op een wilde knal van Erwin Crooy, waardoor Pe ter Scheltus vrije doorgang kreeg richting ASWH-doel. Kee per Scheurwater kegelde de aanvaller binnen de lijnen tegen de vlakte. Een penalty en een rode kaart voor de keeper, schrijven de re gels in dergelijke gevallen voor. De strafschop kwam, maar doelman Scheurwater mocht blijven. Daarmee drukte scheidsrechter Letterman een groot stempel op wedstrijd. De leidsman vond zichzelf belang rijker dan de voetballers zelf. ASWH lachte in zijn vuistje, want de ploeg kon met elf man blijven voetballen. Hoe dan ook, Ter Leede leid de na een kwartier dank zij de benutte strafschop van Marcel Bremmer, die daarmee zijn eni ge goede daad van de matige krachtmeting verrichtte. De Lis- senaar heeft zijn plek bij Ter Leede nog niet gevonden. Af gaande op het duel van zater dag lijkt zelfs de tweede klas voor Bremmer te hoog gegre pen, zoals wel meer Sassenhei mers zaterdag met de billen bloot gingen. Van de ploeg die in het begin van het seizoen frank en vrij speelde, is weinig meer over. Il lustratief was de reservebeurt van Luc van der Hoeven. De Katwijker verkeert in een ernsti ge vormcrisis en werd door Rienks aan de kant gehouden. Van der Hoeven kwam na de rust in het veld toen ASWH bin nen een kwartier orde op zaken had gesteld via Middendorp en Van der Velde. Door de achterstand moest de thuisclub noodgedwongen overschakelen op de vertrouw de tactiek met de doorschuiven de libero. Ter Leede maakte weliswaar meer druk, maar im posant was het allemaal niet. Er was niemand die een individue le actie in huis had, er was ook niemand die het een keer van afstand probeerde. De Sassen heimers noteerden zegge en schrijve een kans: een voorzet van Scheltus werd echter niet begrepen door Marcel Brem- De toeschouwers wisten het toen zeker: in de verhuisdozen zal geen promotiebeker meege- torst worden. In de slotminuut schoot Marcel Devilee de Sas- semheimse illusies definitief aan stukken. Een troost: vol gend jaar kampioen worden in de Rodemolenpolder kan ook mooi zijn. Ter Leede - ASWH 1-3 (1-0). 15. Brem mer 1-0. 53. Middendorp 1-1. 60. Van der Velde 1-2, 88. Devilee 1-3. Scheids rechter: Letterman. Toeschouwers 600. Gele kaarten; Guyt, Désar, Carter en Boer (Ter Leede); Scheurwater, Pen ning (ASWH). Ter Leede: Jan Blankespoor; Boer, Ver- bree, Desar (Van der Hoeven), Natzijl; Guyt, Vooys, Carter; Bremmer, Schel tus, Crooy (Vonk). MEDEWERKER Kampioen Alkmania sloot in de tweede klasse zondag van het vrouwenvoetbal het seizoen af met 1-0 winst op UVS. Martine de Vries maakte in de openings fase van het duel een beetje ge lukkig het enige doelpunt. Haar voorzet zwaaide af en belandde in het Leidse doel. UVS, na de winterstop nog ongeslagen, liep zo tegen zijn eerste nederlaag op en eindigt dit seizoen op de vierde plaats. De ontmoeting met Kic- kers'69 won UVS eerder iif_ week met 3-1. Het duurde voordat het elftal van Aadl 1 gaar op gang kwam na een sF' le 1-0 achterstand. Linda I Duyl, Joyce Haft en Jolanda| ter scoorden. Invalkeepster 0od da Hartevelt speelde een g(Ln^ partij. NSV'46 bleek met 2-1 te fze voor Foreholte. In de eagen helft scoorde aanvoerster \feut( dy Exel, die haar afscheids\L|-e strijd speelde, 1-0 voor Forel... te. In de tweede helft werdp duel harder en trok NSV '4ffest winst naar zich toe. ^van (et OS in J DEN HAAG ANP De jaarlijkse trainerscarrousel is bijna uitgedraaid. In de eredivi sie is alleen het paard met de naam FC Utrecht nog onbere den, een klasse lager zijn louter Emmen én H'ëfaóles nog op zoek naar een ruiter. Vrijwel geen trainer verliet de carrousel. Alleen is veelvuldig van zadel gewisseld. Het was het laatste drukke weekje van handtekeningen on der een nieuwe toekomst. Ste vens verlengde zijn contract bij Roda, Van Veen tekende bij RKC, Dekker bij FC Den Bosch. Komend seizoen gaan vrijwel geen nieuwe gezichten aan het werk als hoofdtrainer bij een van de 36 clubs in het betaalde voetbal. Verrassend is eigenlijk slechts de aanstelling van de 52- jarige John Eelman bij Haarlem, waar hij overigens eerder voet- 10de rzek balde en hulptrainer was. Verder was het vooral stoelendans. Rijsbergen var lendam naar NAC, Jacobs RKC naar Volendam, Spe van NAC naai' Vitesse, Van van FC Utrecht naar RKC, R van' Willëm II naar MVV, Cate van Co Ahead naar Spjref| Eén 'paard' maakte nog r tussensprong: Versleijen, eerste trainer van het sei ontslagen (bij De GraafsclmP is met redelijk succes actii ze Dordrecht om zich volgend zoen bij VW in Venlo te den. Slechts één trainer maakt gelijk promotie van de eerst visie naar de eredivisie. Lc'ts Schoenmaker ruilt FC Haag in voor Dordrecht'90 overigens de belangrijkste didaat is voor degradatie. Berger 'degradeert' van Sjj naar Cambuur. ko Katwijkers winnen in nacompetitie van Alpliia met 2-0 LEIDEN RUUD PATTIAPON Fysiotherapeut Wander Witké wordt bij KRV op handen gedra gen. Figuurlijk dan, maar het geeft aan dat zijn kunsten door trainer Henk Krauwel en zijn spelersgroep bijzonder worden gewaardeerd. Afgelopen zater dag in de nacompetitie trok KRV, en met name spits André de Best, in een met 2-0 van AJ- phia gewonnen duel, volop pro fijt van de aanwezigheid van Witké. De Best raakte in de eerste helft geblesseerd toen hij in du el ging met twee Alphense spe lers. De botsing was voor de en kel van de Katwijkse spits te veel van het goede. „Ik hoorde hem kraken," vertelde De Best na afloop en hij gaf Krauwel di rect te kennen dat hij vervangen wilde worden. Dat gaf wat hoofdbrekens, want de man die De Best zou moeten vervangen, Leo van der Zalm, zat niet be paald fit op de reservebank. Krauwel besloot daarom zijn 'aangeschoten' puntspeler voorlopig te laten voorthobbe len en Van der Zalm pas na de rust in te brengen. Een besluit dat overigens zonder al te veel risico kon worden genomen. Aan de eerste helft zat namelijk kraak nog smaak. Hoogtepun ten waren de vrije trap van Al- phia-aanvoerder Ronald van Wieringen, die net naast vloog, de gemiste open kans voor KR- V'er Marcus Herrlinger en de kopbal op de paal van zijn ploeggenoot André van der Boon. Verder was het 'een drama', zoals De Best het eerste part van het duel noemde. En van de gekraakte enkel baalde hij nog meer. Omdat de Katwijkse zie kenboeg al overvol was, vroeg trainer Krauwel of Witké De Best zo kon 'bandageren' dat hij nog een deel van de tweede helft kon spelen. De Best: „Ik kon de enkel eerst niet belasten, maar de fysiotherapeut heeft prima werk verricht. Hij heeft me zo ingetaped dat ik geen pijn meer voelde." Het werk van Witké had in elk geval voor Alphia al een kwar tier na de hervatting grote ge volgen. Nadat Herrlinger zijn schot op de defensie zag afstui ten, kreeg De Best de bal toeval lig voor zijn voeten. Hij bedacht zich geen moment en mikte in de korte hoek raak: 1-0. Het bijkomend voordeel van het openingsdoelpunt was dat het duel op deze zonovergoten Koninginnedag eindelijk kleur kreeg. Hoewel KRV voetballend de betere was, toonde Alphia zoveel inzet dat Krauwel een paar maal met gekromde tenen op de bank moet hebben geze ten. Zo miste Nico de Gans een uitgelezen mogelijkheid en was Patrick Bijl na een mislukte in zet van Melle Kleisma te zeer verrast om doelman Patrick Buhrs van dichtbij te verrassen. KRV had daarentegen de marge al kunnen vergroten als Herrlinger en Van der Boon iets scherper waren geweest. Vlak voor het eindsignaal werd het verschil toch nog duidelijk ge maakt. De Best ging met Edwin Katerberg de combinatie aan, waaruit laatstgenoemde met een diagonaal schot de 2-0 ach ter doelman Sander van Oostrum deponeerde. Alphia- trainer Piet Kroon, die zijn ploeg voor aanstaande zaterdag tegen Floreant weer moet op peppen, was ondanks de neder laag trots op 'zijn' jongens. „Ach, vooraf hoopte ik op een puntje, maar ik vind dat we een goede prestatie hebben gele verd. Wat ik denk tegen Flo reant te doen? Nou, ik moet eerst eens elf spelers bij elkaar zien te krijgen." KRV - Alphia 2-0 (0-0). 60. De Best 1- 0, 88. Katerberg 2-0. Scheidsrechter: Van der Krol. Toeschouwers: 150. KRV: Buhrs; Doets, Verboon, Haas noot, Van Duivenvoorde; Kuit (Kruger), Van Beelen, Van der Boon; Katerberg, De Best, Herrlinger. Alphia: Sander van Oostrum; Baay, Van Asselt, Kleisma Van Wieringen; Kleynenburg, Bijl, Jeroen van Oostrum (Snelieman), De Gans; Thomasse, Goedhart. André de Best (rechts) ging door zijn enkel, maar wist met zijn blessure toch nog een belangrijk doelpunt te maken voor KRV. archieffoto henk bouwman Ajax wil het kampioensfeeL niet in De Med AMSTERDAM ANP Met het oog op het aansta! de kampioenschap en daarmee gepaard gaande |p?j blieke belangstelling hfj Ajax besloten de thuisw strijden voor de compel! tegen FC Utrecht (10 mei! Volendam (14 mei) Olympisch Stadion af te v ken. Ajax houdt er.reken| mee dat in één van duels de titel officieel worden binnengehaald. In de voorbereiding opl finale van de Champi! League (24 mei, stuurt Ajax Ton Pronk i Italië om tegenstander Milan te bekijken. Pronk) zoekt op 7 mei de wedsff1 va AC Milan - Foggia. Ajax h( de dit seizoen uitgeleei} spelers Ignacio Tuhulj1 (RBC), Donny Huysen (Hs (J lem), André Ooijer (Vol dam) en Olaf Lindenbe&EN (De Graafschap) een niepEW contract aangeboden. j ftd LEIDEN AAP SIERA/LARS ULRICH Altior, MMO en LFC gaan uit maken wie zich de meester van de nacompetitie in de vierde klasse zondag mag noemen. Meerburg moet zich via een be slissingswedstrijd uit de afde ling zien te houden. Teylingen kon gisteren die afdaling niet voorkomen. Teylingen-Docos 2-5 (0-3) Vooraf hoopte Teylingen-trai ner Anton Wijsman nog op een wondertje. Want Docos morste in de afgelopen weken een flink aantal punten. IJdele hoop, zo bleek. Binnen vijf minuten schoten Dennis Stuifzand en Rob Reizevoort hun ploeg naar een onoverbrugbare 0-2 voor sprong. .Ook de derde treffer was van Stuifzand-makelij. Met doelpunten van Sjaak van den Burg en Marcel de Boer slonk de Leidse voorsprong tot een marge van één doelpunt. Den nis Stuifzand voerde het ver schil op door Docos' vierde en zijn 34ste treffer te fabriceren. Leo vair Teylingen schoot kort voor tijd de vijfde Leidse treffer in de touwen. LFC-Roac'79 2-0(1-0) Roac wilde zijn sportieve plicht niet verzuimen en probeerde dientengevolge LFC van de der de periodetitel af te houden. Het mocht niet baten. Hoewel de Rippers in de persoon van Perry Veilbrief kansen kregen, kwam de openingstreffer van een Leids hoofd. Mike Rol kopte uit een corner de 0-1 binnen. Roac leek het LFC na rust nog moeilijk te gaan maken, maar de thuisploeg moest na de 0-2 van Marco de la Rie het hoofd buigen. De Leidenaren konden het zich zelfs permitteren om bij een 0-1 -stand een strafschop te missen. Danny Verplancke schoot op de paal. Altior-UDWS 2-2(0-0) Eind goed al goed. Dat geldt ze ker voor de club uit Langeraar. De ploeg moest in dit duel lan ge tijd aankijken tegen een ach terstand. Op slag na rust was het André Zonneveld die de goedspelende Leidenaars op een 0-1 voorsprong zette. Mark van der Plas trok de stand recht (1-1). Maar ook nu versaagde UDWS niet. Waar Michael de Roode door vriend en vijand als uitblinker van de wedstrijd werd uitgeroepen, was een af- standdschot van dertig meter van Arno Lancel doeltreffend. Twee minuten voor tijd was het Martijn van der Bosch (Altior) die zijn ploeg alsnog een punt schonk. Niet alleen een punt overigens, maar na enig reken en belwerk ook een plaatsje in de nacompetitie. MMO-DOSR 0-1 (0-0) DOSR-trainer Rob Suttorp had zich al neergelegd bij het met lege handen achterblijven: „We hebben het vorige week laten liggen". Altior was te sterk ge bleken voor de Veners, hetgeen als resultaat had dat slechts een klein wondertje DOSR in de na competitie zou brengen. Dat het doelsaldo niet verder werd opgevijzeld, mocht menig Veense aanvaller zich aanreke nen. Zeker toen MMO-doelman Jan van Leeuwen met rood op zak kon gaan douchen. Maar al leen Richard Straver wist het Hoogmadese net te vinden. Bernardus-SJZ 0-3 (0-1) Ondanks de verdiende overwin ning op de promovendus stond de Zoeterwoudse ploeg met le ge handen. En dat had natuur lijk niets met gistermiddag te maken. Want de club uit Zoe- terwoude speelde als een tiere lier. Ron Belt liep in deze para de voorop. Hij maakte het eer ste doelpunt. Rob Retèl was na de rust verantwoordelijk voor de tweede treffer. Ook de sluit post van SJZ Peter Niek-Plooy was een zekerheidje. Hij wist een aantal Hazerwoudse kansen om zeep te helpen. Ron Belt tenslotte kreeg voor de tweede keer gistermiddag het applaus van het publiek. Hij school d ploeg naar een onbedreig(Pit{ zege. Fnv Meerburg-VCL 2-3 1-2 fine VCL-trainer Frans Sardijifda; Meerburg bepaald niet gfnp1 spelen. Daarentegen wasPe spits Casper den Hollandser in goede doen. Hij voegdéde zijn totale score gistermi;t- nog twee doelpunten toej^s voor mst was het Hans lfne die de zwartwitten vanaf (P3'1 meter terugbracht (1-2). N£eg, bracht Marvin James uit eerlij dentieke situatie de Vliepei evenwel weer op twee doe^rai ten voorsprong (1-3). Meel1 v ger Michel Turk vond ten |eh als laatste het doel. yst

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 18