uit top te vallen Gelukje blijft uit bij Rijnsburgse Boys Ronald Koeman tekent bij Feyenoord bedenkelijk vervolg an seizoen voor VVSB Nederlandse bank heeft miljoen dollar voor Jos Verstappen Feyenoord wil ook Gullit BAANDAG 1 MEI 1995 15 D-VERSLACGEVER GPD-VERSLAGGEVER In de Kuip wordt vandaag de rode loper uitgelegd. Met alle egards, toeters en bellen zal Feyenoord Ronald Koeman verwelkomen. Het twee-jarig contract, dat voorzitter Jorien van den Herik al weken in zijn brandkast heeft liggen, zal de li bero van Barcelona op een zil veren schaal worden aangebo den. De spelersgroep zal jui chen, Van den Herik zal sprin gen van geluk en Willem van Hanegem zal even zijn duim omhoogsteken. Dolgelukkig is men in Rotter dam dat Ronald Koeman zijn keuze definitief op Feyenoord heeft laten vallen en vandaag al naar Nederland vliegt om de zaak af te ronden. Daarmee is de eerste grote vis voor het sei zoen 1995/'96 binnen. Van Hanegem had vrijdag al laten weten dat hij zeer opti mistisch was over de komst van Koeman. Gisteren haalde de trainer van Feyenoord de waas van geheimzinnigheid rond de Groninger weg. „Ik heb een blind vertrouwen in de voorzitter", sprak Van Hanegem gisteravond. „Als die zegt dat het in orde is, weet ik genoeg. Dan weet ik voor hon derd procent - misschien 99 procent zolang de handteke ning van Koeman nog niet is gezet - dat Koeman volgend seizoen bij ons speelt". Van den Herik had als voor zitter begrip voor het enthou siasme van zijn coach, die Koe man de afgelopen weken per soonlijk belde om hem duide lijk te maken hoe graag men hem bij Feyenoord wil hebben. Toch durfde de praeses van de Rotterdammers „om formele redenen" zelf het licht nog niet op groen te zetten. Van den Herik: „Dat kan ik niet, omdat ik er weliswaar met zijn zaak waarnemer wel uit ben, maar nog geen gesprek onder vier ogen met Koeman zelf heb ge had. Dat zal toch nog even moeten gebeuren. Maar voor hoeveel procent zijn komst nu zeker is? Nou, toch wel voor ne gentig..". Willem van Hanegem zag niet in waarom er nog langer 'kiekeboe' moest worden ge speeld. „Nee, ik heb dit week einde geen contact meer met Ronald gehad. Dat hoefde ook niet. Ik heb hem al eerder ken baar gemaakt wat zijn rol bij Feyenoord moet worden. Hij heeft zoveel ervaring en is zo'n persoonlijkheid, dat hij daar door een aantal spelers beter zal kunnen laten functioneren. Feyenoord heeft een selectie v/aarin bepaalde spelers best uit de voeten kunnen, als ze een beetje gestuurd worden". De Kromme, met gevoel voor humor na de nederlaag tegen RKC: „Ik hoop alleen dat nie mand de uitslag van onze wed strijd aan hem doorbelt. Als hij hoort dat we al van RKG verlie zen, heb je kans dat-ie er nog vanaf ziet..". Voor Koeman stond een hele rij respectabele clubs uit bin nen- en buitenland in de wachtkamer. Meteen nadat de 32-jarige verdediger bekend had gemaakt dat hij zes jaar Barcelona genoeg vond, hingen de voorzitters en makelaars aan de bel. AS Monaco, Aston Villa, Anderlecht, Werder Bremen, NAG, Roda IC, FC Groningen en Feyenoord lonkten stuk voor stuk naar zijn diensten. Maar de strijd ging uiteindelijk alleen tussen de Rotterdammers en de club waar hij opgroeide, FC Groningen. ^Eindelijk zege voor Abdoesjaparov ^Hynchburg* Djamolidin Abdoesjaparov heeft zijn eerste zege ^■iinnënTïnde periode dat Raas zijn bazen van Novell in Amerika ^Hioopt over te halen door te gaan met sponsoring van de ploeg, 'Abdoe' voor het eerst waar voor zijn geld. De massa- p-Jprint aan het slot van de derde etappe was voor de 31-jarige Ljfcezbeek, die pas in de laatste dertig meter toesloeg. De leiding het algemeen klassement is voor de Italiaan Andrea Peron. De van Abdoesjaparov op Amerikaans grondgebied ^Had voor Raas niet op een beter moment kunnen komen. De EJ foupont Tour is een mooi uithangbord richting sponsor, die bin- ^■Aenkort duidelijkheid zal geven over het wel of niet doorzetten de financiële steun. ijfde wereldtitel voor Hendry De Schot Stephen Hendry is'zondag in Sheffield we- ieldkampioen snooker geworden. Het was de vijfde keer in zes aar dat hij de titel veroverde. Hendry won in de finale met 18-9 ran de Engelsman Nigel Bond, die verrassend de eindstrijd had ereikt. Hendry heeft nog een wereldtitel nodig om het wereld- ecord kampioenschappen te evenaren, dat met zes titels op laam staat van de Engelsman Steve Davis en de Welshman Ray leardon. Voor Hendry was het de negende overwinning in tien wedstrijden tegen Bond. Het betekende ook zijn twintigste over winning op rij in Sheffield, waar hij vier jaar geleden in de wartfinales van het WK werd uitgeschakeld door Steve James, lendry verdiende in Sheffield in totaal 353.000 pond (ongeveer ,8 ton). De titel was 190.000 pond waard. De score van 147 in e halve finales tegen Jimmy White nog eens 163.000. rotest tegen scheidsrechter Pieter Vink /IAN LEEFMANS ooropgesteld, WSB verdien- te winnen, maar ik vind dat op slinkse wijze een oortje aangenaaid. Als ik vooraf 1 geweten dat die in- scheidsrechter ook lid was WSB, dan was ik daar nooit e akkoord gegaan." Dat zegt ten Broek, trainer van WSV uit Wormer na afloop van de it 5-0 verloren wedstrijd in [ordwijkerhout, die door be- 'd-voetbalarbiter Pieter Vink d geleid. Ten Broek gaat bij "NVB protest aantekenen, 'e 5-0 uitslag komt WSB bij- ider goed uit. Met een klei- :e score was het seizoen voor geel-paarse ploeg afgelopen 'èest. Nu staat er voor aan- nde woensdag een beslis- jswedstrijd op het program met ZAP uit Breezand waar de winnaar mag deelnemen de nacompetitie voor een atsje in de eerste klasse. tablemen problemen begonnen al )r de wedstrijd toen bleek dat Hilversumse scheidsrechter Gooijer uit Hilversum niet komen opdagen, ftij had gelen het KNVB-programma raadplegen, dacht dat zijn toen er al opzat en was rustig zijn schoonmoeder op de fie gegaan, zo vertelde .zijn uw. Bij WSB loopt echter ter Vink rond, een voormalig van de club en inmiddels gelaten tot het keurkorps der ierlandse scheidsrechters dat in het betaalde voetbal ac tief is. De clubs kwamen voor de wedstrijd overeen dat Vink, die zich vrijwillig aanbood, de partij zou leiden. „En dan ga ik er ook vanuit dat hij correct fluit", zegt Ten Broek. „Twee doelpunten waren duidelijk buitenspel en hij wuifde het vlagsignaal met een handgebaartje weg zonder ook maar te overleggen. Onze spits wordt uit het veld gestuurd omdat hij daar wat van zegt. Verder stuurt hij na een correcte sliding nog iemand van ons naar de kleedkamer en laat hij acht minuten doorspelen, waar in die voor hun belangrijke, vijf de treffer valt, terwijl er nauwe lijks blessures waren. En na af loop wordt hij in de kantine als een held ontvangen. Dat heb ik allemaal écht nog nooit meege maakt", aldus Ten Broek. Schorsing WSV '30 is al zeker van een plaatsje in de nacompetitie maar heeft nu twee spelers die een schorsing tegemoet kunnen zien. Vink is zich echter van geen kwaad bewust. „Ik ben in derdaad tot mijn zestiende lid geweest van WSB maar nu al een jaar of tien niet meer. Over de wedstrijd kan ik kort zijn. Als ze mij beledigen of iemand schiet de bal weg nadat er geflo ten is, deel ik een gele kaart uit. Dat is gewoon de regeltjes nale ven. En dat WSB een bepaalde score moest halen om zich voor de nacompetitie te plaatsen, daar wist ik vooraf niets van", aldus Vink. 5CHEVENINGEN WILLEM SPIERDUK Op de inzet van de spelers van Rijnsburgse Boys was zaterdag weinig aan te merken. „Alle neuzen stonden dezelfde kant op", concludeerde Steven Faber na afloop van het duel met Scheveningen. Maar het is niet voldoende om een degradatie wedstrijd te ontlopen of mis schien zelfs rechtstreekse afda ling naar de tweede klasse. Want na de 2-0 nederlaag tegen Scheveningen staat Rijnsburgse Boys onder de rode streep met een punt achterstand op Volen- dam. Faber, die weer een tomeloze inzet aan de dag legde, heeft nog een klein beetje hoop op een goede afloop van de com petitie. „Als we zo spelen als vandaag moeten we uit twee wedstrijden nog vier punten kunnen halen." Gezien de ko mende tegenstand van Heer- jansdam (thuis) en Zwart Wit'28 (uit) is het misschien best mo gelijk voor RB om de maximale score te behalen. Aan de andere kant treft Volendam in Ba- rendrecht en Spijkenisse ook niet de sterkste tegenstanders. Tegen Scheveningen had er met een beetje geluk best wat meer ingezeten voor Rijnsburg. De ploeg startte opvallend aan vallend met Peter van Duijn die als libero voor zijn verdediging speelde en een driemansaanval bestaande uit Van Driel, Roos en Kamperveen. De laatste speelde een van z'n beste wed strijden voor Rijnsburgse Boys. De linkerspits was in de eerste helft ook zeer dicht bij een doel punt, toen hij zijn directe tegen stander Eugene Vink weer eens zijn hielen had laten zien en vanaf de zijkant van het straf schopgebied hard inschoot. De bal stuiterde via de bovenkant van de lat over. Scheveningen was toen al op 1-0 gekomen via een doelpunt dat eigenlijk uit het niets kwam vallen. John Blok (de Scheve- ningse aanvoerder die al jaren door alle clubs uit de Bollen streek wordt begeerd) tikte de bal uit een stilstaande situatie twintig meter van het doel even langs zijn directe tegenstander en mikte met z'n linkerbeen in de hoek die door Hans Schot niet werd verdedigd. Rijnsburgse Boys zocht daar op nog nadrukkelijker de aan val. De ploeg was wel dreigend - vooral als Peter van Duijn zich achter de spitsen meldde - maar kreeg voornamelijk schietkan sen buiten het strafschopge bied. De ploeg mocht zelfs nog van geluk spreken toen Scheve- ningen-spits Martin Abbenhuis de bal voor een leeg doel - Hans Schot was uitgespeeld - tegen de binnenkant van de paal kop te. De tweede helft moést inte rim-trainer Arie Kurver (voor de tweede keer vervanger van de ontslagen Rob Kiebert) zijn hele elftal omgooien, omdat Jaco van Delft geblesseerd in de kleedkamer achterbleef. Van Duijn werd nu rechterspits, Vaartjes nam de plaats van Van Duijn in en Wesselius kwam als invaller in het centrum van de aanval te spelen. Alleen doel man Schot, Heemskerk en Kamperveen behielden hun po sitie. Het kwam het spel van Rijnsburgse Boys niet ten goe de. De strijdwijze met hoge bal len richting de lange Wesselius leverde niets op. De ploeg mocht slechts hopen op een ge lukje en dat bleef uit. Een keer was Rijnsburgse Boys echt ge vaarlijk toen verdediger Ho- vingh vrij oprukte naar de ach terlijn, zijn voorzet eindigde echter net niet voor het been van een ploeggenoot. NatuurHjk gaf Rijnsburg steeds meer ruimte weg aan Scheveningen om gevaarlijk te worden. Het moest bij die ploeg toch voornamelijk komen van John Blok, die met een knie blessure speelde. De 'nummer 10' was het gevaarlijkst toen hij uit een corner op de lal kopte. Even later werd het toch 2-0 door Van Oosten, die een vloei ende aanval van Scheveningen simpel afrondde. De Rijnsburgse verdediging had opvallend weinig last van Leon Vonk, de Scheveningen- aanvaller die tot dit seizoen ze ven jaar voor de Boys speelde. Het leek wel of de dreigende de gradatie van Rijnsburg ook Vonk aan het hart ging. De Scheveningen-aanvaller gaf na afloop ook toe dat hij het jam mer vindt, wanneer zijn vorige club degradeert. Trainer Arie Kurver was na de wedstrijd onvindbaar. Zonder in de kleedkamer te komen, verdween hij van het Scheve- ningse sportpark. Het lijkt erop dat de man, die halverwege het seizoen als een soort 'technisch directeur' werd binnengehaald, Rijnsburg straks weer verlaat. Veel moeite om de vrije plaat sen in de technische staf op te vullen, zal het bestuur van RB niet hebben. Al sinds maandag avond, toen het nieuws van het ontslag van Kiebert in de pers kwam, staat de telefoon bij se cretaris Gerard van Zuijlen roodgloeiend en melden zich trainers die ook bij Rijnsburgse Boys willen werken, als die ploeg in de tweede klasse speelt. Rijnsburgse Boys: Schot; Van Delft (Wesselius), Heemskerk, Van Duijn, Hovingh; Vaartjes, i-'aber, De Ruiter; Van Uriel, Roos (Arjan Heemskerk), Kamperveen. IMOLA IVO OP DEN CAMP GPD-VERSLAGGEVER Aan de armoedestatus van het Simtek-team van Jos Verstap pen komt op korte termijn wel licht een einde. Een groot Ne derlands bankconcern dat voor lopig niet bij naam genoemd wil worden, heeft al verklaard Simtek met een miljoen dollar extra te willen ondersteunen om het mogelijk te maken dat Verstappen de bolide verder kan ontwikkelen. Dat is hard nodig ook, want de Nederlander reed bij de Grand Prix van San Marino op het circuit van Imola opnieuw een imponerende race, maar moest de strijd al vroeg staken met problemen aan de versnel lingsbak. De contacten met rpogelijke geldschieters worden voor een groot deel gelegd door Barbara Behlau, een 41-jarige zaken vrouw uit Monaco met een Ne derlandse moeder. Zij verdient haar geld met het runnen van een agentschap dat wereldwijd sportldeding en muziek op de markt brengt. Bovendien is Be hlau voor dertig procent eige naar van Simtek en in die hoe danigheid een van de drie presi denten die het team runnen. „De prestaties van Jos Ver stappen zorgen voor ongekend veel mogelijkheden," verklaart Barbara Behlau, die nog een aardig woordje Nederlands spreekt. Behlau kwam in contact met het team door Roland Ratzen- berger, de Oostenrijkse coureur die vorig jaar in Imola om het leven kwam. „Ik was een per soonlijke vriend van hem en toen hij in de formule 1 ging rij den, leerde ik automatisch de mensen van Simtek kennen. Na de dood van Roland vroegen ze me of ik het team financieel wil de ondersteunen. Na lang na denken heb ik besloten dat te doen." Feyenoord wil naast Ronald Sampdoria. Gullit liet eerder de- Koeman ook Ruud Gullit naar ze week weten een 'zwak' te de Kuip halen. Dat meldt het Al- hebben voor Feyenoord. Van gemeen Dagblad vandaag, den Herik besloot daarop con- Voorzitter Van den Flerik heeft tact te zoeken. Peter van Duijn (links) wint een kopduel van voormalig Rijnsburgse Boys-speler Marcel de Jager. foto kees van hoogdalem Rotterdammers misschien in eerste ronde Amstel Cup Scheveningen wint met 2-0 feyenoord ging gisteren onderuit tegen RKC. Dat wordt |e komende weken dan nog wat met tegenstanders als §SV (zondag thuis), Vitesse (uit), Ajax (thuis) en Roda JC |iit) in de laatste vier partijtjes. De derde plaats lag door Ie nederlaag van FC Twente en het puntverlies'van PSV p zaterdagavond heel even binnen handbereik. Maar nu loet, met de waslijst van blessures en het loodzware rogramma voor de boeg, worden gevreesd dat Feye- oord niet hoger dan de vijfde plaats zal reiken. liep Regi Blinker tegen zijn vijf de gele kaart aan. Blinker mist daardoor zondag het duel met PSV. Alle blessures en schorsingen leidden ertoe dat bijvoorbeeld Harvey Esajas, voor wie geen enkele toekomst meer is bij Feyenoord, een basisplaats had en dat de reservebank was ge vuld met (voor het grote pu bliek) totaal onbekende namen: Sol, Cairo, Dubbeldeman en Kroon. Bij Ajax kan de tweede of der de keus nog wel eens voor een verrassing zorgen, bij Feye noord zakt het niveau dan zo hard dat men de handen mag dichtknijpen met een 2-1 ne derlaag tegen RKC. Het enige lichtpuntje van de druilerige middag in Waalwijk was de aanvankelijk frisse ren tree van Gaston Taument. De rechtsbuiten liet in de eerste helft zien welke flair, de aanval van Feyenoord in de voorbije maanden heeft gemist. Binnen dertig seconden stond hij na een korte demarrage al voor de keeper (Vonk redde) en na vijf minuten leverde zijn tweede sprint op de vleugel al een doel punt op. Daar ging weliswaar een foutje van RKC-doelman Hans Vonk aan vooraf, maar dat de bak voor het afwerken van een mini-competitie met twee amateurclubs en een betaalde club. Het moet dan zijn hele oefenprogramma omgooien en moet waarschijnlijk lucratieve toernooien in het buitenland aan zijn neus voorbij laten gaan. Alleen al om die reden zit de leiding van Feyenoord in zijn maag met de moeizame strijd die het elftal op dit mpment in de eredivisie voert. Veel hoop op een laatste, krampachtige opleving is er niet. Van Hane gem en Meijer misten in Waal wijk niet minder dan negen spelers: Van Gobbel, Heus, Klioejev, Scholten, Glaucio, Larsson, Fraser, Van Bronck- horst en Kiprich. Tot overmaat van ramp voor Feyenoord haak te tegen RKC halverwege Errol Refos met een blessure af en WAALWIJK MARCEL VAN DER KRAAN Feyenoord-spits Mike Obiku in de tang bij RKC'er Jurgen Streppel. foto»anp Taument er weer stond was duidelijk. Na een uur was de scherpte er een beetje af en besloot Van Hanegem zijn aanvaller, die krampverschijnselen begon te krijgen, naar de kant te halen. Op dat moment had RKC de lei ding al genomen. De Rus Joeri Petrov en Marcel Brands had den kort voor de pauze het ge ploeter van de Feyenoord-de- fensie afgestraft. Van Hanegem: „Dat we zonder al die vaste krachten niet zo best uit de verf kwamen, vond ik niet zo erg. Je weet dat je kwaliteit moet inle veren. Het neemt niet weg dat we op een nogal amateuristi sche manier de doelpunten weggaven." _pewel alle ogen heel lang ge- pht waren op de tweede UEFA lip-plaats (voor het geval eyenoord onderuit zou gaan gen Volendam in de bekerfi- Üe), dreigt de 'top-vier' onbe- likbaar te worden voor het elf- van Willem van Hanegem. jjnder dat iemand daarbij stil- kat, heeft dat verregaande linsequenties voor Feyenoord. Iplgens het nieuwe reglement jn de Amstel Cup worden na- lelijk alleen de nummers een t en met vier van de eredivisie llgend seizoen vrijgesteld van voorronden in het nationale fekertoernooi. (Eindigt Feyenoord inderdaad b vijfde of zesde, dan kan het I augustus - middenin zijn orbereidingsperiode - al aan

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15